Ranking 5 rękawiczek nitrylowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

Rękawiczki nitrylowe – przewodnik zakupowy, ranking i test w 2024 roku

 

Mercatormedical to polecane przez konsumentów nitrylowe rękawiczki ochronne przeznaczone nie tylko dla pracowników służby zdrowia. Produkt jest też odpowiedni dla kosmetyczek, tatuażystów i mechaników. Jest on przystosowany do kontaktu z żywnością. Rękawiczki są dostępne w zestawie po 100 sztuk i można je kupić w różnych rozmiarach. Żadna osoba nie powinna mieć problemu z ich dopasowaniem do swoich dłoni. Konsumenci równie chętnie decydują się na zakup rękawiczek nitrylowych Nitrylex Basic w kryjącym niebieskim kolorze. To wyrób medyczny klasy I. Rękawiczki są polecane dla wszystkich osób uczulonych na lateks.

 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Rękawiczki nitrylowe są bezpieczne w użytkowaniu i nie powodują podrażnienia skóry. Zapewniają skuteczną ochronę i komfort osobom uczulonym na środki pudrujące i lateks. Produkt spełnia wymogi Europejskiej Dyrektywy Medycznej 93/42/EEC, jest bezpieczny w użytkowaniu.

Difetto

W niektórych komentarzach można przeczytać, że dłonie w rękawiczkach mocno się pocą, co zmniejsza komfort ich noszenia i powoduje lekkie uczucie dyskomfortu.

Conclusione

Produkt jest polecany dla pracowników służby zdrowia, kosmetyczek, do studiów tatuażu i dla mechaników. Rękawiczki mają czarny kolor i są sprzedawane w zestawie po 100 sztuk. Do wyboru są różne ich rozmiary, od XS do XL.

Drugi wybór

Pregio

Nitrylex Basic to zestaw składający się z 100 rękawic jednorazowych. Są one bezpudrowe i nie zawierają lateksu, na który wiele osób jest uczulonych. To wyrób medyczny klasy I. Rękawiczki znajdują zastosowanie w wielu sytuacjach, więc są uznawane za uniwersalne.

Difetto

Zdarza się tak, że pojedyncze sztuki z zestawu szybko się rozrywają. W związku z tym należy uważać podczas zakładania rękawic, aby ich za mocno nie pociągnąć.

Conclusione

Jednorazowe rękawiczki nitrylowe mają niebieski kolor i rozmiar S. Mogą być wykorzystywane w placówkach ochrony zdrowia, w przemyśle i do prac domowych. Skutecznie chronią one przed różnymi środkami chemicznymi.

Rozważ też

Pregio

Rękawice bardzo dobrze zabezpieczają przed wirusami i patogenami. Stanowią też skuteczną barierę ochronną przed substancjami chemicznymi. Są dostosowane do używania w przemyśle spożywczym. Na końcówkach palców mają mikroteksturowanie zapewniające lepszy chwyt.

Difetto

Produkt jest dostępny w kilku rozmiarach, jednak dobór odpowiedniego nie jest prosty. Część kupujących twierdzi, że rękawiczki w rozmiarze S mają zaniżony rozmiar.

Conclusione

W zestawie Efalock Professional znajduje się 100 jednorazowych rękawiczek. Są one polecane dla osób, które mają kontakt z substancjami chemicznymi, środkami dezynfekującymi i materiałami potencjalnie zakaźnymi. Produkt spełnia wymagania Europejskiej Dyrektywy o Środkach Ochrony indywidualnej 89/686/EEC.

 

 

8 rękawiczek nitrylowych. Opinie w 2024 roku

 

Ranking rękawiczek nitrylowych powstał z myślą osobach, którym zależy na zakupie dobrej jakości produktu. Wiemy, że nie każdy ma czas na szukanie dokładnych informacji na temat różnych rękawiczek i śledzeniu opinii na ich temat, dlatego stworzyliśmy to zestawienie, aby ułatwić dokonanie decyzji.

 

1. Rękawiczki Ochronne Mercatormedical Nitrylowe100 Szt.

 

Nitrylowe rękawiczki ochronne Mercatormedical są sprzedawane w zestawie po 100 sztuk. Są to rękawiczki jednorazowe z przeznaczeniem diagnostycznym i ochronnym. Znajdują one zastosowanie w służbie zdrowia, studiach tatuażu, kosmetyce i mechanice samochodowej. Są bezpieczne w kontakcie z żywnością.

Produkt powstał z myślą o osobach, które są uczulone na lateks i środki pudrujące. Te czarne rękawiczki nitrylowe spełniają m.in. wymogi Europejskiej Dyrektywy Medycznej 93/42/EEC. Produkt jest dostępny w rozmiarach od XS do XL.

Mercatormedical to rękawiczki nitrylowe dla mechaników, pracowników służby zdrowia, tatuażystów, kosmetyczek i wszystkich tych, którzy potrzebują dobrej jakości środków ochrony indywidualnej. Skutecznie chronią skórę przed uszkodzeniem, co potwierdzają pozytywne opinie kupujących.

Mercatormedical to nitrylowe rękawiczki ochronne dostępne w rozmiarze od XS do XL. Mają one czarny kolor i są sprzedawane w zestawie po 100 sztuk.

 

Zalety

Bezpieczeństwo użytkowania: Produkt spełnia wymagane prawem normy. Przeszedł on liczne testy, które potwierdziły wysoką jakość jego wykonania i skuteczność gwarantowanej ochrony.

Różne rozmiary do wyboru: Rękawiczki nitrylowe są dostępne w różnych rozmiarach, więc można dopasować je idealnie do swoich dłoni.

Uniwersalność: Produkt jest uniwersalny, ponieważ poleca się go nie tylko pracownikom służby zdrowia, ale też kosmetyczkom, tatuażystom czy mechanikom.

Dużo sztuk w opakowaniu: W opakowaniu znajduje się 100 rękawiczek, więc nie trzeba bardzo często uzupełniać swoich zapasów.

Estetyka: Wielu osobom podoba się to, że produkt ma czarny kolor i dlatego wygląda estetycznie.

 

Wady

Dłonie się pocą: Cześć osób zauważyło, że dłonie w rękawiczkach mocno się pocą, co nieco zmniejsza komfort ich użytkowania.

 

 

 

 

2. Nitrylex Basic Rękawice nitrylowe 100szt

 

Polecamy Twojej uwadze bezpudrowe rękawiczki nitrylowe Nitrylex Basic dostępne w zestawie po 100 sztuk. Mają one atramentowy kolor i są kryjące. Ich rozmiar to S. Rękawice nitrylowe są przeznaczone do jednorazowego użytku i stanowią dobre zabezpieczenie dłoni.

Nitrylex Basic to zestaw polecany dla osób uczulonych na lateks. Rękawiczki skutecznie chronią dłonie przed różnymi substancjami chemicznymi. Znajdują one zastosowanie w placówkach ochrony zdrowia, salonach kosmetycznych i fryzjerskich i gabinetach weterynaryjnych. Mogą być wykorzystywane również w przemyśle samochodowym i elektronicznym. Są przystosowane do kontaktu z żywnością.

Prezentowane jednorazowe rękawiczki nitrylowe Nitrylex Basic są polecane przez wielu kupujących. Okazują się one wygodne w noszeniu i łatwo się je zakłada. To jedne z najważniejszych zalet produktu.

Nitrylex Basic to rękawice nitrylowe dostępne w zestawie po 100 sztuk. Mają one niebieski kolor i są bezpudrowe.

 

Zalety

Skuteczna ochrona dłoni: Jak zapewnia producent, rękawiczki jednorazowe bardzo dobrze chronią dłonie przed działaniem różnych substancji chemicznych, w tym mocnych detergentów.

Szerokie możliwości zastosowania: Sporo osób docenia ten produkt za to, że można go wykorzystać w różnych sytuacjach. Rękawiczki znajdują zastosowanie nie tylko w szpitalach i przychodniach, ale też u fryzjerów, kosmetyczek, w przemyśle samochodowym i elektronicznym, a także przy wypełnianiu domowych obowiązków.

Łatwe w zakładaniu: Rękawiczki można łatwo i szybko założyć m.in. dlatego, że są one elastyczne.

Wygodne w noszeniu: Komfort noszenia to jeden z głównych atutów zachęcających do zakupu tego produktu.

 

Wady

Niektóre sztuki szybko się rozrywają: W nielicznych komentarzach można przeczytać, że niektóre pojedyncze sztuki rękawiczek łatwo się rozrywają.

 

 

 

 

3. Efalock Professional Rękawiczki nitrylowe bezpudrowe 100 szt.

 

Opinie o rękawiczkach nitrylowych Efalock Professional są bardzo dobre, dlatego ten produkt musiał znaleźć się w przygotowanym przez nas zestawieniu. Rękawiczki nie zawierają środka pudrującego ani lateksu, więc ryzyko pojawienia się podrażnień skóry jest zminimalizowane.

W zestawie znajduje się 100 sztuk produktu. Rękawiczki spełniają m.in. wymagania Europejskiej Dyrektywy o Wyrobach Medycznych 93/42/EEC. Przeprowadzone testy potwierdziły, że skutecznie chronią one przed zagrożeniami o wysokim stopniu ryzyka. Rękawiczki są polecane do: Laboratoriów, szpitali, gabinetów urody, zakładów fryzjerskich i salonów tatuaży.

Zadaniem kupujących Efalock Professional to mocne rękawiczki nitrylowe, w które warto zainwestować. Znajdują one zastosowanie w wielu miejscach, co stanowi ich sporą zaletę. Skutecznie chronią przed szkodliwym działaniem substancji chemicznych i środków dezynfekujących.

Efalock Professional to bezpudrowe rękawiczki nitrylowe sprzedawane w opakowaniu po 100 sztuk. Są one dostępne w kilku rozmiarach.

 

Zalety

Gwarancja dobrej ochrony: Jak zapewnia producent, rękawiczki stanowią skuteczną ochronę przed krwiopochodnymi patogenami i wirusami. Dodatkowo zabezpieczają przed szkodliwym działaniem mocnych substancji chemicznych.

Końcówki: Końcówki palców są tak zrobione, aby zapewnić użytkownikowi lepszy chwyt i tym samym komfort noszenia rękawiczek.

Zmniejszone ryzyko wystąpienia uczulenia: Produkt nie zawiera tiuramów, tiazoli i tiomoczników, więc sprawdza się u osób uczulonych na lateks.

 

Wady

Dobór rozmiaru: Niektóre osoby mają problem z tym, aby dobrać odpowiedni rozmiar rękawiczek. Część kupujących twierdzi, że te w rozmiarze S są bardzo małe.

 

 

 

 

4. Velo Rękawiczki Nitrylowe Bezpudrowe 100 Sztuk

 

Bezpudrowe rękawiczki nitrylowe Velo to godny polecenia produkt. Jest on dostępny w rozmiarze M i składa się z 100 sztuk. Te jednorazowe rękawiczki z nitrylu mają uniwersalny kształt i pasują na lewą i prawą dłoń. Na końcach palców jest mikroteksturowana powierzchnia gwarantująca pewniejszy chwyt.

Rękawiczki ochronne nie zawierają tiomoczników, chloru ani innych substancji mogących wywołać uczulenia. Są one delikatne w dotyku, elastyczne i przyjemne dla skóry. Nie są one za grube, dlatego zapewniają wygodę i precyzję podczas wykonywania różnego rodzaju czynności.

Do zakupu tych rękawiczek jednorazowych zachęca to, że są one dobrze dopasowane do dłoni i wygodnie się z nich korzysta. Gwarantują pewny chwyt i nie opinają mocno skóry.

Nitrylowe rękawiczki bezpudrowe Velo są sprzedawane w opakowaniu po 100 sztuk. Ich rozmiar to M.

 

Zalety

Wygoda noszenia: Z uwagi na to, że rękawiczki są zrobione z elastycznego materiału i pasują na prawą i lewą rękę, wygodnie się je nosi.

Brak reakcji alergicznych: Jak potwierdził przeprowadzony test rękawiczek nitrylowych, produkt marki Velo nie powoduje reakcji alergicznych skóry.

Odpowiednia grubość materiału: Wykorzystany do produkcji materiał nie jest gruby, więc zakładając rękawiczki, nadal możemy swobodnie poruszać dłońmi i utrzymywać precyzję podczas różnego rodzaju czynności manualnych.

 

Wady

Ściąganie: Kiedy dłonie są spocone, rękawiczki trudno się zdejmuje. Bywa to nieco irytujące.

Zapach: Niektóre osoby sugerują, że produkt ma mało przyjemny, intensywny zapach.

 

 

 

 

5. COATS Rękawiczki rękawice nitrylowe bezpudrowe diagnostyczne owsiane rozmiar XS

 

Jeśli chcesz kupić dobre i tanie rękawiczki nitrylowe, polecamy Ci produkt marki COATS. Do jego produkcji wykorzystano koloidalną mąkę owsianą, która tworzy barierę ochronną między skórą i materiałem. W ten sposób minimalizowane jest ryzyko wystąpienia podrażnień dłoni.

Rękawiczki nitrylowe mają dodatkowe składniki, które nawilżają i pielęgnują skórę dłoni, więc są polecane osobom, które często muszą korzystać z tego typu ochrony. Produkt zrobiono z elastycznego materiału łatwo dopasowującego się do kształtu dłoni. W opakowaniu jest 100 sztuk rękawiczek.

Opinie, jakie można przeczytać na temat bezpudrowych rękawiczek nitrylowych COATS, są z reguły pozytywne. Produkt jest uznawany za trwały i wygodny w noszeniu. Te dwa atuty skutecznie zachęcają do jego zakupu.

COATS to dobre rękawiczki nitrylowe do 40 zł. Są one dostępne w rozmiarze XS i sprzedawane w zestawie po 100 sztuk.

 

Zalety

Mąka owsiana: Do produkcji rękawiczek wykorzystano koloidalną mąkę owsianą, która tworzy barierę ochronną między materiałem a skórą i w ten sposób skutecznie zabezpiecza przed podrażnieniami.

Składniki nawilżające: W składzie produktu znajdują się substancje nawilżające skórę. Z tego względu te rękawiczki ochronne są polecane osobom, które muszą je stosować na co dzień i boją się przesuszenia dłoni.

 

Wady

Opakowanie: Produkt jest zamknięty w tekturowym opakowaniu, które można łatwo rozerwać.

Zwiększają potliwość dłoni: Pojedyncze osoby zauważyły, że rękawiczki przyczyniają się do większej potliwości dłoni.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie rękawiczki nitrylowe kupić?

 

Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat tego, jakie rękawiczki nitrylowe wybrać. Powstał on z myślą o osobach, które chcą dowiedzieć się, na jakie kwestie podczas zakupów trzeba zwracać uwagę, aby nabyć dobrej jakości produkt, który zagwarantuje dłoniom skuteczną ochronę.

Możliwości zastosowania rękawiczek nitrylowych

Jednorazowe rękawiczki nitrylowe znajdują zastosowanie w wielu miejscach, co również nie pozostaje bez wpływu na ich popularność. Gdzie używane są takie produkty? Można znaleźć je:

w różnego rodzaju placówkach zdrowia, w tym w laboratoriach, ambulatoriach i diagnostyce,

w salonach medycyny estetycznej i u kosmetyczek;

w salonach tatuażu,

w gabinetach stomatologicznych,

u lekarzy weterynarii.

Co istotne, rękawiczki nitrylowe stanowią bardzo dobrą ochronę podczas różnego rodzaju prac porządkowych w domu, bo skutecznie chronią przed działaniem mocnych substancji chemicznych. Nierzadko są też wykorzystywane w przemyśle spożywczym, o ile zostały dopuszczone do kontaktu z żywnością. Informacji na ten temat powinniśmy szukać na opakowaniu lub w opisie na stronie internetowej producenta. Jak widać, rękawiczki nitrylowe mają szerokie zastosowanie i osoby o różnych potrzebach mogą zdecydować się na ich zakup. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej trzeba tylko dokładnie sprawdzić przeznaczenie danego produktu.

 

Materiał wykonania

Rękawiczki nitrylowe są zrobione z nitrylu, czyli syntetycznej gumy, która wykazuje większą trwałość od lateksu, a co najważniejsze, zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Nitryl to materiał odporny na przebicia i działanie wielu, nawet bardzo mocnych, substancji chemicznych. Jest on nieco mniej elastyczny od lateksu, ale mimo wszystko zapewnia wygodę noszenia i odpowiednią precyzję podczas pracy.

Zakup rękawiczek nitrylowych okazuje się dla wielu osób lepszym wyborem, bo produkt nie powoduje reakcji alergicznych. Nie zawiera on białek lateksu, na które wiele osób jest uczulonych. Nitryl stanowi syntetyczny odpowiednik gumy naturalnej. Rękawiczki z niego zrobione są bezpudrowe, co również zwiększa bezpieczeństwo ich noszenia.

 

Rozmiar rękawic

Chcąc odpowiedzieć na pytanie, jakie są najlepsze rękawiczki nitrylowe, nie można nie wspomnieć o kwestiach związanych z rozmiarem. Odpowiednie dobranie rękawic czy to do zastosowania medycznego czy innego jest bardzo ważne. Chcąc zmierzyć, jaki rozmiar jest dla nas odpowiedni, należy sprawdzić obwód dłoni w najszerszym miejscu (wyżej kciuka). Rozmiar rękawic na duży wpływ na komfort pracy. Zbyt mały produkt może zmniejszać sprawność manualną, powodować nadmierne pocenie dłoni, ścierać naskórek, a nawet prowadzić do podrażnień i nieprzyjemnego swędzenia. Z kolei za duże rękawice zmniejszają precyzję pracy i nie chronią w pełni skutecznie dłoni (do środka rękawiczek może łatwo dostać się np. niebezpieczny środek chemiczny).

Oznakowania i atesty

Nie ulega wątpliwości, że najlepsze rękawiczki nitrylowe to takie, które gwarantują bezpieczeństwo na wysokim poziomie. W związku z tym warto wybierać produkty, które są sprawdzone pod tym kątem. Rekomendujemy Ci zakup rękawic z atestami. Produkty z przeznaczeniem medycznym powinny być oznaczone znakiem CE. Warto wybierać rękawice, które spełniają też normy określone w dyrektywach (m.in. Europejskiej Dyrektywie Medycznej 93/42/EEC).

 

Kolor rękawiczek

Dla niektórych osób znaczenie może mieć też kolor rękawiczek nitrylowych. W tym zakresie jest całkiem spory wybór. W sklepach można znaleźć głównie niebieskie rękawiczki. Popularne są też te w kolorze białym, czarnym i różowym.

 

Rękawiczki nitrylowe w dobrych cenach

W ostatnim czasie ceny rękawiczek nitrylowych nieco wzrosły. Za opakowanie zawierające 100 sztuk trzeba zapłacić zwykle od 40 zł w górę. Warto szukać promocji na stronach internetowych i przed podjęciem decyzji zakupowej sprawdzać, w którym sklepie dany produkt jest najtańszy.

 

 

FAQ

 

P1: Rękawiczki nitrylowe – co to jest?

Rękawiczki nitrylowe są używane w celach ochrony w różnych sytuacjach. Są bardziej odporne na przebicia niż rękawiczki lateksowe i winylowe. Ich zaletą jest to, że do ich produkcji wykorzystuje się syntetyczny kauczuk, co zmniejsza ryzyko pojawienia się alergii. Rękawiczki nitrylowe znajdują zastosowanie w różnych branżach, w tym szczególnie w medycznym. Jeśli nabywamy rękawiczki do medycznego zastosowania, musimy pamiętać, aby wybierać rękawiczki odpowiedniej klasy medycznej, takie, które gwarantują wysoki poziom ochrony.

 

P2: Rękawiczki nitrylowe – gdzie kupić?

W ostatnim czasie trudniej jest znaleźć rękawiczki nitrylowe w sklepach czy aptekach, dlatego większość osób wybiera zakupy przez Internet. My też rekomendujemy tę drogę. W Internecie można znaleźć łatwo najlepsze oferty pod względem ceny. Służą do tego różnego rodzaju porównywarki. Przed zakupem można też szybko sprawdzić, jakie opinie zdobywa dany produkt i upewnić się, że jest on godny uwagi.

P3: Rękawiczki nitrylowe – jak dobrać rozmiar?

Przed zakupem rękawiczek nitrylowych musimy określić, jaki rozmiar jest dla nas odpowiedni. Jest to ważne z tego względu, że źle dobrana rękawica nie zapewnia tak wysokiej ochrony, jak tego od niej oczekujemy. Jeśli produkt jest za mały, może to powodować obniżoną sprawność manualną, podrażnienia skóry (materiał za mocno przylega) i tym samym utrudnioną pracę, czymkolwiek się w danej chwili zajmujemy. Przy określaniu rozmiaru rękawiczek nitrylowych bierze się pod uwagę obwód dłoni w najszerszym miejscu (określany w centymetrach lub w calach). W związku z tym, aby dobrać odpowiedni produkt, trzeba zmierzyć obwód dłoni nad kciukiem.

 

P4: Rękawiczki nitrylowe czy lateksowe?

Rękawiczki lateksowe uznawane są za trwałe, co jest ich sporą zaletą. Niemniej jednak są one zrobione z naturalnego kauczuku, więc u niektórych osób mogą wywołać nawet silną reakcję alergiczną. Może się ona objawiać nie tylko swędzeniem skóry, ale też łzawieniem oczu, kichaniem czy wodnistym katarem. Rękawiczki lateksowe nie są polecane dla osób, które są uczulone na pyłki trawy, brzozy, zboża i bylicę. Pod omawianym względem zdecydowanie lepsze są nitrylowe rękawiczki jednorazowe zrobione z kauczuku syntetycznego.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ