Najlepszy odkurzacz piorący Karcher

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

Odkurzacz piorący to niezwykle praktyczny sprzęt, który pozwala szybko i skutecznie wyczyścić nie tylko podłogi czy dywany, ale często także tapicerkę (np. samochodową). Co więcej, z pomocą takiego urządzenia mamy możliwość sprzątania na mokro i sucho, w zależności od potrzeb. Który z dostępnych w sklepach produktów marki Karcher jest najlepszy i pozwala na efektywne, a jednocześnie komfortowe sprzątanie? Według przeprowadzonej przez nas analizy najpopularniejszym obecnie sprzętem jest Karcher SE 5.100 – model o mocy 1400 W, który usuwa nawet do 99% roztoczy. To powoduje, że urządzenie jest dedykowane alergikom, jak również rodzinom z małymi dziećmi. Odkurzacz jest lekki i ma kompaktowe wymiary, co ułatwia jego przenoszenie, a także przechowywanie. Ponadto sprzęt jest wyposażony w dwa zbiorniki, co zwiększa wygodę użytkowania. Drugi pod względem popularności jest model Karcher SE 4002. Jednym z najbardziej istotnych atutów urządzenia jest wyjmowany pojemnik na wodę. Element ten został wykonany z wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia materiałów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Prezentowany odkurzacz piorący może również pracować na sucho. Nie musimy zatem zaopatrzyć się w dodatkowy sprzęt czyszczący. Model ten bardzo dokładnie zbiera wodę z dywanu. Dlatego po wypraniu tkaniny bardzo szybko schną.

Difetto

Użytkownicy uważają, że produkt ten jest niezbyt stabilny. Musimy uważać, aby nie pociągnąć go gwałtownie. Poza tym większość elementów modelu została wykonana z plastiku, co może wpływać na awaryjność.

Conclusione

Jest to dobry wybór dla osób, które chcą czyścić dywany na sucho, jak i na mokro. Odkurzacz ten ma 2 pojemniki na wodę, każdy z nich mieści w sobie 4 l płynu. Uważajmy jednak na jego plastikowe elementy, które można łatwo uszkodzić.

Drugi wybór

Pregio

Model ten jest idealną opcją dla alergików. Potrafi on usunąć większość alergenów z dywanu. Wszystkie, dodatkowe elementy, które dostajemy wraz z odkurzaczem możemy w łatwy sposób umieścić w jego obudowie. Nie zajmą więc miejsca.

Difetto

Część osób twierdzi, że opisywane urządzenie jest głośne. Nie jesteśmy w stanie prowadzić rozmowy lub oglądać telewizji, podczas gdy odkurzacz pracuje. Może być to bardzo niekomfortowe.

Conclusione

Jeżeli chcemy mieć możliwość czyszczenia dywanów na mokro i na sucho to Karcher SE4002 okazuje się niezastąpiony. Pozwala nam pozbyć się większości alergenów z włókien dywanów. Jego jedyną wadą jest to, że jest dość hałaśliwy, ale przecież nikt nie odkurza dłużej niż kilkanaście minut.

Rozważ też

Pregio

Mimo wielu zalet jest to najtańsze urządzenie w naszym zestawieniu. Zostało wyposażony w wiele ciekawych dodatków, takich jak różnego rodzaje ssawki i dysze, które pozwolą nam na dokładniejsze oczyszczanie danej powierzchni.

Difetto

Niektórzy uważają, że prezentowany odkurzacz jest bardzo ciężki. Jego przenoszenie może być trudne, szczególnie jeżeli ktoś ma piętrowe mieszkanie. Urządzenie to jest również stosunkowo głośne, dlatego lepiej nie włączać go, kiedy inni w domu śpią.

Conclusione

Ten odkurzacz piorący Karcher potrafi również oczyszczać na sucho. Producent dołączył do niego wiele dodatkowych elementów, które możemy wykorzystać na różnych powierzchniach. Chociaż ma pewne wady, konsumenci często po niego sięgają.

 

 

Odkurzacze piorące Karcher – Ranking

 

 

Karcher SE 5.100

 

Karcher SE 5.100, to model służący do dogłębnego czyszczenia dywanów, tapicerki samochodowej, mebli, podłóg i ścian. Można go również stosować, jako tradycyjny odkurzacz do odkurzania na sucho. Moc maksymalna odkurzacza wynosi 1400 W i podczas pracy wytwarza on podciśnienie 210 bar/kPa.

Szerokość robocza końcówki czyszczącej wynosi 230 mm, i pracuje w systemie spryskiwania i odsysania wody w jednym przejściu roboczym. Odkurzacz posiada dwa zbiorniki na wodę czystą i brudną, oba o pojemności 4 litrów. Wymiary zewnętrzne tego modelu wynoszą 370 mm x 290 mm x 470 mm, a ciężar to 7 kg.

Urządzenie to posiada zabezpieczenie przed przepełnieniem zbiornika. W zestawie producent dołącza wąż spryskująco-odsysający z uchwytem, 2 m, 35 mm, oraz 2 rury do ekstrakcji o długości 0,5 m., Mamy tu również dyszę spryskująco-odsysającą z nasadką do podłóg twardych, ssawkę szczelinową i drugą ssawkę do tapicerki.

Użytkownicy przekazują, że dywany po czyszczeniu tym odkurzaczem bardzo szybko schną, bo woda jest znakomicie z nich zbierana. Nie grozi tu przepełnienie zbiornika, ze względu na automatyczne wyłączenie się urządzenia, gdy zbiornik jest zbyt pełen. Jednym słowem według użytkowników jest to odkurzacz piorący Karcher w dobrej cenie.

Odkurzacz piorący Karcher SE 5.100 to sprzęt, którego moc wynosi 1400 W. Urządzenie ma wymiary: 41,1 cm x 32 cm x 46,3 cm. Produkt waży bez wyposażenia ok. 7,4 kg.

 

Zalety

Możliwość czyszczenia ekstrakcyjnego: Sprzęt daje możliwość czyszczenia ekstrakcyjnego, które polega na spryskaniu danej powierzchni roztworem odpowiedniego detergentu i odessaniu go (razem z rozpuszczonymi cząsteczkami brudu).

Bogate wyposażenie: W zestawie razem z odkurzaczem otrzymujemy szereg akcesoriów umożliwiających dokładne sprzątanie. Są to m.in.: ssawka szczelinowa, ssawka do tapicerki i dysza spryskująco-odsysająca.

Idealny dla alergików: Produkt usuwa do 99% roztoczy, dlatego sprawdza się w domach zamieszkiwanych przez alergików i małe dzieci.

Wygoda użytkowania: Odkurzacz został wyposażony w kółka ułatwiające przenoszenie. Wewnątrz znajdują się dwa zbiorniki – jeden na czystą, a drugi na brudną wodę. Przez to sprzątanie jest łatwiejsze i przyjemniejsze.

Praktyczny: Z pomocą urządzenia możemy sprzątać nie tylko w domu, ale też w samochodzie.

 

Wady

Zbyt sztywny wąż: Część użytkowników uważa, że wąż ssący jest zbyt sztywny, co utrudnia odkurzanie trudno dostępnych miejsc.

 

 

 

 

Karcher SE 4002

 

Karcher SE 4002 to model, który jest znakomitym rozwiązaniem dla alergików i posiadaczy zwierząt domowych. Gdy zastosujesz, jako środek czyszczący płyn antyalergiczny, możesz usunąć nawet 99% roztoczy ze swoich dywanów i tapicerek.

Model ten świetne czyści nie tylko dywany, ale także meble tapicerowane, materace, tkaniny dekoracyjne, siedzenia samochodowe, etc. i można go używać dwojako, – jako urządzenie piorące, lub zwykły odkurzacz pracujący na sucho. Wymiary tego modelu wynoszą: długość 44,1 cm, szerokość 38,6 cm, wysokość 48 cm, a waga to 7,8 kg. Moc silnika zaś to 1400 W, a moc pompy wynosi 40 W.

Odkurzacz dzięki wyposażeniu w dyszę ekstrakcyjną Karcher powoduje, że powierzchnia prana schnie znacznie szybciej niż w odkurzaczach innych firm. Wszystkie akcesoria, na które składa się zestaw to: ssawka szczelinowa, ssawka do tapicerki, dysza do ekstrakcji, dysza spryskująco-odsysająca z nasadką do podłóg twardych, ssawka uniwersalna i dysza ekstrakcyjna Karcher.

Mają one swoje miejsce do schowania w obudowie odkurzacza. Posiadacze tego urządzenia chwalą jego skuteczność prania, określając ten model, jako najlepszy odkurzacz piorący Karcher w 2024 roku.

Sprzęt Karcher SE 4002 ma wymiary: 44,1 cm x 38,6 cm x 48 cm. Moc odkurzacza wynosi 1400 W. Produkt waży 7,8 kg (bez wyposażenia).

 

Zalety

Funkcjonalność: Urządzenie pozwala na czyszczenie zarówno na mokro, jak i na sucho. To znacząco zwiększa funkcjonalność sprzętu i powoduje, że sprzątanie z jego pomocą jest wyjątkowo proste.

Łatwe napełnianie zbiornika na wodę: Pojemnik na czystą wodę jest wyjmowany, dlatego możemy go z łatwością napełnić i opróżnić. Ponadto ten element wykazuje odporność na uszkodzenia.

Usuwa do 99% roztoczy: Odkurzacz neutralizuje do 99% roztoczy i bakterii, dlatego jest to doskonały wybór dla alergików. Z tego względu sprzęt doskonale sprawdza się także w przypadku rodzin z małymi dziećmi.

Łatwe przechowywanie: Produkt ma kompaktowe wymiary, a poza tym wyposażono go w hak na przewód zasilający. To sprawia, że urządzenie mieści się w szafce lub schowku.

 

Wady

Za głośno pracuje: Według większości konsumentów odkurzacz zbyt głośno pracuje i przez to przeszkadza pozostałym domowników.

 

 

 

 

Karcher SE 4001

 

Ostatni model opisywany Karcher SE 4001 jest najtańszym z prezentowanych. Ma on moc 1400 W, a moc pompy tego modelu ma 40 W. Wymiary tego modelu wynoszą 385 mm x 385 mm x 500 mm i waży on bez wyposażenia 8 kg. Odkurzacz ma dwa zbiorniki na wodę czystą i brudną o pojemności 4 litrów każdy.

Jako wyposażenie zostały tu dołączone: ssawka do tapicerki, ssawka szczelinowa, dysza podłogowa Clips, dysza spryskująco-odsysająca z nasadką do podłóg twardych, dwie rury do ekstrakcji o długości 0,5 metra, oraz wąż spryskująco-odsysający z uchwytem, 2 m, 35 mm.

Wszystkie akcesoria mają swój schowek w obudowie odkurzacza. Model ten może służyć, jako odkurzacz piorący, lub jako odkurzacz pracujący na sucho. Szerokość robocza końcówki piorącej wynosi 230 mm, a długość kabla zasilającego urządzenie ma 7,5 metra.

Osoby, które zakupiły ten model, opisują go, jako urządzenie niezawodne i dobrze zaprojektowane do dobrego spełniania swoich funkcji. Podkreślają oni również dobry stosunek ceny, do jakości tego modelu.

Model SE 4001 to dobry odkurzacz piorący Karcher do 800 zł o mocy 1400 W. Dokładne wymiary produktu to: 44,1 cm x 48 cm x 38,6 cm. Sprzęt waży bez wyposażenia niecałe 8 kg.

 

Zalety

Długi kabel zasilający: Przewód zasilający ma długość 7,5 m. To powoduje, że możemy szybko odkurzyć dom bez konieczności przepinania urządzenia do gniazdek w kolejnych, sprzątanych pomieszczeniach.

Efektywne działanie: Przy pomocy sprzętu mamy możliwość dokładnego wyczyszczenia dywanów, wykładzin, a także podłóg. Działanie odkurzacza opiera się na metodzie ekstrakcyjnej, polegającej na odsysaniu rozpuszczonego przez detergent brudu.

Uchwyt 3w1: Odpowiednio wyprofilowany uchwyt pozwala nie tylko na swobodne przenoszenie urządzenia, ale też na szybkie otwieranie i opróżnianie zbiornika z brudną wodą. Ten element wpływa na zwiększenie komfortu użytkowania i zmienia odkurzanie w łatwiejszą oraz bardziej przyjemną czynność.

 

Wady

Konieczność mycia i suszenia zbiornika: Po sprzątaniu należy dokładnie umyć i osuszyć zbiornik. Niektórzy konsumenci przekonują, że czynności te zajmują za dużo czasu.

 

 

 

 

Jaki odkurzacz piorący Karcher wybrać?

 

Wielu z nas nie chce okazjonalnie wzywać firmy z odkurzaczem piorącym do swoich kanap i dywanów, lecz woli okresowo samemu takie czyszczenie tapicerki wykonywać. Dzięki częstszemu używaniu odkurzacza piorącego, Twój dywan nigdy nie zostanie zabrudzony do stopnia trudnego do wyczyszczenia. Ale, aby dobrze wybrać model trzeba się zagłębić w temat i rozważyć różne, dostępne opcje. Dlatego postanowiliśmy w tym poradniku opisać najlepsze odkurzacze piorące Karcher, zapoznając przyszłych użytkowników z ich działaniem i funkcjami, na jakie trzeba zwrócić uwagę przy zakupie.

Odkurzacz piorący jest wyposażony w dwa pojemniki. W jednym znajduje się czysta woda z detergentem, a drugi służy do odprowadzania wody brudnej po czyszczeniu dywanu. Odkurzacz piorący nanosi wodę z detergentem na powierzchnię dywanu i wytwarza na jego powierzchni pianę czyszczącą. Następnie piana jest zbierana wraz z zabrudzoną wodą i odprowadzana do drugiego pojemnika.

Parametry, na jakie należy zwracać uwagę przy kupnie, to przede wszystkim siła ssąca odkurzacza. Im jest ona wyższa, tym lepiej odkurzacz poradzi sobie w krótszym czasie ze wszystkimi zabrudzeniami. Równie istotna będzie moc urządzenia. Jednak tu należy wybierać rozsądnie, bo im większa moc, tym będzie również większa cena odkurzacza. Trzeba, zatem moc wybierać w odniesieniu do ilości powierzchni do czyszczenia. Duże domy potrzebują odkurzacza o większej mocy, na przykład 2500 W, niż małe mieszkania, którym wystarczy 1200 – 1500 W.

Podobnie ma się sprawa z pojemnością zbiorników na czystą i brudną wodę. Przy dużym mieszkaniu posiadanie małego zbiornika w odkurzaczu zmusi Cię do ciągłego uzupełniania wody. Przeciętnie zbiorniki mają ok. 4 litrów. Pamiętaj też, że im więcej wody do odkurzacza nalejesz tym będzie on cięższy, więc wnoszenie go np. po schodach może być uciążliwe. Zdarzają się również modele, które zawierają jeden zbiornik na wodę i do prania jest wykorzystywana cały czas ta sama woda. Są to modele tańsze, jednak używając coraz to brudniejszej wody skuteczność takich modeli jest mniejsza.

 

Jak prać odkurzaczem piorącym Karcher?

 

Podpowiedzieliśmy Ci już, jaki odkurzacz piorący Karcher jest polecany do sprzątania w domu. Zebraliśmy również wskazówki na temat tego, jak z pomocą kupionego urządzenia dokładnie wyczyścić dywany. Przekonaj się, że użytkowanie piorącego sprzętu jest bardzo proste.

Przygotowanie dywanu do czyszczenia

Zanim przejdziemy do prania dywanu najpierw musimy pozbyć się z włosia zalegających drobinek kurzu, okruszków i innych zanieczyszczeń. Możemy to zrobić przy pomocy trzepaczki lub naszego piorącego odkurzacza. Większość modeli jest przystosowana do odkurzania na sucho, wystarczy zamontować w środku przeznaczony do tego worek. Wstępne oczyszczenie dywanu jest niezwykle ważne, ponieważ możemy w ten sposób zwiększyć skuteczność działania stosowanych do prania detergentów i ułatwić im wnikanie w głąb włosia. Poza tym nie ma ryzyka, że podczas intensywnego tarcia dyszą urządzenia doprowadzimy do mikrouszkodzeń włosia, które przeważnie przyspieszają zużycie chodnika. Starajmy się więc dokładnie usunąć z dywanu sierść, włosy i wszystko to, co nie wymaga czyszczenia na mokro. Ułatwimy sobie tym dalszą pracę.

 

Jak szybko i dokładnie wyprać dywan?

Przed praniem musimy wlać do zbiornika odkurzacza wodę i dodać do niej odpowiedni detergent. Powinien to być środek, który nie wytwarza dużej ilości piany, ponieważ wtedy nie ma ryzyka, że przewody doprowadzające płyn do dyszy zatkają się (może wówczas także dojść do poważnej awarii sprzętu, np. silnika). Kiedy już zamontujemy wszystkie, niezbędne elementy, musimy spryskać dokładnie dywan wodą. Jeżeli pierzemy niewielki chodnik, wybierzmy wąską dyszę, ta szersza lepiej sprawdza się przy dużych powierzchniach.

Po spryskaniu dywanu warto poczekać kilka minut, aby detergent mógł zadziałać i rozpuścić plamy na włosiu. Następnie należy wyłączyć pompę doprowadzającą wodę do dyszy i uruchomić funkcję ssania. Musimy odkurzyć chodnik bardzo dokładnie przyciskając końcówkę mocno do włosia i powoli ją przesuwać. Zasysana woda będzie trafiać bezpośrednio do zbiornika i musimy kontrolować jej ilość, a w razie konieczności opróżnić pojemnik (czasami tę czynność trzeba powtórzyć kilka razy). Sygnały, że wody w odkurzaczu jest zbyt dużo, często wysyła też samo urządzenie – zaczyna pracować głośniej i mniej efektywnie.

Jaki detergent nadaje się do prania?

Jeśli chodzi o wybór właściwego detergentu, najlepiej zastosować się do zaleceń producenta. Nie używajmy w tym celu proszku do prania ani płynu do mycia naczyń. Możemy za to użyć dostępnego w sklepie, zwykłego preparatu do prania dywanów, pod warunkiem, że się nie pieni.

Czyszcząc chodniki musimy być dokładni. Jeżeli we włosiu pozostaną resztki detergentu, na dywanie pojawi się lepka warstwa, która będzie przyciągać kurz i inne zanieczyszczenia. Przez to pranie będziemy musieli szybko powtórzyć, a nie wszyscy mamy wystarczająco dużo wolnego czasu, aby móc poświęcić go na sprzątanie.

 

Suszenie dywanu

Po praniu dywan będzie wilgotny, nawet jeśli staraliśmy się go dobrze odkurzyć. Najlepiej więc powiesić chodnik na trzepaku lub ogrodzeniu, aby mógł sam wyschnąć na słońcu. Starajmy się zawiesić dywan tak, aby się nie odkształcił. Włosie musi być całkowicie suche, inaczej rozwinie się w nim pleśń. Jeżeli nie chcemy, żeby proces suszenia dywanu trwał zbyt długo, starajmy się nie przemoczyć nadmiernie chodnika podczas spryskiwania go wodą z detergentem. Nie każdy z nas ma możliwość swobodnego wywieszenia chodnika na zewnątrz, co także musimy mieć na uwadze.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ