Ranking 7 najlepszych neutralizatorów zapachów w 2024

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Neutralizator zapachów – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Prawdziwym wyzwaniem dla właścicieli kotów jest znalezienie takiego neutralizatora zapachów, który nie tylko skutecznie te zapachy usuwa, ale też jest akceptowany przez zwierzęta. Od hodowców mamy wiedzę, że Super Benek Neutralizator-odkażacz jest obecnie najchętniej kupowanym produktem, który nie tylko odświeży kuwetę, ale też przedłuży użytkowanie żwirku. Ponadto zastosujesz ten neutralizator również poza kuwetą do sprzątnięcia płynnych i stałych nieczystości. Seni Profesjonalny Neutralizator Zapachów to produkt wyróżniony przez klientów w drugiej kolejności. Dobrze się on sprawdzi zarówno w domu prywatnym jak i domu opieki, szpitalu czy publicznej toalecie. Specyfik ma delikatny zapach i jest łatwy w aplikacji. 

7 najlepszych neutralizatorów zapachów. Opinie w 2024 roku

 

Masz w domu kota, psa, czy inne zwierzę, którego zapach nie zawsze Ci odpowiada? A może masz sąsiadów palących papierosy, których dym swobodnie przenika do Twojego mieszkania? Na oba problemy zaradzi neutralizator zapachów. Sprawdź w naszym rankingu, który preparat poradzi sobie z Twoim problemem. 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Neutralizator zapachu jest w formie proszku, który miesza się z kocim żwirkiem lub aplikuje na zanieczyszczenia. Pojemnik zawiera 500g preparatu. Likwiduje on bakterie i grzyby, a także brzydkie zapachy.

Difetto

Właściciele kotów, które mają problemy z pęcherzem i ich schorzenie sprawia, że zapach moczu staje się bardziej intensywny, twierdzą, że neutralizator w takim przypadku nie neutralizuje zapachu w 100%.

Conclusione

Zapach neutralizatora jest tak dobrany, że zwierzęta go akceptują. Dodatkowo jego użycie sprawia, że żwirek dłużej służy, a dodatkowo nie przykleja się do dna kuwety i zapewnia higienę w niej jak i wokół niej.

Drugi wybór

Pregio

500 ml neutralizatora w butelce z podwójnym aplikatorem pozwala na rozpylenie go w pomieszczeniu bądź określonej powierzchni. Płyn ma przyjemny delikatny zapach.

Difetto

Poważną wadą jest to, że butelka podczas aplikacji rozszczelnia się (zakrętka odkręca się) i bywa, że zamiast rozpylenia delikatnej mgiełki rozlewa się duża ilość płynu.

Conclusione

Płyn jest nieszkodliwy dla skóry, a także jest biodegradowalny, zatem nie szkodzi również środowisku. Zawarty w składzie deoplex neutralizuje różne przykre zapachy, w tym mocz, pleśń, odchody zwierząt, dym papierosowy.

Rozważ też

Pregio

Butelka 500 ml z rozpylaczem poradzi sobie z zapachami zwierzęcymi, jak i pochodzącymi z domowych gospodarstw. Produkt jest nieszkodliwy zarówno dla zwierząt jak i ludzi.

Difetto

Część z użytkowników przekazuje, że zapach neutralizatora odstrasza zwierzęta. I na przykład kot przestanie się wypróżniać w ulubionym kącie i zapach moczu zostanie zneutralizowany. Ale u tych zwierząt nie można produktu stosować na ich legowiskach.

Conclusione

Produkt zawiera nieszkodliwe mikroorganizmy, które reagują z zawartym w zwierzęcych odchodach azotem i siarką. Dzięki temu zapachy zostają zneutralizowane. Produkt jest zgodny z dyrektywą EU 1999/45/CEE.

 

Benek neutralizator zapachów

 

1. Super Benek Neutralizator-odkażacz

 

Gdy w Twoim domu mieszka kot, który załatwia się do kuwety powinien Cię zainteresować Super Benek neutralizator-odkażacz. Zadowolenie właścicieli kotów rośnie, gdy zastosują w ich kuwecie ten neutralizator zapachu moczu, jak zauważą, że produkt poprawia wydajność żwirku i wpływa na dłuższy okres jego eksploatacji. Zapach neutralizatora został tak dobrany, aby został zaakceptowany przez zwierzęta i według producenta jest to zapach głębi ziemi.

Benek neutralizator zapachów znajduje również zastosowanie w przypadku zanieczyszczeń o przykrych zapachach występujących poza kuwetą. Neutralizator absorbuje płyny, a zanieczyszczenia stałe otacza ułatwiając ich usunięcie.

Butelka o pojemności 500 g zawiera aplikator, ponadto jest to środek bakteriostatyczny i grzybostatyczny czyli ograniczający w sposób mechaniczny ich działanie. W kuwecie neutralizator miesza się ze żwirkiem, a przemieszczając się na jego dno likwiduje mikroorganizmy, a także nie pozwala na klejenie się żwirku do dna kuwety. Klientów cieszy fakt, że żwirek zyskuje akceptację zwierząt domowych.

 

 

 

 

Neutralizator zapachu moczu

 

2. Seni Profesjonalny Neutralizator Zapachów

 

Seni profesjonalny neutralizator zapachów jest polecany do stosowania zarówno w domach prywatnych jak i szpitalach, domach opieki, publicznych łazienkach i innych pomieszczeniach. Jest on stosowany jako skuteczny neutralizator zapachu moczu kota, odchodów, potu, pleśni, wymiocin, a także dymu papierosowego. Działa on w taki sposób, że przyspiesza rozpad obecnych w powietrzu cząsteczek odpowiedzialnych za brzydki zapach.

Równocześnie produkt ten ładnie pachnie, jest nieszkodliwy dla skóry, a także jest biodegradowalny. Butelka zawierająca 500 ml neutralizatora jest wyposażona w aplikator, który pozwala na dwa sposoby aplikacji. Pozycję „spray” wybieramy, gdy chcemy rozpylić preparat w pomieszczeniu natomiast „stream” wybieramy, gdy chcemy spryskać wybraną powierzchnię.

Jak podaje producent, neutralizator nie maskuje brzydkich zapachów, a przez swoje działanie usuwa  je z pomieszczenia. A według użytkowników ma on delikatny przyjemny zapach, który ustępując z pomieszczenia niweluje w nim niechciany zapach. Jest to też wydajna i łatwa w aplikacji substancja.

 

 

 

 

Neutralizator zapachu moczu kota

 

3. Biologiczny Neutralizator Zapachów Vitopar Fresh

 

To neutralizator biologiczny o organicznym pochodzeniu. Preparat działa natychmiast i nie pozostawia plam na obiciu mebli czy ścianach. Biologiczny neutralizator zapachów Vitopar Fresh będzie skuteczny przy potrzebie neutralizacji zapachów zwierzęcych.

Neutralizator pozbędzie się z domu zapachu psa czy kota. Nie jest to jednak produkt szkodliwy dla zwierząt ani ludzi, zawiera bowiem nieszkodliwe dla środowiska mikroorganizmy, które neutralizują zapachy. W procesie produkcji zastosowano enzymy i bakterie saprofityczne, które wykazują aktywność w kontakcie ze związkami azotu i siarki, które zwykle znajdują się w zwierzęcych odchodach. Butelka o pojemności 500 ml zakończona jest aplikatorem, a zawarty w niej preparat można rozpylać zarówno w całym pomieszczeniu, jak i spryskując legowisko czy klatkę zwierzęcia.

Co więcej, środek jest całkowicie nieszkodliwy dla zwierząt, więc można go rozpylać nawet w ich obecności. Ponadto produkt ten spełni swoje zadanie również przy neutralizacji zapachów powstających w domowych gospodarstwach. Przy jego pomocy pozbędziemy się zapachu śmieci, zepsutych produktów, czy nieprzyjemnie pachnących toalet.

 

 

 

 

Neutralizator zapachu psa

 

4. Certech Neutralizator Zapachów Egzotyczne Owoce

 

W celu neutralizacji zapachu kocich kuwet, psich legowisk czy klatek gryzoni dobrze jest się zaopatrzyć w Certech neutralizator zapachów egzotyczne owoce. Produkt jest bezpieczny dla zwierząt, a zapach nie działa na nie odstraszająco. Dodatkowo zawarte w składzie olejki eteryczne mają działanie uspokajające i odprężające. Butelka 250 ml zakończona jest końcówką pozwalającą na rozpylenie środka bezpośrednio nad psim legowiskiem czy kocią kuwetą.

Produkt może też być stosowany do odświeżenia zapachu w pomieszczeniach w których przebywamy, zapewnia długie działanie i przyjemny aromat owoców cytrusowych i może konkurować jakością nawet z neutralizatorem zapachów domowej roboty. W opinii klientów zapach preparatu jest wręcz zniewalający, a neutralizacja brzydkich zapachów działa długo. Również klienci zwracają uwagę na łatwość aplikacji, a także dużą wydajność produktu.

Producent natomiast informuje, że jego neutralizatory zapachów powstają we współpracy z ośrodkami badawczymi i hodowcami przy uwzględnieniu najnowszej wiedzy dotyczącej opieki nad zwierzętami, ich pielęgnacji i żywienia.

 

 

 

 

Sonax neutralizator zapachów

 

5. Sonax Neutralizator Xapachów

 

Gdy poszukujesz neutralizatora zapachów do różnych domowych zastosowań, zainteresuj się produktem Sonax neutralizator zapachów. Doskonale posłuży on jako neutralizator zapachów do ubrań, dywanów, pościeli, butów. Przyda się jako specyfik poprawiający jakość powietrza przy zanieczyszczeniach pochodzenia zwierzęcego, z resztek jedzenia czy wewnątrza samochodu. Wreszcie zastosowanie swoje znajdzie także jako neutralizator zapachu papierosów. Sonax neutralizator zapachów to specyfik zamknięty w 500 ml butelce zakończonej atomizerem.

Płyn, który rozpylamy powstał na bazie roślin, a jego działanie polega na przenikaniu cząsteczek głęboko do włókien tkanin na których osiada i wiązaniu z cząstkami odpowiedzialnymi za przykry zapach.  Użytkownicy tego preparatu twierdzą, że jest on skuteczny i radzi sobie nawet ze starymi zapachami nikotynowymi w samochodzie.

Producent zaleca rozpylić preparat na odświeżanej powierzchni i pozostawić go do wyschnięcia, a w razie potrzeby, przy uporczywych nieprzyjemnych zapachach, zastosować ponownie. Po rozpyleniu preparatu w pomieszczeniu pozostaje delikatny, przyjemny, długo utrzymujący się zapach.

 

 

 

 

Neutralizator zapachu Ona

 

6. Odorchem ONA Block Neutralizator Zapachów Apple Crumble

 

Odorchem ONA Block neutralizator zapachów Apple Crumble to bezobsługowy specyfik do usuwania niechcianych zapachów. Wystarczy otworzyć pudełko i ustawić w pobliżu miejsca generującego brzydki zapach takiego jak śmietnik, pojemniki z brudnymi pieluchami, kuweta kota itp. Wraz z sublimacją zawartego w opakowaniu bloku ulatniają się również nieprzyjemne zapachy. Producent określa działanie produktu na około 4 tygodnie od otwarcia opakowania.

Jego testy wykazały, że po upłynięciu 4 tygodni specyfik jest nadal skuteczny w 30 %. Poleca też ten neutralizator zapachu ONA do stosowania w domu, biurach, garażach ubikacjach typu Toi-Toi, samochodach, przyczepach kempingowych i innych.

A także zapewnia, że środek skutecznie niweluje wszystkie niechciane zapachy w tym zapach wilgoci i stęchlizny. Pojemność pudełka 170 g wystarcza do odświeżenia zapachu w pomieszczeniu o powierzchni około 10 m2. Ponadto produkt ten jest dostępny w siedmiu różnych zapachach od bardzo delikatnych, ledwie zauważalnych, po mocniejsze akcenty.

 

 

 

 

Neutralizator zapachu papierosów

 

7. Neutralizator zapachu nikotyny Perfekt Exclusive

 

Osobom, dla których szczególnie przykra jest woń dymu papierosowego polecamy neutralizator zapachu nikotyny Perfekt Exclusive. To specjalista od usuwania właśnie zapachu dymu papierosowego z otoczenia, ale poradzi sobie również z zapachami pochodzącymi od zwierząt czy wonią pleśni albo stęchlizny. Po zastosowaniu preparatu w pomieszczeniu, w powietrzu unosi się dyskretny i przyjemny zapach.

Ze względu na swoje działanie specyfik zda egzamin szczególnie w procesie odświeżania wnętrza samochodu, w którym poprzedni właściciel przesączył tapicerkę zapachem nikotyny. Butelka 500 ml jest zaopatrzona w aplikator w formie atomizera. Produkt, według opisu producenta, nie jest szkodliwy dla zwierząt i ludzi, nie zagraża też środowisku.

A jego użycie polega na rozpyleniu odpowiedniej ilości preparatu w pomieszczeniu, w którym nie odpowiada nam aktualny stan powietrza. Osoby używające tego specyfiku potwierdzają jego przydatność w neutralizacji niechcianych zapachów. Podkreślają też łatwe użycie preparatu. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki neutralizator zapachów kupić?

 

Coraz powszechniejszym zastosowaniem cieszą się rozmaite neutralizatory zapachów. Chyba jako użytkownicy najszybciej spotkaliśmy się z pochłaniaczami zapachów w lodówkach. Jednak od czasu oferowania wyłącznie tego typu pochłaniaczy rynek neutralizatorów zapachów znacznie się rozwinął. Powstały specjalistyczne preparaty usuwające konkretne wonie, a także uniwersalne środki, które radzą sobie z rozmaitymi domowymi niechcianymi zapachami. Jaki zatem jest najlepszy neutralizator zapachów? O tym jest nasz przewodnik.

Jaki neutralizator zapachów wybrać?

Preparaty te występują w różnych formach. Najczęściej mamy do czynienia z płynami, które umieszczone w butelkach z atomizerem pozwalają na spryskanie konkretnej powierzchni, bądź rozpylenie płynu w powietrzu. Bywa nawet tak, że butelka ma 2 aplikatory: Jeden do spryskania blatu, podłogi etc., a drugi tworzący mgiełkę do rozpylenia w pomieszczeniu. 

Inną grupę neutralizatorów stanowią te w formie stałej. Mamy niejednokrotnie do czynienia z blokami, które w kontakcie z powietrzem sublimują i łączą się z cząstkami odpowiedzialnymi za nieprzyjemny zapach i neutralizują je. Taki blok ma określoną żywotność, która zależy od tego jak bardzo będzie on wystawiony na działanie powietrza. Opakowanie jest skonstruowane zwykle tak, że można stopniować jego otwarcie. Od stopnia otwarcia zależy też skuteczność. 

Kolejną grupą neutralizatorów będą rozmaite proszki i granulaty. Często w tej formie wykorzystuje się preparaty do neutralizacji zapachu kociej kuwety, bo granulki czy proszek można wymieszać ze żwirkiem. Dodatkowo takie środki potrafią wpłynąć na dłuższe stosowanie tej samej partii żwirku, a także sprawiają, że wraz z odchodami nie przylega on do ścianek, ani dna, co ułatwia przesianie i wyrzucenie niechcianych elementów. 

Wśród neutralizatorów zapachów znajdziemy też takie elementy jak zawieszki czy wkładki. Pierwsze z nich są stosowane głównie w samochodzie, drugie sprawdzają się na przykład w butach. 

 

Najlepszy neutralizator zapachów ze względu na zastosowanie

Jak już wspomnieliśmy neutralizatory zapachów miewają swoje specjalizacje. Takim produktem, którego nie zastosujemy w innym miejscu jest neutralizator zapachów do lodówki. Jest to małe pudełeczko, które umieszcza się na półce w lodówce, neutralizujące zapachy. Nie tylko chodzi tu o zapachy psującego się jedzenia, ale także takiego, które z natury ma ostrą woń. Dzięki lodówkowemu pochłaniaczowi taki produkt nie przekaże swojego ostrego zapachu innym produktom. 

Specjalistą od zlewu będzie środek chemiczny, który umie rozłożyć i rozpuścić zalegające w jego odpływie resztki. Zwykle mają one postać żelu lub granulek, które wlane bądź wsypane do odpływu rozpuszczają wszystkie nieczystości pozbawiając wylot od zlewu nieprzyjemnego zapachu i udrażniając odpływ. 

Podobnie nieczystości o niemiłej woni zbierają się w zmywarce pełnej szczelin i zakamarków. Neutralizatory do zmywarek mają formę zawieszki, którą umieszcza się wraz z naczyniami przeznaczonymi do mycia we wnętrzu maszyny i uruchamia cykl mycia. Test neutralizatorów zapachów do zmywarki wykazuje, że zawieszki takie mogą starczać nawet do 100 cykli pracy zmywarki.

Do butów natomiast zastosujemy neutralizator w formie kulek mineralnych. Wkłada się je do buta na kilka godzin. Przez ten czas produkt absorbuje nieładną woń, pozostawiając świeży, przyjemny zapach, a także likwiduje wilgoć wewnątrz buta, pleśń i bakterie. Dobry i tani neutralizator zapachów pochłaniający zapach stęchlizny przyda się również w szafie. Zwłaszcza takiej, gdzie przechowuje się futra czy płaszcze narażone na wilgoć przynoszoną z zewnątrz. Wśród tej kategorii znajdziemy dobry neutralizator zapachów w formie zawieszki, woreczka zapachowego, pachnących kulek, a także aerozolu.

 

Neutralizator zapachu do pomieszczeń

W pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych czy jakichkolwiek innych pomieszczeniach, w których przebywamy, z różnych przyczyn pojawiają się niechciane zapachy. W kuchni może to być odór wydobywający się z rozkładających się śmieci, w łazience z wadliwie wykonanego odpływu kanalizacyjnego, w wilgotnych mieszkaniach jest obecny zapach stęchlizny czy pleśni. Jeśli nie możemy zlikwidować źródła zapachu, możemy radzić sobie wykorzystując neutralizator zapachu. Do ogólnego domowego wykorzystania najczęściej sprawdzają się płyny z możliwością ich rozpylenia wewnątrz pomieszczeń. Płyn taki powinien mieć w składzie naturalne komponenty, aby dawał pewność, że nie jest szkodliwy dla przebywających w pomieszczeniu ludzi. Nasz ranking neutralizatorów zapachów przedstawia szereg preparatów, które wypróbowali już inni użytkownicy. Kupując dany preparat należy zapoznać się z jego opisem i zweryfikować, czy poradzi sobie z wonią, która nam przeszkadza. Bowiem jeden płyn będzie lepiej działał usuwając zapach pleśni, a drugi skuteczniej poradzi sobie z dymem papierosowym.

Szczególnie, gdy Twoim celem zakupowym jest neutralizator zapachów odzwierzęcych, koniecznie przed zakupem dowiedz się jakie opinie o neutralizatorze zapachów wystawili inni użytkownicy. Choć producenci zapewniają, że ich produkty są tolerowane przez zwierzęta, nie zawsze tak jest. O ile obcego kocura znaczącego teren na Twoich drzwiach od tarasu chcesz skutecznie odstraszyć i zniechęcić do takich działań, o tyle posłania własnego psa, lub kuwety ulubionego kota nie można wypryskać wonią dla nich nieznośną.  Dlatego wybierając neutralizatory zapachów w dobrych cenach zwróć uwagę również na zachowanie zwierzęcia po zastosowaniu specyfiku.

 

 

FAQ

 

P1: Gdzie kupić neutralizator zapachów?

Rynkiem coraz chętniej przez nas odwiedzanym jest ten wirtualny w Internecie. Przy zakupie neutralizatora zapachów może to być dobry sposób na zakup środka spełniającego nasze wymagania. Przede wszystkim przy zakupie neutralizatora po raz pierwszy musimy dokonać wyboru, aby preparat neutralizował te zapach, które nam przeszkadzają. Szukając za pośrednictwem wyszukiwarki internetowej łatwo wyodrębnimy potrzebny preparat. Za pośrednictwem Internetu poznamy też opinie innych użytkowników, a więc wady i zalety wybranego produktu. Gdy już dokonamy wyboru środka, łatwo też wyszukamy jego najkorzystniejszą cenę. Gdy preferujesz zakupy stacjonarne, możesz neutralizatora poszukać w sklepach chemii gospodarczej.

P2: Jak działa neutralizator zapachów?

Neutralizator zapachu to nie to samo co odświeżacz zapachu i trzeba te dwa produkty odróżnić. Pierwszy z nich usuwa niechciany zapach, a drugi jedynie nakłada na istniejący zapach inny, o bardziej intensywnym charakterze. Jak sama nazwa wskazuje neutralizator sprawia, że niechciany zapach staje się neutralny. Za ten proces są odpowiedzialne niezwykle małe cząstki substancji biologicznej zawartej w neutralizatorze, które wiążą się z cząstkami o niemiłym zapachu i zmieniają ich woń. Dodatkowo neutralizatory są wyposażone w aromaty rozpylane wraz z substancją czynną. Razem działają usuwając niechciany zapach i rozpylając bardziej przyjemną woń. 

 

P3: Jak zrobić neutralizator zapachów?

Przygotowanie domowego neutralizatora zapachów trzeba rozpocząć od zaopatrzenia się w opakowanie sody oczyszczonej. To ona będzie pełniła funkcję neutralizatora. Aby dodatkowo rozpylać przyjemne zapachy przygotowujemy również olejek aromatyczny o zapachu jaki lubimy. Może to być miętowy zapach, który jest mocno odświeżający, ale też można wykorzystać zapachy kwiatowe czy nawet owocowe. Najprostszym sposobem przygotowania neutralizatora jest zmieszanie olejku eterycznego z sodą oczyszczoną. Tak przygotowaną miksturę zostawiamy w miejscach, z których chcemy usunąć nieprzyjemną woń. Można rozstawić kilka słoiczków z naszym specyfikiem w różnych miejscach domu. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ