Ranking 5 najlepszych elektrycznych suszarek na pranie w 2021

Ostatnio aktualizowane: 23.06.21

 

Elektryczna suszarka na pranie – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli potrzebujesz elektrycznej suszarki na pranie, koniecznie zapoznaj się z rankingiem, który przygotowaliśmy. Na podstawie analizy opinii konsumentów udało nam się wytypować solidne i efektywnie działające modele, które na pewno przypadną Ci do gustu. Na pierwszym miejscu jest Lakeland 300 W – produkt z funkcją podgrzewania, którego maksymalne obciążenie wynosi 15 kg. Choć łączna powierzchnia schnąca urządzenia to 21 m, nie musisz się obawiać o ograniczenie wolnej przestrzeni w pomieszczeniu. Suszarka ma 3-poziomową konstrukcję i nie jest zbyt szeroka, dlatego nie powinna przeszkadzać domownikom. Produkt idealnie nadaje się do suszenia ubrań, bielizny, a także ręczników i pościeli. Na drugim miejscu plasuje się suszarka Duschy Sfinks, której maksymalne obciążenie wynosi 5 kg. Model ten ma nóżki zabezpieczone plastikowymi elementami, więc nie ma ryzyka, że zarysuje podłogę. Urządzenie po złożeniu ma niewielkie wymiary, co umożliwia wygodne przechowywanie go w szafie. Jeśli ciekawi Cię, co wyróżnia pozostałe suszarki, zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Suszarka została skonstruowana na podstawie zasady minimalizowania przestrzeni przy równoczesnym zwiększaniu powierzchni użytkowej. Stąd trzy poziomy suszenia, na których wygodnie rozmieścimy całe pranie. Konstrukcję możemy rozkładać na kilka sposobów. Całość jest na tyle lekka, że swobodnie można przestawiać ją między pomieszczeniami. Na suszarce możemy zawiesić nawet 15 kg prania.

Difetto

Bywa, że suszarka jest dostarczana z angielskim wtykiem, wówczas, aby rozpocząć korzystanie z niej, trzeba zaopatrzyć się w specjalną przejściówkę.

Conclusione

Moc urządzenia to 300 W. Wymiary suszarki po rozłożeniu to 73 cm x 75 cm x 137 cm. Produkt jest odpowiedni również do suszenia delikatnych tkanin na płasko. Na suszarce możemy zawiesić kołdry lub poduszki.

Drugi wybór

Pregio

Produkt jest zbudowany z grubych, metalowych prętów, które dobrze przewodzą ciepło. Bez problemu można na nich zawiesić dość ciężkie rzeczy, takie jak duże ręczniki, koce czy kołdry. Grzeją pręty długie, jak i te krótsze, dzięki czemu nasze pranie wysycha bardzo szybko. Plastikowe elementy zapobiegają rysowaniu podłogi. Przełącznik on/off został umieszczony z boku suszarki, dzięki czemu obsługuje się go bardzo łatwo.

Difetto

Suszarka po rozłożeniu ma wymiary: wysokość - 90 cm, szerokość - 52,5 cm i długość - 148 cm. Może to być dość kłopotliwe przy ustawianiu jej w pomieszczeniach o małym metrażu.

Conclusione

Ładowność suszarki wynosi 5 kg. Wymiary produktu po złożeniu to ok. 115 cm x 53 cm x 7 cm. Moc urządzenia to 220 W. Odległość między prętami jest dość duża, bo wynosi około 5 cm, co ułatwia wieszanie dużych rzeczy, np. kocy.

Rozważ też

Pregio

Składana suszarka ma 8 grubych prętów wykonanych z mocnego aluminium, dzięki czemu nie ma ryzyka, że dojdzie do pęknięcia któregoś z nich. Po rozstawieniu model jest stabilny, użytkownik nie musi obawiać się, że suszarka się przewróci nawet pod ciężarem prania.

Difetto

Model ma zamontowany przycisk on/off, który jest pokryty specjalnym zabezpieczeniem chroniącym przed wilgocią. Osłona jest na tyle twarda, że ciężko wcisnąć guzik.

Conclusione

Niezwykle praktyczne urządzenie sprawdzi się dla osób, które nie chcą wydawać pieniędzy na modele bębnowe. Suszarka o mocy 120 W i napięciu 220 V - 240 V wytwarza maksymalną temperaturę wynoszącą 50 - 55 stopni Celsjusza. Po rozłożeniu wymiary wynoszą 94 cm x 74 cm x 50 cm.

 

 

5 najlepszych elektrycznych suszarek na pranie. Opinie w 2021 roku

 

Urządzenie dużo szybciej wysuszy Twoje ubranie, aniżeli rozłożenie w którymś z domowych pomieszczeń. Dziś prezentujemy ranking elektrycznych suszarek na pranie, wśród których znajdziesz skuteczne i sprawdzone propozycje.

 

1. Suszarka na Pranie Elektryczna Lakeland 300 W

 

Suszarka Lakeland 300 W ma 3-poziomową konstrukcję, co oznacza, że możemy na niej rozwiesić dużą ilość prania. Produkt ma moc 300 W, a jego maksymalne obciążenie to 15 kg. Prezentowany model wyposażono w elektroniczny panel sterujący z 12-godzinnym timerem. Urządzenie estetycznie się prezentuje, a jego wymiary to: 137 cm x 75 cm x 73 cm.

Ze względu na to, że produkt nie jest zbyt ciężki możemy go swobodnie przenosić z miejsca na miejsce. Suszarka ma funkcję podgrzewania skracającą czas schnięcia ubrań. Urządzenie można rozłożyć całkowicie bądź tylko w połowie, w zależności od wielkości prania i metrażu pomieszczenia, w którym chcemy je ustawić.

Według konsumentów suszarka świetnie pasuje do niewielkich mieszkań, ponieważ nie ogranicza wolnej przestrzeni. Produkt jest solidny i wytrzymały. Co więcej, możemy na nim bez przeszkód rozwiesić zarówno odzież, jak i świeżo wypraną pościel czy ręczniki. Łączna powierzchnia schnąca modelu Lakeland 300 W to 21 m, dlatego jest to doskonała propozycja dla dużych rodzin.

Model Lakeland 300 W ma moc 300 W, jego maksymalne obciążenie to 15 kg. Konstrukcja produktu składa się z 3 poziomów. Wymiary suszarki to: 75 cm x 73 cm x 137 cm.

 

Zalety

Nie zajmuje dużo miejsca: Choć na modelu zmieści się duża ilość ubrań to suszarka nie ogranicza wolnej przestrzeni w pomieszczeniu.

Lekkość: Produkt nie jest zbyt ciężki, dlatego w razie potrzeby możemy go samodzielnie przenieść w inne miejsce (bez pomocy innego domownika).

Duża powierzchnia schnąca: Powierzchnia schnąca modelu to łącznie 21 m. Na suszarce możemy suszyć nie tylko ubrania, ale i koce czy pościel.

Funkcja podgrzewania: Z uwagi na to, że model jest wyposażony w funkcję podgrzewania czas schnięcia ubrań znacząco się skraca.

Łatwe składanie: Składanie i rozkładanie produktu nie wymaga użycia siły, czynność ta nie zajmuje ponadto dużo czasu.

 

Wady

Krótki kabel: Przewód zasilający suszarkę jest krótki, więc musimy ustawić ją blisko gniazdka.

 

 

 

 

2. Suszarka na Prania Elektryczna Duschy Sfinks

 

Ciekawym produktem, który cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników, jest Duschy Sfinks 5424. Przeznaczony jest on do używania w łazience. Sprzęt wyposażony jest w 18 prętów, na których można wieszać pranie. W przypadku, gdy brakuje prądu, można go wystawić na balkon.

Wymiary produktu wynoszą 148 cm x 52,5 cm x 90 cm. Model jest rozkładany i wyposażony w podwójne skrzydła. Dzięki nim możesz skutecznie wysuszyć dużą ilość prania. Ważną kwestią jest możliwość całkowitego złożenia suszarki i schowania jej do szafy. W ten sposób kiedy nie masz nic do wysuszenia, urządzenie nie wadzi na środku łazienki.

Produkt wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, które sprawiają, że jest on wytrzymały i stabilny. Sprzęt waży jedynie 3 kg. Z tego względu można go przestawiać i z łatwością schować. Moc przyrządu wynosi 220 W. Opinie o elektrycznych suszarkach na pranie producenta Duschy są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za łatwość obsługi.

Model Duschy Sfinks 5424 to dobra elektryczna suszarka na pranie do 400 zł o wymiarach: 90 cm x 52,5 cm x 148 cm. Produkt ma moc 220 W, jest zbudowany z 18 metalowych prętów.

 

Zalety

Wygodny przełącznik: Aby wyłączyć urządzenie nie musimy wyjmować przewodu z gniazdka. Wystarczy wcisnąć przełącznik umieszczony w górnej części konstrukcji produktu.

Nie rysuje podłogi: Nie musimy się martwić, że model zarysuje podłogę. Zapobiegają temu plastikowe elementy umieszczone na nóżkach. Możemy więc swobodnie przesuwać suszarkę, zamiast przenosić ją w rękach.

Wygodne przechowywanie: Po złożeniu produkt jest niewielki, co ułatwia przechowywanie go. Suszarkę możemy włożyć do szafy lub wynieść do pomieszczenia gospodarczego.

Długi kabel: Kabel zasilający suszarkę ma odpowiednią długość, dlatego urządzenie nie musi stać tuż przy gniazdku, aby można je było użytkować.

 

Wady

Za mała ładowność: Maksymalne obciążenie modelu to 5 kg. Nie jest to najlepsza propozycja dla większych rodzin, ponieważ na prętach z pewnością nie zmieszczą się wszystkie wyprane ubrania lub pościel.

 

 

 

 

3. Innovagoods Składana Elektryczna Suszarka do Bielizny 120W

 

Elektryczna suszarka Innovagoods przeznaczona do ubrań i bielizny jest wykonana z aluminium. Dostępność 8 grubych drążków pozwala na swobodne wieszanie odzieży, która po włączeniu funkcji grzania jest gotowa do ściągnięcia po upływie kilku godzin. Takie rozwiązanie umożliwia szybkie wysuszenie niezależnie od pogody oraz wilgotności powietrza, co sprawdza się szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Suszarka Innovagoods o mocy 120 W oraz napięciu 220 V – 240 V może wygenerować temperaturę od 50 do 55 stopni Celsjusza. Dzięki temu odzież rozwieszona na prętach jest nie tylko sucha, ale przede wszystkim odpowiednio wygładzona. Urządzenie zasilane energią elektryczną uruchamia się za pomocą przełącznika on/off. Wymiary suszarki po rozłożeniu wynoszą 94 cm x 74 cm x 50 cm, a po złożeniu 50 cm x 97 cm x 5 cm.

Osoby, które są w posiadaniu suszarki elektrycznej, chwalą ją za prosty montaż oraz możliwość przechowywania, dzięki niewielkim wymiarom po złożeniu.

Suszarka elektryczna z 8 drążkami z aluminium sprawdzi się zarówno do suszenia odzieży, jak i bielizny. Konstrukcja nagrzewa się do temperatury 50 – 55 stopni Celsjusza po włączeniu przyciskiem on/off znajdującym się z boku. Wymiary rozłożonej suszarki wynoszą 94 cm x 74 cm x 50 cm, a po złożeniu zaledwie 50 cm x 97 cm x 5 cm.

 

Zalety

Wymiary: Niewielkie wymiary po rozłożeniu 94 cm x 74 cm x 50 cm sprawiają, że model można postawić w każdym wolnym miejscu.

Łatwy montaż: Montaż odbywa się podobnie, jak w przypadku tradycyjnych suszarek, z tą różnicą, że po rozłożeniu należy ją wpiąć do prądu za pomocą 1,6-metrowego przewodu.

Materiał: Wykonana z aluminium suszarka bez problemu utrzyma ciężar wilgotnego prania.

 

Wady

Przycisk: Urządzenie obsługuje się za pomocą przycisku on/off, który znajduje się pod twardą osłoną z tworzywa sztucznego, co utrudnia uruchomienie.

 

 

 

 

4. Elektryczna Suszarka na Pranie Electro Line HCD50

 

Elektryczna suszarka do ubrań i bielizny Electro Line HCD50 przyspieszy proces suszenia wilgotnej odzieży. Za pomocą panelu sterującego znajdującego się u góry użytkownik może wybrać odpowiedni program, który zostanie uruchomiony po załadunku bębna. Suszarka jest wykonana z tworzywa sztucznego o wysokiej jakości, a bęben znajdujący się wewnątrz jest ze stali nierdzewnej. Ładowanie od góry pozwala na ustawienie suszarki w dowolnym miejscu tak, aby była zawsze pod ręką.

Suszarka elektryczna ma wymiary wynoszące 40 cm x 40 cm x 74,5 cm. Waga urządzenia to zaledwie 8 kg, dzięki czemu każdy poradzi sobie z jego przeniesieniem z miejsca na miejsce. Moc znamionowa wynosi 820 W, a wielostopniowe zabezpieczenia, takie jak czujnik temperatury oraz bezpiecznik termiczny czuwają nad bezpieczeństwem.

Konsumenci, którzy poszukują mobilnej suszarki elektrycznej w dobrej cenie powinni zapoznać się z pozytywnymi opiniami na temat modelu Electro Line HCD50. 50-litrowy bęben oraz bezstopniowa nastawa czasu pozwalają uzyskać bardzo dobre efekty suszenia.

Suszarka elektryczna Electro Line HCD50 ma obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego oraz bęben o pojemności 50 litrów ze stali nierdzewnej. Moc znamionowa urządzenia wynosi 820 W, a dostępność programów suszenia pozwala na dopasowanie do potrzeb użytkownika. Kompaktowe wymiary 40 cm x 40 cm x 74,5 cm oraz waga 8 kg umożliwiają bezproblemowe przenoszenie.

 

Zalety

Prosta obsługa: Obsługa odbywa się za pomocą dotykowego panelu sterującego.

Materiał: Bęben znajdujący się w suszarce jest wykonany ze stali nierdzewnej, dzięki czemu posłuży przez lata.

Pojemność: Suszarka ma bęben o pojemności 50 litrów, który pomieści jedno pranie.

 

Wady

Kolor obudowy: Obudowa wykonana z tworzywa sztucznego występuje jedynie w kolorze zielonym, co nie pasuje do wielu łazienek.

Słabe zawiasy: Pokrywa suszarki zamocowana jest za pomocą dwóch zawiasów, które pękają podczas intensywnej eksploatacji.

 

 

 

 

5. Suszarka Kondensacyjna Siemens WT45W560PL

 

Siemens WT45W560PL to model, który skutecznie suszy mokre i wilgotne ubranie. Produkt wyglądem przypomina pralkę,jednakże mimo takiej samej ładowności, wyposażony jest on w większy bęben, w którym ubrania mogą swobodnie się wysuszyć. Sprzęt działa poprzez dmuchanie powietrza do obracającego się wnętrza. W ten sposób szybko będziesz mieć suche ubrania. Ponadto przyrząd wyposażony jest w sensory, które wyczuwają wilgotność odzieży i dobierają do nich odpowiedni czas pracy.

Produkt zaliczany jest do klasy energetycznej A++. To oznacza, pobiera on stosunkowo niewiele prądu. Dzięki temu sprzęt jest przyjazny dla środowiska. Temperatura powietrza osiąga maksymalnie 55 st. C. W ten sposób delikatne tkaniny nie niszczą się.

Wymiary tego produktu wynoszą 84,2 cm x 59,8 cm x 59,9 cm. We wnętrzu można maksymalnie załadować 9 kg. Moc urządzenia jest równa 1000 W. Użytkownicy doceniają ten model za niewielką ilość zagnieceń na wysuszonych ubraniach. Twierdzą oni także, że sprzęt cicho pracuje.

Produkt Siemens WT45W560PL ma wymiary: 84,2 cm x 63,6 cm x 59,8 cm. Suszarka ma ładowność do 9 kg. To model w klasie energetycznej A++.

 

Zalety

Zabezpieczenie przed dziećmi: Nie ma ryzyka, że małe dzieci same włączą sprzęt. Takim sytuacjom zapobiega blokada rodzicielska. Maluchy nie zmienią też przypadkowo aktualnie włączonego programu pracy.

Komfortowe użytkowanie: Suszarka jest komfortowa w użytkowaniu, a wpływa na to m.in. duży wyświetlacz LED, na którym pokazywany jest szacowany czas pozostały do zakończenia wybranego programu. Urządzenie nie generuje dużego hałasu i ma samoczyszczący się wymiennik ciepła.

 

Wady

Nie eliminuje zagnieceń: Nierzadko zdarza się, że ubrania po wyjęciu z bębna są tak pogniecione, że ich wyprasowanie staje się koniecznością. Dotyczy to zwłaszcza odzieży z bawełny.

Niedokładny czas pracy: Na wyświetlaczu pokazuje się jedynie szacowany czas zakończenia pracy i konsumenci narzekają, że nie wiadomo dokładnie, kiedy pranie będzie suche.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką elektryczną suszarkę na pranie kupić?

 

Jeśli znalezienie miejsca na rozwieszenie prania jest problemem w Twoim domu, to powinieneś zainwestować w dobrej jakości suszarkę. Jest to maszyna, która wyglądem przypomina pralkę, jednak jej zadaniem jest wyciągnięcie całej wilgoci z odzieży. Ponieważ nie jest to popularne urządzenie domowe, nie każdy z nas wie, jak zakupić odpowiedni produkt. Z tego powodu przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się, jaką elektryczną suszarkę na pranie wybrać.

Dlaczego opłaca się kupić suszarkę do ubrań?

W dużych domach, gdzie znajdziemy przestronne łazienki mamy możliwość rozwiesić pranie i pozwolić mu naturalnie wyschnąć. Niestety, wiele osób mieszka w niewielkich domach, gdzie wykonanie takiej czynności jest niemożliwe. Warto wtedy zakupić kompaktową suszarkę, którą ustawimy albo w łazience, albo w kuchni. Dzięki niej nasze ubrania będą zawsze suche. Polecane są zwłaszcza w domach, gdzie jedynym miejscem, gdzie suszy się odzież jest balkon. Niestety wraz z nadejściem zimy rozwiązanie to nie zdaje egzaminu. Z kolei dzięki specjalnej maszynie nasze ubrania będą zdatne do założenia już po godzinie.

Warto dodać, że w domach gdzie jest sprzęt elektryczny, nie gromadzi się nadmierna wilgoć, która może niszczyć ściany. Dobrej jakości modele są przyjazne dla włókien.

 

Rodzaje

Na rynku możemy znaleźć dwa rodzaje suszarek. Zanim dokonasz zakupu powinieneś dokładnie sprawdzić, jaka elektryczna suszarka na pranie jest najlepsza dla Ciebie. Pierwszy sprzęt nazywany jest kondensacyjnym. Cechuje się on specjalnym zbiornikiem, do którego odprowadzana jest woda, która została usunięta z ubrań. W zależności od użytej technologii, opróżnianie pojemnika może być obowiązkiem domowników lub opcją oferowaną przez system.

Alternatywą są produkty wywiernikowe, nazywane również ewakuacyjnymi. W czasie pracy, maszyna odprowadza parę wodną oraz wilgoć z odzieży. Niestety, żeby tego dokonać aparatura musi być podłączona do systemu wentylacji, co generuje dość duże koszty użytkowania.

Innym typem są suszarki wyglądem przypominające klasyczne modele rozkładane, które stawia się na balkonie. Jednak podłącza się je do prądu. Działają one mniej więcej tak, jak grzejnik i przyspieszają suszanie prania, aczkolwiek ich wydjaność zależy od tego, jak dobrze odwirowane są ubrania. Wśród zalet takich sprzętów można wymienić to, że latem możemy je ustawić na zewnątrz i suszyć nasze ubrania na słońcu. Takie urządzenia są też zdecydowanie tańsze niż suszarki bębnowe.

 

Sposób montażu

Najlepsza elektryczna suszarka na pranie, to taka, która nie zabiera zbędnego miejsca w naszym wnętrzu. Z tego powodu warto zastanowić się, czy lepsza będzie dla nas maszyna wolnostojąca, czy do zabudowy. Zaletą pierwszego rodzaju modeli jest to, że możemy wybrać sprzęt ładowany od frontu lub od góry. Jest to bardzo ważne. Drugi typ urządzeń jest znacznie bardziej pakowny, co na pewno okaże się przydatne w przypadku dużych rodzin. Maszyny dedykowane do zabudowy dobrze spiszą się w niewielkich mieszkaniach, gdzie zależy nam na oszczędności miejsca. W wielu domach konsumenci zdecydowali się na ustawienie pralki i suszarki jedna na drugiej oraz zabudowanie ich, co gwarantuje większą przestrzeń użytkową.

W przypadku urządzeń przypominających suszarki ustawiane na balkonach, najcześciej mamy do czynienia z modelami trzyelementowymi, czyli szeroką podstawą i dwoma skrzydłami otwieranymi na zewnątrz.

 

Ładowność

Aby interesujący Cię model okazał się funkcjonalny, powinieneś zwrócić uwagę na to, jak dużo ubrań on pomieści. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy mamy liczną rodzinę. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest zakup suszarki o takiej samej ładowności, co pralka. Dzięki temu będziesz mógł natychmiast wysuszyć swoje ubrania.

Na rynku dostępne są również niewielkie, kompaktowe modele dedykowane dla osób żyjących samotnie. Zdecydowana większość takich maszyn ma ładowność do 4 kg. Dzięki temu, sprzęt nie zabiera zbyt dużo miejsca.

Jeśli jednak interesuje Cię suszarka o dużych gabarytach, polecamy zainwestowanie w model, który ma opcję suszenia połowy bębna. Sprawi to, że nie będziesz musiał zapełnić całej maszyny, gdy nie będziesz miał wystarczającej ilości ubrań do wysuszenia.

W przypadku suszarek niebębnowych, najlepiej sprawdzić ile pralek upranych ubrań zmieści dany model. Czasem tylko 1 pralkę, a innym razem nawet 5-6.

 

Klasa energetyczna

Jak zapewne wiesz, wszystkie sprzęty gospodarstwa domowego w czasie pracy zużywają prąd, jednak klienci mają możliwość zakupu nieco bardziej energooszczędnych modeli. Dzięki temu zmniejszymy nie tylko rachunki, ale i zanieczyszczenie na naszej planecie. Omawiana wartość oznaczana jest literami od A do G, gdzie pierwsza z nich oznacza najbardziej energooszczędny model.

Zwróć uwagę, że sprzęty z klasą A odznaczają się dość dużą ceną, jednak ich eksploatacja jest dość tania. Oznacza to, że tylko początkowo będziemy zmuszeni zainwestować nieco większą kwotę. Zwróci się nam ona po kilku latach. W przypadku modeli o klasie G. Ich koszt zakupu jest bardzo tani, jednak pobierają dużo energii, co zdecydowanie zwiększa nasze wydatki na prąd.

Zbiornik na wodę

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem modelu kondensacyjnego, koniecznie musisz się przyjrzeć wielkości tego elementu. Im będzie on większy, tym rzadziej będziesz musiał go opróżniać. Z tego powodu zalecamy zakup sprzętu o pojemności co najmniej 5 litrów.

 

Elektryczne suszarki na pranie w dobrych cenach

W zależności od wielkości modelu, maszyna tego typu może kosztować od 1000 zł do nawet 3000 zł. Taka rozpiętość jest wynikiem pojemności, designu oraz wielkości. Duży wpływ ma również klasa energetyczna. Najbardziej energooszczędne modele mogą kosztować nawet 2500 zł, jednak ich użytkowanie jest dość tanie i nie zwiększa naszych rachunków za prąd. Modele o klasie B+ kosztują przeciętnie 1000 zł lub 1500 zł.

Zwróć również uwagę na ładowność bębna. Jeśli masz dużą rodzinę, to zalecamy zakup sprzętu, który pomieści do 9 kg prania. Niestety, taka maszyna kosztuje około 3000 zł. Dużo tańsze są modele kompaktowe, których koszt zakupu nie powinien przekraczać 1600 zł.

Dużo tańszą propozycją są suszarki klasyczne, niebębnowe, kosztują średnio od 250 do 400 zł. Cena zależy od ich wielkości.

 

 

 

Jak działa elektryczna suszarka na pranie?

 

Z pewnością wiesz już, jaka elektryczna suszarka na pranie jest polecana przez użytkowników. Możliwe, że wybrałeś już model dla siebie. Jeśli jednak masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, zapoznaj się z tą częścią artykułu. Odpowiadamy w niej na pytanie, jak działa sprzęt, a także dajemy wskazówki na temat zasad korzystania z elektrycznej suszarki na pranie i jej pielęgnacji. W tekście dokonujemy też krótkiego porównania różnych typów urządzeń.

 

 

Elektryczna suszarka na pranie – zasady działania

Na początku należy podkreślić, że elektryczne suszarki na pranie, które swoim wyglądem przypominają zwykłe pralki, dzielą się na modele wywiewne, kondensacyjne i z pompą ciepła. Pierwszy ze wspomnianych typów działa w ten sposób, że para wodna jest odprowadzana na zewnątrz pomieszczenia za pomocą specjalnego węża. Model kondensacyjny skrapla parę wodną, która następnie trafia do specjalnego pojemnika. Ostatni ze sprzętów, czyli suszarka wyposażona w pompę ciepła, w procesie parowania i skraplania wody pozwala na odzyskanie części wygenerowanej energii, a w rezultacie tworzy się tzw. zamknięty obieg ograniczający straty ciepła.

Na rynku dostępne są także urządzenia, które wyglądają zupełnie jak zwykle suszarki, z tą różnicą, że są podłączane do prądu. Metalowe sznurki są podgrzewane, a w rezultacie sprzęt działa podobnie do grzejnika. Jak nietrudno zauważyć, zasady działania sprzętu są uzależnione od jego typu. Można stwierdzić, że podstawową funkcją każdego urządzenia, bez względu na rodzaj jest przyspieszenie procesu suszenia ubrań, a czasami także wygładzenie tkanin.

 

Jak dbać o elektryczną suszarkę na pranie?

Jednym z najważniejszych zagadnień w kontekście dbania o elektryczną suszarkę do ubrań wcale nie jest jej regularne czyszczenie, choć trzeba przyznać, że i to zadanie ma duże znaczenie. Najważniejsze jest to, aby korzystać z urządzenia zgodnie z jego przeznaczeniem. Co to oznacza? Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że do bębna można wkładać wyłącznie ubrania, jednak czasami użytkownicy mają tendencję do jego przepełniania, co może doprowadzić do poważnej usterki. Oczywistym powinno być również to, że do suszarki wkłada się jedynie wyprane tkaniny. W przypadku czyszczenia urządzenia największe znaczenie ma filtr, na którym osadzają się kłaczki czy inne drobne zanieczyszczenia. Należy pamiętać o jego regularnej pielęgnacji. Trzeba zwrócić uwagę także na kratkę wentylacyjną i upewnić się, że nie jest ona zasłonięta. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, może to doprowadzić do znacznego zmniejszenia efektywności działania urządzenia.

 

 

Zalety posiadania suszarki na pranie

Aby zachęcić Cię do kupienia elektrycznej suszarki na pranie, warto przedstawić jej zalety. Jeśli zainwestujemy w podstawowy model tzn. taki, który swoim wyglądem przypomina zwykłą suszarkę, będziemy mogli go używać cały rok. W okresie letnim na urządzeniu rozwiesimy ubrania i nie będziemy musieli podłączać suszarki do prądu, oszczędzając tym samym energię. Z kolei, jeśli pogoda za oknem będzie niesprzyjającą, wystarczy, że umieścimy model blisko gniazdka, rozwiesimy na nim pranie i podłączymy go do źródła zasilania.

Istotną zaletą tego typu produktów są ich kompaktowe wymiary. Suszarkę po zakończonej pracy można złożyć i schować do szafy. Jeśli jednak potrzebujemy bardziej efektywnego sprzętu, możemy kupić bębnową suszarkę na pranie. Urządzenie tego typu pozwala wysuszyć ubrania w kilkadziesiąt minut, a dodatkowo sprawić, że tkaniny będą gładkie. Nie trzeba będzie poświęcać czasu na prasowanie ubrań, a jak wiadomo, sporo osób nie lubi tej czynności.

 

Dodaj komentarz

0 Commentaires