Ranking 11 najlepszych proszków do prania w 2024

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Proszki do prania – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Przed rozpoczęciem poszukiwań odpowiedniego proszku do prania, warto zapoznać się z naszym rankingiem, gdyż zawiera opisy sprawdzonych i skutecznych produktów. Możliwe, że Twoją uwagę zwróci Lovela Proszek Prania Dzieci Niemowląt  – to bardzo delikatny środek piorący, w którym można prać rzeczy dla malutkich dzieci. Specyfik jest przeznaczony do prania białych tkanin – chroni biel i zmiękcza ubrania, przez co są delikatne i miękkie. Proszek jest odpowiedni dla osób z uczuleniami i delikatną skórą, gdyż ich nie podrażnia. Opakowanie środku do prania jest dość duże (2,1 kg), dzięki czemu wystarcza na dłużej. Produkt ma bardzo delikatny i łagodny zapach – nie przeszkadza większości osób. Jeśli chcesz zapoznać się z profesjonalnym specyfikiem, który można stosować do prania odzieży, pościeli czy obrusów w restauracjach, hotelach czy nawet szpitalach, to polecamy przeczytanie opisu Clovin Septon II. Proszek ma działanie czyszczące, wybielające, a także dezynfekujące. Produkt jest bardzo dobry dla alergików, gdyż nie ma w składzie środków uczulających – jest odpowiedni nawet dla małych dzieci.

11 najlepszych proszków do prania. Opinie w 2024 roku

 

Trudno jest wybrać odpowiedni preparat do skutecznego wyczyszczenia różnego rodzaju materiałów i tkanin. Nasz ranking proszków do prania opiera się na opiniach konsumentów i składa się z produktów, które spiorą nawet najbardziej uciążliwe plamy.

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

To produkt zalecany dla dzieci od 1 roku życia, a także wszystkich innych osób borykających się z problemami skórnymi, nawet atopowego zapalenia skóry. Proszek jest hipoalergiczny przebadany dermatologicznie. Jedno opakowanie starcza na 28 prań.

Difetto

Proszek opisywany w nazwie jako ten „dla niemowląt” jednak nie jest zalecany mniejszym dzieciom niż tym, które ukończyły 1 rok życia. To mylące i wielu rodziców może wpaść w pułapkę marketingową.

Conclusione

Proszek jest produktem przeznaczonym dla całej rodziny do prania białego, zatem pani domu nie musi już dzielić prania na odzież dziecinną i osób dorosłych. Produkt dobrze się sprawia zarówno w praniu w pralce automatycznej, jak i ręcznym praniu czy w namaczaniu.

Drugi wybór

Pregio

Jest to jedyny produkt w Polsce umożliwiający pełną dezynfekcję tkanin w domowej pralce. Działa bakterio-, prątko-, grzybo- i wirusobójczo. Bez fosforanów, jest bezpieczny dla skóry. Efektywny w 65°C, zyskał uznanie profesjonalistów i posiada atest Państwowego Zakładu Higieny. Idealny dla rodzin z dziećmi i właścicieli zwierząt.

Difetto

Optymalna skuteczność tego produktu jest widoczna przy 65°C, co implikuje jego ograniczone zastosowanie dla różnych typów materiałów. Nie każda tkanina może być prana w tak wysokiej temperaturze, co stanowi ograniczenie jego uniwersalności.

Conclusione

Produkt zapewnia wyjątkową czystość, eliminując mikroorganizmy, jest bezpieczny dla skóry. Idealny dla domów z dziećmi, zwierzętami. Posiada atesty, stosowany w pralniach profesjonalnych. Łączy wydajność z bezpieczeństwem użytkowania.

Rozważ też

Pregio

Proszek do tkanin kolorowych oferuje czyszczenie 5-gwiazdkowe, doskonale usuwa plamy i zapewnia głębokie oczyszczenie. Charakteryzuje się wydajnością w niskiej temperaturze, oszczędzając energię. Szybko się rozpuszcza, eliminując osady na ubraniach. Gwarantuje świeżość i jest wyborem profesjonalistów.

Difetto

Produkt nie zawiera składników, które zmiękczają wodę, co może mieć wpływ na wynik prania. Jakość ostatecznego prania i stan tkanin mogą być różne w zależności od twardości używanej wody podczas prania.

Conclusione

Ariel gwarantuje doskonałe czyszczenie, efektywnie usuwa plamy i zanieczyszczenia. Oszczędza energię, działa w niskich temperaturach. Idealny dla profesjonalistów, łączy wydajność i jakość, zapewniając długotrwałą świeżość prania.

 

Proszek do prania dla niemowląt

 

1. Lovela Proszek Prania Dzieci Niemowląt

 

Lovela kolor proszek prania  dla dzieci  i niemowląt może też być wykorzystywany do prania odzieży całej rodziny. Zatem jego bezsprzeczną zaletą jest brak konieczności dzielenia prania na dziecinne i osób dorosłych. Jest on polecany zwłaszcza w przypadku osób posiadających rozmaite skórne alergie, bo jest to produkt hipoalergiczny. Nawet, jak przekazuje dr Lidia Ruszkowska, lekarz medycyny, specjalista dermatolog, proszek ten nie drażni skóry osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry, co więcej, jest dla nich nawet zalecany do stosowania.

Produkt został przebadany dermatologicznie, zatem jest bezpieczny dla skóry, a jego delikatny zapach nie jest w żaden sposób drażniący. Zawartość proszku o pojemności 2,1 kg starcza na przeprowadzenie 28 prań.

Proszek do prania dla niemowląt zalecany jest do stosowania przy dzieciach w wieku przekraczającym pierwszy rok  życia i sprawdzi się szczególnie przy praniu białej odzieży. Można go używać zarówno w pralkach automatycznych, jak i praniu ręcznym, a także do namaczania. 

 

 

 

 

Proszek do prania dezynfekujący

 

2. Clovin Septon II Hipoalergiczny Proszek do Prania i Dezynfekcji

 

Clovin Septon II Hipoalergiczny Proszek do Prania i Dezynfekcji jest wyjątkowy, będąc jedynym produktem w Polsce, który umożliwia pełną dezynfekcję tkanin w domowej pralce. Posiada on właściwości bakteriobójcze, prątkobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze, zapewniając skuteczną ochronę przed mikroorganizmami. Dzięki temu, że nie zawiera fosforanów, jest bezpieczny dla skóry, co czyni go idealnym dla rodzin z małymi dziećmi i właścicieli zwierząt. Ten proszek do prania dezynfekujący działa efektywnie w temperaturze 65°C, gwarantując czystość i dezynfekcję. Jak wszystkie dobre proszki do prania, produkt ten zyskał uznanie profesjonalistów, będąc stosowanym w pralniach przemysłowych od 2000 roku. Clovin Septon II jest również atestowany przez Państwowy Zakład Higieny, co potwierdza jego skuteczność i bezpieczeństwo.

Clovin Septon II to innowacyjny, hipoalergiczny proszek do prania i dezynfekcji, łączący w sobie skuteczność i bezpieczeństwo użytkowania. Oferuje szeroki zakres zastosowań, od domowego prania po profesjonalne pralnie.

 

Zalety

Skuteczność dezynfekcji: Proszek skutecznie dezynfekuje tkaniny, eliminując bakterie, wirusy i grzyby, już w temperaturze 65°C.

Bezpieczeństwo : Produkt nie zawiera fosforanów i chloru, co gwarantuje bezpieczeństwo dla skóry.

Wszechstronność : Idealny dla rodziców małych dzieci, właścicieli zwierząt, a także w sektorze hotelarskim i medycznym.

Wybielanie : Proszek efektywnie wybiela i usuwa plamy, nie niszcząc przy tym tkanin.

Certyfikaty : Posiada atesty i certyfikaty, w tym Państwowego Zakładu Higieny, potwierdzające jego skuteczność. Tym bardziej, że produkt klasyfikuje się do kategorii tanie proszki do prania.

 

Wady

Temperatura : Najbardziej efektywne działanie proszku obserwuje się w temperaturze 65°C, co oznacza, że nie nadaje się do wszystkich rodzajów tkanin.

 

 

 

 

Proszek do prania Ariel

 

3.Proszek do prania kolorów Ariel Professional 7,15kg

 

Ariel Professional Color Pro to wydajny proszek przeznaczony do tkanin kolorowych, oferujący 5-gwiazdkowe rezultaty czyszczenia. Proszek do prania Ariel charakteryzuje się doskonałym usuwaniem plam, gwarantując dogłębne oczyszczenie ubrań. Formuła produktu zapewnia nie tylko skuteczność, ale również wspaniałą świeżość, sprawiając, że pranie staje się przyjemnością. Wydajność Ariel Professional Color Pro w niskiej temperaturze to kolejny atut, umożliwiający oszczędność energii i ochronę tkanin. Ten najbardziej pachnący proszek do prania szybko się rozpuszcza, eliminując ryzyko osadów na odzieży. Jest to wybór idealny dla profesjonalistów, którzy oczekują najwyższej jakości i niezawodności w codziennym praniu.

Ariel Professional Color Pro oferuje 5-gwiazdkowe rezultaty czyszczenia, łącząc doskonałe usuwanie plam z wydajnością w niskiej temperaturze.

 

Zalety

Usuwanie plam : Proszek efektywnie eliminuje trudne plamy, przywracając ubraniom świeży wygląd i kolory.

Dogłębne czyszczenie : Formuła produktu gwarantuje dogłębne oczyszczenie, pozostawiając ubrania czyste i świeże.

Świeżość : Pranie zyskuje wspaniały zapach i świeżość, co podnosi komfort noszenia. Niska temperatura Proszek wykazuje wysoką wydajność już w niskiej temperaturze, oszczędzając energię.

Rozpuszczalność : Błyskawicznie rozpuszcza się w wodzie, co minimalizuje ryzyko osadów na tkaninach.

 

Wady

Brak zmiękczania : Proszek nie zawiera składników zmiękczających wodę, co może wpłynąć na jakość prania.oraz na ostateczny efekt prania i kondycję tkanin.

 

 

 

 

Niemieckie proszki do prania

 

4. Evidur Proszek Do Prania Firan 600 G

 

Środek do prania Evidur 600 G nadaje się do wyprania i odświeżenia firan i obrusów, a także wyprania białych ubrań, takich jak koszule, bielizna czy delikatne sukienki. Specyfik może być używany do każdego rodzaju materiałów, także bardzo podatnych na zniszczenie – nie powodując zmechaceń.

Ten dobry i tani proszek do prania sprawia, że tkaniny zachwycają zapachem po wyciągnięciu z pralki, gdyż niweluje te nieprzyjemne odory – papierosów czy kurzu. Produkt nie ma fosforanów, które są niebezpieczne dla środowiska.

W opakowaniu można znaleźć 600 g proszku – jest odpowiedni do zrobienia 10 prań. Środek chroni włókna przed szarzeniem i podczas prania nie pozwala, aby ponownie osadzał się nim brud. Produkt może być używany do prania ręcznego oraz w pralce. Użytkownicy twierdzą, że specyfik skutecznie wybiela poszarzałe czy pożółkłe firanki.

Dalli Evidur to dobry proszek do prania do 20 zł. Produkt jest dostępny w 600 g opakowaniu.

 

Zalety

Skutecznie usuwa zabrudzenia: Konsumenci zapewniają, że proszek skutecznie usuwa zabrudzenia. Z jego pomocą można pozbyć się osadu nikotynowego, który powoduje, że białe tkaniny stają się szare.

Delikatny: Dalli Evidur jest polecany m.in. do cienkich firanek, co dowodzi, że jest delikatny.

Przyjemny zapach: Proszek ma bardzo przyjemny zapach, który długo utrzymuje się na tkaninach.

 

Wady

Małe opakowanie: Jedno opakowanie starcza tylko na ok. 10 prań. Jeśli zdecydujemy się używać Dalli Evidur, musimy regularnie uzupełniać jego zapasy.

 

 

 

 

Proszek do prania Vizir

 

5. Vizir Proszek do prania Kolor 6,5kg

 

Proszek do prania Vizir Kolor o wadze 6,5 kg to profesjonalny środek piorący, który dzięki swojej specjalnej formule zapewnia, podobnie jak wszystkie najlepsze proszki do prania, doskonałe rezultaty oraz olśniewającą czystość ubrań kolorowych nawet po wielokrotnym praniu. Ten wydajny proszek umożliwia wykonanie aż 100 cykli prania, co gwarantuje oszczędność i wygodę użytkowania.

Proszek do prania Vizir to produkt przeznaczony głównie dla ubrań kolorowych, dzięki czemu chroni je przed blaknięciem i pozwala dłużej cieszyć się intensywnymi barwami. W składzie produktu znajdziemy perfumowane składniki, które dodatkowo zapewniają przyjemny, świeży zapach idealny do profesjonalnego prania.

Wybierając proszek Vizir Kolor o wadze 6,5 kg, zyskujemy nie tylko skuteczność prania, ale także trwałość i świeżość kolorów oraz przyjemny zapach naszych ubrań.

Proszek do prania Vizir Kolor 6,5 kg to profesjonalny środek piorący, który gwarantuje doskonałe rezultaty oraz olśniewającą czystość ubrań kolorowych. Sprawdźmy zatem opinie o proszkach do prania tego producenta:

 

Zalety

Wydajność: Proszek Vizir Kolor wystarcza na aż 100 cykli prania, co przekłada się na oszczędność i wygodę użytkowania.

Specjalna formuła: Środek piorący posiada unikalną formułę, która zapewnia doskonałe rezultaty nawet po wielu praniach.

Przeznaczenie: Proszek jest przeznaczony głównie dla ubrań kolorowych, chroniąc je przed blaknięciem.

Perfumowane składniki: Proszek zawiera perfumowane składniki, które nadają ubraniom przyjemny, świeży zapach.

Waga produktu: Opakowanie o wadze 6,5 kg pozwala na długotrwałe użytkowanie produktu.

 

Wady

Opakowanie: Mimo informacji o opakowaniu kartonowym, proszek dostarczany jest w worku foliowym, co może rozczarować niektórych klientów.

 

 

 

 

Proszek do prania dywanów

 

6. Kärcher CarpetPro RM 760 środek czyszczący 10kg

 

Ciekawym produktem, umożliwiającym czyszczenie dywanów, jest Karcher RM 760. Środek wkłada się do odkurzacza firmy Karcher z cyklu Puzzi – jest on zwykle używany w hotelach, czy biurach, których podłogi są pokryte wykładziną tekstylną. Urządzenie jest także przeznaczone do czyszczenia na mokro. Produkt bardzo szybko schnie, więc można odkurzać pomieszczenie, nawet niedługo przed tym, jak przyjdą goście.

W pojemniku, wyglądającym jak wiaderko, mieści się 10 kg proszku do prania. Opakowanie ma wygodny i poręczny uchwyt. Środek przed użyciem trzeba rozcieńczyć z wodą, gdyż jest bardzo stężony (10 g na 1 l). Podczas prania usuwane są zabrudzenia z olejów, tłuszczy, a nawet plam mineralnych.

W składzie produktu nie ma fosforanów, mających zły wpływ na ekosystem. Specyfik jest bezpieczny dla skóry. Użytkownicy doceniają ten środek za bardzo ładny, świeży zapach, który po odkurzaniu unosi się w całym pomieszczeniu.

Proszek Karcher RM 760 jest przeznaczony do prania dywanów i tapicerki. Opakowanie zawiera 10 kg produktu.

 

Zalety

Eliminuje nieprzyjemne zapachy: Producent zapewnia, że preparat niweluje nieprzyjemne zapachy, dlatego chętnie korzystają z niego osoby, które palą papierosy.

Dobrze usuwa zabrudzenia: Proszek skutecznie usuwa nawet mocne zabrudzenia z oleju.

Opakowanie: Prezentowany środek do prania jest zamknięty w plastikowym wiaderku ze szczelnym zamknięciem.

 

Wady

Brak miarki: W zestawie nie ma miarki, która pozwoliłaby na dokładne odmierzenie proszku.

Zapach: Nieliczne osoby uważają, że zapach produktu mógłby być bardziej przyjemny.

 

 

 

 

Ekologiczny proszek do prania

 

7. Mr. Ziggi Proszek Proekologiczny Color 70 Prań

 

Mr. Ziggi proszek proekologiczny Color 70 prań bezsprzecznie charakteryzuje duża pojemność opakowania wynosząca 5 kg, ale to nie wszystko. Podczas gdy producenci innych proszków zalecają jednorazowe użycie proszku w ilości od 75 do 100 g produktu, ten ekologiczny proszek do prania należy używać w ilości 71,4 g co przekłada się na jego wydajność. Proszek starcza więc na 70 cykli prania w pralce automatycznej. Skuteczność prania tego proszku potwierdza fakt, że producent w zaleceniach podaję, że już 20 stopni temperatury wody wystarcza do usunięcia zabrudzeń, a nawet plam z odzieży, a w 40 stopniach produkt usuwa roztocza, bakterie i grzyby.

System ochrony koloru sprawia, że kolorowa odzież nie blaknie. Istotnym jest również to, że proszek jest hypoalergiczny, został przebadany pod względem dermatologicznym i nie zawiera żadnych substancji zapachowych, które mogłyby uczulać osoby szczególnie wrażliwe. Również opakowanie jest ekologiczne, bowiem w 60% pochodzi z surowców wtórnych, a w całości nadaje się do kolejnego recyklingu. 

Mr. Ziggi proszek proekologiczny color to hipoalergiczny proszek do prania tkanin kolorowych, który łączy skuteczność z troską o środowisko.

 

Zalety

Ekologiczny: Proszek jest proekologiczny, nie zawiera fosforanów i zeolitów, szkodliwych dla środowiska.

Hipoalergiczny: Łagodna formuła proszku jest hipoalergiczna, co sprawia, że jest odpowiednia dla wielu osób z wrażliwą skórą.

Dezynfekujący: Proszek ma właściwości dezynfekujące, zwalczając grzyby, bakterie i roztocza już przy 40 stopniach Celsjusza.

Ochrona kolorów: Formuła proszku zabezpiecza kolory i chroni delikatne tkaniny przed blaknięciem.

70 prań: Opakowanie zawiera proszek wystarczający na 70 prań, to jest wydajne i oszczędne rozwiazanie.

 

Wady

Reakcje alergiczne: Niektórzy użytkownicy odczuwają reakcje alergiczne na ten proszek, mimo jego hipoalergicznej formuły. Dodatkowo zapach proszku jest dla wielu osób mało przyjemny, co może wpłynąć na komfort użytkowania.

 

 

 

 

Proszek do prania tapicerki

 

8. Proszek do Prania Tapicerki K2 M886

 

Osobom poszukującym produktów do prania wyposażenia domowego, możemy polecić proszek do prania tapicerki K2 M886. Jest to produkt niskopieniący się, polecany do czyszczenia zarówno dywanów, wykładzin, jak i tapicerki meblowej czy samochodowej nawet do prania podsufitki samochodowej. Używa się go przy stosowaniu do czyszczenia odkurzaczy ekstrakcyjnych, wówczas jego efekty stosowania są najlepsze.

Zestaw do prania tapicerki obok proszku zawiera trzy szczotki, które używa się przy pomocy wkrętarki Moje Auto, Proszek do prania tapicerki to 1 kg substancji czyszczącej wystarczającej na około 100 m2 zabrudzonych tekstyliów. Swoje działanie ma również w tym, że podczas czyszczenia usuwa z tapicerki nieprzyjemne zapachy towarzyszące często zabrudzeniom, pozostawiając delikatny cytrynowy aromat.

Przy czyszczeniu materiał jemu poddany nie ulega zniszczeniu, a wszelkie, nawet zaschnięte plamy, które wnikły głęboko w strukturę włókien, zostaną usunięte. 

Proszek do prania tapicerki K2 M886 to wyjątkowo wydajny i ekonomiczny sposób na utrzymanie czystości tapicerki samochodowej, meblowej, wykładzin tekstylnych i dywanów.

 

Zalety

Wydajność: 1 kg proszku wystarcza na wypranie 100 m2 średnio zabrudzonej powierzchni.

Wielofunkcyjność: Nadaje się do czyszczenia tapicerek materiałowych, welurowych, z alcantary, a także plastików i podsufitek.

Likwidacja zapachów: Proszek likwiduje nieprzyjemne zapachy i pozostawia delikatny, cytrynowy aromat.

Skuteczność: Usuwa tłuste, mocno zaschnięte i stare plamy bez uszkadzania materiału czy blaknięcia kolorów.

Zestaw szczotek: W zestawie znajdują się trzy różne szczotki do czyszczenia na wkrętarkę, które ułatwiają czyszczenie trudno dostępnych miejsc.

 

Wady

Instrukcja dawkowania: Mało czytelna instrukcja dawkowania proszku utrudnia przeliczenie ilości proszku na daną ilość wody.

 

 

 

 

Proszek do prania Persil

 

9. Persil Proszek Do Prania Color Deep Clean45 Prań 

 

Persil proszek do prania Color Deep Clean 45 prań to produkt, który niewielu osobom trzeba przedstawiać. Producent jest znany i uznany przez wielu kupujących. Color Deep Clean jest przeznaczony do kolorowej odzieży i ma w składzie zawarte specjalne elementy chroniące kolory i substancje czynne, które walczą z zabrudzeniami, w efekcie czego pranie jest starannie wyprane. Jako, że zawartość proszku w opakowaniu to prawie 3 kg (2,9 kg), może się zdarzyć jego dłuższe przechowywanie.

Producent określa, że przez trzy lata od daty produkcji proszek zachowuje wszelkie swoje właściwości przy przechowywaniu w temperaturach dodatnich od 5 do 40 stopni Celsjusza. Jak zostało wspomniane proszek do prania Persil wyposażono w szereg substancji czynnych walczących z brudem tkanin. Składają się na nie środki powierzchniowo czynne, jak anionowe środki, a także niejonowe, czyli zeolity, polikarboksylany, fosfoniany, mydło oraz substancje zapachowe.

Produkt należy przechowywać z daleka od dostępu dla dzieci, a w razie występującej alergii po kontakcie z produktem zalecany jest kontakt z lekarzem, zwłaszcza jeśli kontakt z proszkiem nastąpił w obrębie oczu. 

Proszek do prania tapicerki K2 M886 to wyjątkowo wydajny i ekonomiczny sposób na utrzymanie czystości tapicerki samochodowej, meblowej, wykładzin tekstylnych i dywanów.

 

Zalety

Wydajność: 1 kg proszku wystarcza na wypranie 100 m2 średnio zabrudzonej powierzchni.

Wielofunkcyjność: Nadaje się do czyszczenia tapicerek materiałowych, welurowych, z alcantary, a także plastików i podsufitek.

Likwidacja zapachów: Proszek likwiduje nieprzyjemne zapachy i pozostawia delikatny, cytrynowy aromat.

Skuteczność: Usuwa tłuste, mocno zaschnięte i stare plamy bez uszkadzania materiału czy blaknięcia kolorów.

Zestaw szczotek: W zestawie znajdują się trzy różne szczotki do czyszczenia na wkrętarkę, które ułatwiają czyszczenie trudno dostępnych miejsc.

 

Wady

Instrukcja dawkowania: Mało czytelna instrukcja dawkowania proszku utrudnia przeliczenie ilości proszku na daną ilość wody.

 

 

 

 

Proszek do białego prania

 

10.Bryza 4w1 Proszek do Prania Białego 6,8kg 105 Prań

 

Kupując Surf White Orchid & Jasmine proszek do prania, zaopatrujemy się w sprawdzoną formułę środka do prania o łagodnym aromacie  zapachu jaśminu. Biała Orchidea oferuje ciepły, łagodny, lekko słodki zapach pobudzający zmysły do odczuwania wesołych i optymistycznych doznań. W Indiach zapach orchidei jest nazywany „królową nocy”, ten czarujący zapach utrzymuje się na odzieży przez długi czas, dzieje się tak między innymi ze względu na wzbogacenie go o olejki eteryczne mięty pieprzowej i pączków goździka.

Surf White Orchid & Jasmine jest polecany do codziennego stosowania przy praniu odzieży białej, utrzymuje je bowiem w stanie  śnieżnej bieli i radzi sobie z tłustymi plamami na tkaninach, bez trudu usunie również zabrudzenia z czekolady czy sosu pomidorowego.

Proszek do białego prania może być stosowany zarówno w pralce jak i do prania ręcznego. Skład produktu, to środki powierzchniowo czynne anionowe, jak na przykład związki wybielające tkanin czy enzymy, a także niejonowe substancje powierzchniowo czynne, na które składają się fosfoniany, mydło , polikarboksylany, zeolity i kompozycje zapachowe. 

Bryza 4w1 proszek do prania białego 6,8 kg to idealne rozwiązanie dla utrzymania bieli Twoich ubrań. Dzięki innowacyjnej formule, Bryza 4w1 gwarantuje dogłębną czystość oraz skuteczne usuwanie nawet najbardziej uporczywych plam. Proszek ten działa już w niskiej temperaturze 30°C, co przekłada się na oszczędność energii oraz troskę o środowisko. Siła wybielania zawarta w proszku sprawia, że Twoje ubrania będą wyglądać jak nowe, a ekstra świeżość po praniu doda przyjemnego zapachu.

Opakowanie o pojemności 6,8 kg wystarcza na aż 105 prań, co czyni go wydajnym i ekonomicznym wyborem dla każdego gospodarstwa domowego. Wybierając proszek Bryza 4w1 proszek do białego prania, zyskujesz nie tylko czyste i białe ubrania, ale także gwarancję komfortu i świeżości. Zapomnij o trudach związanych z usuwaniem plam – zaufaj mocy nowej Bryzy 4w1, która zadba o doskonały wygląd Twoich ubrań.

Bryza 4w1 proszek do prania białego 6,8 kg to doskonały wybór dla utrzymania bieli i czystości Twoich ubrań. Zastosowanie innowacyjnej formuły pozwala na osiągnięcie rewelacyjnych efektów już w niskiej temperaturze prania.

 

Zalety

Dogłębna czystość: Proszek Bryza 4w1 skutecznie usuwa nawet najtrudniejsze plamy, zapewniając idealną czystość ubrań.

Skuteczność w 30°C: Działa efektywnie już w niskiej temperaturze prania 30°C, co pozwala na oszczędność energii i dbanie o środowisko.

Siła wybielania: Bryza 4w1 potęguje biel ubrań, sprawiając, że wyglądają one jak nowe.

Usuwanie plam: Bryza 4w1 radzi sobie z najbardziej uporczywymi plamami, ułatwiając codzienną pielęgnację ubrań.

Zapas na 105 prań: Duże opakowanie 6,8 kg wystarcza na aż 105 prań, co czyni go wydajnym i ekonomicznym rozwiązaniem.

 

Wady

Ograniczenie kolorystyczne: Proszek przeznaczony jest do prania białego, co wymaga przechowywania i stosowania dodatkowego środka do prania ubrań kolorowych.

 

 

 

 

11. Clovin Dezynfekujący Proszek Do Prania Wiaderko Ii Septon 5 Kg

 

Specyfikiem przeznaczonym jest do profesjonalnego prania, jest Clovin II Septon – środek można używać w różnych zakładach do prania każdego rodzaju materiałów. Proszek zapakowany jest w poręczne wiaderko z wygodnym uchwytem o pojemności 5 kg, co umożliwia zrobienie około 44 prań. Środek skutecznie zmiękcza tkaniny, odświeża je, oczyszcza z plam, a także chroni przed utratą koloru.

Produkt ma dobry skład, dlatego wyprane materiały nie powodują uczuleń na skórze (nie zawiera chloru ani fosforanów). W składzie nie ma zapachów, więc rzeczy pachną neutralnie. Proszek do prania uzyskał pozwolenie do dezynfekcji ubrań i pościeli dla maluchów od pierwszego miesiąca życia. Produkt działa także bakteriobójczo, grzybobójczo i zabija wirusy.

Środek najlepiej się używa do prania rzeczy białych lub barwionych na stałe. Proszek skutecznie czyści tkaniny bawełniane, a także syntetyczne. Specyfik najlepiej działa w wyższych temperaturach, od 40 st. C. do 95 st. C. Konsumenci twierdzą, że po użyciu produktu pościel, ręczniki i ubrania są jak nowe.

Opakowanie Clovin II Septon zawiera 5 kg proszku do prania. Produkt ma działanie bakteriobójcze i dezynfekujące.

 

Zalety

Skuteczność: Większość osób przyznaje, że specyfik skutecznie wybiela i usuwa plamy.

Bezpieczny dla ubrań: Choć produkt ma mocne działanie nie musimy się obawiać o to, że ubrania będą się niszczyć w trakcie prania.

Działanie: Proszek do prania ma działanie wirusobójcze, bakteriobójcze i grzybobójcze, co potwierdzone zostało badaniami. Produkt jest polecany szczególnie dla rodziców małych dzieci i właścicieli zwierząt.

Nie zawiera szkodliwych substancji: W składzie Clovin II Septon nie znajdziemy chloru ani fosforanów.

 

Wady

Słabo rozpuszcza się w wodzie: Część osób twierdzi, że środek nie rozpuszcza się dobrze w wodzie, więc w przegrodzie pralki można gdzieniegdzie dojrzeć granulki.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki proszek do prania kupić?

 

Proszek to jeden z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych dla naszych ubrań środek do prania. Tego typu preparaty nie niszczą tkanin, świetnie radzą sobie z plamami i często nie wymagają stosowania dodatkowych detergentów, jak np. odplamiacz. Jednak jak znaleźć proszek, który wystarcza na długo i ma odpowiedni skład? Wszystkie kwestie, jakie trzeba wziąć pod uwagę, robiąc zakupy, opisaliśmy w poniższym poradniku.

Przeznaczenie

Proszki do prania dzielimy na te przeznaczone do prania tkanin białych oraz tkanin kolorowych. Wynika z tego, że nasz wybór w dużej mierze uzależniony jest od tego, w jakim celu kupujemy preparat. Nie zaleca się prania białych ubrań w środkach przystosowanych do tkanin kolorowych, ponieważ materiały mogą szybko stać się szare. Nie powinniśmy również dodawać do różnobarwnych ubrań proszku przeznaczonego do prania białego, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że kolory wyblakną. Musimy pamiętać, że w zależności od przeznaczenia, proszki różnią się składem. W produktach do tkanin jasnych poza substancjami odplamiającymi często są też wybielacze, a sama liczba składników aktywnych wywabiających zabrudzenia może być większa. W preparatach do kolorów znajdziemy za to specjalne substancje zapobiegające wypłukiwaniu barwników.

Jeżeli nie chcemy kupować dwóch osobnych proszków, możemy poszukać preparatu uniwersalnego, który jest przystosowany zarówno do białych, jak i kolorowych ubrań. Ma on tak skomponowany skład, że nie powinien powodować szarzenia ani blaknięcia tkanin. Wśród proszków możemy też znaleźć takie, które przeznaczone są np. do prania firanek czy dywanów i chodników (także te, przystosowane do użytku z odkurzaczami piorącymi).

 

Opakowanie

Wiele osób przed podjęciem decyzji, jaki proszek do prania wybrać, sprawdza wielkość opakowania. Na tej podstawie można wywnioskować, na jak długo wystarczy produkt, podpowiedzią w tej kwestii jest też symbol kosza z praniem z umieszczoną w jego środku liczbą (oznacza, na jak dużo prań powinno wystarczać jedno opakowanie). Zwykle proszki są dostępne w niewielkich, ok. 300 g pudełeczkach (dobrze sprawdzających się np. w podróży) oraz w znacznie większych workach albo kartonowych opakowaniach, ważących od 2 kg do ponad 10 kg.

 

Skład

W składzie preparatów do prania znajdziemy przede wszystkim substancje odpowiadające za usuwanie plam – to tzw. środki powierzchniowo czynne, do których zaliczamy: mydła, substancje kationowe (zmiękczają tkaniny), anionowe (zwalczają tłuste zanieczyszczenia) oraz niejonowe (usuwają plamy po smarach).

Równie ważną rolę odgrywają enzymy, które dzielone są na:

* celulazy – chronią ubrania przed blaknięciem;

* mannanazy – usuwają plamy z czekolady, sosów, lodów itp.;

* amylazy – usuwają zabrudzenia m.in. z makaronu;

* lipazy – usuwają tłuszcze;

* proteazy – usuwają plamy z trawy, jajek, a nawet krwi.

Niemniej jednak enzymy to substancje, które mogą wywoływać podrażnienia i reakcje alergiczne, dlatego ubrania dla małych dzieci i alergików powinniśmy prać w środkach, które mają ich w składzie niewiele lub wcale. Najlepszy proszek do prania jest wzbogacony dodatkowo o polikarboksylaty lub węglan sodu (to substancje redukujące twardość wody, są bezpieczne dla skóry) oraz zeolity, które są bardziej przyjazne dla środowiska niż stosowane dotychczas fosfoniany.

 

Wydajność

To, że kupimy proszek w większym opakowaniu, nie oznacza, że wystarczy nam na dłużej. Wszystko zależy od dozowania środka. Jeżeli do każdego prania będziemy zużywać dużą ilość preparatu, nawet 5 kg pudełko szybko stanie się puste. Warto więc zapoznać się z podanymi na opakowaniu informacjami na temat dozowania proszku, w zależności od ilości prania (przeważnie do szuflady pralki powinniśmy wsypać od 50 g do 100 g preparatu).

 

Proszek do prania dla dzieci

Niemowlęta są wyjątkowo wrażliwe, dlatego nie powinniśmy prać ich ubranek, kocyków i pościeli w zwykłym proszku z dużą ilością enzymów. Musimy w takiej sytuacji znaleźć środek hipoalergiczny, który skutecznie usuwa plamy z tkanin, ale jednocześnie nie ma w składzie niebezpiecznych i drażniących substancji, które mogłyby negatywnie wpłynąć na zdrowie malucha. Na szczęście coraz więcej producentów środków piorących oferuje preparaty dla dzieci, które mają neutralny zapach, są przebadane klinicznie i mają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka lub innej instytucji. Tego typu produkty są idealne również dla wszystkich osób borykających się z alergiami.

 

Proszek dezynfekujący

Preparaty dezynfekujące są przeznaczone do użytku m.in. w szpitalnianych czy hotelowych pralniach. Produkty te nie tylko usuwają nawet najbardziej uporczywe plamy, ale też neutralizują bakterie, wirusy oraz grzyby. To dobre środki zarówno do prania ubrań, jak też bielizny, pościeli itp. Mimo dezynfekujących właściwości nie należy się obawiać, że preparat przyczyni się do zniszczenia tkanin, ponieważ jest łagodny dla włókien (zarówno naturalnych, jak i sztucznych czy syntetycznych).

Proszek skoncentrowany

Nierzadko w odpowiedzi na pytanie: jaki proszek do prania jest najlepszy, możemy usłyszeć, że to preparat skoncentrowany. Co to oznacza? Taki środek ma nieco inaczej skomponowany skład i możemy dodać do prania jego mniejszą ilość, a mimo to skuteczność działania będzie odpowiednio wysoka. Skoncentrowane preparaty uznawane są za wydajniejsze, ponieważ zużywamy ich mniej i jedno opakowanie wystarcza na dłużej.

 

Zapach

Choć do prania często dodajemy płyn zmiękczający o przyjemnym aromacie, sam proszek także powinien mieć ładny zapach. Do wyboru mamy preparaty pachnące jak lawenda, tropikalna lilia, biała orchidea, róża itp. Perfumowane środki nadają ubraniom wyjątkowy zapach, który długo utrzymuje się na tkaninach.

 

Proszki do prania w dobrych cenach

Za małe opakowanie proszku zapłacimy do 15 zł, jednak wystarcza on jedynie na kilka prań. Produkty dostępne w kilkukilogramowych opakowaniach są znacznie droższe, ich ceny mogą przekraczać kwotę 100 zł. Dotyczy to zarówno zwykłych środków do użytku domowego, jak również tych dezynfekujących. Jednocześnie warto zdać sobie sprawę z tego, że 10 kg opakowanie proszku zapewnia kilkadziesiąt prań, a więc średnio wystarcza na kilka miesięcy stosowania (w zależności m.in. od dozowania).

 

 

 

Jak zrobić proszek do prania?

 

Proszek do prania to produkt, który można znaleźć w każdym hipermarkecie, więc nikt nie będzie miał problemu z jego zakupem. Konsumenci zwracają jednak uwagę na to, że często dostępne w sklepach produkty nie mają dobrego składu. Co robić w takim wypadku? Alternatywą dla gotowych proszków do prania są środki wykonywane domowymi sposobami. Jak zrobić proszek do prania? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej.

 

Dlaczego warto używać domowego proszku do prania?

Zacznijmy od tego, dlaczego warto robić domowy proszek do prania. Wiadomo, że jest to bardziej problematyczne niż pójście do sklepu i kupienie gotowego produktu. Co przekonuje konsumentów do robienia domowych środków piorących? Przede wszystkim dla wielu osób jest to oszczędność czasu. Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę także z zagrożeniami, z jakimi walczy środowisko, a są nimi między innymi śmieci. Aby ograniczyć ich produkcję, możemy samodzielnie robić proszek do prania. Dla sporej grupy osób przekonywujące jest jednak to, że często dostępne na rynku produkty nie mają zbyt dobrego składu. Zawierają składniki, które mogą powodować alergie czy podrażnienia skóry. Co więcej, niektóre środki piorące zawierają spieniacze tj. SLS i SLES, a także wybielacze i sztuczne zapachy. Żaden z tych składników nie ma dobrego działania na naszą skórę, a wręcz przeciwnie – często prowadzi do jej przesuszenia. Robiąc domowy proszek do prania w łatwy sposób kontrolujemy, jakie składniki do niego dodajemy.

Domowy proszek do prania – przepisy

W naszym rankingu znajduje się odpowiedź na pytanie, jaki proszek do prania jest polecany przez konsumentów, więc możesz zdecydować się na zakup dobrej jakości produktu. Jeśli jednak zależy Ci na zrobieniu domowego proszku do prania, przedstawiamy popularny przepis. Aby przygotować środek piorący musimy zakupić sodę kalcynowaną, nadwęglan sodu i boraks (porcja każdego ze składników to 1 szklanka). Dodatkowo powinniśmy mieć pod ręką gotowe opakowanie, w którym będziemy mogli przechowywać proszek. Ekologicznym rozwiązaniem będzie użycie pustego opakowania po innym środku, jednak trzeba pamiętać o jego dokładnym oczyszczeniu. Możemy także zdecydować się na umieszczenie proszku np. w słoiku ze szczelną nakrętką. Przygotowanie środka piorącego jest niezwykle proste, bo wystarczy tylko połączyć wskazane wyżej składniki. Konsumenci wskazują, że wystarczy ok. 50 g proszku na jedno pranie. Przed rozpoczęciem stosowania domowego środka czyszczącego warto dokładnie wyczyścić pralkę, aby pozbyć się z niej resztek, które pozostały po wcześniej używanych detergentach.

 

Czy orzechy piorące są skuteczne?

Osoby, które nie chcą robić domowego proszku do prania, a jednocześnie zależy im na ekologicznych rozwiązaniach, często wykorzystują orzechy piorącę pochodzące z Indii. W ich składzie znajduje się saponiny, czyli substancje spieniające, które są aktywowane na skutek działania wyższej temperatury i wody. Plusem jest to, że nie trzeba używać dodatkowo żadnego płynu, chyba, że zależy nam na ładnym zapachu ubrań. Jeśli tak, warto skorzystać z ulubionego olejku i dodać kilka kropel do pralki. Pojawia się jednak pytanie, czy taki sposób prania jest skuteczny? Co do tego opinie są podzielone. Jedni zachwalają właściwości piorące orzechów i przyznają, że jest to ekologiczne, a przy tym pozwalające zaoszczędzić sporo pieniędzy rozwiązanie. Zdarzają się też tacy, którzy twierdzą, że takie środki nie są w ogóle skuteczne. Najlepszym rozwiązaniem jest więc zakup małego opakowania orzechów piorących i sprawdzenie ich skuteczności.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ