Oczyszczacze parowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

Tym razem przygotowaliśmy dla Ciebie opis dwóch najlepszych oczyszczaczy parowych w 2024 roku. Wyłoniliśmy je na podstawie krążących w sieci opinii na temat tego typu produktów. Pierwszym jest Bissell Steam Shot 2635N, czyli urządzenie kompaktowe o bardzo dużej mocy. Z jego pomocą z pewnością szybko uda Ci się wyczyścić wszystkie zabrudzone lub zakurzone powierzchnie, nawet trudno dostępne zakamarki. Wytwarza ono parę wodną pod dużym ciśnieniem i w efekcie sprzątanie z jego pomocą może okazać się prawdziwą przyjemnością. Ponadto nagrzewa się ono w krótkim czasie, a długi kabel zasilania nie ogranicza za bardzo swobody ruchów. Ten produkt charakteryzuje też duża ilość dodatkowych końcówek, z pomocą których można umyć m.in. okna, fugi, czy lustra. Drugim najlepszym modelem oczyszczacza parowego w roku 2024 okazał się Karcher SC 1. Jeśli interesuje Cię kompaktowe i lekkie urządzenie o dużej mocy, które szybko się nagrzewa i posiada specjalne zabezpieczenia, zachęcamy do zapoznania się z dokładniejszym opisem tego produktu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Niewielkie wymiary urządzenia oraz cienka końcówka pozwalają na dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Model jest gotowy do użycia już po dwóch minutach od włączenia. Kabel ma długość 4,8 m, możemy więc swobodnie sprzątać nawet w dość dużej odległości od gniazdka elektrycznego.

Difetto

Temperatura po nagrzaniu urządzenia utrzymuje się dość krótko – trzeba chwilkę odczekać, aż sprzęt ponownie się nagrzeje, co może nieco wydłużyć czas sprzątania.

Conclusione

Ciśnienie pary emitowanej przez urządzenie wynosi 4,5 bara. Moc sprzętu jest regulowana w zakresie od 900 W to 1050 W. Bogaty zestaw zawiera końcówki wykonane z tworzywa sztucznego, za pomocą których możemy posprzątać całe mieszkanie.

Drugi wybór

Pregio

Moc urządzenia sięgająca 1300 W pozwala na usuwanie trudnych do wyczyszczenia innymi środkami zabrudzeń. Sprzęt waży jedynie 1,6 kg, dzięki czemu możemy nim swobodnie manewrować bez zbędnego obciążania rąk. Zawór bezpieczeństwa zapobiega otwarciu bojlera, kiedy ciśnienie w nim wzrasta.

Difetto

Zbiornik urządzenia ma dość małą pojemność, bo wynosi ona zaledwie 0,2 l. Myjka nie może pracować odwrócona do góry nogami.

Conclusione

W zestawie z urządzeniem znajdują się m.in. dysza punktowa, dysza do detali, dwie ssące rury oraz okrągła szczotka. Produkt emituje ciśnienie o wartości 3 barów. Sprzęt jest łatwy w obsłudze. Można nim czyścić powierzchnie bez użycia detergentów.

Rozważ też

Pregio

Sprzęt działa szybko i skutecznie, ponieważ jego moc wynosi aż 1600 W. Myjką można pracować już po upływie 15 sekund od włączenia. Urządzenie zwalcza blisko 99% bakterii z danej powierzchni bez konieczności używania detergentów. Wbudowany system filtracji zapobiega osadzaniu się kamienia w zbiorniku.

Difetto

Kabel sieciowy jest dość gruby i niestety dość szybko się skręca, przez co trzeba przerywać pracę i go poprawiać.

Conclusione

Pojemność zbiornika na wodę wynosi 0,35 l. Podświetlany zbiornik po podłączeniu do prądu świeci się na czerwono, po czym zmienia kolor na niebieski, gdy sprzęt jest gotowy do użycia. Kabel sprzętu ma długość aż 8 metrów.

 

 

Najlepsze oczyszczacze parowe w 2024 roku

 

Z pomocą oczyszczacza parowego można dokładnie wysprzątać różne zakamarki i przedmioty w domu, m.in. okna, dywany, podłogi, czy meblową tapicerkę. Dodatkowo nie musimy używać żadnych środków chemicznych, ponieważ brud znika pod wpływem pary wodnej wytwarzanej pod odpowiednim ciśnieniem. Przygotowany przez nas ranking oczyszczaczy parowych ma na celu pokazanie Ci godnych uwagi modeli w atrakcyjnych cenach.

 

Nasze zalecenia

 

Bissell Steam Shot 2635N

 

Produkt Bissell Steam Shot 2635N jest oczyszczaczem parowym o mocy, która osiąga wartość od 900 W do nawet 1050 W. Ze względu na dość niewielkie rozmiary z pewnością okaże się on pomocny w czyszczeniu miejsc trudno dostępnych, np. fug. Jego czas pracy wynosi 15 minut, jest on w stanie wytworzyć parę wodną pod ciśnieniem wynoszącym 4,5 bara.

Ten model oczyszczacza nagrzewa się i jest gotowy do użytku po upływie 2 minut. Pojemność zbiornika na wodę wynosi w tym przypadku 0,36 l, z kolei jego kabel ma długość 4,8 m. W efekcie z jego pomocą możemy dość swobodnie posprzątać całe pomieszczenie.

Konsumenci doceniają ten oczyszczacz przede wszystkim za jego funkcjonalność. Do zestawu dołączane są dwie nakładki z mikrofibry, dozownik do napełniania, 3 szczotki o różnej twardości, dwie płaskie przystawki (w tym jedna do szorowania), a także szczotka do fug, ściągaczka do szyb i dysza kątowa. Dzięki temu urządzenie staje się niemal uniwersalne oraz pozwala umyć różnego rodzaju powierzchnie i miejsca.

Bissell Steam Shot 2635N to oczyszczacz parowy o mocy równej 1000 W. Czas nagrzewania sprzętu wynosi 60 sekund. Model waży 2,3 kg.

 

Zalety

Regulacja intensywności pary: Wielu konsumentów docenia to, że istnieje możliwość łatwej regulacji intensywności pary. To sprawia, że można dopasować ustawienia urządzenia w zależności od powierzchni, jaką chcemy wyczyścić.

Uchwyt: Model ma dobrze wyprofilowany uchwyt. Jest on na tyle duży, że nawet osoba z dużym dłońmi nie powinna mieć problemu ze swobodnym utrzymaniem sprzętu.

Oszczędność: Do czyszczenia różnych powierzchni nie musimy używać żadnych specjalnych detergentów – wystarczy sama woda. Stanowi to bardzo dużą oszczędność.

Obudowa: Jakość wykonania oczyszczacza jest bardzo dobra. Obudowa jest trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Nie nagrzewa się ona zbyt intensywnie w trakcie pracy.

Zestaw końcówek: Urządzenie sprzedawane jest z zestawem praktycznych końcówek. Każda z nich jest dobrze wyprofilowana. Dzięki wymiennym końcówkom możemy wykorzystywać sprzęt do czyszczenia różnych powierzchni.

 

Wady

Mały zbiornik na wodę: Konsumenci zwracają uwagę na to, że zbiornik na wodę jest stosunkowo mały (0,4 l), więc trzeba go często uzupełniać.

 

 

 

 

Karcher SC 1

 

Model o nazwie Karcher Parownica SC 1 jest urządzeniem o mocy 1300 W i ciśnieniu pary o wartości 3 barów. Takie parametry techniczne sprawiają, że z jego pomocą skutecznie i szybko można usunąć różnego rodzaju zabrudzenia, także w trudno dostępnych zakamarkach. Ma ono niewielkie rozmiary i bez wyposażenia waży jedynie 1,6 kg, dzięki czemu jest łatwe w przechowywaniu.

Opisywany produkt nagrzewa się w 3 minuty, a pojemność jego zbiornika wynosi 0,2 l. Został on wyposażony w bezpieczny zawór ciśnieniowy, który nie dopuszcza do otwarcia się bojlera w momencie, gdy panuje w nim bardzo duże ciśnienie. Do zestawu dołączana jest m.in. dysza do detali, dysza punktowa, okrągła szczotka oraz dwie ssące rury.

Opinie o oczyszczaczach parowych marki Karcher są najczęściej bardzo pozytywne i tak samo jest w przypadku tego modelu. Konsumenci uważają, że pozwala on na bardzo skuteczne wyczyszczenie niemal całego domu i to bez użycia jakiegokolwiek detergentu. Dodatkowo jest on lekki i łatwy w obsłudze.

Oczyszczacz parowy Karcher SC 1 jest przeznaczony do mycia różnych powierzchni. Model ma następujące wymiary: 12,7 cm x 18,6 cm, a jego waga jest równa 1,6 kg.

 

Zalety

Moc: Urządzenie generuje parę o mocy 3 barów, co oznacza, że za pomocą oczyszczacza można z łatwością pozbyć się nawet trudnych do usunięcia zabrudzeń tj. kamienia na baterii łazienkowej czy zaschniętego jedzenia.

Kompaktowe wymiary: Model ma kompaktowe wymiary, więc jego przechowywanie jest łatwe. Wystające elementy można zdemontować, dzięki czemu oczyszczacz zabiera mniej miejsca w szafce.

Zestaw do czyszczenia podłóg: Kupując Karcher SC 1, otrzymujemy praktyczny zestaw do czyszczenia podłóg. Dysza jest solidnie wykonana. Materiał mopa jest wytrzymały i dobrze zbiera zabrudzenia, a ruchomy przegub ułatwia manewrowanie sprzętem.

Uniwersalność: W opakowaniu znajduje się wiele przydatnych akcesoriów, które czynią oczyszczacz bardziej uniwersalnym.

 

Wady

Długi czas pracy: Model ma blokadę korka, co oznacza, że pojemnik można uzupełnić tylko po wystudzeniu urządzenia. Biorąc pod uwagę małą pojemność zbiornika, czas pracy nieco się wydłuża.

 

 

 

 

Black&Decker Fss1600

 

Pod nazwą Black&Decker Fss1600 skrywa się uniwersalny oczyszczacz o mocy aż 1600 W. Oznacza to, że działa on bardzo szybko i skutecznie, pozwalając na bezproblemowe usunięcie zabrudzeń z różnych powierzchni w domu. Jest on gotowy do użycia już po upływie 15 sekund, a pojemność zbiornika na wodę wynosi 0,35 l. Jak przekonuje jego producent, jest on w stanie zwalczyć aż 99,9% bakterii bez konieczności stosowania środków chemicznych.

Ten model charakteryzuje opcja podświetlania zbiornika. Kiedy jest on jeszcze niegotowy do użytku, zbiornik świeci się na czerwono, a kiedy jest już odpowiednio rozgrzany, zmienia barwę na niebieską. Dodatkowo ma on wbudowany specjalny system filtracji, który nie tylko zapobiega osadzaniu się kamienia, ale również wpływa na przedłużenie żywotności urządzenia.

Według konsumentów ten produkt jest wart zakupu, ponieważ ma przewód o długości aż 8 metrów, a w wyposażeniu znajduje się kilka różnych szczotek, dysza oraz długa, elastyczna końcówka. To sprawia, że oczyszczacz pozwala wyczyścić wiele różnych miejsc.

Oczyszczacz parowy Black&Decker FSS1600 ma moc równą 1600 W. Czas nagrzewania sprzętu wynosi 15 sekund. Model waży 1,8 kg.

 

Zalety

Skuteczność: Jak wynika z opisu urządzenia, usuwa on do 99,9% zarazków i bakterii. Co istotne, nie jest wymagane użycie żadnych środków czyszczących, wystarczy sama woda. Oczyszczacz bez wątpienia spełni oczekiwania osób, które chcą zachować w swoim domu idealną czystość.

System filtracji: Model ma wbudowany filtr do wody, który ogranicza ryzyko osadzania się kamienia wewnątrz zbiornika. To daje pewność, że sprzęt będzie efektywny niezależnie od długości jego eksploatacji.

Krótki czas nagrzewania: Oczyszczacz jest gotowy do użycia po 15 sekundach od jego uruchomienia. Krótki czas nagrzewania sprawia, że sprzątanie zajmuje nam mniej czasu. O gotowości do pracy powiadamia nas kontrolka.

 

Wady

Kabel zasilający: Użytkownicy zwracają uwagę na to, że kabel zasilający jest stosunkowo gruby i łatwo się skręca, co utrudnia swobodne manewrowanie sprzętem.

 

 

 

 

Kalorik SFC1005

 

Jeżeli zależy Ci na tym, by mieć w domu dobry i tani oczyszczacz parowy, powinien zainteresować Cię produkt Kalorik SFC1005. To wielofunkcyjne urządzenie o mocy 1000 W, wyposażone w aż 9 różnych akcesoriów. W zestawie znajduje się m.in. ściągacz do okien, szczotka twarda, miękka oraz ściereczka.

Ten oczyszczacz generuje parę wodną, której ciśnienie osiąga wartość 3 barów. Pozwala to na usunięcie nawet dużych zabrudzeń w dość krótkim czasie, dzięki czemu w sprzątanie nie musimy wkładać zbyt wiele wysiłku. Z kolei jego pojemnik na wodę ma pojemność 0,35 litra, a więc z pewnością będzie odpowiedni w przypadku czyszczenia niewielkich powierzchni.

Jak twierdzą konsumenci, opisywany model zasługuje na uwagę, ponieważ ułatwia on sprzątanie domu. Ze względu na kilka rodzajów końcówek można z jego pomocą ułatwić sobie czyszczenie okien, luster, fug oraz wielu innych zakamarków.

Kalorik SFC1005 to dobry oczyszczacz parowy do 150 zł. Moc urządzenia jest równa 1000 W. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 350 ml.

 

Zalety

Wygoda użytkowania: Produkt jest lekki i ma dobrze wyprofilowany kształt, dlatego korzystanie z niego jest wygodne. Nawet jeśli mamy do posprzątania sporą powierzchnię, nie musimy się martwić o ból dłoni.

Wymienne akcesoria: W zestawie znalazło się wiele akcesoriów, które umożliwiają czyszczenie różnych powierzchni.

Wykonanie: Model zrobiono z wytrzymałych tworzyw. Materiał wykonania jest odporny na zniekształcenia. Oznacza to że sprzęt będzie nam służył przez długi czas.

 

Wady

Efektywność: Urządzenie nie najlepiej radzi sobie z usuwaniem kamienia, który osadza się na bateriach łazienkowych i płytkach – tak twierdzi część osób, które go kupiły.

Wielkość zbiornika: Z uwagi na to, że zbiornik ma stosunkowo małą pojemność, trzeba go często uzupełniać.

 

 

 

 

DirtDevil M 317 Aqua Clean

 

DirtDevil M 317 Aqua Clean to urządzenie wydzielające parę pod ciśnieniem 2,5 bara. Ma ono moc aż 1200 W, a więc działa szybko oraz co ważniejsze, bardzo skutecznie. Nagrzewa się ono w ok. 3 minuty, a czas pracy dla pełnego zbiornika wynosi 10 minut.

Produkt ten wyróżniają niewielkie, kompaktowe rozmiary, które gwarantują komfort i swobodę użytkowania. Ze względu na to jest także łatwy w przechowywaniu. Został on wyposażony we wskaźnik gotowości do pracy oraz kabel o długości 5 metrów. W zestawie znajdują się ponadto dwie nakładki idealne do czyszczenia płaskich powierzchni.

Z opinii konsumentów wynika, że warto kupić ten model ze względu na poręczność, wygodę użytkowania, a także wielofunkcyjność. Dzięki temu urządzeniu można skutecznie posprzątać nie tylko dom, ale i balkon, czy taras.

Oczyszczacz parowy DirtDevil Aqua Clean M317 ma zbiornik o pojemności równej 300 ml. Moc urządzenia wynosi 1200 W.

 

Zalety

Uniwersalne zastosowanie: Komplet obejmuje wiele wymiennych końcówek o różnym kształcie, co pozwala wykorzystywać sprzęt do sprzątania całego domu.

Budowa: Oczyszczacz ma dużą, dobrze wyprofilowaną rączkę. To pozwala sądzić, że korzystanie z urządzenia jest wygodne. Warto wspomnieć, że produkt nie jest zbyt ciężki – waży dokładnie 1,6 kg.

 

Wady

Czas nagrzewania: Sprzęt nagrzewa się w ok. 4 minuty. W porównaniu z modelami, które są gotowe do pracy w zaledwie kilkanaście sekund, nie jest to najlepszy wynik.

Wymiana końcówek: Czasami pojawia się problem z wymianą końcówek. Jest to spowodowane tym, że trudno je odkręcić od podstawy.

 

 

 

 

Jaki oczyszczacz parowy kupić ?

 

Przewodnik zakupowy

Oczyszczacz parowy jest urządzeniem, które może pomóc nam w dokładnym wysprzątaniu domu. Dzięki niemu możliwe jest sprzątanie bez użycia detergentów, a to bardzo ciekawe oraz bezpieczne rozwiązanie zwłaszcza w sytuacji, gdy mamy w domu małe dzieci często bawiące się na podłodze, czy dywanie. Wiemy, że wybór najbardziej odpowiedniego modelu nie należy do najłatwiejszych zadań. Nasz poradnik podpowie Ci, jaki oczyszczacz parowy wybrać, i na jakie jego cechy trzeba zwracać uwagę.

Zalety oczyszczacza parowego

Wydawać by się mogło, że oczyszczacz parowy to zbędne urządzenie w domu, które zabiera tylko niepotrzebnie wolną przestrzeń. Okazuje się jednak, że prawda na temat tego typu urządzeń wygląda nieco inaczej. Takie produkty można wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Pomogą one w dokładnym wyczyszczeniu dywanów, luster, fug, mebli, czy tapicerki samochodowej.

Co ciekawe, do wyczyszczenia tak wielu różnych powierzchni nie potrzebujemy żadnego detergentu. Brudu pozbywamy się przy pomocy pary wodnej wydzielanej pod odpowiednim ciśnieniem. Poza tym obsługa oczyszczacza nie jest skomplikowana. Używa się go podobnie jak odkurzacza, czy mopa. Wystarczy skierować dyszę urządzenia na powierzchnię, którą chcemy wyczyścić.

 

Ilość końcówek

Oczyszczacz parowy to przydatne urządzenie, a jeśli będzie miało w zestawie kilka różnych końcówek lub dodatkowo ścierek, stanie się ono również wielofunkcyjne. Na zakupach sprawdzajmy więc, co dokładnie znajduje się w zestawie z produktem. Wielu producentów dołącza przykładowo końcówkę do czyszczenia okien, odświeżania firanek lub nawet pozbywania się kurzu z roślin i dywanu.

Już przed wyjściem na zakupy powinniśmy się zastanowić, w jakim celu będziemy używać zakupionego oczyszczacza. Jeśli tego nie zrobimy i nie sprawdzimy wyposażenia, już po powrocie do domu może się okazać, że pewne elementy będziemy musieli dokupić osobno, a to generuje dodatkowe koszty.

 

Moc urządzenia

Jeśli chcesz wybrać najlepszy oczyszczacz parowy, koniecznie zwróć uwagę również na kilka technicznych parametrów. Najbardziej istotną wydaje się być jego moc. Pamiętajmy, że im większą będzie ona miała wartość, tym szybciej posprzątamy brudną powierzchnię, a produkt będzie wydajniejszy. W sklepach możemy spotkać urządzenia o różnej mocy. Najczęściej będzie ona wynosić od ok. 900 W do 1600 W i nawet więcej.

 

Ciśnienie

Wydajność zakupionego oczyszczacza parowego uzależniona jest jednak nie tylko od mocy, ale też ciśnienia wydzielanego strumienia pary wodnej. Tutaj sytuacja wygląda podobnie, jak w przypadku mocy. Im większe będzie ciśnienie, tym szybciej i skuteczniej pozbędziemy się brudu, czy kurzu. Standardowo dostępne na rynku modele wydzielają parę wodną pod ciśnieniem o wartości od 3 barów do ok. 4 barów. Zazwyczaj to wystarczy, by móc pozbyć się wszelkich zabrudzeń w krótkim czasie.

 

Rozmiar pojemnika

Oczyszczacz parowy ma wbudowany pojemnik. Trzeba napełnić go wodą, która następnie zostanie zmieniona na parę wodną. Jeżeli zamierzamy używać naszego urządzenia do czyszczenia dużych powierzchni, pojemnik powinien być dużych rozmiarów. Inaczej w czasie sprzątania kilka lub kilkanaście razy będziemy musieli uzupełniać braki wody, a wtedy sprzątanie będzie trwać dłużej i stanie się bardziej męczące.

 

Długość kabla

Oczyszczacze parowe zwykle charakteryzuje elektryczne zasilanie sieciowe. Dlatego też chcąc posprzątać z ich pomocą cały dom lub kilka różnych pomieszczeń musimy sprawdzić, czy długość kabla w danym modelu będzie wystarczająca. Im dłuższy będzie kabel, tym większą będziemy mieć swobodę ruchu.

 

Dodatkowe opcje

Choć parowy oczyszczacz sam w sobie jest dość wszechstronnym i funkcjonalnym urządzeniem, warto rozejrzeć się za produktem, który ma kilka dodatkowych opcji wpływających na komfort użytkowania. Dużym udogodnieniem może być przykładowo szybki czas nagrzewania (niektóre produkty są gotowe do użytku po zaledwie 8 sekundach), wskaźnik poziomu wody, czy oświetlenie zbiornika.

Mimo, że z parowym oczyszczaczem możliwe jest skuteczne sprzątanie bez użycia detergentu, możemy rozejrzeć się za takim, który pozwala nam na zastosowanie odpowiednich chemicznych środków. Taka opcja przyda się w przypadku bardzo uporczywych plam, które mimo kontaktu z parą pod wysokim ciśnieniem nie chcą zniknąć.

 

Waga

Większość dostępnych na rynku modeli oczyszczaczy to produkty ręczne. Dlatego też wybrane przez nas urządzenie nie może być dla nas zbyt ciężkie. Inaczej nasze ręce bardzo szybko się zmęczą, a my nie będziemy mieć ochoty na sprzątanie z jego pomocą. Warto pamiętać, że to, jaki oczyszczacz parowy jest najlepszy zależy od tego, czy jest on funkcjonalny, a jednocześnie skuteczny i wygodny w użytkowaniu.

 

Oczyszczacze parowe w dobrych cenach

Wbrew pozorom, oczyszczacz parowy nie jest tak kosztowny, choć wiele zależy od samego producenta i ilości dołączanych do zestawu końcówek. Za najtańsze urządzenia tego typu zapłacimy mniej więcej 90-100 zł. Będą one wystarczające dla osób posiadających małe mieszkanie, które nie wymaga zbyt częstego sprzątania.

Jeśli jednak mamy w domu małe dzieci lub dość duży dom, lepszym wyborem będzie nieco większy i bardziej funkcjonalny model. Najczęściej będzie on kosztować więcej, bo ok. 500-600 zł. Zazwyczaj w zestawie takie produkty zawierają większy pojemnik na wodę, mają nieco dłuższy kabel, a dodatkowo pełnią jednocześnie funkcję parowego mopa.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ