Najlepszy odkurzacz cyklonowy bezworkowy

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

Najlepszy bezworkowy odkurzacz cyklonowy to Karcher CV 3. Z pewnością zastanawiasz się, skąd wiemy, że to właśnie ten model zasługuje na pierwsze miejsce w naszym rankingu. Do takich wniosków doszliśmy po przeczytaniu licznych recenzji. Utwierdziły nas one w przekonaniu, że wspomniany na wstępie model jest efektywny, łatwy w obsłudze i spełnia oczekiwania użytkowników. W urządzeniu zastosowano filtr HEPA, który skutecznie radzi sobie z zanieczyszczeniami i zapobiega ich rozprzestrzenianiu się po mieszkaniu. Sprzęt jest stosunkowo lekki. Dodatkowo ma płynnie działające kółka, jak również dobrze wyprofilowany uchwyt. Wszystkie te elementy sprawiają, że jego przenoszenie okazuje się łatwe. Do urządzenia można podłączyć różne końcówki. W efekcie sprzęt jest odpowiedni do czyszczenia wielu pomieszczeń w naszym domu. Chcesz poznać nasze dalsze propozycje? Z pewnością jesteś ich ciekawy. Na drugim miejscu w rankingu znalazł się bezworkowy odkurzacz cyklonowy Hoover RC81 RC25011. Urządzenie ma spory zbiornik na odpady, więc nie ma konieczności zbyt częstego jego opróżniania.

 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Odkurzacz jest wyposażony w zbiornik, który można bardzo łatwo wyczyścić z kurzu z pomocą wody. Sprzęt jest stosunkowo lekki (4 kg), więc manewrowanie nim nie jest kłopotliwe. Pozycja parking sprawia, że odkurzacz nie zajmuje zbyt dużo miejsca.

Difetto

Długość kabla nie jest wystarczająca, dlatego sprzątanie większych pomieszczeń może być kłopotliwe, szczególnie jeżeli nie ma w nich zbyt dużo gniazdek. Bardzo możliwe, że będziemy musieli sięgnąć po przedłużacz.

Conclusione

Prezentowany sprzęt jest wyposażony w filtr HEPA, który skutecznie wyłapuje wszystkie zanieczyszczenia. Kółka są wykonane z gumy, więc nie ma możliwości, aby odkurzacz uszkodził podłogę podczas sprzątania.

Drugi wybór

Pregio

W komplecie znajdziemy wiele różnych ssawek, dzięki którym możemy odkurzać różne nawierzchnie. Pojemnik na kurz został wykonany w taki sposób, że opróżnianie go nie stanowi żadnego problemu.

Difetto

Filtr odkurzacza dość często się zapycha. Dlatego regularnie trzeba rozbierać urządzenie, aby wyczyścić właśnie ten element. Oprócz tego kabel sprzętu jest krótki, co może utrudnić sprzątanie.

Conclusione

Jest to odkurzacz, który może być używany zarówno na dywanach, jak i na panelach oraz innych nawierzchniach. Większość elementów można przechowywać w obudowie sprzętu, więc nie musimy znajdować dla nich dodatkowego miejsca.

Rozważ też

Pregio

Pojemność worka odkurzacza wynosi 2 l, więc nie będziemy musieli opróżniać go zbyt często. Sprzęt jest lekki oraz niewielki, dlatego przenoszenie oraz manewrowanie nim nie będzie stanowiło problemu. Bardzo dobry filtr zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń do powietrza.

Difetto

Odkurzacz jest głośny. Może on przeszkadzać innym domownikom, a nawet nam samym, jeżeli podczas sprzątania chcemy także z kimś porozmawiać. Produkt nie jest wykonany z dobrego gatunkowo plastiku.

Conclusione

Moc odkurzacza wynosi 1000 W. Jest on zasilany sieciowo. Przewód sprzętu jest zwijany, więc nie zabiera zbyt dużo miejsca. Kółka odkurzacza są dobrze wykonane i nie rysują paneli ani innych nawierzchni.

 

 

Bezworkowe odkurzacze cyklonowe – ranking

 

 

Karcher CV 3

 

Karcher CV 3 to produkt, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów. Moc silnika to 700 W, dzięki czemu urządzenie jest efektywne i radzi sobie z usuwaniem nawet uporczywych zabrudzeń. Sprzęt wyposażony jest w przeźroczysty zbiornik. Element ten łatwo się czyści.

Wymiary odkurzacza są następujące: wysokość – 33,4 cm, szerokość – 26,9 cm i długość – 38,8 cm. Zasięg pracy wynosi 7,5 m. Poziom generowanego hałasu oscyluje w granicach 76 dB. Waga modelu to 4,4 kg. Z uwagi na fakt, że nie jest on ciężki, jego przenoszenie nie będzie stanowiło problemu. Do zestawu dołączony jest filtr HEPA 12, który zapobiega tworzeniu się pyłków w trakcie sprzątania. Dzięki temu Karcher CV 3 sprawdzi się w domu, w którym mieszkają alergicy.

Prezentowany model jest chętnie kupowany przez konsumentów. Został wykonany z odpornych na uszkodzenia materiałów. Nie ulega awariom i jest łatwy w obsłudze. W komplecie otrzymujemy wymienne końcówki, które pozwalają dostosować sprzęt do naszych aktualnych potrzeb.

Karcher CV 3 to bezworkowy odkurzacz cyklonowy o mocy równej 700 W. Pojemność zbiornika na kurz wynosi 0,9 l. Urządzenie ma wymiary: 38,8 cm x 26,9 cm x 33,4 cm.

 

Zalety

Pozycja parking: Dobrym rozwiązaniem jest pozycja parking, która pozwala na bezpieczne odstawienie odkurzacza. Na obudowie znajdują się specjalne uchwyty umożliwiające przytwierdzenie rury ze szczotką do urządzenia.

Filtr HEPA: Sprzęt wyposażono w skuteczny filtr HEPA, który pozwala ograniczyć rozprzestrzenianie się różnych zanieczyszczeń w domu. Jakość powietrza w mieszkaniu jest dzięki temu nieco lepsza. To szczególnie istotne dla osób cierpiących na alergię.

Funkcjonalność: Do modelu można podłączyć inne końcówki (np. szczotkę do tapicerki), co sprawia, że jest on bardziej funkcjonalny i przydaje się do czyszczenia różnych powierzchni.

Waga: Produkt waży niewiele ponad 4 kg, więc jego przenoszenie nie stanowi zbyt dużego obciążenia dla naszego kręgosłupa. Dodatkowo u podstawy znajdują się płynnie działające kółka.

Jakość: Jakość użytych do produkcji sprzętu materiałów jest określana jako bardzo dobra.

 

Wady

Długość kabla zasilającego: Osoby, które regularnie korzystają z Karcher CV 3 wskazują, że kabel zasilający jest za krótki.

 

 

 

 

Hoover Reactiv RC81 RC25011

 

Produktem, którego nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu jest Hoover Reactiv RC81 RC25011. Klasa energetyczna A stanowi potwierdzenie, że urządzenie nie pobiera dużo prądu. Dodatkowym plusem jest to, że dzięki małemu zużyciu energii pozwala zadbać o środowisko. Poziom generowanego w trakcie pracy hałasu to ok. 75 dB.

Odkurzacz wyposażony jest w silnik o mocy 800 W. Zapewnia on efektywną pracę i pozwala w szybki sposób pozbyć się zabrudzeń. Zasięg pracy urządzenia wynosi 8 m, co umożliwia nam pracę nawet w dużych pomieszczeniach, bez konieczności zmiany źródła zasilania. 2 litrowy pojemnik na zanieczyszczenia jest łatwy w pielęgnacji. Bez trudu można go zdjąć z urządzenia. Do zestawu dołączone są wymienne końcówki. Dzięki temu będziesz mógł wyczyścić różne powierzchnie.

Opinie na temat Hoover Reactiv RC81 RC25011 są pochlebne. Konsumenci podkreślają, że uchwyt szczotki jest dobrze wyprofilowany. W efekcie odkurzanie nie jest zbyt męczące. Produkt został wyprodukowany z dobrych jakościowo tworzyw, więc możemy mieć pewność, że wykazuje dużą odporność na uszkodzenia i awarie.

Bezworkowy odkurzacz cyklonowy Hoover RC81 RC25011 ma moc równą 800 W. Zbiornik na kurz ma pojemność równą 2 l.

 

Zalety

Efektywność: Moc urządzenia jest duża, co przekłada się na efektywność pracy. Przy pomocy odkurzacza możesz w szybki, a co istotne dokładny sposób skutecznie pozbyć się zabrudzeń nawet z dywanów o gęstym i długim włosiu.

Zbiornik na kurz: Model ma solidnie zrobiony zbiornik na kurz. Z racji sporej pojemności, nie trzeba go zbyt często opróżniać. Niemniej jednak pozbywanie się zabrudzeń z pojemnika jest bardzo proste.

Końcówki: W zestawie znajduje się sporo wymiennych końcówek, które pozwalają na czyszczenie różnego rodzaju powierzchni.

Cicha praca: Mimo tego, że urządzenie ma sporą moc nie generuje dużego hałasu. Silnik jest solidnie zrobiony, co gwarantuje efektywną i komfortową pracę.

 

Wady

Filtr szybko się zapycha: Trzeba mieć na uwadze to, że filtr szybko się zapycha. Choć można go wielokrotnie prać, czas jego schnięcia jest stosunkowo długi.

 

 

 

 

Eldom OC1200

 

Jeśli chcesz kupić bezworkowy odkurzacz cyklonowy w dobrej cenie, ale nie wiesz, jaki model wybrać, zachęcamy do zapoznania się z opisem urządzenia Eldom OC1200. Ma ono moc 1000 W, dlatego możesz być pewien, że pozbędziesz się zabrudzeń szybko i efektywnie.

Odkurzacz wyposażony jest w długi kabel zasilający (4,2 m), więc mamy możliwość odkurzania dużych powierzchni. Prezentowany produkt to model bezworkowy. Pojemnik na zanieczyszczenia łatwo się opróżnia. Na obudowie znajduje się miejsce do ustawienia rury. To znacznie ułatwia przechowywanie sprzętu. Do zestawu dołączony jest filtr HEPA. Ma on właściwości antyalergiczne i chroni przed tworzeniem się pyłów w trakcie sprzątania, dlatego jest przyjazny dla osób walczących z alergią.

Eldom OC1200 to produkt polecany przez konsumentów. Zdobył on wiele pozytywnych opinii. W recenzjach użytkownicy zaznaczają, że odkurzacz jest łatwy w obsłudze. W komplecie otrzymujemy dwie wymienne końcówki, które ułatwiają sprzątanie różnych powierzchni i czynią sprzęt bardziej funkcjonalnym.

Eldom OC1200 to dobry bezworkowy odkurzacz cyklonowy do 250 zł. Moc urządzenia jest równa 1000 W. Zbiornik na odpady ma pojemność 2 l.

 

Zalety

Wąż ssący: Należy wspomnieć, że wąż ssący wykonano z elastycznych, a przy tym wytrzymałych tworzyw. W efekcie korzystanie z odkurzacza jest wygodne. Wąż jest szczelny, dzięki czemu ciąg powietrza jest odpowiedni.

Kompaktowe wymiary: Sprzęt ma kompaktowe wymiary, co sprawia, że na jego zakup chętnie decydują się właściciele niewielkich mieszkań. Model można bez trudu zmieścić nawet w rogu korytarza czy w małej szafie.

Opróżnianie pojemnika: Zbiornik na odpady jest stosunkowo duży, więc zbyt szybko się nie zapełnia. Opróżnianie pojemnika jest bardzo proste.

 

Wady

Głośność pracy: Z kilku komentarzy wynika, że sprzęt jest głośny. Silnik generuje spory hałas, co po jakimś czasie może okazać się uciążliwe.

 

 

 

 

Jaki odkurzacz cyklonowy bezworkowy wybrać?

 

Odkurzacz cyklonowy to urządzenie, które idealnie sprawdzi się w domu, w którym mieszkają alergicy. Dokładnie oczyszcza powierzchnie i nie generuje pyłków w trakcie sprzątania. Z uwagi na fakt, że w sklepach dostępnych jest wiele ciekawych modeli, postanowiliśmy przedstawić Ci 3 godne uwagi propozycje. Dodatkowo z artykułu dowiesz się, jakie parametry są najważniejsze w tego typu urządzeniach.

Na początku warto podkreślić, że opisywane przez nas odkurzacze cyklonowe to modele bezworkowe. Dzięki temu nie musisz się martwić o to, że nie będziesz mógł posprzątać mieszkania, bo zapomniałeś zakupić worka. Wiele osób podkreśla, że najlepszy bezworkowy odkurzacz cyklonowy w 2024 roku posiada łatwy w zdejmowaniu pojemnik na odpady. Musi być on wykonany z dobrych jakościowo tworzyw, co da nam pewność, że jest odporny na zniszczenia, a jego opróżnianie i czyszczenie nie zajmie wiele czasu.

Ważną kwestią jest także moc danego urządzenia. Powinna ona wynosić ok. 700 W lub więcej. To gwarantuje, że sprzątanie przebiegnie szybko, a odkurzacz będzie dobrze radził sobie z usuwaniem nawet trudnych zabrudzeń. Kupując produkt, musimy zwrócić uwagę także na jego wymiary. Nie powinny być one zbyt duże, ponieważ utrudni to przechowywanie sprzętu.

Konsumenci są zdania, że najlepsze bezworkowe odkurzacze cyklonowe wyposażone są w dodatkowe akcesoria, czyli filtry i wymienne końcówki. Pierwszy z elementów pozwala zachować odpowiedni poziom higieny i sprawia, że urządzenie jest przyjazne dla alergików. Jeśli chodzi o wymienne szczotki, pozwalają one odkurzać wiele różnych powierzchni i posprzątać nawet trudno dostępne miejsca. Dzięki temu urządzenie staje się bardziej użyteczne i można je dostosować do naszych, aktualnych potrzeb.

Równie istotny jest zasięg pracy odkurzacza. Powinien on wynosić kilka metrów. Będziemy wtedy mogli posprzątać nawet duże pomieszczenia, bez konieczności zmiany źródła zasilania. To znacznie usprawni naszą pracę i pozwoli zaoszczędzić nam trochę czasu. Przed zakupem sprawdźmy również, czy kabel zasilający łatwo się wysuwa i nie zacina w trakcie tej czynności. Miejmy na uwadze także jakość wykonania obudowy. Musi być ona odporna na uszkodzenia i zarysowania.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ