Szczotki mechaniczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 14.07.24

Leifheit Rotaro S i Leifheit Regulus 11700 to najlepsze szczotki mechaniczne zdaniem konsumentów. Skąd to wiemy? Przeanalizowaliśmy ofertę rynkową i zapoznaliśmy się z opiniami użytkowników. Leifheit Rotaro S to model, którego wysokość czyszczenia można regulować wygodnym pokrętłem – to pozwala na sprzątanie pod niskimi meblami, a także precyzyjne wyczyszczenie różnych nawierzchni takich jak dywan czy wykładzina. Produkt ma 3 szczotki z naturalnym włosiem, które dobrze zbierają kurz. Okruszki i inne nieczystości wpadają do wbudowanego pojemnika – w ten sposób łatwo i szybko wyrzucisz śmieci i nie zabrudzą one czyszczonej powierzchni. Obudowa odkurzacza ręcznego ładnie się prezentuje – jest turkusowa. Drugi wspomniany model, czyli Leifheit Regulus 11700 także zyskał dużą popularność wśród użytkowników. Produkt jest używany zarówno w domach, jak i miejscach pracy. Szczotka daje możliwość dokładnego wyczyszczenia każdej powierzchni. Model ma 3 zmiotki, dzięki którym wszystkie okruszki, włosy i paprochy są zbierane do pojemnika. Produkt umożliwia także sprzątanie pod meblami.

 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Wyjmowana szufladka na brud ułatwia wyrzucenie zebranych zanieczyszczeń. Model wygodnie można przechowywać w pionie lub w poziomie. Produkt dobrze wymiata śmieci wokół nóżek mebli. W szczotce zastosowano możliwość zmiany wysokości sprzątania, co pozwala na zamiatanie pod niskimi meblami.

Difetto

Produkt dość łatwo się brudzi - szczególnie gdy jest czyszczona lekko wilgotna powierzchnia. Jednocześnie trudno go dokładnie domyć - plamy zostają na obudowie.

Conclusione

Zmiotkę można używać do czyszczenia każdego podłoża - kafelków, dywanów czy wykładzin. Szerokość modelu jest równa 32 cm. W produkcie zastosowano 3 szczotki z włosiem naturalnym. Szufladka na nieczystości jest wyciągana i łatwo się ją opróżnia.

Drugi wybór

Pregio

Model jest niewielki - ma 24 cm szerokości, więc umożliwia sprzątanie w zakamarkach. Pokrętło do zmiany wysokości lekko się przesuwa, pozwalając na ustawienie 4 różnych wysokości szczotek. Produkt jest cichy i precyzyjny - sprzątanie nie budzi domowników.

Difetto

Szuflada na nieczystości nie jest wyciągana, dlatego trzeba odkręcać całą szczotkę, aby wyrzucić śmieci - zdaniem niektórych użytkowników jest to dość niewygodne.

Conclusione

Produkt ma stalową obudowę, dlatego jest wytrzymały. Wystarczy jedno przejechanie zmiotką po powierzchni, aby ją skutecznie posprzątać. Model może być stosowany do różnych nawierzchni - dywanów, drewna czy płytek. W środku znajduje się pojemnik na brud.

Rozważ też

Pregio

Produkt ma 4 szczotki, dzięki którym sprzątanie jest bardzo dokładne, nawet w rogach pomieszczeń. Model ma pojemny zbiornik na nieczystości, więc nie trzeba go zbyt często wymieniać. Możliwość składania kijka sprawia, że sprzęt można wygodnie przechowywać w dowolnym miejscu.

Difetto

Może się zdarzyć, że przy nieostrożnym wkładaniu, wejście na kijek się zniszczy, przez co uchwyt wypada w trakcie pracy, a gwint nadaje się do wymiany.

Conclusione

Model ma obudowę zrobioną z tworzywa sztucznego. Pojemnik na nieczystości ma pojemność 2 l. Szczotka waży jedynie 1 kg. Produkt działa bardzo precyzyjnie - wystarczy jedno użycie, aby zebrał brud do zbiornika. Zmiotka sprawdza się w domach i miejscach pracy.

 

 

Najlepsze szczotki mechaniczne w 2024 roku

 

Jeśli ciekawi Cię, jakie szczotki mechaniczne są dostępne na rynku, zajrzyj do naszego zestawienia. Ranking szczotek mechanicznych, który prezentujemy, składa się z wybranych modeli cenionych przez użytkowników, więc mogą spodobać się także Tobie.

 

Nasze zalecenia

 

Leifheit Rotaro S

 

Dużym zainteresowaniem cieszy się model Leifheit Rotaro S, ponieważ umożliwia szybkie i precyzyjne sprzątanie. Produkt może być używany do różnego rodzaju nawierzchni, w tym dywanów, dlatego sprawdzi się w każdym domu, a nawet w miejscu pracy. Model precyzyjnie sprząta w trudno dostępnych miejscach – wokół stołów czy krzeseł.

Uchwyt szczotki jest składany, co umożliwia sprzątanie pod niskimi meblami takimi jak szafa czy łóżko. Jednocześnie możliwość złożenia ułatwia przechowywanie narzędzia w dowolnym miejscu, chociaż model można także wygodnie trzymać w pionie. Szerokość produktu wynosi 32 cm. Model ma 3 osobne szczotki, których wysokość można regulować zależnie od sprzątanej powierzchni.

Do zestawu jest dołączony pojemnik przeznaczony na brud – dzięki niemu łatwo wyrzucisz nieczystości ze zbiornika bez zabrudzenia rąk. Szczotka jest wykonana z naturalnego włosia, dzięki czemu jest bardzo chłonna i precyzyjna – dobrze zbiera wszelkie zabrudzenia. Konsumenci doceniają ten produkt za precyzyjne sprzątanie, zauważyli oni, że model dokładnie zmiata okruszki i włosy.

 

 

 

 

Leifheit Regulus 11700

 

Leifheit Regulus 11700 to model szczotki mechanicznej, która zapewnia szybkie i precyzyjne sprzątanie. Produkt jest używany w domach, a także biurach i innych miejscach pracy. Narzędzie dobrze sprząta różne nawierzchnie, a nawet brzegi dywanów. Nie trzeba podnosić krzeseł, aby posprzątać przestrzeń wokół nich.

Szerokość pracy modelu wynosi 22 cm. Sprzęt składa się z 3 szczotek. Zmiotka ma pokrętło do regulacji wysokości (4 stopnie), dzięki czemu można ją dostosować do różnych nawierzchni. We wnętrzu produktu znajduje się pojemnik na nieczystości, więc nie trzeba ze sobą nosić szufelki. Szczotka waży 2 kg, więc jest dość lekka – łatwo się nią operuje.

Obudowa modelu jest wykonana z turkusowego tworzywa sztucznego oraz metalu i wygląda schludnie. Pozytywne opinie o szczotkach mechanicznych producenta Leifheit zachęcają do zakupu przedmiotów tej firmy. Konsumenci cenią również opisywany model. Użytkownicy twierdzą, że sprzątanie przy jego pomocy jest bardzo łatwe.

 

 

 

 

Miroso Kaśka

 

Szczotka mechaniczna Miroso Kaśka przyda się w każdym pomieszczeniu – model umożliwia szybkie posprzątanie podłogi z okruchów, kurzu i piasku. Obsługa produktu jest bardzo prosta – wystarczy przejechać nim po wybranym obszarze. Zmiotkę można używać na co dzień, aby utrzymać pokoje w czystości.

Ta dobra i tania szczotka mechaniczna waży jedynie 1 kg, więc jest bardzo lekka, umożliwiając łatwe sterowanie i sprzątanie dużych pomieszczeń bez zmęczenia. Model ma taki kształt, który ułatwia dokładne usuwanie nieczystości z rogów. Zmiotka zamiata przy pomocy czterech szczotek: dwóch gumowych na środku i dwóch bocznych.

Produkt ma czerwoną obudowę z tworzywa sztucznego, która jest odporna na uderzenia. Model ma pojemnik na nieczystości o pojemności 2 l. Narzędzie jest przeznaczone do sprzątania na sucho, więc warto zwrócić uwagę, czy na podłodze nie ma mokrych plam, gdyż mogą skleić włosie. Konsumentom spodobał się ten produkt, ponieważ ma składany kij i zajmuje niewiele miejsca i można go wygodnie przechowywać.

 

 

 

 

Orion Quick Floor

Kiedy szukasz szczotki mechanicznej dla siebie, to jednym z prostych i klasycznych modeli, z którym warto się zapoznać, jest Orion Quick Floor. Produkt jest przeznaczony do sprzątania wszystkich rodzajów podłóg. Ten odkurzacz ręczny sprawdza się w każdym domu, szczególnie tuż przed wizytą gości.

Zmiotka ma w zestawie kij o wysokości 93 cm (teleskopowa rączka). Wymiary tego ręcznego odkurzacza wynoszą: 28 cm x 20 cm x 6 cm. Model ma pojemnik na brud, do którego są zmiatane wszystkie nieczystości.

Produkt jest wykonany z metalu i tworzywa sztucznego, co zapewnia mu dużą odporność na uszkodzenia. Model jest bardzo prosty w obsłudze – wystarczy przesunąć nim po wybranej powierzchni i powinna być czysta. Odkurzacz ma 3 szczotki, z których dwie są wykonane z gumy. Konsumenci uważają, że produkt jest bardzo cichy i szybko zbiera brud.

 

 

 

 

Hurricane Spin Broom

 

Ciekawą szczotką mechaniczną, która dobrze czyści półki i szafki, jest Hurricane Spin Broom. Model przyda się w każdym domu do czyszczenia szafek w kuchni czy salonie. Zmiotka może się obracać wokół własnej osi o 360 stopni.

Wymiary produktu są równe: 35 cm x 20 cm x 5,5, cm, a długość kijka wynosi 109 cm. Model jest lekki, więc nawet jeśli sprzątasz wysoko, to ręka nie zmęczy się z powodu ciężaru narzędzia. Szczotka ma wbudowany pojemnik na brud, który jest bardzo szczelny – nie musisz się martwić, że nieczystości się rozsypią podczas sprzątania. Zbiornik bardzo łatwo się opróżnia – wystarczy nacisnąć przycisk. Zastosowanie pojemnika sprawia, że nie trzeba używać szufelki.

W zestawie otrzymuje się dwie sztuki zmiotek, dlatego, kiedy jedna jest w praniu lub się zniszczy, można używać drugą. W każdej z nich są 3 okrągłe szczotki. Użytkownicy twierdzą, że produkt dobrze zbiera brud i nadaje się nawet do sprzątania klatki dla ptaków.

 

 

 

 

Jaką szczotkę mechaniczną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Szukasz dobrej alternatywy dla zwykłej szczotki do zamiatania? W takim razie może zainteresować Cię sprzęt mechaniczny, który sprawia, że sprzątanie w domu nie jest tak nieprzyjemnym obowiązkiem. Umieszczony poniżej poradnik pomoże Ci zdecydować, jaką szczotkę mechaniczną wybrać. Zebraliśmy kilka wskazówek i podpowiedzi, które mogą Ci się przydać.

 

 

Czym jest szczotka mechaniczna?

Produkty takie jak szczotki mechaniczne są połączeniem zwykłej miotły i szufelki z odkurzaczem. Mając takie urządzenie w domu, możemy bez zbędnego wysiłku zebrać okruszki, kurz lub inne zanieczyszczenia z podłóg. Są też takie modele, które wyposażono w funkcję mopa, a więc dodatkowo myją powierzchnię. Mechaniczna szczotka jest idealną propozycją dla osób, które nie lubią sprzątać w domu. Za sprawą tego sprzętu cotygodniowe czy też codziennie, niewielkie porządki nie będą tak uciążliwe, a dodatku nie zajmą dużo czasu. Co ważne, najlepsza szczotka mechaniczna skutecznie usuwa nie tylko okruszki i paprochy, ale również włosy i sierść zwierząt domowych.

 

Zasilanie

Od sposobu zasilania uzależniony jest komfort użytkowania produktu. Możemy wybierać wśród szczotek z wbudowanym akumulatorem i takich zasilanych sieciowo. Te drugie nierzadko działają efektywniej, jednak konieczność podłączenia do gniazdka może być dużym ograniczeniem, zwłaszcza przy krótkim przewodzie. Modele akumulatorowe nie wymagają podłączenia do prądu, ale za to mają ograniczony czas pracy. Po rozładowaniu akumulator należy podłączyć do ładowania, zwykle trwa to od kilkudziesięciu do kilkuset minut.

 

Budowa

Na skuteczność działania sprzętu wpływa przede wszystkim jego budowa. Dobre urządzenie to takie, które ma odpowiednio dużą głowicę zamiatającą. Powinno się w niej znaleźć kilka różnych szczotek, których zadaniem jest zbieranie zanieczyszczeń. Mogą to być szczotki boczne czy gumowe. Końcówka do zamiatania umieszczona jest na trzonku. Musi być on na tyle długi, abyśmy nie musieli zbyt mocno się pochylać podczas zamiatania. Inaczej użytkowanie szczotki nie będzie wygodne, poza tym możemy zacząć narzekać na uciążliwy ból pleców, co skutecznie zniechęci nas do ponownego sięgnięcia po zakupiony produkt.

 

Materiał wykonania

W czasie odkurzania możemy przez nieuwagę uderzyć szczotką o różne twarde rzeczy. Aby sprzęt nie zniszczył się za szybko, powinien być wykonany z solidnych materiałów, takich jak metal i tworzywo sztuczne (dobrej jakości). Im częściej będziemy używać produktu, tym bardziej staje się narażony na uszkodzenia mechaniczne. Rysy czy pęknięcia na obudowie nie tylko mało estetycznie wyglądają, ale też nie zapewniają odpowiedniej ochrony wewnętrznym częściom budowy szczotki. Jednocześnie ważne jest to, aby sprzęt nie uszkodził mebli czy ścian, a więc plastik nie może być zbyt twardy i nie powinien zostawiać ciemnych śladów.

 

Opróżnianie

Zalegające na podłodze zanieczyszczenia są zbierane do pojemnika w środku głowicy urządzenia. Jego opróżnianie powinno być proste. Dobrze, jeśli podczas wysypywania zebranego kurzu nie będziemy mieli z nim kontaktu, wtedy użytkowanie produktu stanie się bardziej higieniczne. Ważne jest też to, jak dużo zanieczyszczeń może zmieścić się w głowicy zamiatającej. Jeśli będzie ona za mała, wówczas konieczne będzie jej częste opróżnianie.

 

Szerokość głowicy

Przeważnie szerokość głowicy szczotki wynosi ponad 20 cm. To powoduje, że możemy szybciej pozamiatać dużą powierzchnię, a tym samym skraca się czas sprzątania. Jednocześnie trzeba mieć na uwadze, że bardzo duża głowica nie pozwoli nam na dotarcie do wszystkich zakamarków, więc czasami trzeba będzie sięgnąć dodatkowo po odkurzacz z odpowiednią ssawką, np. szczelinową.

 

 

Regulacja wysokości szczotki

Szukając idealnego produktu, powinniśmy sprawdzić, czy model, który przypadł nam do gustu, został wyposażony w regulację wysokości głowicy. Tego typu rozwiązanie sprawia, że szczotka jest bardziej praktyczna, ponieważ pozwala na zamiatanie twardych podłóg, a także dywanów (niezależnie od długości włosia). W ten sposób zyskujemy możliwość dostosowania sposobu działania sprzętu do indywidualnych potrzeb.

 

Łatwe przechowywanie

Niekiedy to, jaka szczotka mechaniczna jest najlepsza, uzależniane jest również od łatwości jej przechowywania. O tym decydują m.in. wymiary i waga sprzętu. Część modeli ma składaną głowicę, dlatego można je schować za szafką lub postawić przy ścianie. Nie zapomnijmy o sprawdzeniu, ile waży produkt. Jeżeli wybierzemy za ciężką szczotkę, kłopotliwe będzie dla nas nie tylko samo wyjmowanie jej z szafki, ale też manewrowanie nią podczas sprzątania.

 

Szczotki mechaniczne w dobrych cenach

Najtańsze szczotki mechaniczne kosztują mniej niż 100 zł, ale według niektórych osób nie są zbyt solidne. Jeżeli więc chcemy, aby produkt zastąpił nam zwykłą miotłę czy nawet odkurzacz, powinniśmy zwiększyć swój budżet. Sprzęty znanych marek kosztują 200 zł lub więcej. Modele te są komfortowe w użytkowaniu, choćby z uwagi na bardziej pojemny zbiornik na zanieczyszczenia czy obrotowy przegub.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ