Jeżeli szukasz sposobów na to, aby sprzątanie w domu stało się bardziej przyjemnym obowiązkiem, powinieneś przemyśleć zakup odpowiedniej szczotki do zamiatania. Polecamy w szczególności model Vileda Quick & Clean, który jest zasilany akumulatorowo (naładowana bateria gwarantuje do 40 minut działania). Ta szczotka elektryczna ma wysoki trzonek zapobiegający nadmiernemu pochylaniu się podczas sprzątania. Elastyczny przegub pozwala dotrzeć do wszystkich zakamarków, a dwie elastyczne rolki w końcówce dokładnie zbierają zanieczyszczenia z podłóg, w tym także włosy i sierść zwierząt. Produkt jest lekki i poręczny, a do tego funkcjonalny. Na podstawie analizy trendów zakupowych udało nam się wytypować też kilka innych, niemal tak samo praktycznych szczotek. Popularnością wśród konsumentów cieszy się m.in. model Gardena 5570-20, który jest przeznaczony do mycia wszystkich płaskich powierzchni. Produkt ma dobrej jakości włosie PET zapobiegające zarysowaniu podłóg, tarasu czy okien. Szczotka obraca się wokół własnej osi (co 30 stopni), a to znacząco ułatwia manewrowanie nią.
Tabela porównawcza
Najlepsze szczotki do zamiatania w 2024 roku
Odkurzacz to niezawodny wynalazek, ale trzeba go rozkładać, podłączać i co istotne, nie zawsze mamy dostęp do prądu, aby z niego skorzystać. Proste w obsłudze, elektryczne szczotki lub te najbardziej tradycyjne, bez akumulatora, zapewnią nam świetne rezultaty czyszczenia w krótkim czasie. Dlatego też przygotowaliśmy ranking najlepszych modeli dostępnych na rynku.
Nasze zalecenia
Vileda Quick & Clean
Szczotka Vileda Quick & Clean nadaje się do zamiatania dywanów z krótkim włosiem, twardych podłóg, a także powierzchni z terakoty, linoleum, marmuru oraz ceramiki. To wyjątkowo funkcjonalne urządzenie, które ma na tyle wysoki trzonek, że nie musimy zbyt mocno się pochylać w czasie sprzątania. Model jest zasilany akumulatorowo.
Produkt dokładnie zbiera kurz, włosy, sierść zwierząt i okruchy. Jest to możliwe za sprawą dwóch elastycznych rolek w zamiatającej końcówce. Ze względu na elastyczny przegub szczotka dotrze do wszystkich zakamarków w domu. W pełni naładowana bateria zapewnia do 40 minut pracy, a specjalny wskaźnik informuje nas, kiedy należy podłączyć sprzęt do ładowarki.
Urządzenie jest praktyczne i wygodne w użytkowaniu, a do tego cicho pracuje. Konsumenci, którzy wybrali model Vileda Quick & Clean podkreślają, że z pomocą szczotki możemy posprzątać w domu tak samo dokładnie, jak przy użyciu odkurzacza. Rolki możemy w razie konieczności wymontować ze szczotki i umyć je pod bieżącą wodą.
Vileda Quick & Clean to elektryczna szczotka zasilana baterią zapewniającą 40 minut ciągłej pracy. Sprzęt ma wymiary: 27 cm x 20 cm x 11,5 cm i waży 1 kg. Maksymalny pobór mocy modelu to 8 W.
Zalety
Wskaźnik LED: Wskaźnik LED informuje nas, kiedy bateria jest bliska rozładowania i trzeba ją podłączyć do ładowarki.
Komfortowe użytkowanie: Trzonek szczotki jest na tyle długi, że w czasie sprzątania nie musimy się nadmiernie pochylać, co mogłoby spowodować ból pleców.
Do różnych powierzchni: Urządzenie pozwala na usunięcie zanieczyszczeń nie tylko z twardych podłóg, ale i dywanów oraz z terakoty, ceramiki czy marmuru.
Elastyczny przegub: Ze względu na elastyczny przegub możemy dotrzeć do wszystkich trudno dostępnych miejsc, takich jak narożniki.
Zbiera sierść i włosy: Dwie elastyczne rolki w końcówce zbierają dokładnie zarówno kurz i okruchy, jak też sierść zwierząt oraz włosy.
Wady
Za mały pojemnik na zanieczyszczenia: Pojemnik na zanieczyszczenia jest stosunkowo mały, dlatego wymaga częstego opróżniania podczas sprzątania całego domu.
Gardena 5570-20
Gardena 5570-20 to szczotka, która ułatwi nam czyszczenie w domu i w ogrodzie. Jest to przepływowy model do mycia. Produkt ten został wykonany z mieszanki włosia końskiego i PCV wysokiej jakości. Jest niezastąpiony do pielęgnacji delikatnych powierzchni.
W zestawie znajdują się specjalne końcówki przepływowe do czyszczenia. Dzięki tej szczotce wyczyścimy m.in.: podłogi, okna, meble. Model ten może być obracany wokół własnej osi, co 30 st., a więc bez problemu dostosujemy narzędzie do czyszczonych powierzchni i dotrzemy w bardzo trudno dostępne miejsca.
Szerokość pracy tego modelu wynosi 27 cm. Jest to produkt, który sprawdzi się również w ogrodzie, zwłaszcza do czyszczenia kostki brukowej, mebli. Można go podłączyć do węża ogrodowego, aby umyć taras czy meble ogrodowe. Urządzenie zyskało uznanie wielu konsumentów.
Zauważają oni, że jest to mocna, funkcjonalna propozycja. Dzięki temu, że szczotka nie pozostawia zadrapań, można nią bez obaw myć również delikatne powierzchnie, podatne na zarysowania, na przykład karoserię samochodu.
Gardena 5570-20 to sprzęt odpowiedni do pielęgnacji domu i ogrodu. Urządzenie pracuje na szerokości 27 cm. Model ten obraca się, co ułatwia jego obsługę.
Zalety
Wykonanie: Drążek wykonano z dobrego gatunkowo materiału PCV, który cechuje się odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Natomiast sama szczotka to włosie końskie.
Nie rysuje powierzchni: Zastosowane w produkcji końskie włosie, które zostało odpowiednio zabezpieczone, jest gwarancją, że szczotka nie porysuje delikatnych powierzchni w naszym domu.
Funkcjonalność: Prezentowany model umożliwia sprzątanie różnych powierzchni, w tym okien, mebli i podłóg. To również doskonała propozycja do czyszczenia kostki brukowej.
Szerokość pracy: Szerokość pracy szczotki wynosi aż 27 cm. To sprawia, że sprzątanie dużej powierzchni jest sprawniejsze i szybsze. Wiele osób zauważa, że jest to doskonały model do czyszczenia kostki brukowej.
Cena: Jest to bardzo dobra szczotka do zamiatania do 100 zł. Stosunek ceny do jakości jest w tym przypadku dość atrakcyjny.
Wady
Brak obrotowego przegubu: Ponieważ urządzenie nie ma obrotowego przegubu, jego użytkowanie na niektórych powierzchniach może być problematyczne.
Leifheit Rotaro 11402
Szczotka mechaniczna Leifheit Rotaro 11402 to trzecia propozycja w naszym zestawieniu. Jest to niezastąpione urządzenie z napędem mechanicznym, który przyspieszy prace porządkowe w naszym domy. Ma wygodne pokrętło regulacji szczotki do różnych powierzchni – dywanów, podłóg drewnianych i z terakoty. Praktyczny zbiorniczek na śmieci sprawia, że to rozwiązanie jest niezwykle higieniczne.
Specjalnie wyprofilowana szczotka pozwala na łatwe i dokładnie sprzątanie w rogach, jak również wzdłuż listew przypodłogowych, czy wokół nóg mebli. Szczotki w urządzeniu zostały wykonane z naturalnego włosia. Nie rysują czyszczonych powierzchni, więc model ten jest także odpowiedni do sprzątania podłóg drewnianych, podatnych na zarysowania.
Urządzenie to jest łatwe do przechowywania w pionie – nie zajmuje dużo miejsca, więc jest idealne do każdego domu, czy też biura – z powodzeniem zastąpi nam odkurzacz. Model ten ma składany uchwyt, który umożliwia pracę w poziomie, a więc z łatwością wyczyścimy również podłogę pod łóżkiem.
Produkt został wysoce oceniony przez konsumentów. Uważany jest za funkcjonalny, wygodny, łatwy w obsłudze i bardzo solidny.
Szczotka mechaniczna Leifheit Rotaro 11402 to urządzenie, którego szerokość pracy wynosi 32 cm. Prezentowany model umożliwia czyszczenie różnych powierzchni. Objęty jest on 2-letnią gwarancją producenta.
Zalety
Wydajna praca: Szczotka mechaniczna Leifheit Rotaro 11402 to sprzęt z napędem mechanicznym. To za sprawą tego rozwiązania urządzenie jest bardzo wydajne. Szybko radzi sobie ze sprzątaniem nawet bardzo dużych powierzchni. Konsumenci podkreślają, że szczotka z powodzeniem może zastąpić odkurzacz.
Konstrukcja: Produkt jest bardzo dobrze wyprofilowany, co ułatwia sprzątanie w trudno dostępnych miejscach. Poza tym urządzenie jest dość lekkie, co wpływa na nasz komfort pracy.
Naturalne włosie: Szczotka jest wykonana z naturalnego włosia. W efekcie nie rysuje czyszczonej powierzchni. Doskonale nadaje się do sprzątania bardzo delikatnych podłóg.
Łatwość obsługi: Wiele osób doceniło prosty system obsługi urządzenia. Po naładowaniu i włączeniu przycisku start możemy przejść do sprzątania.
Wady
Cena: Zamiatarka kosztuje prawie 300 zł i tym samym jest jedną z najdroższych propozycji w zestawieniu.
Fiskars Ergo 135420
Fiskars Ergo 135420 to dobra i tania szczotka do zamiatania. Jest to ergonomiczny model, dzięki któremu zachowasz właściwą postawę w czasie sprzątania. Bardzo często, w czasie zmiatania zbytnio się nachylamy obciążając nasz kręgosłup, zwłaszcza odcinek lędźwiowy.
Sztywna, prosta szczotka, nie sprzyja utrzymaniu wyprostowanej pozycji, zwłaszcza, gdy chcemy sprzątnąć pod meblami. Dlatego firma Fiskars stworzyła sprzęt, który ma zakrzywiony trzonek. Jest on wygięty pod kątem 40 st., co znacznie minimalizuje napięcie mięśni pleców. W efekcie, po skończonym sprzątaniu, nie odczuwamy takiego zmęczenia, jak przy użyciu tradycyjnych sprzętów.
Jest to szczególnie atrakcyjna propozycja dla osób o sporym wzroście. Uchwyt szczotki nachylony jest o 17 st. naśladując ruch dłoni. Głowica urządzenia jest hartowana, dlatego model ten jest niezwykle wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Włosie szczotki jest bardzo delikatne, dzięki czemu nie rysuje nawet bardzo delikatnych powierzchni.
Konsumenci cenią ten model za solidność wykonania, oraz ergonomiczność, zapewniającą łatwiejsze, bardziej komfortowe sprzątanie.
Fiskars Ergo 135420 to dobra zamiatarka w atrakcyjnej cenie. Jest to prosty model miotły, bez pojemnika. Nie potrzebuje on zasilania, ani ładowania. Jest postrzegany jako łatwy w obsłudze.
Zalety
Budowa: Producent zapewnia, że jest to ergonomiczny model, gdyż pozwala nam na zachowanie prawidłowej postawy ciała podczas pracy. Sprzątanie z tą szczotką jest więc przyjemne i bezpieczne dla naszego zdrowia.
Drążek: Drążek szczotki jest zakrzywiony – wygięty pod kątem 40 st. C Pozwala to na łatwiejsze dotarcie do trudno dostępnych miejsc bez zbędnego obciążania naszego kręgosłupa.
Wykonanie: Wśród zalet produktu konsumenci wymieniają jego bardzo solidne wykonanie. Jest to jedna z tych szczotek, którą kupuje się raz na kilka lat.
Wady
Brak dodatkowych funkcji: Jest to zwykła szczotka bez zaawansowanych funkcji, jak na przykład zbiornik na odpady, który ułatwia sprzątanie dużych powierzchni.
Leifheit Regulus 11700
Nasz ranking szczotek do zamiatania zamyka mechaniczny sprzęt Leifheit Regulus 11700. Model ten ma napęd mechaniczny, dzięki czemu sprzątanie jest szybsze i bardziej efektywne. Możesz zapomnieć o żmudnym zamiataniu zwykłą szczotką. Dzięki temu modelowi nawet ten obowiązek stanie się przyjemny.
Trzy szczotki oraz regulacja wysokości zapewnią nam komfort w czasie sprzątania najróżniejszych powierzchni, dzięki temu zawsze będą dokładnie sprzątnięte. Poza tym włosie znajdujące się w szczotkach nie rysuje powierzchni, również tych bardzo delikatnych, podatnych na zarysowania.
Szczotka ma szerokość 22 cm, a więc szybko i sprawnie sprzątniemy nawet spore powierzchnie. Duże pokrętło do regulacji wysokości ułatwi nam obsługę urządzenia i pozwoli nam na jego dostosowanie do naszego wzrostu, czy też miejsca, które chcemy wyczyścić. Model ten zyskał uznanie wielu użytkowników.
Przede wszystkim doceniono jego atrakcyjną cenę. Poza tym wysoko oceniają solidne wykonanie urządzenia, a także jego funkcjonalność. Jak potwierdzają konsumenci, sprzęt ten może stanowić niezastąpione dopełnienie odkurzacza.
Leifheit Regulus 11700 to sprzęt o szerokości 22 cm. Ma on zbiornik na zanieczyszczenia. Urządzenie umożliwia czyszczenie różnych powierzchni.
Zalety
Regulacja: Sprzęt ma system regulacji ustawienia wysokości, co pozwala na dostosowanie produktu do naszych potrzeb.
Szczotka: Zastosowanie naturalnego włosia sprawia, że model ten nie rysuje delikatnych powierzchni. Poza tym jest on solidnie przytwierdzony do podstawy i został uznany za bardzo łatwy w utrzymaniu czystości.
Budowa: Jest to sprzęt ze zbiornikiem, w którym zbierają się odpady. Ułatwia to sprzątanie i eliminuje konieczność zbierania odpadów do szufelki.
Wady
Wytrzymałość: Urządzenie niestety nie jest zbyt trwałe, szybko się psuje, co wymusza na nas regularną naprawę lub zakup nowego produktu.
Szerokość: Zamiatarka ma szerokość równą 22 cm. Jeśli więc szukasz czegoś do sprzątania dużych powierzchni, ten sprzęt może okazać się niezbyt wydajny.
Jaką szczotkę do zamiatania kupić?
Przewodnik zakupowy
Zmiotka to podstawowy element wyposażenia każdego domu. Pozwoli nam ona nam w szybki i prosty sposób pozbyć się kurzu, piachu, żwiru oraz innych odpadków z podłogi i dywanów. Oczywiście, odkurzacz jest bardziej efektywny, ale gdy zabraknie prądu okaże się on zupełnie bezużyteczny. Dlatego też przygotowaliśmy dla Państwa poradnik, który podpowie, jaką szczotkę do zamiatania wybrać.
Jak wybrać szczotkę do zamiatania?
Wybór takiego sprzętu wydaje się być prosty, jednak liczba modeli dostępnych na rynku często okazuje się być sporym utrudnieniem dla wielu ludzi. Taki przyrząd powinien być dobrany do naszych potrzeb. Oprócz tego, warto również zwrócić uwagę na jego wykonanie. Choć modele z włosia syntetycznego są tanie, nie jest to jednak sprzęt, który posłuży nam długi czas. Warto jest więc zainwestować w nieco droższy typ, którego zmiotka wykonana będzie z naturalnego włosia.
Czyszczenie
W zależności od wykonania danego modelu, należy odpowiednio czyścić, aby maksymalnie przedłużyć jego czas eksploatacji. Na te z włosiem syntetycznym należy szczególnie uważać, gdyż zmiotki w takich modelach mają tendencję do odkształcania się. Najlepiej jest je powiesić na tyle wysoko, by nie dotykały ziemi ani innych przedmiotów. Szczotki z włosiem naturalnym należy regularnie myć w letniej wodzie, wymieszanej z mydłem lub szamponem.
Rodzaje szczotek do zamiatania
Ze względu na zastosowanie, szczotki do zamiatania dzielimy na:
Czyszczarki – służą do usuwania piasku, żwiru czy kurzu z butów. Tego typu szczotka wyposażona jest w cztery głowice, które przyczepione są do sztywnego elementu. Taki kształt pozwala nam na szybkie wyczyszczenie oraz nabłyszczenie naszego obuwia bez konieczności schylania.
Do dywanów – posiadają ruchomy trzonek świetnie zbierający wszelką sierść, czy futro z dywanów oraz innych tkanin.
Do paneli – przeznaczona jest ona do zamiatania drewnianych podłóg oraz paneli, które skłonne są do zarysowań. Taka zmiotka charakteryzuje się krótkim oraz bardzo miękkim włosiem, co zapobiega uszkodzeniu powierzchni nawet w trakcie intensywnego sprzątania.
Rakietka do zbierania sierści z ubrań – specjalny rodzaj szczotki nadający się wyłącznie do czyszczenia ubrań z sierści zwierząt. Kilka ruchów takim sprzętem od razu przyniesie efekty, a specjalna konstrukcja zdaje się usuwać nie tylko zanieczyszczenia, ale również nieprzyjemną woń z odzieży.
Ulicówka – to szczotka do zamiatania dużych powierzchni, jak np. ulice, alejki, szerokie korytarze itd. Posiada szeroką zmiotkę, która osadzona jest na kiju pod kątem, co pozwala na szybkie i łatwe jej czyszczenie.
Uniwersalna – to najbardziej podstawowy rodzaj szczotki, służący do usuwania kurzu, sierści oraz wszelkich innych odpadków z podłogi, jak np. potłuczone szkło, itd. Wyprofilowana gąbka zapobiega wzbijaniu się kurzu i piachu w powietrze, a syntetyczne włosie na główce nadaje się do mycia w zimnej wodzie.
Wykonanie
Takie zmiotki mogą posiadać wykonane z różnego tworzywa, z czego każde z nich charakteryzuje się innymi właściwościami. Wśród nich wyróżniamy:
Brzozę – ze względu na swoją wysoką elastyczność oraz gładką powierzchnię, brzoza jest często wykorzystywana do wykonywania tradycyjnych mioteł do zamiatania dużych powierzchni. Drewno to charakteryzuje się tym, że na jego powierzchni nie osiadają zanieczyszczenia, dlatego świetnie sprawdza się przy sprzątaniu.
Guma – włosie wykonane z gumy jest krótkie.
Sorgo – jest to roślina do złudzenia przypominająca proso. Zmiotki wykonane z tego materiału idealnie sprawdzają się do zamiatania dużych powierzchni, jak np. ulice, alejki czy korytarze.
Włosie naturalne – wykorzystywane jest do produkcji mioteł z wąskimi szczotkami, które przeznaczone są do usuwania kurzu, żwiru i piachu. Tego typu przyrząd nie nadaje się do czyszczenia mokrych powierzchni, gdyż mogłoby to przyczynić się do jego zniszczenia.
Włosie syntetyczne – wykorzystywane w najtańszych szczotkach, choć podatne na odkształcenia, to świetnie sprawdzi się do usuwania zarówno suchych, jak i mokrych odpadów.
Długość kija
Przed zakupem szczotki do zamiatania, warto sprawdzić długość kija danego modelu. Ważne, by był wystarczająco długi , abyśmy mogli utrzymać prawidłową postawę w trakcie sprzątania. Poza tym, na tyle krótki, by nie ograniczać naszych ruchów. Należy również pamiętać, że im większa miotła, tym większa jej waga, co może być problematyczne w szczególności dla starszych osób. Szczotki do usuwania pajęczyn powinny posiadać kij teleskopowy, który w miarę konieczności można wydłużyć. Takie rozwiązanie pozwoli nam swobodnie czyścić sufit oraz wysokie meble z kurzu i pajęczyn. Długie zmiotki ułatwią również sprzątanie pod meblami, bez konieczności ich przesuwania, co może grozić porysowaniem podłogi w przypadku paneli.
Kij – Jaka szczotka do zamiatania jest najlepsza?
Takie szczotki do zamiatania mogą posiadać kije wykonane z różnego rodzaju materiałów. Wśród nich wyróżniamy te z tworzywa sztucznego oraz drewniane. Kijki plastikowe charakteryzują się niską wagą oraz ceną. Z drugiej strony, taki sprzęt jest podatny na uszkodzenia mechaniczne, takie jak pęknięcia czy zarysowania. Innym wariantem jest kijek drewniany, który mimo sporej wagi jest bardzo wytrzymały.
Szczotki do zamiatania w dobrych cenach
Cena szczotek do zamiatania różni się ze względu na jakość tworzywa, z którego zostały wykonane. Najtańsze modele to te plastikowe z włosiem syntetycznym, które możemy kupić już za około 20 zł. Droższe, wykonane z naturalnego włosia oraz z drewnianym kijem to koszt wynoszący ponad 50 zł.
Jak dbać o szczotkę do zamiatania?
Aby efektywnie sprzątać dom musimy mieć do tego nie tylko dobrej jakości detergenty, ale także odpowiednie narzędzia. W tej części artykułu skupimy się na szczotce do zamiatania i zasadach jej pielęgnacji. Choć wiele osób myśli, że użytkowanie tego typu produktu nie jest niczym trudnym, często okazuje się, że konsumenci nie wiedzą, jak odpowiednio o niego zadbać. Pojawiają się pytania, co zrobić, aby szczotka nie zniszczyła się zbyt szybko, była zawsze czysta i pozwalała w łatwy sposób uporać się z brudem.
Szczotka do zamiatania – zasady użytkowania
Z zamieszczonego na naszej stronie rankingu dowiedziałeś się, jaka szczotka do zamiatania jest polecana przez konsumentów. Wiesz więc, że sporo polecanych produktów to modele zasilane elektrycznie. Użytkowanie tego typu sprzętu jest naturalnie bardziej skomplikowane, aniżeli używania zwykłej szczotki. Musimy pamiętać, aby przed rozpoczęciem korzystania z urządzenia zapoznać się z dołączoną do zestawu instrukcją obsługi. Trzeba także dowiedzieć się, czy wybrana przez nas szczotka jest zasilana sieciowo czy akumulatorowo. Jeśli model ma baterie, trzeba przed pierwszym użyciem upewnić się, że są one naładowane. Bez względu na to, czy wybierzemy model elektryczny czy tradycyjny musimy odpowiednio przechowywać produkt. Najlepiej, jeśli umieścimy szczotkę w schowku lub szafie w korytarzu. To da nam pewność, że na produkcie nie będzie osadzał się kurz. Równie ważną kwestią jest to, aby używać modelu zgodnie z jego przeznaczeniem. Warto zakupić osobną szczotkę do czyszczenia wnętrza domu, a osobną do pielęgnacji tarasu czy betonowych ścieżek w ogrodzie.
Jak często należy czyścić szczotkę do zamiatania?
Aby szczotka do zamiatania dobrze spełniała swoje zadanie musi być czysta. W innym wypadku podczas pielęgnacji podłogi będzie pozostawiała na powierzchni drobinki kurzu czy inne nieczystości. Tym samym sprzątanie nie będzie efektywne. W związku z tym trzeba pamiętać o regularnym czyszczeniu szczotki. Częstotliwość jej mycia jest uzależniona od tego, jak często z niej korzystamy. Jeśli używamy zmiotki tylko od czasu do czasu, wystarczy czyścić ją raz na miesiąc czy 2 miesiące. Najlepiej, jeśli bliżej przyjrzymy się produktowi i sami określimy, czy wymaga on czyszczenia czy jeszcze nie.
W jaki sposób pielęgnować szczotkę do zamiatania?
Do pielęgnacji szczotki do zamiatania nie potrzebujemy specjalnych detergentów ani przyrządów. Wystarczy nam woda i delikatny środek czyszczący – może to być np. płyn do mycia naczyń. Produkt można wyczyścić przy użyciu zwykłej gąbki. Nie zaleca się, aby pozostawiać szczotkę w misce z wodą, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia włosia. Aby czyszczenie zmiotki było łatwiejsze warto zdemontować długi uchwyt i pozostawiać samą podstawę.
Jak wysuszyć szczotkę do zamiatania?
Ważną sprawą jest to, aby po każdym umyciu produktu, zadbać o jego dokładne wysuszenie. Nie możemy tuż po wyczyszczeniu szczotki, schować jej do szafy, ponieważ wtedy na powierzchni produktu z pewnością rozwiną się bakterie. Jeśli mamy model z długą rączką zakończoną dobrze wyprofilowanym uchem, możemy zawiesić zmiotkę włosiem w dół. Wtedy też na podłodze trzeba pozostawić suchą szmatkę lub ręcznik papierowy, który będzie zbierał nadmiar wody z produktu. Dobrym rozwiązaniem jest także wystawienie szczotki na zewnątrz np. na taras. Świeże powietrze sprawi, że czas schnięcia zmiotki znacznie się skróci.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ