Golarki do ubrań – Przewodnik zakupowy, ranking i test
Golarka do ubrań, to może nie jest artykuł pierwszej potrzeby, jednak nikt nie lubi wyrzucać pieniędzy na niesprawdzone wynalazki, które nie pracują w sposób przez nas oczekiwany. Dlatego postanowiliśmy wyszukać najlepszą golarkę do ubrań, którą obecnie można kupić w naszych sklepach. Po analizach wybraliśmy model Philips GC026 / 00. Urządzenie niewielkich rozmiarów, które może wyczarować z Twoich starych swetrów całkiem świeże ubrania. Urządzenie jest zasilane na baterie typu AA, które są dołączone do golarki. Wykonuje ono 8800 obrotów na minutę, a siatka zabezpieczająca ma otwory o trzech różnych wielkościach. Dzięki temu zbiera zmechacenia o różnej wielkości. Wszystkie zmechacenia są zbierane w specjalnym zbiorniczku, który jest zamykany na zatrzask i wystarczy jedno „klik”, aby urządzenie otworzyć lub zamknąć. Po skończeniu oczyszczania swetra, czy koca do wyczyszczenia urządzenia używamy dołączonej szczoteczki do czyszczenia. Model, który wybraliśmy jako drugi, który również jest wart uwagi to MPM LR-027- 86. Ma on zasilanie akumulatorowe i bardzo dobre parametry pracy.
5 najlepszych golarek do ubrań. Opinie w 2024 roku
Kupno golarki do ubrań to nie ogromny wydatek, jednak nikt nie lubi wydawać pieniędzy na urządzenia, które się nie sprawdzą. Czyli najlepsza golarka do ubrań, to taka, która spełni Twoje oczekiwania. Przeczytaj nasz ranking i zdecyduj o zakupie najlepszej z nich.
Tabela porównawcza
1. Golarka do ubrań tkanin swetrów Philips GC026/00
Produkt Philips GC026 / 00 o bardzo ergonomicznym kształcie waży zaledwie 196 gram. To poręczne urządzenie o kolorze turkusowym może przywrócić świeżość nie tylko ubraniom, ale również i kocom. Golarka pracując w tempie 8800 obrotów na minutę szybko usunie niechciane zmechacenia.
Dzięki regulacji wysokości strzyżenia i otworom o trzech różnych wielkościach w siatce zabezpieczającej urządzenie skutecznie zbiera różnego rodzaju i wielkości zmechacenia. Wymiary tego modelu o to wysokość 102 mm, szerokość 84 mm i długość 173 mm.
Dzięki półprzeźroczystemu pojemnikowi na pozostałości strzyżenia, łatwo zauważyć, że pojemnik jest pełen. Opróżnianie go jest niezwykle proste, gdyż jest mocowany jedynie na plastikowy zatrzask. Golarka ma zasilanie na 2 akumulatorki lub baterie typu AA. W pudełku wraz z urządzeniem znajdziemy szczoteczkę do czyszczenia ostrzy, które wyczyścimy po otwarciu odkręcanej osłony nożyków.
Producent udziela 24 miesięcznej gwarancji na to urządzenie, a konsumenci w większości wypadków wystawili mu pozytywne opinie. Okazało się, że golarka przy długim używaniu nie przegrzewa się, a niepotrzebne kuleczki, włoski i supełki usuwa szybko i skutecznie.
Jednym ze sprzętów, które może pomóc Ci w rozwiązaniu problemu nieestetycznych kłaczków na swetrach lub kocach jest Philips GC026 / 00. Nowoczesny gadżet zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Ta najlepsza golarka do ubrań w 2024 roku zyskała uznanie wielu osób, głównie ze względu na solidne wykonanie.
Zalety
Obroty: Ostrza maszynki wykonują aż 8800 obrotów na minutę. Taka prędkość sprawia, że proces golenia jest bardzo szybki i skuteczny. Wystarczy wykonać jeden ruch, a wszystkie kołtuny i zanieczyszczenia znikają, pozostawiając gładką i czystą powierzchnię.
Baterie: Źródłem zasilania golarki są baterie. To bardzo wygodne rozwiązanie, które sprawi, że produkt będzie mobilny i wygodny w użyciu, nawet w czasie podróży.
Trzy rozmiary otworów: Urządzenie wyposażone zostało w nakładkę, która zmienia rozmiary otworów. Dzięki temu maszynka może być wykorzystana zarówno do oczyszczenia grubych swetrów, jak i cieniutkich bluzeczek.
Pojemnik: Niewątpliwie, dużym udogodnieniem oferowanym przez producenta jest pojemnik. Zebrane kołtuny gromadzone są wewnątrz urządzenia, co sprawia, że golarka jest bardzo czysta w użytkowaniu.
Szczoteczka: Zestaw zaopatrzony jest w niewielką szczoteczkę, wykonaną ze specjalnego włosia. Pomoże Ci w szybki i prosty sposób oczyścić malutkie kawałki materiału, które trudno jest usunąć palcami.
2. Golarka Maszynka Do Ubrań Swetrów MPM LR-027-86
Nasz ranking golarek do ubrań nie może pominąć produktu firmy MPM. Jest to model R-027- 86, o mocy 3 W I zasilaniu akumulatorowym, z wbudowanym akumulatorem. W przypadku wyładowania akumulatora, wystarczy podłączyć urządzenie do prądu i można pracować dalej.
Czas ładowania akumulatora to ok. 8 – 12 godzin, co przekłada się na 30 min. ciągłej pracy bezprzewodowej. Producent podaje, że golarka nadaje się do każdego rodzaju tkaniny i że nie tylko goli ubrania z niepotrzebnych zmechaceń, ale również wygładza materiał.
Kształt urządzenia powoduje, że łatwo się je przesuwa po golonym ubraniu, a ergonomiczny uchwyt dobrze pasuje do dłoni. Dodatkowo golarka ma możliwość pracy w trzech regulowanych skokowo, poziomach wysokości strzyżenia. W dołączonym wyposażeniu znajdziemy szczoteczkę do czyszczenia nożyków oraz przewód zasilający.
Dla użytkowników ważnym okazało się być to, że golarka ma trwały akumulator, który wystarcza na długą pracę bezprzewodową. Konsumenci również podkreślają, że mimo dużego nacisku, urządzenie goli wyłącznie niepotrzebne zmechacenia i nie zdarza się, aby materiał został wciągnięty w obszar pracy nożyków.
Produktem, który może pochwalić się wieloma pochlebnymi opiniami jest MPM LR-027-86. Wysoka jakość wykonania oraz trwałe materiały powodują, że golarka będzie wiernie służyć Ci przez wiele lat.
Zalety
Łatwa w użyciu: Maszynka jest bardzo prosta w użyciu, dlatego szczególnie ceniona jest przez starsze osoby. Aby uruchomić urządzenie należy wcisnąć guzik umieszczony na rączce, a następnie rozpocząć pracę.
Wygodny uchwyt: Golarka posiada wyprofilowany uchwyt, który bardzo ułatwia czyszczenie materiałów. Jest zbudowany w taki sposób, aby był wygodny zarówno dla osób z drobnymi, jak i bardziej masywnymi dłońmi.
Akumulator: Gadżet zasilany jest akumulatorem. Jest to dobra wiadomość dla użytkowników, którzy bardzo często używają sprzętu. Wymiana baterii AAA byłaby mało ekonomiczna.
Ładowanie: Wielu konsumentów jest bardzo zadowolonych z czasu ładowania urządzenia. Już po godzinie zasilania akumulatora urządzenie może rozpocząć swoją pracę.
Rozmiar: Część strzyżąca maszynki jest dość spora, natomiast jej korpus odwrotnie – zajmuje bardzo niewiele miejsca. Dzięki temu z powodzeniem możesz ją wrzucić do torebki lub schowka samochodowego.
3. Camry CR 9606 Golarka do tkanin średnia
Sprawdźmy teraz opinie o golarkach do ubrań marki Camry. Camry CR 9606 to urządzenie w kolorach biało-niebieskich i zasilaniu akumulatorowo – sieciowym, o mocy 3 W. Producent, obok instrukcji obsługi w języku polskim, dołącza szczoteczkę do czyszczenia głowicy oraz zasilacz akumulatora.
Znaleźliśmy też informację, że golarka jest przydatna przy wszystkich rodzajach tkanin i usuwa supełki i zmechacenia nie tylko z ubrań, ale także z obić meblowych i dywanów. Metalowa głowica tnąca o średnicy 5,5 cm może zostać ustawiona w trzech poziomach dystansu od tkaniny.
Dodatkowo głowica jest łatwa do zdjęcia w celu oczyszczenia jej z resztek tkanin. Dzięki wygodnej konstrukcji i przyjaznej kształtem rączce golarkę używa się wygodnie. Niewielka waga tego modelu, wynosząca 0,256 kg powoduje, że nie będziesz zmęczona nawet po odświeżeniu wszystkich ubrań w szafie. Wygląd golarki, o nowoczesnym wzornictwie, zyskał uznanie klientów.
Także wysoka jakość wykonania przekonuje odbiorców do wyboru tego modelu. Konsumenci zauważają, że golarka ma duży pojemnik na odpadki, łatwy do opróżnienia, oraz wygodne zasilanie i świetnie tnące ostrza.
Wśród najlepszych golarek do ubrań znalazł się również model Camry CR 9606. Jest to urządzenie przeznaczone do oczyszczania różnej klasy materiałów, zarówno tych delikatnych, jak i bardzo sztywnych oraz grubych.
Zalety
Design: Już na pierwszy rzut oka urządzenie wyróżnia się pod względem designu. Połączenie granatu i bieli powoduje, że golarka prezentuje się bardzo elegancko i z pewnością będzie ozdobą Twojej łazienki lub szafy.
Zasilanie: Producent wyposażył swoje urządzenie w dwa odbiorniki energii. Maszynka może być ładowana zarówno za pomocą kabla podłączonego gniazdka oraz baterii AAA.
Wszechstronność: Największą zaletą produktu jest jego wszechstronność. Spora moc pozwoli nam nie tylko oczyścić cienkie sweterki i bluzki, ale również grube koce, fotele, czy nawet dywany.
Solidny pojemnik: Wielu konsumentów chwali solidny pojemnik przymocowany do golarki. Nie pęka, nie wypada i mieści bardzo dużo usuniętego materiału.
Wady
Cena: Niewątpliwie cena Camry CR 9606 jest dość wysoka. Produkt kosztuje ponad 40 zł, co stanowi dość sporą kwotę w porównaniu do pozostałych urządzeń.
4. Golarka do ubrań Eldom GDS4
Ostatni opisywany produkt to golarka Eldom GDS4. Jest to najtańszy z opisywanych modeli. Jest to też urządzenie niewielkich rozmiarów i małej wagi o mocy 3 W. Głowica tnąca, ochroniona sitkiem, posiada dodatkową nakładkę, która zapobiega przypadkowemu uruchomieniu. Zasilanie akumulatorowe z lampką kontrolną wskazującą trwający proces ładownia ułatwia użytkowanie.
Noże tnące poradzą sobie z supełkami na różnych tkaninach: swetrach, szalach czy bluzkach. A duża głowica o średnicy 4 cm spowoduje, że zmechacenia zostaną usunięte szybko. Po użyciu golarki i zdjęciu osłony, można łatwo nożyk wysunąć i oczyścić zarówno nożyk i wnętrze urządzenia za pomocą specjalnej szczoteczki czyszczącej.
Również przeźroczysty pojemnik na odpadki daje Ci pełna kontrolę nad jego zawartością i możliwość opróżnienia przed przepełnieniem. Czy zatem będzie to dobra i tania golarka do ubrań?
Klienci mówią, że urządzenie ma dobrą cenę i dobrą jakość wykonania. Są też zadowoleni z dokładnego golenia i małych gabarytów tego modelu. Jest to urządzenie bezpieczne w użyciu o nowoczesnej, budowie i wygodnej do trzymania rączce.
W naszym rankingu nie mogło zabraknąć kieszonkowego urządzenia Eldom GDS4. Ten podręczny sprzęt możesz mieć zawsze przy sobie.
Zalety
Łatwy demontaż: Gadżet złożony jest z kilku elementów, które łatwo możemy rozłożyć i złożyć. Zdejmowana osłona umożliwia dostęp do mechanizmu napędowego i nożyka, co znacznie ułatwia dokładne oczyszczenie golarki.
Lampka kontrolna: Gadżet został wzbogacony o lampkę kontrolną, która informuje nas o procesie ładowania baterii.
Wady
Czas ładowania: Biorąc pod uwagę niewielki akumulator, urządzenie potrzebuje sporo czasu do pełnego naładowania baterii.
Delikatna konstrukcja: Niektórzy konsumenci narzekają na bardzo delikatne elementy zamontowane w sprzęcie. Niektóre zatrzaski są wrażliwe na nacisk i często pękają. Niestety trwałość urządzenia jest wątpliwa.
5. Golarka do Ubrań Sencor SLR 33
Z pomocą golarki marki Camry pozbędziemy się niechcianych i nieestetycznych meszków z naszych ubrań. Wyczyścimy również tapicerowany fotel oraz gruby koc i dywan. Urządzenie może być zasilane sieciowo o mocy 3 W lub bateriami AA. Nowoczesny design oraz biało-granatowy kolor bez problemu wkomponują się do wnętrza łazienkowych półek. Golarka waży jedynie 256 gramów, dlatego z powodzeniem możemy zapakować ją do walizki i zabrać ze sobą w podróż.
Golarkę wyposażono w metalową głowicę o średnicy 5,5 cm, którą bez problemu możemy zdjąć, aby pozbyć się tkaninowych supełków. Odpowiednio wyprofilowana rączka zapewnia komfortowe trzymanie urządzenia oraz nie powoduje zmęczenia dłoni, nawet przy wyczyszczeniu dużej ilości materiału. Producent do zestawu dołączył pędzelek, którym w łatwy sposób wyczyścimy produkt.
Użytkownicy wyrażają pozytywne opinie na temat zakupu golarki Camry. Doceniają ją za niewielką wagę i łatwą obsługę. Panie zgodnie twierdzą, iż zastosowanie odpowiedniego pojemnika pozwala na zgromadzenie sporej ilości supełków.
Golarka do ubrań Sencor SLR 33 waży 256 gramów i ma biało-granatową barwę. Producent do zestawu dołączył pędzelek ułatwiający czyszczenie oraz ładowarkę.
Zalety
Zasilanie: Użytkownik sam decyduje o zasilaniu urządzenia. Może wybrać akumulatorowo-sieciowe lub zasilanie bateriami AA.
Uchwyt: Poręczny uchwyt sprawia, że nie odczujemy zmęczenia podczas pracy z urządzeniem.
Zastosowanie: Za pomocą sprzętu wyczyścimy nie tylko odzież, ale również tapicerowane meble i dywan.
Głowica: Metalowa głowica tnąca umożliwia dostosowanie optymalnego programu do czyszczonych materiałów.
Pojemnik: Produkt ma duży pojemnik, który umożliwia zebranie sporej ilości materiału.
Wady
Spowolnienie pracy: Golarka wolniej czyści swetry o dużych oczkach, co zabiera więcej czasu, niż powinno.
Przewodnik zakupowy – Jaką golarkę do ubrań kupić?
Swetry, bluzy, koszulki i inne części garderoby, nawet te najlepszej jakości, mogą się mechacić. Drobne kuleczki materiału z pozoru są niewidoczne, ale z czasem, gdy jest ich coraz więcej, zaczynają nam przeszkadzać. Najczęściej materiał mechaci się pod pachami, na linii rąk oraz między udami. Zmechacone ubranie nie wygląda atrakcyjnie, co nie oznacza, że powinno skończyć w śmietniku. Nie musimy też spędzać godzin nad ich ręcznym skubaniem ani ryzykować goleniem zwykłą żyletką. Wystarczy zakupić odpowiedni sprzęt. Dlatego w tym poradniku podpowiemy Ci, jaką golarkę do ubrań wybrać.
Dlaczego warto?
Zastanawiasz się czy dla kilku swetrów warto inwestować w takie urządzenie? Przede wszystkim musimy podkreślić, że dobra golarka to wydatek rzędu 30 zł, a więc nie jest to duży koszt. Co więcej, pozwoli Ci ona wygolić zmechacenia na kocach, narzutach czy pościeli. W efekcie, Twój ulubiony kocyk lub kapa może zyska nowe życie.
System zasilania
Urządzenia tego typu dostępne są w różnych wersjach, jeśli chodzi o system zasilania. Każdy ma jakieś wady i zalety, którym warto się przyjrzeć. Na rynku dostępne są:
golarki sieciowe – wymagają dostępu do prądu. Decydując się na taki sprzęt musisz zwrócić uwagę na kabel. Powinien być wystarczająco długi, aby nie ograniczał Twoich ruchów. Jeśli chcesz wygolić zmechacenia na kocach i kapach, niestety taki sprzęt może być mało funkcjonalny,
golarki akumulatorowo-sieciowe – według konsumentów to jedna z ciekawszych propozycji. W czasie pracy nie jesteśmy ograniczeni kablem, a gdy urządzenie się rozładuje, możemy je w każdej chwili podłączyć do prądu, przez co jest bardzo wydajne. Jeśli decydujesz się na taki model, dokładnie sprawdź jakość akumulatora oraz czas jego pracy. Niestety wiele sprzętów, wraz z upływem czasu traci wydajność i mimo wielogodzinnego ładowania, w przeciągu kilkunastu minut po odłączeniu od ładowarki przestaje pracować.
golarki na baterie – klasyczne urządzenia na baterie mają wielu zwolenników. Przede wszystkim ze względu na fakt, że można nimi golić wszędzie, pod warunkiem, że mamy zapas baterii. Jeśli zaopatrzymy się w nie lub akumulatorki, urządzenie będzie działać bez zarzutu przez wiele godzin.
Ostre noże
Dobra golarka do ubrań musi mieć dobrej jakości noże, które nie będą się szybko tępić. W dobrych urządzeniach są one wykonane ze stali nierdzewnej, a bardziej zaawansowane sprzęty są dodatkowo wyposażane w system samoostrzenia.
Obudowa
Solidna obudowa wpływa na żywotność urządzenia. Zwykle takie sprzęty wykonane są z plastiku. Dla nas najważniejszy jest element, który oddziela ostrza od tkaniny. Zwykle wyglądem przypomina on lekko zaokrągloną kratkę. W momencie zakupu takiego urządzenia należy dokładnie sprawdzić, czy ten element nie jest uszkodzony. Jeśli jest jakakolwiek nierówność, nie warto kupować takiej golarki. Dlaczego? Nierówności i ostre elementy będą zaciągały materiał.
Przeznaczenie
Musisz wiedzieć, że niektóre modele golarek przeznaczone są wyłącznie do golenia swetrów. Jeśli więc chcesz wykorzystywać sprzęt również do odnawiania innych tkanin, warto przyjrzeć się zaleceniom producenta znajdującym się w instrukcji obsługi.
Kształt i wielkość – jaka golarka do ubrań jest najlepsza?
Nie można też zapomnieć o kształcie i wielkości maszyny. Na rynku dostępne są urządzenia o różnej budowie. Jednak za dwa najpopularniejsze modele możemy uznać takie, które mają rączkę i wyglądem przypominają małe żelazko oraz sprzęty wyglądające jak depilator. Zwykle urządzenia z rączką są większe, mają też spory pojemnik na odpadki. Ich wadą może być natomiast ciężar. Z drugiej strony modele lekko zaokrąglone, idealnie mieszczą się w dłoni i są lekkie. Niestety mają też mniejszy pojemnik i jednocześnie niezbyt szeroki zakres prac. Musimy również zaznaczyć, że sprzęty mieszczące się w dłoni są bardziej mobilne i dzięki temu idealnie sprawdzają się w podróży.
Poza tym są łatwiejsze w użyciu, gdy chcemy szybko ogolić sweterek, który już nałożyliśmy. Przed zakupem warto sprawdzić, czy pojemnik urządzenia ma łatwy system montażu i demontażu. Dodatkowe wyposażenie: Warto sięgać po modele, które sprzedawane są w zestawie z etui oraz specjalną szczoteczką do czyszczenia.
Golarki do ubrań w dobrych cenach
W przypadku tego typu sprzętów koszty zakupu produktu są dość istotne, gdyż przedział cenowy jak na tak niewielkie urządzenia jest dość szeroki. Na rynku znajdziesz więc produkty za jedyne 5 zł, ale też takie za 80-100 zł. Tu pojawia się pytanie czy najtańsze modele w rzeczywistości są takie kiepskie i lepiej sięgać po takie za 80 zł? Jak już wspomnieliśmy, dobry i wydajny sprzęt znajdziesz na rynku za ok 30 zł. Jeśli jednak planujesz golenie wszystkich starych kap i koców, taka golarka może nie podołać intensywnej pracy i lepiej zdecydować się na mocniejsze urządzenie. Z drugiej zaś strony, jeśli dasz maszynie odpocząć, nawet golarka za 30 zł poradzi sobie z dużą ilością pracy.
Natomiast urządzenie za 5 zł nie będzie w stanie wygolić dużej kapy. Takie sprzęty nie muszą być złe, jeśli wybrany przez Ciebie model posiada wszystkie wymienione przez nas cechy. Takie urządzenia cechuje mniejsza wydajność, a więc sprawdzą się one przy goleniu jedynie kawałka materiału. Zatem jeśli planujesz odnawianie zmechaconych swetrów lub kap w domu, takie sprzęty mogą nie sprostać zadaniu
Jak działa golarka do ubrań?
Dowiedziałeś się, jaka golarka do ubrań jest polecana do oczyszczania zmechaconej odzieży? Możesz więc udać się na zakupy. Choć taki sprzęt jest wyjątkowo prosty w obsłudze, nie wszyscy potrafią wyjaśnić, jak działa. Jeśli interesuje Cię, z czego wynika skuteczność golarki do ubrań, koniecznie zapoznaj się z umieszczonymi poniżej informacjami.
Jak zasilana jest golarka?
Urządzenia do czyszczenia swetrów i innych ubrań zazwyczaj zasilane są bateriami, np. AA. Z tego powodu golarkę możemy użytkować nie tylko w domu, ale i poza nim, będąc w podróży. Dostępne są również modele akumulatorowe i zasilane sieciowo. Te pierwsze wymagają regularnego ładowania, co może być kłopotliwe. Jednocześnie tego typu produkty pozwalają nam sporo zaoszczędzić, gdyż nie musimy regularnie kupować nowych baterii. Z kolei golarki zasilane sieciowo według niektórych użytkowników nie są zbyt wygodne w użytkowaniu, zwłaszcza modele z bardzo krótkim kablem. Poza tym nie zawsze mamy dostęp do energii elektrycznej, dlatego zasilane w ten sposób urządzenia nadają się do użytku tylko w domu.
Jak zbudowana jest golarka do ubrań?
Na budowę golarki składa się kilka elementów, a podstawowym jest głowica. Wewnątrz niej znajdziemy wentylator i nożyk odpowiadający za pozbywanie się drobnych kuleczek materiału z odzieży. Na głowicy jest specjalna osłona zapobiegająca skaleczeniom podczas oczyszczania ubrań. W podstawie golarki znajduje się pojemniczek, do którego trafiają zebrane w czasie golenia pętelki i supełki.
Działanie golarki
Kiedy uruchomimy urządzenie, włącza się wewnętrzny silniczek wprawiający w ruch wentylator i nożyk. Po przyłożeniu urządzenia do materiału pęczki i zmechacenia dostają się do środka osłonki i są odcinane od powierzchni ubrań, a później trafiają do pojemniczka. Z uwagi na to, że nóż obraca się z dużą prędkością, już po kilku ruchach ubrania są gładkie i wyglądają, jak nowe.
Działanie golarki do odzieży jest na tyle efektywne, że sprzęt możemy wykorzystać do oczyszczenia swetrów, marynarek, jak również czapek, szalików i innych dodatków. Ponieważ na głowicy znajduje się osłonka, nie musimy się obawiać, że nóż przypadkowo rozetnie materiał. Co więcej, z pomocą golarki możemy pozbyć się zmechaceń z wełny, bawełny, poliestru, a nawet bardziej delikatnych tkanin, takich jak kaszmir. Wystarczy zastosować dodatkową nakładkę zabezpieczającą, która często jest dołączona do zestawu.
Kiedy urządzenie nie chce się włączyć
Sprzęty, takie jak golarki są bezpieczne w użytkowaniu i jeśli użytkuje się je we właściwy sposób, nie ma ryzyka uszkodzenia ubrań ani skaleczenia dłoni. Co więcej, takie urządzenia wyposażone są w zabezpieczenie, za sprawą którego nie można uruchomić golarki, jeżeli pojemnik na odcięte pętelki materiału został źle założony. Tak samo dzieje się w przypadku, gdy niedokładnie zamocujemy osłonę na ostrze.
Czy golarka do ubrań wymaga konserwacji?
Aby zapobiec niespodziewanej awarii sprzętu, powinniśmy regularnie opróżniać pojemnik i czyścić najważniejsze części. Zrobimy to przy pomocy niewielkiej szczoteczki dodanej do golarki. Jeśli konstrukcja urządzenia na to pozwala, najlepiej wyjąć nożyk, zdjąć z niego osłonkę i dokładnie przeczyścić. Pamiętajmy, że podczas wykonywania tych czynności sprzęt musi być odłączony od prądu. Golarki nie powinniśmy zanurzać w wodzie ani myć wilgotną ściereczką, gdyż do środka może przedostać się wilgoć. To z kolei często prowadzi do uszkodzenia silniczka, a także powstawania rdzy.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ