Ranking 5 najlepszych odkurzaczy samojezdnych w 2022

Ostatnio aktualizowane: 01.12.22

 

Odkurzacz samojezdny – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Odkurzacze samojezdne cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ sprzątają w domu bez naszej pomocy. Jaki sprzęt jest godny uwagi? Według konsumentów najlepszym modelem jest obecnie model Xiaomi MiJia Mi, który można obsługiwać z pomocą dołączonego do kompletu pilota lub smartfona (wystarczy zainstalować specjalną aplikację). Urządzenie jest wyposażone w 12 różnych czujników, dlatego może omijać wszystkie przeszkody i dokładnie sprząta podłogi. W pełni naładowany akumulator odkurzacza gwarantuje 2,5 godziny działania, a gdy sprzęt jest bliski rozładowania, samodzielnie wraca do stacji dokującej. Jeżeli z jakichś powodów urządzenie Ci nie odpowiada, sprawdź pozostałe modele opisane w naszym rankingu. Drugie miejsce należy do produktu iRobot Roomba 695, który wyróżnia się nie tylko efektownym designem, ale i dobrym działaniem. Sprzęt ma kompaktowe wymiary, dlatego może wjechać pod meble. Modelem można sterować z pomocą aplikacji na smartfonie. Urządzenie po zakończonej pracy lub w przypadku wyładowania baterii wraca do stacji dokującej. Odkurzacz może być używany na każdym podłożu.

5 najlepszych odkurzaczy samojezdnych. Opinie w 2022 roku

 

Codzienne sprzątanie może być udręką, szczególnie dla osób, które pracują zawodowo. Wygodnym rozwiązaniem jest inwestycja w odkurzacz automatyczny, który sam posprząta mieszkanie, nawet gdy nie będzie Cię w domu. Przy wyborze odpowiedniego produktu warto zwrócić uwagę na czas pracy urządzenia i tryby, w jakie jest wyposażony. Poniżej prezentujemy ranking odkurzaczy samojezdnych, które zawierają najlepsze modele oferowane na rynku.

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Odkurzaczem można sterować zdalnie, wystarczy zainstalować na smartfonie aplikację. Produkt jest zasilany pojemnym akumulatorem, który gwarantuje 2,5 godziny ciągłej pracy. Urządzenie wykorzystuje algorytm SLAM pozwalający na znalezienie najbardziej efektywnej drogi czyszczenia podłóg.

Difetto

Model nie został wyposażony w funkcję mopowania. Oznacza to, że urządzenie czyści podłogi tylko na sucho, dlatego może mieć problem z usunięciem np. zaschniętego błota.

Conclusione

Produkt jest polecany do domów i mieszkań o powierzchni do 250 m2. Sprzęt automatycznie wraca do stacji dokującej, gdy akumulator jest bliski rozładowania. Model został wyposażony w filtr HEPA, dlatego wyłapuje wszystkie krążące w powietrzu alergeny i zatrzymuje je w pojemniku.

Drugi wybór

Pregio

Odkurzacz skutecznie czyści okruszki, włosy i sierść, sprząta pod meblami, a także wokół nich. Urządzenie ma tryb dokładnego sprzątania, który można włączyć w przypadku dużego nieporządku w pomieszczeniu. Ustawienie wirtualnych ścian umożliwia działanie sprzętu tylko w ich obrębie.

Difetto

Model nie najlepiej sprząta dywany, ponieważ zdarza się, że podczas próby wjazdu na materiał podwija go i jeździ pod nim, zamiast go odkurzać.

Conclusione

Urządzenie waży 3,56 kg, a jego wymiary są równe: 33,5 cm x 9,3 cm, więc nie zajmuje dużo miejsca. Sprzęt na pełnej baterii pracuje przez 60 minut. Akcesorium zarządza się przez aplikację, którą można zainstalować na smartfonie. Odkurzacz umożliwia sprawne sprzątanie prawie całej powierzchni podłogi.

Rozważ też

Pregio

Sprzęt jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych. Automatycznie wraca do bazy, gdy bateria jest bliska rozładowania. Odkurzacz wyposażono w niezbędne czujniki, m.in. uskoku podłoża czy antykolizyjne. Ma on 3 różne programy czyszczenia.

Difetto

Urządzenie ma funkcję mopowania, ale niektórzy kupujący przyznają, że nie zapewnia ona takich efektów, jak początkowo oczekiwali. Sprzęt nie radzi sobie dobrze z usuwaniem uporczywych plam na podłodze.

Conclusione

Moc odkurzacza wynosi 33 W, a pojemność zbiornika na kurz to 0,5 l. To odpowiedni model dla osób zapracowanych, które nie mogą poświęcić wystarczająco dużo czasu na sprzątanie mieszkania. Sprzęt można zaprogramować, aby uruchamiał się w określonych godzinach.

 

1. Odkurzacz automatyczny Xiaomi MiJia Mi Robot Vacuum Cleaner

 

Xiaomi MiJia Mi to model z 0,5 l zbiornikiem na zanieczyszczenia oraz akumulatorem o pojemności 5200 mAh (zapewnia 2,5 godziny nieprzerwanej pracy). Urządzenie idealnie nadaje się do mieszkań i domów o powierzchni do 250 m2. Za sprawą sprzętu możemy cieszyć się czystą podłogą bez konieczności samodzielnego odkurzania.

Urządzenie ma wymiary: 38 cm x 33 cm x 8 cm. Ponieważ odkurzacz jest niewielki na pewno zmieści się pod meblami. Za skuteczność działania produktu odpowiada laserowy czujnik odległości. Skanuje on pomieszczenie 180 razy na sekundę i robi jego mapę. Aby ustawić odpowiedni tryb pracy sprzętu możemy sięgnąć po pilot zdalnego sterowania lub zainstalować na smartfonie aplikację Mi Home.

Sprzęt wyposażono w bezszczotkowy silnik wytwarzający w układzie ssącym podciśnienie o wartości 1,8 kPa. To pozwala na efektywne usuwanie zanieczyszczeń z podłóg. Urządzenie zdobyło wiele pochlebnych opinii, ponieważ nie jest zbyt hałaśliwe i sprząta nawet przy ścianach (bez uderzania w nie).

Sprzęt Xiaomi MiJia Mi ma wymiary: 38 cm x 33 cm x 8 cm. Urządzenie jest zasilane akumulatorem o pojemności 5200 mAh, który zapewnia 2,5 godziny pracy.

 

Zalety

Automatyczny powrót do stacji dokującej: Kiedy poziom naładowania akumulatora spada do 10%, sprzęt automatycznie wraca do stacji dokującej.

Efektywna praca: Model jest wyposażony w szczotki boczne i główne, które dokładnie zbierają zanieczyszczenia. Produkt ma laserowy czujnik odległości, który skanuje pomieszczenie i tworzy jego mapę.

Wygodne sterowanie: Aby ustawić parametry pracy urządzenia możemy sięgnąć po pilot zdalnego sterowania lub zainstalować na smartfonie aplikację Mi Home.

Czujnik przeszkód: Ponieważ sprzęt ma czujnik przeszkód, nie ma ryzyka, że przypadkowo uderzy w ścianę lub meble.

Pojemny zbiornik na kurz: Zbiornik na kurz jest na tyle pojemny, że nie ma potrzeby opróżniania go zbyt często.

 

Wady

Aplikacja: Aplikacja służąca do sterowania odkurzaczem nie jest w pełni przetłumaczona na język polski (część opcji jest w języku angielskim i chińskim).

 

 

 

 

2. iRobot Odkurzacz Automatyczny Roomba 695

 

Warto zapoznać się z odkurzaczem iRobot Roomba 695, który umożliwia wygodne i automatyczne sprzątanie mieszkania. Urządzenie wystarczy włączyć i postawić na podłodze. Sprzęt obsługuje się przy pomocy aplikacji dostępnej na telefon, więc odkurzacz musi mieć połączenie z Wi-Fi.

Pojemność zbiornika na kurz jest równa 0,6 l. Model jest wyposażony w filtr Aerovac, którego zadaniem jest filtrowanie kurzu, roztoczy i innych alergenów. Akcesorium może działać bezprzewodowo przez około 60 minut. Odkurzacz po użyciu samodzielnie wraca do bazy i w niej się ładuje. Istnieje możliwość zaprogramowania wirtualnej ściany. Określa ona, gdzie urządzenie powinno sprzątać, a także chroni je przed przypadkowym spadnięciem np. ze schodów.

Obudowa modelu jest wykonana z tworzywa w kolorze czarnym. Odkurzacz zajmuje niewiele miejsca, więc można go wygodnie schować. Odkurzacz ma wbudowaną głowicę czyszczącą, która skutecznie pozbywa się okruszków i kurzu z podłogi. Użytkownicy twierdzą, że urządzenie czyści dokładniej niż oni, ponieważ ma dobry dostęp do przestrzeni pod meblami.

Robot sprzątający iRobot Roomba 695 działa automatycznie, na pełnej baterii pracuje 60 minut. Zbiornik na odpady ma pojemność 0,6 l. Odkurzacz waży 3,56 kg.

 

Zalety

Filtry: Sprzęt ma filtry, dlatego zebrany podczas sprzątania kurz (czy sierść), nie zostaje częściowo wypompowany z powrotem do powietrza, a zostaje zatrzymany na osłonkach.

Technologia Dirt Detect: Zastosowana technologia sprawia, że urządzenie skupia się na określonych obszarach, które wymagają większego sprzątania i w nich dokładniej sprząta powierzchnię.

Powrót do bazy: Po skończeniu pracy, a także przy niskim poziomie baterii, model samoistnie wraca do bazy i się ładuje.

Wirtualna ściana: Odkurzacz łączy się z urządzeniem mobilnym przy pomocy aplikacji na telefonie i na niej można określić, gdzie powinna być wirtualna ściana, czyli granica, której sprzęt ma nie przekraczać.

 

Wady

Odkurzanie dywanów: Zdarza się, że w przypadku odkurzania dywanów, podwija on je, co w efekcie powoduje, że materiał nie jest wyczyszczony. Czasem podczas wjazdu na dywan pojawia się błąd i odkurzacz nie sprząta tego obszaru.

 

 

 

 

3. Odkurzacz Automatyczny Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop PRO

 

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop PRO to model o mocy 33 W, który pełni funkcję nie tylko odkurzacza, ale i mopa. Jest on zasilany akumulatorem o pojemności 3200 mAh, który po naładowaniu pozwala na posprzątanie do 180 m2 powierzchni. Urządzenie jest wyposażone w 0,5 l pojemnik na kurz.

Odkurzacz ma solidną obudowę, która jest dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych: Białej i czarnej. Wyposażono go w przydatne czujniki: Wykrywające zabrudzone miejsca, uskoku podłoża, jak również antykolizyjne. Sprzętem można sterować za pomocą smartfona (po zainstalowaniu aplikacji), ma on wbudowany moduł Wi-Fi. Wyposażono go w takie funkcje, jak: Wirtualna Ściana oraz automatyczny powrót do bazy.

Posiadaczom urządzenia bardzo podoba się, że jest ono eleganckie, wytrzymałe i mało hałaśliwe. Odkurzacz można łatwo zaprogramować, aby włączał się i wyłączał o określonej godzinie. Poza tym opróżnianie zbiornika nie jest kłopotliwe i nie mamy przy tym kontaktu z zebranym kurzem.

Odkurzacz Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop PRO ma wymiary: 35 cm x 35 cm x 9,5 cm. Jego czas pracy po naładowaniu akumulatora to 110 minut. Pojemność zbiornika na kurz wynosi 0,5 l.

 

Zalety

Laserowy system skanowania pomieszczeń: Urządzenie wykorzystuje nowoczesny, laserowy system skanowania pomieszczeń. To sprawia, że trasa sprzątania mieszkania jest w odpowiedni sposób zaplanowana. W dodatku odkurzacz ma czujniki zapobiegające m.in. uderzeniom o ścianę.

Łatwe opróżnianie pojemnika: Opróżnianie pojemnika na kurz nie jest trudne. Nie wymaga użycia dużej siły czy kontaktu z zebranymi zanieczyszczeniami.

Automatyczny powrót do bazy: W sytuacji, gdy akumulator jest bliski rozładowania, sprzęt automatycznie wraca do bazy, aby mógł się naładować. To wygodne rozwiązanie, gdyż nie ma ryzyka, że potkniemy się o urządzenie stojące np. na środku pomieszczenia.

 

Wady

Niedokładne mopowanie: Co prawda odkurzacz wyposażono w funkcję mopowania, ale część kupujących przyznaje, że mycie podłogi za pomocą zwykłego mopa daje lepsze rezultaty. Sprzęt nie usuwa dobrze bardziej uporczywych plam na podłodze.

 

 

 

 

4. Odkurzacz Samsung R20J9040WG Powerbot Cyclone Force

 

Kolejnym modelem prezentowanym w naszym zestawieniu jest Samsung Powerbot VR20J9040WG. Sprzęt sprawdza się zarówno na twardych podłogach, jak i dywanach, dzięki swojej dużej mocy ssącej. Urządzenie wyposażone zostało w czujnik, który pozwala na zlokalizowanie małych przedmiotów na drodze. Ponadto odkurzacz jest w stanie zlokalizować narożnik, który sprząta bardzo dokładnie.

Sprzęt wyposażony jest w kamerę cyfrową, która pomaga w stworzeniu mapy mieszkania. To pozwala na dokładne sprzątnięcie całej powierzchni. Produkt ten steruje się poprzez WIFI. Model ma do dyspozycji 5 programów sprzątania. Szczotka sprzątająca ma szerokość 31,1 cm.

Pojemność zbiornika na kurz wynosi 0,7 l. Duże kółka pozwalają na wjeżdżanie sprzętu na dywan. Przy niskim poziomie baterii model ten kieruje się do bazy dokującej, aby naładować akumulator.

Następnie wraca do sprzątania pokoju. Czas pracy to około 60 min. Natomiast pełne ładowanie trwa 160 min. Użytkownicy twierdzą, że sprzęt dobrze czyści sierść.

Urządzenie Samsung Powerbot VR20J9040WG ma cykloniczny filtr. Wymiary produktu to: 13,5 cm x 37,8 cm. Sprzęt wyposażono w 0,7 l zbiornik na zanieczyszczenia.

 

Zalety

Funkcja Wi-Fi Control: Po zainstalowaniu specjalnej aplikacji na smartfona zyskujemy możliwość zdalnego sterowania odkurzaczem niezależnie od miejsca, w którym przebywamy. Dzięki temu w domu zawsze jest czysto.

Praktyczność: Poza urządzeniem otrzymujemy w zestawie także stację dokującą, do której sprzęt wraca w momencie, gdy akumulator jest bliski rozładowania. Duża liczba czujników skutecznie zapobiega uderzeniom produktu o meble, kwiaty i inne, stojące na podłodze przeszkody.

Szeroka szczotka: Szerokość szczotki sprzątającej wynosi 31,1 cm (ponad 10 cm więcej niż w przypadku większości podobnych urządzeń). To powoduje, że odkurzacz dokładnie sprząta pomieszczenie w krótszym czasie.

 

Wady

Brak funkcji czyszczenia na mokro: Niektórym konsumentom przeszkadza, że odkurzacz nie ma funkcji czyszczenia na mokro, która pozwala pozbyć się z podłóg uporczywych zabrudzeń.

Zbyt duży poziom hałasu: Poziom hałasu generowanego przez sprzęt wynosi 76 dB. Przez to urządzenie może nam przeszkadzać, zwłaszcza gdy uruchomi się w nocy.

 

 

 

 

5. Odkurzacz automatyczny Dirt Devil Spider M607

 

Nasz ranking zamykamy prezentacją modelu Dirt Devil Spider M607. Obudowa tego produktu jest czarno-czerwona. Ten dobry i tani odkurzacz samojezdny przeznaczony jest do czyszczenia zarówno twardych podłóg, jak i dywanów. Urządzenie ma w ofercie 3 programy pracy. Od wybranego trybu zależy, w jaki sposób sprzęt porusza się po podłodze.

Produkt wyposażony jest w czujnik antykolizyjny, który ogranicza jego zniszczenie. Model ten wyposażony jest w zbiornik na nieczystości o pojemności 0,27 l. Dodatkowo informacja o napełnieniu pojemnika wyświetla się na obudowie. Urządzenie charakteryzuje się dużą siłą ssącą.

Sprzęt zasilany jest akumulatorem. Jego pobór energii jest niewielki. Działa przez 60 min. Po rozładowaniu należy odłożyć odkurzacz do bazy, ładowanie trwa około 5 godzin. Wymiary tego modelu to wysokość – 11 cm i średnica – 7 cm. Waga tego urządzenia to 1,5 kg. Użytkownicy doceniają ten sprzęt za szybkość i skuteczność pracy.

Model Dirt Devil Spider M607 to dobry odkurzacz samojezdny do 800 zł o wymiarach: 7,2 cm x 32,4 cm. Sprzęt wyposażono w mikrofiltr, a także 0,27 l zbiornik na kurz.

 

Zalety

Harmonogram sprzątania: Produkt ma funkcję planowania sprzątania, za sprawą której możemy dostosować jego działanie do własnych preferencji.

Wskaźnik zapełnienia zbiornika: Ze względu na to, że odkurzacz wyposażono we wskaźnik zapełnienia zbiornika nie musimy się zastanawiać, kiedy należy opróżnić pojemnik. To bardzo duże udogodnienie, które według wielu użytkowników pozytywnie wpływa na komfort użytkowania odkurzacza.

 

Wady

Brak stacji dokującej: W komplecie nie ma stacji dokującej, do której odkurzacz samodzielnie wraca, gdy akumulator wymaga naładowania. Musimy więc sami pamiętać o konieczności podłączenia urządzenia do ładowarki.

Za mały zbiornik na kurz: W związku z małą pojemnością zbiornika na kurz, trzeba go bardzo często opróżniać. Choć czynność ta nie zajmuje dużo czasu, już po kilku dniach może stać się wyjątkowo uciążliwa.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki odkurzacz samojezdny kupić?

 

Wiele osób przyzna, że odkurzanie nie należy do ich ulubionych czynności. Spowodowane jest to tym, że zabiera to dość dużo czasu. Coraz bardziej zabiegane osoby poszukują różnych nowoczesnych metod, aby zmniejszyć czas potrzeb na dokładne posprzątanie naszych podłóg. Jeśli zaliczasz się do tego grona, na pewno ucieszy Cię informacja, że na rynku istnieją odkurzacze samojezdne, które działają automatycznie. Wystarczy zatem uruchomić urządzenie i zająć się swoimi sprawami. Aby jednak cieszyć się czystą podłogą, niezbędny jest zakup możliwie najlepszego produktu na rynku. Dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik, w którym podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę oraz jaki odkurzacz samojezdny wybrać.

Jak działa takie urządzenie?

Zanim przejdziemy do porad odnośnie kupna sprzętu, warto wiedzieć, w jaki sposób działa taka maszyna. Otóż, modele automatyczne poruszają się za sprawą czujników przestrzennych. Specjalne sensory nawigują maszynę do zabrudzonych miejsc, jednocześnie wyczuwając utrudnienia na drodze. Dzięki temu, nie musisz obawiać się, że produkt spadnie ze schodów lub uderzy z dużą siłą w stojącą na ziemi wazę. Co więcej, wyposażone są one w stację dokującą, gdzie znajduje się port podczerwieni. Nawiguje on przyrząd do miejsca, gdzie będzie mógł naładować akumulatory. Wszystko dzieje się samoczynnie, zatem odkurzacz zawsze będzie gotowy do pracy.

Sprzęty tego typu mogą być używane do sprzątania okruszków, włosów i innych zabrudzeń z parkietów, chodników oraz dywanów o krótkim włosiu. Przed uruchomieniem urządzenia, koniecznie usuń z podłogi kable, zabawki, przedmioty papierowe, ubrania oraz sznurki, gdyż natrafienie na nie może zatrzymać pracę produktu.

 

Sposób sprzątania – jaki odkurzacz samojezdny jest najlepszy?

Pod względem metody odkurzania, urządzenia możemy podzielić na dwa rodzaje. Pierwszym typem są sprzęty, które w czasie pracy odbijają się od napotkanych przeszkód, jak szafki czy nogi stołu. Taki styl sprawia, że maszyna pokonuje kilka razy tę samą powierzchnię, zatem pozwala na dokładniejsze zebranie śmieci. Wiąże się to jednak ze zwiększonym czasem pracy, co może okazać się problematyczne.

Drugi typ odkurzaczy oferuje systematyczny tryb pracy w linii prostej. Za sprawą dobrze zaprogramowanego algorytmu, urządzenie pokonuje trasę tylko raz, dzięki czemu czas pracy jest dość krótki.

 

Efektywność pracy odkurzacza

Maszyny samojezdne są bezprzewodowe, a żywotność ich baterii jest ograniczona. Z tego powodu, przed dokonaniem zakupu powinieneś upewnić się, ile wynosi czas pracy maszyny po pełnym naładowaniu. Wydajne przyrządy są w stanie nieprzerwanie działać przez okres do 1,5 do 2 godzin, co w pełni wystarczy na posprzątanie mieszkania. Zaś okres ich ładowania wynosi do 4 godzin.

Parametr ten jest niezwykle ważny, ponieważ niektóre słabszej jakości modele oferują pracę przez maksymalnie 30 – 40 minut, co nie zawsze wystarczy na uporanie się z zabrudzonymi podłogami.

Warto zastanowić się nad zakupem typu, który posiada funkcję samodzielnego zaprogramowania czasu pracy.

 

System obsługi

Jeśli interesujący Cię odkurzacz samojezdny, ma usprawnić Twoje porządki niezbędne jest, aby posiadał on intuicyjny system pracy. Sprawi to, że po napotkaniu przeszkody urządzenie odbije się od niej albo zmieni tor i będzie kontynuowało pracę. Niestety, niektóre z tych sprzętów mogą uparcie kontynuować uderzanie w napotkane utrudnienie, dopóki je nie przestawisz.

Poza tym, aby zwiększyć komfort obsługi modelu, dobrze aby do zestawu był dołączony pilot, który umożliwi Ci jego szybkie włączenie.

 

Czujniki odpowiadające za wydajne sprzątanie

Aby interesujący Cię produkt był bardziej efektywny, warto bliżej przyjrzeć się czujnikom, jakie on posiada. Najważniejszym z nich jest sensor brudu. Sprawia to, że urządzenie skanuje najbliższą powierzchnię wokół siebie, a następnie intensywnie sprząta znalezione miejsce. Drugim rodzajem czujników, jakie zwiększą wydajność przyrządu to wykrywanie licznych przeszkód.

Dobre modele przy pomocy podczerwieni są w stanie wykryć schody, progi czy nogi mebli, a następnie je wyminąć. Taki dodatek jest bardzo ważny, gdyż pomaga uniknąć wypadku, który mógłby uszkodzić elektronikę. Ostatnim, ciekawym czujnikiem jest sensor zbliżeniowy sprawiający, że maszyna nie odbija się od mebli. Po ich wykryciu omija je.

 

Pojemnik na zabrudzenia

Kupując odkurzacz, zawsze zwracamy uwagę na pojemność zbiornika na odpady. Im jest on większy, tym rzadziej musimy go opróżniać. Niestety, decydując się na zakup modelu samojezdnego, musisz liczyć się z częstym czyszczeniem pojemnika. Wynika to z niewielkich gabarytów urządzenia, które sprawiają, że pojemność zbiornika nie przekracza 0,5 l.

Hałas

Osoby, które decydują się na zakup sprzętów samojezdnych, zazwyczaj robią to, gdyż chcą mieć więcej czasu na relaks. Niestety, odpoczynek jest dość trudny, gdy odkurzacz działa za głośno. Z tego względu, polecamy zwrócenia uwagi na poziom hałasu, który emituje w czasie pracy interesujący Cię produkt. Dobrze, jeśli generowany dźwięk nie przekracza 60 dB lub maksymalnie 65 dB.

 

Filtry

Decydując się na zakup odkurzacza, warto zwrócić uwagę, czy posiada on specjalny filtr HEPA lub EPA. Sprawiają one, że przyrząd oczyszcza podłogę oraz powietrze nie tylko z kurzu, ale również bakterii i grzybów. Na takie rozwiązania szczególną uwagę powinni zwrócić alergicy.

 

Odkurzacze samojezdne w dobrych cenach

Ważnym kryterium, które pozwoli Ci wybrać urządzenie jest jego cena. Pamiętaj jednak, że najważniejsza jest efektywna praca oraz trwała konstrukcja modelu. Bowiem, to właśnie te parametry mają wpływ na efektywne sprzątanie. W zależności od czasu działania naładowanej baterii, sprzęty mogą kosztować od 700 zł do aż 3000 zł.

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Wiktor

September 1, 2022 at 8:43 am

U mnie działa xiaomi ale dość kiepsko odkurza, mało skuteczny jest

Odpowiadać
Zespół SposóbNaCzystość

September 17, 2022 at 10:31 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół SposóbNaCzystość.com

Odpowiadać