Ranking 5 najlepszych mopów płaskich w 2021

Ostatnio aktualizowane: 16.09.21

 

Mopy płaskie – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Nie lubisz myć podłóg? Uważasz, że ta czynność jest zbyt męcząca? Jeśli znajdziesz odpowiedni mop płaski, z pewnością zmienisz zdanie. Chcemy pomóc Ci w zakupie takiego produktu i przygotowaliśmy ranking prezentujący praktyczne i wygodne w użytkowaniu modele. Z przeprowadzonej przez nas analizy opinii konsumentów wynika, że najlepszy jest obecnie mop Vileda Ultramax Box, dostępny w komplecie wraz z wiadrem wyposażonym w system wyżymania. Produkt ma chłonną nakładkę myjącą z mikrofibry, którą w razie potrzeby możemy z łatwością odczepić i wyprać w pralce. Model ten umożliwia dotarcie do wszystkich zakamarków, dlatego Twój dom będzie zachwycał czystością. Na drugim miejscu plasuje się mop Vileda Ultramax 140622 ze spryskiwaczem, który nie wymaga użycia wiadra. Wewnątrz produktu znajduje się pojemnik na wodę wymieszaną z detergentem. W komplecie otrzymujemy końcówkę z mikrofibry mocowaną na dwa klipsy. Ponieważ trzonek ma optymalną długość, podczas mycia podłóg nie trzeba się pochylać i w ten sposób można uniknąć bólu pleców.

5 najlepszych mopów płaskich. Opinie w 2021 roku

 

Czysty i zadbany dom to chluba każdej pani domu. Odkurzenie czy zamiatanie podłogi nie wystarczy, aby powierzchnie lśniły czystością. Dlatego też dobrym pomysłem jest zainwestowanie w mopa, którym na mokro można zetrzeć uporczywe zabrudzenia. Przy wyborze właściwego modelu warto kierować się jakością wykonania sprzętu. Abyś mógł zapoznać się z najlepszą ofertą na rynku, przygotowaliśmy poniższy ranking mopów płaskich.

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

W komplecie otrzymujemy mop z drążkiem składającym się z 3 części oraz pojemne i wytrzymałe wiadro. Wykonane z mikrofibry nakładki pozwalają pozbyć się z podłogi nawet bardzo uporczywych zabrudzeń. Nakładki wyciska się bez konieczności moczenia rąk.

Difetto

Konsumenci zauważyli, że łączenie pomiędzy nakładką a drążkiem nie jest zbyt elastyczne. Przez to możemy mieć problem z manewrowaniem mopem i dokładnym myciem podłóg (zwłaszcza pomiędzy meblami). Sprzątanie może więc zająć dużo czasu.

Conclusione

Produkt jest wyposażony w specjalną wyciskarkę, w efekcie czego nakładka nie jest zbyt wilgotna i unikamy przemoczenia podłóg (co jest niewskazane zwłaszcza w przypadku delikatnych paneli). Drążek jest na tyle wysoki, że podczas sprzątania nie musimy się nadmiernie pochylać.

Drugi wybór

Pregio

Produkt nadaje się do mycia wszystkich rodzajów podłóg, w tym także parkietów i płytek. Model został wyposażony w praktyczny spryskiwacz, dlatego nie musimy przenosić do każdego pomieszczenia ciężkiego wiadra z wodą.

Difetto

Część użytkowników przekonuje, że drążek jest zbyt krótki, co powoduje, że w czasie sprzątania przyjmujemy nienaturalną, zbyt pochyloną do przodu pozycję. Już po kilku minutach może pojawić się dokuczliwy ból pleców, który utrudnia dokładne mycie podłóg.

Conclusione

Pomimo wad mop pozwala na sprzątanie w bardziej komfortowy sposób. Brak konieczności napełnienia wiadra wodą i przenoszenia go to duże udogodnienie, zwłaszcza dla osób, które nie mają dużo siły. Nakładka z mikrofibry skutecznie zmywa wszystkie zanieczyszczenia.

Rozważ też

Pregio

Model wyposażono w 8-litrowe, solidne wiadro z funkcjonalnym systemem wyciskania. Ze względu na konstrukcję mopa w razie konieczności możemy zamontować krótszy lub dłuższy drążek niż ten, który został dołączony do zestawu.

Difetto

Biorąc pod uwagę pojemność wiadra, po wypełnieniu wodą element ten może okazać się bardzo ciężki. Przeniesienie go do innego pomieszczenia w przypadku osób mających problemy z kręgosłupem lub stawami może okazać się wyjątkowo trudne.

Conclusione

Wbrew pozorom sprzątanie z pomocą produktu jest proste, a mycie podłóg nie stanowi już przykrego obowiązku. Dołączona do kompletu nakładka jest chłonna i pozwala szybko pozbyć się zanieczyszczeń, takich jak zaschnięte błoto czy plamy po rozlanej zupie.

 

1. Vileda Zestaw Ultramax Box

 

Nasz ranking rozpoczynamy prezentacją modelu Vileda Ultramax Box. Produkt ten może pomóc w utrzymaniu czystości w Twoim domu. Sprzęt odznacza się szaro-czerwonym kolorem obudowy. Urządzenie jest wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Nakładka zrobiona jest z mikroaktywnych włókien. Jej wymiary wynoszą 36 cm x 14 cm. Użytkownik ma możliwość ściągania nakładek, które można je prać w pralce w temperaturze 60 st. C, a po zużyciu wymienić bez konieczności kupna nowego sprzętu.

Do zestawu dołączone jest wiadro z wyciskaczem o pojemności 10 l. Dzięki systemowi ULTRAMAX, który pozwala na składanie mopa bez dotykania go rękami, sprzęt można wyciskać bez brudzenia się. Ponadto wyżymaczka jest tak skonstruowana, aby z łatwością pozbyć się wody.

Oprócz tego użytkownik ma do dyspozycji specjalną nakładkę do czyszczenia drewna. Przegub urządzenia umożliwia sprzątanie podłogi pod niskimi meblami. Ten najlepszy mop płaski cieszy się pozytywnymi opiniami wśród użytkowników. Konsumenci doceniają ten model za wysoką jakość wykonania i dużą wytrzymałość.

Mop Vileda Ultramax Box ma w zestawie wiadro z wygodnym systemem wyciskania. Produkt ma nakładkę z mikrofibry, która jest wyjątkowo chłonna i pozwala szybko pozbyć się nawet zaschniętych plam.

 

Zalety

Wygodne wyciskanie: W wiadrze znajduje się specjalna wyciskarka, za sprawą której nie musimy ręcznie wyżymać mopa. To powoduje, że unikamy moczenia i brudzenia rąk, mogącego zniechęcać do mycia podłóg.

3-elementowy drążek: Drążek zbudowany jest z 3 elementów i możemy go w razie konieczności złożyć. Z tego powodu przechowywanie produktu jest wyjątkowo proste, nawet jeśli mamy małe mieszkanie. Poza tym na drążku znajduje się wygodny uchwyt do zawieszania.

Chłonność: Mop jest chłonny i umożliwia pozbycie się uporczywych zabrudzeń, bez potrzeby intensywnego przecierania podłogi.

Łatwe czyszczenie zakamarków: Ze względu na kształt końcówki czyszczącej, model pozwala na dotarcie do wszystkich trudno dostępnych miejsc.

Pojemne wiadro: Dołączone do kompletu wiadro ma pojemność 13 l, dlatego jest to dobry wybór zwłaszcza do dużych mieszkań.

 

Wady

Za krótki trzonek: Trzonek nie jest teleskopowy, i wysocy użytkownicy uważają, że jest zbyt krótki.

 

 

 

 

2. Vileda Mop ze spryskiwaczem Ultramax 1-2 Spray 140622

 

Następnie prezentujemy model Vileda Ultramax 140622. Ten dobry i tani mop płaski pozwoli Ci na szybkie i skuteczne posprzątanie całego domu. Nasadka tego produktu zrobiona została z mikroaktywnych włókien (90% poliester, 10% poliamid), które skutecznie czyszczą powierzchnie. Wykorzystany materiał można stosować do mycia, bez używania płynu do podłóg.

Nakładki można ściągać i prać w pralce w temperaturze 60 st. C. Takie rozwiązanie powstrzymuje rozwój bakterii i pozwala na zachowanie czystości w domu. Płaska konstrukcja mopa sprawia, że nie zostawia on kłaczków na podłodze. Ponadto zastosowanie czerwonej warstwy ściernej umożliwia skuteczne mycie powierzchni. Rozmiar głowicy wynosi 36 cm x 14 cm. Wygodny przegub urządzenia pozwala na sprzątanie pod meblami.

Produkt wyposażony jest w rozpylacz spray’u UltraMax. Do pojemnika nalewa się detergent lub wodę, które za pomocą przycisku można rozpryskać na podłodze. Takie rozwiązanie pozwala na porządne umycie szczególnie mocno zabrudzonych powierzchni. Ponadto w ten sposób nie trzeba korzystać z wiadra. Użytkownicy doceniają ten model za wygodę użytkowania.

Model Vileda Ultramax 140622 został wyposażony w spryskiwacz, dlatego podczas mycia podłóg nie musimy przenosić ciężkiego wiadra. Produkt nadaje się do mycia płytek, parkietu, a także twardych podłóg.

 

Zalety

Łatwe mocowanie wkładu: Z montażem wkładu myjącego nie powinniśmy mieć żadnego problemu, ponieważ mocuje się go przy pomocy dwóch klipsów.

Optymalna długość drążka: Drążek jest na tyle długi, że w czasie mycia podłóg nie musimy się nadmiernie pochylać.

Wskaźnik poziomu napełnienia: Mop ma wskaźnik poziomu napełnienia zbiornika, dlatego nie musimy się zastanawiać, kiedy ponownie trzeba go napełnić.

Komfort użytkowania: Produkt jest lekki, a do tego ma wygodny uchwyt, który nie wyślizguje się z dłoni. To powoduje, że mycie podłóg nie jest już przykrym obowiązkiem. Co ważne, spryskiwacz nie kapie i rozpyla płyn równomiernie.

 

Wady

Mało pojemny zbiornik: Zbiornik, do którego wlewa się wodę z detergentem, jest według części konsumentów mało pojemny, w efekcie czego podczas mycia dużych powierzchni trzeba go kilka razy uzupełniać.

 

 

 

 

3. Leifheit Zestaw Profi 55077

 

Kolejnym modelem prezentowanym w naszym rankingu jest Leifheit Profi 55077. Sprzęt ten pozwala na szybkie umycie podłogi w całym mieszkaniu. Obudowa tego narzędzia i dołączonego wiadra jest w kolorze turkusowym. Dodatkowo rękojeść jest wygodnie wyprofilowana i pozwala na komfortowe mycie podłogi.

Narzędzie to wykonane zostało z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które jest wytrzymałe i pozwala na wiele lat pracy. Obrotowy przegub mopa pozwala na mycie podłogi w trudno dostępnych miejscach. Produkt jest łatwy w obsłudze.

Składa się g używając stopy, co sprawia, że w trakcie mycia podłogi nie trzeba brudzić sobie rąk. Dodatkowo złożenie ułatwia wygodne przechowywanie sprzętu.

Zestaw zawiera wiadro o pojemności 8 l i wyżymaczkę. Użytkownicy twierdzą, że dołączony do zestawu pojemnik na wodę jest stabilny, system wyciskania wody jest wygodny, a mop skutecznie myje podłogę.

Leifheit Profi 55077 to mop płaski, który w zestawie ma wiadro o pojemności 8 l. Model ten nie wymaga ręcznego wyżymania, a jest to możliwe za sprawą specjalnego systemu odwirowującego. W komplecie otrzymujemy miękką nakładkę myjącą z mikrofibry.

 

Zalety

Łatwe wyciskanie: Kiedy włożymy końcówkę mopa do wiadra, nadmiar wody zostanie szybko wyciśnięty przez praktyczny system odwirowujący. Mycie podłóg przestanie nam się więc kojarzyć z męczącą czynnością wymagającą moczenia rąk.

Możliwość prania nakładki myjącej: Nakładkę myjącą z mikrofibry możemy bez przeszkód prać w pralce, nie obawiając się o jej zniszczenie lub utratę chłonnych właściwości.

Brak konieczności pochylania się: Trzonek mopa jest długi i lekki. Podczas mycia podłóg nie trzeba się nadmiernie pochylać, dlatego możemy uniknąć dokuczliwego bólu pleców.

 

Wady

Ciężkie wiadro: Jak wynika z opinii konsumentów, wiadro jest bardzo ciężkie, nawet kiedy jest puste. Woda dodatkowo zwiększa jego ciężar, a to utrudnia sprzątanie.

 

 

 

 

4. Sam Clear Mop Ze Spryskiwaczem

 

Produkt Sam Clear Mop Ze Spryskiwaczem to wyjątkowo funkcjonalny model, który jest dedykowany osobom uważającym mycie podłóg za niezwykle męczącą czynność. Ponieważ prezentowany mop został wyposażony w praktyczny spryskiwacz, nie musimy przenosić ciężkiego, pełnego wody wiadra. To powoduje, że produkt jest niezwykle komfortowy w użytkowaniu.

Model marki Sam Clear został wykonany z tworzyw sztucznych i stali nierdzewnej. Płaska końcówka myjąca umożliwia dotarcie do wszystkich zakamarków, również przestrzeni pod meblami. Głowica obraca się o 360 st., dlatego z łatwością umyjemy wszystkie kąty. Mop ma regulowany trzonek i możemy dopasować jego wysokość do swojego wzrostu. Dzięki temu podczas sprzątania nie musimy się pochylać, co mogłoby wywołać dolegliwości bólowe pleców.

Konsumenci uważają, że za sprawą opisanego wyżej mopa można polubić mycie podłóg. Produkt jest solidny i dobrze leży w dłoni, a ponadto pozwala na pozbycie się wszystkich zanieczyszczeń, również zaschniętych plam z napoju lub błota. Model ma zdejmowany pojemnik na płyn, który łatwo się uzupełnia.

Sam Clear Mop Ze Spryskiwaczem to dobry mop płaski do 50 zł. Do mycia podłóg nie jest nam potrzebne wiadro. Produkt wyposażono w zdejmowaną końcówkę z mikrofibry, która nie niszczy płytek ani paneli.

 

Zalety

Obrotowa głowica: Głowica, do której mocuje się nakładkę myjącą, obraca się o 360 stopni. To sprawia, że dokładnie umyjemy kąty, a także przestrzeń pomiędzy i pod meblami.

Regulowany drążek: Wysokość drążka możemy samodzielnie regulować, dostosowując go tym samym do swojego wzrostu.

Brak smug: Nakładka z mikrofibry jest chłonna i nie pozostawia smug, niezależnie od rodzaju podłoża. Z tego względu możemy cieszyć się idealnie czystymi, lśniącymi podłogami i to bez dużego wysiłku.

 

Wady

Za wąski strumień spryskiwacza: Wypływający ze spryskiwacza strumień wody jest według konsumentów zbyt wąski, przez co mycie podłóg zajmuje bardzo dużo czasu.

Zbyt mały zbiornik: Zbiornik na wodę z detergentem jest niewielki i podczas mycia podłóg w domu musimy go uzupełniać co najmniej kilka razy.

 

 

 

 

5. Spontex Quick Max Profi 97050122

 

Kolejnym modelem prezentowanym w naszym zestawieniu jest Spontex Quick Max Profi 97050122. Sprzęt ten sprawdzi się zarówno w użytkowaniu domowym, jak i profesjonalnym. Produkt wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu jest wytrzymały i solidny.

Do zestawu dołączone jest niebieskie wiadro, a także system wyciskający wodę, który jest bardzo skuteczny i wygodny w obsłudze.

Ponadto pozwala on na zachowanie czystych i suchych rąk w trakcie mycia podłogi. Teleskopowy kij, w który wyposażony jest mop, daje możliwość dostosowania długości do własnych potrzeb (do 140 cm).

Przegub sprzętu jest obrotowy o 360 st., co sprawia, że można umyć podłogę w trudno dostępnych miejscach. Nakładka została wykonana z mikrofibry i ma możliwość odpinania. Dzięki temu można ją wymieniać i prać w pralce. Konsumenci doceniają ten model za łatwość użytkowania i wykonanie wysokiej jakości.

Spontex Quick Max Profi 97050122 to model z systemem wyciskającym, który umożliwia mycie podłóg na sucho i mokro. Produkt ma końcówkę z mikrofibry zapewniającą chłonność i ochronę podłoża przed zarysowaniem.

 

Zalety

Teleskopowy drążek: Mop wyposażono w teleskopowy drążek pozwalający na regulację jego wysokości (do 140 cm). Z tego względu sprzątanie w domu jest komfortowe, nawet dla wysokich osób.

Zintegrowany system wyżymania: Produkt ma zintegrowany system wyciskania, który pozwala na wygodne wyżymanie. Nie musimy przy tym brudzić rąk, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem.

 

Wady

Brak wiadra w zestawie: Aby móc umyć podłogę, najpierw trzeba zamoczyć końcówkę w wodzie. Użytkownicy narzekają, że w komplecie nie ma wiadra, w którym można zanurzyć mop.

Mało efektywne wyciskanie: Według niektórych osób system wyciskania nie działa zbyt efektywnie, dlatego końcówka mimo wyżymania jest bardzo mokra, a przetarta nią podłoga długo schnie.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki mop płaski kupić?

 

Najbardziej praktycznym urządzeniem do czyszczenia podłóg jest mop. Z nakładem małej siły możemy osiągnąć zadowalający efekt. Na rynku istnieje wiele takich produktów. Wśród nich znajdziemy mop płaski. Producenci nieustannie go ulepszają , aby czyszczenie było coraz bardziej komfortowe. W tym poradniku podpowiemy Ci, jaki mop płaski wybrać, aby odpowiadał Twoim wymaganiom.

Dlaczego mop płaski?

Szukając mopa, natkniemy się na trzy główne rodzaje – płaski, sznurkowy i paskowy. Według wielu osób, to właśnie ten pierwszy wyczyści naszą podłogę najdokładniej. W odróżnieniu do dwóch pozostałych typów, mop płaski nie pozostawia na powierzchni żadnych smug. Wszystko dzięki jego jedno kawałkowej budowie. Bardzo dobrze sprawdza się przy zbieraniu kurzu i innych zanieczyszczeń. Nie chłonie także dużej ilości wody, a więc mamy większą kontrolę nad jej rozprowadzaniem po podłodze. Jedyną wadą mopa płaskiego jest jego kształt, który nie bardzo dopasowuje się do niestandardowej powierzchni.

 

Nakładka – jaki mop płaski jest najlepszy?

Mopy płaskie mają w sobie ten atut, że ich nakładka jest odczepiana. Dzięki temu, możemy bez problemu zdjąć ją ze stelaża i wyprać. W ten sposób zachowujemy higienę i hamujemy rozwój bakterii. Nakładka może być przymocowana za pomocą rzepów lub przy użyciu kieszeni zrobionych z materiału. Oznacza to, że końcówka stelaża jest wkładana w kieszonkę. Polecamy ten ostatni typ, ponieważ rzepy mogą z czasem stracić swoją moc i wtedy nakładka może się samoistnie odczepiać od stelaża. Nie będzie to zbyt komfortowe przy częstym sprzątaniu.

Modelem, na który warto zwrócić szczególną uwagę jest ten, który posiada system odwirowywania nakładki w rączce. Zaoszczędzi nam to trudu pochylania się co chwilę lub zużywania siły na wykręcanie końcówki w wiadrze. Wystarczy, że bez żadnego wysiłku skręcimy stelaż. Dobrą opcją jest również urządzenie, do którego w zestawie zostały dołączone nakładki o różnych rozmiarach lub wykonane z różnych materiałów. Będzie to szczególnie przydatne dla osób, które w swoim mieszkaniu posiadają wiele różnych powierzchni. Pozwoli nam to zabezpieczać je i zapewnić im odpowiednią pielęgnację.

Najczęściej wykonuje się nakładkę z bawełny. Skutecznie ściąga ona z podłogi wszystkie zanieczyszczenia i kurz. Mamy więc pewność, że powierzchnia po oczyszczeniu mopem płaskim z nakładką wykonaną z bawełny będzie zupełnie czysta. Jest to materiał bardzo chłonny, dlatego też wciąga dużo wody, lecz nie wypuszcza jej całej na podłogę. Dzięki temu, czyszczenie mopem tego typu jest efektywne. Inaczej sprawa ma się z nakładką wykonaną z poliestru. Jest to materiał bardziej wytrzymały niż bawełna. Pozostanie z nami przez dłuższy czas. Dzięki temu, nie musimy martwić się o częste wymienianie końcówki. W efekcie, zaoszczędzimy także pieniądze. Nie jest jednak aż tak chłonna jak poprzedni materiał. Może także pozostawiać smugi na podłodze.

 

Stelaż

Rączka jest drugim najważniejszym elementem, jeżeli chodzi o wybór dobrego mopa płaskiego. Warto zakupić taki model, który posiada ergonomiczny kształt. Niewygodna rączka może sprawić, że sprzątanie stanie się bardzo uciążliwą czynnością. Dlatego, polecamy wybór stelażu, który ma wbudowane, antypoślizgowe nakładki.

Stelaż mopa płaskiego wykonany jest z dwóch materiałów. Jednym z nich może być metal. Jest on bardzo trwały, więc nie musimy martwić się o to, że pęknie podczas użytkowania. Drugą opcją jest rączka wykonana z plastiku. Materiał ten nie jest aż tak wytrzymały, jak ten poprzedni. Dlatego musimy uważać, ponieważ przy większym wysiłku może się popsuć. Dobrym pomysłem jest również zaopatrzenie się w rączkę, która jest umocowana na click. Oznacza to, że możemy ją odczepić od stelaża. Będzie ona także pasowała do myjki do okien czy zmiotki do odkurzania ścian. W efekcie, stelaż będzie wielofunkcyjnym elementem, który nie posłuży nam wyłącznie do zmywania podłóg.

 

Dbanie o mop

Aby mop płaski posłużył nam na dłuższy czas, to powinniśmy o niego dobrze zadbać. Po każdym użyciu zdejmijmy nakładkę i wyczyśćmy ją w czystej wodzie. Wszystko po to, aby resztki mocnych chemikaliów nie pozostawały na niej i nie niszczyły końcówki. Potem pozwólmy jej wyschnąć. Po każdym użyciu zaleca się nawet dokładne wypranie jej w pralce. Uniemożliwi to rozwój groźnych bakterii.

Dodatkowe akcesoria

Warto kupić model, który posiada w zestawie specjalne wiadro. Jest ono zwykle idealnie dopasowane rozmiarowo do mopa płaskiego. Dlatego też, nie musimy samemu szukać odpowiedniego wiadra. Niektóre modele takich pojemników posiadają również wirówki. Samoistnie wykręcają one wodę z nakładki mopa.

 

Mopy płaskie w dobrych cenach

Najprostsze modele mopa płaskiego możemy nabyć już za kilka złotych. Ich rączka wykonana będzie jednak z plastiku, a włókna będą szybko się ścierać. Ceny mopów płaskich zaczynają się już od 10 zł, ale ceny dobrych modeli zaczynają się od 30 zł. Ich stelaż jest metalowy i wyposażony w antypoślizgowe części. Nakładka z kolei będzie gruba i posłuży nam na dłużej. Najdroższe modele, do których dołączone zostały również wiadro z wyciskaczem, mogą kosztować od 60 zł do 100 zł.

 

 

Który mop lepszy płaski czy okrągły?

 

Kupując sprzęty domowe wiele osób nie wie, jaki mop wybrać – płaski czy okrągły. Każdy z nich ma wady i zalety, które omówimy w artykule poniżej. Postaramy się też odpowiedzieć na pytanie, jaki mop jest polecany, by szybko i wygodnie wyczyścić podłogę w mieszkaniu.

Mop płaski

Mop płaski to najbardziej wszechstronne narzędzie służące do mycia podłóg. Dzięki prostej konstrukcji oraz bardzo łatwej obsłudze mop nadaje się do czyszczenia wszystkich powierzchni w domu. Jak wspominaliśmy, najważniejszym elementem takiego produktu, jest końcówka czyszcząca. Jeśli będzie wykonana z dobrej jakości materiału, bez trudu usuniemy zabrudzenia. Popularność tego produktu w dużej części wynika z jego niewielkiej ceny. Płaski mop kupimy już od 20 zł.

 

Mop okrągły

Od lat w sklepach dostępne są okrągłe mopy, które cechują się kolistym kształtem. Na końcówce mamy wkład z długimi frędzlami, co pozwala na efektywne sprzątanie. Takie produkty szybko i dokładnie usuwają zabrudzenia z wielu zakamarków czy trudno dostępnych miejsc. Sprzęt ten jest bardzo wygodny w używaniu, a co więcej pozwala na szybkie i dokładne sprzątanie. Liczne testy pokazały, że mycie podłogi przy pomocy okrągłego mopa zmniejsza ilość nieestetycznych smug.

Wadą tego typu sprzętów może być ich pielęgnacja. Niestety, w wielu modelach rozmontowanie końcówek jest dość trudne i wymaga użycia siły. Ponownie umocowanie wkładu również jest skomplikowane. Zwykle też końcówki nie można prać w pralce, co jest możliwe w przypadku płaskich mopów.

 

Mechanizm do odwirowania

Na forach internetowych możesz znaleźć informacje, że tylko okrągłe sprzęty wyposażone są w mechanizm do wyżymania wody. Jest to nieprawda. Wiele mopów płaskich sprzedawanych jest w zestawie z wiadrem z opcją wyciskania wody. Takie modele rzadko mają pedał lub dźwignię, która uruchamia mechanizm wirowania, raczej jest to specjalna nakładka na wiadro służąca do wyżymania. Duży nacisk na materiał usuwa nadmiar wody, dlatego na podłodze nie zostają mokre smugi. Jest to szczególnie ważne podczas mycia drewnianych paneli, które mogą ulec zniszczeniu na skutek działania wilgoci. Jak wygląda mechanizm odwirowania w okrągłych mopach? Również jest to przycisk. Po umieszczeniu sprzętu w wiadrze i użyciu pedału końcówka zaczyna się kręcić, co usuwa nadmiar wody. Wielu konsumentów na pewno zastanawia się, która z metod jest lepsza. Obie są równie efektywne, jednak wyżymanie materiału odbywa się szybciej w sprzętach obrotowych.

Porównanie mopów

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, który z mopów jest lepszy. Na pewno okrągłe sprzęty dobrze sprawdzają się w trudno dostępnych miejscach, jak kąty i rogi. Produkty płaskie mogą czasem nie dotrzeć do wszystkich zakamarków czy miejsc przy ścianie.

Wielu użytkowników zauważyło, że sprzątając przy pomocy okrągłego mopa wkładamy więcej siły w usuwanie plam. Jest to spowodowane tym, że sprzęt nie dotyka podłogi na całej swojej powierzchni, przez co niezbędne jest użycie dodatkowej siły.

Jaka jest jednak efektywność obu sprzętów? Zdaniem konsumentów oba produkty tak samo dokładnie usuwają nawet ciężki brud. Trzeba jednak podkreślić, że wyczyszczenie podłogi przy pomocy płaskiego mopa zajmuje mniej czasu.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ