Zamiatarki ręczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Marzy Ci się dobrej jakości zamiatarka ręczna? W takim razie doskonale trafiłeś. Po zapoznaniu się z przygotowanym przez nas rankingiem z pewnością dokonasz dobrego wyboru. Musisz wiedzieć, że produkty w prezentowanym zestawieniu nie zostały wybrane przypadkowo. Wytypowaliśmy je po analizie opinii konsumentów, którzy wyrazili swoje zdanie po wypróbowaniu zakupionego przez siebie modelu. Okazało się, że najbardziej popularna jest zamiatarka Karcher S 650. Ze względu na stosunkowo niską wagę, jej obsługa nie powinna Ci przysporzyć problemów. Wspomniany produkt został wyposażony w zbiornik na zanieczyszczenia o dużej pojemności, dlatego nie musisz go zbyt często opróżniać podczas sprzątania. Do jego atutów należy też zaliczyć choćby regulowaną, ergonomiczną rączkę. Oczekujesz od swojej zamiatarki znacznie więcej? W takim razie sprawdź model Starmix Turbo 475. Z jego pomocą na pewno szybko posprzątasz podjazd czy alejki w ogrodzie. Powyższy produkt doskonale radzi sobie nie tylko z suchymi, ale też mokrymi śmieciami o płaskim kształcie. Jest on więc wielofunkcyjny.

 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Zamiatarka skutecznie pozbywa się liści, piasku i innych, trudnych do usunięcia zanieczyszczeń. Znajdujące się po bokach urządzenia szczotki są solidnie wykonane i pozwalają dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca. Obudowa zrobiona jest z trwałych, odpornych na uszkodzenia tworzyw.

Difetto

Niektóre osoby w swoich recenzjach umieszczają informację o tym, że zbiornik jest zbyt mały, dlatego trzeba go często opróżniać. Podczas tej czynności musimy bardzo uważać, aby zawartość nie wysypała się na ziemię.

Conclusione

Sprzęt wyposażony jest w regulowaną rączkę. Można ją dostosować do wzrostu osoby korzystającej z urządzenia. Zamiatarka nie zajmuje dużo miejsca, więc jej przechowywanie jest niezwykle proste. Produkt jest łatwy w obsłudze.

Drugi wybór

Pregio

Niewątpliwą zaletą urządzenia jest jego pojemny zbiornik (50 l). Dzięki temu nie musimy martwić się o ciągłe opróżnianie pojemnika. Atutem jest także mała waga sprzętu (12 kg). W efekcie produkt nie męczy naszych dłoni zbyt szybko i jest łatwy w przenoszeniu.

Difetto

Część użytkowników twierdzi, że cena modelu jest zbyt wysoka. Kosztuje on ok. 1500 zł. Urządzenie generuje stosunkowo duży hałas w trakcie pracy, co dla wielu konsumentów może być zbyt uciążliwe.

Conclusione

Produkt mimo wysokiej ceny jest chętnie kupowany. Po bokach znajdują się szczoteczki. Można regulować ich położenie, co okazuje się przydatne szczególnie podczas czyszczenia nierównych powierzchni. Sprzęt jest łatwy w przechowywaniu.

Rozważ też

Pregio

Podczas pracy modelu nie unosi się kurz, ani pył. Ma to duże znaczenie, jeśli ze sprzętu korzystają osoby mające alergię. Zamiatarka ma wygodny, dobrze wyprofilowany uchwyt, który ułatwia manewrowanie. Można go regulować, co ochroni nas przed bólem pleców.

Difetto

Obudowa zamiatarki nie wykazuje dużej odporności na uszkodzenia. Na jej powierzchni szybko pojawiają się nieestetycznie wyglądające zarysowania. Minusem jest także to, że dołączona do zestawu instrukcja nie jest czytelna. Utrudnia to użytkowanie.

Conclusione

Zamiatarka ma zbiornik o pojemności 32 l. Nie musimy ciągle go opróżniać, aby posprzątać określoną powierzchnię. Pojemnik łatwo się wyjmuje. Produkt jest wydajny i zapewnia efektywną pracę. Będzie odpowiedni do sprzątania powierzchni od 60 m2.

 

 

Najlepsze zamiatarki ręczne w 2024 roku

 

Utrzymanie porządku w kawiarni, restauracji czy stołówce może być nie lada wyzwaniem. Duże powierzchnie ciężko posprzątać jedynie za pomocą miotły i szufli. Utrzymanie każdego miejsca w czystości jest ważne, a wszelkie sprzęty to ułatwiające są niezwykle przydatne. Nasz ranking zamiatarek ręcznych ma na celu przybliżyć Państwu najlepsze modele urządzeń, które znacznie ułatwią pielęgnację nie tylko dużych powierzchni użytkowych, ale też pomieszczeń w domu.

 

Karcher S 650

 

Pierwszym produktem, który chcemy zaprezentować jest zamiatarka ręczna Karcher S 650. Szerokość pracy urządzenia to 650 mm. Waga sprzętu wynosi 11 kg, więc jego przenoszenie nie sprawia problemu. Model ten posiada duży zbiornik na nieczystości o pojemności aż 16 l.

Dzięki czemu wystarcza na wysprzątanie sporych powierzchni bez konieczności jego opróżniania. Wydajność zamiatarki to 1800 m2/h. Idealnie sprawdza się ona do sprzątania zewnętrznych części lokali. Bez problemu zbiera żwir, piasek, liście i inne zanieczyszczenia.

Dzięki szczotkom znajdującym się po bokach, urządzenie z łatwością dociera do krawędzi bocznych i narożników. Sprzęt posiada regulowaną rączkę, co pozwala dostosować ją do wzrostu użytkownika. Produkt można postawić pionowo, więc nieużywany nie zajmuje dużo miejsca, a nieczystości się przy tym nie rozsypują.

Ta najlepsza zamiatarka ręczna jest łatwa w użyciu. Ceniona jest szczególnie za poręczność i wygodę użytkowania. Konsumenci podkreślają też, że cicho pracuje.

Zamiatarka ręczna Karcher S 650 to urządzenie, którego szerokość robocza wynosi 65 cm. Prezentowany sprzęt waży 11 kg. Ma on zbiornik o pojemności 16 l. Wydajność zamiatarki to 1800 m2/h.

 

Zalety

Funkcjonalność: Zamiatarka pozwala na czyszczenie różnych powierzchni, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Sprzęt ten dokładnie zbiera żwir, piasek, a także liście i inne zanieczyszczenia w ogrodzie, na tarasie czy w domu. Jest bardzo efektywny.

Dociera w trudno dostępne miejsca: Produkt został tak zaprojektowany, że bez większego problemu dociera do krawędzi bocznych i narożników. Ponieważ ma regulację rączki, lepiej dostosujesz go do sprzątania trudno dostępnych miejsc.

Przechowywanie: Urządzenie nie zajmuje dużo miejsca, gdyż można je przechowywać pionowo. Bez większych problemów znajdziesz na nie przestrzeń w swoim domu.

Łatwość użycia: Prezentowana zamiatarka ręczna jest łatwa w użyciu. Konsumenci potwierdzają, że jej ustawienie, a następnie użytkowanie jest komfortowe.

Cicha praca: Na uwagę zasługuje cicha praca sprzętu. W porównaniu z innymi zamiatarkami dostępnymi na rynku model Karcher S 650 nie emituje zbyt dużo hałasu.

 

Wady

Mały pojemnik: Niektóre osoby narzekają, że prezentowany model ma zbyt mały pojemnik na śmieci. Trzeba pamiętać o jego regularnym opróżnianiu.

 

 

 

 

Starmix Turbo 475

 

Kolejną zamiatarką w naszym rankingu jest model Starmix Turbo 475. Jest to urządzenie wyjątkowo dobrze nadające się do sprzątania części zewnętrznych lokali użytkowych. Można nim zamiatać chodniki, place czy ulice, w zależności od potrzeb użytkownika. Skutecznie czyści też polbruk.

Jednocześnie sprawdza się w dużych halach i lokalach. Wydajność tego modelu jest bardzo wysoka – wynosi 2900 m2/h. Szerokość pracy urządzenia wynosi 750 mm, co znacznie przyspiesza pracę. Sprzęt wyposażony jest w ogromny zbiornik na śmieci o pojemności 50 l, dzięki czemu nie trzeba z niego często wyrzucać nieczystości.

Waga urządzenia wynosi 12 kg. Zamiatarka ma wbudowaną możliwość regulacji wysokości szczotek czyszczących, co ułatwia zamiatanie nierównych nawierzchni.

Dzięki specjalnej technologii i za sprawą kąta nachylenia szczotek, urządzenie dobrze sprawdza się przy sprzątaniu wilgotnych śmieci o płaskim kształcie, takich jak np. liście. Konsumenci pochlebnie wypowiadają się na temat wygody użytkowania produktu, a także szybkości i głośności jego pracy.

Model Starmix Turbo 475 to urządzenie, który ma zbiornik na nieczystości o pojemności aż 50 l. Szerokość robocza tego modelu to 75 cm. Waga produktu to 12 kg.

 

Zalety

Skuteczność: Zamiatarka skutecznie czyści różne powierzchnie, usuwa wszelkie zanieczyszczenia z chodników, ulic, a także podłóg, na przykład w halach.

Wydajność: Jest to sprzęt stworzony z myślą o sporych przedsiębiorstwach, gdyż jego wydajność wynosi 2900 m2/h. Ponadto szerokość robocza urządzenia jest równa 750 mm, co też wpływa na szybszą pracę.

Zbiornik: Prezentowany model ma duży, aż 50 litrowy zbiornik, w którym zmieści się sporo zanieczyszczeń. Nie musisz więc co kilka minut opróżniać pojemnik.

Regulacja: Szczotka ma regulację wysokości, dzięki czemu łatwo dostosujesz ją do swoich potrzeb. Za sprawą specjalnej technologii i możliwości zmiany kąta nachylenia szczotek, urządzenie umożliwia nam czyszczenie różnych powierzchni i trudno dostępnych miejsc.

Wykonanie: Sprzęt jest bardzo solidny, odporny na uszkodzenia mechaniczne i duży nacisk. Konsumenci potwierdzają też, że jest wysoce bezawaryjny.

 

Wady

Cena: Jest to jedna z najdroższych zamiatarek w naszym zestawieniu. Kosztuje ponad 1000 zł.

 

 

 

 

Karcher S 750

 

Na trzecim miejscu naszego rankingu zamiatarek ręcznych znalazł się produkt Karcher S 750. Jest to bardzo dobry model, dzięki któremu zamiatanie jest proste i szybkie. W trakcie pracy wokół urządzenia nie unosi się pył ani kurz. Wydajność sprzętu to 2500 m2/h.

Jego szerokość robocza ze szczotką to 700 mm, natomiast bez to 480 mm. Pojemność zbiornika na śmieci jest duża i wynosi 32 l. Pojemnik ten został tak skonstruowany, że przy jego opróżnianiu zawartość się nie rozsypuje się. Produkt najlepiej sprawdzi w sprzątaniu powierzchni – od 60 m2.

Zamiatarkę można wygodnie składować w garażu. Dzięki funkcji stawiania jej w pionie zajmuje mało miejsca. Rączkę produktu można złożyć lub dopasować do wzrostu zamiatającego, co znacznie ułatwia użytkowanie sprzętu. Dlatego jest to wspaniałe rozwiązanie dla osób, które cierpią na ból pleców.

Opinie o zamiatarkach ręcznych producenta Karcher są bardzo pozytywne. Ten model doceniany jest za wysoką jakość wykonania oraz za trwałość i funkcjonalność.

Produkt Karcher S 750 to urządzenie o wydajności 2500 m2/h. Jego szerokość robocza to 70 cm. Pojemność zbiornika na śmieci wynosi 32 l.

 

Zalety

Praca: Wydajność sprzętu to 2500 m2/h, a szerokość to aż 70 cm. W efekcie model ten zapewnia nam wydajną, szybką pracę. Jest to produkt odpowiedni do firm, które mają sporą powierzchnię do sprzątania.

Pojemnik: Pojemność zbiornika na śmieci wynosi 32 l, co wystarcza na wyczyszczenie dużej powierzchni. Warto podkreślić, że został on tak zaprojektowany, aby jego opróżnianie nie było problematyczne.

Zajmuje mało miejsca: Model ten jest niewielki i tym samym nie zajmuje zbyt wiele miejsca.

Regulacja: Rączkę prezentowanej zamiatarki można złożyć lub dopasować do wzrostu zamiatającego, co wpływa na nasz komfort pracy.

 

Wady

Cena: Wśród wad produktu konsumenci wymieniają jego wygórowaną cenę. Prezentowany model kosztuje ponad 1100 zł, dlatego jest częściej wybierany przez duże firmy.

 

 

 

 

Handy FCZ 7001

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć modelu Handy FCZ 7001. Ta dobra i tania zamiatarka ręczna świetnie sprawdzi się zarówno do czyszczenia powierzchni lokalu, jak i na zewnątrz. Z łatwością zbiera śmieci do 15 l pojemnika. Szerokość robocza produktu to 550 mm.

Jego zgrabne wymiary pozwalają czyścić węższe miejsca. Urządzenie jest bardzo lekkie, bo waży tylko 5,7 kg. Dzięki temu jego przenoszenie i użytkowanie w różnych lokalizacjach nie sprawi kłopotu. Jest to jeden z ciekawszych modeli, który sprawdzi się przy czyszczeniu schodów i półpięter.

Część jezdna wyposażona jest w gumowe kółka odbojnikowe, które nie uszkadzają progów, instalacji czy listew. Produkt ma możliwość ustawienia szczotek zamiatających na dwóch różnych wysokościach, co pozwala dostosować go do nierównego terenu.

Ta zamiatarka szybko i sprawnie uprzątnie chodnik, podjazd czy ulicę. Klienci doceniają ten produkt za szybkość pracy oraz wygodny system obsługi.

Handy FCZ 7001 to bardzo dobra zamiatarka ręczna do 300 zł. Urządzenie ma zbiornik na śmieci o pojemności 15 ml. Jego szerokość robocza to 55 cm. Prezentowany model waży 5,7 kg.

 

Zalety

Waga: Zamiatarka waży zaledwie 5,7 kg. Jest to więc jedna z najlżejszych propozycji w naszym zestawieniu. Jej użytkowanie oraz przenoszenie nie jest kłopotliwe. Poza tym niska waga sprawia, że model ten ułatwia sprzątanie na przykład schodów.

Gumowe kółka: Gumowe kółka odbojnikowe to skuteczna ochrona przed uszkodzeniem progów, instalacji czy listew. Poza tym kółka nie rysują powierzchni.

Szybka praca: Zamiatarka zapewnia nam szybką i wydajną pracę. Dlatego jest odpowiednia do sprzątania dużych powierzchni.

 

Wady

Pojemnik: Niestety model ten ma zaledwie 15 l pojemnik. Jeśli więc masz duże podwórko do posprzątania, musisz liczyć się z tym, że będziesz musiał regularnie opróżniać wnętrze zbiornika.

Głośność pracy: Użytkownicy sprzętu narzekają, że jest on dość głośny.

 

 

 

Powermat PM-ZR-650

 

Nasz ranking zamyka zamiatarka Powermat PM-ZR-650. Szerokość pracy tego urządzenia wynosi 700 mm, a pojemność pojemnika zbiorczego to 20 l. Produkt jest narzędziem idealnie nadającym się do sprzątania powierzchni takich, jak chodniki, parkingi czy podjazdy.

Do zbiornika zasysane są różne nieczystości, takie jak piasek, drobne śmieci i liście (również mokre). Dlatego też powierzchnia jest dokładnie czyszczona. Jedną z wygodnych funkcji urządzenia jest możliwość pionowej regulacji położenia.

Ponadto, dzięki szerokim szczotkom, produkt z łatwością dociera do krawędzi i narożników. Sprzęt ma możliwość regulacji rączki, przez co można go dostosować do wzrostu osoby sprzątającej.

Wydajność tego urządzenia to 2800 m2/h przy prędkości 4 km/h. Sprzęt waży 9 kg, przez co najwygodniej użytkuje się go na jednym poziomie budynku. Użytkownicy doceniają go za szybkość pracy oraz dużą wydajność.

Zamiatarka Powermat PM-ZR-650 to urządzenie, którego szerokość robocza wynosi 70 cm. Wydajność produktu to 2800 m2/h. Pojemnik na odpadki mieści do 20 l śmieci.

 

Zalety

Wydajność: Urządzenie pozwala nam na wyczyszczenie powierzchni 2800 m2 w ciągu godziny. Umożliwia nam posprzątanie różnych zanieczyszczeń, również mokrych liści czy piachu.

Regulacja: Sprzęt ma regulowaną rączkę, którą można łatwo dostosować do swoich potrzeb. Poza tym jest stosunkowo lekki.

 

Wady

Komfort pracy: Niektórzy konsumenci uważają, że model ten nie został zbyt dobrze wyprofilowany i przez to sprzątanie może sprawić nam dużo problemów.

Głośność pracy: Dla niektórych osób urządzenie jest zbyt głośne. Niestety, gdy mamy do posprzątania dużą powierzchnię, praca z zamiatarką może być mało komfortowa.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką zamiatarkę ręczną kupić?

 

Zamiatanie chodnika i podjazdu to podstawa zadbanej posesji. Dobrze jest więc wybrać odpowiedni do tego sprzęt, aby ułatwić i przyspieszyć pracę. Zwykła miotła może się okazać niewystarczająca, dlatego polecamy zakup zamiatarki ręcznej. Jest to przyrząd, który pozwoli zaoszczędzić bardzo dużo czasu. Nasz poradnik odpowie na pytanie, jaką zamiatarkę ręczną wybrać.

Rodzaje

Zamiatarki ręczne dostępne są w sklepach w wielu wariantach. Wśród nich znajdziemy modele różniące się od siebie pod względem wykonania, jak również sposobu działania. W sklepach pojawiają się zamiatarki:

ręczne – niewielkie urządzenie, które doskonale sprawdzi się na małych powierzchniach. Jest ono przeznaczone do zamiatania krótkich odcinków i wąskich alejek. Dlatego doskonale spisze przy sprzątaniu przydomowych chodników oraz podjazdów. Co więcej, wiele modeli tego typu zamiatarek ręcznych znajdzie zastosowanie również na placach budowy i remontowych. To, czy tak jest najlepiej sprawdzić na podstawie informacji znajdujących się na opakowaniu, gdyż nie każdy sprzęt ma konstrukcję dedykowaną do tego typu prac,

spalinowe – typ zamiatarek, który przeznaczony jest dla osób zajmujących się tego rodzaju pracą zawodowo. Dedykowane są one do zamiatania dużych terenów użytkowych, jak np. parków i ogrodów. Ich główną zaletą jest duża wydajność, moc oraz spora szerokość robocza. To oznacza, że jednorazowo wyczyścimy więcej powierzchni aniżeli w przypadku zamiatarek ręcznych. Z drugiej strony, sprzęt ten jest niepraktyczny w przypadku przydomowych chodników, ponieważ zużywa bardzo dużo energii.

 

Wykonanie

Najlepsza zamiatarka ręczna to urządzenie, które sprawdzi się w każdych warunkach, niezależnie od pory dnia czy warunków atmosferycznych. To, czy dany model jest wytrzymały, można łatwo przewidzieć na podstawie jakości wykonania sprzętu. Zamiatarki ręczne mogą być zrobione na wiele sposobów. Mowa tutaj przede wszystkim o obudowie, która chroni całą konstrukcję oraz silnik. Jest to element, który dostępny jest w dwóch wariantach: plastikowym, jak i blaszanym. Te pierwsze obudowy, wykonane z tworzywa sztucznego sprawdzą się podczas prac na małych terenach oraz przydomowych chodnikach.

Nie są tak odporne na uszkodzenia mechaniczne, jak to jest w przypadku obudowy blaszanej. Ta z kolei jest dużo cięższa, jednak mimo swojej wagi doskonale spisze się do zamiatania dużych powierzchni.

 

Wytrzymałość szczotki

Ważną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę jest wytrzymałość szczotki. Od tego zależy funkcjonalność naszego sprzętu oraz jego żywotność. Należy pamiętać, że jest to element budowy urządzenia, który jest zawsze w ruchu i dlatego narażony jest na najszybsze zużycie.

 

Uchwyt – jaka zamiatarka ręczna jest najlepsza?

Uchwyt to jeden z najważniejszych elementów każdej zamiatarki, nie ważne, czy mowa tutaj o ręcznej czy spalinowej. Dzięki niemu możemy sterować naszym urządzeniem, co ułatwia pracę oraz nie obciąża naszych pleców, jak to jest w przypadku zwykłej zmiotki. Równie ważne jest to w czasie transportu – niektóre uchwyty można zdemontować lub schować, dzięki czemu przewożenie takiego sprzętu w samochodzie nie sprawi większego problemu. W sklepach znajdziemy obecnie większość modeli ze składanym uchwytem.

 

Obudowa

Wytrzymałość obudowy nie jest oznaczona w żaden sposób na opakowaniu. Warto jednak zwrócić na to uwagę, gdyż jest to bardzo istotny parametr. Dzięki temu możemy wstępnie określić żywotność naszego sprzętu. Obudowy są najczęściej wykonane z cienkiej blachy lub tworzywa sztucznego. Produkt należy dobierać pod względem własnych potrzeb, a także zakresu naszej pracy, do jakiej będziemy wykorzystywać zamiatarkę.

 

Kosz na śmieci

Kupując zamiatarkę, koniecznie sprawdź sposób demontażu kosza na śmieci. Używanie takiego sprzętu wiąże się z częstym opróżnianiem pojemnika, dlatego warto jest się upewnić, czy dany model jest łatwy w obsłudze. Często jest on zabezpieczony przed przypadkowym wypadaniem z zawiasów, co z drugiej strony może utrudniać jego zdejmowanie. Najlepiej jest sprawdzić to samemu przed zakupem danego modelu.

Dostępność części zamiennych

Warto pamiętać, że niezależnie od tego, czy jest to zamiatarka ręczna czy spalinowa, urządzenie używane jest w trudnych warunkach. Zamiatanie chodników może odbywać się zarówno w trakcie ciepłych, słonecznych dni, jak i zimnych i deszczowych nocy. Z tego względu, wiele modeli zużywa się dużo szybciej, niż przewiduje to producent. Dlatego tak ważne jest, aby uwzględnić możliwość zakupu części wymiennych oraz ich dostępność.

Dobrze jest więc wybrać model znanej marki, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że będą one łatwo dostępne i w atrakcyjnej cenie. W przypadku najtańszych zamiatarek istnieje ryzyko nieznalezienia tego typu zamiennych części.

 

Zamiatarki ręczne w dobrych cenach

Cena zamiatarek ręcznych zależy przede wszystkim od jakości wykonania oraz rodzaju danego sprzętu. Dlatego najtańsze modele, to te, do których produkcji wykorzystano niskiej jakości tworzywo sztuczne. Nie posiadają one regulacji rączki, a ponadto mają bardzo małą szerokość roboczą.

Koszt zakupu takiego urządzenia wynosi ok. 250 złotych. W przypadku dobrego jakościowo produktu, cena kształtuje się w granicach 500 złotych. Jeżeli natomiast interesuje nas zamiatarka spalinowa, to musimy być gotowi na wydatek rzędu 2000 złotych.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ