Najlepszy odkurzacz Electrolux

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Jeśli poszukujesz sprzętu, który pozwoli Ci wyczyścić różnego rodzaju podłogi, powinieneś przeczytać przygotowany przez nas ranking odkurzaczy. Opisane przez nas modele są pozytywnie oceniane przez konsumentów, co dowodzi, że ich wykonanie jest solidne, a oferowane funkcje gwarantują komfortową i efektywną pracę. Zgodnie z naszymi ustaleniami najlepszym odkurzaczem dostępnym obecnie na rynku jest Electrolux UltraSilencer ZEN EUS8ALRGY. Produkt ma długi kabel zasilający, dlatego nic nie krępuje naszych ruchów w trakcie sprzątania. Mocny silnik gwarantuje dużą moc ssania. W związku z tym model dobrze radzi sobie z odkurzaniem dywanów z długim włosiem. Dodatkowo urządzenie jest łatwe do przechowywania. Kolejną propozycję stanowi odkurzacz Electrolux ZB3230ST Ergorapido. Produkt został wyposażony w pojemny akumulator. Miękkie, niewielkiej wielkości kółka nie uszkadzają podłóg, więc nie musisz się obawiać, że na panelach pojawią się zarysowania. Jeśli chcesz poznać dokładne opisy wspomnianych produktów, przejdź do naszego rankingu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Jedną z największych zalet odkurzacza jest to, że nie wymaga podłączenia do prądu. Z tego względu kabel zasilający nie ogranicza naszej swobody ruchów. Sprzęt wyposażono w przegub obracający się o 180 st., który ułatwia odkurzanie zakamarków.

Difetto

Konsumenci narzekają przede wszystkim na stosunkowo długi czas ładowania akumulatora. Jeśli nie uda nam się posprzątać we wszystkich pomieszczeniach przed całkowitym rozładowaniem baterii, będziemy musieli poczekać kilka godzin, aby dokończyć pracę.

Conclusione

Produkt jest mimo wszystko praktyczny i komfortowy w użytkowaniu. W komplecie otrzymujemy specjalną szczotkę z systemem BrushRoll Clean, za którego sprawą nie musimy samodzielnie usuwać splątanych na końcówce włosów czy też sierści zwierząt.

Drugi wybór

Pregio

Urządzenie świetnie sprawdza się w domu zamieszkiwanym przez alergików. Wszystko przez to, że produkt jest wyposażony w worki s-bag, które zatrzymują drobinki kurzu i inne alergeny we wnętrzu odkurzacza. To powoduje, że powietrze w pokoju jest świeże i czyste.

Difetto

Jak wynika z opinii użytkowników, niektóre elementy obudowy nie zostały wykonane zbyt starannie. Dotyczy to w szczególności przycisków umożliwiających zwijanie przewodu zasilającego oraz włączanie i wyłączanie odkurzacza. Aby je wcisnąć, czasem trzeba użyć dużo siły.

Conclusione

Sprzęt cicho pracuje, a ponadto jest lekki. System Motion Control znacząco ułatwia manewrowanie odkurzaczem i sprzątanie (także w trudno dostępnych miejscach). Ponieważ jest to urządzenie w klasie energetycznej A, nie pobiera zbyt dużo prądu.

Rozważ też

Pregio

Ze względu na możliwość regulacji mocy, z łatwością dostosujemy pracę sprzętu do swoich preferencji. W podstawie umieszczono dwa miękkie kółka ułatwiające przesuwanie urządzenia, które na pewno nie porysują delikatnej podłogi. Odkurzacz jest niezwykle łatwy w przechowywaniu.

Difetto

Hałas generowany przez model wynosi ponad 70 dB. Przez to wielu konsumentów uważa, że nie jest to dobry wybór dla rodzin z małymi dziećmi lub osób posiadających wrażliwe na głośne dźwięki zwierzęta domowe.

Conclusione

Na obudowie znajduje się praktyczny wskaźnik zapełnienia worka. Wraz z urządzeniem otrzymujemy kilka wymiennych końcówek: ssawkę do tapicerki, parkietu, szczelinową oraz szczotkę do czyszczenia delikatnych elementów. Produkt jest lekki i ma kompaktowe wymiary.

 

 

Odkurzacze Electrolux – Ranking

 

Electrolux UltraSilencer ZEN EUS8ALRGY

 

Jeśli interesuje Cię zakup funkcjonalnego odkurzacza, model Electrolux UltraSilencer ZEN EUS8ALRGY jest dla Ciebie. Prezentowany produkt ma moc 750 W, co oznacza, że gwarantuje efektywną pracę. Model dobrze radzi sobie z czyszczeniem dywanów i zasysa nawet głęboko osadzony kurz. Obudowa sprzętu ma biały kolor.

Z uwagi na niską wagę odkurzacza (5,9 kg) jego przenoszenie nie jest trudne. Zamontowane u podstawy, 2 plastikowe kółka nie zacinają się i nie rysują podłogi. Długość kabla zasilającego jest równa 9 m, co gwarantuje swobodę ruchów, a także oszczędność czasu. Nie musimy co chwila zmieniać źródła zasilania urządzenia, co mogłoby być uciążliwe.

Według konsumentów największym atutem odkurzacza jest jego cicha praca. Większość osób, które miały okazję przetestować sprzęt zapewnia, że generowany przez model dźwięk nie jest zbyt głośny. Na uwagę zasługuje także intuicyjny system obsługi i dobrze opracowana instrukcja umożliwiająca poznanie wszystkich oferowanych przez produkt funkcji.

Electrolux UltraSilencer ZEN EUS8ALRGY to odkurzacz o mocy 750 W. Waga urządzenia wynosi 5,9 kg, a długość przewodu zasilającego jest równa 9 m.

 

Zalety

Głośność pracy: W recenzjach wielu Internautów pojawia się informacja, że odkurzacz gwarantuje cichą pracę. W związku z tym jego użytkowanie jest komfortowe. Nie ma obaw o to, że generowany podczas odkurzania dźwięk będzie przeszkadzać domownikom w ich codziennych czynnościach.

Moc: Z uwagi na to, że moc urządzenia jest równa 750 W możemy być pewni, że model dobrze radzi sobie z czyszczeniem wszelkiego rodzaju powierzchni, nawet dywanów z gęstym włosiem.

Filtr: Produkt ma wbudowany filtr, który sprawia, że wydmuchiwane przez odkurzacz powietrze jest czyste. To szczególnie istotne dla alergików.

Kółka: U podstawy odkurzacza zamontowano solidne kółka. Jak zapewnia producent, elementy te nie rysują podłogi.

Rączka: Wykonana z trwałych materiałów rączka jest dobrze wyprofilowana, dlatego użytkownik może swobodnie manewrować sprzętem.

 

Wady

Zwijanie kabla: Niektóre osoby zaznaczają, że przycisk służący do zwijania kabla jest wykonany z nie najlepszych gatunkowo tworzyw, dlatego trzeba uważać, aby go nie uszkodzić.

 

 

 

 

Electrolux ZB3230ST Ergorapido

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć odkurzacza Electrolux ZB3230ST Ergorapido. Urządzenie zajmuje niewiele miejsca, dlatego jest chętnie wybierane przez osoby posiadające małe mieszkania. Produkt jest zasilany akumulatorowo. Czas ładowania wynosi 4 h, a czas pracy to 45 minut.

Dobrze wyprofilowany uchwyt sprawia, że manewrowanie odkurzaczem jest łatwe. Jak zapewniają konsumenci, przy pomocy tego sprzętu możemy dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc. Łatwo wyczyścimy więc powierzchnię pod meblami czy szczelinę za szafą. Użytkownik ma możliwość regulacji siły ssania, a także skorzystania z opcji odkurzania ręcznego. Funkcja ta sprawdzi się dobrze podczas czyszczenia zestawu wypoczynkowego.

Do kompletu dołączono uniwersalną szczotkę, co według konsumentów jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Dzięki temu elementowi odkurzacz ma szerokie zastosowanie – można go używać do czyszczenia dywanów czy wykładzin, a także parkietów i paneli. Silnik został wyposażony w filtr ochronny, który zabezpiecza przed uszkodzeniem produktu. Atutem urządzenia jest niewątpliwe jego waga – wynosi ona niewiele ponad 3 kg.

Odkurzacz pionowy Electrolux ZB3230ST Ergorapido ma zasilanie akumulatorowe. Czas pracy urządzenia po naładowaniu wynosi 45 minut. Pojemność worka na nieczystości to 0,5 l.

 

Zalety

Kompaktowe wymiary: Odkurzacz nie zajmuje dużo miejsca, dlatego sprawdzi się także do małych mieszkań.

Obsługa: Produkt uznawany jest za łatwy w obsłudze. Użytkowanie sprzętu ułatwia umieszczony na zbiorniku wskaźnik informujący o poziomie napełnienia pojemnika na odpady. Dzięki temu elementowi wiemy, kiedy opróżnić worek.

Turboszczotka: Do zestawu dołączono turboszczotkę, która umożliwia dokładnie wyczyszczenie dywanów. Nawet jeśli w naszym domu są zwierzaki, nie musimy się obawiać, że odkurzacz nie poradzi sobie z usuwaniem sierści znajdującej się na wykładzinie.

Miękkie kółka: Sprzęt wyposażono w miękkie kółka pokryte antypoślizgową powłoką. Co istotne, elementy te nie rysują podłóg.

 

Wady

Ładowanie: Dla niektórych osób minusem jest stosunkowo długi czas ładowania akumulatora. Wynosi on 4 h.

 

 

 

 

Electrolux Classic Silence ZCS2240VEL

 

Godnym polecenia odkurzaczem jest Electrolux Classic Silence ZCS2240VEL. Koszt zakupu urządzenia nie jest zbyt wysoki, co stanowi zachętę do inwestycji w sprzęt. Produkt występuje w kilku wersjach kolorystycznych: szarej, fioletowej i czarnej. Wykonana z tworzyw sztucznych obudowa wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Moc urządzenia jest równa 1250 W. Pojemność worka na zanieczyszczenia to 3,5 l, a długość kabla zasilającego wynosi 12 m. Odkurzacz dobrze zbiera wszelkie zanieczyszczenia, bez względu na rodzaj odkurzania podłoża. Oznacza to, że produkt będzie odpowiedni zarówno do czyszczenia parkietów czy paneli, jak i dywanów i wykładzin. Model sprzedawany jest w zestawie z filtrem wpływającym pozytywnie na jakość wydmuchiwanego przez odkurzacz powietrza.

Pozytywne opinie na temat sprzętu Electrolux Classic Silence ZCS2240VEL zachęcają do jego zakupu. Zdaniem wielu osób ten odkurzacz jest efektywny, stosunkowo cichy i łatwy w obsłudze. Wszystkie te cechy sprawiają, że model spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów.

Classic Silence ZCS2240VEL to dobry odkurzacz Electrolux do 500 zł. Moc urządzenia jest równa 1250 W, a pojemność worka na odpady to 3,5 l.

 

Zalety

Rura: Teleskopową rurę można łatwo dopasować do wzrostu. W rezultacie nie musimy schylać się podczas odkurzania podłogi, co mogłoby powodować ból kręgosłupa.

Ssawka DustPro: Kupując produkt otrzymujemy w zestawie ssawkę DustPro, która jest odpowiednia zarówno do twardych podłóg, jak i dywanów czy wykładzin. W rezultacie odkurzacz uznawany jest za funkcjonalne urządzenie.

Filtr: Prezentowany model wyposażono w filtr HEPA, który usuwa kurz, bakterie i wirusy. Odkurzacz Electrolux Classic Silence ZCS2240VEL jest więc przyjazny alergikom.

 

Wady

Wąż: Zdaniem części Internautów dołączony do kompletu wąż jest podatny na uszkodzenia.

 

 

 

 

Jaki odkurzacz Electrolux wybrać?

 

Jednym z podstawowych sprzętów w każdym domu jest odkurzacz. Produkt ten jest tak powszechny, że jego kupno może wydawać się jedną z najprostszych czynności. Niestety, aby wybrać dobry model musisz zwrócić uwagę na wiele rzeczy. Dlatego, aby ułatwić Ci tę inwestycję, przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu oraz jakie cechy powinien mieć dobrej jakości model. Co więcej, na końcu naszego artykułu, zamieściliśmy niewielkie zestawienie, w którym znajdziesz trzy najlepsze odkurzacze Electrolux.

Electrolux jest szwedzką firmą, która obecnie jest jednym z liderów w produkcji sprzętów gospodarstwa domowego. Marka ta posiada bardzo bogatą ofertę kuchenek, zmywarek, pralek, lodówek i odkurzaczy. Sprzęty tego producenta cechują się dużą nowoczesnością oraz wydajnością. Ponadto do ich wykonania użyto najlepszych materiałów, dzięki czemu pozostają bezawaryjne przez długi czas. Również wiele modeli Electrolux ma najwyższą klasę energetyczną, zatem są przyjazne dla środowiska.

Kupując odkurzacz, warto zwrócić uwagę na poziom hałasu, jaki będzie on emitować. Niestety, czasem będziemy zmuszeni szybko odkurzyć dywan lub posprzątać zbity wazon o dość późnej godzinie. Jeśli interesujący nas model będzie zbyt głośny, możemy przeszkadzać reszcie domowników lub nawet sąsiadom. Z tego powodu, polecamy maszyny, których poziom hałasu mieści się w granicy 70 dB – 80 dB.

Niezbędne jest również dokładne zapoznanie się z mocą silnika interesującego nas produktu. W dobrych produktach wartość ta waha się między 1200 W a aż 2700 W. Jeśli w Twoim domu są tylko panele lub drewniane podłogi, odkurzacz o mniejszej sile w pełni spełni Twoje oczekiwania. W przypadku, gdy posiadasz jednak dywany, zwłaszcza o długim włosiu, lepiej będzie zainwestować w model o większej mocy. Pamiętaj, że im większa jest siła silnika, tym wyższa jest wydajność maszyny.

Kolejnym parametrem, który jest bardzo istotny dla poprawnej pracy urządzenia jest siła ssania. Dobre, wysokiej klasy modele mają opcję regulacji tej właściwości. Parametr ten może wynosić od 9 W do aż 500 W.

Jeśli mieszkasz w dużym mieszkaniu, powinieneś zapoznać się z długością kabla, jaki oferuje interesujący Cię sprzęt.

 

 

Odkurzacz Electrolux – jak z niego korzystać?

 

Odkurzacze marki Electrolux zdobywają wiele pozytywnych opinii użytkowników. W konsekwencji konsumenci wykazują spore zainteresowanie produktami tej marki. Jeśli i Ty zdecydowałeś się na zakup sprzętu do sprzątania mieszkania lub wciąż nie jesteś pewny, czy dokonać takiej inwestycji, zachęcamy do przeczytania tej części artykułu. Z naszego rankingu dowiedziałeś się już, jaki odkurzacz Electrolux jest polecany przez użytkowników, a w tym tekście poznasz odpowiedź na pytanie, jak korzystać z takiego urządzenia.

 

 

Jak bezpiecznie używać odkurzacza?

Żeby urządzenie sprawnie działało, nie jest ważne jedynie to, aby wybrać dobrej jakości model, choć ma to bardzo duże znaczenie. Równie istotne jest zachowanie odpowiednich środków ostrożności w trakcie korzystania z już zakupionego urządzenia. Nawet jeśli wybierzemy najlepszy na rynku model, ale nie będziemy odpowiednio go użytkować, może to doprowadzić do zmniejszenia efektywności działania, a nawet trwałej awarii odkurzacza. Musimy korzystać ze sprzętu zgodnie z jego przeznaczeniem. Po zakupie modelu trzeba zapoznać się instrukcją użytkowania i sprawdzić, do jakiego rodzaju zabrudzeń jest przeznaczony dany odkurzacz. Część dostępnych na rynku sprzętów umożliwia jedynie usuwanie suchych zabrudzeń.

Jeśli na podłodze znajduje się choćby niewielka plama z wody, przed przystąpieniem do odkurzania należy się jej pozbyć. Do dokładnego czyszczenia podłóg, poza odkurzaczem, dobrze jest używać mopa parowego. Aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo w trakcie sprzątania, musimy pamiętać o tym, aby dbać o odpowiedni stan przewodu zasilającego. Jeśli na jego powierzchni pojawią się choćby małe przetarcia, powinniśmy pozbyć się usterki. Inaczej zwiększymy ryzyko awarii sprzętu czy zwarcia instalacji elektrycznej.

 

Odkurzacz Electrolux – pielęgnacja i konserwacja

Pielęgnacja i konserwacja sprzętu zależy od konkretnego modelu. Pewne czynności są jednak niezmienne niezależnie od tego, jaki produkt wybierzemy. Należy do nich przede wszystkim konieczność regularnego opróżniania zbiornika na odpady czy wymienianie worka. Jeśli nie będziemy tego robić, moc ssania urządzenia zdecydowanie się zmniejszy. Może to także doprowadzić do sytuacji, w której zebrane w pojemniku czy worku zabrudzenia dostaną się do innych części odkurzacza.

 

 

Musimy także pamiętać o regularnym czyszczeniu filtra, bo to właśnie ten element ma wpływ na jakość powietrza, jakie wydostaje się z urządzenia. Jeśli filtr będzie mocno zabrudzony, filtracja nie będzie przebiegała prawidłowo. Odczują to w szczególności osoby borykające się z alergią. Kolejnym obowiązkiem, jaki mają osoby posiadające odkurzacze, jest regularne czyszczenie wymiennych końcówek. Na włosiu szczotki często osadzają się zabrudzenia, których odkurzacz nie był w stanie wchłonąć. Warto zaznaczyć, że niektóre z dostępnych na rynku modeli wyposażono w szczotki z funkcją samoczyszczenia. Z pewnością jest to duże ułatwienie dla użytkowników.

 

Odkurzacz Electrolux – jak go naprawić?

Czasami mimo zakupu polecanego urządzenia, dochodzi do jego awarii. Wielu konsumentów chce poznać odpowiedź na pytanie, jak naprawić sprzęt. Internauci szukają informacji na temat tego, jak rozebrać odkurzacz Electrolux. Jest to zależne od danego modelu, bo każde urządzenie ma nieco inaczej rozstawione poszczególne części. Punktem wyjścia jest demontaż obudowy. Jeśli to zrobimy, zobaczymy znajdujące się we wnętrzu odkurzacza elementy i dowiemy się, w jaki sposób zostały przytwierdzone do podstawy. Jeśli nie mamy żadnego doświadczenia w naprawianiu tego typu urządzeń, lepiej nie robić tego samodzielnie. Możemy tylko pogorszyć sytuację, np. uszkadzając jakiś element i tracąc tym samym gwarancję.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ