Ranking 5 najlepszych chlorek magnezu w 2024

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

Chlorki magnezu – przewodnik zakupowy, ranking i test w 2024 roku

 

Zastanawiasz się, czy chlorek magnezu to odpowiedni preparat dla Ciebie? Twoje wątpliwości może rozwiać ranking, do którego trafiły produkty polecane przez konsumentów. Jednym z nich jest chlorek magnezu Vivio 1000 g, odpowiedni do przygotowywania zdrowotnych kąpieli. W 1 kg opakowaniu znajdują się niewielkie płatki, które szybko rozpuszczają się w wodzie. Chlorek magnezu jest dobrze przyswajalny przez organizm i umożliwia uzupełnienie niedoboru tego makroelementu. Popularny jest także Stanlab chlorek magnezu sześciowodny Czda 1 Kg. To łatwy w przechowywaniu preparat, ponieważ zamknięto go w poręcznej butelce. Wykorzystuje się go nie tylko do kąpieli, ale również przygotowywania oliwy magnezowej do nacierania ciała.

 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Chlorek magnezu ma postać niewielkich płatków i bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie. Pozwala on na szybkie przygotowanie relaksującej oraz zdrowotnej kąpieli ciała lub stóp. Jedno opakowanie wystarcza na kilka użyć.

Difetto

Kupującym nie podoba się głównie to, że strunowe zamknięcie, w jakie wyposażono opakowanie, nie jest solidne Należy je ostrożnie otwierać.

Conclusione

Preparat jest polecany osobom borykającym się m.in. z migrenami, skurczami łydek, pogorszonym samopoczuciem i innymi dolegliwościami związanymi z niedoborem magnezu. Kąpiel w rozpuszczonych płatkach pozytywnie wpływa zarówno na kondycję zdrowotną, jak i wygląd skóry.

Drugi wybór

Pregio

Produkt jest dostępny w szczelnie zamykanej butelce, w efekcie czego łatwo się go przechowuje. Preparat można wykorzystać na kilka sposobów: Do kąpieli, moczenia stóp, a także przygotowania oliwy magnezowej do nacierania ciała.

Difetto

Wrażliwe osoby przyznają, że podczas kąpieli odczuwają lekkie pieczenie i dyskomfort. Nie trwa to długo, ale takie uczucie pojawia się każdorazowo po wejściu do wanny.

Conclusione

Chlorek magnezu łatwo się dozuje, a w dodatku szybko rozpuszcza się w wodzie. Wielkość opakowania to 1 kg, a więc wystarcza ono na przygotowanie kilku kąpieli. To skuteczny w działaniu preparat, który jest bardzo pomocny nawet w leczeniu zaburzeń snu, problemów z koncentracją czy zaburzeń depresyjnych.

Rozważ też

Pregio

Preparat wystarcza na przygotowanie kilku leczniczych kąpieli. Opakowanie ma strunowe zamknięcie, dlatego nie trzeba się martwić, że do środka przedostanie się wilgoć. Związek ma postać drobnych płatków, dobrze rozpuszcza się w wodzie.

Difetto

Konsumenci, którzy regularnie używają chlorku magnezu do kąpieli, zauważyli, że po pewnym czasie skóra staje się przesuszona. Warto więc stosować dodatkowo nawilżający kosmetyk.

Conclusione

Produkt jest dostępny w 1 kg opakowaniu. W jego składzie nie ma zbędnych substancji, takich tak sztuczne barwniki. Chlorek magnezu przyda się osobom, które na skutek niedoboru tego makroelementu odczuwają różne uciążliwe dolegliwości. To m.in. częste drżenie powiek, bóle głowy i drętwienie kończyn.

 

 

5 najlepszych chlorek magnezu. Opinie w 2024 roku

 

Masz problem z częstymi bólami głowy, skurczami łydek czy drgającymi powiekami? Jeśli tak, powinien zainteresować Cię ranking chlorków magnezu. Prezentujemy w nim kilka sprawdzonych preparatów, dzięki którym pozbędziesz się uciążliwych dolegliwości.

 

1. Vivio Chlorek Magnezu 1000g

 

Chlorek magnezu Vivio 1000 g może być wykorzystywany do przygotowywania leczniczych kąpieli, a także do moczenia stóp. To preparat w postaci płatków, które bardzo szybko rozpuszczają się w wodzie. Wielkość opakowania to 1 kg.

Opisywany sześciowodny chlorek magnezu może być stosowany doustnie, ale należy pamiętać, że ma gorzko-słony smak. Preparat jest wydajny i wystarcza na długo, jedno opakowanie pozwala na przygotowanie kilku kąpieli.

Jak przyznają konsumenci, regularne stosowanie preparatu pozwala na wyeliminowanie różnych, uciążliwych dolegliwości. To dobry i tani chlorek magnezu, który jest bardzo skuteczny. Jego stopień czystości to ponad 99%, dlatego nie trzeba się obawiać, że kryształki są zanieczyszczone np. chemicznymi substancjami.

Vivio Chlorek Magnezu 1000g to produkt, którego stopień czystości to ponad 99%. Ten dobry chlorek magnezu do 10 zł jest dostępny w 1 kg opakowaniu.

 

Zalety

Kilka sposobów zastosowania: Preparat można wykorzystywać do moczenia stóp, przygotowywania zdrowotnych kąpieli, jak również oliwy magnezowej.

Uzupełnia niedobory magnezu: Produkt jest dobrym wyborem dla osób, które ze względu na niedobór magnezu odczuwają nieprzyjemne dolegliwości. Jego działanie jest skuteczne.

Brak zbędnych substancji w składzie: W składzie preparatu nie ma zbędnych substancji jak np. sztuczne barwniki.

Szybko się rozpuszcza: Chlorek magnezu szybko rozpuszcza się w wodzie, ma postać drobnych płatków.

Wydajność: Jedno opakowanie preparatu wystarcza na przygotowanie kilku kąpieli.

 

Wady

Delikatne zamknięcie strunowe: Chlorek magnezu jest dostępny w opakowaniu z zamknięciem strunowym, ale jest ono delikatne i można je łatwo uszkodzić.

 

 

 

 

2. Stanlab Chlorek Magnezu Sześciowodny Czda 1 Kg

 

Stanlab Czda 1 Kg to chlorek magnezu nadający się do kąpieli, jak również do moczenia stóp. Jest on dostępny w dużym, 1 kg opakowaniu. Ponieważ jest to szczelnie zakręcana butelka, przechowywanie preparatu nie powinno okazać się kłopotliwe.

Chlorek magnezu nie ma zapachu ani koloru, bardzo szybko rozpuszcza się w ciepłej wodzie. Można wykorzystać go do przygotowywania oliwy magnezowej, nadającej się do nacierania ciała (zwłaszcza mięśni).

Kupujący uważają, że już po pierwszym zastosowaniu produktu odczuwają znacznie lepsze samopoczucie, a nieprzyjemne dolegliwości są mniej uciążliwe. Tak działa chlorek magnezu CZDA, który bardzo łatwo się dozuje.

Preparat Stanlab chlorek magnezu sześciowodny Czda 1 Kg to nieorganiczny związek chemiczny, czysty do analiz. Wielkość opakowania to 1 kg.

 

Zalety

Wygodne przechowywanie: Chlorek magnezu zamknięto w poręcznej, szczelnie zamykanej butelce. To sprawia, że można go wygodnie przechowywać.

Nie tylko do kąpieli: Preparat można wykorzystywać do kąpieli i moczenia stóp, a także przygotowywania oliwy magnezowej do nacierania ciała.

Łagodzi nieprzyjemne dolegliwości: Chlorek magnezu uzupełnia niedobory tego makroelementu w organizmie, co łagodzi różne dolegliwości, m.in. częste skurcze mięśni i drganie powiek.

Nie ma zapachu: Preparat nie ma zapachu, więc nie ma ryzyka, że nieprzyjemna woń utrudni zrelaksowanie się podczas kąpieli.

 

Wady

Podrażnia wrażliwą skórę: Osoby mające wrażliwą skórę narzekają, że podczas każdej kąpieli początkowo odczuwają nieprzyjemne szczypanie i pieczenie.

 

 

 

 

3. Batom Płatki Kąpielowe Chlorek Magnezu 1 Kg

 

Batom Płatki Kąpielowe Chlorek Magnezu 1 Kg to produkt, na który powinny zwrócić szczególną uwagę osoby często odczuwające zmęczenie, bóle głowy i skurcze mięśni. W 1 kg opakowaniu znajdują się łatwo rozpuszczalne w wodzie płatki, dzięki którym można przygotować leczniczą kąpiel. Chlorek magnezu jest dobrze przyswajalny przez organizm.

Preparat jest bezpieczny w stosowaniu i nie powinien wywoływać skutków ubocznych. Pozwala on na uzupełnienie niedoboru magnezu, a tym samym na poprawę kondycji zdrowotnej, jak i samopoczucia.

Jakie zalety ma prezentowany chlorek magnezu? Znajduje on zastosowanie w wielu sytuacjach, eliminuje m.in. problemy z zasypianiem, wypadaniem włosów czy ciągłym rozdrażnieniem. Konsumenci doceniają też to, że produkt jest dostępny w dużym opakowaniu.

Batom płatki kąpielowe chlorek magnezu 1 Kg to sześciowodny chlorek magnezu. Jest on sprzedawany w 1 kg opakowaniu.

 

Zalety

Łatwe przygotowanie kąpieli: Przygotowanie leczniczej i relaksującej kąpieli nie jest trudne, ponieważ jest to preparat w formie drobnych płatków. Bardzo szybko rozpuszczają się one w wodzie.

Szczelne opakowanie: Opakowanie, w którym znajduje się chlorek magnezu, ma zamknięcie strunowe. Dobrze zabezpiecza ono płatki przed wilgocią.

Bezpieczeństwo stosowania: Preparat jest bezpieczny w stosowaniu, co potwierdził przeprowadzony przez specjalistów test chlorków magnezu. Preparat nie wywołuje wysypki, swędzenia ani podobnych dolegliwości.

 

Wady

Może przesuszać skórę: Regularne kąpiele magnezowe mogą przyczynić się do przesuszenia skóry, dlatego po wyjściu z wanny warto posmarować ciało nawilżającym balsamem.

 

 

 

4. MyVITA Chlorek Magnezu 500g

 

Kiedy przeanalizowaliśmy opinie o chlorkach magnezu, okazało się, że bardzo popularny jest preparat MyVITA 500 g. Jest on przeznaczony do stosowania zewnętrznego, a więc do kąpieli, moczenia stóp lub przygotowywania oliwy magnezowej. To bardzo dobrze przyswajalne źródło magnezu, jednego z najważniejszych makroelementów dla organizmu.

Produkt jest dostępny w 0,5 kg opakowaniu z zamknięciem strunowym, dlatego nie ma ryzyka, że do środka przedostanie się wilgoć. Preparat ma postać niewielkich płatków, które szybko rozpuszczają się w wodzie, ich dozowanie także nie jest kłopotliwe.

Zdaniem kupujących to odpowiedni chlorek magnezu na skurcze łydek, drganie powiek, trudności w koncentracji czy problemy z zasypianiem. Co ciekawe, może on sprawdzić się również jako antyperspirant. Wystarczy wymieszać płatki z wodą, a następnie przelać do butelki z atomizerem i spryskać pachy.

Preparat MyVITA chlorek magnezu 500g ma w składzie jedynie sześciowodny chlorek magnezu (stanowi on 100% całości). Zamknięto go w 0,5 kg opakowaniu.

 

Zalety

Do nacierania ciała: Chlorek magnezu można wykorzystać do przygotowania oliwy służącej do nacierania obolałych części ciała.

Zastępuje antyperspirant: Preparat może zastąpić antyperspirant, wystarczy wymieszać go z wodą i spryskać pachy.

Szybko przynosi efekty: Chlorek magnezu już po kilku zastosowaniach wyraźnie poprawia samopoczucie i kondycję zdrowotną.

 

Wady

Za małe opakowanie: Część kupujących narzeka, że opakowanie jest za małe i wystarcza na przygotowanie tylko 1 – 2 kąpieli magnezowych.

Zostawia na skórze tłustą warstwę: Oliwa do nacierania ciała może zostawiać na skórze tłustą, lepką warstwę.

 

 

 

 

5. Chlorek Magnezu Sześciowodny 1. z Morza czda 10 kg Donsol

 

Chlorek magnezu sześciowodny 1. z morza Czda 10 kg Donsol jest zamknięty w praktycznym wiaderku. Jego wielkość to 10 kg, dlatego można mieć pewność, że preparat wystarczy na dłuższy czas. Można dodawać go do kąpieli całego ciała lub stóp, choć chlorek magnezu nadaje się też do picia.

Preparat jest w 100% naturalnym, sześciowodnym związkiem, ma postać niewielkich płatków. Wydobywa się go z basenu Morza Kaspijskiego. W składzie nie ma konserwantów czy sztucznych barwników, to bezpieczny w stosowaniu produkt.

Konsumentom bardzo spodobało się to, że wiaderko, w którym znajduje się chlorek magnezu, można szczelnie zamknąć. Poza tym wykonano je z tworzywa pochodzącego z recyklingu. Preparat jest wydajny, a także skuteczny, ma pozytywny wpływ na zdrowie.

Chlorek magnezu sześciowodny 1. z morza Czda 10 kg Donsol jest wydobywany z basenu Morza Kaspijskiego. Preparat jest sprzedawany w 10 kg wiaderku.

 

Zalety

Jest bardzo wydajny: Biorąc pod uwagę wielkość opakowania, preparat z pewnością okaże się wydajny. W dodatku jest on skuteczny.

Praktyczne opakowanie: Wiaderko, w którym jest dostępny chlorek magnezu, wykonano z tworzywa z recyklingu. Ważne jest, że można je szczelnie zamknąć.

 

Wady

Kłopotliwe dozowanie: Jak przyznaje część kupujących, dozowanie płatków do kąpieli bywa kłopotliwe, do zestawu nie dołączono miarki.

Nie dla osób z hipotonią: Co prawda preparat działa skutecznie, ale nie jest odpowiedni dla osób z hipotonią (niedociśnieniem tętniczym), a także niewydolnością nerek.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki chlorek magnezu kupić?

 

Niedobór magnezu w organizmie to coraz bardziej powszechny problem. Wpływa na to m.in. nieodpowiednia dieta pełna przetworzonych produktów, a także przyjmowanie leków zmniejszających wchłanianie tego makroelementu (np. środków uspokajających i niektórych antybiotyków). Nie wszystkie suplementy w postaci tabletek okazują się skuteczne, dlatego warto sięgnąć po chlorek magnezu. Który preparat wybrać?

Dlaczego warto kupić chlorek magnezu?

Magnez możemy kupić w różnych formach: Cytrynianu, jabłczanu, węglanu, chelatu czy taurynianu. Większość z nich jest sprzedawana w postaci tabletek, które należy przyjmować jeden lub kilka razy dziennie. Bywa to nie tylko uciążliwe, ale również mało skuteczne. Jednak nie dotyczy to chlorku magnezu. Nie przyjmuje się go doustnie, tylko przygotowuje kąpiele lub oliwę magnezową (na bazie wody). Tego typu preparaty trafiają do organizmu przez skórę, omijając przy tym przewód pokarmowy. Dzięki temu można uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości związanych z codziennym przyjmowaniem suplementów diety, np. bólu brzucha czy biegunki.

Chlorek magnezu to drobne, przezroczyste lub białe płatki, które dobrze rozpuszczają się w wodzie. W przygotowanej z nich kąpieli należy spędzić ok. 20 – 30 minut, a później opłukać ciało. Należy powtarzać ją regularnie dwa razy w tygodniu, wówczas szybko zauważymy efekty. Niedobór magnezu w organizmie wywołuje szereg dolegliwości, od częstych bólów głowy, przez trudności z zasypianiem aż do zaburzeń depresyjnych i stanów lękowych. Jednak jaki chlorek magnezu wybrać, żeby przeprowadzić skuteczną kurację?

 

Opakowanie

Preparaty takie jak chlorek magnezu najczęściej sprzedawane są w opakowaniach 0,5 kg i 1 kg, choć czasami możemy znaleźć też nieco mniejsze (0,25 kg) lub większe, nawet 10 kg. Jeżeli nie mamy pewności, czy rzeczywiście taki sposób dostarczania magnezu organizmowi będzie nam odpowiadał, na początek można kupić małe opakowanie. Jednak trzeba też pamiętać, że do przygotowania zdrowotnej kąpieli potrzeba 1 – 2 szklanek magnezowych płatków. Z tego powodu 0,25 kg torebka może okazać się pusta już po pierwszym zastosowaniu preparatu, a wtedy trzeba będzie kupić kolejną, aby kontynuować terapię.

Opakowanie powinno mieć nie tylko odpowiednią wielkość, ale i szczelne zamknięcie. To bardzo ważne, gdyż tylko wtedy mamy pewność, że do płatków nie przedostanie się wilgoć. Chlorek magnezu zwykle dostępny jest w torebkach ze strunowym zamknięciem, zakręcanych butelkach lub wiaderkach.

 

Sposoby zastosowania

Za najlepszy chlorek magnezu uważa się ten, który można wykorzystać na kilka różnych sposobów. Co prawda najczęściej służy on do przygotowywania kąpieli, ale w rozpuszczonych płatkach można również moczyć same stopy (zwłaszcza jeśli są obolałe i opuchnięte). Poza tym na bazie chlorku magnezu i wody można przygotować oliwę magnezową, służącą do nacierania ciała. Zapobiega to skurczom mięśni i wspomaga ich regenerację, np. po intensywnym treningu. Są osoby, które taki preparat przyjmują też doustnie. Ma on gorzko-słony smak, dlatego zaleca się, aby dodawać niewielką ilość płatków do napoju lub posiłku.

Bezpieczeństwo stosowania

O tym, jaki jest najlepszy chlorek magnezu, decyduje też bezpieczeństwo stosowania. Jeśli na opakowaniu znajdziemy informację, że jest to czysty związek bez zbędnych substancji w składzie, nie musimy się o nic martwić. Kąpiele czy nacieranie ciała chlorkiem magnezu nie powinno wywołać wysypki lub reakcji alergicznych. Niemniej jednak osoby wrażliwe powinny pamiętać, że podczas kąpieli początkowo może być odczuwalne delikatne pieczenie i szczypanie.

 

Chlorki magnezu w dobrych cenach

Czy chlorek magnezu to drogi produkt? Mimo że jest to skutecznie działający preparat, na jego zakup nie wydamy bardzo dużej kwoty. Średnio za opakowanie 0,5 – 1 kg zapłacimy od 5 do 20 zł, zależnie od producenta. Jeśli zdecydujemy się na większą ilość płatków magnezowych, np. 10 kg, będzie nas to kosztować ok. 50 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Co to jest chlorek magnezu?

Chlorek magnezu to związek, który ma bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Ma on postać bezbarwnych i bezwonnych kryształów lub płatków. Dobrze rozpuszczają się one w wodzie, w efekcie czego wykorzystywane są do przygotowywania zdrowotnych kąpieli. Za pomocą chlorku magnezu można w domowym zaciszu wykonać kurację skórną, pozwalającą na dostarczenie organizmowi odpowiedniej dawki magnezu (jednego z niezbędnych makroelementów). W ten sposób można złagodzić podrażnienia skóry, a jednocześnie pozbyć się wielu dolegliwości: Częstego bólu głowy, uczucia rozdrażnienia, kołatania serca, drgania powiek czy skurczów łydek. Chlorek magnezu służy także do przygotowywania oliwy magnezowej, którą naciera się mięśnie, aby zapobiec skurczom.

P2: Chlorek magnezu – ile do kąpieli?

Aby przygotować leczniczą kąpiel z chlorkiem magnezu, należy wsypać do wanny z ciepłą wodą ok. 1 – 2 szklanki płatków. Po ich rozpuszczeniu należy moczyć ciało przez 20, maksymalnie 30 minut, nie stosując przy tym żelu, mydła czy innych kosmetyków. Początkowo po wejściu do wanny można odczuwać lekkie pieczenie, szczypanie lub drapanie, dotyczy to zwłaszcza osób mających wrażliwą skórę. Jednak dolegliwości te szybko mijają, co pozwala na całkowity relaks. Po skończonej kąpieli można dodatkowo opłukać ciało czystą wodą.

 

P3: Chlorek magnezu – na co pomaga?

Magnez to jeden z makroelementów, który jest niezbędny naszemu organizmowi. Jego niedobór wywołuje wiele uciążliwych i nieprzyjemnych dolegliwości, które nierzadko utrudniają codzienne funkcjonowanie. Stosując regularnie chlorek magnezu, można wyeliminować m.in.: Uczucie mrowienia i drętwienia kończyn, skurcze łydek, zaburzenia snu, trudności z koncentracją, zawroty i bóle głowy, a także stany zagubienia i ciągłego rozdrażnienia. Związek ten zmniejsza ponadto problem nadmiernego wypadania włosów i łamliwości paznokci, ma także pozytywny wpływ na samopoczucie. Dostarczając organizmowi odpowiednią dawkę magnezu, można wspomóc leczenie chorób zakaźnych i zapobiec rozwojowi cukrzycy, nadciśnienia tętniczego, a nawet miażdżycy czy kamicy nerkowej.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ