Pralka i suszarka w jednym – korzyści 

Ostatnio aktualizowane: 14.07.24

 

Kiedy urządzamy swój nowy dom lub planujemy gruntowny remont w mieszkaniu, bardzo często rozważamy również wymianę sprzętów. Zmiana wyposażenia może być także podyktowana faktem, że nasze urządzenia na przestrzeni wielu lat zwyczajnie uległy zużyciu lub poważnej awarii, która uniemożliwia dalsze korzystanie z nich. Zakupy nowego sprzętu AGD szczególnie często dotyczą pralek i suszarek, które niestety mogą zajmować sporo przestrzeni. A gdyby tak te dwa urządzenia połączyć w jedno? Sprawdź, jakie korzyści daje korzystanie z pralko-suszarki. 

 

Pralka i suszarka w jednym – czy warto? 

Czasy, w których godzinami czekaliśmy, aż nasze pranie w końcu będzie suche, zaczynają przemijać. Każdemu z nas zależy na jak największej oszczędności czasu. Nie oszukujmy się – samoczynne schnięcie ubrań nie należy do najszybszych czynności, nie wspominając już o konieczności prasowania i składania prania. Stąd producenci sprzętu AGD w jak największym stopniu chcą ułatwić użytkownikom wykonywanie codziennych obowiązków, czego efektem są suszarki bębnowe. 

Niestety w przypadku suszarek bębnowych często pojawia się jeszcze jeden problem, jakim jest brak odpowiedniej ilości wolnej przestrzeni. O ile mieszkamy w dużym domu i posiadamy tam osobne pomieszczenie, które może pełnić funkcję pralni, możemy śmiało zaopatrzyć się w taki sprzęt. Jednak w przypadku wielu domów, jak i mieszkań dodatkowe urządzenie może sprawiać problemy. Na szczęście obecnie nie musimy rezygnować z komfortu ze względu na ograniczony metraż czy też konieczność reorganizacji swojego wnętrza. Rozwiązaniem tego problemu okaże się pewna pralka i suszarka w jednym.  

 

Zalety pralko-suszarki 

Dlaczego warto zdecydować się na zakup pralko-suszarki? Często głównym argumentem okazuje się oszczędność miejsca. Takie rozwiązanie to bardzo często wybawienie dla niewielkich mieszkań. Wybierając pralkę i suszarkę w jednym, nie musisz martwić się ciągłym rozkładaniem tradycyjnej suszarki, która nie prezentuje się zbyt estetycznie i znacznie utrudnia przemieszczanie się po pokoju. Co więcej, jeśli nie posiadasz odpowiedniej ilości miejsca w swojej łazience, pralko-suszarkę z powodzeniem możesz umieścić w kuchni jako element zabudowy. 

Dodatkowo pralka i suszarka w jednym, która jest ładowana od przodu, w małej łazience może z powodzeniem pełnić funkcję dodatkowej półki, na której możesz umieścić przybory toaletowe, ręczniki czy kosmetyki. Możesz zaaranżować ją w najwygodniejszy dla Ciebie sposób, dzięki czemu zyskasz dodatkową przestrzeń. 

Oprócz oszczędności miejsca niewątpliwą zaletą pralko-suszarki jest także oszczędność Twojego czasu. Pranie, suszenie, prasowanie to czasochłonne czynności. Niestety nie da się ich uniknąć, dlatego bardzo często wykonujemy je kosztem naszego wolnego czasu, który moglibyśmy poświęcić na odpoczynek i przyjemności. Dzięki pralko-suszarce nie musimy martwić się o to, jak długo będzie schło nasze pranie. Urządzenie suszy tkaniny znacznie szybciej niż ma to miejsce w sytuacji, gdy ubrania schną rozwieszone na zewnątrz lub na tradycyjnej suszarce. 

Pralko-suszarka – bezpieczeństwo Twoich tkanin 

Kolejną zaletą pralko-suszarki jest bezpieczeństwo Twoich tkanin. Suszenie prania na zewnątrz nie zawsze jest tak korzystne, jak może się nam wydawać. Promieniowanie słoneczne może uszkadzać delikatne materiały i jednocześnie powodować ich blaknięcie. Z kolei wilgotne ubrania bardzo szybko przesiąkają różnymi zapachami, przez co czasami pranie suszone na dworze może pachnieć bardzo nieprzyjemnie. 

Wiele osób mimo wszystko ma obawy co do suszenia delikatnych ubrań w pralko-suszarce. Warto mieć jednak świadomość, że nowoczesne modele urządzeń, np. od firmy Electrolux, nie uszkadzają delikatnych i wymagających tkanin, do których możemy zaliczyć wełnę czy jedwab. Wszystko dzięki specjalnie dopasowanym programom prania i suszenia. Dostosowują one niską temperaturę oraz ruchy bębna do konkretnej tkaniny. Dzięki temu nie musisz się martwić, że Twój ulubiony sweter po wyjęciu z pralko-suszarki skurczy się o kilka rozmiarów.  

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ