Ranking 10 najlepszych tabletek do zmywarki w 2024

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Tabletki do zmywarki – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

 W sklepach dostępnych jest wiele różnych tabletek do zmywarki, dlatego też wybór jednego produktu nie jest oczywisty. Dla wszystkich osób, które wciąż się wahają, co kupić, przygotowaliśmy artykuł, a w nim opisy tych tabletek do zmywarek, które uznane są za skuteczne i wydajne. Naszą pierwszą propozycją jest produkt Finish Powerball Quantum kapsułki do zmywarki Lemon, czyli kapsułki do zmywarki dostępne w opakowaniu po 34 sztuki. Dobrze radzą sobie one z usuwaniem nawet uporczywych zabrudzeń i gwarantują wysoki połysk. Są delikatne dla srebra i szkła. W zestawieniu musiały się też znaleźć tabletki do zmywarki Dreft All in One Lemon 86 szt z 3 rodzajami płynów. Kapsułki radzą sobie z usuwaniem zabrudzeń, a naczynia po ich użyciu są nabłyszczone.

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Finish Quantum to 34 kapsułki do zmywarki zapewniające skuteczne czyszczenie, maksymalny połysk i ochronę filtrów. Usuwają one tłuszcz, przebarwienia i przypalony jedzenie. Zawierają Powerball for Quantum, działają w niskich temperaturach i nabłyszczają. Łatwe w użyciu, pozostawiają świeży, cytrynowy zapach.

Difetto

Tabletki, jeśli przechowywane bez oryginalnego opakowania, są narażone na działanie wilgoci. To powoduje, że otaczająca je osłonka rozpuszcza się i zawartość uwalnia się na zewnątrz. Tym samym rozlany płyn brudzi podłoże w miejscu przechowywania kapsułek, a poszczególne kapsułki sklejają się.

Conclusione

Finish Powerball Quantum to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących skutecznego, łatwego w użyciu i szybkiego mycia. Kapsułki wzbogacone są o silny składnik czyszczący, który usuwa nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Dodatkowo zapach cytryny zapewnia przyjemny zapach.

Drugi wybór

Pregio

Kapsułki, opakowane w rozpuszczalną folię zawierają trzy różne płyny. Działają one zarówno na naczynia, aby wyszły ze zmywarki idealnie czyste, jak i na wnętrze zmywarki, w którym nie osadza się tłuszcz i brud.

Difetto

Folia, w którą opakowana jest pojedyncza kapsułka jest wrażliwa na wilgoć. Przechowywana poza plastikowym opakowaniem w wilgotnym pomieszczeniu zwyczajnie rozpuszcza się.

Conclusione

Opakowanie zawiera 86 sztuk kapsułek. Można je przechowywać w oryginalnym opakowaniu, bowiem jest to szczelna folia plastikowa zamykana zamknięciem strunowym. Kapsułki zastępują sól do zmywarek i nabłyszczacz.

Rozważ też

Pregio

Plastikowe, grube opakowanie kapsułek zawiera 70 sztuk. Można je przechowywać w dostarczanym opakowaniu ponieważ jest ono zamykane strunowo chroniąc wnętrze przed wilgocią. Kapsułki zarówno myją naczynia jak i pielęgnują zmywarkę.

Difetto

Część klientów jest zdania, że zapach kapsułek jaki zostawiają one na naczyniach jest nie do przyjęcia. Twierdzą też, że zapach ten przenosi się na potrawy serwowane na tych naczyniach.

Conclusione

To bardzo popularne kapsułki do mycia naczyń, zawierające zarówno sól jak i nabłyszczacz oraz detergenty czyszczące naczynia. Użycie kapsułek jest łatwe, Wierzchnia, delikatna folia zabezpieczająca ulega rozpuszczaniu podczas procesu mycia.

 

10 najlepszych tabletek do zmywarki. Opinie w 2024 roku

 

Poniższy ranking tabletek do zmywarki wskazuje, jakie produkty są chętnie wybierane przez konsumentów. Punktem wspólnym dla nich jest to, że ich stosowanie przynosi efekty w postaci czystych naczyń. 

 

Kapsułki do zmywarki Finish

 

1. Finish Powerball Quantum kapsułki do zmywarki Lemon 34szt

 

Finish Quantum to wielofunkcyjne żelowe kapsułki do zmywarki Lemon 34szt, które skutecznie usuwają nawet najtrudniejsze zabrudzenia już przy pierwszym użyciu. Są one wyjątkowo skuteczne w eliminowaniu uporczywych plam tłuszczu, przebarwień po kawie czy herbacie oraz przypalonych resztek jedzenia. Kapsułki do zmywarki Finish zapewniają maksymalną czystość i połysk. Dodatkowo chronią filtry i inne ukryte części zmywarki, zapobiegają osadzaniu się wapiennego nalotu i kamienia oraz działają również w niskich temperaturach.

Pełnią także funkcję nabłyszczacza i soli. Zawierają udoskonaloną formułę Powerball for Quantum, która zapewnia doskonały połysk i skuteczne czyszczenie. Są łatwe w użyciu – bez konieczności dodatkowego rozpakowywania i brudzenia rąk. A  test tabletek do zmywarki wykazał, że pozostawiają one świeży, cytrynowy zapach.

Finish Powerball Quantum to wielofunkcyjne żelowe kapsułki do zmywarek, które działają w aż 14 obszarach. 

 

Zalety

Skuteczna ochrona: Finish Powerball Quantum zapewnia najwyższą możliwą czystość i blask oraz ochronę filtrów i innych ukrytych części zmywarki. 

Usunięcie uporczywych plam: Quantum skutecznie usuwa nawet najtrudniejsze zabrudzenia już przy pierwszym użyciu, eliminując uporczywe plamy tłuszczu, przebarwienia po kawie czy herbacie oraz przypalone resztki jedzenia. 

Ochrona szkła i srebra: Kapsułki udoskonalonej formuły Powerball zapobiegają osiadaniu wapiennego nalotu i kamienia na naczyniach oraz chronią szkło i srebro.

Działanie w niskich temperaturach: Quantum działają również w niskich temperaturach, można też z nich korzystać w najmniejszych zmywarkach.

Prosta obsługa: Produkt jest prosty w użyciu i nie wymaga dodatkowego rozpakowywania i brudzenia rąk. Kapsułki Finish Powerball Quantum pozostawiają świeży, cytrynowy zapach.

 

Wady

Przechowywanie: Kapsułki przechowywane poza oryginalnym opakowaniem pobierają wilgoć z powietrza, pod wpływem której osłonka kapsułki rozpuszcza i zawartość wydostaje się na zewnątrz.

 

 

 

 

Dreft kapsułki do zmywarki

 

2. Kapsułki do Zmywarki Dreft All in One Lemon 86 szt

 

Kapsułki do zmywarki Dreft All in One Lemon 86 szt. to produkt cieszący się obecnie w dużym powodzeniem klientów. Jednym z powodów zainteresowania jest to, że opakowanie zawiera aż 86 sztuk kapsułek silnie skoncentrowanych.

Dreft kapsułki do zmywarki nie wymagają już używania nabłyszczacza ani soli.Jedna kapsułka bowiem zawiera trzy składniki. Formuła kapsułki zatem zapewnia efektywne płukanie, oczyszczanie i nabłyszczanie, a także posiada funkcję soli.

Używając kapsułki Dreft ma się pewność, że na filtrach i rurach zmywarki nie będzie osadzać się tłuszcz, a naczynia zostaną wyjęte czyste i błyszczące. Kapsułki do zmywarki Dreft All in One Lemon 86 szt to produkt dostarczany  opakowaniu z zamknięciem strunowym.

 

Zalety

3 w 1: Kapsułka zawiera trzy różne substancje zamknięte w oddzielnych komorach. Wpływają one na efektywne mycie naczyń, nabłyszczanie ich oraz mają funkcję ochrony zmywarki.

Opakowanie: Kapsułki dostarczane są do klienta w dużym, grubym opakowaniu foliowym zamykanym strunowo.

Duża ilość: W oferowanym opakowaniu producent umieszcza 86 sztuk kapsułek. Sprawia to, że opakowanie starcza na długi okres użytkowania, a pojedyncza kapsułka ma atrakcyjną cenę.

Funkcja soli: Używając tych kapsułek do zmywarki nie ma potrzeby dodatkowo uzupełniać zmywarki solą do zmywarek. Kapsułki posiadają funkcję soli.

System ochrony szkła: Formuła kapsułki została w taki sposób opracowana, że ma również system ochrony szkła, które po umyciu staje się czyste i błyszczące.

 

Wady

Przechowywanie w wilgotnych pomieszczeniach: Niestety folia, którą pokryto kapsułki nie jest odporna na wilgoć. Nawet kapsułki przechowywane w oryginalnym opakowaniu będące w wilgotnym pomieszczeniu otwierają się.

 

 

 

 

Kapsułki do zmywarki Fairy

 

3. Kapsułki do Zmywarki Fairy Platinum All in One

 

Kapsułki do zmywarki Fairy Platinum All in One to produkt używany i chwalony przez wielu konsumentów. Opisywane opakowanie zawiera 70 sztuk kapsułek typu All in One w plastikowym opakowaniu zamykanym strunowym zamknięciem.

Kapsułki do zmywarki Fairy według wielu klientów są skuteczne w niskiej temperaturze, a także zapobiegają powstawaniu kamienia na elementach zmywarki. Kapsułki żelowe do zmywarki szybko się rozpuszczają, A każdy z trzech płynów w nich zawartych ma inną funkcję.

Zielony płyn oczyszcza i odtłuszcza naczynia i zmywarkę zapobiegając osadom, niebieski usunie przyjemne zapachy, a granatowy zawiera funkcję soli, nabłyszcza i nadaje połysk naczyniom.

Opinie o tabletkach do zmywarki wysuwają kapsułki do zmywarki Fairy Platinum All in One na czoło najchętniej kupowanych produktów.

 

Zalety

Działają w niskich temperaturach: Kapsułki pozwalają na ustawienie zmywania w niskich temperaturach, mimo to są skuteczne, usuwają brud, osady i przywracają blask naczyniom.

Duże opakowanie: Opisywane opakowanie zawiera 70 sztuk kapsułek. Stosując jedną kapsułkę dziennie starczy ich na zmywanie przez 2 i pół miesiąca.

Skład: Kapsułki w opakowaniu mają trzy różnokolorowe płyny. Każdy z nich oddziałuje w inny sposób na naczynia i zmywarkę. W efekcie naczynia po zmywaniu wychodzą czyste, a zmywarka jest pielęgnowana.

Wygodne opakowanie: Produkt jest dostarczony do klienta w grubej foliowej torbie, która jest zamykana zamknięciem strunowym. Pozwala to na przechowywanie kapsułek w oryginalnej torbie.

Kompletność: Stosowanie kapsułek pozwala na wyeliminowanie takich produktów jak sól do zmywarki i nabłyszczacz. Kapsułki w swoim składzie zawierają już te elementy.

 

Wady

Zapach: Bardziej wrażliwi na zapachy użytkownicy informują, że chemiczny zapach kapsułki przechodzi na naczynia i jest nieprzyjemnie odczuwany podczas serwowania na nich potraw.

 

 

 

 

Ekologiczne kapsułki do zmywarki

 

4. Tabletki do czyszczenia zmywarek Frosch 30 szt.

 

Tabletki do zmywarki Frosch powstały na bazie sody. Są one polecane do wszystkich typów zmywarek. Na jedno mycie wystarczy użyć jednej kapsułki. Należy umieścić ją w odpowiedniej komorze. Ekologiczne tabletki do zmywarki są pokryte folią, która rozpuszcza się w wodzie.

Produkt jest sprzedawany w opakowaniu po 30 sztuk. Kapsułki do zmywarki dokładnie czyszczą wszystkie naczynia i są w stanie rozpuścić nawet zaschnięte jedzenie. Dodatkowo tabletki sprawiają, że naczynia i szklanki ładnie się błyszczą.

Frosch to dobre i tanie tabletki do zmywarki, które są chętnie wybierane przez konsumentów. Świadczy o tym liczba pochlebnych komentarzy. Kupujący zachęcają innych do zainwestowania w ten produkt.

Frosch to dobre tabletki do zmywarki do 25 zł. Są one dostępne w opakowaniu po 30 sztuk. Kapsułki powstały na bazie sody.

 

Zalety

Skutecznie usuwają zabrudzenia: Te ekologiczne tabletki do zmywarki mimo łagodnego składu są w stanie bez problemu uporać się ze wszelkimi zabrudzeniami.

Nie pozostawiają nieprzyjemnego zapachu: Kapsułki nie zostawiają mocnego zapachu, czym wyróżniają się na tle wielu innych produktów.

Papierowe opakowanie: Tabletki są zamknięte w kartonowym pudełku. To bardziej ekologiczne rozwiązanie niż plastikowe opakowanie.

 

Wady

Biały osad: Czasami na powierzchni naczyń pozostaje lekki biały nalot. Dzieje się tak szczególnie w trakcie krótkich cykli.

Ilość kapsułek: W jednym opakowaniu jest tylko 30 tabletek. Jeśli myjemy dużo naczyń, musimy często uzupełniać zapasy.

 

 

 

 

Kapsułki do zmywarki Ludwik

 

5. Inco Tabletki do zmywarek Ludwik ekologiczne All in One 90szt.

 

Sprawdź eko tabletki do zmywarki Ludwik All in One sprzedawane w opakowaniu po 90 sztuk. Są to dobrej jakości tabletki, które nie zwierają szkodliwych substancji chemicznych m.in. fosforanów. Produkt nie ma też w składzie konserwantów i substancji zapachowych.

Prezentowane kapsułki do zmywarki działają skutecznie, co jest możliwe dzięki Baking Soda System. Odpowiada on za efektywne usuwanie przypaleń i tłuszczu. W tabletkach znajdują się enzymy, które pozbywają się skrobi i białka. 

Na pytanie, czy warto spróbować tych kapsułek w swojej zmywarce, konsumenci odpowiadają, że tak. Ich zdaniem to dobre ekologiczne tabletki, które dobrze myją naczynia i są bezpieczne w stosowaniu.

Ekologiczne tabletki do zmywarki Ludwik All in One mają tekturowe opakowanie. W środku znajduje się 90 kapsułek.

 

Zalety

Pozbywają się mocnych zabrudzeń: Baking Soda System gwarantuje efektywne usuwanie przypaleń, plam z tłuszczu i innych mocnych zabrudzeń.

Dobry skład: Te kapsułki do zmywarki są doceniane za to, że nie mają w składzie szkodliwych substancji chemicznych np. fosforanów. Nie zawierają też konserwantów ani sztucznych zapachów.

 

Wady

Smugi: Czasami na powierzchni przezroczystych szklanek zrobionych z delikatnego szkła pojawiają się smugi.

Opakowanie: Tekturowe opakowanie jest ekologiczne, ale trzeba liczyć się z tym, że łatwo je uszkodzić.

 

 

 

 

Kapsułki żelowe do zmywarki

 

6. Cleox Kapsułki żelowe do zmywarek

 

Cleox kapsułki żelowe do zmywarek 40x16g to produkt mniej znany, ale przez wielu chętnie nabywany. Opakowanie foliowe zawiera 40  (mimo opisu na opakowaniu wskazującym, że jest ich 32) kapsułek typu All in One, dlatego nie trzeba już kupować ani nabłyszczacza ani soli do zmywarki.

Kapsułki mają przyjemny cytrynowy zapach i taki pozostawiają w całej zmywarce. Według użytkowników Cleox kapsułki do zmywarki nie tylko chronią w zmywarkę, ale także zmiękczają wodę i bez problemu usuwają przypalenia i tłuszcz nawet w niskich temperaturach.

Klienci cenią jakość kapsułek, tym bardziej że cenowo wypadają one atrakcyjnie w stosunku do bardziej znanych produktów.

Cleox kapsułki żelowe do zmywarek 40x16g mimo mniejszej popularności również cieszą się powodzeniem dużej grupy klientów.

 

Zalety

Przystępna cena: Relatywnie, jedna kapsułka kosztuje mniej niż produkty szeroko reklamowanych producentów.

Usuwanie zabrudzeń: Kapsułki skutecznie usuwają trudne zabrudzenia takie jak przypalenia i tłuszcz nawet w niskich temperaturach.

Nabłyszczanie: W składzie kapsułki znajdują się produkty nabłyszczające, zatem szklanki po umyciu nie mają zacieków.

Ochrona zmywarki: Dzięki temu, że kapsułki zmiękczają wodę i chronią zmywarkę przed osiadaniem kamienia, zmywarka ma szansę dłużej być w stanie nienagannym.

 

Wady

Osady po herbacie: Klienci przekazują, że kapsułki nie ze wszystkich naczyń zmywają osady po herbacie. Z niektórych naczyń trzeba go usunąć ręcznie.

 

 

 

 

Kapsułki do zmywarki Somat

 

7. Tabletki do Zmywarki Somat Tabl Gold 100szt

 

Tabletki do zmywarki Somat Tabl Gold 100szt są zapewne znane niejednemu użytkownikowi zmywarki jako produkt radzący sobie z uporczywymi zabrudzeniami na naczyniach, przypalonymi i zaschniętymi resztkami jedzenia. Kapsułki do zmywarki Somat, to produkt, który umyje trudne zabrudzenia z naczyń bez ich wcześniejszego namaczania. Tabletki równie skutecznie umyją garnki i patelnie jak i szklanki czy sztućce pozostawiając je czyste i błyszczące.

Tabletki Somat Gold rozpuszczają się szybko, nawet w niskich temperaturach mycia i sprawiają, że naczynia nawet w krótkich cyklach zmywania wymywają się do czysta. Specjalna receptura tabletek sprawia, że na umytych naczyniach nie pozostają żadne zacieki, a technologia neutralizująca zapachy dba o to, aby zostały one trwale usunięte.

Na korzyść tego produktu przemawia również fakt uzyskania przez niego Certyfikatu TÜV, czyli najwyższej oceny Instytutu Testów Konsumenckich w Niemczech. Opakowanie o wadze 2.16 kg zawiera 100 tabletek. Kupując tabletki do zmywarki Somat Tabl Gold 100szt, ze względu na dużą pojemność opakowania robimy zapas wystarczający na miesiąc używania.

 

Zalety

Formuła szybkiego działania: Tabletki Somat usuwają w szybki sposób pozostałości jedzenia, przypalenia, wysuszone resztki potraw i plamy z kawy i herbaty.

Neutralizuje zapachy: Podczas cyklu zmywania wszelkie nieatrakcyjne zapachy zostają zneutralizowane.

Technologia zapobiegania zaciekom: Dzięki tej technologii na naczyniach, zwłaszcza tych ze szkła, nie widać żadnych zacieków. Naczynia po zmywaniu są lśniące i czyste.

Certyfikat TÜV: Somat Gold uzyskał najwyższa ocenę niemieckiego Instytutu Testów Konsumenckich TÜV.

 

Wady

Rozpuszczanie kapsułki: Jak podają klienci, tabletka nie zawsze ulega całkowitemu rozpuszczeniu. Dzieje się tak zwłaszcza przy użyciu programów krótkich, o niższych temperaturach. 

 

 

 

 

Cleox kapsułki do zmywarki

 

8. Tabletki do czyszczenia zmywarki Cleox

 

Choć tabletki do czyszczenia zmywarki Cleox są stosunkowo mało znane na naszym rynku, to wiele osób chwali sobie ich skuteczne działanie. W trakcie standardowego cyklu mycia naczyń tabletki te usuną zanieczyszczenia z naczyń i brzydkie zapachy z wnętrza zmywarki.

Ponadto skład pojedynczej tabletki został skomponowany w taki sposób, aby jej zawartość wpływała na utrzymanie czystości wnętrza zmywarki. Tabletka bowiem działa nie tylko na tłuszcze, ale też radzi sobie nieźle z osadami kamiennymi.

Prezentowane opakowanie zawiera 3 sztuki tabletek czyszczących. Każda z tabletek składa się z dwóch substancji, w kolorze niebieskim i czerwonym, o innych właściwościach. Jeśli szukasz niewielkiego opakowania tabletek do zmywarki, to tabletki do czyszczenia zmywarki Cleox mogą okazać się idealnym wyborem.

 

Zalety

Czyszczenie naczyń: Tabletki charakteryzuje umiejętność czyszczenia naczyń z uporczywego tłuszczu i zaschniętych zabrudzeń.

Pielęgnacja zmywarki: Skład tabletki został dobrany w taki sposób, aby dbał on o wnętrze zmywarki. Podczas standardowego mycia zmywarka zostaje oczyszczona z zalegającego w jej wnętrzu brudu.

Odkładanie się kamienia: Preparat z dobrym rezultatem działa na osadzający się kamień we wnętrzu zmywarki, skutecznie go usuwając. 

 

Wady

Dodatkowe składniki pielęgnujące: Niestety w składzie tabletki nie ma nabłyszczacza i soli, zatem te preparaty należy aplikować oddzielnie. 

 

 

 

 

Tabletki do zmywarki w5

 

9. Tabletki do Zmywarki Classic W5 60 szt

 

Tabletki do zmywarki Classic W5 60 szt to niemiecki produkt o dobrej opinii wśród kupujących. Ich skuteczne działanie zostało potwierdzone przez komentarze kupujących. Według opisu producenta tabletki do zmywarki W5 sprawiają, że przykre zapachy zostaną usunięte, a naczynia po myciu pozostają czyste i nabłyszczone.

Takie działanie preparat zawdzięcza specjalnie dobranej formule składu pojedynczej kapsułki. Jak czytamy, skład zapobiega matowieniu srebrnych przedmiotów, pozostawiając ich powierzchnię, podobnie jak i metali o mniej szlachetnym składzie, przyjemnie lśniącą.

Produkt działa też ochronnie na powierzchnie naczyń szklanych. Opakowanie zawiera 60 tabletek i jest atrakcyjne cenowo w porównaniu do produktów innych firm. Tabletki do zmywarki Classic W5 60 szt – produkt rodem z Niemiec niesie za sobą niemiecką solidność.

 

Zalety

Usuwanie brudu i tłuszczu: Tabletki dobrze sobie radzą z usuwaniem wszelkiego rodzaju brudu i tłuszczu.

Ochrona przedmiotów metalowych: Formuła kapsułki działa w taki sposób, aby wydobyć z przedmiotów wykonanych ze srebra i innych metali ich naturalny blask. Preparat zapobiega matowieniu srebra.

Atrakcyjna cena: Niejeden klient po przeliczeniu kosztu jednej tabletki stwierdził, że nie będzie przepłacać kupując produkty innych firm.

 

Wady

Osady: Część z użytkowników przekazuje, że po wyciągnięciu naczyń ze zmywarki, te są pokryte osadem, jakby niedokładnie spłukanym środkiem myjącym.

 

 

 

 

Kapsułki do zmywarki Sunlight

 

10. All In 1 Double Action Tabletki do Zmywarki Lemon 72szt 

 

Jak zawiadamia producent produktu all in 1 Double Action tabletki do zmywarki Lemon 72szt, jest to środek bezfosforanowy, przeznaczony do mycia naczyń w zmywarkach, o potrójnie silnym działaniu czyszczenia, rozpuszczania tłuszczu i nadawania naczyniom połysku. W składzie kapsułki do zmywarki Sunlight zawierają zarówno sól jak i nabłyszczacz, zatem użytkownik nie musi tych środków używać oddzielnie. Jako że kapsułki w swym składzie zawierają środki wybielające na bazie tlenu, należy zachować ostrożność w kontakcie ze skórą dzieci.

Wrażliwych dorosłych chroni przed ewentualnym podrażnieniom zewnętrzna rozpuszczalna folia, bez zdejmowania której umieszcza się kapsułki w zmywarce. Opakowanie kartonowe o wadze 1.8 kg zawiera wewnątrz 72 kapsułki. Produkt ten w swoim składzie nie zawiera fosforanów, a będąc ekologicznym środkiem chemii profesjonalnej szybko się rozpuszcza nawet w niskiej temperaturze, zapobiega powstawaniu kamienia w zmywarce oraz neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

Na uwagę zasługuje również fakt wykonania kartonowego opakowania z produktów recyklingowych. Kupując All In 1 Double Action tabletki do zmywarki Lemon zaopatrzysz się na dłużej w środek czyszczący naczynia, bowiem opakowanie zawiera aż 72 tabletki. 

 

Zalety

Potrójne działanie: Z opisu producenta wynika, że skład tabletki generuje potrójne działanie myjąc naczynia, rozpuszczając tłuszcz i nadając naczyniom połysk.

Sól w składzie: Tabletki również w swoim składzie mają sól, więc można pominąć oddzielne jej dozowanie do zmywarki.

Folia ochronna: Każda z tabletek jest powleczona ochronną folią, której nie trzeba zdejmować przed umieszczeniem w zmywarce. Ma ona za zadanie chronić przed detergentem dłonie użytkownika. podczas mycia folia rozpuszcza się. 

 

Wady

Skuteczność: Choć tabletki mają wielu entuzjastów i użytkowników chwalących ich działanie, to jednak można znaleźć dużą grupę użytkowników utrzymujących, że naczynia ze zmywarki wychodzą niedomyte i z osadami.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie tabletki do zmywarki kupić?

 

Trafiłeś na naszą stronę prawdopodobnie dlatego, że szukasz informacji, jakie tabletki do zmywarki wybrać. Czym należy kierować się przy zakupie, aby nabyć produkt, który przynosi oczekiwane efekty? Kwestii wartych rozważenia jest kilka, o czym dowiesz się, czytając ten poradnik zakupowy.

Rodzaje tabletek do zmywarki

Odpowiadając na pytanie, jakie są najlepsze tabletki do zmywarki, trzeba przede wszystkim skupić się na rodzajach produktów, jakie są dostępne na rynku. Do wyboru są kapsułki jedno-, a także wielofunkcyjne. Pierwsze z wymienionych są przeznaczone tylko do mycia. Oznacza to, że usuwają one z naczyń zabrudzenia, nie robiąc nic dodatkowo. Tabletki tego typu są jednymi z najtańszych na rynku. Używając kapsułek, które mają tylko funkcję myjącą, trzeba liczyć się z tym, że na powierzchni naczyń będą widoczne smugi. O ile nie przeszkadzają one na zwykłych talerzach czy miskach, mogą okazać się problematyczne w przypadku rzeczy zrobionych z delikatnego szkła. Lepszym wyborem mogą więc okazać się tabletki typu 3w1, które poza tym, że czyszczą naczynia, dodatkowo mają w składzie płyn nabłyszczający i sól do zmywarek. Występują one w formie kapsułek zamkniętych w folii, która rozpuszcza się w trakcie zmywania. Niektóre z dostępnych tabletek do zmywarki mają w składzie też środek odpowiadający za zabezpieczenie szkła.

 

Skład

Aby kupić najlepsze tabletki do zmywarki, trzeba też zwrócić uwagę na skład produktu. Co musi się znaleźć w kapsułkach, aby skutecznie radziły sobie one z usuwaniem zabrudzeń? Ważnym składnikiem są bez wątpienia fosforany, których zadaniem jest pozbywanie się nieczystości. Część osób, które dbają o ekologię, szuka jednak takich kapsułek, które nie zawierają fosforanów. W takich przypadku mogą sprawdzić się przyjazne środowisku tabletki stworzone na bazie sody. 

W tabletkach do zmywarki muszą się znaleźć także środki czynne powierzchniowo, które odpowiadają za prawidłowe rozprowadzanie wody. Przydatne są też alkaliczne środki myjące, dzięki którym woda staje się miększa, a na naczyniach nie ma smug. Tabletki do zmywarki często zawierają też związki chloru, które wybielają naczynia. Część dostępnych na rynku kapsułek ma związki zapachowe. Niektóre osoby nie lubią, kiedy umyte naczynia intensywnie pachną. Tacy konsumenci powinni wybierać ekologiczne tabletki do zmywarki, które nie zawierają sztucznych zapachów. 

Przy zakupie tabletek do zmywania warto wziąć pod uwagę typ naczyń, z jakich najczęściej korzystamy. Jeśli większość z nich zrobiona jest z delikatnego szkła, zakup tabletek z nabłyszczaczem w składzie wydaje się niemal niezbędny. 

 

Ilość kapsułek w opakowaniu

Wybierając tabletki do zmywarek, sporo osób zwraca też uwagę na ilość kapsułek w opakowaniu i jakość jego wykonania. Co do pierwszej kwestii zasada jest prosta. Im więcej tabletek, tym na dłużej starczy nam opakowanie. Zakup większej ilości kapsułek za jednym razem ma też taką zaletę, że przeliczając na jedną kapsułkę jest tańszy. Osoby, które stawiają na bardziej ekologiczne rozwiązania, wybierają produkty zamknięte w tekturowym, a nie plastikowym opakowaniu. Warto jednak pamiętać, że pudełka z plastiku mają zwykle strunowe zamknięcie i lepiej chronią tabletki przed działaniem czynników zewnętrznych.

Czy tabletki do zmywarki muszą być dobrane do rodzaju używanego sprzętu?

Zdarza się tak, że producenci konkretnych zmywarek polecają do stosowania określone tabletki. W głowach niektórych konsumentów pojawia się więc pytanie, czy kapsułki należy dobierać do typu posiadanej zmywarki. Odpowiedź jest prosta i brzmi nie. To, że dany producent sprzętów do domu poleca rozwiązania konkretnej firmy i np. w zestawie dodaje tabletki do zmywarki danej marki, oznacza tylko tyle, że z nią współpracuje. Nie jest to wiążące dla nas, jako użytkowników sprzętu.

 

Tabletki do zmywarki w dobrych cenach

Cena tabletek do zmywarki jest uzależniona od ilości kapsułek w opakowaniu, popularności producenta i składu. Ekologiczne tabletki bez konserwantów i innych niebezpiecznych dodatków można kupić nawet za 25 zł w ilości 30 sztuk.

 

 

FAQ

 

P1: Tabletki do zmywarki – jak używać?

Większość osób ma w swoim domu zmywarkę. To urządzenie, bez którego spora grupa konsumentów nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Ten sprzęt ma wiele zalet, a do jednej z najważniejszych zalicza się łatwość użytkowania. Do pracy zmywarka potrzebuje tylko odpowiednich środków myjących, a najbardziej popularne są kapsułki. Większość z nich jest pakowana w folię, w środku której znajduje się odpowiedni płyn. Oznacza to, że kapsułkę wystarczy zawiesić w odpowiednim miejscu w środku zmywarki. Niektóre tabletki występują w takiej formie, że trzeba je włożyć do specjalnego pojemnika. Właściwie korzystanie z kapsułek sprowadza się tylko do ich umieszczenia w wyznaczonym miejscu w zmywarce.

P2: Co lepsze do zmywarki – tabletki czy żel?

W sklepach dostępne są nie tylko tabletki do zmywarki, ale też żele. Który środek jest skuteczniejszy? Za zakupem kapsułek przemawia to, że łatwo się z nich korzysta. Mają one też tak opracowany skład i ilość płynu w środku, aby gwarantować dobre efekty mycia bez względu na to, jak mocno zabrudzone są naczynia. Tabletki są też często sprzedawane w tekturowych opakowaniach, więc są bardziej ekologicznym wyborem w porównaniu z żelami zamkniętymi w plastikowej butelce. Na zakup żelu decydują się osoby, które chcą samodzielnie dozować ilość produktu i dostosowywać ją do poziomu załadowania zmywarki. 

 

P3: Ile kosztują tabletki do zmywarki?

Cena tabletek do zmywarki zależy przede wszystkim od ilości kapsułek w opakowaniu. Wpływ na nią ma także popularność producenta. Zazwyczaj za opakowanie zawierające ok. 100 sztuk trzeba zapłacić kilkadziesiąt złotych. Często w sklepach online można znaleźć atrakcyjne promocje. Ekologiczne tabletki do zmywarki w ilości 30 sztuk można kupić już za 25 zł. Niektóre osoby twierdzą, że przy częstym myciu, koszty zakupu środków są wysokie. Oczywiście można też zrobić domowe tabletki do zmywarki, ale zajmuje to sporo czasu i nie zawsze efekty mycia są takie, jakbyśmy tego oczekiwali.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ