Pierwsze dni wiosny już za nami. Niestety pogoda do tej pory nas nie rozpieszczała, ale na szczęście ma się to zmienić. Wraz ze wzrostem temperatur i większą ilością słonecznych dni, rozpoczną się pozimowe porządki w naszych ogrodach i obejściach. Jedną z regularnie wykonywanych czynności po zimie jest mycie kostki brukowej.
Podjazdy, parkingi, chodniki, tarasy, opaski wokół domu. Kostka brukowa po zimie może być zanieczyszczona błotem, solą drogową, a w szczelinach mogą pojawiać się mchy. Jej czyszczenie jest szybkie i proste, dając przy tym satysfakcjonujący efekt, pod warunkiem użycia odpowiednich narzędzi. Takimi są oczywiście myjki ciśnieniowe, które w swojej ofercie ma sklep AGD online.
Jaką kupić myjkę ciśnieniową do swojego domu?
Myjka ciśnieniowa to urządzenie o wszechstronnym zastosowaniu w domu i firmie. W użytkowaniu prywatnym najczęściej wykorzystujemy ją do mycia samochodu, elewacji, ogrodzenia i oczywiście kostki brukowej. O skuteczności i efektywności myjek ciśnieniowych decyduje kilka czynników, takich jak:
• moc urządzenia wyrażona w watach;
• maksymalne zużycie wody na godzinę;
• maksymalne ciśnienie robocze wody.
Jakie zatem parametry powinna mieć ciśnieniowa myjka do domu, aby być zadowolonym z jej użytku, a jednocześnie by nie kosztowała fortuny? Informacje na ten temat znajdziesz poniżej.
Moc myjki: Dla uzyskania wysokiego ciśnienia wody, konieczna jest duża sprężarka wymagająca odpowiednio dużego zasilania. Można przyjąć, że mocne i dobre myjki to te od 2000 watów wzwyż.
Zużycie wody: Parametr ten określa maksymalną ilość wody, którą myjka może zużyć w ciągu 1 godziny pracy przy najwyższym ciśnieniu. W zależności od mocy myjki mogą one zużywać od 300 do nawet 1000 litrów na godzinę. W zastosowaniu domowym sprawdzi się myjka o zużyciu wody ok. 450 do 500 litrów.
Maks ciśnienie: Aby najłatwiej to zobrazować, warto porównać ciśnienie wody płynącej z kranu (węża) i lancy myjki ciśnieniowej. W tym pierwszym przypadku jest to od 0,5 do 7 barów, natomiast ciśnienie myjki może sięgać od 100 do nawet 200 barów. Jak widać, jest to olbrzymia różnica i przewaga myjek, która oznacza, że myjąc podjazd wodą z węża, nigdy nie uzyskamy takiego efektu jak przy użyciu myjki, przy czym samo zużycie wody będzie znacząco mniejsze.
Co powinna mieć dobra myjka ciśnieniowa?
W ofercie sklepów można znaleźć myjki wielu renomowanych marek, a także tzw. “no name”, czyli produkty występujące pod niewiele mówiącymi nazwami o krótkiej historii. Szukając produktów wysokiej jakości, warto rozważyć wybór nieco droższego urządzenia, objętego kilkuletnią gwarancją producenta oraz z dobrze rozwiniętą siecią serwisową. Natomiast jeśli chodzi o konstrukcję samej myjki, dobrze, jeśli urządzenie będzie nam oferować:
• wąż do lancy o długości od 5 do 8 metrów;
• duży wybór końcówek do lancy, dzięki którym uzyskamy różny kształt strumienia wody;
• akcesoria do udrażniania dysz;
• mocowanie węży przy pomocy powszechnie używanych systemów szybkozłączek.
Jak umyć bruk myjką ciśnieniową?
Jeśli po raz pierwszy będziesz myć kostkę brukową przy pomocy myjki, warto zaopatrzyć się w dwie dodatkowe rzeczy:
• ekologiczną pianę aktywną, bezpieczną dla środowiska, którą należy nanieść na czyszczoną powierzchnię i pozostawić na kilka minut;
• specjalną szczotkę z obrotową dyszą, która ogranicza rozpryskiwanie wody i brudu na boki, chroniąc np. elewację przed zanieczyszczeniem.
Po umyciu bruku i jego wyschnięciu, należy obowiązkowo uzupełnić piasek w szczelinach między kostkami. Naturalnym zjawiskiem jest jego wypukiwanie pod wpływem działania ciśnienia wody.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ