Ranking 6 najlepszych magicznych gąbek w 2024

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Magiczna gąbka – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Magiczna Gąbka do Czyszczenia Plam Usuwa Brud Moc, została uznana przez klientów jako najlepszy przedmiot wśród tego typu gąbek. Jej użycie bez stosowania chemii pozwala na usunięcie wielu plam, zacieków i zabrudzeń, z którymi zmagaliśmy się od lat. Gąbka ma wymiary 10 x 6 x 2 cm i jest białego koloru, a jej użycie polega na przecieraniu zabrudzonego przedmiotu zwilżoną w wodzie gąbką. Popularność gąbka zawdzięcza głównie informacjom przekazywanym przez klientów z ust do ust, a fakt, że dostaniemy ją za niespełna 3 złote sprawia, że nikt nie ma oporów w zakupie. Produktem polecanym w drugiej kolejności jest Jan Niezbędny Gąbka Magiczna 1 Szt. Wbrew nazwie, opakowanie zawiera 2 gąbeczki do uniwersalnego zastosowania. 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Gąbeczka, choć niewielka ma wielką siłę oczyszczania. radzi sobie z plamami z flamastrów na kanapie, jakie dzieci pozostawiły podczas zabawy. Gąbka nadaje się do wielu powierzchni i czyści szeroką gamę zabrudzeń.

Difetto

Mały wymiar gąbki, wynoszący 10 x 6 x 2 cm sprawia, że gorzej ona radzi sobie z dużymi powierzchniami jak na przykład ściana. Skuteczne wyczyszczenie powierzchni wymaga wielokrotnego płukania gąbki.

Conclusione

Magiczna - to dobre określenie dla tego przedmiotu. Za jego użyciem wyczyścimy skutecznie od lat niemożliwe do doczyszczenia plamy i zabrudzenia. Użycie gąbki nie wymaga stosowania chemii, a mimo to gąbka usuwa zabrudzenia.

Drugi wybór

Pregio

Jedna sztuka opakowania zawiera 2 gąbki w środku. Zatem produkt jest przeznaczony do długiego wykorzystania, bo nawet jedna gąbka sprząta przez wiele tygodni. Wystarczy zebrane przez nią zabrudzenia opłukać bieżącą wodą.

Difetto

Gąbka nie nadaje się do powierzchni wykończonych na wysoki połysk. Pocieranie nią takich elementów może trwale je uszkodzić i zmatowić miejsce pocierania.

Conclusione

To gąbka polecanego i uznanego producenta. Jej zastosowanie jest szerokie w zakresie czyszczonych powierzchni, jak i zabrudzeń z jakimi sobie poradzi. Aby wyczyścić zabrudzenia należy je przecierać zwilżoną gąbką.

Rozważ też

Pregio

Opakowanie zawiera 2 gąbki o pofalowanej strukturze, dla lepszego zbierania zanieczyszczeń. Gąbki są w kolorze białym i niebieskim, a rozmiar pojedynczej to 11,8 x 6,1 x 2,8 cm. Gąbka radzi sobie dobrze z wieloma oczyszczanymi powierzchniami.

Difetto

Gąbka wraz ze ścieraniem brudu z czyszczonej powierzchni sama się ściera również. Zatem jest to przedmiot, który intensywnie użytkowany szybko zmniejsza swoje wymiary, co z kolei utrudnia skuteczne czyszczenie większych powierzchni.

Conclusione

Gąbka radzi sobie z zabrudzeniami na ścianach, glazurze, ceramice, szkle, metalach i innych powierzchniach. Pozwala na sprawne oczyszczenie fug między łazienkowymi kafelkami, czy wywabienie plam z flamastra z kanapy.

 

6 najlepszych magicznych gąbek. Opinie w 2024 roku

 

Magiczna gąbka to hit ostatnich lat. Przypadkiem odkryte właściwości czyszczące zwilżonej pianki melaminowej wywołało rewolucyjne zmiany w porządkach i sposobie czyszczenia powierzchni. W każdym domu powinna znajdować się taka gąbka, a którą wybrać sprawdź w naszym rankingu. 

 

Magiczna gąbka do czyszczenia

 

1. Magiczna Gąbka do Czyszczenia Plam Usuwa Brud Moc

 

Magiczna Gąbka do Czyszczenia Plam Usuwa Brud Moc to przedmiot rzeczywiście wyglądający na magiczny. Ta biała, miękka, magiczna gąbka do czyszczenia poradzi sobie z niemal każdym brudem bez użycia chemii, a także wyczyści praktycznie każdą powierzchnię. Poczynając od domowych ścian poprzez meble tapicerowane, po sprzęty kuchenne czy łazienkowe.

Magiczna gąbka ze sklepu Allegro usunie zabrudzenia z długopisu, flamastrów, pozwoli na przywrócenie pierwotnego wyglądu poplamionym przedmiotom z długo narastającym brudem i zaciekami. Gąbeczka sprawdzi się nie tylko w domowych porządkach, ale też do czyszczenia samochodowej tapicerki. Jej użycie jest niezwykle proste, wystarczy ją zwilżyć wodą, a następnie pocierać zabrudzoną powierzchnię.

Magiczna gąbka do czyszczenia zbierze cały brud z czyszczonego przedmiotu. A jeśli jedno przetarcie nie będzie wystarczające, gąbkę należy opłukać do czysta i proces wycierania powtarzać tak długo, aż osiągnie się zamierzony efekt. Wymiary gąbki to 10 x 6 x 2 cm i jest ona wielorazowego użytku. 

 

 

 

 

Magiczna gąbka Jan Niezbędny

 

2. Jan Niezbędny Gąbka Magiczna 1 Szt

 

Firmy Jan Niezbędny, chyba przedstawiać nie trzeba nikomu, bo jest to lider w dostawie rozmaitych udogodnień w zakresie sprzątania, które sprawiają, że szybciej pozbywamy się brudu z różnych powierzchni.

Taka jest też magiczna gąbka Jan Niezbędny – pozwala na szybkie usunięcie, bez użycia detergentów brudu z wielu różnych powierzchni. dzieje się tak dzięki unikalnej strukturze gąbki, która radzi sobie z uporczywymi plamami z wielu powierzchni takich jak ściany, podłogi, glazura, zlew, wanna, ramy okienne, meble ogrodowe, powierzchnie plastikowe. Magiczna gąbka do ścian wyciera zabrudzenia niczym gumka „myszka”, ścierając za jednym, dwoma pociągnięciami ślady pisaków, atramentu czy długopisu.

Oferowany produkt w opakowaniu zawiera 2 sztuki gąbki, a według klientów gąbki są wysokiej jakości i starczają na długie użytkowanie. Według ich opinii produkt usuwa bardzo uporczywe plamy, na przykład te z krwi czy lakieru do paznokci, które nie chciały zejść innymi stosowanymi metodami. Magiczna gąbka ma naprawdę szerokie zastosowanie i nic dziwnego, że budzi zainteresowanie odbiorców. 

 

 

 

 

Magiczna gąbka do ścian

 

3. Magiczna gąbka 3D 2szt Stella

 

Magiczna gąbka 3D 2szt Stella jest przeznaczona do wielu różnych powierzchni. Wykonanie jej z materiału zwanego melamina sprawia, że gąbka ściera zabrudzenia z powierzchni szklanych, plastikowych, ceramicznych, metalowych, ścian, podłóg i radzi sobie z zabrudzeniami z kawy, wina, herbaty, a także śladami flamastrów, kredek czy długopisów. Użycie gąbki jest niezwykle proste, wystarczy ją zwilżyć w wodzie, a następnie przetrzeć zabrudzoną powierzchnię.

Gąbka podczas użytkowania ściera się również, więc długość wykorzystania pojedynczego egzemplarza zależy od częstotliwości i intensywności wykorzystania. W opakowaniu klient otrzymuje 2 sztuki gąbek w rozmiarze 11,8 x 6,1 x 2,8 cm, w kolorze białym i niebieskim. Aby ścieranie brudu było bardziej skuteczne gąbka ma pofalowane boki.

Jak napisaliśmy magiczna gąbka czyści również metal, ale jeśli jest to powierzchnia chromowana, lepiej wypróbować na małej przestrzeni czy czasem gąbka nie będzie powodowała matowienia błyszczącej powierzchni. Klienci chwalą użycie i skuteczność gąbeczki Stella przekazując, że czyszczenie odbywa się nadzwyczaj sprawnie i to bez użycia detergentów.

 

 

 

 

Magiczna gąbka Franke

 

4. Franke środek Magiczna Gąbka 3 szt do Granitu

 

Franke Holding AG to szwajcarskie przedsiębiorstwo, które zajmuje się produkcją artykułów gospodarstwa domowego. W swojej ofercie firma ma całą gamę zlewozmywaków kamiennych i granitowych. Nic też dziwnego, że proponuje również rozwiązania do pielęgnacji dostarczanych produktów.  Franke środek Magiczna Gąbka 3 szt. do Granitu to właśnie przedmiot pomocny przy pielęgnacji zlewu z fragranitu, tectonite.

Magiczna gąbka ma skład, który sprawia, że przetarcie nią powierzchni granitu usuwa zabrudzenia. Gąbka przy użyciu powinna być wilgotna, wtedy lepiej zbiera zabrudzenia. W opakowaniu znajdują się trzy sztuki produktów, a że podczas użytkowania gąbki również ulegają one ścieraniu, to 3 sztuki powinny zabezpieczyć potrzeby pielęgnacyjne zlewozmywaka na dość długi czas.

Magiczna gąbka Franke ma kształt zbliżony do sześciokąta, jednak jej boki są pofalowane. Jest ona koloru białego z wyraźnym ciemnym paskiem w środku. Klienci, którzy wypróbowali gąbkę w czyszczeniu, z ulgą przyznają, że wreszcie udało im się zakupić coś, co ułatwia czyszczenie zlewozmywaka. 

 

 

 

 

Magiczna gąbka Scotch Brite

 

5. Scotch-Brite Magiczna Gąbka (2 szt.)

 

Scotch-Brite Magiczna Gąbka (2 szt.) to produkt o takiej budowie, że z jednej strony gąbki o wymiarach 11cm x 7cm x H 3cm mamy miękką, w jasnym kolorze, gąbkę z dużymi porami, z przeciwnej strony, w ciemnej zieleni bardziej zwartą i sztywną strukturę. Magiczna gąbka Scotch Brite to specjalista do usuwania trudnych plam, ale pozwala również skutecznie poradzić sobie z odciskami po śladach palców.

Gąbka wyczyści też skutecznie ślady po flamastrach, kredkach oraz wszelkiego rodzaju brud, który nam towarzyszy na co dzień. Gąbka będzie skuteczna przy czyszczeniu ścian, podłóg i drzwi, kafelków i fug pomiędzy nimi, a także wszelkich przedmiotów, gdzie osiadający kurz łączy się z powierzchnią, na której osiada.

Użytkownicy podkreślają, że gąbka dobrze radzi sobie w oczyszczaniu podłóg ze śladów zarysowań jakie pozostawiają podeszwy butów na twardej podłodze. Opakowanie zawiera 2 gąbki, o wymiarach 11cm x 7cm x H 3 cm każda. 

 

 

 

 

6. Buzzy Magiczna Gąbka 4Szt.

 

Produkt Buzzy Magiczna Gąbka 4Szt zainteresował niejednego użytkownika. A to za sprawą skutecznego czyszczenia różnych powierzchni. Gąbka zmywa jednym ruchem wszelkie plamy i zabrudzenia z takich miejsc jak ściany, elementy plastikowe, armatury, buty i inne. Właściwie poza przedmiotami na wysoki połysk, które mogą podczas czyszczenia zmatowieć, gąbka nadaje się do czyszczenia wszystkich innych powierzchni, a inwencja, gdzie ją użyjesz, należy do Ciebie.

Użycie gąbki jest nieskomplikowane, wystarczy ją zwilżyć, a następnie przecierać zabrudzoną powierzchnię tak długo, aż stanie się czysta. W razie potrzeby gąbkę wypłukać i ponownie przecierać powierzchnię, aby ją doczyścić. Gąbka sprawia wrażenie jakby miała działanie podobne do gumki – pocieranie nią zabrudzoną powierzchnię, powoli ściera brud, tak jak to robi gumka “myszka” z ołówkiem. Przy stosowaniu gąbki nie potrzeba używać żadnych detergentów, należy jedynie zwilżyć gąbkę wodą.

Opakowanie zawiera 4 gąbeczki w białym kolorze, zatem opakowanie starczy na kilka solidnych sprzątań. Jak przekazują klienci ta magiczna gąbka jest dostępna w wielu różnych sklepach, można na nią trafić też w sklepie Biedronka.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką magiczną gąbkę kupić

 

Magiczna gąbka to produkt stosunkowo nowy w gospodarstwie domowym. Część z osób nawet nie ma pojęcia o istnieniu tego przedmiotu. Dlatego postanowiliśmy go przedstawić i ocenić jego przydatność.

Skąd się wzięła magiczna gąbka?

Produkt, z którego powstaje magiczna gąbka był znany od dawna budowlańcom. Pianka melaminowa, bo z niej jest magiczna gąbka wykonana, to produkt od lat używany w izolacjach termicznych i dźwiękowych w budownictwie. Wykorzystanie jej do robienia porządków w naszych domach to jakby cecha dodatkowa tej pianki. Dopiero po jej poznaniu i zaproponowaniu wykorzystania jej jako magiczną gąbkę, która jest w stanie usunąć zabrudzenia, które dotychczas były właściwie nie do usunięcia, stała się hitem na rynku produktów do czyszczenia. Test magicznych gąbek wykazał, że jest ona przydatna to wyczyszczenia wielu różnych powierzchni i różnego rodzaju zabrudzeń bez jakichkolwiek detergentów.  Wystarczy piankę zwilżyć i pocierać nią zabrudzenie aż do jego usunięcia.

 

Najlepsza magiczna gąbka – jakie zabrudzenia czyści?

Fenomenem magicznej gąbki jest to, że wyczyścić można nią niemal każdego rodzaju zabrudzenia. Gdy dzieci pomalują ścianę kredkami, magiczna gąbka to wyczyści, Pozostawione ślady flamastrów na tapicerce meblowej również nie będą trudne do usunięcia za pomocą magicznej gąbki. Jak mówią opinie o magicznych gąbkach również plamy z wina, krwi, trawy, długopisu czy nawet lakieru do paznokci usunie dobra magiczna gąbka. Zatem trudno jest wymienić wszystkie możliwe zabrudzenia jakie dobra i tania magiczna gąbka posprząta, bo jest ich niezliczona ilość. 

 

Przedmioty jakie można czyścić magiczną gąbką.

Gdy zastanawiasz się jaką magiczną gąbkę wybrać do wyczyszczenia podłogi czy ściany, to mamy dobrą wiadomość. Wszystkie magiczne gąbki są wykonane z tego samego materiału, czyli wspomnianej pianki melaminowej i wszystkie z gąbek mają niezwykle podobne właściwości. Zdarza się co prawda, że producent zlewów kamiennych, rekomenduje magiczną gąbkę do swojego produktu, ale gąbka ta z powodzeniem też wyczyści zlew metalowy, czy kafelki w łazience. Natomiast inną gąbką, bez dedykacji do jakiego przedmiotu jest przeznaczona również wyczyścimy zlew kamienny. Co więcej gąbka wyczyści obok już wymienionych materiałów również ściany pomalowane farbą odporną na zmywanie, podłogi drewniane, panelowe, kamienne i inne, metale, ceramikę, szkło i wiele innych powierzchni. 

 

Jaka jest najlepsza magiczna gąbka?

Przede wszystkim, przed zakupem magicznej gąbki należy zastanowić się jaką mamy powierzchnię do wyczyszczenia. Jeśli jest to spory kawałek ściany, należy rozglądać się za produktem o większym rozmiarze. Większość magicznych gąbek ma wielkość zbliżoną do kostki mydła, a przy czyszczeniu większej, mocno zabrudzonej powierzchni przydałaby się gąbka o takich wymiarach, aby nie trzeba było jej nieustannie płukać. Bowiem gąbka podczas wywabiania plamy zbiera ją na swoją powierzchnię. Zatem wymaga płukania, aby móc wykorzystać ją do kolejnego zabrudzenia. Różnice pomiędzy poszczególnymi gąbkami mogą być też kolorystyczne. W większości produkty te są oferowane w kolorze białym, ale bywają takie, które mają wstawki innego koloru, albo są na przykład niebieskie.

Do jakich powierzchni nie stosować magicznej gąbki?

Niestety są powierzchnie, które nie tolerują użycia na nich magicznej gąbki. Żaden ranking magicznych gąbek nie wskaże nam modelu, który pozwoliłby na użycie magicznej gąbki na powierzchniach błyszczących. Co prawda z takiej powierzchni brud zostanie przez gąbkę usunięty, ale wraz z nim miejsce pocierania straci swój wysoki połysk. Dzieje się tak dlatego, że gąbka ma wysokie właściwości cierne i to właśnie jest całą tajemnicą szybkiego i skutecznego usuwania brudu. Zostaje on „wymazany” tak jak to robi gumka z ołówkiem. Na matowych powierzchniach nie widać miejsca tarcia, jednak powierzchnie błyszczące są delikatniejsze i łatwiej je uszkodzić. Gąbka ściera powierzchnię czyszczoną, ale sama też ulega ścieraniu, zatem wraz z kolejnym użyciem gąbka staje się coraz mniejsza. 

Nie jest polecane też używanie magicznej gąbki do czyszczenia naczyń kuchennych. Nie jest znane dokładne działanie drobinek pianki melaminowej na organizm człowieka. A jak zostało wspomniane, drobinki gąbki zostają na czyszczonym przedmiocie. 

 

Magiczne gąbki w dobrych cenach

Zakup magicznej gąbki to zaledwie koszt kilku złotych. Najtańsze z nich dostępne są już za 2 złote, najdroższe nie przekraczają kilkunastu złotych.

 

FAQ

 

P1: Magiczna gąbka z czego jest zrobiona?

Magiczna gąbka to rzeczywiście przedmiot, który zasługuje na miano “magiczny”. Wszystkie dotąd nieusuwalne albo usuwane z ogromnym wysiłkiem plamy, z użyciem magicznej gąbki znikają jakby gumka “myszka” ścierała ołówek. Nie potrzeba do tego używać detergentów, wystarczy gąbka zwilżona wodą. Takie nadzwyczajne właściwości czyszczące gąbka zawdzięcza materiałowi, z którego jest wykonana. Jest to pianka melaminowa, której innym zastosowaniem jest wyciszenie i ocieplanie ścian. Pianka ta pocięta na mniejsze kawałki zachowuje swoją chropowatą strukturę, dzięki której następuje efekt “ścierania” brudu. Ten efekt ścierania jednak sprawia, że powierzchnie lśniące, po zastosowaniu magicznej gąbki mogą zmatowieć. 

P2: Jak działa magiczna gąbka?

Działanie magicznej gąbki jest podobne do tego jak robi to gumka ścierając z kartki ślad ołówka. Gąbka ma chropowatą strukturę powodującą łatwe ścieranie do tej pory nieusuwalnych zabrudzeń takich jak flamastry ze ściany czy z kanapy, zarysowania zrobione przez podeszwy butów na posadzce i wiele, wiele innych. Gąbka zwilżona wodą ściera brud, ale równocześnie, podobnie jak w przypadku gumki, zmniejsza się jej wielkość, bo sama się ściera również. Magiczna gąbka nie nadaje się do czyszczenia powierzchni wykończonych na wysoki połysk, bo w większości wypadków po czyszczeniu powierzchnia ta zostanie zmatowiona. Nie powinno się też gąbki używać do naczyń kuchennych, bo drobinki jej mogą na naczyniach pozostać, a spożywanie jej może być szkodliwe. 

 

P3: Magiczna gąbka jak używać?

Użycie magicznej gąbki jest niezwykle proste. Wystarczy zwilżyć ją wodą, a następnie pocierać zabrudzoną powierzchnię. W trakcie pocierania gąbka ściera powierzchnię czyszczonego przedmiotu, ale też i sama ulega ścieraniu. Zatem wraz z kolejnym użyciem gąbka będzie zmniejszała objętość. Podczas pocierania czyszczonej powierzchni gąbka przejmuje część brudu, zatem po skończonym procesie trzeba ją dokładnie wypłukać. Jeśli brud jest tak intensywny, że jednokrotne oczyszczanie nie przyniesie pożądanego efektu, po wypłukaniu gąbki można czyszczenie powtórzyć, aż do zadowolenia z wykonanej pracy. Nie należy gąbki używać do czyszczenia naczyń kuchennych, bo nie jest dokładnie znane jej działanie na organizm w przypadku spożycia, a podczas czyszczenia drobinki pianki pozostają na czyszczonym przedmiocie. 

 

P4: Magiczna gąbka, gdzie kupić?

Magiczna gąbka to przedmiot, który już dobrze rozgościł się na rynku i kupienie go nie stanowi wyzwania. Możemy poszukiwać przedmiotu w stacjonarnych sklepach z gospodarstwem domowym lub chemią gospodarczą. Często markety spożywcze z częścią przemysłową zawierają tego typu produkty, czy nawet magiczna gąbka może być dostępna w sklepie typu Biedronka. Produkty te dostaniemy za kwotę 2 – 6 złotych. Innym sposobem zakupu jest wpisanie w wyszukiwarkę internetową frazy “magiczna gąbka” i poszukanie sklepu, który oferuje produkt najbardziej nam odpowiadający. Możesz też wykorzystać jeden z linków w naszym rankingu, aby kupić magiczną gąbkę dla siebie. 

 

P5: Co to jest magiczna gąbka?

Magiczna gąbka zyskała sławę jako przedmiot do czyszczenia niemal każdej powierzchni z niemal każdego rodzaju zabrudzenia. W większości wypadków tak jest, choć zdarzają się wyjątki od tej reguły. Swoją skuteczność gąbka zawdzięcza chropowatej strukturze pianki melaminowej. Pianka ta pierwotnie używana wyłącznie w budownictwie do ociepleń i wygłuszeń okazała się mieć także praktyczne zastosowanie w domu. Dlatego już od jakiegoś czasu gąbki można kupić w sklepach z środkami do czyszczenia powierzchni. Przedmiot ten sprawdzi się do użytku w domu, biurze czy samochodzie. 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ