Ranking 6 najlepszych worków próżniowych na ubrania w 2024

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Worek próżniowy na ubrania – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Ubrania i pościele zajmują dużo miejsca w naszych szafach, dlatego warto zainwestować w specjalne worki próżniowe. Dzięki nim jesteśmy w stanie zmieścić znacznie więcej rzeczy w naszej szafie. Ponieważ na rynku jest coraz więcej tego typu produktów przeanalizowaliśmy oferty wielu sklepów i przygotowaliśmy ranking. Na jego szczycie znajduje się Ad Accessories 50-50 x 70 cm – we wnętrzu którego możesz przechowywać zarówno ubrania zimowe, eleganckie sukienki, jak również pościel i koce. Po wyssaniu powietrza gabaryty modelu zmniejszają się nawet o 80%. Produkt został wykonany z bardzo dobrych, wytrzymałych materiałów, które są odporne na przerwania. Równocześnie zapięcie jest szczelne, zatem do środka nie dostają się nieprzyjemne zapachy. Godnym uwagi jest również worek próżniowy 100 cm x 70 cm. Wykonany z mocnej folii, zapewni bezpieczeństwo naszym ubraniom. Bardzo dobrze spełni swoje zadanie w przypadku przeprowadzki, jest także odpowiednim miejscem do przechowywania odzieży, z której wyrosło nasze dziecko. Produkt zmniejszy czterokrotnie objętość schowanych kurtek, swetrów lub firan.

6 najlepszych worków próżniowych na ubrania w. Opinie 2024 roku

 

Ponieważ na rynku jest bardzo wiele modeli przygotowaliśmy ten oto ranking worków próżniowych na ubrania. Opisaliśmy w nim 5 ciekawych produktów, które polecamy Ci sprawdzić przed podjęciem ostatecznej decyzji.

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

To worek zapewniający kompresję odzieży, i dzięki temu zmniejszający objętość nawet o 80%. Wnętrze pozostaje suche, folia chroni je przed dostępem insektów i bakterii. Wejście do worka jest przestronne.

Difetto

Wraz z workami nie jest dostarczana pompka do wypompowania powietrza z wewnątrz, trzeba ją dokupić jako osobny produkt.

Conclusione

Pojedynczy worek ma wymiary 50 x 70 cm. Najlepiej się sprawi przy przechowywaniu pościeli i odzieży, którą można skompresować, ale nie ma przeszkód aby przechowywać w nim inne przedmioty. Worek chroni wnętrze przed brudem i wilgocią.

Drugi wybór

Pregio

Worek próżniowy pozwala na przechowanie sporej ilości ubrań. Wszystko to za sprawą jego wymiarów wynoszących 100 cm x 70 cm. Umieszczone w nim rzeczy mogą zmniejszyć swoją objętość aż czterokrotnie. Model wykonano z silnej folii, co zabezpiecza przed pojawieniem się moli. Za pomocą worka zaoszczędzimy miejsce w szafie, ale także unikniemy nieprzyjemnego zapachu ubrań oraz wilgoci.

Difetto

Worek pomieści jedynie wszelkiego rodzaju ubrania. Nie jest odpowiedni do przechowywania grubych koców, kołder i poduszek.

Conclusione

Worek próżniowy jest odpowiedni do przechowywania zimowych ubrań, firanek oraz za małej dziecięcej odzieży. Model wykonano z trwałej folii , co zapewnia ochronę przed szkodnikami, pleśnią, ale także brzydkim zapachem. Worek nie ma skomplikowanej obsługi. Wymaga jedynie użycia odkurzacza, który odessie zbędne powietrze.

Rozważ też

Pregio

W komplecie znajdziemy nie jeden, ale dwa worki do przechowywania ubrań. Produkt został wykonany z polietylenu i poliamidu, dlatego nie ma ryzyka, że przypadkowo się rozerwie. Za sprawą modelu możemy zaoszczędzić dużo miejsca w szafie.

Difetto

Odsysanie powietrza z worka przy pomocy ręcznej pompki nie jest zbyt komfortowe. Wymaga to użycia siły i jest męczące.

Conclusione

Model przyda się do przechowywania odzieży, zapasowej pościeli czy firanek. Worki mają właściwości antybakteryjne, co znacząco zmniejsza ryzyko rozwoju mikroorganizmów w ich wnętrzu. Produkt w razie zabrudzenia wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką. Z uwagi na zawór zwrotny nie trzeba się obawiać, że powietrze będzie wydostawać się na zewnątrz.

 

1. Worek próżniowy Ad Accessories 50-50 x 70 cm

 

Worek próżniowy Ad Accessories 50-50 x 70 cm to przydatne akcesorium, gdy mamy schować przedmioty zajmujące dużo miejsca. Odzież czy pościel da się doskonale skompresować, co sprawia, że przechowywana w worku próżniowym zajmuje ułamek miejsca w stosunku do tego jaki by zajmowała przechowywana luzem.

Można zmniejszyć jej objętość do 80%. Schowaną odzież w worku kompresujemy przez usunięcie z worka powietrza, co zrobimy za pomocą specjalnej pompki. Jak mówią opinie o workach próżniowych na ubrania zaletą ich używania jest również to, że przechowywane w nich przedmioty pozostają czyste.

Prezentowany worek ma rozmiar 50 x 70 cm, zaopatrzono go w szczelne zamki chroniące przed wtargnięcie do wnętrza wilgoci. Worek próżniowy Ad Accessories 50-50 x 70 cm pozwala na higieniczne przechowywanie przedmiotów, zwłaszcza tych, których objętość można zmniejszyć przez kompresję. 

 

Zalety

Duży rozmiar: Pojedynczy worek ma spory rozmiar wynoszący 50 x 70 cm. Pozwala to na schowanie nawet dużej kołdry we wnętrzu. 

Silna kompresja: Za pomocą specjalnej pompki użytkownik może skompresować odzież we wnętrzu uzyskując jej 20% pierwotnej objętości.

Ochrona przed wilgocią: Szczelne zamki i zamknięcia worka nie dopuszczają do wnętrza wilgoci, zatem odzież nie pleśnieje i nie mają do niej dostępu insekty.

Łatwe użytkowanie: Worek ma szerokie wejście, więc łatwo go wypełnić odzieżą, a wypompowywanie powietrza nie jest skomplikowane. 

Jakość tworzywa: Ścianki worków zostały wykonane z wysokiej jakości grubego nylonu i polistyrenu, są odporne na rozerwanie i są trwałe. 

 

Wady

Pompka: Wraz z workiem nie jest dostarczana pompka, trzeba ją zakupić jako oddzielny produkt. 

 

 

 

 

2. Worek Próżniowy na Ubrania 100×70

 

Worki próżniowe są bardzo pomocne w przypadku zalegających w szafie ubrań. Kiedy wymieniamy letnią garderobę na zimową lub odwrotnie, warto się w nie zaopatrzyć. Pomogą zaoszczędzić nie tylko miejsce, ale również ochronią nasze rzeczy przed przykrym zapachem i niechcianymi molami.

Worek próżniowy ma wymiary 100 cm x 70 cm, dlatego jest odpowiedni do przechowywania sporej ilości odzieży. Użycie wysokogatunkowej folii sprawia, że ubrania nie brudzą się, zachowują ładny zapach i nie przedostaje się do nich powietrze. Za pomocą szczelnego zamknięcia unikniemy rozmnażania się moli.

Konsumenci są zadowoleni z zakupu worka próżniowego. Ich zdaniem bardzo dobrze sprawdza się w przypadku przeprowadzki i przechowywania zimowych ubrań. Doceniają również zastosowanie wysokiej jakości folii do jego produkcji.

Worek próżniowy na ubrania 100 x 70 wyprodukowano z przezroczystego materiału. Produkt jest wielokrotnego użytku i ma szczelnie zamykany korek.

 

Zalety

Materiał: Do produkcji worka użyto mocnego i trwałego materiału, który zabezpiecza ubrania przed molami i wilgocią.

Wymiary: Produkt ma 100 cm x 70 cm, dlatego bez problemu włożymy do niego grube kurtki, zwalniając miejsce w szafie.

Prosta obsługa: Pokrowiec nie ma skomplikowanej obsługi, dlatego poradzą sobie nawet dzieci w wieku szkolnym.

Szczelne zamknięcie: Zastosowanie mocnego i trwałego korka sprawia, iż nasze ubrania są odpowiednio zabezpieczone.

Użycie: Worek jest wielokrotnego użytku, dlatego posłuży nam przez długi okres czasu.

 

Wady

Pojemność: W pokrowcu umieścimy jedynie ubrania, firany i cienkie koce. Produkt nie sprawdzi się w przypadku dużej kołdry.

 

 

 

 

3. Lamart Vacuum Torba Próżniowa 45×70 2szt. + Popmka LT8023

 

Chcesz kupić dobrej jakości worki próżniowe? Jeśli tak, polecamy Twojej uwadze Lamart. To produkt o wymiarach: 45 cm x 70 cm. Jest on pakowany w opakowaniu po 2 sztuki. Prezentowane worki próżniowe zostały wykonane z mocnych tworzyw – poliamidu i polietylenu. W związku z tym wykazują one dużą odporność na uszkodzenia.

Produkt ma antybakteryjną powłokę. Producent zapewnia, że worki skutecznie chronią przed molami i innymi insektami. Dodatkowo zabezpieczają ubrania przed wilgocią i nieprzyjemnymi zapachami. Na produkcie znajduje się zawór, przez który odsysa się powietrze. W tym celu wystarczy użyć odkurzacza. Po wykonaniu tej czynności worek zdecydowanie się zmniejszy, co ułatwi jego przechowywanie.

Osoby, które kupiły Lamart uważają, że była to dobra inwestycja. Produkt jest solidnie wykonany i zajmuje niewiele miejsca. Przezroczysty kolor sprawia, że konsument może szybko określić, co znajduje się w worku bez konieczności jego otwierania i tym samym tracenia czasu.

Worki próżniowe Lamart sprzedawane są w zestawie po 2 sztuki. Produkt ma wymiary: 45 cm x 70 cm. Model będzie odpowiedni do przechowywania ubrań.

 

Zalety

Wysoka jakość: Worki próżniowe zostały zrobione z dobrej jakości materiałów. Wiele osób zapewnia, że produkt nie niszczy się zbyt szybko. W związku z tym wielu konsumentów korzysta z Lamart nawet przez kilka lat.

Przezroczysty kolor: Z racji tego, że worki mają przezroczysty kolor możemy łatwo określić, co znajduje się w środku. Nie musimy więc za każdym razem otwierać produktu w poszukiwaniu określonej rzeczy.

Łatwe odsysanie: Internauci wskazują, że otwory do odsysania powietrza są na tyle duże, że można z łatwością włożyć do nich rurę od odkurzacza.

 

Wady

Zamknięcie: Po przeczytaniu niektórych komentarzy użytkowników można dojść do wniosku, że model ma słabe zamknięcie.

 

 

 

 

4. Worek Próżniowy z Wieszakiem 70×120 cm Metrox MTX1315

 

Sporo osób zdecydowało się na zakup worka próżniowego Metrox MTX1315, dlatego też nie mogło go zabraknąć w naszym zestawieniu. Produkt jest pojemny. Jego wymiary są następujące: 70 cm x 120 cm. W torbie zmieścimy więc wiele ubrań.

Worek próżniowy został zrobiony z dobrej jakości poliamidu i polietylenu. Materiały te uznaje się za trwałe. Konsumenci doceniają to, że produkt jest nie tylko wytrzymały, ale też łatwo utrzymać go w czystości. Aby pozbyć się kurzu czy drobnych zabrudzeń, wystarczy dokładnie wytrzeć model przy użyciu wilgotnej szmatki. Kupując produkt otrzymujemy w zestawie wygodny wieszak. Dzięki niemu możemy przechowywać ubrania na kilka sposobów.

Konsumenci zapewniają, że Metrox MTX1315 to worek próżniowy godny polecenia. Produkt jest dostępny w atrakcyjnej cenie, co stanowi jego niewątpliwą zaletę. Model dobrze spisuje się podczas przeprowadzek – gwarantuje bardzo dobrą ochronę przechowywanym w nim ubraniom.

Metrox MTX1315 to dobry worek próżniowy na ubrania do 15 zł. Wymiary produktu są następujące: 70 cm x 120 cm.

 

Zalety

Materiał wykonania: Worek został zrobiony z dobrego gatunkowo poliamidu i elastycznego polietylenu. Obydwa materiały są odporne na uszkodzenia mechaniczne i rozciąganie.

Wieszak: Prezentowany produkt sprzedawany jest w zestawie z praktycznym wieszakiem. W efekcie przechowywanie worka nie jest trudne – nie tylko można go postawić na półkach w szafie, ale także zawiesić na wieszaku.

Przeznaczenie: Produkt może posłużyć nam nie tylko do przechowywania ubrań, ale także grubych koców czy kołder, dlatego bez wątpienia przyda się w każdym domu.

 

Wady

Zamknięcie: Pojedyncze osoby twierdzą, że zamknięcie worka mogłoby być solidniej wykonane.

Otwór: Pewna grupa Internautów uważa, że otwór, do którego wsadza się rurę od odkurzacza, powinien być nieco większy.

 

 

 

 

5. Tadar Worek Próżniowy na Ubrania 50 x 60cm

 

Model Tadar 50X60 Cm to dobry i tani worek próżniowy na ubrania. Koszty zakupu jednej sztuki nie przekraczają kwoty 6 zł. Produkt służy do przechowywania ubrań zimowych, a także pościeli i poduszek. Po umieszczeniu przedmiotu wystarczy odessać nadmiar powietrza, a następnie zamknąć zawór. Wymiary jednego pokrowca to 50 cm x 60 cm.

Do największych zalet modelu należy to, że zmniejsza on objętość rzeczy aż o 70%. Dzięki temu znacznie prościej jest przechowywać ubrania w szafie lub je spakować do walizki, gdy planujemy wyjazd rodzinny. Worki są wykonane z mocnej folii, która chroni zawartość przed kurzem, wilgocią, pleśnią, roztoczami i molami. Poza tym waga pokrowca to tylko 0,03 kg, więc nie stanowi zbyt dużego obciążenia w bagażu podręcznym. Po wyjęciu, każda sztuka ubrań natychmiast odzyskuje oryginalny kształt.

Wiele osób zdecydowało się na zakup tego modelu ze względu na jego niewielką cenę. Zdaniem konsumentów worki są bardzo funkcjonalne i sprawdzą się podczas przechowywania zimowych rzeczy czy przy przeprowadzce.

Produkt Tadar 50X60 Cm został wykonany z grubej, przezroczystej folii. Wymiary modelu to: szerokość – 50 cm oraz długość – 60 cm.

 

Zalety

Duże wymiary: Worek ma stosunkowo duże wymiary, dlatego możemy w nim przechowywać grubsze kurtki, płaszcze czy swetry na zimę. Wewnątrz z pewnością zmieści się też pościel lub firanki.

Szczelne zamknięcie: Szczelne zamknięcie zaworu daje nam pewność, że do środka worka nie przedostanie się powietrze.

Wytrzymałość: Produkt nie jest podatny na rozerwanie, a jeśli osiądzie na nim kurz, wystarczy go przetrzeć mokrą gąbką lub ściereczką. Worek jest na tyle solidny, że z pewnością nie zniszczy się za szybko.

 

Wady

Nie mieści kołdry: Konsumenci narzekają, że wewnątrz worka nie zmieści się zapasowa kołdra, np. dla gości. Możemy mieć też problem z zapakowaniem poduszek do spania.

Brak ręcznej pompki: Do zestawu nie dołączono ręcznej pompki, dlatego musimy dokupić ją osobno lub sięgać po odkurzacz za każdym razem, gdy chcemy odessać nadmiar powietrza z worka.

 

 

 

 

6. Wenko Pokrowiec na Pościel Ubrania Soft + Worek Próżniowy Rozmiar M

 

Jeśli poszukujesz dobrze wykonanego pokrowca na pościel, to Wenko Soft M na pewno Cię zadowoli. Produkt ten jest dostosowany do przechowywania pościeli. Do wykonania modelu użyto poliamidu, który dobrze chroni zawartość przed wilgocią. Wymiary przedmiotu to: długość – 65 cm, szerokość – 50 cm i wysokość – 15 cm.

Dużym atutem produktu jest doszyta zawieszka, która ułatwia przechowywanie. Dzięki temu pokrowiec może leżeć na płasko lub też wisieć w szafie. Po wypuszczeniu powietrza, objętość worka zmniejsza się o nawet 75%. Do tego model posiada specjalną osłonę, która dodatkowo chroni przechowywane ubrania, a przezroczyste okienko pozwala szybko sprawdzić zawartość, gdy poszukujemy konkretnej rzeczy. Obsługa worka jest bardzo prosta i nie wymaga użycia zbyt dużej siły.

Mimo, że prezentowany model to najdroższy przedmiot w naszym rankingu to cieszy się on dużą popularnością wśród konsumentów. Wiele osób doceniło dużą pakowność modelu, który jest w stanie zmieścić pościel oraz ubrania. Worek będzie idealny do przechowywania kurtek zimowych lub grubej pościeli i poduszek.

Pokrowiec na pościel i ubrania Wenko Soft M ma wymiary: długość – 65 cm, szerokość – 50 cm i wysokość – 15 cm. Produkt sprzedawany jest w zestawie z workiem próżniowym.

 

Zalety

Skuteczna ochrona: Pokrowiec wraz z workiem próżniowym gwarantują maksymalną ochronę przechowywanych rzeczy. Ubrania są odpowiednio zabezpieczone przed molami i przykrymi zapachami. Dodatkowo na tkaninach nie osadza się kurz.

Produkt wielokrotnego użytku: Jeśli zdecydujemy się kupić Wenko Soft M, mamy pewność, że będzie to inwestycja na długi czas. Zarówno pokrowiec, jak i worek próżniowy są przeznaczone do wielokrotnego użytku.

Widoczność przechowywanych rzeczy: Na pokrowcu umieszczono okienko, przez które widać, co znajduje się w środku. Dodatkowo worek próżniowy jest przezroczysty. Ułatwia to szybkie znalezienie odpowiedniej rzeczy.

Uchwyty: Model Wenko Soft M został wyposażony w praktyczny uchwyt ułatwiający przenoszenie. Rączka została zrobiona z miękkich w dotyku materiałów.

 

Wady

Zamek błyskawiczny: W niektórych komentarzach pojawia się informacja, że zamek błyskawiczny przy pokrowcu czasami się zacina.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki worek próżniowy na ubrania kupić?

 

Na pewno wielu z nas ma problem z przechowywaniem takich rzeczy, jak pościel, koce czy zimowe kurtki. Ze względu na znajdujący się w środku pierz zajmują one dość dużo miejsca w szafie. Aby ułatwić przechowywanie polecamy zainwestować w najlepszy worek próżniowy na ubrania. Tego typu produkt przyda się nie tylko w domu, ale również, gdy pakujemy się na wyjazd na wakacje. Po odessaniu nadmiaru powietrza, gabaryty opakowania zmniejszą się, a my zmieścimy więcej ubrań w walizce. Aby ułatwić Ci znalezienie odpowiedniego produktu przygotowaliśmy poniższy poradnik. Znajdziesz w nim wiele wskazówek, które przygotowaliśmy po konsultacji ze specjalistami.

Jak działają worki?

Zanim przejdziemy do przewodnika zakupowego chcemy Ci wyjaśnić, jak działają worki próżniowe i dlaczego przydadzą się w każdym domu. Warto dodać, że pakowanie próżniowe nie tylko znacząco zmniejszy gabaryty poduszek, kołdry czy zabawek, ale również sprawi, że pozostaną w niezmiennej formie. Wielu specjalistów jest zdania, że nadmierne składanie takich produktów, jak śpiwór czy kurtka puchowa może doprowadzić do przerzedzenia się materiału w pewnych miejscach. Jeśli jednak zamkniesz je przy użyciu worków próżniowych możesz tego uniknąć. Worki chronią również ubrania przed molami oraz nieprzyjemnymi zapachami.

Przed użyciem produktu należy poskładać rzeczy w kostkę i włożyć do worka. Koniecznie upewnij się, że ubrania są suche, gdyż wilgoć może zaszkodzić tkaninie. Następnie trzeba zamknąć suwak. Sprawdź dwukrotnie, czy zrobiłeś to poprawnie. Kolejnym krokiem jest odessanie powietrza z worka przy pomocy odkurzacza. Rurę ssącą trzeba umieścić w dedykowanym do tego otworze. Zawór ma zawsze tę samą wielkość i pasuje do każdego węża. Zalecane jest, by odessać około 30% powietrza z worka, tak, by ścianki dopasowały się do kształtu ubrań. Sprawi to, że po wyjęciu, wszystkie rzeczy natychmiast odzyskają swój pierwotny kształt. Ostatnim etapem jest zakręcenie zaworu.

 

Materiał

Poszukując dobrego worka próżniowego koniecznie zwróć uwagę na to, z jakiego materiału go wykonano. Upewnij się, że jest on szczelny, a co więcej odporny na uszkodzenia. Pęknięcie tworzywa zaowocuje dostaniem się do wnętrza powietrza, a to może uszkodzić tkaninę. Worek ma bowiem za zadanie ochronić ubrania przed wilgocią, pleśnią, molami, roztoczami i nieprzyjemnymi zapachami. Jest to szczególnie ważne, gdy pokrowiec ma być używany przy przeprowadzce.

Jeśli nie wiesz, jaki worek próżniowy na ubrania jest najlepszy to koniecznie sprawdź trzy materiały: folia, nylon lub poliamid. Te trzy tworzywa są najczęściej używane, gdyż cechują się grubą strukturą. Kilkuwarstwowa ściana stanowi dobrą osłonę i zmniejsza ryzyko przedarcia się materiału. Folia jest jednym z najtańszych tworzyw, gdyż ma dość cienką warstwę ochronną. Tego typu materiał znajdziesz również w woreczkach do pakowania żywności i lodu.

Alternatywą jest nylon, czyli materiał syntetyczny. Jest on miły i przyjemny w dotyku, ale co ważniejsze, bardzo wytrzymały. Dzięki temu znajdujące się we wnętrzu ubrania są dobrze chronione. Do tego, nylon nie przepuszcza powietrza i wody, więc nie musisz obawiać się zalania tkanin. Jeśli jednak przypadkowo oblejesz worek lub go zabrudzisz wyczyszczenie go będzie bardzo proste. Kolejnym atutem materiału jest jego niewielka waga. Jest to szczególnie ważne, jeśli pokrowiec ma być używany w czasie podróży. Dodatkowo materiał ten posiada właściwości, które zapobiegają rozwijaniu się na jego powierzchni grzybów i bakterii.

Trzecim typem jest poliamid, czyli kolejne włókno syntetyczne. Jest ono bardzo wytrzymałe i odporne na przedarcia i zachlapania. Poliamid jest nie tylko trwały, ale również elastyczny. Oznacza to, że do worka zmieścimy dużo rzeczy.

 

Wielkość – jaki worek próżniowy na ubrania wybrać?

Jeśli pokrowiec ma Ci posłużyć do przechowywania pościeli, koców i grubych kurtek to jego gabaryty muszą być znacznie większe. Z kolei niewielkie modele dobrze sprawdzą się do przechowywania ubrań i zabawek. Na rynku znajdziesz produkty o wymiarach 100 cm x 100 cm, polecamy w nich chować kołdry i grube kurtki. Z kolei mniejsze produkty o gabarytach 80 cm x 80 cm czy 70 cm x 70 cm sprawdzą się przy przechowywaniu ubrań.

Zwróć również uwagę na wielkość otworu, przez jaki możemy włożyć rzeczy. Jeśli będzie on wąski utrudni to nam umieszczenie w środku kołdry. W przypadku, gdy nasze ubrania mają dość duże gabaryty polecamy zainwestować w worki w kształcie prostokąta, w których zamek przebiega po niemal całym obwodzie. Dzięki temu w prosty i wygodny sposób umieścimy we wnętrzu wszystkie przedmioty, bez ich upychania.

 

Zamknięcie

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest zamek błyskawiczny. Niestety tego typu modele często są nieszczelne lub sami właściciele nie zamykają ich w odpowiedni sposób. Z tego powodu polecamy inwestować w worki z tasiemką. Ta metoda zamknięcia jest znacznie bardziej efektywna. Zamek nie może się rozwarstwić, więc do wnętrza nie dostanie się powietrze.

W sklepach znajdziesz również pokrowce ze ściągaczem. Jeśli jest to jedyny sposób zamknięcia, odradzamy ich zakup. Metoda ta jest bardzo nieszczelna. Z czasem, zapięcie się poluźnia, a do wnętrza dostaje się powietrze. W konsekwencji do naszych ubrań mogą dostać się mole lub pleśń i wilgoć.

Warto zainwestować w worek, który posiada 2 zapięcia: pierwszym z nich powinna być tasiemka, a drugim zamek. Dzięki temu nasze ubrania są lepiej chronione.

Modele przezroczyste czy kolorowe?

W zależności od modelu worki próżniowe na ubrania mogą być białe, niebieskie lub nawet czarne. Choć początkowo mogą budzić naszą ciekawość, nie są one zbyt funkcjonalne. Jeśli w szafie znajduje się kilka pokrowców, znalezienie tego właściwego nie jest trudne. W przypadku, gdy wszystkie one są kolorowe, musimy każdy z nich otworzyć, a gdy nie znajdziemy czego szukamy, ponownie zapakować. Czynność ta jest bardzo czasochłonna. Z tego powodu, lepszym rozwiązaniem są przezroczyste worki.

 

Cena

W sklepach na pewno znajdziesz worki próżniowe na ubrania w dobrych cenach. Koszty zakupu wahają się od 6 zł do nawet 150 zł. Taka rozbieżność wynika z wielkości produktu oraz ilości sztuk w zestawie. Jeśli zadowoli Cię niewielki pokrowiec o gabarytach 50 cm x 50 cm, to zakup na pewno zamknie się w kwocie do 10 zł. Wiedz jednak, że za tę cenę kupisz tylko jedną sztukę. W przypadku, gdy musisz zapakować znacznie więcej rzeczy, takich jak kołdry czy grube kurtki musisz się liczyć z większymi wydatkami. Duże worki, sprzedawane w zestawie kosztują od 50 zł do 150 zł.

 

 

Czy worki próżniowe niszczą ubrania?

 

Worki próżniowe pozwalają na przechowywanie sporej ilości ubrań, tak by nie zabierały one cennego miejsca w szafie. Gdy odessiesz powietrze schowanie pakunku nie będzie trudne. Choć worki cieszą się dużą popularnością to wciąż niektórzy kupujący mają wątpliwości, czy są one bezpieczne dla ubrań. Poniżej postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości czytelników.

Jak przygotować ubrania do zapakowania w worek?

Zanim schowasz swoje ubrania do worka, upewnij się, że są one suche. Polecamy też wcześniej wyprasować poszczególne elementy garderoby, gdyż będą one mniej pogniecione po wyjęciu. Specjaliści radzą, by układać ubrania w kilku grupach. Dobierając części ubioru upewnij się, że mają podobne wymiary po złożeniu. W przeciwnym razie możesz zmarnować cenne miejsce we wnętrzu. Pamiętaj, że chowasz ubrania do worków, by zaoszczędzić miejsce, dlatego nie twórz zbyt wysokich i grubych pakunków, bo zajmują one sporo przestrzeni.

 

Zalety worków próżniowych

Skoro już wiesz, jakie worki próżniowe są polecane skupmy się na ich zaletach. Gruba warstwa materiału oraz całkowite odcięcie od powietrza chroni ubrania przed molami i kurzem. Dzięki temu tkaniny pozostaną ładne. Jednak największym atutem jest oszczędność miejsca. Do worka możesz włożyć dowolną część garderoby – grube swetry czy płaszcze zimowe, a nawet czapki i szaliki. Po odessaniu powietrza wielkość pakunku może zmniejszyć się nawet kilka razy. Dzięki temu wszystkie spakowane rzeczy zmieszczą się w szafie. Do worka zmieścisz też takie przedmioty, jak kołdry czy poduszki puchowe, które potrafią zmniejszyć swoją objętość nawet o 80%.

 

Wady worków próżniowych

Kupujący zauważyli, że po wyprowadzeniu całego powietrza worki przybierają nierównomierne kształty. Dlatego poukładanie pakunków jeden na drugim w szafie nie zawsze jest łatwe. Pamiętaj też, że każdy worek ma śliską powierzchnię, więc zanim zaczniesz układać ubrania czy pościel przemyśl, jak chcesz je ułożyć w szafie. Poza tym wkładanie rzeczy do środka worka może sprawić kłopot, bo wlot jest dość wąski.

Chcemy zaznaczyć, że opisane powyżej wady, nie powinny odwieźć nikogo od zakupu. Wymieniając je chcieliśmy zwrócić uwagę na pewne niedogodności, które lekko obniżają komfort korzystania z worków.

Czy coś się może stać z ubraniami w worku próżniowym?

W czasie przechowywania rzeczy w workach próżniowych może dojść do ich pogniecenia. Internauci podkreślają jednak, że zagięcia materiału wcale nie są większe, niż podczas przechowywania ubrań w szafie. Kolejnym, znacznie większym niebezpieczeństwem, jest nieszczelne zamknięcie worka. Wtedy do wnętrza sukcesywnie dostawać będzie się powietrze. Niestety, nieszczelny produkt nie ochroni ubrań przed molami lub nieprzyjemnymi zapachami. Kilku kupujących jest zdania, że wiele worków ma charakterystyczną woń plastiku, która może przejść na ubrania w czasie ich przechowywania. Choć może być to problem łatwo mu przeciwdziałać poprzez włożenie do worka saszetki z odświeżaczem powietrza. W tym miejscu chcemy zaznaczyć, że wielu producentów radzi, by ubrania, które są przechowywane przez kilka lat regularnie wyciągać w celu przewietrzenia.

 

Czy warto zainwestować w worki próżniowe?

Worki próżniowe pozwalają na bezpieczne przechowywanie naszych ubrań. Tkaniny są zabezpieczone przed nieprzyjemnymi zapachami, molami czy pleśnią. Choć podczas przechowywania ubrania gniotą się to warto zainwestować w worki. Tak spakowane rzeczy są też chronione przed zalaniem lub gryzoniami mieszkającymi w piwnicy. Ubrania w workach mogą spędzić kilka lat na dnie naszej szafy, gdyż po zamknięciu do wnętrza nie dostaje się powietrze.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ