Najlepszy odkurzacz Alfawise

Ostatnio aktualizowane: 14.07.24

 

 

Odkurzacze Alfawise – Ranking

 

 

Alfawise SV-829

 

Model Alfawise SV-829 to odkurzacz ręczny o mocy 700 W. Sprzęt jest zasilany sieciowo, jednak z uwagi na długi, 3,5 m kabel, na pewno uda nam się szybko posprzątać w domu bez konieczności ciągłego przepinania przewodu do gniazdka znajdującego się najbliżej nas. Produkt wyposażono w wyjmowany zbiornik na kurz, którego pojemność wynosi 0,5 l. Opróżnianie go jest wyjątkowo proste, a przy wykonywaniu tej czynności nie mamy kontaktu z zebranymi zanieczyszczeniami.

Poziom generowanego przez sprzęt hałasu jest mniejszy niż 70 dB. Ten odkurzacz Alfawise w dobrej cenie jest lekki (waży ok. 1,4 kg), a do tego ma wygodny uchwyt. Zapewnia to komfortowe sprzątanie. Model wytwarza siłę ssącą pod ciśnieniem do 13 000 Pa, a to gwarantuje szybkie pozbycie się zanieczyszczeń z podłóg i dywanów. Urządzenie ma w zestawie kilka przydatnych akcesoriów: szczotkę szczelinową, szczotkę szczelinową z pędzelkiem, wąską dyszę i mały pędzelek. Z pomocą tych elementów uda nam się dotrzeć do narożników, przestrzeni pod meblami, a także dokładnie wyczyścić grzejniki czy kratki wentylacyjne.

Jak wynika z opinii konsumentów, opisany wyżej sprzęt jest łatwy w obsłudze, a do tego skuteczny. Osoby mające w domu ten model uważają, że sprzątanie stało się przyjemniejsze. Produkt ma kompaktowe wymiary i świetnie leży w dłoni. Efektywność działania odkurzacza zapewnia podwójny cykloniczny system filtracji.

 

 

 

 

Alfawise ZK8077

 

Jeśli nie lubisz odkurzać, z całą pewnością zainteresuje Cię Alfawise ZK8077 – odkurzający robot, który ma wiele ciekawych funkcji. Możesz między innymi ustawić planer odkurzania czy wyznaczyć drogę, jaką ma podążać urządzenie. Istnieje również możliwość blokady – ustawienie stref, których maszyna ma nie sprzątać.

Zarządzanie opcjami robota jest bardzo łatwe – mamy do dyspozycji pilot zdalnego sterowania działający z odległości 4 m. Urządzenie alarmuje użytkownika, że się zablokowało. Odkurzacz informuje również, gdy pełny zbiornik na nieczystości oraz gdy bateria jest na wyczerpaniu. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo nie musimy pamiętać o tym, że urządzenie pracuje i czy faktycznie poprawnie działa.

Zbiornik na nieczystości ma pojemność aż 0,7 l, co wystarczy na posprzątanie bardzo dużego mieszkania (i to kilkukrotne). Prezentowany model waży 3,1 kg, więc bez problemu przeniesiesz go na przykład na inne piętro domu. Moc prezentowanego sprzętu to 24 W, co zostało docenione przez rzeszę konsumentów. Z jednej strony model jest wystarczająco mocny, żeby szybko posprzątać pomieszczenie, a z drugiej nie pobiera zbyt dużo energii.

Pojemna bateria pozwala na 90 minut nieprzerwanej pracy. Robot sam wraca do stacji ładującej, gdy poziom baterii jest zbyt niski, by kontynuować pracę. Ładowanie sprzętu trwa około 5 h. Konsumenci zgodnie uznali, że to mocny i wydajny robot, który długo działa na baterii.

 

 

 

 

Alfawise HC-1D03

 

Jeśli szukasz wygodnego sprzętu do odkurzania podłóg, tapicerek oraz wyżej położonych miejsc, wybierz Alfawise HC-1D03. Ten wygodny model można łatwo przekształcić w ręczny odkurzacz do sprzątania samochodu lub urządzenie do czyszczenia podłóg. Jest to lekki produkt, waży niespełna 1,5 kg, dlatego jego przenoszenie nie sprawia większych problemów.

Prezentowany model ma zbiornik o pojemności 500 ml, który nie obciąża maszyny, a jednocześnie mieści dość sporo zanieczyszczeń. Moc urządzenia to aż 700 W, dlatego pozwala użytkownikowi na szybką pracę. Warto też podkreślić, że siła ssąca maszyny wynosi aż 13 000 Pa. Dobrze wyprofilowana, obrotowa rączka znacznie ułatwia sprzątanie, co jest szczególnie istotne, gdy chcemy odkurzyć wysoko położone miejsca.

Zestaw zawiera trzy różne końcówki – do podłóg z przełącznikiem parkiet/dywan, szczelinówkę oraz do tapicerek i czyszczenia grzejników. Urządzenie ma też wbudowany, zmywalny filtr powietrza. Łatwo wyjmiemy go ze zbiornika i wyczyścimy pod bieżącą wodą. To bardzo ekologiczne i wygodne rozwiązanie.

Konsumenci w swoich recenzjach podkreślają, że odkurzacz dobrze filtruje powietrze, jest bardzo praktyczny i wygodny. Poza tym doskonale zasysa zanieczyszczenia, co znacznie przyspiesza pracę.

 

 

 

 

Jaki odkurzacz Alfawise wybrać?

 

Odkurzacz to takie urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym domu. Za sprawą tego sprzętu sprzątanie jest znacznie łatwiejsze. Pozbywanie się zanieczyszczeń z podłóg i dywanów przy pomocy zwykłej miotły nie jest zbyt skuteczne. Przygotowaliśmy więc poradnik o tym, jak znaleźć dobry odkurzacz. Na jego końcu umieściliśmy ranking trzech funkcjonalnych modeli Alfawise.

 

 

Dlaczego marka Alfawise? Firma ta staje się coraz popularniejsza nie tylko w Polsce, ale też innych krajach europejskich, a w jej ofercie znajdziemy różne sprzęty, których używamy na co dzień. Mowa tu o szczoteczkach do zębów (głównie sonicznych), TV box’ach, urządzeniach do mycia szyb, a także odkurzaczach. Produkty te wykorzystują nowoczesne technologie, przez co wyjątkowo efektywnie pracują.

Żeby znaleźć najlepszy odkurzacz Alfawise w 2024 roku musimy się najpierw zastanowić, jakiego rodzaju sprzętu potrzebujemy. Kilkanaście lat temu najchętniej kupowane były tradycyjne modele workowe, z czasem jednak popularniejsze stały się urządzenia bezworkowe ze specjalnym pojemnikiem na zanieczyszczenia. Wśród tego typu produktów dużą grupę stanowią odkurzacze ręczne zasilane przeważnie akumulatorowo. To praktyczne sprzęty, które pozwalają na dotarcie do wszystkich zakamarków i są wygodne w przechowywaniu (czasem dołączona jest do nich specjalna stacja dokująca, którą można zawiesić na ścianie). Najnowocześniejsze są roboty sprzątające, które odkurzają podłogi samodzielnie, bez naszej pomocy. Zaletą takich urządzeń jest to, że większością z nich możemy sterować zdalnie przy użyciu instalowanej na smartfonie aplikacji. Oznacza to, że możemy włączyć sprzęt nawet pod naszą nieobecność w domu.

Szukając idealnego modelu należy zwrócić szczególną uwagę na moc silnika. Jeśli zależy nam na tym, aby odkurzacz działał skutecznie, wybierzmy minimum 500 W urządzenie. Dotyczy to głównie sprzętów tradycyjnych i ręcznych, roboty sprzątające zwykle mają nieco mniejszą moc wynoszącą kilkadziesiąt Watów (co wynika z ich specyficznej budowy i wykorzystania innych technologii). Równie ważna jest pojemność zbiornika na kurz (ewentualnie worka), gdyż na tej podstawie łatwo wywnioskujemy, czy podczas sprzątania często będziemy musieli opróżniać pojemnik.

Uważa się, że najlepsze odkurzacze Alfawise są funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Na to wpływa m.in. ilość dołączonych do zestawu akcesoriów. Może to być przykładowo wąska ssawka szczelinowa i dysza do sprzątania w narożnikach. Trzeba także sprawdzić poziom hałasu generowanego przez urządzenie. Jeśli sprzęt będzie zbyt hałaśliwy, pozostali domownicy mogą skarżyć się, że zakłócamy ich spokój. Poza tym odkurzanie takim urządzeniem również dla nas nie będzie zbyt przyjemne. Najlepiej, jeśli głośność pracy silnika nie będzie przekraczać 70 dB.

Jeżeli chcemy kupić odkurzacz przewodowy, koniecznie sprawdźmy długość kabla. Inaczej możemy narzekać na ograniczoną swobodę ruchów. Z kolei w przypadku modelu zasilanego akumulatorowo najbardziej istotna jest długość pracy w pełni naładowanej baterii.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ