Najlepszy odkurzacz piorący Zelmer

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

Ostatnio popularne stały się odkurzacze, które oprócz sprzątania na sucho mają również funkcję prania i wciągania wody. Jeżeli też chcesz kupić taki sprzęt i chcesz mieć pewność, że wybierasz najlepszy model, to z pewnością pomocne okażą się komentarze innych konsumentów. Według ich opinii jednym z najlepszych odkurzaczy jest Zelmer ZVC762ZT. Sprzęt ma duży pojemnik na wodę, który zastępuje worek. Konsumentom szczególnie podobają się miękkie kółka, które nie hałasują, a co najważniejsze, nie rysują podłóg. Z pomocą odkurzacza możesz bez problemu wysprzątać cały dom (łącznie z meblami), a także wnętrze samochodu. W zestawieniu znalazły się też inne modele, które są często chwalone przez użytkowników, wśród nich jest Zelmer Aquawelt VC7920.0 ST. Odkurzacz ma dużą pojemność, dzięki której nie musisz często go opróżniać. Konsumenci chwalą też duży zasięg produktu oraz bardzo skuteczny filtr.

 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Odkurzacz ma filtr EPA, który zatrzymuje zanieczyszczenia. Jedna z końcówek jest zaprojektowana tak, że pozbywa się nawet sierści zwierząt. Z kolei miękkie kółka nie rysują podłogi i jej w żaden sposób nie niszczą.

Difetto

Części zamienne do prezentowanego odkurzacza są drogie, więc w przypadku awarii wymiana może być kosztowna. Niektórzy użytkownicy uważają, że sprzęt jest głośny, co może przeszkadzać nie tylko domownikom, ale także osobie, która sprząta.

Conclusione

Moc sprzętu wynosi 1500 W. Jego pojemność to 2,5 l. Odkurzacz służy do czyszczenia tapicerek, dywanów oraz wykładzin. Z jego pomocą można również zbierać rozlaną na podłodze wodę. Model jest bezworkowy, co jest wygodne.

Drugi wybór

Pregio

Sprzęt ma funkcję turbo, dzięki której wciąga nawet najbardziej uciążliwe zanieczyszczenia. Czyszczenie odkurzacza nie zabiera zbyt dużo czasu. Z jego pomocą można odkurzać zarówno na sucho, jak i na mokro, co jest często chwalone przez użytkowników.

Difetto

Według opinii użytkowników rura stykająca się z czyszczonymi powierzchniami czasem wypada. Zdarza się to na skutek gwałtownych ruchów osoby sprzątajacej.

Conclusione

Z pomocą odkurzacza można odkurzyć siedzenia samochodowe oraz meble tapicerowane. Moc urządzenia wynosi 1700 W. Przewód zasilający ma długość około 6 m. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 5 l. Z kolei zbiornik na odpadki ma pojemność 2,5 l.

Rozważ też

Pregio

Urządzenie jest wyposażone w worek Safbag, który pochłania zapachy. Z kolei antyzapachowy filtr HEPA pochłania nawet 99% zanieczyszczeń. Elastyczny wąż łatwo się zgina i pozwala dostać się do trudno dostępnych miejsc. Wymiana końcówek to kwestia kilku sekund.

Difetto

Niektóre osoby uważają, że odkurzacz jest ciężki i niezbyt zwrotny. Oznacza to, że potencjalny użytkownik może mieć problem ze zmianą miejsca ustawienia sprzętu.

Conclusione

Pojemność zbiornika na zanieczyszczenia wynosi 2,5 l. Moc modelu to 1700 W. Przewód ma długość 5,6 m. Odkurzacz jest wyposażony w filtr HEPA. Szczotka ma naturalne włosie, które nie niszczy podłóg. Poziom hałasu generowanego przez odkurzacz to 80 dB.

 

 

Odkurzacze piorące Zelmer – Ranking

 

 

Zelmer ZVC762ZT

 

Urządzenie Zelmer ZVC762ZT to bardzo nowoczesny i wydajny sprzęt, który bardzo dobrze sprawdzi się w domu z dużą ilością dywanów i wykładzin. Co więcej, może być on używany do usuwania zabrudzeń z obicia foteli i tapicerek.

Ten najlepszy odkurzacz piorący Zelmer w 2024 roku polecany jest w domach, gdzie mieszkają alergicy. W czasie swojej pracy usuwa zdecydowanie więcej bakterii i drobnoustrojów. Dużą zaletą prezentowanego produktu jest specjalny, w pełni bezpieczny filtr EPA, który pomoże Ci usunąć nie tylko kurz, ale i bakterie oraz odchody roztoczy. Takie rozwiązanie na pewno zadowoli alergików, którzy w końcu będą mogli się cieszyć czystym, wolnym od zarazków powietrzem.

Urządzenie pozwoli Ci nie tylko na usunięcie kurzu z dywanów czy tapicerek, ale również na ich wypranie.

Z zakupu tego modelu będą również zadowoleni właściciele zwierząt. Odkurzacz ten posiada opcje turboszczotki, która pozwoli Ci na zebranie sierści Twojego pupila. Jednak największą zaletą przyrządu jest specjalna końcówka, która pomoże Ci się uporać się z rozlanymi płynami. Dzięki temu, zbieranie wody i błota z podłogi będzie dużo prostsze. Opinie konsumentów o tym odkurzaczu są bardzo pochlebne. Wiele osób, które zdecydowały się na zakup modelu doceniły jego dużą wydajność.

Zelmer ZVC762ZT to jeden z najczęściej wybieranych odkurzaczy piorących. Pojemność zbiornika to 2,5 l. Urządzenie ma dobry system filtracji.

 

Zalety

Miękkie kółka: Ze względu na obecność miękkich kółek, odkurzacz nie rysuje podłóg, więc możesz nim jeździć nawet po panelach. Warto zaznaczyć, że miękkie kółka nie generują hałasu.

Pojemnik z wodą: Odkurzacz nie ma worka, za to jest wyposażony w pojemnik z wodą. Nie musisz już kupować worków, a co więcej, czyszczenie pojemnika jest łatwe.

Czyszczenie różnych powierzchni: Z pomocą urządzenia możesz wyczyścić nie tylko dywany, wykładziny i kafelki, ale również całe wnętrze samochodu, a nawet meble w domu.

Filtr EPA: Odkurzacz jest wyposażony w filtr EPA. Skutecznie pozbywa się on roztoczy, kurzu, alergenów oraz bakterii.

Dokładność czyszczenia: Sprzęt dokładnie czyści wszystkie powierzchnie, dobrze zbiera kurz z podłogi, włosy i sierść z dywanów, a także wodę z wykładzin i płytek.

 

Wady

Gabaryty: Prezentowany odkurzacz jest stosunkowo duży. Dlatego korzystanie z niego może być utrudnione, szczególnie w wąskich miejscach.

 

 

 

 

Zelmer Aquawelt VC7920.0 ST

 

Odkurzacz Zelmer Aquawelt VC7920.0 ST to bardzo innowacyjny i wydajny sprzęt. Dzięki wysokiej mocy, która wynosi 1700 W, bardzo szybko uda Ci się wyczyścić nim swoje dywany. Model ten może być używany do dywanów, mebli tapicerowanych oraz siedzeń samochodowych.

Dużą jego zaletą jest specjalna funkcja turbo, która pozwala na dużo szybsze usuwanie silnych zabrudzeń. Co więcej, posiada specjalną szczotkę, która zbiera włosy oraz sierść zwierząt.

Odkurzacz może być używany zarówno do odkurzania na sucho, jak i na mokro. Zatem bez problemu usuniesz kurz, rozlaną wodę czy błoto. Główną cechą prezentowanego sprzętu jest wodny filtr HEPA. Dzięki niemu, pozbędziesz się dużej części komórek grzybów, pierwotniaków, bakterii, a także większości wirusów. Z tego powodu, prezentowany model jest bardzo dobry dla alergików.

Pojemność pojemnika na odpady w tym sprzęcie wynosi 2,5 l, z kolei zbiornik na wodę może pomieścić aż 5 l. Dzięki temu, Twoje sprzątanie będzie dużo szybsze i bardziej efektywne. Opinie konsumentów o tym odkurzaczu są bardzo pochlebne. Wielu użytkownikom do gustu przypadła elegancka konstrukcja oraz duża wydajność.

Zelmer Aquawelt VC7920.0 ST to odkurzacz piorący, który jest solidnie wykonany i mocny (1700 W). Pojemność zbiornika to 3 l, a waga odkurzacza wynosi 8,5 kg.

 

Zalety

Filtr HEPA: W środku odkurzacza znajduje się filtr HEPA. Zatrzymuje on wszelkie bakterie, roztocza i ich odchody. Powierzchnie są więc z nich całkowicie wysprzątane.

Pojemność sprzętu: Pojemność zbiornika na odpady wynosi 3 l. Zapełnienie takiego pojemnika z pewnością zajmie dość dużo czasu, nie będziesz więc musiał szybko go oczyszczać.

Duży zasięg: Stosunkowo długi kabel (6 m) oraz rura sprawiają, że odkurzacz ma zasięg wynoszący 9 m. W rezultacie możesz łatwo dosięgnąć każdy kąt.

Różne rodzaje odkurzania: Z pomocą sprzętu można odkurzać różne powierzchnie zarówno na mokro, jak i na sucho. Test odkurzaczy piorących Zelmer wykazał, że dzięki temu sprzętowi sprzątanie staje się łatwiejsze.

 

Wady

Wypadająca rura: Na połączeniu węża oraz rury teleskopowej nie ma żadnej blokady. Kiedy sprzątasz trochę gwałtowniej to istnieje ryzyko, że rura wypadnie. Niektórym może to przeszkadzać.

 

 

 

 

Zelmer Aquawelt Plus ZVC762SP

 

Zelmer Aquawelt Plus ZVC762SP to jeden z najlepiej ocenianych odkurzaczy piorących. Jego moc wynosi 1700 W. Pojemność zbiornika na odpady wynosi 5 l. Dlatego nie musisz często go opróżniać. Długość przewodu wynosi 5,6 m, jest to wystarczające, aby dosięgnąć każdy kąt w średniej wielkości pokoju.

Wielu konsumentów pozytywnie komentuje wyposażenie odkurzacza. Specjalna ssawka została przygotowana do tego, aby czyścić materace. Z kolei turboszczotka dokładnie czyści dywany nawet z sierści oraz włosów. W zestawie znajduje się również miniturboszczotka, z której pomocą można pozbyć się sierści oraz kurzu z mebli. Jeżeli boisz się o swoje podłogi, to możesz korzystać ze szczotki z naturalnym włosiem, która nie rysuje żadnej powierzchni.

Każda część ma swoje miejsce w praktycznym organizerze, więc nie martw się, że będziesz musiał wygospodarować specjalne miejsce na dodatkowy sprzęt. Konsumentom podoba się dobrze wykonany wąż. Chwalony jest też worek Safbag, który podczas sprzątania pochłania brzydkie zapachy.

Zelmer Aquawelt Plus ZVC762SP to odkurzacz piorący Zelmer do 700 zł o mocy 1700 W. Jest on wyposażony w wiele szczotek, a także w wąż Flexi. Długość przewodu to 5,6 m.

 

Zalety

Wyposażenie: W zestawie znajduje się duża ilość szczotek (turboszczotka, miniturboszczotka, szczotka z naturalnym włosiem i inne), dzięki którym można łatwo zachować czystość w każdym miejscu w domu.

Bezpieczeństwo powierzchni: Odkurzacz jest wyposażony w szczotkę z naturalnego włosia, która nie rysuje delikatnych powierzchni. Dodatkowo koła sprzętu są wykonane z kauczuku, więc są bezpieczne dla paneli.

Solidny wąż: Wąż Flexi jest elastyczny i dzięki niemu można dotrzeć do każdego kąta. Jest on solidnie wykonany i dodatkowy został opleciony jedwabną nicią.

 

Wady

Głośność: Podczas sprzątania urządzenie generuje dość duży hałas, co może przeszkadzać domownikom, a nawet samemu sprzątającemu.

 

 

 

 

Zelmer ZVC762ZK

 

Model ZVC762ZK to bardzo nowoczesny i wydajny odkurzacz piorący Zelmer w dobrej cenie. Ze względu na swoją wielofunkcyjność, sprzęt ten może być używany do czyszczenia dywanów, tapicerek oraz obić w samochodach.

Dzięki dużej mocy, która wynosi 1500 W, może być ono wykorzystywane do usuwania głębokiego zabrudzenia. Co więcej, dobrze się on spisuje w przypadku dywanów o długim włosiu. Sprzęt ten może być używany do odkurzania na sucho, jak również na mokro. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 5 l, co gwarantuje sprzątanie bez konieczności opróżniania wiadra.

Dużą zaletą modelu jest specjalny antyalergiczny filtr EPA. Dzięki niemu, odkurzacz jest w stanie uporać się z dużo większą ilością bakterii, roztoczy czy wirusów niż przeciętne sprzęty. Wiedz też, że za sprawą filtru wodnego, powietrze jest dodatkowo oczyszczane przed wydmuchaniem.

Opinie konsumentów o prezentowanym produkcie są bardzo pochlebne. Wiele osób zdecydowało się na zakup modelu ze względu na jego dużą wydajność oraz niską cenę. Poza tym, dołączona do zestawu turboszczotka pomoże Ci uporać się z sierścią zwierząt.

Na naszej liście znajduje się Zelmer ZVC762ZK, czyli odkurzacz piorący z przewodem o długości 6 m. Pojemność zbiornika na nieczystości wynosi 2,5 l. Jego moc to 1500 W.

 

Zalety

Duże kółka: Dzięki dużym, kauczukowym kółkom pokonywanie progów jest łatwe. Poza tym nie stanowią zagrożenia dla podłóg i z pewnością ich nie zarysują.

Funkcja prania: Sprzęt skutecznie pierze dywany, meble oraz wnętrze samochodu, do tego celu nie musisz zakupywać żadnego dodatkowego urządzenia.

Solidny wąż: Wąż odkurzacza jest dobrze wykonany, nie pęka pod wpływem intensywnego wyginania i wraca zawsze do swoich kształtów.

 

Wady

Szybko brudzący się filtr: Filtr bardzo łatwo oblepia się zanieczyszczeniami, więc praktycznie po każdym użytkowaniu trzeba go czyścić.

Waga: Sprzęt waży około 9 kg, po wlaniu do niego wody jego waga się zwiększa. Korzystanie z takiego odkurzacza może być więc trudne.

 

 

 

 

Jaki odkurzacz piorący Zelmer wybrać?

 

Utrzymanie porządku w domu jest często bardzo trudnym zadaniem. Dotyczy to głównie osób, które posiadają sporo dywanów czy wykładzin, na których zbiera się dużo brudu i bakterii. Niestety, tradycyjne odkurzacze nie zawsze są w stanie usunąć zabrudzenie. Jeśli borykasz się z takim problemem, polecamy Ci lekturę naszego poradnika. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę podczas zakupów oraz jakie cechy powinien mieć najlepszy sprzęt. Co więcej, na końcu naszego artykułu zamieściliśmy niewielkie zestawienie, w którym zaprezentowaliśmy trzy najlepsze odkurzacze piorące Zelmer.

Zelmer jest znaną polską marką, która zasłynęła na międzynarodowym rynku z produkcji i dystrybucji produktów elektromaszynowych. Firma ta zaczęła swoją działalność w 1951 roku i obecnie jej sprzęty są jednymi z najczęściej wybieranych w naszym kraju. Spowodowane jest to użyciem nowoczesnych technologii oraz dużej precyzji w czasie konstruowania maszyn. Obecnie w swoim asortymencie Zelmer posiada maszynki do mięsa, mikrofalówki, miksery, czajniki elektryczne, wagi łazienkowe, wentylatory, suszarki, żelazka, roboty kuchenne, ekspresy ciśnieniowe i odkurzacze.

Decydując się na zakup odkurzacza piorącego, należy zwrócić uwagę na jego moc. Im jest ona wyższa, tym większa jest wydajność interesującego nas modelu. Na ten parametr muszą zwrócić uwagę szczególnie osoby, które posiadają duży metraż mieszkania. Spowodowane jest to tym, że tylko przy użyciu dużej mocy, jesteśmy w stanie nieprzerwanie prać wszystkie dywany i tapicerki w domu.

Kolejną rzeczą, na jaką powinieneś zwrócić uwagę jest siła ssąca interesującego nas modelu. Im jest ona większa, tym lepiej odkurzacz poradzi sobie z zabrudzeniem. Zatem, jeśli zależy Ci na szybkim sprzątaniu, powinieneś wybrać typ o możliwie największym parametrze. Jest to szczególnie istotne w przypadku, gdy interesujący Cię sprzęt ma poradzić sobie z dywanami i wykładzinami o długim włosiu.

Warto również zwrócić uwagę na pojemność zbiorników. Ich wielkość jest uzależniona od obszaru Twojego mieszkania. Jeśli posiadasz w nim dużą ilość dywanów, radzimy zakup urządzenia o możliwie największej pojemności. Pozwoli Ci on bowiem na pracę bez konieczności jej przerywania w celu wymiany wody.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ