Nie tylko do jadalni – jak wykorzystać krzesła w innych pomieszczeniach? Inspiracje!

Ostatnio aktualizowane: 29.03.24

 

Krzesła kojarzone są głównie z kuchnią i jadalnią, jednak mogą być wykorzystywane we wszystkich pomieszczeniach w domu czy mieszkaniu – bez względu na funkcję pomieszczeń. Oto kilka pomysłów na to, jak wkomponować krzesła do salonu, sypialni, gabinetu i innych wnętrz. 

 

Krzesła w sypialni 

W sypialniach krzesła pełnią różne funkcje. Krzesło może być meblem wypoczynkowym, siedziskiem przy toaletce lub biurku, miejscem do przechowywania ubrań oraz dekoracją wnętrza. Do sypialni najczęściej zaprasza się krzesła budzące skojarzenia z naturą, relaksem i spokojem. W końcu to pomieszczenie, w którym chcemy się odprężyć po ciężkim dniu. 

Możemy sięgnąć po ozdobny model o opływowych liniach w subtelnej kolorystyce. Dobrze sprawdzi się eleganckie krzesło z obiciem, najlepiej miękkim i delikatnym, w kolorze nawiązującym do odcienia ścian i pozostałych dodatków. Czasem na krzesła w sypialni kładzie się puszyste, dekoracyjne poduszki lub narzuca mięsiste koce. Taki zabieg dodaje całej przestrzeni wyrazistości, przytulności i funkcjonalności. 

 

Krzesła w salonie

W salonach najczęściej spotkać można krzesła z obiciem – skórzanym lub materiałowym. Na ogół służą one do siedzenia przy stole w strefie jadalnianej. Przy okazji są też dekoracją. Wprowadzają do aranżacji modny i wyrazisty akcent. Krzesła do salonu powinny być więc efektowne, komfortowe i spójne z ogólnym wystrojem. Stylowe i wygodne krzesła mogą znaleźć się także w innych miejscach w salonie, m.in.:

•  w kąciku czytelniczym,

•  w strefie z telewizorem,

•  w wydzielonym kąciku do pracy,

•  tuż za progiem – stanowiąc dodatkowe miejsce do odkładania rzeczy po wejściu do mieszkania.

Salon z wydzieloną strefą ze stołem jadalnianym i krzesłami. Krzesła ze zdjęcia są dostępne tutaj: https://www.agatameble.pl/meble/stoly-stoliki-i-krzesla/krzesla

 

Krzesła w domowym gabinecie

W czasach home office coraz więcej osób decyduje się zaadaptować jedno pomieszczenie na gabinet. Ci, którzy z uwagi na ograniczony metraż nie mają takiej możliwości, często aranżują taki kącik w pomieszczeniu o innej funkcji, np. w salonie. Celem jest praca w komfortowych, bezpiecznych dla zdrowia warunkach i w estetycznym otoczeniu. Negatywne skutki długiego siedzenia na niewygodnym krześle odczujemy bardzo szybko… 

Do niezależnego gabinetu możemy śmiało wstawić standardowy fotel obrotowy o typowo biznesowym wyglądzie, z licznymi opcjami regulacji. Sprawdzi się również nowoczesne krzesło o lżejszej formie, ale koniecznie solidne i ergonomicznie wyprofilowane. Natomiast w kącikach wydzielonych w salonie czy w sypialni bardzo ważne, oprócz ergonomii, będą design i odpowiedni rozmiar. Niepasujący do stylistyki pomieszczenia, zbyt masywny mebel prędzej czy później zacznie nam przeszkadzać. 

 

Krzesła w łazience

O ile nie wstawimy krzeseł do kilkumetrowej łazienki, to do przestronnego salonu kąpielowego już jak najbardziej. Krzesło w dużej łazience służy zazwyczaj do efektownego przechowywania ręczników i kosmetyków. Umieszcza się na nim przedmioty zasługujące na ekspozycję. Oczywiście meble wybierane do łazienki muszą być wykonane z materiałów odpornych na wilgoć i wysokie temperatury lub odpowiednio zabezpieczone. Powinny być również bezproblemowe w czyszczeniu. 

 

Krzesła w garderobie

Warto wstawić krzesło także do garderoby. Zakładanie butów i bielizny jest o niebo wygodniejsze w pozycji siedzącej. Poza tym krzesło w garderobie ułatwia utrzymywanie porządku. Podczas pospiesznych przygotowywań do wyjścia przymierzone i odrzucone ubrania można odłożyć na krzesło i poskładać je na spokojnie po powrocie. 

Krzesła to niezwykle praktyczne i wszechstronne elementy wyposażenia. Mogą pojawić się w zasadzie w każdym pomieszczeniu w domu, służąc nie tylko miejscem do siedzenia. 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ