Ranking 5 najlepszych mopów ze spryskiwaczem w 2024

Ostatnio aktualizowane: 26.04.24

 

Mop ze spryskiwaczem — przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wygodny i praktyczny mop ze spryskiwaczem Vileda 1-2 Spray Max Box jest często polecany przez użytkowników. Ma nie tylko pojemny zbiornik na płyn z detergentem, ale także umożliwia posprzątanie dwa razy większej powierzchni niż inne modele. Jest to możliwe dzięki obrotowej głowicy, która pozwala na wykorzystanie obu stron nakładki z mikrofibry. Zabrudzoną ściereczkę wystarczy wyprać w pralce. Konsumenci polecają także mop ze spryskiwaczem Leifheit Pico Spray S 56590. Ruchoma głowica pozwala zetrzeć kurz nawet z niedostępnych zwykle miejsc, na przykład pod niskimi meblami. Mop jest wygodny i ma lekką konstrukcję. 

5 najlepszych mopów ze spryskiwaczem. Opinie w 2024 roku

 

Mycie podłogi nierzadko jest męczącym zadaniem, które wymaga noszenia ciężkiego wiadra, schylania się i wyciskania nakładki. Rozwiązaniem jest dobry mop ze spryskiwaczem. Nie wymaga on namaczania, wyciskania i odwirowywania. Mop ze spryskiwaczem pozwala szybko i łatwo posprzątać nawet trudne zabrudzenia na płytkach, panelach, czy parkiecie. Ten ranking polecanych produktów pomoże Ci znaleźć odpowiedni dla siebie.

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Mop ze spryskiwaczem Vileda nadaje się do zmywania różnych podłóg. Obrotowa głowica umożliwia obrócenie nakładki, co pozwala na posprzątanie dwa razy większej powierzchni. Ściereczkę z mikrofibry można prać w pralce. Łatwy w obsłudze spryskiwacz równomiernie rozprowadza płyn na podłodze.

Difetto

Przy częstym naciskaniu przycisku od spryskiwacza, nierzadko się on blokuje. W efekcie płyn nie wydobywa się po każdorazowym naciśnięciu guzika.

Conclusione

Do codziennego sprzątania dobrze sprawdzi się mop ze spryskiwaczem Vileda, ponieważ jest łatwy w obsłudze i ma wydajny pojemnik. Mop pozwala posprzątać dwa razy większą powierzchnię niż inne, tradycyjne modele. Wkładka z mikrofibry nie pozostawia smug, dobrze zbiera nawet trudne zabrudzenia.

Drugi wybór

Pregio

Mop ze spryskiwaczem Leifheit Pico Spray S 56590 to wygodne narzędzie do szybkiego sprzątania, spryskujące delikatną mgiełką pod ciśnieniem (do 20 barów). Zbiornik o pojemności 0,8 litra umożliwia spryskiwanie około 400 razy, a ruchoma głowica idealnie myje trudno dostępne miejsca. Mop ze spryskiwaczem Leifheit nadaje się idealnie do mycia parkietu.

Difetto

Mop nie jest przystosowany do składania, co utrudnia jego przechowywanie, a także transportowanie. Dodatkowo, dostarczany jest tylko z jedną nakładką czyszczącą, co wymusza regularne jej pranie lub konieczność zakupu dodatkowych nakładek. Oba te czynniki mogą stanowić pewne utrudnienie dla użytkowników, którzy potrzebują bardziej praktycznego i wielofunkcyjnego narzędzia czyszczącego

Conclusione

Mop ze spryskiwaczem Leifheit Pico Spray S 56590 to doskonałe narzędzie do szybkiego i skutecznego sprzątania. Dzięki zdejmowanemu zbiornikowi na wodę i systemowi ciśnieniowemu, można skutecznie usunąć brud i plamy z drewnianych podłóg. Ruchoma głowica umożliwia czyszczenie trudno dostępnych miejsc. Mop jest bardzo wygodny w użyciu i posiada wysokiej jakości nakładkę Micro Tech, która jest możliwa do prania do 100 razy.

Rozważ też

Pregio

Mop ze spryskiwaczem York to wielofunkcyjny produkt, które może służyć zarówno do mycia podłóg, jak i okien, ścian i luster. W zestawie znajdują się dwa rodzaje uchwytów oraz dwie wymienne nakładki. Spryskiwacz w mopie równomiernie rozprowadza płyn z detergentem po każdej powierzchni.

Difetto

Łączenie na uchwycie mopa często jest wadliwe i po naciśnięciu przycisku od spryskiwacza, konstrukcja się rozłącza. Dodatkowo nakładki szybko się brudzą.

Conclusione

Posprzątanie całego domu może być czasochłonnym zajęciem, które skróci wykorzystanie mopa ze spryskiwaczem York. Z jego pomocą można umyć każdą powierzchnię, poziomą i pionową. Wymienne nakładki nie pozostawiają smug, dobrze zbierają nawet trudne zabrudzenia z podłóg i okien.

 

1. Vileda Mop 1 2 Spray Max Box ze spryskiwaczem

 

Utrzymanie czystości w domu bywa trudne, a codziennego mycie podłóg czasochłonne, chyba że używa się mopa ze spryskiwaczem Vileda Mop 1-2 Spray Max Box. Dobrze sprawdza się do zmywania każdej powierzchni, zarówno paneli, jak i płytek. Mop ze spryskiwaczem Vileda wyróżnia się obrotową głowicą, która pozwala na wyczyszczenie dwa razy większej powierzchni niż zwykły sprzęt. Gdy ściereczka się zabrudzi, wystarczy obrócić ją i dalej zmywać czystą stroną. Wkład mopa wykonano z mikrofibry, która jest wytrzymała i nadaje się do wielokrotnego prania w pralce.

Wkład z mikrofibry zdejmuje się z konstrukcji mopa w łatwy i szybki sposób. Sprzęt dobrze radzi sobie nawet z trudnymi zanieczyszczeniami, ponieważ zastosowano na ściereczce różne rodzaje włókien. Główną zaletą mopa Vileda jest spryskiwacz, który równomiernie rozprowadza płyn po podłodze.

Według opinii konsumentów mop ze spryskiwaczem Vileda to dobry zakup. Nie pozostawia smug na podłodze, pozwala umyć duże powierzchnie i ma wydajny pojemnik na wodę. Mop jest łatwy w obsłudze, a wkład można szybko wyczyścić. Vileda mop 1 2 spray Max Box ze spryskiwaczem to nowa, ulepszona konstrukcja.

 

Zalety

Ulepszona konstrukcja mopa pozwala na dwustronne użycie nakładki czyszczącej. Wystarczy jednym ruchem obrócić końcówkę.

Spray: Mechanizm w sprayu, za naciśnięciem jednego przycisku, pozwala w sposób kontrolowany i równomierny rozprowadzić płyn czyszczący.

Pojemność zbiornika: 750 ml zbiornika przechowującego płyn czyszczący umożliwia wiele sprzątań bez jego uzupełnienia.

Odczepiany zbiornik: Zbiornik na płyn czyszczący również jest odczepiany od konstrukcji mopa. Pozwala to na bezproblemowe jego napełnienie.

Powierzchnia: Mop ręczny ze spryskiwaczem sprawdzi się do czyszczenia każdego rodzaju powierzchni. Począwszy od gresu przez panele po parkiety.

 

Wady

Czyszczenie mopa: Mop Vileda ze spryskiwaczem, jak przekazują opinie, wymaga schylenia się do jego wypłukania. Przy pominięciu procesu oczyszczania pada z nieczystości, zostawia on smugi na sprzątanej podłodze. 

 

 

 

 

2. Mop ze spryskiwaczem Leifheit Pico Spray S 56590

 

Mop ze spryskiwaczem Leifheit Pico Spray S 56590 to wygodne narzędzie do szybkiego sprzątania, spryskujące delikatną mgiełką pod ciśnieniem (do 20 barów). Zbiornik o pojemności 0,8 litra umożliwia spryskiwanie około 400 razy, a ruchoma głowica idealnie myje trudno dostępne miejsca. Mop ze spryskiwaczem Leifheit nadaje się idealnie do mycia parkietu.

Wyjątkowo praktyczne rozwiązanie to zdejmowany zbiornik, który na uchwycie spryskuje czystą wodę lub środek do mycia. System ciśnieniowy pozwala na spryskanie nawet drewnianych podłóg. Test mopów ze spryskiwaczem wykazał, że ten dobry i tani mop ze spryskiwaczem znakomicie radzi sobie z brudem pod regałami i w narożnikach. Mop posiada wysokiej jakości nakładkę Micro Tech, która jest możliwa do prania do 100 razy.

W kategorii najlepsze mopy ze spryskiwaczem, mop Leifheit Pico Spray S 56590 plasuje się wysoko, bowiem to produkt, który zapewnia wygodę sprzątania i wiele funkcjonalności. 

 

Zalety

System spryskiwania: Sprzęt spryskuje delikatną mgiełką pod ciśnieniem (do 20 barów).

Duża pojemność zbiornika: Zdejmowany zbiornik o pojemności 0,8 litra umożliwia spryskiwanie ok. 400 razy.

Ruchoma głowica: Idealna do mycia trudno dostępnych miejsc, pozwala na bezproblemowe dotarcie do wszystkich zakamarków.

Gwarancja: 3 lata gwarancji producenta potwierdza jego jakość i niezawodność.

Wysoka zwrotność: Za pomocą ruchomej nasadki można starannie umyć każdy narożnik i zakamarek.

 

Wady

Brak możliwości składania: Brak możliwości składania stanowi problem w przechowywaniu.

 

 

 

 

3. Mop płaski York Spray&Collect + Myjka do Okien KPL 4w1

 

Wszystkie zakamarki w domu można łatwo posprzątać z płaskim mopem 4w1 York Spray&Collect w zestawie z myjką do okien KPL. Użytkownik otrzymuje dwa uchwyty, długi i krótki oraz dwie nakładki — płaską do zmywania podłóg, a także końcówkę do mycia okien. W efekcie jednym sprzętem można szybko posprzątać cały dom. Mop ze spryskiwaczem York jest wyposażony w zbiornik ze spryskiwaczem, który równomiernie rozprowadza detergent na podłodze. 

Mop ma wkład z mikrofibry, który jest wygodnie mocowany na rzep. Zarówno krótki, jak i długi trzonek dobrze się sprawdzają. W mniejszym uchwycie również znajduje się nieduży pojemnik ze spryskiwaczem. Cały zestaw nadaje się nie tylko do mycia podłóg, ale także ścian, sufitów, czy luster. Po napełnieniu pojemnika można w nim przechowywać detergent, co przy kolejnym sprzątaniu oszczędza czas oraz zużytą wodę.

Opinie o mopach ze spryskiwaczem York, wystawione przez użytkowników, są najczęściej pozytywne. Konsumenci są zadowoleni z możliwości wyczyszczenia różnych powierzchni. Mop jest wygodny, łatwo się go napełnia i opróżnia. Mop płaski York Spray&Collect + myjka do okien KPL 4w1 to cały zestaw sprzętów pomocnych przy sprzątaniu różnych powierzchni.

 

Zalety

Skład zestawu: Skład zestawu wchodzi, obok końcówki mopa płaskiego, 2 trzonki – długi do podłóg i krótki do wykorzystania przy myciu, na przykład, kafelków oraz końcówka do mycia okien.

Spryskiwacz: W spryskiwacz została zaopatrzona każda z końcówek zestawu. Przy użyciu długiego trzonka płyn spryskiwany jest z przodu, przy trzonkach krótkich – od spodu.

Zastosowanie: Sprzęt będzie użyteczny zarówno przy myciu wszelkiego rodzaju podłóg jak i myciu okien, luster czy płytek ściennych.

Mocowanie końcówki czyszczącej: Wkład czyszczący, wykonany z mikrofibry jest mocowany do końcówki mopa za pomocą rzepa.

 

Wady

Zbiorniczek myjki do okien: Wielkość zbiorniczka przy myjce do okien i krótkim trzonku jest właściwie symboliczna. Niejednokrotnie starcza na umycie tylko jednej części okna

 

 

 

 

4. Mop ze spryskiwaczem Lund 67160

 

Mop ze spryskiwaczem Lund 67160 to praktyczne narzędzie do sprzątania, które łączy w sobie kilka funkcjonalności. Dzięki pojemnemu zbiornikowi umieszczonemu nad mopem, umożliwia dozowanie płynu w trakcie pracy, a przycisk w rączce ułatwia tę czynność. Wkład z mikrofibry umożliwia sprzątanie wielu rodzajów powierzchni, a dodatkowe elementy zestawu pozwalają na dokładne czyszczenie trudno dostępnych miejsc.

Składany mop zapewnia łatwy montaż i transport. W zestawie znajdują się aż 2 sztuki wkładów z mikrofibry, co gwarantuje dłuższy czas użytkowania, ściereczki można prać w pralce. Właściwości, takie jak obrotowa głowica czy możliwość dozowania olejku zapachowego, sprawiają, że Lund 67160 to idealny wybór dla osób poszukujących uniwersalnego i wygodnego narzędzia do sprzątania.

Mop ze spryskiwaczem Lund 67160 to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę oraz szybkość w sprzątaniu.

 

Zalety

Dozowanie płynu podczas pracy: Dzięki pojemnemu zbiornikowi umieszczonemu nad mopem, można wygodnie dozować płyn podczas sprzątania, a także go uzupełniać w zbiorniku.

Uniwersalność: Produkt sprawdzi się zarówno na sucho, jak i na mokro, dzięki czemu można sprzątać różnego rodzaju powierzchnie.

Duży zakres ruchu: Obrotowa głowica pozwala na łatwe dotarcie w najdalsze zakamarki mieszkania.

Wyposażenie: Skład zestawu zapewnia wygodę i funkcjonalność podczas sprzątania.

Przyjemność użytkowania: przyjemna w dotyku i miękka gąbka uchwytu na dłoń zapewnia komfort podczas sprzątania.

 

Wady

Słaba chłonność mikrofibry: Mikrofibra jest bardzo nisko chłonna, co może powodować konieczność częstego wymieniania wkładu.

 

 

 

 

5. Bona Premium Spray Mop

 

Jeśli szukasz dobrego mopa ze spryskiwaczem, może zainteresować Cię spray mop Bona Premium. Najlepiej sprawdza się na podłogach drewnianych, szczególnie lakierowanych, olejowanych lub pokrytych woskiem. Mop ma łatwy do napełnienia i wygodny zbiornik na płyn z detergentem. Spryskiwacz równo rozpyla wodę na podłodze, co ułatwia sprzątanie i pozwala uniknąć powstawania zacieków i smug. Mop wyposażono w nakładkę z mikrofibry, którą można wielokrotnie prać w pralce.

Mop ze spryskiwaczem Bona ma lekką, wygodną konstrukcję, która pozwala komfortowo posprzątać cały dom. Specjalna obrotowa końcówka umożliwia dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc pod meblami. W efekcie sprzątanie jest skuteczne i nie zajmuje dużo czasu. Spryskiwacz w mopie obsługiwany jest za pomocą przycisku, który znajduje się przy uchwycie. Nie trzeba się więc schylać, aby rozprowadzić po podłodze płyn z detergentem.

Łatwość czyszczenia podłóg sprawia, że produkt uzupełnia ranking mopów ze spryskiwaczem. Komentarze osób, które używają modelu Bona, są pozytywne. Konsumentom podoba się możliwość wielokrotnego prania nakładki oraz pojemny zbiornik. Bona Premium Spray mop przeznaczony jest do czyszczenia podłóg twardych, zwłaszcza tych wykonanych z drewna.

 

Zalety

Do drewnianych podłóg: Mop jest specjalnie dedykowany do podłóg wykonanych z olejowanego drewna. Dobór odpowiedniego środka czyszczącego gwarantuje więc skuteczne sprzątanie.

Ergonomiczne wykonanie: Kształt urządzenia został opracowany w taki sposób, aby jego wykorzystanie było jak najbardziej wygodne. 

Obrotowa głowica: Głowica, do której przyczepiany jest pad czyszczący obraca się w zakresie 360 stopni. Pozwala to na sprzątanie, na przykład, pomiędzy nogami krzeseł.

Wyjmowany pojemnik: Pojemnik na płyn czyszczący można wyjąć i wygodnie napełnić nad zlewem.

 

Wady

Drążek: Producent nie przewidział możliwości regulacji długości drążka. Niskie osoby narzekają, że jest on nieco za długi.

Środek czyszczący: Producent poleca zastosować do użycia podłóg drewnianych dedykowany do mopa środek czyszczący Bona Cleaner. 1 l tego środka kosztuje około 100 zł.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy — jaki mop ze spryskiwaczem kupić?

 

W każdym domu na podłodze nieustannie zbiera się kurz i inne zanieczyszczenia. Codzienne sprzątanie zajmuje dużo czasu i nie każdy ma na nie ochotę. Jednak wykorzystując mop ze spryskiwaczem, można w kilka chwil doprowadzić podłogę do porządku, bez potrzeby noszenia ciężkiego wiadra z wodą i schylania się, aby namoczyć nakładkę i wycisnąć ją. Czy warto mieć taki sprzęt w domu? Z pewnością usprawni on codzienne sprzątanie i poprawi komfort domowników. W poniższym przewodniku przeczytasz, jaki jest najlepszy mop ze spryskiwaczem.

Pojemność zbiornika

Pierwszą kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, wybierając mop ze spryskiwaczem, jest pojemność zbiornika na wodę. To w tym pojemniku umieszcza się płyn z detergentem. Jego pojemność decyduje więc o tym, jak dużą powierzchnię można umyć. Większość mopów ze spryskiwaczem ma zbiorniki mieszczące ok. 300 – 350 ml płynu. Można znaleźć także modele z większymi pojemnikami. Wybór zależy przede wszystkim od wielkości mieszkania i całego domu. Do okazjonalnego zmycia podłogi w pokoju, kuchni lub korytarzu wystarczą mopy ze zbiornikami poniżej 500 ml. Jeśli jednak chcesz codziennie sprzątać całe mieszkanie, lepiej wybrać pojemnik o większej pojemności.

 

Rodzaj ściereczki

O skuteczności mopa ze spryskiwaczem decyduje przede wszystkim rodzaj wykorzystanej nakładki. Najczęściej spotykane są ściereczki z mikrofibry. Najlepszy mop ze spryskiwaczem to taki, który nie pozostawia smug. Dlatego upewnij się, czy nakładkę można wielokrotnie prać. Tylko jeśli będzie ona czysta, na podłodze nie pozostaną brzydkie zacieki.

 

Szerokość nakładki

Duże znaczenie podczas wyboru mopa ze spryskiwaczem jest szerokość nakładki. Decyduje ona o tym, jak dużą powierzchnię można umyć za jednym pociągnięciem. Im szersza nakładka, tym mniej czasu potrzeba, aby posprzątać całe pomieszczenie.

 

Zakres ruchów podstawy

Zastanawiając się, jaki mop ze spryskiwaczem wybrać, warto zwrócić uwagę na możliwość ruchu podstawą. Większość modeli ma ruchomą głowicę, która pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Dzięki temu można niemal położyć uchwyt mopa na ziemi, a nakładka będzie wciąż dokładnie przylegać do ziemi. Można wtedy posprzątać podłogę pod niskimi meblami. Głowica może ruszać się także na boki, w prawo i w lewo, co ułatwia płynne przesuwanie mopem po podłożu. Niektóre sprzęty mają również możliwość zmiany uchwytu, dzięki czemu możliwe jest wykorzystanie ich do mycia okien, czy luster.

Do jakiego podłoża nadaje się mop ze spryskiwaczem?

Większość dostępnych w sklepach mopów ze spryskiwaczem przeznaczona jest do wszystkich rodzajów podłóg. Delikatne nakładki z mikrofibry mogą być używane zarówno na panelach, parkiecie, jak i na płytkach. Niektóre mopy ze spryskiwaczem mogą być jednak przeznaczone tylko do jednego typu podłoża, na przykład drewnianych powierzchni. Warto sprawdzić to przed dokonaniem zakupu. Myjąc podłogę, trzeba uważnie wybierać detergenty, niektóre bowiem mogą nie nadawać się do posadzki lub paneli w mieszkaniu.

 

Ceny mopów ze spryskiwaczem

Mopy ze spryskiwaczem w dobrych cenach dostępne są w wielu sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Szeroki wybór pozwala znaleźć taki sprzęt, który najbardziej będzie odpowiadał wymaganiom i potrzebom użytkownika. Ceny mopów wynoszą kilkanaście złotych, rzadko osiągają kwotę 100 zł. Na koszt zakupu wpływa wiele czynników, przede wszystkim pojemność zbiornika, jakość nakładki i dodatkowe ściereczki oraz możliwości samego mopa. Warto jednak zapłacić więcej za dobry, sprawdzony produkt, polecany przez innych konsumentów. Pozwoli on cieszyć się czystym domem i poprawi komfort sprzątania. Dobry mop ze spryskiwaczem będzie służył przez wiele lat.       

 

 

FAQ

 

P1: Gdzie można kupić mop ze spryskiwaczem?

Mopy ze spryskiwaczem są bardzo popularne, ponieważ ułatwiają codzienne sprzątanie i pozwalają zaoszczędzić czas. Dlatego można je łatwo znaleźć w wielu sklepach. Przede wszystkim mopy ze spryskiwaczem oferują markety z wyposażeniem domu, ale także sklepy budowlane, a nawet oferujące RTV i AGD. Szeroki wybór można znaleźć także na stronach internetowych, szczególnie na aukcjach. Jeśli interesuje Cię mop ze spryskiwaczem konkretnej marki, warto sprawdzić dostępność modelu na firmowej stronie internetowej. Kupując bezpośrednio u producenta, często można oszczędzić pieniądze, płacąc mniej za ten sam produkt, niż w sklepie. Przed dokonaniem wyboru warto porównać kilka modeli mopów ze spryskiwaczem i zapoznać się z opiniami innych konsumentów. 

P2: Jak działa mop ze spryskiwaczem?

Zasada działania mopa ze spryskiwaczem jest bardzo prosta. Wyposażony jest on w zbiornik o pojemności ok. 300 ml (czasem jest ona większa), w którym umieszcza się wodę z detergentem. Pojemnik zakręca się i przypina do trzonu mopa. Po naciśnięciu specjalnego przycisku, który zwykle umiejscowiony jest w uchwycie, spryskiwacz uwalnia niewielką ilość płynu i rozprowadza ją po podłożu w formie delikatnej mgiełki. Wystarczy jedynie rozetrzeć wodę za pomocą nakładki. W efekcie mopa nie trzeba moczyć przez umyciem podłogi, nie jest więc potrzebne także ciężkie wiadro z wodą. Ilość płynu można regulować, naciskając przycisk spryskiwacza kilkukrotnie. Wtedy na podłodze pojawi się więcej wody.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ