Wygodne żelazko turystyczne może być niezastąpione w czasie podróży, zwłaszcza jeśli, tak jak Rowenta DA1510 waży zaledwie 1 kg. Produkt ten nie bez przyczyny znalazł się na szczycie naszego rankingu najlepszych turystycznych modeli żelazek. Jest on mały, lekki, bardzo łatwy w obsłudze, a przy tym wydajny, co jest zasługą sporej mocy. Posiada funkcję prasowania w pionie, która może okazać się pomocna dla osób szukających lekkiego i wygodnego żelazka do prasowania wiszących tekstyliów. Jeśli jednak sprzęt ten nie przypadł Ci do gustu, polecamy Twojej uwadze model First FA 5642. Jest to równie ciekawe żelazko turystyczne posiadające składaną rączkę. Podobnie do sprzętu Rowenty nie zajmuje zbyt wiele miejsca w torbie, jest łatwe w obsłudze i ma wiele funkcjonalnych rozwiązań. Aby bliżej poznać jego cechy, zapraszamy do dalszej części artykułu.
Najlepsze żelazka turystyczne w 2024 roku
W czasie podróży służbowej, na wakacjach lub podczas pobytu na zagranicznym stypendium pojawia się potrzeba wyprasowania ubrań. Oczywiście można skorzystać z profesjonalnych usług, ale nie zawsze są one dostępne i niestety bywają drogie. Dlatego przygotowaliśmy ten oto ranking żelazek turystycznych. Niewielkie gabarytowo urządzenia są łatwe w transporcie i niezawodne w wyprasowaniu pogniecionych ubrań.
Tabela porównawcza
Nasze zalecenia
Rowenta DA1510
Żelazko turystyczne Rowenta DA1510 to pierwsza propozycja w tym rankingu. Jest to niewielkie, bardzo poręczne urządzenie – doskonałe w podróży, ale również do prasowania w domu. Zwykle nie jest tak wydajne, jak pełnowymiarowe żelazko, ale nie da się ukryć, że świetnie radzi sobie nawet z bardzo trudnymi zagnieceniami, które są wyjątkowo oporne do rozprasowania.
Dzięki niewielkim rozmiarom można je bez problemu schować do walizki. Posiada ono bardzo praktyczną funkcję do prasowania w pionie, a więc wyprasujesz firany, marynarki, czy płaszcze.
Żelazko wytwarza 10 g pary na minutę i ma funkcję dodatkowego uderzenia pary – 45g/min. Poza tym posiada funkcję doboru strumienia pary w zależności od prasowanej tkaniny.
Żelazko waży ok. 1 kg, a więc jest bardzo mobilne. To najlepsze żelazko turystyczne zyskało uznanie wielu konsumentów. Uważane jest za mocne i bardzo wydajne. Poza tym użytkownicy wysoko ocenili jego bezawaryjność, łatwą obsługę i mobilność.
Wygodne żelazko turystyczne Rowenta DA1510 o mocy 1000 W to urządzenie, które waży zaledwie 1 kg. Sprawdzi się także jako sprzęt do codziennego prasowania zagnieceń na ubraniach.
Zalety
Wymiary: Żelazko waży 1 kg, poza tym jest ono niewielkie i tym samym bardzo poręczne. Doskonale nadaje się dla osób, które często podróżują, gdyż w torbie nie zajmie dużo miejsca.
Moc: Jest to najmocniejsze żelazko w naszym zestawieniu. Radzi sobie nawet z trudnymi zagnieceniami i materiałami, które ciężko się prasuje.
Funkcja prasowania w pionie: Za sprawą tej funkcji szybko odświeżysz marynarkę i sukienkę, zwłaszcza, że sprzęt ten wytwarza parę i ma mocne uderzenie pary radzące sobie z trudnymi zagnieceniami. Jednocześnie żelazkiem możesz prasować firany i inne, wiszące w domu tkaniny.
Bezawaryjność: Jak zauważają konsumenci sprzęt ten jest bardzo solidny i przy tym wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz wszelkie awarie.
Łatwość obsługi: Prezentowane żelazko jest łatwe w obsłudze. Bez problemu je uruchomimy, ustawimy parametry pracy, czy włączymy system wytwarzania pary.
First FA 5642
Żelazko turystyczne ze składaną rączką First FA 5642 to druga propozycja w naszym zestawieniu. Jest to model, który zapewni Ci szybkie, dokładne i bezproblemowe prasowanie tkanin podczas wyjazdu, ale również w domu. Ma stopę pokrytą teflonem, a więc niebezpieczeństwo przypalenia tkanin jest zminimalizowane.
Poza tym szybko się nagrzewa. Urządzenie ma możliwość prasowania na sucho oraz na mokro. Model ten jest wyposażony w funkcję uderzenia pary, co ułatwia prasowanie bardziej opornych, grubych tkanin. Zbiornik na wodę jest przezroczysty.
Ma też praktyczny spryskiwacz, dzięki któremu zwilżysz materiał i ułatwisz sobie prasowanie. Posiada praktyczną kontrolkę pracy. Moc urządzenia wynosi 800 W. Składany uchwyt to nie wszystkie rozwiązania, które ułatwią Ci przewożenie tego żelazka.
Posiada ono również wygodne miejsce na nawinięcie przewodu. Konsumenci, którzy zdecydowali się na ten model podkreślają, że jest to bardzo dobra miniaturka standardowego żelazka. Posiada niezbędne wyposażenie, ma komfortowy uchwyt, ale przede wszystkim zajmuje naprawdę niewiele miejsca.
First FA 5642 to żelazko turystyczne posiadające składaną rączkę. Moc urządzenia to 800 W.
Zalety
Szybkie nagrzewanie i prasowanie: Na wakacjach lub podczas podróży służbowej nie chcemy tracić czasu na prasowanie. Jednak jak zauważają konsumenci, producent zadbał o to, aby praca z tym żelazkiem była dla nas komfortowa i przebiegała sprawnie. Urządzenie nagrzewa się w 1-2 minuty.
Teflonowa stopa: Stopa żelazka jest solidna, a przy tym nie przywierają do niej materiały. W efekcie nasze ubrania są chronione przed uszkodzeniem.
Spryskiwacz: Żelazko ma niewielki pojemnik na wodę i do tego spryskiwacz. Dzięki niemu zwilżymy dany materiał i ułatwimy sobie prasowanie trudniejszych zagnieceń.
Praktyczne rozwiązania: Żelazko ma miejsce do nawinięcia przewodu. Posiada przezroczysty pojemnik pozwalający nam kontrolować stan wody w zbiorniku. Poza tym posiada wygodny uchwyt i bardzo praktyczne kontrolki pracy.
Łatwa obsługa: W swoich ocenach konsumenci podkreślają, że prezentowane żelazko jest łatwe w obsłudze.
Wady
Moc: Dla niektórych osób moc, która wynosi 800 W jest zdecydowanie zbyt niska, zwłaszcza do prasowania trudnych tkanin.
Camry CR 5024
Żelazko turystyczne Camry CR 5024o o mocy 840 W to nasza trzecia propozycja, która będzie niezastąpiona w czasie podróży. Ma niewielkie wymiary i dzięki składanej rączce z łatwością zmieści się w każdym bagażu. Żelazko jest łatwe w użytkowaniu i bardzo lekkie (0,6 kg wagi).
Jest wyposażone w funkcję regulacji temperatury za pomocą pokrętła – dopasujesz tryb pracy do danego materiału. Konsumenci wysoko ocenili jakość wykonania i nowoczesne wzornictwo wyróżniające ten model.
Posiada on możliwość prasowania zarówno na sucho, jak również prasowania z parą, dzięki której łatwiej rozprasujesz trudniejsze zagniecenia. Teflonowa stopa tego modelu jest antyadhezyjna, a więc nie musisz martwić się o przywieranie (np. nadruków koszulek). Urządzenie ma przezroczysty zbiornik na wodę oraz lampkę kontrolną termostatu.
Dzięki temu wiesz, czy w pojemniku jest wodą i czy urządzenie jest gotowe do pracy. Moc żelazka to 840 W. Konsumenci wysoko ocenili funkcjonalność tego sprzętu, jego niewielką wagę, jak również solidne wykonanie.
Żelazko turystyczne Camry CR 5024o ma moc 840 W. Za sprawą niewielkiej wagi, która wynosi niespełna kilogram, doskonale sprawdzi się w podróży.
Zalety
Regulacja temperatury: Urządzenie posiada praktyczne pokrętło umożliwiające wybór trybu pracy, a tym samym dostosowanie temperatury urządzenia do danej tkaniny. Nie musisz obawiać się, że urządzenie spali Twoje ulubione koszulki, bluzki czy szaliki.
Prasowanie na mokro i sucho: Sprzęt może pracować na sucho, ale dzięki funkcji pary i spryskiwacza, czyli możliwości pracy na mokro, łatwiej wyprasujemy trudniejsze zagniecenia na ubraniach.
Antyadhezyjna stopa teflonowa: Za sprawą bardzo solidnej stopy oraz dzięki jej właściwościom nie musisz obawiać się, że nadruki z Twoich koszulek przykleją się do żelazka.
Pojemnik na wodę: Ponieważ żelazko ma przezroczysty zbiornik na wodę, łatwiej skontrolujesz, kiedy pojemnik będzie wymagał napełnienia.
Wady
Moc: Jako wadę produktu konsumenci wymieniają moc. Nie jest ona wystarczająca do wyprasowania grubszych, bardziej wymagających tkanin.
Ariete Ultrastiri Travel 6224
Bardzo poręczne żelazko Ariete Ultrastiri Travel 6224 to nasza czwarta propozycja. Zmieści się w najmniejszej walizce, gdyż jest bardzo małe. Urządzenie ma teflonową stopę, wysoce odporną na zarysowania, którą łatwo się czyści. Posiada wbudowaną wytwornicę pary, dzięki której łatwiej wyprasujesz najtrudniejsze zagniecenia.
Moc żelazka to 800 W. Jest to bardzo prosty w obsłudze sprzęt, bez urozmaiceń, ale za to mocny i niezawodny. Z całą pewnością będzie Ci towarzyszył w czasie wielu długich i krótkich podróży. Model ten posiada praktyczną lampkę kontrolną zasilania. Ma zbiornik na wodę o pojemności 100 ml.
Zastosowanie takiego rozwiązania daje nam możliwość prasowania na mokro oraz na sucho. Urządzenie ma również funkcję prasowania w pionie, a więc przyda Ci się nie tylko w czasie podróży, ale i w domu do prasowania marynarek czy firanek.
Opinie o żelazkach turystycznych tej marki są bardzo pochlebne. Konsumenci cenią je za jakość wykonania, a także funkcjonalność.
Żelazko Ariete Ultrastiri Travel 6224 to model o mocy 800 W, który posiada zbiornik na wodę.
Zalety
Gabaryty: Jest to najmniejsze żelazko w naszym zestawieniu, dodatkowo leciutkie i zajmujące niewiele miejsca. Dlatego też jest ono niezastąpione w trakcie podróży.
Zbiornik na wodę: Żelazko posiada zbiornik na wodę o pojemności 100 ml. Daje nam to możliwość prasowania na sucho lub mokro, a więc model ten pomoże nam w łatwiejszym usuwaniu trudniejszych zagnieceń, jakie powstają na koszulach.
Funkcja prasowania w pionie: Za sprawą takiego rozwiązania żelazkiem łatwiej wyprasujemy sukienkę czy marynarkę, ale również zasłonę. Dzięki temu model ten jest bardzo funkcjonalny.
Wady
Powierzchnia płyty: Sprzęt ten jest bardzo malutki, co wydłuży prasowanie.
Cena: Biorąc pod uwagę wielkość żelazka i jego moc, jest to dość droga propozycja.
Adler AD5015
Dobre i tanie żelazko turystyczne AD 5015 Adler to nasza ostatnia propozycja. Jest to najtańszy i najprostszy model w naszym rankingu. Ma moc 800 W. Jest idealny do zabrania w podróż, co jest również związane z jego niewielką wagą – zaledwie 0,41 kg.
Poza tym ma niewielkie rozmiary i dzięki składanej rączce z łatwością zmieści się w każdym bagażu. Żelazko jest łatwe w użytkowaniu – ma możliwość szybkiej regulacji temperatury za pomocą praktycznego pokrętła.
Mimo braku funkcji uderzenia pary i zbiornika na wodę jest bardzo praktyczne i funkcjonalne. Konsumenci przede wszystkim podkreślają, że żelazko ma bardzo dobrą stopę typu non stick.
Poza tym wysoko ocenili małą wagę urządzenia, dzięki której można je nawet zabrać na weekendowy wyjazd. Konsumenci docenili też łatwą obsługę żelazka.
AD 5015 Adler to model o mocy 800 W, który waży niespełna 500 g. Jest to najlżejsza propozycja w naszym zestawieniu, która jest niezastąpionym kompanem w czasie podróży. Konsumenci podkreślają, że to dobre żelazko turystyczne do 50 zł.
Zalety
Waga: Model ten waży jedynie 400 g. Jest to więc lekka propozycja. Sprzęt ten możesz zabrać ze sobą nawet do małego plecaka lub torebki.
Stopa typu non stick: Dzięki temu, że żelazko ma nieprzywierającą powłokę, nie musisz obawiać się, że nadruki z Twoich koszulek przyczepią się do powierzchni żelazka, a Ty stracisz swój ulubiony T-shirt. Poza tym takie rozwiązanie sprawia, że czyszczenie żelazka jest mniej problematyczne.
Wady
Mała powierzchnia prasowania: Konsumenci zauważają, że jest to żelazko o bardzo małej powierzchni prasowania, co znacznie wydłuża proces przygotowania ubrań.
Brak zbiornika na wodę: Model ten nie ma zbiornika na wodę, a więc nie można nim prasować na mokro. Nie posiada też funkcji uderzenia pary.
Jakie żelazko turystyczne kupić?
Przewodnik zakupowy
W dzisiejszych czasach większość z nas dąży do tego, aby w jak największym stopniu poprawić komfort swojego życia. Wciąż poszukujemy rozwiązań, które ułatwią nam funkcjonowanie zarówno w domu, jak i w podróży. Lubimy otaczać się przedmiotami stworzonymi dla naszej wygody: miękkim łóżkiem, pysznym jedzeniem, rozrywkowym gadżetom, środkami komunikacyjnymi. Lista jest nieskończenie długa. Wśród wielu pozycji, w pierwszej 10 najważniejszych dla nas przedmiotów z pewnością znajdzie się czysta, uprasowana odzież.
Podczas, gdy duże i masywne żelazka pomagają nam uporać się z zagnieceniami w domu, będąc w delegacji lub na wakacjach sprawa nieco się komplikuje. Właśnie z tego względu stworzyliśmy poradnik, w którym pomożemy Ci podjąć decyzję, jakie żelazko turystyczne wybrać, aby cieszyć się schludną koszulą nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.
Moc – jakie jest najlepsze żelazko turystyczne?
Z pewnością jednym z najważniejszych parametrów żelazka jest jego moc. Jest bowiem wyznacznikiem tego, w jakim stopniu praca urządzenia będzie efektywna. Im mniejsza moc, tym sprzęt potrzebuje więcej czasu do maksymalnego rozgrzania oraz jest mniej skuteczne w prasowaniu mocno wygniecionych rzeczy.
Najbardziej rekomendowanym przez konsumentów żelazkiem jest urządzenie o minimalnej mocy 1000 W. Poradzi sobie z lekkimi zgięciami i odświeży odzież, która kilka godzin znajdowała się w walizce. Jeśli jednak zależy Ci na pełnej funkcjonalności sprzętu, taka wartość będzie z pewnością zbyt słaba. Dobre żelazko jest wyposażone w mocną grzałkę, która pobiera od 1500 W do 1800 W.
Sposób zasilania
Żelazka podróżne zasilane są zwykle na dwa sposoby: energią elektryczną lub energią samochodową. Pierwszy model jest powszechnie znany i z pewnością nikogo nie zdziwi instrukcja włączania urządzenia. Nowością jest jednak druga możliwość, która pozwala nam prasować ubrania nawet w terenie, gdzie odcięci jesteśmy od gniazdek elektrycznych. Wystarczy włożyć końcówkę przewodu do zapalniczki samochodowej i przyrząd zacznie się powoli grzać. Oczywiście, urządzenie wyposażone zostało w bardzo małą moc (do 1000 W), jednak z pewnością wystarczy, aby zadbać o schludny wygląd nawet podczas biwakowych wypadów.
Rozmiar – najlepsze żelazko turystyczne
Bardzo ważną cechą każdego żelazka podróżnego są jego rozmiary. Jak sama nazwa wskazuje, produkt będzie nam potrzebny podczas wycieczek, gdy cały nasz ekwipunek musimy zmieścić w jednej, bądź dwóch walizkach. Pośród szeregu sprzętów, takich jak suszarka, czy prostownica swoje miejsce powinno znaleźć też żelazko.
Spore rozmiary uniwersalnego, domowego sprzętu oraz jego waga są zbyt duże, aby zabierać go ze sobą w trasę. Dlatego też producenci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wzbogacili rynek o zminimalizowaną wersję urządzenia.
Optymalna wielkość podróżnego żelazka to 20 cm x 10 cm x 10 cm. Są to oczywiście przykładowe rozmiary, które mogą wahać się nawet do 10 cm, w jedną, bądź drugą stronę. Mimo wszystko, prawie dwa razy mniejsza konstrukcja będzie dla nas nie tylko oszczędnością cennego miejsca w torbie, ale również pozbyciem się zbędnego materiału. Podczas, gdy normalne żelazko waży ok. 1,5 kg. wariant turystyczny to ciężar ok. 0,5 kg. Jest to dość spora różnica szczególnie, gdy nasza walizka pozbawiona jest kółek i cały ekwipunek musimy ciągle trzymać zawieszony na własnym ramieniu.
Stopa
Z pewnością jedną z najważniejszych cech każdego żelazka jest jego stopa. Może być wykonana z różnych materiałów, od których najbardziej uzależniona jest cena. Najtańsze modele wyposażone zostały w powłokę teflonową, która jest dość wrażliwa na wszelkie zadrapania lub uderzenia. Zatem przy nieostrożnym użytkowaniu łatwo możemy ją zniszczyć.
Jeśli zależy Ci na solidnym produkcie, który nie porysuje się po kilku użyciach, rozważ zakup urządzenia z powierzchnią ze stali nierdzewnej. Takie modele są o wiele droższe, jednak z pewnością docenisz ich trwałość i precyzyjne wykonanie.
Inną opcją, często stosowaną przez producentów są sprzęty, które w swej stopie posiadają cząsteczki szafiru. Taki przyrząd uznany jest za profesjonalny sprzęt przeznaczony dla najbardziej wymagających konsumentów.
Nakładki
Na rynku funkcjonują dwa typy żelazek. Pierwszy posiada jedną część prasującą, drugi dwie. Jest to dość istotna różnica, ponieważ bardzo mocno wpływa na jakość prasowania. Znacznie częściej spotykany jest pierwszy model. Posiada on jedną stopę, która przylega bezpośrednio do grzałki. Za pomocą takiego sprzętu bardzo szybko pozbędziesz się brzydkich zagięć. Istnieje jednak podwyższone ryzyko, że delikatne materiały spalą się, jeśli nie zabezpieczysz ich ręcznikiem lub ściereczką.
Inaczej sprawa przedstawia się w przypadku podwójnej stopy prasującej. Takie żelazko wyposażone jest w zdejmowaną nakładkę, którą instalujemy w urządzeniu na czas prasowania bardzo delikatnych tkanin. Dodatkowy element izoluje wysoką temperaturę, dzięki czemu nie potrzebujemy zabezpieczeń w postaci ręcznika.
Żelazka poziome i pionowe
Żelazka turystyczne możemy podzielić na poziome, pionowe i uniwersalne. Pierwsze to bardzo proste urządzenia, za pomocą których możemy wyprasować nasze ubrania w pozycji leżącej tj. na desce lub innym twardym podłożu.
Nowoczesna technologia umożliwiła jednak stworzenie przyrządów, o które zadbamy również przy bardzo trudnych do prasowania materiałach np. zasłonach, firankach, czy garniturach. Są to tzw. prasowacze parowe. Dzięki gorącej parze wypuszczanej przez sprzęt pod dużym ciśnieniem, dana partia materiału zmiękcza się i prostuje. Dodatkowo tym sposobem bardziej zadbamy o naszą odzież, ponieważ nie styka się ona bezpośrednio z rozgrzanym metalem, a jedynie poddana jest działaniu delikatnej pary wodnej.
Niektóre modele żelazek turystycznych posiadają podwójne zastosowanie. Mogą być używane jako standardowe urządzenia do prasowania na desce, ale również świetnie sprawdzają się w roli prasowacza parowego. Taki przyrząd jest nieco droższy, jednak z pewnością sprawdzi się podczas konferencji lub delegacji, gdzie nie możesz dopuścić do przypalenia garnituru lub delikatnej sukienki koktajlowej.
Rączka
Niewielkim, lecz dość istotnym detalem jest rączka żelazka turystycznego. W większości urządzeń element możemy bez trudu złożyć, dzięki czemu urządzenie jest jeszcze bardziej kompaktowe. Zwróć jednak uwagę na to, w jaki sposób działa mechanizm. Jeśli słyszysz, że rączka skrzypi lub blokuje się, to zastanów się, czy gadżet będzie trafnym zakupem.
Pojemnik na wodę
Prasowanie na sucho zajmuje bardzo dużo czasu i jest niebezpieczne dla naszych ubrań. Dlatego też wielu producentów wyposażyło swoje żelazka w pojemniki na wodę. Podczas prasowania za pomocą spryskiwacza w bardzo łatwy sposób zwilżymy materiał, usprawniając naszą pracę.
Przed zakupem zastanów się, jakiej wielkości powinien być pojemnik. Jeśli jesteś przyzwyczajony do częstego spryskiwania ubrań, zdecyduj się na zakup produktu wyposażonego w zbiornik o objętości min. 80 ml.
Żelazka podróżne w dobrych cenach
Przekrój cen wśród asortymentu żelazek parowych jest ogromny. Wartość uzależniona jest od takich czynników, jak dostępne funkcje, wielkość, czy marka. Najtańsze urządzenie kupisz już za ok. 30 zł. Jest to prosty sprzęt, który sprawdzi się na wycieczce, czy nieformalnym wypadzie za miasto. Jeśli jednak zależy Ci na czasie i precyzyjnej pracy, pomyśl o zakupie bardziej zaawansowanego żelazka. Urządzenie o solidnej konstrukcji i wysokiej efektywności będzie kosztować nawet 150 zł.
Ile waży żelazko turystyczne?
Jeśli zastanawiasz się nad zakupem żelazka turystycznego, bez wątpienia chcesz wiedzieć, jak powinien wyglądać tego typu sprzęt. Wymiary i waga poszczególnych modeli mogą się nieco różnić. Warto więc poznać pewne standardy, które uchronią Cię przed zakupem zbyt dużego, a tym samym mało praktycznego urządzenia.
Żelazko turystyczne – waga
Przyjmuje się, że waga żelazka turystycznego nie powinna przekraczać 1 kg. Jeśli sprzęt nie będzie zbyt ciężki, jego przenoszenie nie sprawi nam dużego problemu. Co więcej, nasza walizka będzie lżejsza, co bez wątpienia ułatwi nam podróż. W ofercie producentów można też znaleźć modele, które ważą nawet 500 g. Zakup takiego urządzenia może wydawać się bardzo dobrym wyborem. Trzeba jednak podkreślić, odpowiadając jednocześnie na pytanie, jakie żelazko turystyczne jest polecane przez konsumentów, że Internauci wolą zainwestować w nieco cięższe modele. Jest to spowodowane tym, że za lekki sprzęt nie jest zbyt efektywny. Wiele osób twierdzi, że trzeba mocno dociskać stopę żelazka do tkaniny, aby pozbyć się z niej zagnieceń. To okazuje się męczące dla użytkownika i niezbyt wygodne.
Jakie wymiary powinno mieć żelazko turystyczne?
Równie ważne, jak waga sprzętu są jego wymiary. Jeśli chcemy zmieścić wszystkie potrzebne na wyjazd ubrania i akcesoria, każdy centymetr się liczy. Dlatego też tak ważne jest to, aby wybierać możliwie najmniejsze modele. Najlepiej, jeśli długość żelazka wynosi ok. 20 cm, a jego wysokość nie przekracza 10 cm – 15 cm. Tego typu urządzenie bez wątpienia zmieści się w każdej, nawet bardzo małej walizce czy torbie. Zyskamy tym samym pewność, że nasze ubrania będą wyglądały schludnie i nie będziemy musieli rezygnować ze spakowania ważnych dla nas przedmiotów.
Składana rączka
Kolejnym rozwiązaniem, które pozwala nam nieco oszczędzić miejsce w walizce podróżnej, jest składany bądź demontowalny uchwyt. Warto sprawdzić, czy wybrane przez nas żelazko turystyczne ma taką opcję. Zdaniem dużej grupy Internautów jest ona bardzo przydatna. Zazwyczaj mechanizm składania jest tak pomyślany, aby użytkownik nie musiał używać dużo siły. Jeśli zdecydujemy się na zakup modelu ze składaną rączką, warto sprawdzić w sklepie wybrany przez nas sprzęt. Dobrze, jeśli złożymy rączkę i upewnimy się, że mechanizm działa płynnie.
Kiedy kupić żelazko turystyczne?
Omawiając zagadnienia związane z budową żelazka turystycznego należałoby też zastanowić się, kiedy tego typu sprzęt jest nam rzeczywiście potrzebny. Trzeba pamiętać o tym, że sporo hoteli, do których wybieramy się na wakacje, dysponuje tego typu sprzętami. Warto więc przed wyjazdem upewnić się, czy w danym miejscu mamy swobodny dostęp do tego urządzenia. Żelazko turystyczne bez wątpienia przyda się osobom, które podczas podróży chcą zaoszczędzić nieco pieniędzy i wybierają tańsze oferty noclegowe (w nich zazwyczaj nie ma żelazka). Urządzenie z pewnością okaże się niezastąpione dla konsumentów, którzy bardzo często podróżują i chcą mieć pewność, że w każdej chwili będą wyglądać odpowiednio.
Jak dbać o żelazko turystyczne?
Jeśli zdecydujemy się na zakup żelazka turystycznego, musimy dowiedzieć się, jak o nie dbać. Nie jest to skomplikowana czynność. Właściwie niczym nie różni się od pielęgnacji standardowego żelazka, które każdy ma w swoim domu. Trzeba pamiętać o tym, aby systematycznie czyścić stopę grzejną przy użyciu delikatnych środków. Zaleca się też, aby do zbiornika wlewać przegotowaną wodę. Ważne jest także systematyczne odkamienianie sprzętu np. przy pomocy mieszanki wody z octem.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ