Pojemniki na odpady – Ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

W naszym rankingu znajdziesz najlepsze dostępne na rynku pojemniki na odpady. Wybraliśmy je po dokładnej analizie produktów dostępnych w różnych sklepach. Konsumenci zgodnie uznali, że najlepszy z nich to Jestic 5879. Pojemnik ten został wyróżniony pierwszym miejscem ze względu na swoją dużą pojemność, dzięki czemu może być użytkowany przez całą rodzinę. Jego design sprawia, że nie rzuca się w oczy, szczególnie jeżeli zamierzamy umieścić go w ogródku. Ze względu na zamontowane kółka jest to model bardzo mobilny. Poza tym został specjalnie przygotowany, aby odpady z niego były pobierane przez śmieciarkę. Ułatwiają to uchwyty znajdujące się na pokrywie produktu. Drugie miejsce zajął z kolei Rejs Aladin 2 TE22.1002.05.000. Pojemnik ten możemy umieścić w domu. Posiada ciekawą konstrukcję, która sprawia, że kosze można bardzo łatwo schować i swobodnie je wyciągnąć na zewnątrz, kiedy chcemy coś do nich wrzucić. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią naszego artykułu. Znajdziesz tam nie tylko opisy innych pojemników na śmieci, lecz także poradnik, jak wybrać taki produkt.

 

 

Najlepsze pojemniki na odpady w 2024 roku

 

Zapraszamy Was do przeczytania kolejnej części naszego artykułu. Przedstawimy w niej 5 najlepszych propozycji dostępnych na rynku. Wszystkie zostały docenione przez konsumentów, którzy już wcześniej z nich korzystali. Oto nasz ranking pojemników na odpady.

 

Nasze zalecenia

 

Jestic 5879


Pozycja, której nie może zabraknąć w naszym zestawieniu to z pewnością Jestic 5879. Jest to klasyczny pojemnik na odpady. Może pomieścić w sobie aż 120 l różnego rodzaju śmieci. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla osób, które chciałaby posiadać przydomowy kosz, w który mogą składować duże ilości śmieci.

Produkt wyposażony został w masywną klapę, którą otwiera się za pomocą dwóch uchwytów. Umieszczone one zostały po obu stronach klapy. Pojemnik ten ma ciemnozielony kolor. Postawiony w ogródku lub przy garażu nie będzie zwracał na siebie uwagi. Oprócz tego, produkt ma w swoim wyposażeniu dwa kółka. Dzięki ich obecności możemy bez problemu przenosić kosz w różne miejsca. Jest to bardzo trwały i solidny produkt, który przystosowany został do wysypywania z niego odpadów do śmieciarki.

Pojemnik na odpady Jestic 5879 został uznany przez konsumentów za jeden z najbardziej praktycznych produktów tego typu. Użytkownicy podkreślają, że jest on bardzo solidny.

 

 

 

 

Rejs Aladin 2 TE22.1002.05.000

 

Rejs Aladin 2 TE22.1002.05.000 to pojemnik, który został skonstruowany w taki sposób, aby można go było swobodnie umieścić w szafce. Wyróżnia go niecodzienna budowa. Produkt posiada dwa kosze o pojemności 8 litrów. Tak duża pojemność pozwala nam bez problemu pomieścić w nich codzienne odpadki. Tym samym nie musimy zbyt często opróżnić kosza.

Dwa kosze poruszają się na specjalnych prowadnicach kulkowych. Dzięki temu możemy łatwo schować je tak, aby nie były ustawione w widocznym miejscu. Wysuwa się je swobodnie, a prowadnice nie zacinają się. Dodatkowo, kosze zostały wykonane w dwóch różnych kolorach, co pozwala nam na łatwą segregację odpadów. Wymiary całego zestawu to 287 mm x 333 mm x 362 mm.

Użytkownicy pojemnika na odpady Rejs Aladin 2 TE22.1002.05.000 uznają go za bardzo funkcjonalny produkt, który jest idealny jako kosz do kuchni.

 

 

 

 

Hygio Bio

 

Polecamy zwrócić szczególną uwagę na pojemnik na odpady Hygio Bio. Na jego konstrukcję składa się kosz i pokrywa. Ta ostatnia ma na środku otwór, przez który wrzucamy odpady. Jeżeli chcemy, to możemy ją zdjąć z modelu, co może okazać się przydatne w czasie opróżniania kosza. Wymiary tego śmietnika to 610 mm x 400 mm x 340 mm. Jego pojemność wynosi 45 l, więc pomieści sporo śmieci.

Pokrywa modelu ma brązowy kolor, a kosz jest czarny. Znajdziemy go jednak w różnych wersjach kolorystycznych, np. niebieskiej, żółtej lub zielonej. Produkt oznaczony został naklejką z napisem BIO, co podpowiada nam jakiego rodzaju odpady powinny się w nim znaleźć. Hygio Bio to dobry i tani pojemnik na odpady wyprodukowany z tworzywa ABS. Jest to specjalny materiał, który ochroni kosz przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a także uszkodzeniami mechanicznymi.

Opinie o pojemnikach na odpady tej marki są bardzo pochlebne. Konsumenci szczególnie cenią wytrzymałość prezentowanego modelu, a także funkcjonalność.

 

 

 

 

Brabantia 402661

 

Barbantia 402661 to pojemnik na odpady, który został specjalnie przystosowany do tego, abyśmy mogli umieścić go w domu. Jego średnica to 40 cm, a wysokość to 87,5 cm. Takie wymiary sprawiają, że model nie będzie nam przeszkadzał, po ustawieniu go w łazience lub kuchni. Produkt został wykonany ze stali nierdzewnej. Oznacza to, że jest bardzo wytrzymały i z pewnością posłuży nam przez kilka lat.

Dodatkowo pojemnik został pokryty powłoką FPP, czyli fingerprint proof. W efekcie na powierzchni pojemnika nie powstają nieestetyczne odciski. Wybierając kosz na odpady Brabantia 402661, nie musimy martwić się już o nasze podłogi. Wyposażony on został w podstawę z miękkiego tworzywa sztucznego, które chroni przed zarysowaniem delikatnych podłóg.

Pojemnik ten posiada zdejmowaną pokrywę, dzięki czemu jest nam łatwiej go opróżnić. Oprócz tego pokrywa ta ma stosunkowo duży otwór. Umożliwia nam to bezproblemowe wkładanie odpadów do śmietnika. Konsumenci szczególnie cenią sobie estetyczny wygląd prezentowanego modelu.

 

 

 

 

Ecomarket 1100L

 

Produktem, którego nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu jest Ecomarket 1100 l. Został on przystosowany, aby składować w nim odpady komunalne. Dlatego też wyróżnia się bardzo dużą pojemnością – jest to aż 1100 l. Jest to model kołowy. Posiada 4 kółka, dzięki którym możemy go łatwo przetransportować. Obudowa produktu wykonana została z wysokiej jakości stali. Jest więc bardzo wytrzymała.

Na bokach modelu znajdziemy wytłoczenia. Spełniają one rolę ochrony pojemnika, przez co jest mniej podatny na uszkodzenia. Poza tym produkt ten został ocynkowany ogniowo. Dzięki temu jest on całkowicie odporny na korozję.

Konsumenci szczególnie chwalą sobie łatwość obsługi pojemnika Ecomarket 1100 l. Jego pokrywę można bardzo łatwo otworzyć i zamknąć. Nawet przy całkowitym zapełnieniu produktu można go bez problemu przetransportować dzięki dobrze wyprofilowanym uchwytom i kołach z możliwością pełnego obrotu.

 

 

 

 

Jaki pojemnik na odpady kupić?

Przewodnik zakupowy

Pojemnik na odpady znajdziemy w każdym domu. Produkty tego typu jednak nie ograniczają się jedynie do składowania śmieci. Mogą też pełnić funkcję dekoracyjną, o ile wybierzemy produkt o atrakcyjnym designie. Producenci wciąż próbują je ulepszać, sprawiając, że obsługa jest o wiele wygodniejsza, a materiał odznacza się lepszą jakością. Po wejściu do sklepu możemy mieć duży problem z zakupem. Dlatego też stworzyliśmy poradnik, który mówi o tym, jaki pojemnik na odpady wybrać. Pomoże Ci on w zakupie odpowiedniego produktu.

 

 

Pojemność i wielkość – atyzator – jak wybrać? Jaki najlepszy?

Nie jest łatwo dobrać odpowiednią pojemność produktu. Dużo zależy od tego, w jakim miejscu chcemy go umieścić. Jeżeli mamy ogródek lub miejsce przy domu, to warto zainwestować w większy kosz. Najlepszy pojemnik na odpady w tym wypadku to 120 l. Zwykle wystarcza on dla standardowej rodziny. Jeżeli jednak produkujemy więcej śmieci, to możemy wybrać kosz, w którym zmieści się 240 l. Musimy jednak liczyć się z tym, że produkty tego typu są duże i należy dokładnie sprawdzić, czy zmieścimy je na naszej posesji. Największe pojemniki mają pojemność 1100 l. Nie są one jednak przeznaczone do użytku domowego. Spotkamy je raczej na ulicach przy blokowiskach lub osiedlach. Chcąc umieścić kosz w pomieszczeniu, zmuszeni jesteśmy wybrać model o zdecydowanie mniejszej pojemności. Kosz, który łatwo zmieścisz we wewnątrzu szafki lub postawisz w kącie pomieszczenia zwykle ma od 5 l do 10 l. Jeżeli posiadamy więcej miejsca, to możemy wybrać kosz 45 l.

 

Materiały i wykonanie

Pojemniki na odpady dostępne są różnych wersjach. Trzy najpopularniejsze materiały wykorzystywane do produkcji to: tworzywo sztuczne, metal i drewno. Każdy z nich reaguje inaczej na wpływy środowiska i ma inne właściwości. Poniżej przedstawiliśmy każdy z nich, abyś mógł wybrać ten odpowiedni dla Ciebie.

Tworzywo sztuczne – materiał, z którego wykonana jest zdecydowana większość pojemników na odpady. Za kupnem takiego kosza przemawia to, że nie jest on drogi ani ciężki. Jednak po upływie pewnego czasu jego obudowa zaczyna kruszeć, szczególnie jeśli stoi na zewnątrz. Dzieje się tak za sprawą działania promieni słonecznych i wilgoci.

Metal – jeżeli szukasz czegoś trwalszego, to model wykonany z tego materiału na pewno Ci się spodoba. Nie zmieni się on zbytnio pod wpływem działania czynników zewnętrznych i będzie wyglądał estetycznie. Jest on jednak o wiele cięższy od wersji z tworzywa sztucznego. Może to nam przysporzyć problemów przy próbie przeniesienia kosza. Jeżeli jednak zamierzamy trzymać go w jednym miejscu, będzie to dobry wybór.

Drewno – pojemniki wykonane z tego materiału są produktami, do których wrzucimy wyłącznie odpady suche. Jest to jednak najbardziej estetyczna wersja spośród wszystkich dostępnych na rynku. Niektórzy decydują się na takie kosze jedynie ze względu na ich wygląd, a nie na funkcjonalność.

 

Rodzaje – jaki pojemnik na odpady jest najlepszy?

Na rynku znajdziemy kilka typów pojemników na odpady podzielone ze względu na funkcje jakie spełniają. Wyróżnimy produkty dla dzieci, do szafki, do biura, z pokrywą lub bez. Modele dla dzieci mają zachęcić maluchy do wyrzucania śmieci do kosza, zamiast na podłogę. Zwykle nie są wyposażone w żadną pokrywę, aby wrzucanie odpadków było łatwiejsze. Poza tym na obudowie takich pojemników znajdziemy kolorowe wizerunki znanych postaci z kreskówek, zwierzaków lub lalek. Jednak tego typu kosze nie mają zwykle dużej pojemności, może to być około 1 l. Śmietniki do szafki najczęściej są kwadratowe.

Umieszczając kosz w szafce, oszczędzamy miejsce w naszym mieszkaniu. Takie modele nie potrzebują pokrywy i zwykle wyglądają klasycznie. Produkty z pokrywą umieszczamy na zewnątrz, najczęściej przy garażu. Charakteryzują się dużą pojemnością i większymi gabarytami. Możemy także znaleźć mniejsze wersje, które z powodzeniem możemy postawić w łazience lub w kącie pomieszczenia. Na rynku znajdziemy również duże kosze, które przeznaczone są na odpadki gorące. Pamiętaj, aby wybrać model z żaroodpornym wnętrzem, inaczej kosz będzie bezużyteczny.

Znajdziemy też fantazyjne kosze bez pokrywki, wśród których możemy wyróżnić te do biur. Zwykle są one tak skonstruowane, że pozwalają wyłącznie na wyrzucanie dużych kawałków papieru czy plastikowych opakowań.

 

Design

Jeżeli nie mamy innego wyboru i musimy postawić kosz w widocznym miejscu, to warto zadbać o jego wygląd. Najlepiej sprawdzają się w takim wypadku pojemniki metalowe. Pasują do większości aranżacji i nie skupiają na sobie naszego wzroku. Pojemnik na śmieci może być jednak elementem, który uzupełni wystrój naszego pomieszczenia. Na rynku znajdziemy kosze w wielu kolorach i wzorach. Z pewnością znajdziesz model współgrający z miejscem, w którym go postawisz. Skupmy się również na jakości wykończenia produktu. Sprawdź czy jest dobrze wyprofilowany i czy jego kolory nie wyblakną pod wpływem czynników zewnętrznych (jeżeli postawimy go na zewnątrz).

 

Pojemniki na odpady w dobrych cenach

Małe pojemniki na odpady wykonane z plastiku znajdziemy już za 10 zł. Jeżeli jednak szukamy czegoś bardziej wytrzymałego, to musimy przeznaczyć na kosz około 40 zł – 70 zł. Cena koszy rośnie wraz z ich pojemnością. Największe modele kosztują około 400 zł.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ