Ranking 10 najlepszych tabletek do zmywarki w 2022

Ostatnio aktualizowane: 26.09.22

 

Tabletki do zmywarki – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

W sklepach dostępnych jest wiele różnych tabletek do zmywarki, dlatego też wybór jednego produktu nie jest oczywisty. Dla wszystkich osób, które wciąż się wahają, co kupić, przygotowaliśmy artykuł, a w nim opisy tych tabletek do zmywarek, które uznane są za skuteczne i wydajne. Naszą pierwszą propozycją jest Finish Quantum Max, czyli kapsułki do zmywarki dostępne w opakowaniu po 100 sztuk. Dobrze radzą sobie one z usuwaniem nawet uporczywych zabrudzeń i gwarantują wysoki połysk. Są one delikatne dla srebra i szkła. W zestawieniu musiały się też znaleźć tabletki do zmywarki Dreft Platinum z 3 rodzajami płynów. Kapsułki radzą sobie z usuwaniem zabrudzeń, a naczynia po ich użyciu są nabłyszczone.

10 najlepszych tabletek do zmywarki. Opinie w 2022 roku

 

Poniższy ranking tabletek do zmywarki wskazuje, jakie produkty są chętnie wybierane przez konsumentów. Punktem wspólnym dla nich jest to, że ich stosowanie przynosi efekty w postaci czystych naczyń. 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Tabletki do zmywarki usuwają skutecznie nawet uporczywe plamy z tłuszczu, osad z kawy czy przypalone resztki jedzenia. Dodatkowo kapsułki chronią przed powstawaniem wapiennego nalotu na naczyniach. Produkt działa skutecznie nawet w niższej temperaturze.

Difetto

Część osób przyznaje, że zapach kapsułek jest mocno wyczuwalny. Nie wszystkim się on podoba. Te osoby może to zniechęcić do używania produktu.

Conclusione

Tabletki Finish Quantum Max są sprzedawane w dużym opakowaniu (100 sztuk). Kapsułki są pokryte folią, która dobrze rozpuszcza się w wodzie. Produkt nie tylko dokładnie czyści naczynia, ale też je nabłyszcza i dodatkowo chroni. Kapsułki łączą w sobie zalety żelu i proszku.

Drugi wybór

Pregio

W środku kapsułek znajdują się 3 rodzaje płynów. Każdy z nich działa w nieco inny sposób, a w połączeniu gwarantują bardzo dobre efekty. Stosując te tabletki, można mieć pewność, że naczynia będą dokładnie umyte, nawet te, na których były mocniejsze plamy po jedzeniu.

Difetto

Na delikatnych szklanych naczyniach pozostają nieestetycznie wyglądające smugi. Osoby, którym zależy na idealnym wyglądzie naczyń, muszą je dodatkowo przecierać.

Conclusione

Produkt można kupić w opakowaniu po 90 sztuk. Zawarty w kapsułkach niebieski płyn chroni przed osadzaniem się tłuszczu w rurach, na filtrach i w systemach natryskowych. Tabletki do zmywarki mają przyjemny zapach wyczuwalny podczas wyciągania naczyń.

Rozważ też

Pregio

Produkt jest uznawany za skuteczny. Kapsułki są w stanie poradzić sobie nawet z mocniejszymi zabrudzeniami. Tabletki mają 3 komory i dzięki temu łatwo rozpuszczają się w wodzie i to nawet w niskich temperaturach.

Difetto

Kapsułki Fairy Platinum Plus otula stosunkowo delikatna folia. Niektórym osobom zdarzyło się ją lekko uszkodzić w trakcie wkładania tabletki do zmywarki, powoduje to wylanie się zawartości.

Conclusione

Tabletki sprawdzają się nawet przy krótkim cyklu zmywania. Są one w stanie usunąć także zaschnięte zabrudzenia i mocne plamy z tłuszczu. Naczynia po umyciu są nie tylko czyste, ale też przyjemnie się błyszczą. Opakowanie zawiera 84 sztuk produktu.

 

Kapsułki do zmywarki Finish

 

1. Tabletki do zmywarki Finish Quantum Max 100 szt.

 

Polecamy Twojej uwadze tabletki do zmywarki Finish Quantum Max. Są one dostępne w dużym opakowaniu (100 sztuk), więc wystarczają na długo. Produkt jest ceniony za to, że chroni szkło i srebro, a dodatkowo zabezpiecza przed osadzaniem się wapiennego nalotu na naczyniach. 

Te kapsułki do zmywarki są wielofunkcyjne i jak zapewnia producent, działają w 14 obszarach. Skutecznie usuwają one zabrudzenia, nawet te uporczywe takie jak plamy z tłuszczu czy osad z kawy i herbaty. Dodatkowo sprawiają, że naczynia po umyciu ładnie się błyszczą.

Przeprowadzony test tabletek do zmywarki potwierdził, że produkt Finish Quantum Max działa skutecznie. Kapsułki łatwo się rozpuszczają. Produkt jest łatwy w użyciu. Zaletą jest jego dostępność w dużym opakowaniu.

Tabletki do zmywarki Finish Quantum Max są sprzedawane w opakowaniu zawierającym 100 sztuk. 

 

Zalety

Skuteczność: Kapsułki działają skutecznie nawet bez wcześniejszego namaczania talerzy. Są one w stanie usunąć uporczywe plamy np. po kawie czy jedzeniu.

Połysk: Wyciągając naczynia ze zmywarki, można zauważyć na nich ładny połysk. Taki efekt można uzyskać dzięki stosowaniu kapsułek o dobrym składzie.

Gwarancja ochrony: Tabletki do zmywarki zapewniają ochronę filtrów znajdujących się w urządzeniu. Dodatkowo zabezpieczają one przed kamieniem.

Dobre efekty przy niskich temperaturach: Finish Quantum Max działa skutecznie nawet w niskich temperaturach. 

Duże opakowanie: Produkt jest zamknięty w opakowaniu po 100 sztuk, dlatego starcza na długi czas.

 

Wady

Zapach: Kapsułki mają stosunkowo intensywny zapach. Z opinii wynika, że nie każdemu się on podoba.

 

 

 

 

Dreft kapsułki do zmywarki

 

2. Tabletki do zmywarki Dreft Platinum 90 szt

 

W tym zestawieniu musiały się znaleźć tabletki do zmywarki Dreft Platinum, które przez większość kupujących są oceniane jako bardzo dobre. Jedna kapsułka zawiera połączenie 3 różnych płynów, które razem gwarantują efekty w postaci idealnie czystych naczyń.

Produkt jest sprzedawany w dużym opakowaniu, w którym znajduje się 90 tabletek. Te kapsułki do zmywarki szybko rozpuszczają się w wodzie i chronią przed powstawaniem kamienia. Łatwo się z nich korzysta i nie trzeba stosować innych dodatkowych środków, aby skutecznie usunąć zabrudzenia z naczyń.

Konsumenci doceniają te kapsułki do zmywarki za niewygórowaną cenę, ich skuteczność działania i dobrze dobrany skład. Połączenie 3 płynów o różnym działaniu przynosi dobre efekty. 

Dreft Platinum to tabletki do zmywarki dostępne w opakowaniu po 90 sztuk. Jedna kapsułka zawiera 3 rodzaje płynów.

 

Zalety

Efektywność: Produkt dobrze się rozpuszcza i usuwa nawet większe plamy z tłuszczu. Te tabletki do zmywarki są w stanie sobie poradzić niemal z każdym zabrudzeniem.

Przyjemny zapach: Kapsułki mają przyjemny zapach, który delikatnie czuć po otworzeniu zmywarki i w trakcie wypakowywania naczyń.

Dobrze rozpuszcza się w wodzie: Kupujący wskazują, że tabletki dobrze rozpuszczają się w wodzie. Nie trzeba się obawiać, że resztki środka czyszczącego pozostaną na naczyniach.

Łatwe używanie: Z produktu łatwo i wygodnie się korzysta. Tabletki są tak zrobione, że ich umieszczenie w zmywarce nie sprawia problemów.

 

Wady

Smugi: W pojedynczych opiniach można przeczytać, że na delikatnym, przezroczystym szkle kapsułki zostawiają smugi.

 

 

 

 

Kapsułki do zmywarki Fairy

 

3. Kapsułki do zmywarki Fairy Platinum Plus All in One 84

 

Fairy Platinum Plus All in One to godne polecania kapsułki do zmywarki sprzedawane w opakowaniu po 84 sztuki. Tabletki są tak wykonane, że szybko rozpuszczają się w wodzie i to nawet przy ustawieniu krótkiego cyklu i niskiej temperatury.

Kapsułki marki Fairy są cenione za to, że skutecznie usuwają resztki jedzenia, plamy z kawy czy tłuszczu. Dodatkowo chronią przed powstawaniem nieprzyjemnego osadu na naczyniach. Tabletki do zmywarki Fairy sprawiają, że szklanki i talerze są ładnie nabłyszczone.

Czy zakup tego produktu będzie dobrą decyzją? Jeśli wziąć pod uwagę opinie o tabletkach do zmywarki Fairy, można bez wahania odpowiedzieć, że tak. Większość recenzji dotycząca prezentowanych kapsułek jest pozytywna. 

Kapsułki do zmywarki Fairy Platinum Plus All in One są sprzedawane w zestawie po 84 sztuki. Tabletki mają 3 komory. 

 

Zalety

Efekt nabłyszczania: Produkt jest ceniony za to, że gwarantuje efekt nabłyszczenia. Naczynia po wyjęciu ze zmywarki nie tylko są czyste, ale też ładnie się prezentują. 

Wygodne opakowanie: Kapsułki są sprzedawane w wygodnym opakowaniu z zamknięciem strunowym. Dzięki niemu nie musimy się obawiać o to, że produkt będzie narażony na działanie czynników zewnętrznych i szybko straci swoje właściwości.

Czyste naczynia: Tabletki dobrze radzą sobie z usuwaniem wszelkich zabrudzeń, nawet tych uznawanych za najbardziej uporczywe.

 

Wady

Folia: Płyn jest zamknięty w folii, która w trakcie mycia się rozpuszcza. Podczas zakładania tabletki trzeba uważać, aby jej nie uszkodzić, bo czasami to się zdarza.

 

 

 

 

Ekologiczne kapsułki do zmywarki

 

4. Tabletki do czyszczenia zmywarek Frosch 30 szt.

 

Tabletki do zmywarki Frosch powstały na bazie sody. Są one polecane do wszystkich typów zmywarek. Na jedno mycie wystarczy użyć jednej kapsułki. Należy umieścić ją w odpowiedniej komorze. Ekologiczne tabletki do zmywarki są pokryte folią, która rozpuszcza się w wodzie.

Produkt jest sprzedawany w opakowaniu po 30 sztuk. Kapsułki do zmywarki dokładnie czyszczą wszystkie naczynia i są w stanie rozpuścić nawet zaschnięte jedzenie. Dodatkowo tabletki sprawiają, że naczynia i szklanki ładnie się błyszczą.

Frosch to dobre i tanie tabletki do zmywarki, które są chętnie wybierane przez konsumentów. Świadczy o tym liczba pochlebnych komentarzy. Kupujący zachęcają innych do zainwestowania w ten produkt.

Frosch to dobre tabletki do zmywarki do 25 zł. Są one dostępne w opakowaniu po 30 sztuk. Kapsułki powstały na bazie sody.

 

Zalety

Skutecznie usuwają zabrudzenia: Te ekologiczne tabletki do zmywarki mimo łagodnego składu są w stanie bez problemu uporać się ze wszelkimi zabrudzeniami.

Nie pozostawiają nieprzyjemnego zapachu: Kapsułki nie zostawiają mocnego zapachu, czym wyróżniają się na tle wielu innych produktów.

Papierowe opakowanie: Tabletki są zamknięte w kartonowym pudełku. To bardziej ekologiczne rozwiązanie niż plastikowe opakowanie.

 

Wady

Biały osad: Czasami na powierzchni naczyń pozostaje lekki biały nalot. Dzieje się tak szczególnie w trakcie krótkich cykli.

Ilość kapsułek: W jednym opakowaniu jest tylko 30 tabletek. Jeśli myjemy dużo naczyń, musimy często uzupełniać zapasy.

 

 

 

 

Kapsułki do zmywarki Ludwik

 

5. Inco Tabletki do zmywarek Ludwik ekologiczne All in One 90szt.

 

Sprawdź eko tabletki do zmywarki Ludwik All in One sprzedawane w opakowaniu po 90 sztuk. Są to dobrej jakości tabletki, które nie zwierają szkodliwych substancji chemicznych m.in. fosforanów. Produkt nie ma też w składzie konserwantów i substancji zapachowych.

Prezentowane kapsułki do zmywarki działają skutecznie, co jest możliwe dzięki Baking Soda System. Odpowiada on za efektywne usuwanie przypaleń i tłuszczu. W tabletkach znajdują się enzymy, które pozbywają się skrobi i białka. 

Na pytanie, czy warto spróbować tych kapsułek w swojej zmywarce, konsumenci odpowiadają, że tak. Ich zdaniem to dobre ekologiczne tabletki, które dobrze myją naczynia i są bezpieczne w stosowaniu.

Ekologiczne tabletki do zmywarki Ludwik All in One mają tekturowe opakowanie. W środku znajduje się 90 kapsułek.

 

Zalety

Pozbywają się mocnych zabrudzeń: Baking Soda System gwarantuje efektywne usuwanie przypaleń, plam z tłuszczu i innych mocnych zabrudzeń.

Dobry skład: Te kapsułki do zmywarki są doceniane za to, że nie mają w składzie szkodliwych substancji chemicznych np. fosforanów. Nie zawierają też konserwantów ani sztucznych zapachów.

 

Wady

Smugi: Czasami na powierzchni przezroczystych szklanek zrobionych z delikatnego szkła pojawiają się smugi.

Opakowanie: Tekturowe opakowanie jest ekologiczne, ale trzeba liczyć się z tym, że łatwo je uszkodzić.

 

 

 

 

Kapsułki żelowe do zmywarki

 

6. Kapsułki Glanz Meister All in One 45 szt.

 

Osobom mającym zaufanie do niemieckich środków czystości polecamy pochodzące z tego kraju kapsułki Glanz Meister All in One 45 szt. Opakowanie o wadze 100g zawiera 45 małych, żelowych kapsułek, każda zamknięta w rozpuszczalnej folii zawiera 16 g środka myjącego. Według producenta kapsułki charakteryzują dobre właściwości myjące, a także wpływają na połysk naczyń po procesie mycia ich w zmywarce.

Kapsułki szybko ulegają rozpuszczeniu, nawet w przypadku użycia programów o niższej temperaturze, a ich skoncentrowana formuła sprawia, że z naczyń usuwane są wszelkie osady po napojach, trudne zaschnięte zabrudzenia, tłuszcz i plamy innego pochodzenia. Kapsułki żelowe do zmywarki mają też właściwości zmiękczające twardą wodę, a także ich skład powoduje, że kamień nie odkłada się na elementach zmywarki. To również produkt pozbawiony fosforanów, zatem jego stosowanie nie szkodzi środowisku.

 

 

 

 

Kapsułki do zmywarki Somat

 

7. Tabletki do Zmywarki Somat Tabl Gold 100szt

 

Tabletki do zmywarki Somat Tabl Gold 100szt są zapewne znane niejednemu użytkownikowi zmywarki jako produkt radzący sobie z uporczywymi zabrudzeniami na naczyniach, przypalonymi i zaschniętymi resztkami jedzenia. Kapsułki do zmywarki Somat, to produkt, który umyje trudne zabrudzenia z naczyń bez ich wcześniejszego namaczania. Tabletki równie skutecznie umyją garnki i patelnie jak i szklanki czy sztućce pozostawiając je czyste i błyszczące.

Tabletki Somat Gold rozpuszczają się szybko, nawet w niskich temperaturach mycia i sprawiają, że naczynia nawet w krótkich cyklach zmywania wymywają się do czysta. Specjalna receptura tabletek sprawia, że na umytych naczyniach nie pozostają żadne zacieki, a technologia neutralizująca zapachy dba o to, aby zostały one trwale usunięte. Na korzyść tego produktu przemawia również fakt uzyskania przez niego Certyfikatu TÜV, czyli najwyższej oceny Instytutu Testów Konsumenckich w Niemczech. Opakowanie o wadze 2.16 kg zawiera 100 tabletek.

 

 

 

 

Cleox kapsułki do zmywarki

 

8. Tabletki do Zmywarki Cleox 24×20 g

 

Mniej znane, ale przez wielu lubiane tabletki do zmywarki Cleox 24×20 g, z łatwością usuwają trudne zabrudzenia, przepalenie, osady po kawie i herbacie oraz tłuszcz. Po procesie mycia z użyciem Cleox naczyniom nadany zostaje połysk i świeży zapach. Jednocześnie skład kapsułek wpływa na zmiękczenie wody, chroniąc zmywarkę przed osiadającym kamieniem, a także zapobiegające matowieniu szkła i niszczeniu stali od korozji.

Wszystkie te cechy Cleox kapsułki do zmywarki zyskują za pomocą nowoczesnych technologii, wykorzystujących działanie nabłyszczające, zmiękczające i czyszczące składników produktu. Niezależnie od wielkości zmywarki i ilości naczyń w niej umieszczonych, do 1 cyklu mycia wykorzystuje się jedną kapsułkę. W kartonowym opakowaniu o masie 1,5 kg znajduje się 60 kapsułek typu all in one. Na uwagę zasługuje to, że tabletki Cleox to produkt polski, nie zawierający w składzie fosforanów, a opakowanie, w którym są umieszczone kapsułki pochodzi z recyklingu.

 

 

 

 

Tabletki do zmywarki W5

 

9. Tabletki do Zmywarki W5 Cytrynowe 40 sztuk

 

Tabletki do zmywarki W5 cytrynowe 40 sztuk zawierają w swoim składzie środek czyszczący zapewniający idealną czystość naczyń, nawet naczyniom z zaschniętym brudem. W składzie jest także nabłyszczacz zapobiegający odkładaniu się kamienia i ograniczający powstawanie zacieków oraz sól, która aktywnie wiąże wapno z wody i ogranicza powstawanie osadów.

Ponadto regularne stosowanie kapsułek sprawia, że działa długofalowa ochrona szkła, srebra i metali, sprawiając, że wychodzą z mycia lśniące, utrzymujące połysk, bez zacieków i plam, a ich powierzchnia jest chroniona, co z kolei wpływa na wygląd naczyń po długim okresie użytkowania. Tabletki do zmywarki W5 prezentowane w rankingu mają zapach cytrynowy, ale na rynku występują również inne zapachy. Ten produkt typu all in one pochodzi z Niemiec, a wewnątrz opakowania o wadze 0.77 kg użytkownik znajdzie 40 kapsułek, każda zapakowana w rozpuszczalną folię.

 

 

 

 

Kapsułki do zmywarki Sunlight

 

10. All In 1 Double Action Tabletki do Zmywarki Lemon 72szt 

 

Jak zawiadamia producent produktu all in 1 Double Action tabletki do zmywarki Lemon 72szt, jest to środek bezfosforanowy, przeznaczony do mycia naczyń w zmywarkach, o potrójnie silnym działaniu czyszczenia, rozpuszczania tłuszczu i nadawania naczyniom połysku. W składzie kapsułki do zmywarki Sunlight zawierają zarówno sól jak i nabłyszczacz, zatem użytkownik nie musi tych środków używać oddzielnie. Jako że kapsułki w swym składzie zawierają środki wybielające na bazie tlenu, należy zachować ostrożność w kontakcie ze skórą dzieci.

Wrażliwych dorosłych chroni przed ewentualnym podrażnieniom zewnętrzna rozpuszczalna folia, bez zdejmowania której umieszcza się kapsułki w zmywarce. Opakowanie kartonowe o wadze 1.8 kg zawiera wewnątrz 72 kapsułki. Produkt ten w swoim składzie nie zawiera fosforanów, a będąc ekologicznym środkiem chemii profesjonalnej szybko się rozpuszcza nawet w niskiej temperaturze, zapobiega powstawaniu kamienia w zmywarce oraz neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Na uwagę zasługuje również fakt wykonania kartonowego opakowania z produktów recyklingowych.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie tabletki do zmywarki kupić?

 

Trafiłeś na naszą stronę prawdopodobnie dlatego, że szukasz informacji, jakie tabletki do zmywarki wybrać. Czym należy kierować się przy zakupie, aby nabyć produkt, który przynosi oczekiwane efekty? Kwestii wartych rozważenia jest kilka, o czym dowiesz się, czytając ten poradnik zakupowy.

Rodzaje tabletek do zmywarki

Odpowiadając na pytanie, jakie są najlepsze tabletki do zmywarki, trzeba przede wszystkim skupić się na rodzajach produktów, jakie są dostępne na rynku. Do wyboru są kapsułki jedno-, a także wielofunkcyjne. Pierwsze z wymienionych są przeznaczone tylko do mycia. Oznacza to, że usuwają one z naczyń zabrudzenia, nie robiąc nic dodatkowo. Tabletki tego typu są jednymi z najtańszych na rynku. Używając kapsułek, które mają tylko funkcję myjącą, trzeba liczyć się z tym, że na powierzchni naczyń będą widoczne smugi. O ile nie przeszkadzają one na zwykłych talerzach czy miskach, mogą okazać się problematyczne w przypadku rzeczy zrobionych z delikatnego szkła. Lepszym wyborem mogą więc okazać się tabletki typu 3w1, które poza tym, że czyszczą naczynia, dodatkowo mają w składzie płyn nabłyszczający i sól do zmywarek. Występują one w formie kapsułek zamkniętych w folii, która rozpuszcza się w trakcie zmywania. Niektóre z dostępnych tabletek do zmywarki mają w składzie też środek odpowiadający za zabezpieczenie szkła.

 

Skład

Aby kupić najlepsze tabletki do zmywarki, trzeba też zwrócić uwagę na skład produktu. Co musi się znaleźć w kapsułkach, aby skutecznie radziły sobie one z usuwaniem zabrudzeń? Ważnym składnikiem są bez wątpienia fosforany, których zadaniem jest pozbywanie się nieczystości. Część osób, które dbają o ekologię, szuka jednak takich kapsułek, które nie zawierają fosforanów. W takich przypadku mogą sprawdzić się przyjazne środowisku tabletki stworzone na bazie sody. 

W tabletkach do zmywarki muszą się znaleźć także środki czynne powierzchniowo, które odpowiadają za prawidłowe rozprowadzanie wody. Przydatne są też alkaliczne środki myjące, dzięki którym woda staje się miększa, a na naczyniach nie ma smug. Tabletki do zmywarki często zawierają też związki chloru, które wybielają naczynia. Część dostępnych na rynku kapsułek ma związki zapachowe. Niektóre osoby nie lubią, kiedy umyte naczynia intensywnie pachną. Tacy konsumenci powinni wybierać ekologiczne tabletki do zmywarki, które nie zawierają sztucznych zapachów. 

Przy zakupie tabletek do zmywania warto wziąć pod uwagę typ naczyń, z jakich najczęściej korzystamy. Jeśli większość z nich zrobiona jest z delikatnego szkła, zakup tabletek z nabłyszczaczem w składzie wydaje się niemal niezbędny. 

 

Ilość kapsułek w opakowaniu

Wybierając tabletki do zmywarek, sporo osób zwraca też uwagę na ilość kapsułek w opakowaniu i jakość jego wykonania. Co do pierwszej kwestii zasada jest prosta. Im więcej tabletek, tym na dłużej starczy nam opakowanie. Zakup większej ilości kapsułek za jednym razem ma też taką zaletę, że przeliczając na jedną kapsułkę jest tańszy. Osoby, które stawiają na bardziej ekologiczne rozwiązania, wybierają produkty zamknięte w tekturowym, a nie plastikowym opakowaniu. Warto jednak pamiętać, że pudełka z plastiku mają zwykle strunowe zamknięcie i lepiej chronią tabletki przed działaniem czynników zewnętrznych.

Czy tabletki do zmywarki muszą być dobrane do rodzaju używanego sprzętu?

Zdarza się tak, że producenci konkretnych zmywarek polecają do stosowania określone tabletki. W głowach niektórych konsumentów pojawia się więc pytanie, czy kapsułki należy dobierać do typu posiadanej zmywarki. Odpowiedź jest prosta i brzmi nie. To, że dany producent sprzętów do domu poleca rozwiązania konkretnej firmy i np. w zestawie dodaje tabletki do zmywarki danej marki, oznacza tylko tyle, że z nią współpracuje. Nie jest to wiążące dla nas, jako użytkowników sprzętu.

 

Tabletki do zmywarki w dobrych cenach

Cena tabletek do zmywarki jest uzależniona od ilości kapsułek w opakowaniu, popularności producenta i składu. Ekologiczne tabletki bez konserwantów i innych niebezpiecznych dodatków można kupić nawet za 25 zł w ilości 30 sztuk.

 

 

FAQ

 

P1: Tabletki do zmywarki – jak używać?

Większość osób ma w swoim domu zmywarkę. To urządzenie, bez którego spora grupa konsumentów nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Ten sprzęt ma wiele zalet, a do jednej z najważniejszych zalicza się łatwość użytkowania. Do pracy zmywarka potrzebuje tylko odpowiednich środków myjących, a najbardziej popularne są kapsułki. Większość z nich jest pakowana w folię, w środku której znajduje się odpowiedni płyn. Oznacza to, że kapsułkę wystarczy zawiesić w odpowiednim miejscu w środku zmywarki. Niektóre tabletki występują w takiej formie, że trzeba je włożyć do specjalnego pojemnika. Właściwie korzystanie z kapsułek sprowadza się tylko do ich umieszczenia w wyznaczonym miejscu w zmywarce.

P2: Co lepsze do zmywarki – tabletki czy żel?

W sklepach dostępne są nie tylko tabletki do zmywarki, ale też żele. Który środek jest skuteczniejszy? Za zakupem kapsułek przemawia to, że łatwo się z nich korzysta. Mają one też tak opracowany skład i ilość płynu w środku, aby gwarantować dobre efekty mycia bez względu na to, jak mocno zabrudzone są naczynia. Tabletki są też często sprzedawane w tekturowych opakowaniach, więc są bardziej ekologicznym wyborem w porównaniu z żelami zamkniętymi w plastikowej butelce. Na zakup żelu decydują się osoby, które chcą samodzielnie dozować ilość produktu i dostosowywać ją do poziomu załadowania zmywarki. 

 

P3: Ile kosztują tabletki do zmywarki?

Cena tabletek do zmywarki zależy przede wszystkim od ilości kapsułek w opakowaniu. Wpływ na nią ma także popularność producenta. Zazwyczaj za opakowanie zawierające ok. 100 sztuk trzeba zapłacić kilkadziesiąt złotych. Często w sklepach online można znaleźć atrakcyjne promocje. Ekologiczne tabletki do zmywarki w ilości 30 sztuk można kupić już za 25 zł. Niektóre osoby twierdzą, że przy częstym myciu, koszty zakupu środków są wysokie. Oczywiście można też zrobić domowe tabletki do zmywarki, ale zajmuje to sporo czasu i nie zawsze efekty mycia są takie, jakbyśmy tego oczekiwali.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ