Opinie o iROBOT ROOMBA i7 

Ostatnio aktualizowane: 14.07.24

 

Najważniejsze zalety: 

Urządzenie można zostawić w domu bez nadzoru, a ono, wcześniej zaprogramowane,  wykona wszystkie prace. Roomba i7 to model pracujący przez 3 godziny na jednym ładowaniu,  ale gdy to nie wystarczy do posprzątania całej powierzchni,  robot wróci do stacji dokującej,  a po naładowaniu baterii podejmie dalsze sprzątanie. Co więcej,  za pomocą aplikacji iRobot HOME zaprogramujesz swoje urządzenie na wszystkie dni tygodnia. Aplikacja pozwala na monitoring robota w czasie rzeczywistym.

 

Najważniejsze wady: 

Użytkownicy przekazują,  że jeśli nie zapewnimy robotowi światła o minimalnym natężeniu 0,1 Lu,  ten, nie ruszy z miejsca. Zatem, jeśli nie jesteśmy posiadaczami miejskiego mieszkania lub domu,  do którego wpada nocne oświetlenie miejskie,  albo mamy szczelne rolety w oknach,  to robot w nocy, nawet zaprogramowany,  nie podejmie sprzątania.

 

Werdykt: 9.8/10 

To nadzwyczaj sprawne urządzenie pozwalające na relaks domowników przy jednoczesnym zachowaniu porządku w domu. Precyzyjne programowanie, łatwa obsługa zdalna, skuteczność zbierania zabrudzenia zarówno z dywanu,  jak i posadzek  sprawia,  że Roomba i7 to chętnie wybierany przez użytkowników robot sprzątający.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Mapowanie Imprint™

Technologia, w której został wykonany Roomba i7 pozwala na mapowanie pomieszczenia w taki sposób,  aby wybrać najlepszy wariant przemieszczania się podczas sprzątania. Robot potrafi zapamiętać do 10 planów pięter, zapamiętać też nazwę każdego pomieszczenia.  Wydając polecenie urządzeniu,  aby posprzątało kuchnię,  bezbłędnie trafi ono do właściwego miejsca i zajmie się odkurzaniem. Wydając polecenia możesz posługiwać się komendami głosowymi za pomocą Asystenta Google lub Amazon Alexa.

 

 

Skuteczność sprzątania 

Opinie o Roomba i7 mówią, że to specjalista do sprzątania zarówno podłóg twardych,  jak i dywanów. Robot został wyposażony w 3-stopniowy system sprzątania. Są tu dwie szczotki przeznaczone do wszystkich powierzchni,  jedna z nich pracując poluzowuje brud, druga obracając się w przeciwną stronę sprawia,  że brud zostaje zassany do pojemnika na kurz. Wirująca szczotka boczna,  która pracuje pod kątem 27 stopni wpływa też na lepsze wymiatanie zanieczyszczeń wzdłuż krawędzi i z narożników, kierując je wprost pod obracające się przeciwbieżnie szczotki główne, a następnie do pojemnika.

Szczotki te są równie skuteczne przy sprzątaniu zwierzęcej sierści,  więc sprzęt będzie udanym nabytkiem dla posiadaczy czworonogów, bowiem szczotki są tak skonstruowane,  że nie pozwalają na skręcanie się na nich fragmentów futra. Dzięki temu się nie zapychają sierścią i przesuwa się ona sprawnie do pojemnika na kurz, pozostawiając czyste powierzchnie. Użytkownicy podają też,  że cena Roomba i7 przy tak dużej funkcjonalności jest umiarkowaną.

 

Zdalna obsługa

Gdy mamy do czynienia z urządzeniem,  które jest nazywane robotem,  oczekujemy od niego specjalnej, inteligentnej funkcjonalności. Taki też jest Roomba i7, który nie tylko mapuje pomieszczenia,  po których się porusza i zapamiętuje ich nazwy nadane przez użytkownika,  a także wybiera najlepszą drogę sprzątania. Użytkownik może też zarządzać swoim robotem zdalnie za pomocą smartfona.  Wystarczy zainstalować na nim aplikację iRobot HOME, aby śledzić poczynania maszyny pracującej w domu,  gdy my jesteśmy w pracy,  a nawet na wakacjach. Za pomocą aplikacji możesz śledzić cykle sprzątania, programować pracę robota na kolejne dni tygodnia,  a nawet kontrolować stan zapełnienia zbiornika na kurz. W programowaniu urządzenia pomaga tzw. wirtualna ściana, za pomocą której ograniczamy wstęp robota do rejonów,  których nie chcemy przeznaczyć do sprzątania.

 

Przyjazny dla alergików

Jak już wspomniano,  Roomba i7 to sprzęt,  który skutecznie rozprawia się z sierścią zwierzęcą.  Dlatego nawet będąc uczulonym na ten alergen, w towarzystwie robota  można się czuć bezpiecznie. Bezpieczeństwo wyłapywania wszelkich alergenów podnosi też fakt,  że Roomba i7 jest wyposażony w 2 filtry. Pierwszy z nich, wstępny,  zatrzymuje zabrudzenia większe,  podczas gdy drugi,  właściwy, wychwytuje wszelkie drobne pyłki i zanieczyszczenia pozostawiając powietrze wolne od nich. Czystość urządzeniu zapewnia też fakt,  że zbiornik na kurz,  o pojemności 0,4 l pozwala na łatwe umycie go pod bieżącą wodą. Trzeba też dodać,  że test Roomba i7 pokazał,  że poziom hałasu jest na poziomie tradycyjnego odkurzacza,  bo wynosi od 50 do 65 dB.

 

Czas pracy

Roomba i7 na jednym ładowaniu pracuje przez 75 minut.  Nie oznacza to jednak,  że jeśli nasz dom wymaga dłuższego sprzątania do uzyskania pożądanego stanu,  to robot nie będzie w stanie pracy wykonać.  Po 75 minutach pracy wróci on do stacji  ładowania,  pozostanie tam do czasu aż naładuje akumulator na tyle,  aby ukończyć zadanie, a następnie powróci do miejsca,  w którym przerwał sprzątanie i będzie je kontynuować. Ładowaie akumulatora  od całkowitego rozładowania do pełnej jego pojemności trwa 3 godziny. Jeśli masz wielopoziomowy dom,  to na każdym piętrze możesz umieścić stację dokującą i robot sprzątnie,  niezależnie od czasu potrzebnego na sprztanie, każde z pięter.  Trzeba tylko pamiętać,  że robot wróci do ładowania do tej stacji,  z której wyruszył.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

11 KOMENTARZ

Leszek

May 26, 2023 at 9:35 pm

To jest urządzenie głupie i nienauczalne, trzeba kopać czujniki
żeby odkurzał tam gdzie potrzeba bo inaczej jeździ po sobie tylko wybranym obszarze

Odpowiadać
Zespół SposóbNaCzystość

June 19, 2023 at 9:22 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół SposóbNaCzystość.com

Odpowiadać
Drzeju

September 26, 2022 at 8:46 pm

Odkurzacz znakomicie nadaje się do podłóg z paneli oraz dywanów wszelkiego rodzaju. Zbiera dokładnie kurz nawet z rogów pomieszczeń.

Odpowiadać
Zespół SposóbNaCzystość

October 7, 2022 at 6:10 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół SposóbNaCzystość.com

Odpowiadać
Marcin

August 7, 2022 at 1:09 pm

Urządzenie warte najwyżej kilkaset złotych, sprząta jak chce, nie pomaga żadne mapowanie pomieszczeń. Pozostawia za sobą wiele brudu bo większość brudu ,,rozdmuchuje” na boki. Reklamacja złożona, oczywiście negatywnie, gdyż gamonie z serwisu Roomby stwierdzili, że wszystko jest ok.W rodzinie kilka osób posiada umroboty sprzątające chińskich firm, oczywiście dużo tańsze, które sprzątają co najmniej tak samo. Szkoda kasy na Irobot Roomba

Odpowiadać
Zespół SposóbNaCzystość

August 12, 2022 at 1:16 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół SposóbNaCzystość.com

Odpowiadać
Karol

March 17, 2022 at 10:09 am

Od ponad roku użytkujemy – Cichy, bardzo dobre mapowanie pomieszczeń, aplikacja na telefon działa bez zarzutu – polecam

Odpowiadać
Zespół SposóbNaCzystość

March 18, 2022 at 12:03 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół SposóbNaCzystość.com

Odpowiadać
Damian

November 29, 2021 at 1:47 pm

Mam i jestem w 100% zadowolony, warto wydać pieniądze na tego typu sprzęt i nie martwić się sprzątaniem.

Odpowiadać
Ania

February 21, 2022 at 9:05 am

zgadam się w 100% 🙂

Odpowiadać
Zespół SposóbNaCzystość

December 3, 2021 at 2:06 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół SposóbNaCzystość.com

Odpowiadać