Ranking 5 najlepszych środków do czyszczenia fug w 2024

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Środki do czyszczenia fug – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Płyn Hap Win 1l czyszczenie fug to środek do czyszczenia fug, który zebrał najwięcej pozytywnych opinii konsumentów wśród wszystkich tego typu produktów dostępnych w sklepach. Skąd to wiemy? Taki wniosek nasunął nam się po analizie trendów zakupowych i opublikowanych w Internecie komentarzy. Środek w rozcieńczeniu 1 : 1 służy do czyszczenia spoin z plam po wodzie, osadu wapiennego, a nawet rdzy i pleśni. Produkt można stosować wewnątrz pomieszczeń i na zewnątrz (np. na balkonie). W umieszczonym na tej stronie rankingu znajdziesz też kilka innych, równie skutecznych detergentów do czyszczenia fug pomiędzy płytkami. Na drugim miejscu w zestawieniu plasuje się detergent Hg Środek Czyszczący Czyste Fugi 500Ml 135050129, który przed naniesieniem na zanieczyszczoną powierzchnię należy wymieszać z wodą w określonych proporcjach. Z pomocą produktu możliwe jest przywrócenie naturalnego koloru spoin. Dodatkowym atutem środka czyszczącego jest to, że został pozbawiony drażniącego zapachu, dlatego czyszczenie fug nie jest tak trudne i nieprzyjemne, jak przy użyciu innych detergentów.

5 najlepszych środków do czyszczenia fug. Opinie w 2024 roku

 

Jeżeli chcesz zadbać o czystość w swoim domu, a zwłaszcza w łazience i kuchni, nasz ranking środków do czyszczenia fug na pewno pomoże Ci w wyborze odpowiedniego produktu. Opisane w zestawieniu detergenty pozwalają pozbyć się różnych zanieczyszczeń pomiędzy płytkami, w tym również pleśni.

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

To środek czyszczący nadający się do stosowania zarówno w mieszkaniu i jak i na zewnątrz. Płyn należy stosować rozcieńczeniu z wodą w stosunku 1 : 1. Płyn uwalnia fugi od brudu, bakterii, zarazków, śladów po grzybach i pleśni.

Difetto

Jak donoszą użytkownicy, płyn znacznie gorzej radzi sobie w oczyszczaniu powierzchni fug w kuchni, gdzie brud jest zmieszany z tłuszczem. Takie powierzchnie, za pomocą tego płynu, jest znacznie trudniej oczyścić.

Conclusione

Ze względu na fakt, że płyn jest koncentratem, kupując butelkę litrową zyskujemy 2 l płynu czyszczącego. Produkt ma bardzo silne działanie i działa natychmiast po nałożeniu na brudne fugi. Zapobiega też ponownemu osadzaniu się brudu na oczyszczonych powierzchniach.

Drugi wybór

Pregio

Produkt ma w składzie m.in. NTA (kwas nitrylotrójoctowy) oraz anionowe i niejonowe środki powierzchniowo czynne. To powoduje, że detergent jest niezwykle skuteczny i szybko usuwa pleśń, plamy czy osad z kamienia. Środek nie ma nieprzyjemnego zapachu.

Difetto

Użytkownicy zauważyli, że detergent przyczynia się do przesuszenia skóry dłoni. Wpływ na to mają głównie aktywne substancje czyszczące w składzie. Z tego powodu przed myciem fug powinniśmy założyć rękawiczki ochronne.

Conclusione

Środek wystarcza na długi czas. Przed użyciem należy go wymieszać z wodą w odpowiednich proporcjach (1:4). Detergent nie odbarwia fug ani płytek. Stosowanie produktu jest wyjątkowo proste, a czyszczenie spoin pomiędzy płytkami nie zajmuje dużo czasu.

Rozważ też

Pregio

Środek jest bezpieczny dla zdrowia oraz środowiska naturalnego. To ekologiczny produkt, który powstał na bazie wody, w efekcie czego nie podrażnia skóry i nie odbarwia fug. Detergent nie ma w składzie toksycznych substancji.

Difetto

Produkt usuwa osad, tłuszcz i różnego rodzaju plamy, niemniej jednak w przypadku bardzo uporczywych zabrudzeń należy przetrzeć fugi detergentem kilka razy. Przez to środek może skończyć się szybciej, niż oczekiwaliśmy.

Conclusione

Detergent idealnie nadaje się do czyszczenia fug między płytkami gresowymi, kamiennymi i ceramicznymi. Co ważne, produkt nie odbarwia delikatnych powierzchni, takich jak marmur. Środek nie ma drażniącego zapachu i nie wysusza skóry, nawet jeśli sprzątamy bez rękawiczek ochronnych na dłoniach.

 

1. Płyn Hap Win 1l czyszczenie fug

 

Płyn Hap Win 1l czyszczenie fug to produkt o natychmiastowym  działaniu. Formuła została opracowana w taki sposób, że czyszczenie fug nie wymaga szorowania, a po zastosowaniu środka, kolejny brud nie przywiera chętnie do fug. Producent oferuje jeden litr skondensowanego produktu zapakowanego w buteleczkę plastikową.

Zaleceniem jest stosowanie tego koncentratu w rozcieńczeniu 1:1. Po odczekaniu 5 minut, w czasie których środek rozpuszcza brud, należy zebrać pozostałą część płynu wraz z rozpuszczonym brudem, a następnie spłukać wodą mytą powierzchnią.

Przy bardziej zabrudzonych fugach można stosować środek nierozcieńczony, jednak wówczas należy bardzo uważać, aby preparat nie zetknął się ze skórą, bowiem ma bardzo silne działanie.

Płyn Hap Win 1l czyszczenie fug jest chwalony przez wielu użytkowników, stąd jego wysokie miejsce w rankingu. Podobnie jak inne najlepsze środki do czyszczenia fug czyści on brud bez szorowania.

 

Zalety

Koncentrat: Do rąk klientów producent oddaje skoncentrowany płyn, który należy rozcieńczyć w stosunku 1: 1. Zatem Klient otrzymuje 2 l płynu skutecznie czyszczącego fugi.

Bez szorowania: Preparat naniesiony na fugi sam rozprawia się z brudem bez konieczności szorowania. Wystarczy pozostawić go przez 5 minut na czyszczonej powierzchni.

Antybakteryjny: Wraz z oczyszczaniem powierzchni usuwane są również wszelkie bakterie i zarazki. Takie działanie płyn wykazuje już po 30 sekundach od naniesienia na powierzchnię.

Zastosowanie: Płyn jest skuteczny zarówno w czyszczeniu fug pomiędzy płytkami podłogowymi jak i ściennymi.

Opary: Producent deklaruje, że płyn nie wydziela szkodliwych oparów i można go stosować zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń.

 

Wady

Tłuste powierzchnie: Jak przekazują klienci płyn doskonale radzi sobie z brudem w łazience uwalniając fugi od wszelkich grzybów i pleśni, ale znacznie gorzej radzi sobie z tłustym brudem występującym w kuchni.

 

 

 

 

2. Hg Środek Czyszczący Czyste Fugi 500Ml 135050129

 

Środek HG Czyste Fugi 500 ml ma specjalną formułę opartą na działaniu kwasu nitrylotrójoctowego (NTA) i jego soli. W składzie detergentu znajdziemy również: anionowe i niejonowe środki powierzchniowo czynne oraz fosfoniany. Produkt jest wydajny, dlatego 0,5 l opakowanie wystarcza na długi czas.

Aby wyczyścić fugi środkiem, należy wymieszać go z ciepłą wodą w proporcji 1:4. Uzyskaną w ten sposób mieszankę musimy nanieść na zanieczyszczone spoiny, odczekać 10 minut, a następnie energicznie przetrzeć powierzchnię szmatką lub gąbką. Za sprawą produktu uda nam się usunąć z fug osad kamienny, pleśń i uporczywe plamy. Detergent przywraca naturalny kolor spoin i nie odbarwia ich.

Wydawane opinie o środkach do czyszczenia fug producenta HG są pochlebne. Konsumenci pozytywnie wypowiadają się o produkcie HG Czyste Fugi 500 ml. Wynika to z wysokiej skuteczności działania detergentów oraz wydajności. Warto podkreślić, że opisany wyżej produkt jest całkowicie bezpieczny w stosowaniu i nie ma nieprzyjemnego, drażniącego górne drogi oddechowe zapachu.

Preparat HG Czyste Fugi 500 ml wymaga rozcieńczenia z ciepłą wodą w proporcjach 1:4. Produkt jest dostępny w 0,5 l opakowaniu.

 

Zalety

Wystarcza na długo: Ze względu na to, że środek trzeba przed użyciem wymieszać z wodą jedna butelka może nam wystarczyć nawet na kilka miesięcy stosowania. To wydajny produkt.

Brak nieprzyjemnego zapachu: Preparat nie ma nieprzyjemnego, drażniącego górne drogi oddechowe zapachu, dlatego podczas czyszczenia fug nie musimy wietrzyć pomieszczenia.

Odświeża kolor spoin: Z pomocą produktu możemy usunąć osad po wodzie, kamień i inne zanieczyszczenia ze spoin, a dodatkowo odświeżyć ich kolor. Ściany i podłogi pokryte płytkami będą więc świetnie się prezentować.

Nie wymaga wycierania: Po usunięciu wszystkich zanieczyszczeń należy zostawić resztki detergentu do wyschnięcia. Nie musimy przecierać fug suchą szmatką, co mogłoby zająć dużo czasu.

 

Wady

Nie usuwa tłuszczu: Mimo że preparat pozwala na szybkie usunięcie m.in. osadu wapiennego, to niezbyt dobrze radzi sobie z rozpuszczaniem tłuszczu.

 

 

 

 

3. Kerakoll Fuga-Soap Eco Środek do Czyszczenia Fugalite Eco 1L

 

Osoby szukające detergentu do czyszczenia fug, który jest przyjazny środowisku naturalnemu, powinny przyjrzeć się w szczególności produktowi Kerakoll Eco Fugalite. To środek o pojemności 1 l przeznaczony do czyszczenia spoin na powierzchniach ceramicznych, kamiennych i gresowych.

Przedstawiony detergent to koncentrat, który powstał na bazie wody, w efekcie czego nie wpływa negatywnie nie tylko na środowisko, ale również nasze zdrowie. Produkt idealnie nadaje się do sprzątania w domu zamieszkiwanym przez małe dzieci czy alergików. Środek nie ma drażniącego zapachu ani toksycznych substancji w składzie.

Produkt jest chwalony przez konsumentów m.in. za możliwość stosowania również do czyszczenia delikatnych powierzchni, takich jak marmur. Po użyciu detergentu spoiny pomiędzy płytkami są idealnie czyste, ponieważ skutecznie usunięty jest kamienny osad, plamy po wodzie oraz rozwijającą się pleśń. Detergent można również wykorzystać do sprzątania pomieszczenia po remoncie, gdyż z jego pomocą szybko pozbędziemy się pozostałości po preparacie do spoinowania na płytkach.

Kerakoll Eco Fugalite to środek do czyszczenia fug i płytek o pojemności 1 l. Detergent należy wymieszać z wodą (w dowolnych proporcjach).

 

Zalety

Przyjazny dla środowiska: To koncentrat, którego skład został dopracowany tak, aby był to produkt w pełni przyjazny dla środowiska. Co więcej, preparat jest bezpieczny w użytkowaniu i nie ma w składzie substancji, które mogłyby mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Uniwersalne zastosowanie: Środek możemy wykorzystać do czyszczenia fug, a także samych płytek – zarówno ceramicznych, jak i gresowych czy kamiennych. Detergent nie zniszczy także delikatnych powierzchni marmurowych.

Łatwe stosowanie: Podczas mieszania preparatu z wodą nie trzeba zachowywać ściśle określonych proporcji. Jeśli musimy usunąć bardziej uporczywe zabrudzenia, wystarczy dodać do mieszanki większą ilość środka.

 

Wady

Zostawia tłuste plamy: Niektórzy konsumenci zauważyli, że po wyczyszczeniu spoin detergentem na płytkach zostały tłuste plamy. Ich wytarcie zajmuje dużo czasu i może okazać się męczące.

 

 

 

 

4. Pomoc Domowa Środek Czyszczący Fugi

 

Detergent Pomoc Domowa Środek Czyszczący Fugi ma pojemność 1 l i jest przeznaczony do czyszczenia spoin między płytkami podłogowymi i ściennymi. Ten dobry i tani środek do czyszczenia fug działa szybko i skutecznie na różne rodzaje zanieczyszczeń, m.in.: osady, plamy po mydle i wodzie oraz pleśń. Produkt jest przeznaczony do czyszczenia spoin w kamieniu naturalnym, płytkach ceramicznych, klinkierze itp.

Ponieważ jest to środek w sprayu, jego użytkowanie jest wyjątkowo komfortowe. Wystarczy rozpylić niewielką ilość detergentu na zanieczyszczoną powierzchnię, odczekać kilka minut, a później przetrzeć spoiny wilgotną gąbką i spłukać czystą wodą. Jeśli na fugach pojawiły się uporczywe zabrudzenia, opisane czynności możemy powtórzyć kilkakrotnie.

Produkt jest bezpieczny w stosowaniu, gdyż nie odbarwia fug ani płytek. Konsumenci, którzy wypróbowali detergent, przekonują, że można nim z powodzeniem czyścić zarówno białe, jak i kolorowe spoiny. Środek ma delikatny zapach i nie zawiera toksycznych substancji.

Detergent Pomoc Domowa Środek Czyszczący Fugi to dobry środek do czyszczenia fug do 15 zł. Nie wymaga on rozcieńczania z wodą. Produkt jest dostępny w 0,5 l butelce.

 

Zalety

Bezpieczny dla wszystkich powierzchni: Preparat nie odbarwia fug i jest bezpieczny dla każdej powierzchni. Można nim bez obaw myć fugi pomiędzy płytkami ceramicznymi, w klinkierze czy kamieniu naturalnym.

Butelka z atomizerem: Detergent jest sprzedawany w poręcznej butelce z atomizerem. Nie musimy wylewać preparatu na gąbkę czy ścierkę, wystarczy spryskać nim zabrudzone miejsce, odczekać chwilę, a później je wyczyścić.

Do białych i kolorowych spoin: Środek doskonale nadaje się do mycia zarówno białych, jak i kolorowych spoin. Ma on uniwersalny charakter. Produkt z pewnością przyda nam się podczas generalnych porządków w łazience, kuchni itd.

 

Wady

Nie do uporczywych zabrudzeń: W przypadku intensywnego zabrudzenia fug preparat nie sprawdza się zbyt dobrze. Aby usunąć osad z wody czy kamienia, trzeba parę razy spryskać powierzchnię i intensywnie ją szorować przez kilka minut.

Wymaga spłukiwania wodą: Po wyczyszczeniu spoin należy je spłukać wodą. Może to być nieco kłopotliwe, jeśli czyściliśmy płytki na ścianie (przetarcie ich mokrą ściereczką może nie wystarczyć).

 

 

 

 

5. Oro Preparat Do Czyszczenia Fug 500Ml

 

Oro preparat do czyszczenia fug 500Ml nadaje się do zastosowania przy czyszczeniu fug pomiędzy kafelkami ściennymi, jak i podłogowymi. Płyn nadaje się do zastosowania jako środek czyszczący fugi w przestrzeniach między płytami klinkieru, kamienia naturalnego, licówki oraz innych rodzajów murów i kafli.

Butelka 500 ml została zaopatrzona w specjalny aplikator i za naciśnięciem przycisku wydobywa się porcja płynu wprost na fugę. Po naniesieniu płynu na fugi należy odczekać chwilę, aby pozwolić zadziałać na brud substancji chemicznej, kolejno za pomocą szczotki przecierać fugę aż do uzyskania zadowalającego efektu. Szczotkę należy często spłukiwać, aby oczyszczać ją z zebranego brudu. W razie potrzeby nanieść po raz drugi płyn na czyszczoną fugę i powtórzyć cały proces czyszczenia. 

Wielu użytkowników chwali, jako skuteczny płyn Oro do czyszczenia fug 500Ml twierdząc, że to skuteczny środek usuwający zabrudzenia z łazienki.

 

Zalety

Wszechstronność stosowania: Płyn jest skuteczny w czyszczeniu fug i można go stosować przy takich materiałach jak płytki ceramiczne, z klinkieru, licówki, kamień naturalny i wiele innych materiałów, które mają spoiny wymagające czyszczenia.

Pojemność: Zawartość płynu to 500 ml. Butelka nie jest zbyt ciężka i można ją dłużej trzymać w dłoni podczas czyszczenia fug, a równocześnie pojemność wystarcza na długo.

Gotowość użycia: Butelka zawiera płyn gotowy do użycia, wystarczy go nanieść na czyszczoną fugę i dać mu szansę na zadziałanie. 

Aplikator: Końcówka butelki jest zaopatrzona w aplikator, który uruchamia się za przyciśnięciem rączki. Ułatwia to i przyspiesza czyszczenie. 

 

Wady

Efekty: Jak podają użytkownicy ostateczny efekt jest widoczny dopiero po wysunięciu fugi i dopiero w tym czasie można ocenić stopień jej wyczyszczenia.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki środek do czyszczenia fug kupić?

 

Czyszczenie fug to czynność, która większości z nas niezbyt dobrze się kojarzy. Jednak zastosowanie odpowiedniego detergentu może nam znacząco pomóc w usunięciu pleśni, tłuszczu czy kamiennego osadu. Jaki środek do czyszczenia fug wybrać, aby okazał się skuteczny? Podpowiedzi na ten temat umieściliśmy poniżej, w specjalnym poradniku zakupowym.

Skład

Konsumenci uważają, że najlepszy środek do czyszczenia fug to produkt z dobrze skomponowanym składem. Detergent przeznaczony do usuwania zanieczyszczeń ze spoin pomiędzy płytkami powinien szybko usuwać plamy, ale jednocześnie być łagodny dla skóry. W składzie tego typu produktów możemy znaleźć m.in.: fosfoniany, anionowe środki powierzchniowo czynne czy też NTA, czyli kwas nitrylotrójoctowy. Jeśli wymienione substancje będą miały odpowiednie stężenie, na pewno nie odbarwią fug ani płytek, nie powinny również negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie.

Do domów zamieszkiwanych przez małe dzieci i alergików polecamy detergenty ekologiczne, które powstają na bazie wody. Środki te nie mają w składzie chemicznych substancji, dlatego są bezpieczne w stosowaniu, a dodatkowo nie wpływają negatywnie na stan środowiska naturalnego.

 

Pojemność

Środki do czyszczenia fug dostępne są w opakowaniach o pojemności od 0,5 l do 1 l. Takie detergenty zamykane są w poręcznych butelkach, które łatwo się przechowuje. Wbrew pozorom, nawet niewielkie opakowanie produktu wystarcza na długo, ponieważ do wyczyszczenia spoin potrzebujemy niewielkiej ilości środka. Poza tym niektóre detergenty należy przed zastosowaniem rozcieńczyć z wodą, w efekcie czego nie zużywamy go zbyt dużo, aby posprzątać w łazience lub kuchni.

 

Zapach

Jeśli zadamy pytanie: jaki środek do czyszczenia fug jest najlepszy?, zwykle usłyszymy, że jest to detergent pozbawiony nieprzyjemnego zapachu. Produkty, których skład oparty jest na silnie działających substancjach chemicznych, zwykle nie pachną zbyt dobrze, a do tego podrażniają górne drogi oddechowe. To powoduje, że czyszczenie fug kojarzy się z przykrym obowiązkiem. Na szczęście wiele dostępnych na rynku środków nie ma żadnego zapachu, przez co mycie spoin między płytkami nie jest tak uciążliwe.

 

Skuteczność działania

Każdemu z nas zależy na zakupie skutecznego środka do czyszczenia fug. Szukając odpowiedniego produktu, warto dokładnie sprawdzić, z jakimi zanieczyszczeniami radzi sobie dany detergent. Większość środków szybko i skutecznie usuwa tłuste i kamienne osady oraz plamy z wody i mydła, ale tylko niektóre pozwalają równie efektywnie pozbyć się pleśni i grzybów. W tej kwestii duże znaczenie ma skład produktu. Jeśli mamy w domu płytki marmurowe lub wykonane z równie delikatnego materiału, nie kupujmy zbyt silnego detergentu, ponieważ może doprowadzić do odbarwienia powierzchni oraz uszkodzenia jej mikrostruktury.

Sposób stosowania

Produkty służące do czyszczenia fug mają formę płynu, dlatego zwykle należy nanosić je na spoiny przy użyciu wilgotnej gąbki lub ściereczki. Jeżeli taki sposób stosowania środka wydaje nam się zbyt kłopotliwy, możemy poszukać detergentu w sprayu, którym wystarczy spryskać zanieczyszczoną powierzchnię, odczekać kilka minut i energicznie wyczyścić spoiny gąbką.

 

Środki do czyszczenia fug w dobrych cenach

Za dobry środek do czyszczenia fug renomowanego producenta zapłacimy średnio ponad 15 zł. Produkty te nie są zbyt dużym wydatkiem, nawet jeśli wybierzemy produkt oferowany przez znaną, istniejącą od wielu lat na rynku markę. Szukając właściwego środka, nie powinniśmy kierować się tylko ceną, ponieważ w przeciwieństwie do składu, nie ma wpływu na skuteczność działania detergentu.

 

 

Gdzie kupić środek do czyszczenia fug?

 

Czyszczenie fug może wydać się czynnością niezbyt istotną, wykonywaną sporadycznie. Na co dzień ich nie zauważamy, jednak, aby dom był czysty, najlepiej zadbać też o czystość fug, zwłaszcza że wyczyszczone odmieniają wygląd wnętrza. Wciąż zastanawiasz się nad kupnem specjalnego specyfiku, przeczytałeś poradniki i opisy i wciąż nie wiesz, skąd wziąć odpowiedni środek do czyszczenia fug? Nie martw się, ponieważ poniżej odpowiemy na dręczące Cię pytanie.

 

Gdzie możesz kupić środek do czyszczenia fug?

W zasadzie masz dwa wybory. Jednym z nich jest kupno środka w sklepie stacjonarnym, a drugim jest zakup w Internecie. Ludzie mają wiele różnych opinii i każdy podchodzi do zakupów inaczej. My postaramy się przybliżyć obie opcje, wraz z zaletami i wadami.

Jak kupować stacjonarnie?

Jest wiele zalet kupowania środków czystości w sklepie stacjonarnym. Bardzo ważne jest to, że produkt może wziąć w dłonie. W ten sposób nic się przed Tobą nie ukryje i widzisz wszystkie wady produktu, na przykład wklęśniętą butelkę albo zepsuty spryskiwacz. Możesz obejrzeć środek z każdej strony, a czasem nawet go wypróbować. Środki do fug mają dość silny zapach. Jeżeli jesteś osobą wrażliwą na zapachy, to koniecznie otwórz preparat i sprawdź, jak pachnie, w efekcie po zakupie i użyciu nie będziesz mieć przykrej niespodzianki. Jaki środek do czyszczenia fug jest polecany? Na pewno taki, który ma delikatny lub neutralny zapach. Niestety kupowanie w sklepie stacjonarnym ma też swoje wady.

Po pierwsze tracisz czas na to, aby dojechać do sklepu. Następnie czekasz w kolejce, a w tym czasie mógłbyś robić wiele innych rzeczy. Z pewnością też wiesz, że w sklepach stacjonarnych jest dość mały wybór produktów. Najlepiej jest szukać takich produktów w sklepach remontowo-budowlanych. Można też je spotkać w supermarketach w dziale pielęgnacji mieszkania. Nie brakuje opinii, że stacjonarne kupowanie jest bardziej świadome, ale czy na pewno? Owszem, możesz wziąć do ręki preparat i przeczytać jego skład, ale czy wiesz, co dziwne nazwy oznaczają? Masz czas, aby każdą substancję sprawdzać w Internecie?

 

Jak kupować w Internecie?

Kupowanie w Internecie znacznie różni się od stacjonarnego, jak się okazuje, ma ono sporo zalet. Na początku oczywista zaleta, czyli to, że masz bardzo dużo produktów do wyborów. Na jednej stronie znajdziesz kilkadziesiąt środków do czyszczenia fug, więc możesz wybrać ten najlepszy. Co więcej, wiele osób zostawia swoje opinie na temat danego produktu, więc od razu możesz dowiedzieć się, czy środek skutecznie usuwa wszystkie zanieczyszczenia. Nie musimy również wspominać o tym, że kupując w Internecie, oszczędzasz bardzo dużo czasu, ponieważ kupno to jedynie kilka kliknięć.

W opisach produktów znajdziesz również dokładne dane o środkach do czyszczenia fug, co nie zawsze jest widoczne na opakowaniu. Masz więc o wiele więcej wiedzy na temat produktu, zanim go kupisz, ponieważ jest też ona wzbogacona opiniami użytkowników. W spokoju możesz porównywać kilku produktów. Jedynym minusem jest to, że nie możesz powąchać środka, ale z drugiej strony, zawsze może zapoznać się z ocenami zapachu wystawionymi przez innych kupujących.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ