Ranking 6 najlepszych płynów do dezynfekcji rąk w 2024

Ostatnio aktualizowane: 26.04.24

 

Płyn do dezynfekcji rąk — Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Pandemia nauczyła ludzi większej ostrożności i dbania o higienę, a co się z tym wiąże, częstego mycia i odkażania dłoni. Płyn do dezynfekcji rąk i skóry Sterillhand to produkt, który warto mieć w swoim domu. Dobrze radzi sobie z najczęściej występującymi bakteriami i wirusami, jak również z grzybami i prątkami. Płyn nie wysusza dłoni, dzięki zawartym w nim substancjom pielęgnującym. Do odkażania nie tylko rąk i skóry, ale także powierzchni użytkowych, warto wykorzystać płyn do dezynfekcji Velodes Silk Medisept. Szybko się wchłania, więc skóra i czyszczona powierzchnie nie są lepkie. Dodatek gliceryny zapewnia właściwe nawilżenie dłoni.

 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Zaletą płynu do dezynfekcji jest duża pojemność kanistra, 5 l. Środek nadaje się do higienicznego i chirurgicznego odkażania rąk. Usuwa nie tylko wirusy i bakterie, ale także grzyby i prątki. Substancje pielęgnujące chronią dłonie przed wysuszaniem. Płyn do dezynfekcji rąk Sterillhand został przebadany dermatologicznie.

Difetto

Płyn do dezynfekcji Sterillhand ma silny zapach, który dla wielu użytkowników jest nieprzyjemny. Dodatkowo utrzymuje się on na skórze przez pewien czas.

Conclusione

W okresie wzmożonego dbania o swoje zdrowie niezbędny będzie płyn do dezynfekcji rąk Sterillhand w dużym kanistrze. Środek skutecznie zwalcza zagrażające ludziom wirusy, bakterie, a nawet grzyby. Można go stosować często i regularnie, ponieważ nie wysusza skóry dłoni. Zawarte w nim substancje mają za zadanie chronić nawet najgłębsze warstwy naskórka.

Drugi wybór

Pregio

Płyn do dezynfekcji rąk Medisept nadaje się do odkażania higienicznego i chirurgicznego. Działa nawet na trudne do zwalczenia wirusy i bakterie. Dodatek gliceryny zapobiega wysuszaniu się skóry dłoni. Płyn wchłania się szybko, dlatego nie pozostawia lepkiej warstwy na rękach. Można nim odkażać także różnego rodzaju powierzchnie.

Difetto

W płynie do dezynfekcji wyczuwalny jest zapach alkoholu, który przeszkadza wrażliwym użytkownikom. Ulatnia się ze skóry dopiero po pewnym czasie.

Conclusione

Do odkażania rąk, skóry, a także powierzchni użytkowych dobrze sprawdzi się płyn do dezynfekcji Medisept. Można go wykorzystywać w domach prywatnych, a także w przemyśle, medycynie, czy nawet w gastronomii. Zawiera glicerynę, dzięki której skóra pozostaje odpowiednio nawilżona. Płyn szybko się wchłania.

Rozważ też

Pregio

Płyn do dezynfekcji rąk i skóry Orlen jest wydajny, ponieważ do odkażenia dłoni wystarczą niewielkie ilości preparatu. Skutecznie eliminuje bakterie, wirusy i grzyby ze skóry. Płyn do dezynfekcji działa już po 30 sekundach od nałożenia go na dłonie. Nie wymaga spłukiwania i nadaje się do wykorzystania w podróży.

Difetto

Płyn do dezynfekcji rąk Orlen pozostawia przez krótki czas lepką warstwę na dłoniach oraz wyczuwalny zapach, który dla niektórych użytkowników jest za mocny.

Conclusione

Wybierając się w podróż, czy na co dzień w domu warto mieć przy sobie płyn do odkażania rąk i skóry Orlen. Skutecznie zwalcza on wirusy i bakterie. Działa szybko, nawet po 30 sekundach od nałożenia go na ręce. Przede wszystkim nie wymaga spłukiwania, co pozwala korzystać z niego w każdym miejscu, również będąc w podróży.

 

 

6 najlepszych płynów do dezynfekcji rąk. Opinie w 2024 roku

 

Czas pandemii nauczył nas szczególnego dbania o higienę rąk i skóry. Wszechobecne wirusy i bakterie zawsze znajdą się na naszych dłoniach, dlatego warto je odkażać specjalnymi środkami. Przygotowany przez nas ranking płynów do dezynfekcji rąk pozwoli Ci wybrać najlepszy preparat dla siebie i swojej rodziny, który pomoże ochronić was przed chorobami.

 

Płyn do dezynfekcji rąk 5l

 

1. Płyn do dezynfekcji rąk skóry 5L Sterillhand

 

Skuteczne oczyszczenie z bakterii i wirusów zapewni Ci płyn do dezynfekcji rąk i skóry Sterillhand. Sprzedawany jest w kanistrze o pojemności 5 l, dlatego wystarcza na długi czas. Płyn dobrze sprawdza się nie tylko do higienicznej, ale również chirurgicznej dezynfekcji dłoni, ponieważ jest bardzo skuteczny. Zawiera substancję aktywną, alkohol etylowy, który zwalcza groźne wirusy i bakterie, a także grzyby oraz prątki. Płyn do dezynfekcji rąk 5 l nadaje się do codziennego użytku.

W składzie płynu do dezynfekcji znajdują się kompozycje różnych substancji pielęgnujących, które zapobiegają wysuszaniu się skóry dłoni. Środek do dezynfekcji Sterillhand został przebadany dermatologicznie. Ma działanie natychmiastowe i przedłużone, co oznacza, że usuwa bakterie z dłoni i na jakiś czas zabezpiecza je przed gromadzeniem się na nich bakterii.

Test płynów do dezynfekcji rąk, przeprowadzony zarówno przez zwykłych użytkowników, jak i osoby mające większy kontakt z wirusami, wykazał, że jest to skuteczny preparat. Środek usuwa bakterie, grzyby i prątki, a przede wszystkim pozostawia skórę gładką i niewysuszoną.  

 

 

 

 

Medisept płyn do dezynfekcji rąk

 

2. Velodes Silk Dezynfekcja Rąk Medispet Płyn 5L

 

Medyczny wyrób, płyn do dezynfekcji rąk Velodes Silk Medisept zapewni skuteczną walkę z bakteriami i wirusami. Dostępny jest w kanistrze o pojemności 5 l. Płyn Medisept dobrze sprawdza się do dezynfekcji higienicznej i chirurgicznej. Jest skuteczny w zwalczaniu różnego rodzaju bakterii i wirusów, przede wszystkim prątków gruźlicy, a także drożdży oraz wirusów osłonkowych, w tym SARS-Cov-2. Płyn do dezynfekcji rąk Medisept działa już po ok. 30 sekundach.

Płyn Medispet ma łagodne pH, a dodatkowo zawiera glicerynę, co pozwala uniknąć wysuszania skóry. Środek dezynfekujący do rąk szybko się wchłania i nie pozostawia lepkiej warstwy na dłoniach. Dobrze sprawdza się przede wszystkim w przemyśle, sektorze żywnościowym, czy medycznym. Płyn do dezynfekcji rąk 5 l Medisept nadaje się również do odkażania powierzchni użytkowych. 

Opinie o płynach do dezynfekcji rąk Medisept są pozytywne. Konsumenci są zadowoleni z szybkości działania środka oraz jego właściwości nawilżających skórę. Przede wszystkim jednak podoba im się, że płyn nie zostawia lepkiej warstwy na skórze.  

 

 

 

 

Płyn do dezynfekcji rąk Orlen

 

3. Płyn do Dezynfekcji Rąk i Skóry Orlen 1L

 

W okresie, w którym trzeba wyjątkowo dbać o higienę dłoni, przyda się płyn do dezynfekcji rąk i skóry Orlen. Sprzedawany jest w litrowym kanistrze. Jedno opakowanie wystarcza nawet na 300 użyć, ponieważ do jednorazowego oczyszczenia dłoni wystarczy tylko ok. 3 ml preparatu. Płyn do dezynfekcji rąk Orlen wykazuje skutecznie działanie bakteriobójcze oraz wirusobójcze, jak również grzybobójcze. Substancją czynną w składzie jest etanol.

Płyn do dezynfekcji rąk Orlen oczyszcza skórę dłoni i rąk już w 30 sekund. Nie wymaga spłukiwania. Środek warto zabierać ze sobą w podróż, ponieważ można go łatwo użyć w każdym miejscu. Wygodny kanister z zakrętką ułatwia przechowywanie płynu. Środek do dezynfekcji rąk Orlen można wykorzystać także do dezynfekcji przedmiotów, na przykład narzędzi oraz różnych powierzchni. Może być używany w domach prywatnych, jak również w zakładach i przedsiębiorstwach.

Skuteczny płyn do dezynfekcji Orlen zyskał przychylne opinie konsumentów. Jest skuteczny i działa szybko, już po 30 sekundach eliminuje bakterie i wirusy z powierzchni skóry.  

 

 

 

 

Płyn do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu

 

4. Alkohol Etylowy Etanol Spirytus Dezynfekcja 96% 5L

 

Warto mieć w swoim domu alkohol etylowy, etanol, spirytus do dezynfekcji o stężeniu 96%. Dostępny jest w opakowaniu o pojemności 5 l, dlatego wystarcza na długi czas. Etanol pozwala stworzyć własny płyn do dezynfekcji na bazie alkoholu. Tak przygotowany środek jest skuteczny w walce z wirusami i bakteriami. Etanol stosuje się do czyszczenia, odkażania, a także do odtłuszczania i rozpuszczania. Domowy płyn do dezynfekcji rąk z dodatkiem alkoholu etylowego sprawdzi się do codziennej higieny dłoni.

Etanol sprawdza się nie tylko w domach, ale znajduje również zastosowanie w branży kosmetycznej, czy chemicznej, a także w zakładach i przedsiębiorstwach. Domowy środek do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu etylowego jest łatwy do przygotowania. Wystarczy do etanolu dodać wodę oraz glicerynę. Pojemny kanister wystarcza na wielokrotne przygotowywanie płynu odkażającego oraz nadaje się do innych zastosowań.

Alkohol etylowy do przygotowania płynu dezynfekującego do rąk jest chętnie polecany przez użytkowników. Zapewnia skuteczne odkażenie skóry, a także różnych powierzchni użytkowych.  

 

 

 

 

Płyn do dezynfekcji rąk z pompką

 

5. Żel Płyn do Dezynfekcji Rąk 500ML z Pompką Aloes 

 

W obecnych czasach w żadnym domu nie może zabraknąć płynu do dezynfekcji rąk z pompką w formie żelu z dodatkiem aloesu. Dostępny jest w wydajnym opakowaniu o pojemności 500 ml, które można łatwo zabrać ze sobą w podróż. Wygodny aplikator z pompką umożliwia nabranie odpowiedniej ilości płynu, bez potrzeby dotykania opakowania. Żel do odkażania dobrze sprawdza się do użytku prywatnego, jak i profesjonalnego. Płyn do dezynfekcji rąk z pompką nadaje się zarówno dla dorosłych, jak również dla dzieci i seniorów.

Środek odkażający nie ma nieprzyjemnego zapachu i można go wykorzystać do dezynfekcji rąk, a także przedmiotów (w tym zabawek) oraz powierzchni użytkowych. Dzięki zawartości gliceryny nie wysusza rąk. Płyn do dezynfekcji rąk z aloesem dodatkowo nawilża skórę. Preparat ma działanie wirusobójcze, grzybobójcze oraz bakteriobójcze.

Dobry i tani płyn do dezynfekcji rąk z pompką jest skuteczny i wygodny w użytkowaniu. Gliceryna i aloes zapewniają odpowiednią ochronę skóry narażonej na przesuszenie. Środek skutecznie zwalcza wirusy i bakterie.  

 

 

 

 

AHD 1000 płyn do dezynfekcji rąk i skóry

 

6. AHD 1000 Płyn do Dezynfekcji Rąk, Powierzchni 250ml 

 

Obecnie warto mieć zawsze przy sobie dobry środek do odkażania. Płyn do dezynfekcji rąk i powierzchni AHD 1000 to produkt, który można zabrać ze sobą wszędzie. Opakowanie o pojemności 250 ml zmieści się do każdej torebki lub plecaka. Płyn rozpyla się w formie mgiełki, co ułatwia nałożenie odpowiedniej ilości preparatu. Po wchłonięciu środek nie pozostawia lepkiej warstwy. Płyn do dezynfekcji rąk i skóry AHD 1000 jest wykonany na bazie alkoholu etylowego, co zapewnia mu wysoką skuteczność. Szybko eliminuje wirusy i bakterie.

Płyn do dezynfekcji AHD 1000 sprawdza się do odkażania skóry, jak również powierzchni użytkowych. Ma niski poziom toksyczności i nie wysusza skóry, ponieważ zawiera dodatek nawilżający. W składzie znajduje się także olejek zapachowy, który neutralizuje drażniącą woń alkoholu. Dobry płyn do dezynfekcji rąk AHD 1000 może być używany nawet przez osoby ze skórą wrażliwą i skłonną do alergii.

Wśród opinii konsumentów na temat środka do dezynfekcji rąk AHD 1000 przeważają pozytywne komentarze. Płyn łatwo się rozprowadza i nie pozostawia lepkiej warstwy.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy — jaki płyn do dezynfekcji rąk kupić?

 

W czasie, gdy trzeba wyjątkowo dbać o swoje zdrowie i chronić się przed wirusami, płyn do dezynfekcji rąk i skóry stanowi niezbędny produkt w domu. W każdym sklepie można znaleźć różnego rodzaju środki służące do odkażania. Jak wybrać najlepszy, czym one się różnią i który będzie najskuteczniejszy? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym przewodniku. Dowiesz się z niego, jaki płyn do dezynfekcji rąk wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Skład

O tym, czy dany płyn do dezynfekcji rąk będzie skuteczny, decyduje jego skład. Warto wybierać takie preparaty, które wykonano na bazie alkoholu. Jest on bowiem najskuteczniejszym środkiem do dezynfekcji, który zabija większość wirusów i bakterii. Przed zakupem można również sprawdzić, czy płyn do dezynfekcji rąk ze spirytusu lub innego alkoholu zwalcza także grzyby. Środek do odkażania musi zawierać minimum 60% alkoholu, aby był skuteczny. Składnik ten nie może jednak znacząco przeważać nad innymi substancjami, ponieważ będzie wysuszał i niekorzystnie działał na skórę dłoni.

 

Zapach

Jaki jest najlepszy płyn do dezynfekcji rąk? Taki, który skutecznie usuwa bakterie i wirusy, ale również nie irytuje swoim zapachem. Intensywna woń alkoholu to problem wielu środków do odkażania. Jeśli mocny zapach Cię drażni, warto wybierać preparaty z olejkami zapachowymi. Można także sprawdzić opinie innych konsumentów, aby dowiedzieć się, czy dany płyn do dezynfekcji rąk ma przyjemną woń.

 

Konsystencja

Płyn do dezynfekcji rąk powinien mieć także odpowiednią konsystencję, ponieważ wpływa ona na komfort użytkowania. Bardzo rzadki, niemal wodnisty produkt będzie trudny do rozprowadzenia, ponieważ może spływać z rąk. Dlatego takie preparaty lepiej sprawdzają się, gdy znajdują się w opakowaniach z atomizerem. Rozprowadza on płyn w formie mgiełki. Do smarowania rąk lepiej sprawdzą się gęstsze żele.

 

Składniki pielęgnujące

Większość płynów do odkażania zawiera alkohol, który niestety ma działanie wysuszające. Częste czyszczenie może powodować pieczenie i uczucie ściągania skóry. Dlatego najlepszy płyn do dezynfekcji rąk to taki, który zadba również o dłonie. Przed dokonaniem zakupu, warto upewnić się, czy w składzie są jakiekolwiek składniki pielęgnujące. Najczęściej wykorzystywana jest gliceryna, ale coraz częściej stosuje się także aloes. Zapobiegają one przesuszaniu się skóry, a nawet dodatkowo ją nawilżają.

Opakowanie

Wybierając preparat do odkażania, warto wybrać go w odpowiednim opakowaniu. Znaczenie ma przede wszystkim jego pojemność. Płyn do dezynfekcji rąk 1 l lub większy sprawdzi się w domu, w garażu, czy w warsztacie oraz do napełniania mniejszych butelek. Nieduże opakowania to dobry wybór do torebki lub plecaka, przydają się szczególnie w podróży i w miejscach publicznych. Warto również zwrócić uwagę na dozownik. Mniejsze opakowania mogą być wyposażone w pompkę, atomizer lub zwykłe zamknięcie. Wybór odpowiedniego zależy od przeznaczenia preparatu. Płyny z pompką sprawdzą się na przykład w łazience lub w miejscu pracy, a te z rozpylającym atomizerem to dobry wybór na podróż. Na opakowanie i dozownik warto również zwrócić uwagę, robiąc samodzielnie płyn do dezynfekcji rąk. Przepis będzie wskazywał na konsystencję produktu, czy będzie on rzadki, czy gęsty i do niej należy dobrać rodzaj zamknięcia butelki.

 

Ceny płynów do dezynfekcji rąk

Płyny do dezynfekcji rąk w dobrych cenach można obecnie znaleźć w każdym sklepie, również w marketach spożywczych. Koszt zakupu zależy od wielkości pojemnika oraz użytych składników. Ceny zaczynają się od kilku złotych i mogą osiągać nawet kilkadziesiąt złotych. Płyn do odkażania to jednak środek, który warto mieć w swoim domu, szczególnie w obecnym czasie.  

 

 

FAQ

 

P1: Jak zrobić płyn do dezynfekcji rąk?

Płyn do dezynfekcji rąk to jeden z tych produktów, które obecnie każdy ma w swoim domu. Można znaleźć je w dowolnym sklepie, aptece i drogerii. Jednak taki płyn odkażający można także spróbować wykonać w domu. Potrzebnych będzie do tego kilka składników. Najłatwiej wykonać płyn do odkażania z alkoholu etylowego, wody i gliceryny. Warto pamiętać, że środek do odkażania musi mieć zawartość alkoholu wynoszącą ok. 60% całego preparatu. W przeciwnym wypadku nie będzie skuteczny w walce z wirusami i bakteriami. Alkohol etylowy trzeba rozcieńczyć z wodą w odpowiednich proporcjach, zwykle podanych przez producenta na opakowaniu etanolu. Następnie należy dodać kilka kropel gliceryny. Wszystko wystarczy wymieszać razem. 

 

P2: Gdzie można kupić płyn do dezynfekcji rąk?

Płyny do dezynfekcji rąk to obecnie jedne z najczęściej kupowanych produktów w sklepach. Dlatego w dobie pandemii można je znaleźć wszędzie. Płyny do dezynfekcji dostępne są w sklepach spożywczych i marketach, a także w aptekach i drogeriach. Chcąc zaopatrzyć się w większe, wydajniejsze opakowanie, które wystarczy na dłużej, bez żadnych trudności można znaleźć je na aukcjach internetowych. Zwykle, gdy nie ma tak dużego zapotrzebowania na środki do dezynfekcji jak obecnie, można je znaleźć przede wszystkim na stronach internetowych aptek oraz drogerii czy sklepów z kosmetykami. 

P3: Jak zrobić płyn do dezynfekcji rąk z aloesem?

Ze względu na dużą zawartość alkoholu płyny do dezynfekcji wysuszają skórę dłoni. Dlatego, gdy często odkaża się ręce, trzeba o nie odpowiednio dbać. Aby jednak zminimalizować wysuszające właściwości płynu do dezynfekcji, można zrobić go samemu z dodatkiem składnika nawilżającego, czyli aloesu. Do zrobienia takiego środka odkażającego wystarczy alkohol etylowy lub spirytus, woda oraz żel aloesowy, która można znaleźć w niemal każdej drogerii. Wszystkie składniki w odpowiednich proporcjach (dotyczy to szczególnie wody i alkoholu, który nie powinien stanowić mniej niż 60% zawartości całego preparatu) trzeba wymieszać i przelać do pojemnika z wygodnym dozownikiem, na przykład z pompką.

 

P4: Jak zrobić płyn do dezynfekcji rąk ze spirytusu?

Do dezynfekcji rąk najlepiej sprawdza się alkohol, a szczególnie spirytus. Dlatego na jego bazie powstaje wiele środków odkażających. Płyn do dezynfekcji rąk ze spirytusu można wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy połączyć go w odpowiednich proporcjach z wodą. Nie warto jednak mieszać tych dwóch składników bez dokładnego odmierzenia ich ilości. Spirytus nie powinien stanowić mniej niż 60% całego roztworu, w innym wypadku taki płyn będzie nieskuteczny w walce z wirusami i bakteriami. Na ok. 200 ml spirytusu potrzeba mniej więcej 125 ml wody. Do płynu można również dodać glicerynę lub aloes, które zapewnią odpowiednie nawilżenie lub olejek zapachowy, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu alkoholu.

 

P5: Jak stosować płyn do dezynfekcji rąk?

Płyny do dezynfekcji to dobre rozwiązanie pozwalające zachować odpowiednią higienę w każdym miejscu. Większość z nich nie wymaga spłukiwania, dlatego sprawdzają się na przykład w podróży. Aby płyn był skuteczny, trzeba go właściwie używać. Na ręce wystarczy nałożyć niewielką ilość preparatu i dokładnie rozprowadzić po dłoniach. Ważne jest, aby wetrzeć płyn również w miejsca, które często się omija, czyli po całych palcach oraz między nimi. Dezynfekcję rąk można powtarzać kilka razy dziennie, gdy tylko pojawi się taka potrzeba. Jeśli chcesz dokładnie oczyścić dłonie, możesz wcierać w nie preparat przez dłużej niż 30 sekund, pamiętając, aby skóra podczas odkażania cały czas pozostawała wilgotna. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ