Ranking 9 najlepszych koszy do segregacji w 2024

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Kosz do segregacji – Przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Zakup dobrego kosza na śmieci może zdecydowanie ułatwić segregację odpadów. Jeśli poszukujesz takiego produktu, sprawdź nasz ranking. Przed jego napisaniem poświęciliśmy dużo czasu na przejrzenie ofert wielu producentów. Zapoznaliśmy się też z opiniami na temat różnych produktów, co pozwoliło nam wytypować najlepsze z nich. W rankingu znalazł się m.in. 3-komorowy kosz do segregacji odpadów Curver Trio 40 l. Ma on komory w różnych kolorach, dzięki czemu od razu wiadomo, gdzie należy wyrzucić konkretną rzecz. Warty uwagi jest też Kosz Pojemnik do Segregacji Śmieci Obrotowy o pojemności 35 l. Składa się on z 3 różnie oznaczonych pojemników i ma obrotową konstrukcję.

 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Kosz podzielony jest na 3 komory, a każda z nich ma inny kolor. To zdecydowanie ułatwia segregowanie śmieci. Pokrywa jest szczelna, dzięki czemu brzydkie zapachy nie rozprzestrzeniają się po kuchni. Produkt ma neutralny kolor, więc pasuje do różnych miejsc.

Difetto

Pokrywę można otwierać bezdotykowo przy wykorzystaniu pedału. W niektórych opiniach pojawiają się informacje, że takie otwarcie nie zawsze jest możliwe. Czasami pokrywa się zacina.

Conclusione

Dwie komory mają pojemność po 17 l, druga 6 l. Wymiary produktu to: 47,8 cm x 39,4 cm x 59,2 cm. Kosz do segregacji śmieci wykonano z lekkiego, ale wytrzymałego tworzywa sztucznego.

Drugi wybór

Pregio

Produkt ma obrotową podstawę, więc opróżnianie śmieci z każdego pojemnika jest wygodne. Nie trzeba wyciągać kosza spod zlewu, aby to zrobić. Jakość wykonania produktu jest oceniana jako bardzo dobra. Kosz można łatwo i szybko wyczyścić.

Difetto

Kupując ten produkt musisz mieć na uwadze to, że jest on sprzedawany bez obrotowej pokrywki. Ten element przydaje się na co dzień, bo zatrzymuje brzydkie zapachy.

Conclusione

Wymiary modelu to: 44 cm x 44 cm x 39,5 cm. Każda z komór liczy 11,7 l. Do wykonania kosza na śmieci wykorzystano nie tylko tworzywa sztuczne, ale też stal i aluminium.

Rozważ też

Pregio

Kosz do segregacji odpadów jest wykonany z dobrego gatunkowo tworzywa sztucznego. Materiał na długo zachowuje swój początkowy wygląd. Ten produkt pasuje do każdego pomieszczenia, nie tylko do kuchni, ale też np. biura. Biały kolor dobrze komponuje się z innymi rzeczami.

Difetto

W pojedynczych opiniach można przeczytać zastrzeżenia, co do wykonania klapy. Nie ma ona sprężyny, więc trzeba ją zamykać ręcznie, co nie zawsze jest wygodne.

Conclusione

Kosz ma dwie komory, a każda z nich ma pojemność równą 25 l. Wymiary produktu to: 33 cm x 46,5 cm x 47 cm. Produkt ma biały kolor i szare elementy. Całość wygląda prosto i elegancko.

 

 

9 najlepszych koszy do segregacji. Opinie w 2024 roku

 

Dla wszystkich zainteresowanych przygotowaliśmy ranking koszy do segregacji, który ma ułatwić podjęcie decyzji zakupowej. Zestawienie powstało po dokładnej analizie produktów na rynku i opinii na ich temat wydawanych przez kupujących. 

 

Kosz do segregacji śmieci 3-komorowy

 

1. Kosz do Segregacji Śmieci Curver Trio 40 l

 

W tym zestawieniu musiał znaleźć się 3-komorowy kosz do segregacji śmieci Curver Trio 40 l. Wymiary produktu są następujące: 47,8 cm x 39,4 cm x 59,2 cm. Pojemnik główny ma stonowany kolor, który powinien pasować do każdego wnętrza. Warta uwagi jest wspólna pokrywa z pedałem. Jest ona szczelna, więc brzydkie zapachy nie rozprzestrzeniają się po pomieszczeniu. 

Kosz do segregacji śmieci składa się z 3 oddzielnych komór, dwie z nich mają pojemność 17 l, a jedna 6 l. Komory są oznaczone różnymi kolorami, co zdecydowanie ułatwia segregację odpadów. Do wykonania tego produktu wykorzystano tworzywo sztuczne, dlatego jego czyszczenie nie jest uciążliwe.

Większość osób zgadza się z tym, że warto zainwestować w prezentowany kosz na śmieci. Ułatwia on organizację w kuchni. W jednym pojemniku znajdują się komory przeznaczone do różnego typu odpadów. W zestawie są też uchwyty, które podtrzymują worek i gwarantują wygodę użytkowania.

 

 

 

 

Kosz do segregacji pod zlew

 

2. Kosz Pojemnik do Segregacji Śmieci Obrotowy

 

Kosz Pojemnik do Segregacji Śmieci Obrotowy to produkt, który wyróżnia solidne wykonanie i praktyczność. Wiele osób poleca ten model, ponieważ mieści się on bez problemu pod zlewem. Jego wymiary to: Długość – 44 cm, szerokość – 44 cm i wysokość – 39,5 cm. Jego pojemność wynosi ok. 35 l (model składa się dokładnie z 3 pojemników po 11,7 l). 

Prezentowany kosz do segregacji pod zlew zdobył uznanie przede wszystkim z uwagi na obrotową konstrukcję. Taka budowa zdecydowanie ułatwia wyrzucanie śmieci. Pojemnik można schować pod zlew i nie trzeba za każdy razem go wyciągać. Dodatkowo produkt wykonano z wytrzymałego tworzywa sztucznego, aluminum i stali, co gwarantuje długi czas użytkowania.

W Internecie można znaleźć sporo opinii na temat tego kosza na śmieci, a większość z nich jest pozytywna. W recenzjach użytkownicy zwracają uwagę na komfort użytkowania pojemnika. Kiedy jedna z komór się zapełni, można szybko odłączyć ją od postawy i opróżnić.

 

 

 

 

Kosz do segregacji do kuchni

 

3. Meliconi Kosz do Segregacji Śmieci 50 L Ecobin 

 

Zastanawiasz się, jaki kosz do segregacji odpadów wybrać? Dobrą propozycją jest produkt Meliconi 50 L Ecobin. To model z dwoma komorami po 25 l każda. Wymiary produktu są następujące: 33 cm x 46,5 cm x 47 cm. Sporo osób decyduje się zainwestować w ten kosz do segregacji do kuchni, ponieważ ma on prosty design i stonowaną kolorystykę. 

W modelu zastosowano system otwierania Soft Click, co oznacza, że pokrywę można automatycznie unieść już po delikatnym naciśnięciu odpowiedniego przycisku. Producent wskazuje też, że w razie uszkodzenia któregoś z elementów, można go łatwo dokupić i nadal korzystać z zakupionego produktu.

Jakie opinie zdobywa ten kosz do segregacji odpadów? Konsumenci twierdzą, że bardzo dobrze sprawdza się on w kuchni. Jego największymi zaletami są wytrzymałość i prosty design.

 

 

 

 

Kosz do segregacji śmieci w domu

 

4. Kosz do Segregacji Śmieci z Pedałami VidaXL 3x8L V-50601

 

Z pewnością chcesz kupić dobry kosz do segregacji, a takim produktem bez wątpienia jest VidaXL 3x8L V-50601. Nasza opinia znajduje poparcie w wielu pozytywnych komentarzach na jego temat. Kosz do segregacji śmieci w domu ma 3 pojemniki, a każdy z nich liczy 8 l. Wymiary modelu to: Szerokość – 46 cm, głębokość – 26,5 cm i wysokość – 39,5 cm. Kosz ma srebrno-czarny kolor.

Na uwagę zasługuje jakość wykonania produktu. Do produkcji obudowy wykorzystano stal nierdzewną, a pojemniki, pokrywy i podstawę wykonano z polipropylenu. U podstawy znajdują się 3 pedały o różnych kolorach, które ułatwiają otwarcie odpowiedniej komory. Pokrywy są wolnoopadające.

Kupujący, którzy zdecydowali się zainwestować w ten produkt są zadowoleni z tego, jak ułatwia on segregację śmieci. Kosz jest solidnie zrobiony i ma ładny design. Pokrywy działają sprawnie, a komory można łatwo opróżnić.

 

 

 

 

Kosz do segregacji odpadów

 

5. Franke EasySort 600-2-2 Sortownik Odpadów z Półką

 

Przeprowadzony test koszy do segregacji dowiódł, że Franke EasySort 600-2-2 to produkt, który warto kupić. Osoby z niego korzystające przyznają, że obecnie segregacja odpadów w domu jest łatwiejsza. Ten model jest przeznaczony do montażu w szafce z wysuwanym frontem. Wymiary kosza to: Szerokość – 37,8 cm i długość – 56,4 cm.

Produkt ma 4 pojemniki, z czego dwa mają pojemność po 14,5 l, a dwa liczą 7,5 l każdy. Kosz do segregacji odpadów wykonano z antyseptycznego materiału pochodzącego z recyklingu. To pozwoliło zredukować rozwój bakterii do 99%. Produkt łatwo utrzymać w czystości.

Prezentowany kosz 4-komorowy jest łatwy w montażu i dobrze sprawdza się przy codziennym użytkowaniu. Większość osób, które kupiły ten produkt są z niego zadowolone. Kosz jest solidny, a każda z komór odpowiednio duża.

 

 

 

 

Kosz do segregacji śmieci do szafki

 

6. Franke Cube 30 Sortownik Odpadów Otwierany Ręcznie

 

Franke Cube 30 to kosz do segregacji do szafki o szerokości co najmniej 30 cm. Produkt jest montowany do bocznych ścianek szafki, a jego instalacja nie zajmuje dużo czasu. Wymiary produktu to: Szerokość – 46,7 cm i długość – 46,7 cm.

Ten kosz do segregacji śmieci do szafki ma dwie komory, jedna z nich liczy 10 l, a druga 20 l. Komory mają szary kolor, pozostałe elementy są czarne. Jakość wykonania produktu określana jest jako bardzo dobra. Kosz na odpady można łatwo wyczyścić, bez obaw o pojawienie się na jego powierzchni zarysowań.

Wiele osób potwierdza, że korzystanie z tego produktu jest wygodne. Kosz na odpady jest montowany w szafce i nie wpływa negatywnie na estetykę pomieszczenia. Opróżnianie poszczególnych komór przebiega bez problemów.

 

 

 

 

Kosz do segregacji śmieci 5-komorowy

 

7. Kosz do Segregacji Śmieci Franke Franke Easysport 60014

 

Polecamy Twojej uwadze kosz do segregacji śmieci Franke Franke Easysport 60014. Ma on aż 5 komór, z czego jedna liczy 14,5 l, a 4 pozostałe – 7,5 l. Produkt jest przeznaczony do szafek o szerokości 45 cm i 60 cm z wysuwanym frontem, a jego montaż nie zajmuje dużo czasu. 

5-komorowy kosz do segregacji śmieci jest zrobiony z antyseptycznego materiału pochodzącego z recyklingu. Redukuje on rozwój bakterii do 99%, dlatego utrzymanie czystości w kuchni staje się łatwiejsze. Gładka powłoka ułatwia czyszczenie kosza na śmieci. Produkt m ciemnoszary kolor. 

Kosz umożliwia sprawne segregowanie odpadów, co przyczynia się do ochrony środowiska. Kupujący doceniają to, że składa się on z aż 5 komór, dzięki czemu w jednym miejscu można składować różne śmieci. 

 

 

 

 

Kosz do segregacji śmieci 4-komorowy

 

8. Kosz do segregacji śmieci Prosperplast Sortibox 4×20 L 

 

Prosperplast Sortibox 4×20 L to polecany przez kupujących 4-komorowy kosz do segregacji śmieci. Składa się on z pojemnika na papier, na szkło, plastik i na odpady organiczne. Każda z komór liczy 20 l. Ten produkt zdecydowanie ułatwia segregację śmieci. Co istotne, nie zajmuje on dużo miejsca. Jego wymiary to: 39,5 cm x 46 cm x 23,2 cm.

Kosz do segregacji śmieci ma szary kolor, dlatego pasuje do każdej kuchni. Pokrywy mają różne kolory, dzięki czemu bez zaglądania do środka wiadomo, do której komory wyrzucić danego śmiecia. Produkt wykonano z wysokiej jakości tworzywa, co gwarantuje długi czas użytkowania.

Na pytanie, czy warto kupić kosz do segregacji śmieci Prosperplast Sortibox 4×20 L, większość osób odpowiada, że tak. Produkt ma dobrze przemyślaną budowę, co stanowi jego największą zaletę. Atutem jest też solidność i estetyka wykonania.

 

 

 

 

Kosz do segregacji IKEA

 

9. IKEA SORTERA Kosz do Segregacji Odpadów 60l

 

Jeśli chcesz kupić dobry i tani kosz do segregacji, IKEA SORTERA to produkt dla Ciebie. Jego wymiary to: Szerokość – 39 cm, wysokość – 45 cm i głębokość – 55 cm. Pojemność kosza na odpady wynosi 60 l. Produkt sprawdza się do sortowania różnego typu odpadów np.: Plastiku, metalu czy szkła.

Kosz do segregacji ze sklepu Ikea cieszy się popularnością nie tylko z uwagi na przystępną cenę, ale też solidność wykonania. Materiał użyty do jego produkcji jest wytrzymały i na długo zachowuje ładny wygląd. Dodatkowo produkt ma biały kolor, co oznacza, że pasuje niemal do każdego wnętrza.

Trzeba przyznać, że opinie o koszach do segregacji sprzedawanych w sklepie Ikea są z reguły bardzo dobre i nie inaczej jest w przypadku modelu SORTERA. Jest on ceniony za sporą pojemność i estetykę wykonania.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jak kosz do segregacji kupić?

 

Segregowanie śmieci ma ogromne znaczenie dla środowiska i w obecnych czasach powinniśmy przykładać do tego szczególną wagę. Ważne są nie tylko odpowiednie działania edukacyjne i zwiększanie świadomości wśród społeczeństwa. Równie istotne są produkty, które ułatwiają segregację i pozwalają na jej stosowanie nawet osobom zabieganym. Do takich akcesoriów zaliczają się odpowiednio zbudowane kosze na śmieci. Obecnie w sklepach można znaleźć najróżniejsze produkty tego typu. W tej części artykułu postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jaki kosz do segregacji wybrać i na co zwracać uwagę podczas zakupów.

Rodzaje produktów, czyli jaki jest najlepszy kosz do segregacji

W sklepach z akcesoriami do domu można znaleźć różne kosze na odpady. Zazwyczaj poszczególne modele wyróżnia się na podstawie ich budowy i przeznaczenia. Konsumenci mają do wyboru m.in. kosze montowane w szafkach, czyli modele do zabudowy. Cieszą się one sporą popularnością, ponieważ są niewidoczne i w żaden sposób nie wpływają na estetykę wnętrza. Kupując taki kosz do segregacji odpadów, trzeba upewnić się, do szafek o jakich rozmiarach jest on przeznaczony i czy w zestawie znajdują się wszystkie potrzebne akcesoria montażowe, ewentualnie co trzeba dokupić. Kosze montowane w szafkach dobrze sprawdzają się szczególnie w nieco większych kuchniach, choć wiele w tej kwestii zależy po prostu od ich pojemności, a także samej zabudowy kuchennej.

Coś dla siebie znajdą też osoby, które wolą mieć kosz przy meblach, a nie schowany w środku lub zależy im na możliwości jego swobodnego przenoszenia. Kosze, które mają jedną obudowę i kilka komór w środku są bardzo popularne (tzw. modele modułowe). Komfort użytkowania gwarantują szczególnie produkty obrotowe, tym bardziej, jeśli chcemy umieścić je pod zlewem. Takie kosze zapewniają wygodne opróżnianie każdej z komór, bez konieczności wyciągania całego kosza na podłogę.

Do wyboru są też kosze do segregacji odpadów układane pionowo, czyli jeden na drugim. Kupując takie produkty musisz zwrócić szczególną uwagę na wytrzymałość materiału użytego do ich produkcji i ich maksymalne obciążenie. Możesz też zdecydować się kupić kosz wiszący na ścianie. Takie rozwiązania są szczególnie polecane do kuchni, w których jest mało miejsca na podłodze i nie ma możliwości schowania kosza do szafki pod zlew. Jeszcze inną propozycją jest kosz stojak na worki do segregacji śmieci. Wygląda on zdecydowanie najmniej ładnie, ponieważ śmieci są widoczne przez worki. To sprawia wrażenie chaosu. Tego typu kosze do segregacji śmieci są stosowane często np. podczas imprez na zewnątrz, rzadziej do codziennego, domowego użytku.

 

Pojemność i ilość komór

Wydawać by się mogło, że im większa pojemność kosza i komór, tym lepiej. Nie jest tak do końca, ponieważ, po pierwsze, duże kosze zajmują sporo miejsca. W związku z tym nie sprawdzają się one do kuchni o małej powierzchni. Po drugie, niektóre typu odpadów (biodegradowalne i zmieszane w szczególności) nieprzyjemnie pachną. Im rzadziej worek jest wymieniany na nowy, tym większe ryzyko, że brzydki zapach będzie rozprzestrzeniał się po mieszkaniu. Kupując kosz do segregacji odpadów, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie będzie on stał, a następnie powinieneś dokładnie sprawdzić pojemność i wymiary interesującego Cię produktu. 

Nie ulega wątpliwości, że najlepszy kosz do segregacji to taki, który ma odpowiednio dużo komór. Zasadniczo powinno ich być 5, ponieważ na tyle grup dzielimy śmieci. Jeśli jednak nie chcesz, aby jeden kosz służył Ci do wszystkiego i np. na odpady zmieszane chcesz mieć osobny pojemnik, możesz wybrać model 4-komorowy. Część osób decyduje się też na składowanie papierów np. w pomieszczeniu gospodarczym i nie potrzebuje wtedy osobnej komory w śmietniku głównym. Ilość pojemników zależy więc od tego, jak chcesz zorganizować przestrzeń w kuchni i jakie masz nawyki dotyczące segregacji odpadów. 

System otwierania pokrywy

Kosze na śmieci można podzielić na te bez pokrywy i z nią. W drugiej grupie znajdują się modele automatyczne i ręczne. Pierwsze z nich wyposażone są w pedał nożny, który pozwala bez większego wysiłku otworzyć pokrywę i wyrzucić śmieci. Takie rozwiązanie jest wygodne, szczególnie w przypadku koszy na śmieci ustawionych na podłodze. Konsumenci wskazują, że takie systemy zwiększają komfort użytkowania, ale ich brak nie powoduje od razu, że wyrzucanie śmieci staje się wyjątkowo uciążliwe.

 

Materiał wykonania

Kupując kosze do segregacji w dobrych cenach, powinieneś też zwrócić uwagę na materiał ich wykonania. Najlepsze, bo trwałe i łatwe do utrzymania w czystości, są produkty zrobione z tworzyw sztucznych. Godne polecenia są kosze, które mają stosowne oznaczenia kolorystyczne na pokrywach czy innych elementach. Dzięki nim bez otwierania pokrywy wiadomo, do którego pojemnika wyrzucić konkretne odpady.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ