Jak wybrać parownicę do ubrań

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Parownica do ubrań to ciekawy gadżet, który zdecydowanie może ułatwić nam codzienne życie. Jak wybrać najlepsze urządzenie? Sprawdź!

 

Czym jest parownica?

Parownice do ubrań to praktyczne urządzenia, które służą do usuwania zagnieceń z ubrań i innych tkanin przy pomocy pary o wysokiej temperaturze. Obsługa parownicy jest bardzo prosta. Wystarczy napełnić zbiornik wodą i podłączyć urządzenie do prądu. Następnie prasować, lekko dociskając głowicę urządzenia do materiału.

Dla kogo przeznaczone jest urządzenie? Parownica może się przydać przede wszystkim osobom zapracowanym, które nie mają czasu na długie i czasochłonne prasowanie ubrań. Będzie też idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie potrafią lub po prostu nie lubią prasować.

 

Zalety parownicy do ubrań

Jeśli nie lubisz prasować lub nie masz czasu na codzienne wykonywanie tej czynności, koniecznie rozważ zakup parownicy do ubrań. To bardzo przydatny sprzęt, który ma wiele zalet. Jakie są największe plusy tego praktycznego urządzenia?

• Brak ryzyka przypalenia materiału – prasując ubrania przy pomocy parownicy, nie musimy martwić się o ich przypalenie;

• Możliwość wygodnego prasowania ubrań w pozycji pionowej – bez konieczności rozkładania deski do prasowania;

• Oszczędność czasu – prasowanie ubrań za pomocą parownicy jest znacznie mniej czasochłonne niż wykonywanie tej czynności przy użyciu żelazka;

• Działanie antybakteryjne – parownica podczas prasowania skutecznie usuwa bakterie, co jest szczególnie przydatne w przypadku dziecięcych ubranek;

• Opcja odświeżania tkanin – dzięki parownicy możemy nie tylko skutecznie wygładzić, ale także odświeżyć tkaniny (np. firanki, tapicerkę czy płaszcze);

• Wygoda – używanie parownicy jest znacznie łatwiejsze i bardziej komfortowe niż obsługa żelazka;

• Możliwość prasowania delikatnych tkanin – parownica pozwala na łatwe prasowanie nawet bardzo delikatnych materiałów bez ryzyka przypalenia.

 

Parownica ręczna czy stojąca?

Podczas zakupu parownicy musimy wybrać pomiędzy urządzeniem ręcznym a stojącym. Zarówno stojąca, jak i ręczna parownica, to urządzenia łatwe w obsłudze, które nie wymagają użycia deski do prasowania. Oba rodzaje urządzeń różnią się od siebie przede wszystkim budową. Parownice ręczne charakteryzują się kompaktowym rozmiarem i z tego względu doskonale sprawdzają się zarówno w domu, jak i w podróży. Parownice stojące są z kolei wyposażone w stojak z wieszakiem i zajmują więcej miejsca niż sprzęt ręczny. Zwykle cechują się też wyższą mocą i mają większy zbiornik na wodę niż urządzenia ręczne.   

Parownice do ubrań – czym się kierować podczas zakupu?

Wybór idealnej parownicy do ubrań nie jest łatwym zadaniem. Podczas zakupu urządzenia trzeba się przyjrzeć wielu ważnym aspektom. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

• Moc urządzenia – im większa moc, tym szybciej parownica będzie gotowa do pracy.

• Pojemność zbiornika na wodę – jeśli chcesz codziennie korzystać z parownicy, wybierz urządzenie z pojemnym zbiornikiem.

• Czas nagrzewania parownicy – urządzenie z funkcją szybkiego nagrzewania świetnie sprawdzi się w sytuacjach, w których zależy nam na szybkim wygładzeniu ubrań.

 

Dodatkowe funkcje parownicy

Parownice mogą być wyposażone w wiele ciekawych i praktycznych funkcji dodatkowych . Należą do nich między innymi:

Automatyczne wyłączenie parownicy;

Automatyczny dobór temperatury;

Regulacja strumienia pary;

Różne tryby pracy, które zwiększą możliwości urządzenia.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ