Ranking 5 najlepszych impregnatów do butów w 2022

Ostatnio aktualizowane: 26.09.22

 

Impregnaty do butów – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jak znaleźć impregnat do butów, który dobrze zabezpieczy materiał i zapewni mu ochronę przed różnymi czynnikami zewnętrznymi? Sposobem na to jest porównanie opinii różnych konsumentów na temat kilku polecanych produktów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że szukanie recenzji i komentarzy jest czasochłonne, dlatego zrobiliśmy to sami i na tej podstawie przygotowaliśmy rzetelny ranking impregnatów do butów. Na pierwszym miejscu znalazł się produkt Impragnol Universal 400 ml przeznaczony do różnych materiałów. Preparat znajduje zastosowanie do ochrony obuwia, a także torebek, plecaków czy nawet skórzanych ubrań. Kolejnym produktem z listy jest Nano Protector Coccine Impregnat. Ten impregnat zabezpiecza przed przemakaniem i zanieczyszczeniami.

5 najlepszych impregnatów do butów. Opinie w 2022 roku

 

Stworzyliśmy ranking impregnatów do butów, aby osoby zainteresowane zakupem takiego produktu mogły szybko sprawdzić, co cieszy się popularnością konsumentów. Do zestawienia wybraliśmy najlepiej oceniane preparaty.

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Impregnat do butów może być stosowany nie tylko do obuwia, ale także do zabezpieczenia odzieży, plecaków, toreb czy namiotów. To produkt w sprayu zamknięty w 400 ml opakowaniu. Jest wydajny, a jego skuteczność potwierdza wielu zadowolonych konsumentów.

Difetto

Aplikowanie produktu nie jest łatwe. Jeśli nałożymy go zbyt dużo, istnieje ryzyko, że na materiale pojawi się plama. Konsumenci wskazują, że takie zabrudzenia trudno usnąć.

Conclusione

Preparat jest przeznaczony do stosowania na skóry naturalne. Jest też polecany do zabezpieczania takich materiałów, jak: Softshell, Gore-Tex, włókna membranowe i Hardshell. Stosunek ceny do jakości produktu jest zadowalający.

Drugi wybór

Pregio

Preparat jest odpowiedni do każdego rodzaju skóry, co potwierdza jego uniwersalność. Ponadto sprawdza się do membran Te-Por, Sympatex i Gore-Tex. Impregnat do butów jest stosunkowo łatwy w aplikacji. Dodatkowym atutem jest wydajność produktu.

Difetto

Osoby stosujące ten preparat twierdzą, że dobrze impregnuje on materiał, tylko zostawia delikatny biały nalot w niektórych miejscach. Trzeba szczególnie uważać, aby równomiernie go rozprowadzić.

Conclusione

Produkt jest zamknięty w 400 ml opakowaniu. Impregnat zabezpiecza materiał przed deszczem, wilgocią i zabrudzeniami. Preparat sprawdza się do codziennego użytkowania, jest też niezastąpiony podczas górskich wypraw. Jest on polecany do jasnych i ciemnych butów.

Rozważ też

Pregio

Produkt jest uniwersalny. Stosuje się go celem zabezpieczenia obuwia zrobionego z różnego rodzaju skóry, w tym ekologicznej. Stanowi on skuteczne zabezpieczenie także dla butów wykonanych z materiałów syntetycznych i z membraną Gore-Tex.

Difetto

Preparat ma intensywny zapach, więc jego aplikowanie jest nieco uciążliwe. O ile to możliwe najlepiej impregnować buty na zewnątrz, w bezpiecznym miejscu.

Conclusione

Środek firmy Fabsil jest sprzedawany w 200 ml opakowaniu. Preparat ma formę sprayu. Impregnat jest bezpieczny dla wszystkich materiałów. Ma on w składzie odżywkę, która dobrze działa na buty i pozwala na dłużej zachować je w lepszym stanie.

 

1. Impregnat do Skóry Impragnol Universal 400ml

 

Impragnol Universal 400ml to polecany przez kupujących impregnat do butów Gore-Tex i nie tylko. Produkt ma szerokie możliwości zastosowania, bo sprawdza się też do wielu innych materiałów, takich jak: Skóra, Sympatex, Hardshell, Softshell i włókna membranowe. Ten preparat można stosować nie tylko do butów, ale też odzieży, toreb i plecaków.

Impregnat do butów sportowych i nie tylko firmy Impragnol stosuje się na czyste i suche obuwie. Preparat należy rozpylać z odległości ok. 30 cm, a po nałożeniu pozostawić do wchłonięcia. Jeśli materiał jest zniszczony, można powtórzyć impregnację celem lepszego zabezpieczenia. 

Wiele osób poleca opisywany przez nas impregnat do butów w sprayu i sądzi, że preparat bardzo dobrze spełnia swoje podstawowe zadanie. Skutecznie chroni materiał przed czynnikami zewnętrznymi.

Impragnol Universal 400ml to bardzo dobry impregnat do butów do 15 zł. Preparat jest przeznaczony do używania na sucho i ma postać sprayu. 

 

Zalety

Uniwersalność: Z produktu można korzystać nie tylko celem zabezpieczenia obuwia, ale też odzieży, plecaków, toreb czy nawet namiotów.

Do różnych materiałów: Istotną zaletą jest to, że preparat jest stosowany do impregnacji różnych materiałów m.in. skóry, Softshellu, Gore-Texu czy włókien membranowych.

Skuteczność: Opinie konsumentów wskazują, że produkt dobrze impregnuje różne materiały i działa tak, jak zapewnia producent.

Wydajność: Produkt jest zamknięty w 400 ml opakowaniu i zgodnie z tym, co twierdzą osoby z niego korzystające, jest on wydajny.

Stosunkowo szybko schnie: Impregnat do butów stosunkowo szybko wysycha. 

 

Wady

Trudne aplikowanie: Niektóre osoby zwracają uwagę na to, że trzeba trochę doświadczenia, aby dobrze rozprowadzić preparat.

 

 

 

 

2. Nano Protector Coccine Impregnat do Butów

 

W tym rankingu musiał znaleźć się Nano Protector Coccine Impregnat do Butów sprzedawany w 400 ml opakowaniu. Produkt w celu lepszego zabezpieczenia obuwia stosuje się zarówno po zewnętrznej stronie, jak i wewnątrz. Przed przystąpieniem do jego aplikowania należy dokładnie oczyścić materiał.

Impregnat do butów skórzanych zabezpiecza materiały zrobione ze skóry (każdy rodzaj), a także tekstylia. Skutecznie chroni on przed przemakaniem, a także zanieczyszczeniami. Preparat można z powodzeniem stosować do membran Gore-Tex, Te-Por i Sympatex. 

Konsumenci są zadowoleni z tego, jak działa impregnat do butów nubuk. Nie blokuje on przepływu powietrza, a woda rzeczywiście nie wsiąka w materiał, ale z niego spływa. Produkt chroni buty niemal przed każdym rodzajem brudu.

Nano Protector Coccine Impregnat do Butów jest dostępny w 400 ml opakowaniu. Produkt jest przeznaczony do każdego rodzaju skóry.

 

Zalety

Dobrze zabezpiecza przed wodą: Przeprowadzony test impregnatów do butów potwierdził, że preparat skutecznie chroni materiał przed wilgocią. Woda spływa z butów, a nie w nie wsiąka.

Uniwersalność: W opiniach użytkowników można przeczytać, że impregnat sprawdza się nie tylko do ciemnych, ale też jasnych butów.

Wydajność: Opakowanie o pojemności 400 ml starcza na stosunkowo długo, co potwierdza wydajność produktu.

Stosunkowo przyjemny zapach: Impregnat nie ma intensywnego i duszącego zapachu. 

 

Wady

Pozostawia lekki nalot: W pojedynczych opiniach można przeczytać, że preparat w niektórych miejscach pozostawia delikatny, biały nalot.

 

 

 

 

3. Impregnat do Butów Materiałowych Skórzanych Fabsil 200ml

 

Chcesz kupić impregnat do butów zamszowych i zrobionych z innych materiałów? Jeśli tak, mamy dla Ciebie ciekawą propozycję. Impregnat do Butów Materiałowych Skórzanych Fabsil 200 ml to godny polecenia preparat, który skutecznie zabezpiecza materiał przed działaniem wody. 

Ten impregnat do butów trekkingowych i nie tylko zawiera odżywkę, która nawilża materiał i sprawia, że ten staje się bardziej wytrzymały. W składzie produktu jest też silikon, który dobrze sprawdza się do impregnacji butów z membraną Gore-Tex.

Przeglądając opinie o impregnatach do butów Fabsil można dojść do wniosku, że spełniają one oczekiwania kupujących. Rekomendowany przez nas preparat jest łatwy w aplikacji i stosunkowo szybko schnie. 

Impregnat do Butów Materiałowych Skórzanych Fabsil 200 ml ma uniwersalne przeznaczenie. 

 

Zalety

Zapewnia dobre właściwości wodoodporne: Stosując ten impregnat hydrofobowy do butów, można mieć pewność, że będą one dobrze zabezpieczone przed działaniem wody. 

Skład: W składzie preparatu jest silikon, który sprawdza się do membrany Gore-Tex. Jest też odżywka o działaniu pielęgnacyjnym.

Szerokie możliwości zastosowania: Produkt można wykorzystać do zabezpieczenia obuwia zrobionego z różnego rodzaju skóry: Licowej, nubukowej, zamszowej i syntetycznej. Preparat jest też polecany do stosowania na butach z materiałów syntetycznych i z membraną.

 

Wady

Intensywny zapach: Trzeba być przygotowanym na to, że impregnat ma intensywny zapach. Produkt należy rozpylać w bardzo dobrze wentylowanym pomieszczeniu lub na zewnątrz.

 

 

 

 

4. Bama Impregnat All Protector 400 ml

 

Bama Impregnat All Protector 400 ml to dobry impregnat do butów wykonanych ze skóry naturalnej i tekstyliów, z wyjątkiem materiałów elastycznych i skór lakierowanych. Preparat skutecznie zabezpiecza obuwie przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wilgoć i brud. 

Ten profesjonalny środek ma formę sprayu. Można go używać nie tylko na obuwie, ale też celem zabezpieczenia akcesoriów galanterii skórzanej i odzieży. Przed nałożeniem preparatu należy dokładnie wyczyścić powierzchnię, którą chcemy zabezpieczyć. 

W opiniach na temat tego produktu można przeczytać, że już po pierwszym użyciu zauważalne są satysfakcjonujące efekty. Produkt jest bezbarwny i nie pozostawia plam na materiale. 

Preparat do butów Bama Impregnat All Protector 400 ml jest przeznaczony do ochrony materiałów skórzanych i tekstylnych. Impregnat jest bezbarwny.

 

Zalety

Skutecznie zabezpiecza obuwie: Jak zapewnia producent, ten środek dobrze chroni przed wodą, a także plamami.

Do butów i torebek: Preparat znajduje zastosowanie nie tylko do zabezpieczania butów, ale też torebek, a nawet skórzanej odzieży.

Wydajność: Jedno opakowanie produktu starcza na długo, więc nie trzeba co chwilę uzupełniać zapasów.

 

Wady

Aplikacja: Konsumenci zwracają uwagę na to, że spray czasami się zacina, co utrudnia sprawną aplikację produktu.

Mocny zapach: Preparat ma intensywny zapach, który stosunkowo długo utrzymuje się na materiale.

 

 

 

 

5. Coccine Sport Tourist Water Stop Impregnat 400ml

 

Prezentujemy dobry i tani impregnat do butów Coccine Sport Tourist Water Stop Impregnat 400 ml. Produkt jest odpowiedni do stosowania na obuwie skórzane. Można nim z powodzeniem zabezpieczać także odzież sportową, parasole czy namioty. 

Preparat jest bezbarwny, więc sprawdzi się do butów w różnym kolorze. Impregnat tworzy na powierzchni materiału wodoodporną powłokę. Wilgoć nie wnika w środek, ale jest uwalniania na zewnątrz. Aby uzyskać jak najlepsze efekty stosowania, impregnację należy regularnie powtarzać. 

Coccine Sport Tourist Water Stop Impregnat 400m to impregnat do białych butów, ale nie tylko. Jest on bezbarwny, co zwiększa możliwości jego zastosowania. Kupujący to doceniają, bo prawie każdy domownik może w razie potrzeby zabezpieczać buty tym preparatem.

Impregnat do butów Coccine Sport Tourist Water Stop Impregnat 400 ml ma formę sprayu. Dzięki niemu można zabezpieczyć materiał przed przemakaniem.

 

Zalety

Skuteczność: Preparat działa tak, jak zapewnia producent. Stosując ten impregnat, można znacznie ograniczyć ryzyko przemoczenia obuwia i zabezpieczyć się na czas wędrówki.

Mało intensywny zapach: Produkt nie ma bardzo intensywnego zapachu, dlatego też podczas jego aplikowania nie pojawia się np. ból głowy.

 

Wady

Wydajność: Produkt jest mało wydajny, więc przy regularnym korzystaniu trzeba liczyć się z większymi wydatkami.

Zamknięcie: Czasami zamknięcie się zacina i w związku z tym pojawiają się problemy z otwarciem impregnatu.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki impregnat do butów kupić?

 

Najpewniej trafiłeś na tę stronę, bo zastanawiasz się, jaki jest najlepszy impregnat do butów i chcesz zainwestować w sprawdzony preparat. Wybór produktów jest naprawdę spory, co nie ułatwia podjęcia decyzji zakupowej. Stworzyliśmy nie tylko ranking z impregnatami, ale też krótki poradnik odpowiadający na najważniejsze pytania dotyczące tego typu produktów. Jeśli jesteś ciekaw odpowiedzi, czytaj dalej.

Rodzaje impregnatów do butów

Impregnacja to proces, podczas którego materiał pokrywany jest preparatem zawierającym odpowiednie substancje. Działają one w ten sposób, że pokrywany przedmiot zyskuje hydrofobowe właściwości. Innymi słowy, staje się wodoodporny. Oczywiście nie jest tak, że średniej jakości obuwie po zastosowaniu impregnatu stanie się wyjątkowo wytrzymałe i będzie można je nosić w trudnych warunkach. Impregnacja ma na celu zwiększenie odporności na czynniki zewnętrzne. Co istotne, przez materiał pokryty specjalnym preparatem nadal może skutecznie przepływać powietrze. Aby powstała warstwa hydrofobowa rzeczywiście działa tak, jak powinna, przed nałożeniem impregnatu należy dokładnie wyczyścić obuwie.

Dostępne w sklepach produkty różnią się nie tylko ceną, producentem czy przeznaczeniem, ale też formą. Wyróżnić można następujące impregnaty: 

spraye – są wygodne w aplikacji, łatwo rozprowadzić je równomiernie. Wystarczy kilka razy psiknąć, aby pokryć cały materiał. Preparat należy stosować z odpowiedniej odległości, jeśli pojemnik z impregnatem ustawimy za blisko materiału, mogą pojawić się na nim plamy. Produkty tego typu zwykle mocno pachną, więc impregnację należy przeprowadzać przy otwartym oknie lub na zewnątrz. Impregnaty w sprayu mają szerokie zastosowanie;

woski i pasty – stosuje się je bardzo często do zabezpieczania butów zrobionych z naturalnej skóry licowej. Raczej nie używa się ich do impregnacji obuwia wykonanego z szorstkiej skóry, ponieważ niekiedy zmieniają kolor materiału;

płyny – występują w opakowaniu z praktycznym aplikatorem, który ułatwia rozprowadzanie produktu na powierzchni materiału. Aplikator ma bardzo często postać gąbeczki. Wystarczy docisnąć ją do obuwia, aby preparat wypłynął na zewnątrz.

 

Przeznaczenie – jaki impregnat do butów wybrać?

Preparat do zabezpieczania obuwia powinien być dobrany nie tylko pod względem konsystencji, formy, w której jest sprzedawany, ale też przeznaczenia. Kupując dany produkt, powinniśmy upewnić się, czy można go stosować na materiale, z którego zrobiono nasze buty. Wyróżnić można impregnaty do materiałów, takich jak:

skóra naturalna,

skóra ekologiczna (sztuczna),

włókna membranowe (Gore-Tex, Softshell, Hardshell i Sympatex, Te-Por).

Dla wielu osób najlepszym wyborem jest zakup preparatu dostosowanego do używania na różnych materiałach. Taki produkt jest najbardziej uniwersalny. Znajdzie on zastosowanie np. do impregnowania używanych na co dzień butów zimowych, skórzanej torby i namiotu. Wiele osób sądzi, że najlepszy impregnat do butów jest bezbarwny. Taki preparat można bez obaw stosować na materiały w różnych kolorach. 

Impregnat do butów – dlaczego warto go używać?

Część osób zastanawia się, czy impregnacja obuwia rzeczywiście jest potrzebna i niesie za sobą tak duże korzyści. Kupując sprawdzony środek, można skutecznie zabezpieczyć buty przed wodą i zanieczyszczeniami. Impregnat tworzy na materiale specjalną powłokę ochronną, dzięki czemu nie wchłania on wody (spływa ona po powierzchni, nie dostając się do środka). Ważne jest to, aby impregnację przeprowadzać odpowiednio, to znaczy przed nałożeniem preparatu dokładnie wyczyścić buty, na chwilę je odstawić, zaimpregnować i poczekać, aby wyschną.

 

Ile kosztuje skuteczny impregnat do butów?

Istotną zaletą jest to, że w sklepach można bez trudu znaleźć impregnaty do butów w dobrych cenach. Sprawdzone preparaty można nabyć już za ok. 15 zł. Są też nieco droższe produkty, ale cena za jedno opakowanie rzadko przekracza 50 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Impregnat do butów – co to jest?

Impregnat do butów to środek, który ma za zadanie zabezpieczyć obuwie przed działaniem wody i zabrudzeniami. Preparat tego typu składa się z naturalnych lub chemicznych substancji, które tworzą na materiale specjalną powłokę. Dzięki niej zwiększa się jego wytrzymałość. Woda, z którą ma kontakt tkanina, nie wnika do środka, ale spływa po powierzchni. Tym samym buty są bardziej wytrzymałe. W trakcie ich noszenia nie trzeba się obawiać tak bardzo o ich przemoczenie. Dobrej jakości impregnat do obuwia, mimo że tworzy na nim ochronną powłokę, pozwala na swobodny przepływ powietrza.

P2: Jak często stosować impregnat do butów?

Nowo zakupione buty są gotowe do użycia zaraz po rozpakowaniu. Producent dba o to, aby je dobrze zaimpregnować, jeśli jednak mimo wszystko nie jesteśmy tego pewni, możemy dodatkowo zastosować środek przed pierwszym użyciem. Później z impregnatu należy korzystać regularnie, wtedy, kiedy obuwie tego wymaga. Łatwo to sprawdzić, bo wystarczy zaobserwować, jak materiał zachowuje się przy kontakcie z wodą. Jeśli kropelki nie wnikają do środka, tylko zatrzymują się na powierzchni, oznacza to, że impregnat nadal działa. W innym wypadku występuje konieczność zastosowania specjalnego środka. O impregnacji powinniśmy pamiętać przede wszystkim w sezonie jesienno-zimowym.

 

P3: Gdzie kupić impregnat do butów?

Część osób zastanawia się, gdzie kupić impregnat do butów ze skóry ekologicznej, naturalnej i z innych materiałów. Taki preparat jest dostępny w każdym dobrym sklepie obuwniczym. Produkty tego typu są również sprzedawane w sklepach oferujących odzież sportową i górską. Największy wybór preparatów można znaleźć w Internecie. Zakupy online są bardzo popularne i wciąż wzrasta liczba osób, które się na nie decydują. Nabywając produkt przez Internet, można łatwo sprawdzić, w którym sklepie jest najtańszy i tym samym zaoszczędzić trochę pieniędzy. Zaletą jest też łatwy dostęp do opinii innych kupujących.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ