Parownice do prasowania ranking

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

Philips Steam&Go GC362/80 to obecnie najlepsza parownica, jaką znajdziemy w sklepach. Świadczy o tym m.in. spora ilość pozytywnych komentarzy na jej temat. Jest to funkcjonalne urządzenie, z którego można korzystać w pionie i w poziomie. Sprzęt nagrzewa się w niecałą minutę, więc nie musimy długo czekać, aby rozpocząć prasowanie. Model ma odłączany zbiornik, co stanowi spore ułatwienie. Można bez problemu go zdemontować w celu napełnienia wodą. Parownica do prasowania usuwa nieprzyjemne zapachy (woń jedzenia czy papierosów) i odświeża ubrania. Generowana przez urządzenie para zabija do 99% bakterii. Sprzęt ma solidnie zrobioną obudowę. Rączka jest dobrze wyprofilowana, dzięki czemu korzystanie z parownicy jest wygodne. Alternatywą dla tego żelazka jest model Steamer PureSteam GC440/47 marki Philips. Parownica do prasowania jest przeznaczona do niemal każdego typu materiału, nawet delikatnych tkanin, takich jak jedwab. Technologia PureSteam pozwala ograniczyć ryzyko osadzania się kamienia wewnątrz modelu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Parownica pozwala na wygodne prasowanie w pionie, jak i poziomie. Podgrzewana płyta SmartFlow zapobiega powstawaniu mokrych plam na tkaninach. Model ma odłączany zbiornik na wodę, co ułatwia napełnianie go. Czas nagrzewania sprzętu wynosi mniej niż 60 sekund.

Difetto

Pojemność zbiornika na wodę wynosi 0,7 l. Jeżeli musimy wyprasować dużą ilość ubrań, trzeba liczyć się z tym, że pojemnik będziemy napełniać kilka razy.

Conclusione

Urządzenie jest lekkie i poręczne. Jego moc wynosi 1300 W. Długość przewodu zasilającego to 2,5 m, dlatego podczas prasowania nie musimy stać tuż przy gniazdku. Sprzęt ma antypoślizgowy uchwyt, więc nie trzeba się obawiać, że przypadkowo wypadnie z dłoni.

Drugi wybór

Pregio

Sprzęt szybko usuwa nawet największe zagniecenia, a jest to możliwe z uwagi na wyrzut pary do 30 g/min. Parownica działa tak samo efektywnie w pionie i poziomie. Wyposażono ją w funkcję Quick Calc Release odpowiadającą za szybkie usuwanie kamienia.

Difetto

Według niektórych kupujących model jest stosunkowo duży i ciężki, przez co po dłuższym czasie prasowania pojawia się nieprzyjemny ból nadgarstka.

Conclusione

Moc parownicy wynosi 1500 W, a czas nagrzewania to ok. 60 sekund. Sprzęt ma odłączany zbiornik na wodę. W zestawie znajdziemy nakładkę ze szczotką umożliwiającą szybkie odświeżenie ubrań. Z pomocą urządzenia możemy bezpiecznie usuwać zagniecenia z grubych, jak i delikatnych tkanin, przykładowo jedwabiu.

Rozważ też

Pregio

Urządzenie możemy wykorzystać na kilka sposobów. Umożliwia ono szybkie wyprasowanie ubrań, a także ich odświeżenie i pozbycie się nieprzyjemnych zapachów. Model jest niewielki i poręczny, a do tego łatwy w obsłudze.

Difetto

Parownica nie radzi sobie zbyt dobrze z większymi zagnieceniami, co wynika ze stosunkowo słabego wyrzutu pary wodnej (do 17 g/min).

Conclusione

Sprzęt nagrzewa się w 45 sekund. Jego moc wynosi 1000 W, a pojemność zbiornika na wodę to 0,15 l. Do parownicy dołączono akcesoria: zaczep na drzwi, szczotkę do prasowania grubszych materiałów oraz głowicę do delikatniejszych tkanin. Model pozwala na prasowanie ubrań zawieszonych na wieszaku, nie ma potrzeby rozkładania deski.

 

 

Najlepsze parownice do prasowania w 2024 roku

 

Aby mieć pewność, że wybrałeś możliwie najbardziej wydajne urządzenie na rynku, przeczytaj nasz ranking parownic do prasowania. W artykule znajdziesz dokładnie opisane 5 produktów, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupów.

 

Nasze zalecenia

 

Philips Steam&Go GC362/80

 

Według konsumentów jedną z najbardziej efektywnie działających parownic do prasowania jest Philips Steam&Go GC362/80, dlatego też warto zastanowić się nad jej zakupem. Urządzenie może być używane do wygładzania ubrań w pionie i w poziomie. W zestawie znajduje się nakładka ze szczotką przeznaczona do grubych tkanin. Wśród akcesoriów znajdziemy także etui do przenoszenia.

Parownica generuje 24 g pary na minutę. Moc urządzenia wynosi 1300 W, a pojemnik mieści 70 ml wody. Zbiornik jest odłączany, dlatego jego napełnianie jest proste. Długość przewodu zasilającego jest równa 2,5 m. Model ma antypoślizgowy uchwyt, więc użytkownik ma zagwarantowany pewny chwyt. Sprzęt ma uniwersalne zastosowanie, bo można używać go do wygładzania każdego rodzaju tkanin bez obaw o ich uszkodzenie.

Konsumenci uważają, że inwestycja w parownicę do prasowania Philips Steam&Go GC362/80 to dobry wybór. Sprzęt działa efektywnie, szybko się nagrzewa i jest łatwy w obsłudze. Zaletą jest także poręczność.

Philips Steam&Go GC362/80 to parownica do prasowania o mocy równej 1300 W. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 70 ml.

 

Zalety

Efektywność: Generowana przez urządzenie para zabija do 99% bakterii. W efekcie sprzęt może być używany nie tylko do wygładzania ubrań, ale też ich odświeżania. Niektórzy używają parownicy do usuwania bakterii z pluszaków.

Uniwersalność: Przy pomocy modelu Philips Steam&Go GC362/80 można wyprasować ubrania wykonane z różnych materiałów. Sprzęt okazuje się niezastąpiony do wygładzania firanek, zasłon, a także płaszczy.

Działanie w pionie i w poziomie: Z parownicy można korzystać w pionie i w poziomie. Nie musisz ściągać koszuli z wieszaka, aby szybko i dokładnie ją wyprasować.

Płyta SmartFlow: Sprzęt wyposażono w płytę SmartFlow, która odpowiednio się nagrzewa, co przekłada się nie tylko na skuteczność działania, ale także pozwala ograniczać ryzyko pojawiania się na ubraniach mokrych plam z wody.

Krótki czas nagrzewania: Urządzenie bardzo szybko się nagrzewa. Cały proces trwa tylko 45 sekund.

 

Wady

Mały zbiornik na wodę: Z uwagi na to, że zbiornik na wodę ma stosunkowo małą pojemność trzeba go często uzupełniać (szczególnie jeśli mamy do odświeżenia sporo ubrań).

 

 

 

 

Philips Steamer PureSteam GC440/47

 

Parownica Philips Steamer PureSteam GC440/47 to bardzo często wybierany sprzęt, który pozwoli Ci na szybkie wyprasowanie delikatnych ubrań. Wymiary urządzenia to: 29,7 cm x 17,2 cm x 13,1 cm, dzięki czemu jego przechowywanie jest bardzo proste. Z kolei pojemność zbiornika na wodę jest równa 200 ml.

Moc żelazka wynosi 1500 W, więc masz zapewnioną szybką i wydajną pracę silnika. Sprawia to, że produkt może być używany przez kilkadziesiąt minut bez przerwy. Atutem sprzętu jest specjalna pompka elektryczna, która przez cały czas pracy generuje parę. Z kolei płytka Smart Flow została tak ulokowana, by zapobiegać skraplaniu się wody, która mogłaby spowodować mokre plamy na ubraniu. Do dyspozycji konsument ma opcję aktywowania silnego strumienia pary (30 g/min), który zapewnia szybsze efekty.

Funkcja Pure Stream, gwarantuje głębokie wniknięcie pary w tkaninę, więc zostanie ona szybciej wygładzona. Gotowość do pracy urządzenie osiąga w ciągu 60 sekund. Ostatnim udogodnieniem jest specjalna szczotka do grubych tkanin, która zapewni jeszcze lepsze wnikanie pary.

Zdaniem wielu konsumentów prezentowany model jest jednym z najlepszych na rynku. Pozwala on na wygodne prasowanie w pionie, więc szybko wyprostujemy kurtki, płaszcze i eleganckie sukienki.

Parownica do prasowania ubrań Philips Steamer PureSteam GC440/47 ma zbiornik na wodę o pojemności równej 200 ml. Moc urządzenia wynosi 1500 W.

 

Zalety

Usuwa nieprzyjemne zapachy: Parownica usuwa nieprzyjemne zapachy jedzenia, papierosów czy nawet potu. Jeśli chcemy szybko odświeżyć ubranie i mieć pewność, że będzie ono wyglądało schludnie, użycie Philips Steamer PureSteam GC440/47 to rozsądny wybór.

Dobrej jakości płyta: Urządzenie wyposażono w płytę SmartFlow. Jest ona wykonana z wytrzymałych tworzyw. Dodatkowo zapobiega powstawaniu plam z wody na ubraniach, a co więcej jest w pełni bezpieczna nawet dla bardzo delikatnych tkanin.

Łatwa pielęgnacja: Sprzęt ma wbudowany pojemnik na kamień. Dzięki niemu łatwiej zachować parownicę w idealnej czystości i zadbać o jej efektywność nawet po długim czasie użytkowania.

Szczotka do ubrań: W zestawie znajduje się szczotka przeznaczona do prasowania grubych tkanin (np. płaszczy). Pomaga ona nie tylko wygładzić materiał, ale też usunąć drobne zabrudzenia i pozbyć się zmechaceń.

 

Wady

Przewód zasilający: Część osób twierdzi, że kabel zasilający jest nieco krótki, co niekiedy wpływa na komfort użytkowania sprzętu.

 

 

 

 

Tefal Access DT7000

 

Tefal Access DT7000 to tania parownica do ubrań o mocy 1100 W. Urządzenie nagrzewa się w zaledwie 45 sekund, więc nie trzeba długo czekać, aby przystąpić do odświeżania tkanin. Sprzęt wytwarza do 17 g pary na minutę. Zbiornik na wodę ma pojemność równą 150 ml, a dzięki możliwości jego odłączania, jego napełnianie nie sprawia kłopotów.

Parownica do prasowania ma dobrze wyprofilowany kształt. Jest ona lekka i komfortowa w użyciu. Obsługa urządzenia nie jest skomplikowana. Aby rozpocząć prasowanie, wystarczy podłączyć sprzęt do źródła zasilania i nacisnąć przycisk odpowiadający za wyrzut pary. Generowana para pozwala nie tylko wygładzić ubrania, ale także pozbyć się z nich nieprzyjemnego zapachu.

Opinie na temat modelu Tefal Access DT7000 są w większości pozytywne. Wynika to bez wątpienia z wysokiej jakości wykonania sprzętu, jego prostej obsługi, a także przydatnych akcesoriów, które dołączono do zestawu.

Tefal Access DT7000 to dobra parownica do prasowania do 200 zł. Wyposażono ją w 150 ml zbiornik na wodę. Moc urządzenia wynosi 1100 W.

 

Zalety

Bezpieczeństwo użytkowania: Sprzęt będzie odpowiedni do każdego rodzaju tkanin. Nawet jeśli mamy do odświeżenia jedwabną bluzkę, nie musimy się martwić, że działanie zbyt wysokiej temperatury doprowadzi do jej zniszczenia.

Wyjmowany zbiornik: Dołączony do zestawu zbiornik na wodę można łatwo odłączyć od podstawy. To sprawia, że jego napełnianie jest wygodne.

Dodatkowe akcesoria: Do kompletu dołączono akcesoria tj. szczotka do prasowania grubych tkanin, głowica do delikatnych materiałów i zaczep na drzwi. Często okazują się one przydatne do pracy.

Kształt: Parownica ma dobrze wyprofilowany kształt. Jej uchwyt jest poręczny, dlatego manewrowanie sprzętem okazuje się wygodne.

 

Wady

Efektywność działania: Jeśli mamy do wyprasowania bardzo pogniecioną, a przy tym stosunkowo grubą tkaninę, efekty pracy z użyciem tego sprzętu mogą okazać się nie do końca zadowalające.

 

 

 

 

Rowenta IS6200 Compact Valet

 

Rowenta IS6200 Compact Valet to innowacyjna parownica do prasowania ubrań, która pomoże Ci lepiej zadbać o swoje rzeczy. Model ten dysponuje pionowym uderzeniem pary, dlatego bardzo szybko usuwa zagniecenia ze wszystkich rodzajów tkanin. Większość konsumentów używa sprzętu do odświeżenia zimowych płaszczy lub eleganckich sukienek, które nie mogą być prasowane ręcznie.

Atutem maszyny jest duża głowica z parą, która zapewnia dotarcie do wszystkich miejsc. Element ten wykonano ze stali nierdzewnej, więc nie jest on podatny na korozję. Za sprawą specjalnej konstrukcji produkt zapobiega skraplaniu się pary wodnej, co mogłoby doprowadzić do powstania nieestetycznych plam. Urządzenie nagrzewa się w niecałą minutę, więc gwarantuje nam szybką pracę.

Sprzęt posiada bardzo mocny wyrzut pary (30 g/min), dzięki czemu niektórych tkanin nie musisz obracać na drugą stronę. Zbiornik na wodę liczy aż 2,4 l, co gwarantuje wydajną pracę. Ze względu na taką pojemność, napełnione urządzenie może ważyć nawet 5 kg. Z tego powodu producent zamontował na spodzie modelu kółka, które ułatwiają przemieszczanie.

Według wielu konsumentów jest to bardzo wydajny i prosty w obsłudze sprzęt, który jest bezpieczny dla wszystkich tkanin.

Parownicę do prasowania Rowenta IS6200 Compact Valet wyposażono w 2,4 l zbiornik na wodę. Jej moc wynosi 1500 W.

 

Zalety

Wbudowany wieszak z klipsami do odzieży: Aby prasowanie ubrań było łatwe podstawę wyposażono w wieszak z klipsami. Można na nim zawiesić odzież, którą chcemy odświeżyć.

Bezpieczeństwo użytkowania: Jeśli w zbiorniku zabraknie wody, sprzęt automatycznie się wyłączy. Funkcja ta skutecznie zabezpiecza parownicę przed awarią. W rezultacie zakup tego modelu może okazać się inwestycją nawet na wiele lat.

Duży zbiornik na wodę: Z uwagi na to, że zbiornik na wodę ma dużą pojemność, nie trzeba co chwilę go uzupełniać. Nie ma konieczności przerywania pracy, nawet jeśli mamy do odświeżenia sporo ubrań.

 

Wady

Wymiary i waga: Urządzenie zajmuje stosunkowo dużo miejsca, więc osoby mające małe mieszkanie mogą mieć problem z jego przechowywaniem. Dodatkowo sprzęt jest nieco ciężki.

 

 

 

 

Camry CR 5020

 

Model Camry CR 5020 to bardzo często wybierana parownica do prasowania. Ze względu na wydajną pracę, urządzenie może być wykorzystane do usunięcia zagnieceń z garnituru, sukni ślubnej, firanek czy jedwabnej sukienki.

Moc żelazka to aż 2200 W, co przekłada się na szybką i wydajną pracę. Po uruchomieniu woda nagrzewa się w niecałą minutę. W czasie pracy sprzęt wytwarza 28 g/ min pary, która wnika głęboko w materiał i go prostuje. W przypadku niektórych tkanin nie ma potrzeby przekładania ich na drugą stronę.

Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, dzięki czemu osoby w różnym wieku mogą z niego korzystać. Atutem modelu jest to, że może być on wykorzystywany również do prasowania w pionie. Pojemność pojemnika na wodę to 2 l. Po napełnieniu urządzenie waży nawet 4 kg, dlatego na spodzie zbiornika umieszczono kółka, które ułatwiają przemieszczanie się.

Ta dobra i tania parownica do prasowania zasłon i ubrań to dobra maszyna, która powinna znaleźć się w każdym domu. Dzięki niej szybko i sprawnie wyprasujemy i oczyścimy wiele typów tkanin.

Camry CR 5020 to stojąca parownica do prasowania. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 1,3 l, a moc modelu jest równa 2200 W.

 

Zalety

Regulowana długość statywu: Znajdujący się w bazie statyw ma regulowaną wysokość, więc można z łatwością dostosować go do naszego wzrostu. To pozwala na zwiększenie komfortu pracy.

System antywapienny: Parownica ma skuteczny system antywapienny. Wnętrze urządzenia jest odpowiednio chronione przed pojawieniem się trudnego do usunięcia osadu, który mógłby wpływać na efektywność działania.

Szybkie nagrzewanie: Sprzęt szybko się nagrzewa, więc niedługo po jego podłączeniu do źródła zasilania można rozpocząć prasowanie.

 

Wady

Długość kabla zasilającego: Przewód zasilający ma długość 1,5 m. Niektóre osoby twierdzą, że kabel powinien być dłuższy.

Niestabilna konstrukcja: Podstawa ma niestabilną konstrukcję, dlatego ustawiony na statywie wieszak z ubraniem może się lekko chwiać.

 

 

 

 

Philips Steamer Steam&Go GC320/55

 

Model Philips Steamer Steam&Go GC320/55 to wysokiej jakości parownica do prasowania, która pomoże Ci wyprostować ubrania bez rozkładania deski. Urządzenie sprawdzi się, gdy zechcesz wyprostować płaszcz zimowy, czy sukienkę z lekkiego materiału. W czasie pracy usuwane są nieprzyjemne zapachy papierosów i jedzenia, a także do 99,9% bakterii, które zamieszkują tkaniny.

Moc żelazka parowego to 1200 W, co gwarantuje szybką i wydajną pracę przez wiele godzin. Poza tym model automatycznie generuje ciągły strumień pary, gwarantując lepsze efekty. Dzieje się tak dzięki specjalnej pompce elektrycznej. Poza tym urządzenie jest wyposażone w szczotkę do wygładzania tkanin. Element ten dedykowany jest do grubych ubrań, takich jak zimowe płaszcze. Do tego parownicę wyposażono w zbiornik na wodę o pojemności 0,6 l, który w prosty sposób możemy odłączyć by ponownie napełnić. Z kolei ergonomiczna budowa sprzętu zapewnia wygodną obsługę. Rękojeść została specjalnie wyprofilowana tak, by zapewnić pewny chwyt.

Dużym atutem jest niewielki czas nagrzewania, poniżej 1 minuty, co zwiększa komfort użytkowania. Opinie o parownicach do prasowania marki Philips są bardzo pochlebne, gdyż odznaczają się one niezawodną pracą.

Parownica do ubrań Philips Steamer Steam&Go GC320/55 ma 60 ml zbiornik na wodę. Moc urządzenia wynosi 1200 W.

 

Zalety

Właściwości pary: Urządzenie generuje parę, która zabija nawet do 99,9% bakterii. W związku z tym możemy go użyć do odświeżenia ubrań. Pozbędziemy się z nich nie tylko zagnieceń, ale też nieprzyjemnego zapachu. Potwierdza to test parownic do prasowania.

Poręczność: Sprzęt jest lekki i w związku z tym poręczny. Jego użytkowanie jest wygodne i nie stanowi dużego obciążenia dla dłoni.

 

Wady

Zbyt mały zbiornik: Model ma bardzo mały zbiornik na wodę, który trzeba uzupełniać nawet kilka razy w trakcie prasowania.

Obudowa szybko się nagrzewa: Część użytkowników przyznaje, że urządzenie stosunkowo szybko się nagrzewa.

 

 

 

 

Jaką parownicę do prasowania kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Prasowanie należy do tej kategorii zajęć, którą uwielbiamy lub nie znosimy. Jest to bowiem dość żmudne zajęcie, wymagające dużego zaangażowania i cierpliwości. Z tego powodu bardzo często poszukujemy alternatywnych rozwiązań, które nieco ułatwią nam pracę. Obecnie na rynku, oprócz klasycznych żelazek, znajdziemy nowoczesne parownice, które już od pierwszego użycia zaskakują łatwością obsługi i prostotą działania. Prasowanie ubrań za pomocą tego typu sprzętu nie wymaga żadnych szczególnych umiejętności.

Nie musimy bowiem dokładnie rozkładać koszul, ani układać spodni w kant, aby odzież była idealnie wygładzona. Cały proces odbywa się bowiem w pozycji wertykalnej, czyli materiał zawieszony jest na wieszaku. Ze względu na duży popyt, producenci dokładają wszelkich starań, aby maksymalnie zaspokoić potrzeby konsumentów. Niejednokrotnie więc zastanawiamy się nad tym, jaką parownicę do prasowania wybrać, by rzeczywiście spełniła swoje zadanie. Sprawdźmy więc, na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

 

 

Moc – jaka parownica do prasowania jest najlepsza?

W sklepach znajdziemy wiele rodzajów parownic. Każdy z modeli różni się od siebie pod kilkoma względami i często mamy kłopot, aby ocenić, które parametry są bardziej istotne, a które mniej. Biorąc pod uwagę opinię użytkowników, możemy śmiało stwierdzić, że jedną z najważniejszych cech urządzenia jest moc. Od niej bowiem zależy, czy nasz sprzęt będzie funkcjonował prawidłowo.

Optymalnym wyborem będzie parownica o mocy 1800 W. Używanie takiego modelu jest bezpieczne, zarówno dla bardzo delikatnych bluzek lub apaszek oraz nieco grubszych ubrań zrobionymi z jeansu lub sztruksu. Sztywniejsze materiały mogą okazać się mniej podatne na parę, jednak z pewnością zostaną odświeżone.

Jeśli zależy Ci na tym, aby sprzęt był w stanie wyprasować prześcieradła, poszewki, czy inne wykrochmalone tworzywa powinieneś rozejrzeć się za jeszcze silniejszym urządzeniem. Bardzo efektywne w działaniu okazują się produkty o mocy min. 2200 W.

 

Pojemnik na wodę

Kolejnym, ważnym detalem parownicy jest pojemnik na wodę. Im większa jest jego objętość, tym dłużej możemy prasować. Jak wiemy, cały proces opiera się na wytwarzaniu pary, pod wpływem której ubrania prostują się. Niestety, cieczy dość szybko ubywa i co jakiś czas jesteśmy zmuszeni do uzupełniania jej poziomu. Kupując urządzenie z pojemnikiem 100 ml będziemy w stanie wyprasować jedną lub dwie bluzki. To oznacza, że do sterty świeżego prania powinniśmy zaopatrzyć się przynajmniej w litr wody.

Jeśli więc, z reguły, przygotowujesz rzeczy tuż przed ich założeniem, śmiało możesz zdecydować się na mniejszy model. Nie mniej jednak, prasując ubrania dla siebie i swojej rodziny takie rozwiązanie może okazać się uciążliwe. Na szczęście, producenci wyposażyli rynek w urządzenia z większymi pojemnikami od 200 ml aż do kilku litrów.

Pamiętaj, że im większa jest pojemność zbiornika, tym sprzęt będzie cięższy. Utrzymanie 0,5 l cieczy w uniesionej ręce jest na dłuższą metę dość problematyczne. Dlatego też, warto zdecydować się na sprzęt, w którym pojemnik na wodę umieszczony jest w osobnym elemencie, który ustawiamy na podłodze . Faktem jest, że zajmuje on o wiele więcej miejsca i czasami trudno będzie znaleźć dla niego wolną przestrzeń, lecz jest on znacznie bardziej funkcjonalny w domowych warunkach.

Osobom często podróżującym konsumenci radzą wybór mniejszego gadżetu. Dzięki niewielkim gabarytom z łatwością zabierzesz go do walizki i będziesz mógł użytkować również w hotelu.

 

Regulacja

W zależności od klasy parownicy, może ona dysponować regulacją intensywności pracy. Dzięki takiej funkcji zmienimy natężenie pary, co w dużym stopniu wpłynie na efektywność i bezpieczeństwo prasowania. Delikatne tkaniny, typu jedwab czy woal, nie powinny być poddawane działaniu wysokiej temperatury. Mogą bowiem zostać zamoczone do tego stopnia, że założenie rzeczy stanie się niemożliwe. Z drugiej zaś strony, grube bawełniane lub frotte poszewki wymagają znacznie silniejszego i intensywniejszego programu. Dzięki regulacji będziemy mogli dostosować pracę do kategorii ubrań, tak, aby prasowanie przebiegało szybko i przyjemnie.

 

Podwójna moc pary

Niektóre parownice zostały wyposażone w specjalny system, który umożliwia prasowanie bardzo uporczywych zagnieceń. Dzięki zdolności do kumulacji pary wodnej, są w stanie jednorazowo zadziałać na materiał z podwójną siłą. Takie zastosowanie, co prawda pobiera dość sporo wody, jednak z pewnością zaskoczy Cię efektywnością i szybkością działania.

 

Długość przewodów

Właściwością, na którą konsumenci rzadko zwracają uwagę jest długość przewodów. Zarówno sam kabel, jak i część prowadząca parę od zbiornika z wodą odgrywają bardzo dużą rolę w procesie użytkowania sprzętu. Nawet najlepszej klasy urządzenie może okazać się zbędne w naszym domu, jeśli nie sięgniemy nim od kontaktu do miejsca, gdzie możliwe będzie prasowanie.

Z opinii użytkowników wynika, że najbardziej optymalna długość przewodów waha się od 1,5 m do 2,5 m. Są one na tyle funkcjonalne, że spokojnie sięgną np. do centralnego punktu w pomieszczeniu i na tyle krótkie, że nie będą zbędnie obciążać parownicy.

 

Wieszak

Warto wspomnieć, że rozbudowane sprzęty wyposażone zostały w specjalną, aluminiową konstrukcję, na której możemy zawiesić ubrania. Jest to bardzo użyteczny element parownicy, ponieważ umożliwia nam korzystanie z urządzenia bez konieczności wykorzystywania jakichkolwiek innych gadżetów.

Przed zakupem tego typu produktu dokładnie obejrzyj stelaż. Sprawdź, czy posiada miejsca, pokryte np. gąbczastym materiałem. Dzięki nim będziesz mógł bezpiecznie zdjąć koszulę z wieszaka, bez ryzyka oparzenia o nagrzany metal.

Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na inne gadżety. Przydatnym detalem jest uchwyt na spodnie. Specjalne klipsy przytrzymają nogawki w taki sposób, aby podczas prasowania uzyskać idealny kant.

 

Woda

Kupując parownicę warto sprawdzić, czy producent wymaga stosowania określonego rodzaju wody. Proste urządzenia powinny być z reguły uzupełniane tylko cieczą destylowaną. Malutkie kanaliki wewnątrz sprzętu są dość trudne w odkamienianiu i jeśli zostaną w jakikolwiek sposób uszkodzone, bardzo możliwe że sprzęt stanie się bezużyteczny.

Najnowsze modele parownic zostały jednak wyposażone w mini destylatory, które oczyszczają zwykłą wodę z wszelkich zanieczyszczeń. Takie zastosowanie jest bardzo wygodne i ekonomiczne, ponieważ pozwala nam uniknąć zbędnego wydatku związanego z zakupem drogich płynów do prasowania.

Automatyczne wyłączanie

Najlepsza parownica do prasowania to taka, która przede wszystkim jest bezpieczna w użytkowaniu. Z tego względu warto rozważyć zakup urządzenia wyposażonego w funkcję automatycznego wyłączania. Wspomniana opcja powoduje, że sprzęt pozostający 15 min. bez ruchu, przechodzi w stan uśpienia, dzięki czemu staje się niemal całkowicie bezpieczny.

 

Parownice do prasowania w dobrych cenach

Dobrej jakości parownicę do prasowania możemy kupić już za niecałe 250 zł. Jeśli jednak szukasz profesjonalnego rozwiązania, które poradzi sobie z bardzo sztywnymi materiałami, musisz przygotować się na wydatek rzędu 700 zł. Pamiętaj, że cena uzależniona jest nie tylko od jakości, ale i marki. Zobacz więc czym różnią się poszczególne produkty, tak abyś nie przepłacał za popularne logo.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ