Najlepszy odkurzacz do popiołu Karcher

Ostatnio aktualizowane: 16.06.24

 

Jeśli chcesz zadbać o to, aby Twój kominek zawsze dobrze wyglądał, powinieneś zainwestować w solidny odkurzacz. Polecamy urządzenia marki Karcher, bo są one uznawane za jedne z najlepszych na rynku. Spośród wielu dostępnych w sklepach modeli, wybraliśmy tylko te, które zdobyły najwięcej pozytywnych opinii od konsumentów. Pierwsze miejsce w naszym rankingu należy do odkurzacza Karcher WD5 PRM. Urządzenie ma dużą siłę ssania, dlatego z jego pomocą można pozbyć się nawet trudnych do usunięcia zabrudzeń. Model sprzedawany jest w zestawie z wieloma przydatnymi akcesoriami. Do produkcji sprzętu wykorzystano dobre gatunkowo materiały. Zbiornik zrobiono ze stali nierdzewnej, która cechuje się dużą trwałością. Odkurzacz ma łatwy w pielęgnacji filtr. Warto zapoznać się także z opisami innych ciekawych produktów. Drugie miejsce w rankingu zajął odkurzacz do popiołu Karcher WD3. Urządzenie jest przeznaczone do pracy na mokro i na sucho. Model ma długi i solidnie wykonany kabel zasilający.

 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Pojemność zbiornika odkurzacza wynosi 25 litrów, więc nie trzeba często go opróżniać. Długość przewodu zasilającego to aż 5 m, dzięki czemu możemy sprzątać podłogi w dużej odległości od gniazdek elektrycznych. Funkcja wydmuchu pozwala na usuwanie liści w jedno miejsce.

Difetto

Dla niektórych kupujących opróżnianie zbiornika, gdy ten jest pełen wody, bywa kłopotliwe. Pod wpływem użytkowania uchwyt do przenoszenia z czasem się obluzowuje.

Conclusione

To sprzęt odpowiedni zarówno dla firm, jak i użytkowników prywatnych. Można go używać wewnątrz, jak i na zewnątrz domów. Zestaw zawiera końcówki pozwalające na sprzątanie trudno dostępnych miejsc.

Drugi wybór

Pregio

Waga odkurzacza jest niewielka, bo to zaledwie 5,5 kg. Wąż ssący o długości 2 m pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Sprzęt czyści zarówno na sucho, jak i na mokro. Filtr HEPA oczyszcza powietrze w sprzątanym pomieszczeniu.

Difetto

Zbiornik wykonany z tworzywa sztucznego nie jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Filtr kartridżowy pozwala na niewielkie wchłanianie wody.

Conclusione

Zestaw zawiera ssawkę szczelinową, wąż o długości 0,9 m z metalową końcówką oraz dwie rury ssące o długości 0,5 m. Dla osób często sprzątających popiół zaletą urządzenia będzie separator. Sprzęt jest przeznaczony do użytku wewnętrznego.

Rozważ też

Pregio

Filtr urządzenia ma specjalne sitko, które zatrzymuje około 75% odkurzanego popiołu. Sprzęt jest uniwersalny – można nim czyścić kominki, grille oraz piece saunowe. Urządzenie może być stosowane w charakterze zbiornika na duże śmieci, typu wióry drzewne.

Difetto

Sprzęt pracuje dość głośno. Z pewnością nie odkurzymy nim pomieszczeń, gdy którykolwiek z domowników będzie spał. W zestawie nie ma dodatkowych końcówek.

Conclusione

Odkurzacz jest przeznaczony do sprzątania popiołu, ale wyczyścimy nim również wnętrze auta oraz tapicerkę mebli. Produkt prezentuje dobry stosunek jakości do ceny. Jest on chętnie wybierany przez użytkowników prywatnych.

 

 

Odkurzacze do popiołu Karcher – Ranking

 

 

Karcher WD5 PRM

 

Prezentujemy odkurzacz do popiołu Karcher WD5 PRM. Model wykonano z wyjątkowo trwałych materiałów. Możemy sądzić, że zakup urządzenia będzie inwestycją na wiele lat. Jak wskazuje producent, urządzenie może być wykorzystywane w wielu miejscach: domu, ogrodzie, warsztacie i garażu. Model przyda się podczas prac remontowych czy czyszczenia samochodu.

Odkurzacz ma moc wynoszącą 1800 W, a pojemność zbiornika na odpady jest równa 25 l. Wymiary sprzętu są następujące: 41,8 cm x 38,2 cm x 65,2 cm. Zabrudzony filtr można łatwo usunąć, nie martwiąc się przy tym, że znajdujące się na nim zabrudzenia spadną na podłogę. Model ma demontowany uchwyt, do którego można podłączyć różne ssawki.

Wiele osób wybiera odkurzacz do popiołu Karcher WD5 PRM. Wynika to z tego, że sprzęt jest funkcjonalny i pozwala nam zadbać nie tylko o czystość w mieszkaniu. Do zakupu urządzenia zachęca jego staranne wykonanie i efektywność działania.

Odkurzacz do popiołu Karcher WD5 PRM ma moc równą 1800 W. Pojemność zbiornika na odpady jest równa 25 l. Wymiary modelu to: 41,8 cm x 38,2 cm x 65,2 cm.

 

Zalety

Dodatkowe akcesoria: Kupując Karcher WD5 PRM, otrzymujemy w zestawie wiele dodatkowych akcesoriów, które czynią sprzęt bardziej uniwersalnym. Wśród nich można wyróżnić ssawkę szczelinową, do tapicerki i okrągłą z włosiem.

Duża siła ssania: Urządzenie ma dużą moc, dzięki czemu siła ssania jest wystarczająca do tego, aby móc stosunkowo szybko, a co najważniejsze – dokładnie, wymyć daną powierzchnię.

Wykonanie zbiornika na odpady: Model wyposażono w duży zbiornik na odpady. Został on wykonany z dobrej gatunkowo stali nierdzewnej, która jest odporna na działanie wysokiej temperatury.

Łatwa pielęgnacja filtra: Odkurzacz ma solidnie zrobiony filtr, który łatwo się czyści. Wystarczy wysunąć kasetę z filtrem, wyjąć ją i umyć. Warto dodać, że podczas tej czynności znajdujący się na demontowanym elemencie pył nie osadza się na podłodze.

Pozycja parking: Przechowywanie sprzętu znacznie ułatwia pozycja parking. Uchwyty na obudowie pozwalają umieścić wszystkie akcesoria w jednym miejscu, tak aby mieć je zawsze pod ręką.

 

Wady

Kółka: Umieszczone u podstawy kółka czasami się zacinają, co utrudnia manewrowanie sprzętem.

 

 

 

 

Karcher WD3

 

W naszym zestawieniu nie mogliśmy pominąć odkurzacza do popiołu Karcher WD3. Jest to jeden z tańszych modeli dostępnych obecnie na rynku. Jak wynika z wielu opinii użytkowników, model cechuje się efektywnością działania, a dodatkowo jest łatwy w obsłudze.

Moc odkurzacza jest równa 1400 W. Model ma 17-litrowy zbiornik na odpady, który wykonano z dobrego gatunkowo tworzywa sztucznego. Waga sprzętu jest równa 5,5 kg. Jego wymiary to: 38,8 cm x 34 cm x 50,3 cm. Wąż ssący ma długość 2 m, a przewód zasilający – 4 m. Odkurzacz jest przeznaczony do pracy na mokro i na sucho. Model sprzedawany jest w zestawie z filtrem kartridżowym.

Karcher WD3 zdobył wiele pozytywnych recenzji od konsumentów, co stanowi dowód na to, że sprzęt spełnia ich oczekiwania. Osoby, które korzystały z urządzenia, twierdzą, że dobrze radzi sobie ono z usuwaniem różnych zabrudzeń. Dużą zaletą produktu jest jego funkcjonalność.

Model WD3 to dobry odkurzacz do popiołu Karcher do 300 zł. Moc urządzenia jest równa 1400 W. Pojemność zbiornika na odpady wynosi 17 l.

 

Zalety

Wygodne użytkowanie: Długość kabla zasilającego wynosi 4 m, co oznacza, że użytkownik ma zapewnioną maksymalną wygodę i swobodę w trakcie korzystania z odkurzacza. Nie musimy co chwilę zmieniać źródła zasilania sprzętu.

Do pielęgnacji ogrodu: Model przyda się nam podczas pielęgnacji ogrodu. Urządzenie ma funkcję wydmuchu, która pozwala w łatwy sposób usunąć liście czy inne odpady znajdujące się na naszym podjeździe.

Uchwyt: Na obudowie odkurzacza znajduje się uchwyt, który umożliwia łatwe przenoszenie sprzętu. Jest on solidnie zrobiony i ma odpowiedni kształt.

Praca na sucho i na mokro: Urządzenie może pracować zarówno na sucho, jak i na mokro (bez potrzeby wymiany filtra).

 

Wady

Głośność pracy: Urządzenie jest głośne, dlatego zaleca się jego używanie wtedy, kiedy żaden domownik nie śpi.

 

 

 

 

Karcher Klasy Basic

 

Model Klasy Basic to wielofunkcyjny odkurzacz do popiołu Karcher w dobrej cenie, który może być używany zarówno do usuwania pyłów, jak i większych śmieci. Sprawia to, że prezentowany produkt jest niezbędnym elementem wszystkich wiosennych porządków.

Przyrząd posiada aż 20 – litrowy zbiornik wykonany z metalu. Gwarantuje to, że nawet mocniejsze uderzenie nie będzie w stanie go uszkodzić. Model może być używany również do mokrych zanieczyszczeń. Zaznaczamy, że po każdej sesji sprzątania koniecznie musisz opróżnić zbiornik. W przeciwnym razie rozwiną się w nim bakterie.

Co więcej, za sprawą niewielkich, kompaktowych rozmiarów odkurzacz może być przechowywany w dowolnym miejscu.

Opinie konsumentów o tej maszynie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło jej dużą wydajność oraz funkcjonalność. Największą zaletą sprzętu jest zdaniem użytkowników to, że może być on używany w różnych miejscach, jak piece, kominki, grille, a nawet sauny.

Karcher Klasy Basic to filtr do popiołu, który dokładnie oczyszcza piece saunowe, grille oraz kominki. Specjalne sitko filtracyjne jest na tyle dobrze wykonane, że zatrzymuje nawet 75% wciąganego popiołu.

 

Zalety

Konstrukcja: Filtr został skonstruowany w taki sposób, że można łatwo umieścić go w wielu rodzajach odkurzaczy, które również nadają się do czyszczenia innych miejsc w domu i w ogrodzie. Innym przeznaczeniem tego sprzętu jest bycie zbiornikiem na odpadki, na przykład na wióry.

Pojemność: Zbiornik sprzętu ma pojemność 20 l, w efekcie jego opróżnianie możemy wykonywać zdecydowanie rzadziej niż w przypadku wielu innych sprzętów.

Wąż: Warto wspomnieć o bardzo dobrze wykonanym wężu. Metalowa rura ssąca nie ulega zniszczeniu. Długość węża wynosi 1 m, więc można łatwo dosięgnąć do każdego miejsca.

Sitko: Specjalne sitko filtracyjne jest na tyle dobrze wykonane, że zatrzymuje nawet 75% wciąganego popiołu. W rezultacie nie wydostaje się on na zewnątrz odkurzacza.

 

Wady

Kompatybilność: Urządzenie może nie pasować do każdego odkurzacza, więc należy się upewnić, czy filtr pasuje do naszego sprzętu.

 

 

 

 

Karcher AD 4

 

Odkurzaczem do kominka, który zdobył duże uznanie konsumentów, jest Karcher AD 4. Sprzęt ten sprzedawany jest w zestawie z praktyczną elastyczną ssawką szczelinową, dzięki której można skutecznie pozbyć się zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc – z zagłębień w fotelach samochodowych czy pod meblami. Oznacza to, że z urządzenia można korzystać nie tylko do czyszczenia kominka czy grilla.

Prezentowany odkurzacz ma moc równą 600 W. Pojemność zbiornika na odpady wynosi 17 l. Wymiary sprzętu to: 36,5 cm x 33 cm x 56,5 cm. Model waży 5,3 kg. Jego przenoszenie nie jest trudne – wszystko dzięki płynnie działającym kółkom. Odkurzacz został wyposażony w płaski filtr falisty i osobny filtr do dużych zanieczyszczeń.

Użytkownicy zgodnie twierdzą, że urządzenie jest efektywne. Pozwala zadbać właściwie o czystość w całym domu. Model ma wygodny uchwyt, dobrej jakości wąż ssący, jak również łatwy system obsługi. To wszystko powoduje, że wiele osób decyduje się na jego zakup.

Karcher AD 4 to odkurzacz do popiołu o mocy równej 600 W. Pojemność zbiornika na odpady wynosi 17 l.

 

Zalety

Zagięta końcówka: Wąż ssący ma zagiętą końcówkę, dzięki czemu odkurzanie w trudno dostępnych miejscach jest wygodniejsze i efektywniejsze. Dlatego możemy być pewni, że sprzątana powierzchnia będzie idealnie czysta.

Kółka: Model wyposażono w praktyczne kółka, które płynnie działają, a dodatkowo nie rysują podłogi. Dzięki nim przenoszenie sprzętu i manewrowanie nim jest proste. Kółka wykazują sporą odporność na ścieranie.

Szerokie możliwości zastosowania: Karcher AD 4 jest uznawany za funkcjonalny odkurzacz, którego można używać do wielu zadań. Przy pomocy sprzętu wyczyścimy kominek czy grilla, jak również podłogi czy wnętrze samochodu.

 

Wady

Filtr łatwo się zapycha: Niektóre osoby wskazują, że filtr stosunkowo szybko się zapycha, więc trzeba go często czyścić.

 

 

 

 

Jaki odkurzacz do popiołu Karcher wybrać?

 

Przyjęcia przy ognisku i romantyczne wieczory przy kominku mają ze sobą dwie wspólne rzeczy. Pierwszą z nich jest dobra atmosfera, a drugą – powstały popiół, który trzeba usunąć. Naturalnie, możesz posłużyć się szczotką i szufelką, jednak to rozwiązanie może zakończyć się rozniesieniem sadzy po całym domu. Dużo lepszą opcją jest użycie odkurzacza. Pamiętaj jednak, że standardowe modele nie poradzą sobie z tą substancją i w efekcie mogą przestać pracować. Niezbędny jest zakup specjalnego urządzenia z odpowiednim filtrem. Niestety, zakup takiego modelu nie jest najprostszą czynnością. Dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik, w którym pokażemy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu dobrej jakości modelu. Poza tym, na końcu artykułu zamieściliśmy trzypunktowe zestawienie, w którym znalazły się trzy najlepsze odkurzacze do popiołu Karcher.

 

 

Karcher jest znaną niemiecką firmą, której początki datowane są na rok 1935, gdy wprowadziła do powszechnego obiegu pierwszy produkt do czyszczenia za pomocą wysokiego ciśnienia. Od tego czasu nie tylko firmy sprzątające mogły oferować usługi dokładnego usuwania brudu z elewacji i chodników, ale z takich rozwiązań mogły też korzystać osoby prywatne. Obecnie produkty tej firmy cechują się dużą precyzją wykonania, a także trwałością konstrukcji.

Decydując się na zakup odkurzacza do popiołu, zwróć uwagę na to, czy interesujący Cię produkt posiada worek. Zanieczyszczenia zebrane do worka dużo prościej jest zutylizować, jednak taki typ urządzeń nie uchroni Cię przed ponownym zapyleniem. Z tego powodu, polecamy maszyny z workami, gdyż ich zbieranie pyłów jest znacznie skuteczniejsze.

Przed dokonaniem zakupu sprawdź, jaki rodzaj brudu interesujący Cię model może zebrać. Oczywiście, wszystkie produkty do popiołu są w stanie posprzątać śmieci suche, problemem jest jednak woda i błoto. Aby wydajność maszyny była większa, warto rozważyć zakup odkurzacza, który będzie w stanie sprzątnąć również mokre elementy.

Sprzątanie jest przykrym obowiązkiem, dlatego warto kupić przyrząd, który gwarantuje nam najwięcej komfortu. Z tego powodu, polecamy produkty, które mają 4, a nie 2 koła, gdyż dużo prościej się je prowadzi. Równocześnie, zachęcamy do zakupu takiego sprzętu, który ma długi, niekrępujący ruchów kabel.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ