Ranking 6 najlepszych szczotek do czyszczenia kostki brukowej w 2023

Ostatnio aktualizowane: 07.06.23

 

Szczotka do czyszczenia kostki brukowej – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Użytkownicy tarasów i podjazdów z kostki brukowej są zdania, że obecnie na rynku najlepiej sprawdzającym się produktem do zadbania o powierzchnię bruku jest szczotka do czyszczenia kostki brukowej Schmith SSZB-F01. To produkt tani, do użytku ręcznego. Jednak jego skuteczność w usuwaniu mchu, błota, kurzu, plam z oleju czy białych albo zielonych wykwitów jest tak skuteczna, że produkt cieszy się dużym powodzeniem u kupujących. Na jego skuteczność wpływa wykonanie włosia z hartowanego metalu mosiądzowanego, a także zaopatrzenie sprzętu w radełko i trzonek zamontowany pod kątem. Szczotka do kostki brukowej Karcher T-Racer T350 2.643-252.0 to sprzęt polecany w drugiej kolejności przez użytkowników. Zapoznaj się z jego opisem. 

6 najlepszych szczotek do czyszczenia kostki brukowej. Opinie w 2023 roku

 

Kostka brukowa na dobre zagościła na naszych posesjach. Posesja świetnie wygląda zaraz po jej położeniu. Ale co zrobić, aby dobrze prezentowała się po 6, 8, 10 latach? Kluczem jest odpowiednia pielęgnacja bruku i dbanie o niego. Do tego niezbędny jest zakup szczotki do czyszczenia kostki brukowej. A jaki model kupić? Może jeden z tych co polecają inni klienci?

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Szczotka ma włosie z hartowanego metalu mosiądzowanego, ukształtowane tak, aby dobrze wymiatało zabrudzenia ze szczelin między kostkami. Wyposażenie sprzętu w radełko daje możliwość usunięcia twardszych zabrudzeń.

Difetto

To sprzęt dedykowany do niewielkich powierzchni. Sprawdzi się u posiadaczy niewielkich tarasów bądź podjazdów. Przy dużych wybrukowanych placach praca jest zbyt powolna, aby szczotka spełniła swoje zadanie.

Conclusione

Sprzęt polecany jest do wstępnego oczyszczenia powierzchni brukowej przed użyciem myjki ciśnieniowej. Za jego pomocą bez problemu usuniemy złogi błota, mchu i plamy różnego pochodzenia. Solidne wykonanie szczotki ułatwia prowadzenie pracy.

Drugi wybór

Pregio

To przystawka do wszystkich wysokociśnieniowych urządzeń od K2 do K7. Dwie płaskie dysze na obrotowym śmigle skutecznie czyszczą każdą płaską powierzchnię. Moc strumienia wody jest regulowany płynnie, a 2 dołączone lance usprawniają pracę.

Difetto

Według osób używających myjki w swoim domu słabiej ona radzi sobie w narożnikach, i tak zetknięcie ściany z powierzchnią tarasu trudno jest doprowadzić do idealnej czystości.

Conclusione

Urządzenie będzie użyteczne zarówno do czyszczenia powierzchni tarasu, jak i bramy garażowej, betonowego płotu czy elewacji budynku. Użytkownik nie musi wydatkować dużej energii na jego obsługę, a jakość czyszczenia jest na wysokim poziomie.

Rozważ też

Pregio

Model wykonano bardzo starannie, co przekłada się na jakość użycia. Mamy tu do dyspozycji 2 szczotki: Nylonową i metalową umieszone na osi obrotowej napędzanej silnikiem 400 W. Każdy z użytkowników dostosuje wysokość drążka teleskopowego oraz uchwytu pomocniczego.

Difetto

Sprzęt co prawda wymiata kurz, błoto i rośliny z zakamarków kostki brukowej, jednak do uprzątnięcia go z tarasu musimy użyć, albo odkurzacza ogrodowego, albo posłużyć się tradycyjną miotłą.

Conclusione

To specjalista do wyczyszczenia szczelin pomiędzy kostką brukową. Dzięki sprzętowi usunie się wszelkie nieczystości jak kurz, błoto, rośliny, czy inne niepożądane przedmioty zalegające na złączach kostek. Sprzęt jest chwalony przez użytkowników.

 

1. Szczotka do Czyszczenia Kostki Brukowej, do Bruku Schmith SSZB-F01

 

Nic tak nie drażni jak wiosną widok brudnego tarasu, na którym powstały rozmaite wykwity i wyrosło mnóstwo mchu. Cały urok odpoczynku prysł przy tak zaniedbanym podłożu. Jednak doprowadzenie do porządku długo nieużywanego tarasu nie stanowi większego problemu przy użyciu szczotki do czyszczenia kostki brukowej, do bruku Schmith SSZB-F01. Jest to przedmiot do ręcznego użycia i od siły naszych mięśni zależy tempo pracy.

Mimo tego szczotka do kostki brukowej cieszy się dużym powodzeniem u klientów, którzy potwierdzają jej użyteczność i prostotę w użyciu. Szczotka do kostki brukowej ma zamontowane, na zrobionej z drewna bukowego konstrukcji, radełko umożliwiające dotarcie do trudno dostępnych zabrudzeń.

Włosie szczotki, wykonane z drutu stalowego mosiądzowanego i hartowanego, jest tak ukształtowane, aby dobrze wymiatało zabrudzenia ze spoin pomiędzy kostkami. Trzonek umieszczono po skosie, co ułatwia użycie i przyłożenie do czyszczenia odpowiedniej ilości siły. Według użytkowników szczotkę najlepiej użyć do wstępnego oczyszczenia kostki, zanim sięgnie się po myjkę ciśnieniową.

 

 

 

 

2. Szczotka do Kostki Brukowej Karcher T-Racer T350 2.643-252.0

 

Firma Kracher nie wymaga chyba przedstawienia. Chcemy zaprezentować szczotkę do kostki brukowej Karcher T-Racer T350 2.643-252.0, to przystawka pozwalająca na efektywne i szybkie czyszczenie płaskich powierzchni doskonale spełniająca zadanie jako szczotka do mycia kostki brukowej. Nie mniej za pomocą sprzętu umyjemy też elewację, bramę garażową czy ogrodzenie. Mamy tu dwie płaskie dysze, zamontowane na obrotowym śmigle.

Dzięki nim czyszczenie jest nawet 10 krotnie skuteczniejsze od zastosowania ręcznych sprzętów. Szczotka do czyszczenia kostki brukowej karcher ma dobrze wykonaną obudowę, która chroni użytkownika przed chlapiąca wodą, a płynna regulacja strumienia pozwala na dostosowanie go do aktualnie czyszczonej powierzchni. Szczotka waży około 1,5 kg, a jej wymiary to: Długość 712 mm, szerokość 280 mm, wysokość 971. W zestawie użytkownik otrzymuje 2 lance przedłużające i zestaw dysz, a sama przystawka pasuje do wysokociśnieniowych urządzeń domowych od K2 do K7.

Opinie użytkowników wskazują na to, że szczotka do kostki brukowej karcher doskonale radzi sobie zarówno z czyszczeniem elewacji jak i kostki brukowej, a czyszczenie odbywa się małym wysiłkiem operatora.

 

 

 

 

3. Szczotka do Czyszczenia Fug, Kostki Brukowej Handy DS400

 

Gdy potrzebujesz się skupić głownie na czyszczeniu spoin i fug, zastanów się nad zakupem szczotki do czyszczenia fug, kostki brukowej Handy DS400. Ta elektryczna szczotka do czyszczenia kostki brukowej jest wyposażona w silnik o mocy 400W, regulowany uchwyt, teleskopową rurę, a jej waga całkowita wynosi 2,2 kg. W komplecie użytkownik otrzymuje dwie szczotki o średnicy 110 mm, z których jedna ma nylonowe włosie, a druga stalowe.

Szczotki te zamocowane na osi urządzenia, obracając się z dużą prędkością wymiatają wszelkie zabrudzenia z powierzchni kostki, a także ze szczelin pomiędzy nimi. Aby uruchomić ruch szczotki należy wcisnąć blokadę wyłącznika oraz wyłącznika umieszczonego w spodniej części rączki. Na wygodę użycia wpływa regulowana długość drążka teleskopowego, pozwalającego na dopasowanie długości do wzrostu operatora, a także regulowany uchwyt pomocniczy.

Według użytkowników ta szczotka do zamiatania kostki brukowej jest wykonana z zachowaniem wysokiej jakości, a urządzenie jest godne polecenia również ze względu na jego prostotę wykonania.

 

 

 

 

4. Urządzenie do Czyszczenia Fug w Kostkach Brukowych Ryobi ONE+ RY18PCA-0

 

Urządzenie do czyszczenia fug w kostkach brukowych Ryobi ONE+ RY18PCA-0 to dobra szczotka do usuwania mchu z kostki brukowej. Dzięki szczotce wszelkie rośliny zostaną usunięte bez używania chemii. Ryobi ONE+ to urządzenie akumulatorowe, a producent w swojej ofercie ma szereg sprzętów ogrodowych, do których pasuje wspólny akumulator.

Ułatwia to zaopatrzenie się w stosunkowo niedrogie różne urządzenia, gdy zasilanie wykorzystujemy do nich to samo. W komplecie nie ma jednak akumulatora i trzeba go dokupić oddzielnie, a pasujący model to Li-lon o napięciu 18 V. Opisywane urządzenie, o masie 2,85 kg jest wyposażone w stalową szczotkę, która obracając się usuwa mech wyrastający między kostkami. Na wygodę obsługi wpływa regulowany trzonek i uchwyt, zatem każdy z użytkowników dopasuje sprzęt do swojego wzrostu.

Użytkownicy chwalą też, że bateria pasująca do urządzenia starcza na długi okres pracy, a szczotka wymiata wszelkie niechciane rośliny precyzyjnie i bez wysiłku ze strony operatora. Sprzęt się też jako szczotka obrotowa do mycia kostki brukowej.

 

 

 

 

5. Zestaw Szczotka do Kostki Brukowej Chodnika Mchu Silverline 617586

 

Gdy nie masz dostępu do energii elektrycznej albo jesteś miłośnikiem ręcznych urządzeń, lub gdy po prostu masz do oczyszczenia niewielką powierzchnię może zainteresuje Cię zestaw: Szczotka do kostki brukowej chodnika mchu Silverline 617586. Na komplet składa się zestaw 2 szczotek, z których pierwsza to trzyrzędowa szczotka z hakiem i regulowaną rączką, a druga to sześciorzędowa szczotka ze stali nierdzewnej.

Pierwsza ze szczotek, zaopatrzona w 3 rzędy 10 drutów wykonanych z wysokowęglowej stali hartowanej w oleju, które następnie zostały ocynkowane, to wysoce trwały i wydajny skrobak punktowy czyszczący szczeliny między kostką, chodnikiem, deskami. Druga ze szczotek, wykonana ze stali nierdzewnej pokrytej następnie powłoką ochronną z fosforanu ma długość włosa wynoszącą 30 mm. Rozmiary szczotki to 180 mm x 62 mm.

Obie ze szczotek mocuje się na teleskopowym drążku dołączonym do zestawu. Drążek ma regulację wysokości w zakresie od 0,8 do 1,4 m.  Przy użyciu wody z węża ogrodowego zestaw może służyć jako szczotka do mycia kostki.

 

 

 

 

6. Szczotka do Czyszczenia Kostki Brukowej Chodnika Strend Pro 253545

 

Zapewne w każdym domu z ogrodem, podjazdem i tarasem przyda się szczotka do czyszczenia kostki brukowej chodnika Strend Pro 253545. To zestaw złożony z dwóch szczotek, które sprawnie usuwa mech i trawę z pomiędzy bruku, a także wymiata wszelkie zanieczyszczenia w postaci kurzu czy błota. Jedna ze szczotek: Druciana z metalowym skrobakiem zaopatrzona w 3 rzędy włosów drucianych sprawdza się przy usuwaniu niechcianych elementów ze szczelin pomiędzy kostkami i płytami chodnikowymi, druga, posiadająca również włosy z drutu stalowego w 6 rzędach pozwoli na oczyszczenie powierzchni chodnika, tarasu czy podjazdu.

Wymiary tej szczotki to 17,8 x 6 cm. Włosie z metalu zapewnia nie tylko skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń, ale też gwarantuje trwałość szczotek i użycie ich przez kilka sezonów. W zestawie znajdziemy również teleskopowy trzonek, który użytkownik może regulować w zależności od potrzeb w zakresie od 80 do 140 cm. Według użytkowników jest to dobrze wykonany i funkcjonalny sprzęt, pozwalający na wygodne użytkowanie. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką szczotkę do kostki brukowej kupić?

 

Każdy posiadacz domu czy choćby letniej posesji, na której znajduje się podjazd, chodnik czy przestrzeń rekreacyjna wykonana z kostki brukowej jest dosłownie skazany na zakup urządzeń służących do czyszczenia tych powierzchni. Dobra szczotka do czyszczenia kostki brukowej pozwoli na utrzymanie podwórka w nienagannym stanie, a odpoczynek na czystym tarasie sprawi więcej przyjemności. Jaka zatem jest najlepsza szczotka do czyszczenia kostki brukowej? O tym piszemy poniżej.

 

Jaką szczotkę do kostki brukowej wybrać – rodzaje produktów. 

Mamy tu do wyboru dwie opcje. Możemy zakupić szczotkę ręczną, a nawet zestaw szczotek, które po prostu chwytamy za trzonek i mechanicznie miejsce za miejscem ręcznie oczyszczamy. Drugą opcja jest zakup szczotki napędzanej prądem elektrycznym, wówczas szczotka jest nakładana na wał napędzany silnikiem elektrycznym i uruchamiana wyłącznikiem. Wśród urządzeń elektrycznych znajdziemy te napędzane prądem z sieci, zaopatrzone w długi przewód elektryczny, a także takie, które są wyposażone w akumulator, zatem ich działanie nie jest uzależnione od podłączenia do sieci. 

Dobra i tania ręczna szczotka do czyszczenia kostki brukowej. 

Jak pokazuje test szczotek do czyszczenia kostki brukowej do codziennej pielęgnacji podjazdu i tarasu pomocna będzie szczotka o typie miotły ulicowej. Jej włosie jest bardziej odporne na ścieranie, zwykle wykonane z sztywnego tworzywa sztucznego bądź z drutu mosiądzowego. Taka szczotka z powodzeniem sprzątnie nasze powierzchnie usuwając piasek, drobne śmieci, pył, liście itp. Sztywne włosy szczotki poradzą sobie z zaschniętym brudem, czy przyklejonymi mokrymi liśćmi. Dobrze jest, aby trzonek miotły ulicowej został zamontowany pod kątem, aby można było zamiatać ruchem „od siebie”. Przy wyborze takiej szczotki istotna jest jej szerokość, bo stanowi o tym, ile ruchów szczotką będziemy musieli wykonać, aby posprzątać całą powierzchnię.

Drugim rodzajem szczotki, dedykowanym do oczyszczania szczelin pomiędzy kostkami, w których chętnie zbiera się błoto, a także wyrasta w nich mech, jest szczotka o kształcie ułatwiającym usuwanie osadów ze szczelin. Szczotka taka ma włosie wykonane ze stalowego drutu lub podobnego materiału. Włosie jest ułożone tak, że 3 jego rzędy schodzą się na końcach włosia, dzięki czemu są sztywne i pasujące kształtem do szczelin między poszczególnymi kostkami. Tak ukształtowane włosie pozwala na skuteczne usuwanie zanieczyszczeń i mchu. Często ten rodzaj szczotki ma na obudowie zamontowane radełko, które będzie pomocne przy szczególnie opornych zabrudzeniach. Radełko przeciągnięte po szczelinie między brukiem usunie wszystkie zanieczyszczenia. 

Opinie o szczotkach do czyszczenia kostki brukowej przekazują, że najlepiej jest poszukać zestawu szczotek, który składałby się ze szczotki ulicówki i drugiej do czyszczenia szczelin między brukowych. W ofercie producentów często występują szczotki w zestawach. Dzięki zestawowi kupujemy 2 rodzaje szczotek za niższą cenę. W zestawie mamy jeden drążek, zwykle teleskopowy, który można dopasować do własnego wzrostu, który używamy naprzemiennie raz z jedną, raz z druga końcówką.

 

Najlepsza elektryczna szczotka do czyszczenia kostki brukowej

Posiadając dużą zabrukowaną powierzchnię nie będziemy w stanie efektywnie sprzątać jej wyłącznie ręczną szczotką drucianą. Do takich podwórek lepiej sprawdzą się modele elektryczne. W zależności też od wielkości i odległości od zasilania powinniśmy wybierać między urządzeniami zasilanymi z sieci bądź akumulatorowymi. Często producenci sprzętów do ogrodu mają w swojej ofercie różne urządzenia, które mogą być zasilane wspólnym akumulatorem.

Obniża to koszty zakupu wielu urządzeń. Szczotki elektryczne, których opisy między innymi zawiera nasz ranking szczotek do czyszczenia kostki brukowej to modele zaopatrzone w silnik elektryczny i jedną lub dwie szczotki obrotowe. Za pomocą wyłącznika uruchamia się ruch obrotowy szczotki, której kształt pasuje do szczelin między brukowych. Szczotka pracując z dużą prędkością bez trudu oczyszcza szczeliny z mchu i innych zanieczyszczeń. Szczotki przeważnie są wykonane z drutu stalowego, stali nierdzewnej lub powlekanej innymi metalami. Ruch obrotowy wymiata zanieczyszczenia, ale też potrafi skutecznie oczyścić bruk z plam po oleju, czy różnego rodzaju pojawiających się na bruku wykwitów.

Kupując elektryczne urządzenie podłączane do sieci warto przeglądnąć się w jakiej długości przewód je zaopatrzono, oraz to czy mamy w zestawie zapasowe szczotki. Istotnym też będzie, aby szczotki do czyszczenia kostki brukowej w dobrej cenie pozwalały na regulację trzonka na długość, a także pozwalały na dogodne ustawienia rączki pomocniczej.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ