Najlepszy odkurzacz bezworkowy Electrolux

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Zauważyłeś, że sprzątanie w domu przy pomocy zwykłego odkurzacza przestało być dla Ciebie komfortowe? Polecamy Ci zakup urządzenia bezworkowego Electrolux, odpowiedniego zwłaszcza dla alergików. W naszym rankingu popularnych sprzętów pierwsze miejsce zajmuje model Electrolux Ergorapido EER7ALLRGY, który jest zasilany akumulatorowo. Nie musisz podłączać odkurzacza do prądu, dlatego kabel nie będzie ograniczał Twojej swobody ruchów. Co ważne, to produkt 2w1, a więc pełni funkcję sprzętu pionowego i ręcznego. W komplecie jest ssawka Bed Pro emitująca światło UV, co pozwala na dokładne usunięcie wszystkich zanieczyszczeń. Dodatkowym atutem modelu jest to, że podczas użytkowania nie musisz się nadmiernie pochylać (co pozwala uniknąć nieprzyjemnego bólu pleców). Drugie miejsce należy do odkurzacza Electrolux Ergorapido EER7ANIMAL. On także jest zasilany wbudowanym akumulatorem (po naładowaniu zapewnia do 45 minut ciągłego sprzątania). Do urządzenia dołączono praktyczną turboszczotkę, która pozwala na szybkie pozbycie się włosów i sierści zwierząt z podłóg, dywanów, a nawet tapicerowanych mebli. Sprzęt jest lekki i elegancko się prezentuje.

 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Oświetlenie odkurzanej powierzchni sprawia, że dokładnie widzimy miejsca, w których wciąż znajduje się kurz oraz zanieczyszczenia. Z pomocą jednego przycisku mamy możliwość wyczyszczenia szczotki prezentowanego odkurzacza, co jest bardzo wygodne.

Difetto

Niektórzy nie są zadowoleni z długości kabla stacji dokującej. Jest on krótki, więc musimy ustawić ją bardzo blisko gniazdka.

Conclusione

Czas pracy odkurzacza wynosi około 45 minut. Specjalna obudowa oraz elastyczne ruchy sprawiają, że bardzo szybko możemy pozbyć się kurzu nawet z trudno dostępnych miejsc. Zakup produktu to dobry pomysł dla alergików.

Drugi wybór

Pregio

Ssawka Animal Care skutecznie wciąga sierść, która jest codziennie zostawiana przez zwierzaki. Odkurzacz ma pionową konstrukcję, dzięki której odkurzanie jest wygodne. Z kolei filtr jest zmywalny, więc utrzymanie go w czystości jest łatwe.

Difetto

Według niektórych osób odkurzacz nie zbiera większych okruchów. Aby je dokładnie zebrać musimy użyć innego urządzenia lub zrobić to ręcznie.

Conclusione

Prezentowany odkurzacz jest solidnie zbudowany. Pojemność worka wynosi 0,5 l. Jeżeli chodzi o poziom hałasu, to urządzenie emituje dźwięki na poziomie około 70 dB. Możliwość wykonywania swobodnych ruchów pomaga w odkurzaniu.

Rozważ też

Pregio

Manewrowanie odkurzaczem jest bardzo łatwe. Z jego pomocą bez problemu dotrzemy do każdego miejsca, więc pozbędziemy się nieporządku. Szczotka produktu jest wykonana w taki sposób, że czyści się sama i nie musimy się tym zajmować.

Difetto

Po pewnym czasie bateria przestaje wystarczać na długi czas. Musimy przygotować się na to, że czas pracy odkurzacza będzie się zmniejszać, a my będziemy musieli wymienić akumulator.

Conclusione

Jest to odkurzacz, z pomocą którego możemy wyczyścić każdy rodzaj podłóg, a także szafki oraz inne meble. Jest to możliwe dzięki odczepieniu mniejszego odkurzacza znajdującego się na obudowie. Czas ładowania tego produktu wynosi 3,5 godziny.

 

 

Odkurzacze bezworkowe Electrolux – Ranking

 

 

Electrolux Ergorapido EER7ALLRGY

 

Odkurzacz Electrolux Ergorapido EER7ALLRGY jest zasilany akumulatorowo (naładowana bateria zapewnia do 45 minut pracy). Urządzenie generuje hałas na poziomie 79 dB. Produkt jest idealny dla alergików, głównie ze względu na dołączoną do kompletu ssawkę Bed Pro. Wyposażono ją w funkcję oświetlenia sprzątanej powierzchni promieniami UV. To sprawia, że skutecznie pozbędziemy się zanieczyszczeń.

Urządzenie doskonale radzi sobie z neutralizowaniem kurzu i różnego rodzaju alergenów, nawet w trudno dostępnych miejscach. Przegub odkurzacza obraca się o 180 stopni, co daje nam możliwość odkurzania w narożnikach i innych zakamarkach. To model 2w1, a więc pełni funkcję sprzętu pionowego, jak i ręcznego.

Według konsumentów produkt jest łatwy w obsłudze, a odkurzanie nie należy do nieprzyjemnych obowiązków. Urządzenie nie wymaga podłączenia do prądu, dlatego nie ogranicza nas przewód zasilający. Poza tym prezentowany model ma pojemny zbiornik na kurz, który w komfortowy sposób się opróżnia (nie mamy przy tym kontaktu z zebranymi zanieczyszczeniami).

Produkt Electrolux Ergorapido EER7ALLRGY ma 0,5 l zbiornik na zanieczyszczenia. Urządzenie jest zasilane wbudowanym akumulatorem. To model 2w1, może pełnić funkcję odkurzacza pionowego i ręcznego.

 

Zalety

Ekologiczna bateria: Bateria zasilająca sprzęt jest ekologiczna, a więc nie ma toksycznych, szkodliwych dla środowiska naturalnego substancji.

Łatwe czyszczenie szczotki: Szczotkę można łatwo wyczyścić z włosów i sierści zwierząt. Wystarczy w tym celu wcisnąć jeden przycisk.

Idealny dla alergików: To model doskonały dla alergików. A to z powodu dołączonej do kompletu ssawki Bed Pro emitującej światło UV. Pozwala ona na dokładne usunięcie kurzu i innych alergenów.

Długi czas pracy akumulatora: Naładowany do pełna akumulator gwarantuje 45 minut ciągłej pracy, więc na pewno zdążymy posprzątać w domu.

Wygoda użytkowania: Ze względu na pionową konstrukcję podczas odkurzania nie musimy się mocno pochylać.

 

Wady

Za głośno pracuje: Poziom generowanego przez model hałasu to ok. 79 dB. Konsumenci uważają, że sprzęt mógłby pracować nieco ciszej, aby nie zakłócał spokoju domowników.

 

 

 

 

Electrolux Ergorapido EER7ANIMAL

 

Model Electrolux Ergorapido EER7ANIMAL to odkurzacz pionowy, który może również pełnić funkcję sprzętu ręcznego. Z pomocą produktu z pewnością szybko posprzątamy w domu czy samochodzie. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, a naładowana bateria gwarantuje maksymalnie 45 minut nieprzerwanej pracy. Wymiary modelu to: 26,5 cm x 114,5 cm x 14,5 cm.

Sprzęt świetnie radzi sobie z usuwaniem cząsteczek kurzu, okruszków, a także innych zanieczyszczeń. Nie musimy ręcznie wyjmować ze szczotki zebranych włosów i sierści zwierząt, służy do tego specjalny przycisk (technologia BrushRollClean). Produkt ma 0,5 l pojemnik na kurz. Czas ładowania baterii wynosi ok. 4 godziny.

Odkurzacz jest lekki i niewielki, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z jego użytkowaniem i przechowywaniem. Konsumentom spodobało się urządzenie, gdyż jest na tyle wysokie, że w czasie sprzątania nie trzeba się zbyt mocno pochylać. Warto dodać, że szczotka dołączona do produktu ma wbudowane oświetlenie, a to znacząco ułatwia sprzątanie zakamarków, takich jak przestrzeń pod meblami czy między fotelami w samochodzie.

Odkurzacz pionowy Electrolux Ergorapido EER7ANIMAL jest zasilany akumulatorowo. W pełni naładowana bateria zapewnia 45 minut nieprzerwanej pracy. Sprzęt wyposażono w 0,5 zbiornik na kurz. Model ma wyjmowany odkurzacz ręczny.

 

Zalety

Elektroszczotka w zestawie: Do urządzenia dołączono elektroszczotkę, z pomocą której usuwanie sierści zwierząt i włosów jest wyjątkowo proste.

Oświetla zakamarki: Za sprawą odkurzacza możemy dokładnie posprzątać wszystkie zakamarki w domu czy samochodzie. W szczotce są diody oświetlające odkurzane miejsce.

Łatwe opróżnianie pojemnika: Pojemnik na zanieczyszczenia możemy szybko wyjąć z obudowy i opróżnić nie mając kontaktu z zebranym kurzem i innymi zanieczyszczeniami. Wystarczy przesypać je do kosza na śmieci.

Nieograniczony zasięg pracy: To model zasilany akumulatorowo, dlatego nie trzeba podłączać go do prądu. Nie ma więc ryzyka, że zasięg pracy urządzenia będzie ograniczony.

 

Wady

Niewygodny uchwyt: Uchwyt odkurzacza jest długi, jednak część osób twierdzi, że został źle wyprofilowany. To powoduje, że urządzenie może się przypadkowo wyślizgnąć z dłoni.

 

 

 

 

Electrolux ZB11ER

 

Electrolux ZB11ER to wielofunkcyjny i nowoczesny odkurzacz bezworkowy, który dobrze sprawdzi się zarówno na dywanach, jak i płaskich powierzchniach. Dodatkowo, możesz go używać na wielu innych podłożach, takich jak kafelki, stół oraz krzesła i kanapy.

Prezentowany sprzęt to model typu 2w1. Składa się on z dwóch rozłącznych elementów. Większa część konstrukcji służy do tradycyjnego odkurzania podłóg. Z kolei ta mniejsza, łatwiej odłączana część, pozwoli Ci w prosty sposób pozbyć się okruszków na stole czy kanapie. Co więcej, może też ona posłużyć do odkurzania wnętrza samochodu. Manewrowanie urządzeniem jest dość proste, dzięki temu przegub jest w stanie zmienić pozycję o 180 st. Zdecydowanie ułatwia to dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Dużą zaletą modelu jest to, że prosto go utrzymać w czystości. Dzięki nowoczesnej technologii BrushRollClean, przy pomocy jednego przycisku będziesz w stanie pozbyć się włosów i niechcianych włókien ze szczotki odkurzacza. Kolejnym udogodnieniem jest opcja SnapClean, która pomaga opróżnić odkurzacz i wyczyścić filtry.

Tym, co gwarantuje skuteczne odkurzanie jest wysokiej klasy akumulator litowy, którego moc wynosi 18 V. Moc ssania jest dość duża, co sprawia, że praca staje się wydajniejsza.

Opinie o tym przyrządzie są stosunkowo pochlebne. Wielu użytkowników doceniło, że czas naładowania akumulatora wynosi jedynie 4 godziny.

Nowoczesny Electrolux ZB11ER to odkurzacz ręczny o mocy 18 W. Poziom emitowanego hałasu waha się między 76 dB a 80 dB. Wymiary urządzenia to: wysokość – 114,5 cm i szerokość – 14,5 cm, z kolei waga maszyny to 3,13 kg.

 

Zalety

Konstrukcja: Model może zostać rozłączony, dzięki czemu może nam też posłużyć do sprzątania blatów, obić kanapy i innych, trudno dostępnych miejsc.

Oświetlenie: Przy ssawce odkurzacza zamontowane są 3 lampki LED, które bardzo dobrze oświetlają powierzchnię. W efekcie znacznie szybciej znajdziesz zakurzone miejsca w mieszkaniu.

Elektroszczotka: Maszyna wyposażona została w innowacyjną i wydajną elektroszczotkę, która szybko usuwa włosy oraz sierść zwierząt z dywanów.

 

Wady

Czas ładowania: Prezentowany model zasilany jest bezprzewodowo, co oznacza, że przed każdym użyciem należy go naładować. Czas ten wynosi 3,5 h.

Cena: Dla niektórych osób koszty zakupu urządzenia mogą okazać się dość duże, gdyż cena przekracza kwotę 690 zł.

 

 

 

 

Jaki odkurzacz bezworkowy Electrolux wybrać?

 

Utrzymanie domu w czystości to dość trudne zadanie, szczególnie, kiedy posiadasz dzieci. Niestety, nasze dywany to istny raj dla roztoczy, bakterii, zarazków i różnych alergenów, które mogą wpłynąć na zdrowie Twojego malucha. Z tego powodu, niezbędny jest zakup odpowiedniego urządzenia, który upora się z zabrudzeniami nie tylko na podłodze, ale i w powietrzu. W tym poradniku podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę, aby kupić możliwie najbezpieczniejszy sprzęt. Na jego końcu znajdziesz krótkie zestawienie, zawierające najlepsze odkurzacze bezworkowe marki Electrolux w przystępnej cenie.

Szwedzka firma Electrolux to jeden z liderów produkcji AGD. Marka posiada bogatą ofertę pralek, kuchenek, zmywarek, lodówek oraz odkurzaczy. Znana jest z zastosowania w swoich sprzętach nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań. Dzięki temu cechują się one długowiecznością i bezawaryjnością. Ponadto od kilku lat marka Electrolux wprowadza w swoich produktach przyjazną środowisku eco funkcję.

Zanim zdecydujesz się na zakup odkurzacza bezworkowego, powinieneś w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego moc, gdyż wraz z jej wzrostem, rośnie siła ssania urządzenia. Jest to szczególnie ważne, gdy zależy Ci na tym, by interesujący Cię model pracował szybko i wydajnie.

Kolejnym, istotnym elementem jest wielkość pojemnika, w którym gromadzony będzie brud. Jeśli masz dość duże mieszkanie, warto zadbać o to, aby jego pojemność wynosiła co najmniej 2 l. Pamiętaj jednak, że takie sprzęty mają większe gabaryty i niestety są dość ciężkie.

Warto upewnić się, gdzie interesujący nas sprzęt ma włącznik i przełączniki siły ssania. Tradycyjne modele mają ulokowany panel sterowania na samym urządzeniu. Jednak, coraz to więcej nowoczesnych przyrządów umieszcza go na rączce rury, co zdecydowanie ułatwia obsługę.

Kolejną rzeczą, która wymaga uwagi jest filtr, który znajduje się w urządzeniu. Pierwszym rodzajem są modele HEPA. Sprzęty, które posiadają taki rodzaj filtrów bardzo efektywnie zatrzymują kurz i niebezpieczne alergeny. Na rynku możemy również spotkać modele wodne. Są one szczególnie polecane w domach, gdzie mieszkają alergicy. Precyzyjnie czyszczą nie tylko dywany, ale też powietrze.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ