Odkurzacze budowlane ranking

Ostatnio aktualizowane: 29.07.21

Najwięcej pozytywnych ocen konsumentów zyskał odkurzacz budowlany Karcher WD 3, dlatego też postanowiliśmy umieścić go na pierwszym miejscu w przygotowanym przez nas rankingu. Model zyskał spore uznanie konsumentów m.in. dlatego, że stosunek ceny do jakości wykonania urządzenia jest bardzo atrakcyjny. Sprzęt nie zajmuje dużo miejsca i jest stosunkowo lekki. Sporym atutem jest to, że odkurzacz można używać zarówno do czyszczenia suchych, jak i mokrych powierzchni. Model okaże się więc przydatny w wielu sytuacjach. Wielu konsumentów korzysta z odkurzacza także podczas pielęgnacji ogrodu, ponieważ produkt ma funkcję wydmuchu. W naszym zestawieniu znajdziesz szczegółowe opisy także innych, ciekawych modeli. Jesteśmy przekonani, że wśród zaprezentowanych produktów znajdziesz taki, który spełni Twoje oczekiwania. Odkurzacz budowlany Makita VC2512L uplasował się na drugim miejscu w rankingu. Model ma duży zbiornik na odpady, a dodatkowo efektywny silnik. Znajdujące się u podstawy obudowy kółka transportowe zwiększają komfort pracy i ułatwiają przenoszenie produktu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Odkurzaczem można czyścić zarówno mokre, jak i suche zabrudzenia. Sprzęt dobrze zasysa wodę. Model został wyposażony również w funkcję wydmuchu, co pomaga przy sprzątaniu liści w ogrodzie. Wąż ssący ma 2 m długości, co pozwala na wygodne sprzątanie. Uchwyt pomaga w wygodnym przenoszeniu odkurzacza.

Difetto

Odkurzacz ma wymienny worek i w trakcie sprzątania trzeba pamiętać o jego wymianie. Model jest dość ciężki. Urządzenie zajmuje dużo miejsca i trudno je transportować.

Conclusione

Moc odkurzacza wynosi 1400 W. Urządzenie ma kilka końcówek, które ułatwiają sprzątanie trudno dostępnych miejsc. Filtr oczyszcza powietrze, co jest ważne w przypadku sprzątania kurzu i pyłu po remoncie. Zbiornik odkurzacza ma 17 l.

Drugi wybór

Pregio

Sprzęt jest uniwersalny – można nim sprzątać nie tylko na budowie, ale również w domu, garażu i samochodzie. Dobrze radzi sobie ze wciąganiem zarówno suchych, jak i mokrych zabrudzeń. Zbiornik odkurzacza jest duży. Jego pojemność wynosi 25 l.

Difetto

Model ma tylko dwie końcówki ssące, co niestety nie pozwala na dokładne sprzątanie wszystkich zakamarków i każdego rodzaju powierzchni w naszych domach.

Conclusione

To urządzenie o wadze 8 kg wbrew pozorom łatwo przesunąć. Pomagają w tym kółka i wygodny uchwyt. W zestawie znajduje się wygięta rura, wąż i dwie końcówki. Kabel ma długość 3,5 m, co pozwala sprzątać w dużej odległości od kontaktu. Maksymalna siła ssania wynosi 210 mbar.

Rozważ też

Pregio

Za pomocą urządzenia szybko i dokładnie wypierzemy i wyczyścimy duże powierzchnie wykładzin. Zestaw dodatków do sprzątania jest duży: w jego skład wchodzą 2 węże ssące, szczotka o szerokości 150 cm oraz komplet natryskowy. Znajdziemy tam również ssawki do czyszczenia oraz zbierania wody, możemy więc odkurzaczem kompleksowo posprzątać.

Difetto

Możliwości odkurzacza są bardzo duże, jednak zbiornik o pojemności 15 l nie pozwala na zbyt długie sprzątanie.

Conclusione

Waga odkurzacza wynosi 8,8 kg. Sprzęt jest bardzo wytrzymały i odporny na uderzenia, które w trakcie sprzątania mogą się zdarzać dość często. Urządzeniem wygodnie posprzątamy biura, hale, jak i duże powierzchnie domowe.

 

 

Najlepsze odkurzacze budowlane w 2021 roku

 

Odkurzacz przemysłowy przydaje się w domach, na podwórkach i w miejscach pracy. Pozwala on na dokładne sprzątanie mocno zabrudzonych powierzchni. Jeżeli potrzebujesz profesjonalnego sprzętu czyszczącego, to warto zainwestować w to urządzenie. Nasz ranking odkurzaczy budowlanych zawiera najciekawsze modele dostępne na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Karcher MD 3

 

Na pierwszym miejscu naszego zestawienia znajduje się model Karcher MD 3. Ten dobry i tani odkurzacz budowlany przeznaczony jest do czyszczenia suchych i mokrych zabrudzeń. Ponadto nadaje się on do sprzątania wilgotnych nawierzchni, gdyż dobrze zasysa wodę.

Jednocześnie produkt wyposażony jest w funkcję wydmuchu, która umożliwia sprzątanie liści w ogrodzie. Model ten zbiera śmieci do wymiennego worka, więc trzeba pamiętać o jego wymianie. Zbiornik ten ma pojemność 17 l. Wąż ssący ma długość 2 m, co pozwala na wygodną obsługę urządzenia.

Dodatkowym ułatwieniem odkurzacza jest zaczep, na którym można umieszczać końcówkę zbierającą brud. W ten sposób sprzęt nie zajmuje dużo miejsca. Oprócz tego produkt ten ma wbudowany, ergonomiczny uchwyt, który pozwala na jego łatwy transport.

Moc tego modelu wynosi 1400 W. Urządzenie wyposażone jest w ssawkę szczelinową, która daje możliwość sprzątania trudno dostępnych miejsc.

Ten najlepszy odkurzacz budowlany cieszy się pozytywnymi opiniami wśród użytkowników. Doceniają oni dobrą jakość sprzętu, oferowaną w przystępnej cenie.

Karcher WD 3 to bardzo dobry odkurzacz budowlany do 300 zł. Model ma wymiary: 38,8 cm x 34 cm x 50,3 cm. Produkt waży 5,5 kg, a jego moc to 1000 W.

 

Zalety

Zbiornik na zanieczyszczenia: Wiele osób docenia to, że sprzęt wyposażono w stosunkowo duży zbiornik na odpady (17 l). To sprawia, że nie trzeba zbyt często opróżniać pojemnika.

Filtr kartridżowy: Z uwagi na to, że do odkurzacza dołączono filtr kartridżowy możemy używać modelu nie tylko do mycia suchych, ale także wilgotnych powierzchni. Zwiększa to możliwości zastosowania produktu.

Funkcja wydmuchu: Prezentowany odkurzacz ma funkcję wydmuchu, która sprawia, że model można używać nie tylko na budowie, ale także podczas pielęgnacji ogrodu. Jeśli chcemy szybko zebrać liście w jedno miejsce, produkt z pewnością nam w tym pomoże.

Ssawki: W opakowaniu znajduje się ssawka szczelinowa i podłogowa do czyszczenia na sucho i na mokro. Możemy z łatwością zmieniać końcówki, a tym samym lepiej dostosować sprzęt do aktualnie czyszczonej powierzchni.

Wąż ssący: Długi wąż ssący (2 m) zwiększa zasięg pracy urządzenia.

 

Wady

Budowa: Niektóre osoby twierdzą, że środek ciężkości sprzętu nie jest dobrze rozłożony, co zmniejsza stabilność i sprawia, że urządzenie można łatwo przewrócić.

 

 

 

 

Makita MVC2512L

 

Na kolejnej pozycji znalazł się model Makita MVC2512L. Produkt ten sprawdza się do wciągania suchych i mokrych brudów. Sprzęt przeznaczony jest do sprzątania, w domu, garażu, warsztacie i na budowie.

Zbiornik na zanieczyszczenia ma pojemność 25 l. Model ten zbiera śmieci do wymiennego worka, dlatego trzeba pamiętać o jego zmianie, gdy jest pełny.

Moc tego urządzenia wynosi 1000 W, a jego maksymalna siła ssania jest równa 210 mbar. To sprawia, że produkt bardzo dobrze wciąga wszelkie brudy. Wąż, którym odkurza się podłogi ma długość 3,5 m. Dzięki temu obsługa sprzętu jest wygodna.

Odkurzacz waży 8 kg. Dzięki zamontowanym kółkom, operowanie nim jest proste, a wygodne przenoszenie zapewnia ergonomiczny uchwyt. Do zestawu dołączone są 2 ssawki: do podłóg i szczelinowa, 2 rury proste, filtr, rura wygięta i wąż. Użytkownicy twierdzą, że jest to wygodny w obsłudze model, który pozwala na szybką i efektywną pracę.

Odkurzacz budowlany Makita VC2512L ma moc równą 1000 W. Wymiary produktu to: 37,5 cm x 39,5 cm x 53 cm. Pojemność zbiornika na odpady to 25 l.

 

Zalety

Kółka transportowe: Wykonane z odpornych na uszkodzenia materiałów kółka transportowe sprawiają, że odkurzacz można łatwo przenieść. Konsumenci wskazują, że kółka nie rysują podłóg.

Odkurzanie na mokro i na sucho: Produkt znajdzie zastosowanie w wielu sytuacjach. Wszystko dlatego, że sprzęt umożliwia czyszczenia zarówno suchych, jak i mokrych powierzchni.

Zbiornik na odpady: Duży, 25-litrowy zbiornik na odpady sprawia, że nie musimy zbyt często robić przerw w pracy po to, aby opróżnić pojemnik z zalegających w nim zanieczyszczeń.

Efektywność: Sprzęt ma stosunkowo dużą moc (1000 W), więc dobrze radzi sobie z usuwaniem wszelkich zabrudzeń. Nie musimy kilka razy odkurzać danego odcinka podłogi, aby mieć pewność, że pozbyliśmy się wszystkich zanieczyszczeń.

 

Wady

Mocowanie węża do odkurzacza: W niektórych recenzjach można przeczytać, że mocowanie węża do odkurzacza nie jest zbyt solidne.

 

 

 

 

Numatic GVE270

 

Następnie prezentujemy model Numatic GVE270. Odkurzacz ten wyróżnia się zabawnym motywem na obudowie w formie naklejonych oczu i buzi. Produkt przeznaczony jest do odkurzania i prania wykładzin. Ten profesjonalny sprzęt daje możliwość szybkiego i dokładnego sprzątania dużych powierzchni.

Pojemnik na nieczystości ma pojemność 15 l, co pozwala na wiele godzin pracy bez jego opróżniania. Moc silnika tego produktu wynosi 1200 W, więc jest on wydajny.

Dodatkowo do zestawu dołączony jest duży zestaw akcesoriów do sprzątania, w tym: 2 węże ssące, komplet natryskowy i szczotka o szerokości 150 cm. Zestaw zawiera też różne ssawki: do suchych zanieczyszczeń, szczelinowa, okrągła z włosiem, do tapicerki, do czyszczenia wykładzin i do zbierania wody.

Model zrobiony jest z wysokiej jakości materiałów, co sprawia, że jest bardzo wytrzymały. Głowica jest dodatkowo chroniona przed uderzeniami. Rura została wykonana ze stali nierdzewnej, co powoduje, że jest ona solidna i pozwala na wiele lat pracy. Użytkownicy doceniają ten model za wygodę i szybkość odkurzania.

Numatic GVE270 to odkurzacz budowlany o mocy 1060 W. Wymiary modelu to: 35,5 cm x 35,5 cm x 51 cm, a jego waga wynosi 8,8 kg.

 

Zalety

Chłodzenie turbiny: Dobrze opracowany, podwójny system chłodzenia turbiny powoduje, że możemy korzystać z odkurzacza bez przerwy, nie martwiąc się o jego przegrzanie. To gwarantuje też skuteczną ochronę przed awarią sprzętu.

Wykonanie: Prezentowany model został zrobiony z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Do produkcji obudowy wykorzystano wytrzymałe tworzywo StructoFoam wykazujące dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i przegrzanie.

Kabel zasilający: Z uwagi na to, że kabel zasilający ma aż 10 m nie musimy ciągle zmieniać źródła zasilania i nic nie ogranicza naszych ruchów podczas korzystania z odkurzacza.

 

Wady

Głośność pracy: Pewna grupa Internautów wskazuje, że urządzenie generuje duży hałas podczas pracy, co dla niektórych osób może okazać się zbyt uciążliwe.

 

 

 

 

Bosch GAS 35 L AFC+

 

Kolejnym modelem w naszym zestawieniu jest Bosch GAS 35 L AFC+. Odkurzacz przeznaczony jest do pracy zarówno na mokro, jak i na sucho. Dzięki temu nie potrzeba mopa do wysprzątania całego domu.

Produkt wyposażony jest w filtr, który automatycznie się czyści, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla użytkownika. Moc tego modelu wynosi 1200 W. Sprzęt ma dołączony zbiornik o pojemności 25 l. Waga tego produktu jest równa 12,2 kg.

Odkurzacz ma kółka, co sprawia, że wygodnie się nim odkurza. Natomiast ergonomiczna rączka pozwala na jego przenoszenie w dowolne miejsce.

Dodatkowo do zestawu dołączony jest wąż ssący, uchwyt z zaworem powietrza, szczotka podłogowa z włosiem, 2 przedłużki ze stali nierdzewnej, końcówka do sprzątania szczelin i gumowy adapter. Użytkownicy twierdzą, że jest to funkcjonalny sprzęt.

Bosch GAS 35 L AFC to odkurzacz budowlany o mocy równej 1380 W. Produkt ma wymiary: 51,5 cm x 45 cm x 57,5 cm. Pojemność zbiornika na odpady to 23 l.

 

Zalety

Uchwyty: Na obudowie umieszczone zostały uchwyty ułatwiające przechowywanie sprzętu. Można do nich przytwierdzić wąż ssący, jak również dołączone do zestawu końcówki. W efekcie mamy wszystkie potrzebne akcesoria w jednym miejscu.

Siła ssania: Użytkownik może w łatwy sposób regulować siłę ssania urządzenia, co pozwala dostosować model do aktualnych potrzeb.

Filtr: Sprzęt ma funkcję automatycznego oczyszczania filtra (AFC). Jest to duże ułatwienie, ponieważ konsument nie musi samodzielnie o to dbać.

 

Wady

Łączenie: Czytając opinie można natrafić na komentarze sugerujące, że miejsca łączenia metalowych rur do odkurzacza nie są dobrze wykonane. Elementy te trudno się rozłącza.

Koła transportowe: Część osób wskazuje, że koła transportowe umieszczone u podstawy czasami się zacinają.

 

 

 

 

Starmix ISC ARDL-1625 EWS

 

Nasz ranking zamykamy prezentacją modelu Starmix ISC ARDL-1625 EWS. Sprzęt przeznaczony jest do sprzątania domów, ogrodów i fabryk. Odkurzacz ten wyposażony jest w samoczyszczący się filtr.

Moc tego produktu wynosi 1600 W, więc jest on wydajny. Na jego obudowie znajduje się wskaźnik natężenia przepływu powietrza.

Pojemność zbiornika na śmieci jest równa 25 l. Podciśnienie w tym modelu wynosi 259 mbar, co oznacza, że jest to dobrze zasysający sprzęt. Urządzenie zrobione jest z wysokiej jakości materiałów, które są odporne na uszkodzenia.

Do zestawu dołączony jest wąż ssący o długości 5 m, uchwyt z zaworem powietrza, dysza szczelinowa, adapter gumowy, szczotka podłogowa i 2 przedłużki ze stali. Opinie o odkurzaczach budowlanych producenta Starmix są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za dużą wytrzymałość i wydajność.

Odkurzacz budowlany Starmix ISC ARDL-1625 EWS ma moc 1600 W. Wymiary urządzenia są następujące: 46 cm x 40 cm x 53,5 cm. Pojemność zbiornika wynosi 20 l.

 

Zalety

Sensor: Prezentowany odkurzacz można używać na mokro i na sucho. Zaletą jest to, że model ma elektroniczny sensor, który automatycznie wyłącza urządzenie, kiedy w zbiorniku znajduje się zbyt dużo wody.

Obsługa: Model jest łatwy w obsłudze. Znajdujące się na obudowie przyciski płynnie działają i są dobrze opisane.

 

Wady

Czyszczenie filtra: Użytkownicy zwracają uwagę na to, że urządzenie generuje stosunkowo duży hałas podczas czyszczenia filtra.

Przewód zasilający: Zdaniem niektórych osób jakość wykonania przewodu zasilającego mogłaby być nieco lepsza.

 

 

 

 

Jaki odkurzacz budowlany kupić ?

 

Przewodnik zakupowy

Odkurzacz budowlany jest niezbędnym urządzeniem na każdej budowie. Pomoże on oczyścić powierzchnię z kurzu, gipsu czy innych przedmiotów typu małe śrubki lub gwoździe. Dzięki temu, możemy kontynuować naszą pracę w czystym miejscu. Na rynku możemy znaleźć sporo urządzeń tego typu. Różnią się między sobą wieloma parametrami, a więc wybór może przysporzyć nam kłopotu. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik o tym, jaki odkurzacz budowlany wybrać.

Dlaczego odkurzacz budowlany?

Odkurzacz budowlany, inaczej nazywany odkurzaczem przemysłowym jest idealny w środowisku, gdzie występuje bardzo dużo pyłów. Jego silnik jest skutecznie chroniony przed przedostaniem się do wnętrza wszelkich pyłów, co różni go od domowego przyrządu. Wybierając ten ostatni na budowę sprawimy, że nie będzie mógł sprostać zadaniu dokładnego jej oczyszczenia.

Odkurzacz budowlany charakteryzuje się również większą mocą silnika, co skutkuje lepszym wciąganiu zanieczyszczeń. Wiele modeli może pracować także na mokro, co z pewnością ułatwi Ci sprzątanie.

 

Typy odkurzaczy budowlanych

Odkurzacze budowlane dzieli się ze względu na użycie w nich poszczególnych klas filtrów, jakie zostały zastosowane w ich produkcji. Istnieją trzy główne typy filtrów. Oznaczane są one następującymi literami:

klasa L – odkurzacze tego typu bardzo dobrze poradzą sobie z wciąganiem pyłów wszelkiego rodzaju. Pochłaniają również kruszywo oraz małe odpady z robót stolarskich i obróbki tworzyw sztucznych. Odkurzaczem z takim filtrem możemy sprzątnąć także żwir i piasek. Jest on idealny w środowisku pracy, w którym maksymalne stężenie pyłu nie przekracza MAC > 1mg / m3.

klasa M – pochłaniają wszystko, co potrafi odkurzacz o filtrze klasy L, a oprócz tego poradzi sobie z odpadami gipsowymi i z farbą. Pozbędzie się także pyłów od zapraw i różnego rodzaju wypełniaczy. Można go używać nawet przy stężeniu pyłu wynoszącego MAC > 0,1 mg / m3.

klasa H – jest to typ odkurzaczy, które poradzą sobie z najbardziej wymagającymi odpadami. Bez trudu wciągną pyły metali ciężkich, pleśń, wełnę mineralną, a także odpady z azbestu, ołowiu i kadmu. Mogą być one używane w środowisku, w którym stężenie wynosi MAC < 0,1 mg / m3. Jest to niebezpieczne dla naszego zdrowia. Dlatego też bardzo często odkurzacze budowlane klasy H, wyposażone są w filtr wodny, który dokładnie pozbywa się wszystkich zanieczyszczeń z powierzchni. W efekcie, staje się ona dla nas bardziej bezpieczna. Jedyną wadą odkurzacza z filtrem klasy H jest jego ciężar. Bardzo często jednak dla ułatwienia, producenci dołączają do urządzenia wózek. Dzięki temu, o wiele łatwiej jest nim operować.

Warto wybrać model, który posiada filtr samooczyszczający. Sprawi to, że czas jego pracy może znacznie się wydłużyć.

 

Moc – jaki odkurzacz budowlany jest najlepszy?

Najbardziej efektowne odkurzacze budowlane mają moc około od 1200 W do 1500 W. Te o mniejszej mocy, zwykle nie są w stanie wciągnąć większych drobinek, odpadów czy kruszywa. Jeżeli jednak planujemy pozbywać się wyłącznie pyłów, to wystarczy nam moc wynosząca około 1000 W. Natomiast, jeśli potrzebujemy przyrządu o naprawdę dużej mocy, to powinniśmy zainwestować w odkurzacz, który posiada dwa silniki.

 

Zbiornik

Jeżeli zamierzamy używać upatrzone urządzenie na dużej budowie, to warto zakupić odkurzacz budowlany z dużym zbiornikiem. Wymienianie worków, co kilka minut z pewnością nie będzie komfortową czynnością. Dlatego polecamy sprzęt, który zapewni nam pracę jak najdłużej i na możliwie największej powierzchni. Optymalnym wyborem może okazać się zbiornik o pojemności około 60 l. Najmniejsze mają pojemność około 45 l, a największe – 70 l. Pamiętajmy jednak, że większy zbiornik oznacza większą wagę sprzętu, a tym samym zmniejsza jego zwrotność i łatwość użytkowania.

Zwróćmy także uwagę na zasięg jego kabla. 2 metry długości mogą okazać się niewystarczające przy rozległych obszarach budowlanych. Szczególnie, jeżeli przyrząd będzie używany w wielu miejscach i będzie często przenoszony. Dlatego też przed zakupem urządzenia, koniecznie sprawdźmy długość jego kabla.

 

Worek

Zazwyczaj odkurzacze budowlane nie są zaopatrzone w żadne worki. Pyły zostają umieszczone w specjalnym pojemniku. Jest to mniej komfortowe od worków, które można po prostu wyjąć i wyrzucić. Zbiornik po opróżnieniu, najczęściej musimy oczyścić i pozostawić do wyschnięcia. Mimo to, polecamy przyrządy budowlane bezworkowe, ponieważ mają one większą pojemność. Warto wybrać model, który posiada otrząsacz. Jest to akcesorium, które umożliwia nam strzepnięcie filtra w środku sprzętu.

Nie musimy odłączać żadnego z elementów urządzenia, co w efekcie sprawi, że pył nie będzie się rozprzestrzeniał po pomieszczeniu. Jest to także dobry wybór dla wszystkich osób, które cierpią na alergie.

Dodatkowe akcesoria

Wybór akcesoriów zależy głównie od naszych potrzeb i tego, czego oczekujemy od urządzenia. Możemy wybrać produkt, który posiada wiele dodatkowych końcówek. Pomogą one lepiej wciągać pyły. Całkiem użytecznym przedmiotem mogą okazać się także rury teleskopowe. Pozwolą one nam sprawniej manewrować sprzętem.

 

Odkurzacze budowlane w dobrych cenach

Najprostsze odkurzacze budowlane, o niezbyt dużych pojemnościach kosztują około 300 zł. Wraz z dodatkowymi akcesoriami i rozmiarami zbiornika, rośnie także cena produktu. Przyrządy poruszające się za pomocą wózka z bardzo dużą pojemnością i dwoma silnikami zwykle kosztują około 2 000 zł.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ