Jaki odkurzacz wybrać – piorący, pionowy czy bezprzewodowy?

Ostatnio aktualizowane: 15.07.24

 

Funkcjonalność odkurza uzależniona jest przede wszystkim od jego rodzaju. Jaki zatem model warto wybrać? Czym charakteryzują się konkretne rozwiązania? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

 

Odkurzacz piorący

Jednym z najbardziej funkcjonalnych odkurzaczy jest z pewnością odkurzacz piorący, którego przykładem może być znany powszechnie odkurzacz piorący Karcher. Na czym polega jego fenomen? Przede wszystkim w funkcjonalności, ponieważ Karcher odkurzacz piorący umożliwia nie tylko tradycyjne odkurzanie, ale jak sama nazwa wskazuje, również pranie dywanów, tapicerki, czy innych materiałów. Co więcej, odkurzacz Karcher piorący pozwala także posprzątać na mokro powierzchnie twarde, takie jak np. panele podłogowe czy płytki. Ogromną zaletą w tym przypadku jest funkcja antyalergiczna, ponieważ można w ten sposób pozbyć się szkodliwych roztoczy, co w przypadku wielu osób jest bardzo istotne. Podkreślić należy również fakt, że wydajność tego typu urządzeń sprawia, iż z powodzeniem można wykorzystywać je nie tylko w domu, ale również warsztacie czy garażu. Oczywiście moc urządzenia warto dopasować do własnych potrzeb, ponieważ im będzie ona wyższa, tym droższy będzie sprzęt.

 

Odkurzacz pionowy

Typem odkurzacza, który w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością jest odkurzacz pionowy, znany również jako odkurzacz stojący. Potwierdzeniem popularności może być w tym przypadku liczba wyszukiwań w Internecie hasła: odkurzacze pionowe ranking. Jakie zalety mają odkurzacze pionowe? Przede wszystkim są one wygodne w użytkowaniu, co wynika z faktu, że w trakcie odkurzania nie trzeba się schylać, a sam odkurzacz pionowy jest nie tylko lekki, ale również umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Odpowiada za to specjalna konstrukcja oraz szczotka, na której opiera się cały ciężar odkurzacza. Wygodne jest również to, że w przypadku wielu modeli urządzenie pozostaje automatycznie w pozycji pionowej w trakcie krótkich przerw w odkurzaniu. Tego typu urządzenia wyposażone są w wiele wymiennych końcówek, a funkcjonalność niektórych modeli pozwala również odkurzać na mokro. Sprzęt tego typu umożliwia także szybkie usunięcie pajęczyn ze ścian bez ryzyka ich zabrudzenia, czy porysowania. Prawdziwym hitem jest natomiast odkurzacz pionowy bezprzewodowy, który można wykorzystywać praktycznie wszędzie.

Odkurzacz bezprzewodowy

Jak wspomniano w akapicie opisującym funkcjonalność odkurzaczy pionowych urządzenie bezprzewodowe jest prawdziwym hitem. Odkurzacz bezprzewodowy zasilany jest bowiem poprzez dedykowany akumulator, co pozwoliło zrezygnować z przewodu ograniczającego zasięg odkurzania. Jest to bardzo istotne, ponieważ dzięki temu można wygodnie odkurzyć cały dom bez konieczności przełączania przewodu zasilającego pomiędzy gniazdkami. W efekcie odkurzacze bezprzewodowe cieszą się obecnie największą popularnością, a ranking odkurzaczy bezprzewodowych obejmuje zarówno modele pionowe, jak i małe urządzenia dedykowane do sprzątania trudno dostępnych miejsc czy samochodów. Korzystając z rankingu można wybrać model, który będzie dopasowany do indywidualnych potrzeb. Gdzie szukać rankingu? Oczywiście w Internecie – zestawienie jest dostępne pod hasłem: odkurzacz bezprzewodowy ranking.

Na co zwrócić uwagę, wybierając odkurzacz bezprzewodowy? Przede wszystkim na moc urządzenia, ponieważ im będzie ona większa, tym wygodniejsze i wydajniejsze będzie odkurzanie. Z drugiej strony duża moc przekłada się na krótszą żywotność baterii, w związku z czym kupując bezprzewodowy odkurzacz, warto zapoznać się z informacjami w zakresie czasu pracy po pełnym naładowaniu akumulatora. Tego typu dane powinien udostępniać producent urządzenia.

Podsumowując, należy stwierdzić, że wybór odkurzacza powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb. W dzisiejszych czasach warto jednak stawiać na jakość oraz nowoczesne technologie, w związku z czym warto wybierać pomiędzy odkurzaczem piorącym, a odkurzaczem pionowym bezprzewodowym.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ