Ranking 5 najlepszych odświeżaczy do butów w 2024

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Odświeżacz do butów – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Odświeżacz do butów to niezwykle praktyczne rozwiązanie dla osób mających problem z nadmierną potliwością stóp. Bardzo często mimo zakupu skórzanych butów oraz używania bawełnianych skarpetek pojawia się nieprzyjemny zapach, który dla wielu ludzi jest bardzo krępujący. Polecanym preparatem, który pomoże pozbyć się problemu z namnażającymi się bakteriami i grzybami jest Nanoskala Nano Silver o właściwościach dezynfekujących. Sprzedawany w opakowaniu o pojemności 500 ml jest wydajny i można go bez przeszkód stosować nie tylko do obuwia, ale także do różnych powierzchni. Polecanym produktem jest także spray Bama Fresh Sport, który pomaga zachować higienę oraz usunąć nieprzyjemny zapach powstały po całym dniu noszenia obuwia. Preparat działa do 48 godzin i jest dostępny w praktycznym 100 ml opakowaniu.

5 najlepszych odświeżaczy do butów. Opinie w 2024 roku

 

Ranking odświeżaczy do butów został przygotowany z myślą o osobach, które borykają się z krępującym problemem nadmiernej potliwości stóp powodującej nieświeży zapach. Poszukując sprawdzonego rozwiązania, warto zwrócić uwagę na opinie innych użytkowników, którzy już wcześniej zdecydowali się skorzystać z dobrego produktu. 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Preparat do usuwania bakterii, wirusów i grzybów to dobre rozwiązanie nie tylko na pozbycie się przykrego zapachu z obuwia. Wydajny środek można rozpylać także na inne powierzchnie, na których osadzają się drobnoustroje.

Difetto

Spray do obuwia jest wyposażony w dyszę, która przy regularnym użytkowaniu odpada lub przestaje działać. Konieczne jest ostrożne obchodzenie się z opakowaniem.

Conclusione

Opakowanie 500 ml umożliwia zdezynfekowanie do 30 m² powierzchni. Nanocząsteczki srebra znajdujące się w składzie tworzą warstwę ochronną zapobiegającą rozwojowi zarazków. Spray jest bezpieczny dla osób z alergią i nie powoduje podrażnienia skóry. Podczas aplikacji puszkę można trzymać pod dowolnym kątem.

Drugi wybór

Pregio

Niwelujący nieprzyjemne zapachy dezodorant do obuwia jest prosty w użyciu i łatwo się go aplikuje za pomocą dwóch dysz. Optymalna pojemność 100 ml pozwala mieć preparat zawsze przy sobie, ponieważ zmieści się on do torebki.

Difetto

Dezodorant do butów działa skutecznie jedynie przez 48 godzin. Po upływie tego czasu aplikację należy powtórzyć, aby zapobiec ponownemu pojawieniu się brzydkiego zapachu.

Conclusione

Przebadany dermatologicznie preparat pozwala zachować odpowiednią higienę w obuwiu sportowym i codziennym. Specjalnie opracowana formuła neutralizuje nieprzyjemne zapachy, które pojawiają się podczas wielogodzinnego chodzenia w tych samych butach. Wydajny środek o pojemności 100 ml starcza na długo.

Rozważ też

Pregio

Dezodorant nadaje się zarówno do obuwia sportowego, jak i tego użytkowanego każdego dnia. Skład preparatu jest bezpieczny dla skórzanej cholewki, dzięki czemu nie ma ryzyka, że po aplikacji pojawią się odbarwienia na naturalnym surowcu.

Difetto

Producent preparatu zaleca, aby kurację bakteriobójczą powtarzać cyklicznie w krótkich odstępach czasowych. Wyłącznie regularne stosowanie pozwoli pozbyć się nieświeżego zapachu.

Conclusione

Odświeżający spray do butów ma w swoim składzie wartościowe składniki takie jak nanocząsteczki srebra oraz krzemionkę. Opakowanie 150 ml jest wyposażone w dyszę, która działa zarówno w pozycji pionowej, jak i odwróconej. Preparat ma właściwości antyseptyczne oraz jest całkowicie bezpieczny dla użytkownika.

 

1. Zabija Grzyby, Bakterie, Zapachy Dezynfekcja Butów Nanoskala Nano Silver

 

Spray do butów w postaci środka dezynfekującego w dużym opakowaniu jest dobrym rozwiązaniem dla osób walczących z problemem nadmiernej potliwości lub zmagającymi się z nawracającą grzybicą. Preparat skutecznie likwiduje przykre zapachy i jest łatwy w aplikacji. Po zastosowaniu środek jest skuteczny nawet do 14 dni, co eliminuje konieczność powtarzania zabiegu. 

Preparat skutecznie usuwa grzyby, wirusy oraz bakterie odpowiedzialne za nieświeży zapach. Antybakteryjny spray do butów z nanocząsteczkami srebra umożliwia skuteczne odkażanie oraz zapobiega namnażaniu nowych drobnoustrojów. Sprzedawany w opakowaniu po 500 ml wystarcza na długi czas. 

Test odświeżaczy do butów potwierdza, że to bardzo wydajny i skuteczny środek do walki z drobnoustrojami. Konsumenci chwalą go za możliwość stosowania na różnych powierzchniach takich jak meble czy toaleta. 

Ten wydajny spray do butów pozwala na usunięcie grzybów, wirusów oraz bakterii powodujących nieświeży zapach i dyskomfort użytkownika. Opakowanie 500 ml wystarcza na długo. 

 

Zalety 

Pojemność opakowania: Duża pojemność 500 ml pozwala używać sprayu przez długi czas. 

Skład: W składzie preparatu znajdują się nanocząsteczki srebra odpowiedzialne za zwalczanie drobnoustrojów. 

Skuteczność działania: Produkt skutecznie usuwa wirusy, bakterie oraz grzyby. 

Zastosowanie: Preparat można bezpiecznie stosować nie tylko do dezynfekcji butów, ale też innych powierzchni. 

Długotrwała ochrona: Po użyciu sprayu użytkownik ma gwarancję długotrwałej ochrony do 14 dni. 

 

Wady

Sposób aplikacji: Aplikacja środka odbywa się za pomocą dyszy, która spada z opakowania. 

 

 

 

 

2. Dezodorant,  Odświeżacz do butów, Spray Bama Fresh Sport

 

Dezodorant do obuwia Bama Fresh Sport jest przeznaczony nie tylko do butów sportowych, ale także do ulubionych botków czy trzewików. Specjalnie opracowana formuła pozwala skutecznie walczyć z drobnoustrojami, które są odpowiedzialne za powstawanie nieświeżego zapachu. Przy regularnym stosowaniu pozwala zachować higieniczną świeżość. 

Spray do dezynfekcji butów działa skutecznie do 48 godzin i pozostawia w obuwiu przyjemny, świeży zapach. Wygodna aplikacja za pomocą dwóch dysz skierowanych do przodu i tyłu pozwala na szybkie rozpylenie środka. Pojemność 100 ml jest wydajna przy regularnym użytkowaniu. 

Opinie o odświeżaczach do butów Bama Fresh Sport są pozytywne wśród osób, które posiadają preparat. Produkt został przetestowany dermatologicznie. 

Bama Fresh Sport o pojemności 100 ml to skutecznie działający przez 48 godzin spray do butów. Po użyciu pozostawia wewnątrz obuwia przyjemny zapach. 

 

Zalety 

Łatwa aplikacja: Dezodorant aplikuje się za pomocą dwóch dysz skierowanych w przód i w tył. 

Kompaktowe opakowanie: Niewielkie opakowanie 100 ml sprawia, że odświeżacz można schować do torebki lub zabrać w podróż. 

Zapach: Po aplikacji w obuwiu pozostaje przyjemny zapach. 

Przebadany dermatologicznie: Odpowiednio dobrany skład nie powoduje reakcji alergicznych. 

 

Wady

Czas działania: Preparat działa do 48 godzin. Po upływie tego czasu należy powtórzyć zabieg. 

 

 

 

 

3. Spray Antybakteryjny Nano Deo Silver 

 

Antybakteryjny środek Nano Deo Silver o właściwościach umożliwiających usuwanie problemu związanego z nieświeżym zapachem stóp ma bardzo bogaty skład. Preparat o działaniu bakteriobójczym zawiera nanocząsteczki srebra oraz krzemionki, które błyskawicznie radzą sobie z drobnoustrojami wpływającymi na intensywność wydzielanego odoru. 

Preparat jest zalecany osobom uprawiającym sport taki jak bieganie, jazda na rowerze czy trening siłowy. Antyseptyczne właściwości sprayu pomagają pozbyć się nieprzyjemnego zapachu związanego z nadmierną potliwością stóp. Opakowanie 150 ml wystarcza na kilkadziesiąt zabiegów. 

Użytkownicy, którzy zakupili preparat, zwracają uwagę, że jest to dobry i tani odświeżacz do butów, który można stosować zarówno do obuwia sportowego, jak i tego używanego na co dzień. 

Odświeżacz do butów Nano Deo Silver o pojemności 150 ml ma bogaty skład. Nanocząsteczki srebra i krzemionki pozwalają uporać się z problemem nieświeżego zapachu po całym dniu użytkowania. 

 

Zalety 

Skład: Działanie bakteriobójcze zapewniają nanocząsteczki srebra oraz krzemionki. 

Sposób aplikacji: Środek można aplikować w pozycji pionowej, a także odwróconej. 

Opakowanie: Dostępny w 150 ml opakowaniu jest wygodny w przechowywaniu i można mieć go zawsze pod ręką. 

 

Wady

Regularne stosowanie: Producent zaleca, aby preparat stosować cyklicznie i przez dłuższy okres. 

 

 

 

 

4. Kaps Niwelator Zapachu, Odświeżacz do Butów 

 

Niwelator nieświeżego zapachu Kaps jest dobrym wyborem dla osób borykających się z problemem nadmiernej potliwości stóp. Stosowanie wysokiej jakości preparatu zapewnia poczucie świeżości nawet po całym dniu spędzonym w jednym obuwiu. Bogaty skład pozwala wyeliminować drobnoustroje oraz zapobiec dalszemu namnażaniu się bakterii. 

Spray zwiększa komfort użytkowania obuwia oraz sprawia, że użytkownik może pozbyć się nieprzyjemnego problemu. Pojemność 150 ml wystarcza na wykonanie kilkudziesięciu cykli. Preparat zawiera składniki, które delikatnie chłodzą stopy, co powoduje zmniejszenie potliwości. 

Konsumenci, którzy zakupili Kaps, są zadowoleni z łatwości aplikacji oraz przyjemnego chłodu zaraz po użyciu. Preparat ma bezpieczny skład i nie powoduje uszkodzenia obuwia. 

Odświeżacz do obuwia skutecznie chroni i zapobiega rozwojowi drobnoustrojów, które wywołują nieprzyjemny zapach. Dostępny w 150 ml opakowaniu jest wygodny w przechowywaniu. 

 

Zalety 

Pojemność: Praktyczna pojemność 150 ml pozwala na przechowywanie preparatu w torebce czy torbie podróżnej. 

Bezbarwny: Nanoszony preparat jest całkowicie bezbarwny, dzięki czemu nie ma ryzyka, że zafarbuje materiał. 

Chłodzi stopy: Po aplikacji użytkownik poczuje przyjemny chłód zaraz po ubraniu obuwia. 

 

Wady

Dysza: Rozpylanie dezodorantu następuje przez dyszę, która po przechyleniu opakowania do dołu – odpada. 

Częstotliwość aplikacji: Producent zaleca, aby preparat aplikować każdego dnia przed wyjściem.

 

 

 

 

5. Casablanca Deo Fresh Odświeżacz Wiosna, Dezodorant do Butów 

 

Casablanca Deo Fresh to preparat zapobiegający nieświeżemu zapachowi pochodzącego z obuwia. Z problemem boryka się większa część społeczeństwa mimo tego, że użytkownicy kupują skórzane buty oraz skarpetki wykonane z dobrych surowców. Jego rozwiązaniem jest regularne stosowanie preparatu o dobrym składzie, który pomoże usunąć drobnoustroje odpowiedzialne za powstawanie przykrego zapachu. 

Cykliczne nanoszenie sprayu do obuwia pozwala ograniczyć rozwój bakterii, a dodatkowo przyjemnie chłodzi  on stopy zaraz po ubraniu butów. Pojemność 125 ml oraz trzy dostępne zapachy – wiosenny, egzotyczny i oceaniczny sprawiają, że użytkownik długo może cieszyć się komfortem i świeżością. 

Konsumenci potrzebujący sprawdzonego rozwiązania wybrali dobry odświeżacz do butów do 20 zł, który sprawdza się podczas codziennego użytkowania. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej formuły nie ma ryzyka odbarwienia obuwia po zastosowaniu produktu. 

Odświeżacz do butów Casablanca Deo Fresh jest dostępny w trzech różnych wersjach zapachowych. Poczucie świeżości oraz przyjemny efekt chłodzenia zwiększają komfort użytkowania. 

 

Zalety 

Zapach: Spray jest dostępny w trzech zapachach – oceanicznym, egzotycznym oraz wiosennym. 

Bezbarwny: Produkt jest bezbarwny, dzięki czemu nie ma ryzyka, że dojdzie do zafarbowania obuwia. 

 

Wady

Mała wydajność: Codzienne użytkowanie powoduje, że 125 ml płynu szybko się zużywa. 

Łatwość aplikacji: Po przechyleniu opakowania dochodzi do zalania dyszy, która blokuje się i utrudnia aplikację produktu. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki odświeżacz do butów kupić? 

 

Osoby, które nie wiedzą jaki odświeżacz do butów wybrać, powinny sprawdzić krótki poradnik na ten temat. W tekście znajdują się informacje o tym, na co zwrócić uwagę podczas zakupu, aby kupić dobrej jakości produkt, który pozwoli pozbyć się krępującego problemu. Wiele ludzi mimo dbania o higienę, kupowania drogich skórzanych butów z wkładkami odświeżającymi, ma problem z nadmierną potliwością, która może być spowodowana chorobą lub złym stanem zdrowia. 

Jaki jest najczęstszy powód nieświeżego zapachu z obuwia? 

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że same sobie szkodzą, kupując źle dobrane obuwie lub produkt wykonany z syntetycznego materiału słabej jakości. Tańsze obuwie mimo tego, że kusi ceną nie dla każdego będzie dobre. Walcząc z problemem nieświeżego zapachu stóp, należy przede wszystkim zacząć od wymiany butów na takie ze skórzaną cholewką. Naturalny materiał jest przewiewny i pozwala stopom oddychać. W trakcie wybierania nowej pary obuwia należy zwrócić uwagę na miękkość skóry oraz pozostawienie do 1 cm wolnej przestrzeni na długości. Taka bezpieczna granica uchroni użytkownika przed ewentualnymi otarciami czy pęcherzami oraz pozwoli swobodnie poruszać się w butach, gdy woda zatrzyma się w organizmie i spowoduje opuchnięcie stóp. Za ciasne obuwie również może być przyczyną powstawania brzydkiego zapachu, dlatego też warto zwrócić na to uwagę. 

Innym czynnikiem wpływającym na wzmożoną potliwość stóp jest noszenie skarpetek wykonanych z syntetycznych włókien. Sztuczny materiał nie przepuszcza powietrza i w słoneczny dzień może powodować wzmożoną aktywność gruczołów. Wybierając skarpetki, należy zwrócić uwagę na skład znajdujący się na etykiecie produktu. Dobrej jakości materiał składa się przynajmniej w 70% z bawełny. Trzeba także pamiętać o tym, aby regularnie zmieniać skarpetki i prać je w temperaturze minimum 40 stopni Celsjusza z dodatkiem środka piorącego. Przemoczone obuwie należy dokładnie wyczyścić, wysuszyć i przewietrzyć. W razie możliwości warto wymienić wkładkę znajdującą się wewnątrz na nową, najlepiej wykonaną ze skóry. Rozwiązaniem problemu może być także regularne usuwanie martwego naskórka, który również jest przyczyną brzydkiego zapachu. 

 

Jaki jest najlepszy odświeżacz do butów? 

Najlepszy odświeżacz do butów powinien być przede wszystkim skuteczny i prosty w użyciu. Większość osób wykonuje od 6000 do 10000 kroków każdego dnia. Nic więc dziwnego, że po kilku godzinach spędzonych w obuwiu stopy zaczynają nieładnie pachnieć. Aby ustrzec się krępującego problemu lub poradzić sobie z już istniejącym należy zacząć stosować preparaty, które skutecznie usuwają bakterie i grzyby, a także zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Drobnoustroje od zawsze gromadziły się i będą gromadzić na elementach wewnątrz obuwia, szczególnie u osób, które dużo chodzą. W przypadku korzystania z odświeżacza do butów liczy się przede wszystkim regularność, jeśli chodzi o stosowanie. Jakie są dostępne warianty, które można zaaplikować do obuwia? 

Dezodorant z jonami srebra: Od dawna dostępność produktów z jonami srebra jest na tyle duża, że bez problemu można znaleźć środek, który pomoże usunąć nieprzyjemny kłopot. Preparaty z tym składnikiem mają właściwości dezynfekujące, antyalergiczne, a także antybakteryjne. Osoby wrażliwe powinny wybrać wariant z nanosrebrem, który jest bardziej delikatny. 

Dezodorant antygrzybiczny: Skład dezodorantu o działaniu grzybobójczym składa się z substancji eliminujących zarodniki grzybów, które w trakcie rozwoju wydzielają nieprzyjemny zapach. Preparat jest zalecany osobom, które mają problem z grzybicą lub często korzystają z butów innych osób. 

Dezodorant antybakteryjny: Większość dostępnych produktów eliminuje bakterie, które są odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach unoszący się z butów. Usunięcie bakterii powoduje, że nieświeży aromat zostaje całkowicie usunięty. 

Odświeżacze do butów w dobrych cenach 

Zakup odświeżacza do butów to niewielki wydatek, na który warto się zdecydować, chociażby ze względu na to, aby pozbyć się brzydkich zapachów. Dobrej jakości preparaty w formie sprayu kosztują od 8 do 20 zł. Produkt w opakowaniu o pojemności do 150 ml można kupić już za 17 zł. Wydajność dezodorantu jest uzależniona od tego, jak często będzie stosowany przez użytkownika. 

 

 

FAQ

 

P1: Gdzie kupić spray do rozciągania butów? 

Spray do rozciągania obuwia to bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób mających problem z odpowiednim dopasowaniem butów. W sklepach tzw. sieciówkach dostępne są głównie pełne rozmiary, czyli węższe i ciaśniejsze. W przypadku połówek użytkownik otrzymuje model o takiej samej długości wkładki jednak ze zwiększoną szerokością. Dostępność rozmiarów połówkowych dotyczy niektórych marek oraz producentów obuwia sportowego. Rozwiązaniem problemu z dopasowaniem rozmiaru jest zastosowanie sprayu do rozciągania, który należy nanieść na wewnętrzną stronę cholewki, a następnie ubrać obuwie na stopy i pochodzić. W trakcie chodzenia buty delikatnie się rozbiją dzięki preparatowi, który można zakupić w większości sklepów obuwniczych. W razie niedostępności można skorzystać z opcji zakupu przez Internet i zamówić produkt z dostawą do domu. 

P1: Jak zrobić domowy odświeżacz do butów? 

Przygotowanie domowego odświeżacza do butów jest proste, jednak wymaga użycia kilku sprawdzonych sposobów. Jednym z lepszych jest zastosowanie sody oczyszczonej dostępnej w sklepach na półkach z przyprawami. Ten sposób sprawdzi się przy obuwiu z wyściółką wykonaną z syntetycznego materiału. Biały proszek należy wsypać do wnętrza buta i pozostawić na kilka godzin lub całą noc, a po upływie zalecanego czasu wysypać sodę i odkurzyć jej resztki pozostałe na wkładce. Bakteriobójcze działanie produktu sprawi, że brzydkie zapachy zostaną w całości usunięte. Innym równie sprawdzonym sposobem jest wypełnienie pończochy liśćmi zielonej herbaty. Tak przygotowane saszetki należy włożyć do wnętrza buta i pozostawić na kilka godzin. Odkażające właściwości herbaty pozwolą usunąć nieświeży aromat i odświeżą obuwie.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ