Ranking 5 najlepszych odkurzaczy samochodowych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 03.12.21

 

Odkurzacz samochodowy – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Chcesz dowiedzieć się, na które odkurzacze samochodowe warto zwracać uwagę podczas wybierania sprzętu dla siebie? Jesteś w dobrym miejscu. Na tej stronie znajdziesz ranking tego typu produktów, a także poradnik zakupowy. Na liście polecanych urządzeń znalazł się akumulatorowy odkurzacz samochodowy Omna JS609. Jest on lekki i poręczny. Ma on w zestawie kilka wymiennych końcówek i zmywalny filtr HEPA. Do kompletu dołączone jest też praktyczne etui. Wbudowana latarka LED ułatwia dokładne sprzątanie. W zestawieniu znalazł się też odkurzacz samochodowy Black&Decker ADV1200 z długą końcówką szczelinową i szczotkową. Urządzenie jest podłączane do gniazda zapalniczki samochodowej.

5 najlepszych odkurzaczy samochodowych. Opinie w 2021 roku

 

Poniżej znajdziesz przygotowany przez nas ranking odkurzaczy samochodowych. Powstał on po dokładnej analizie rynku. Tworząc go, wzięliśmy pod uwagę przede wszystkim opinie użytkowników. Staraliśmy się wybrać do zestawienia urządzenia w różnych cenach.

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Bezprzewodowy odkurzacz samochodowy ma sporą moc i dobrze radzi sobie z usuwaniem zabrudzeń. Duży otwór ssący pozwala na szybkie sprzątanie. Sprzęt ma odłączany pojemnik na kurz, który można łatwo opróżnić i umyć wodą.

Difetto

Ten model jest zasilany akumulatorowo. Zdarzają się osoby, które twierdzą, że wydajność akumulatora nie jest najlepsza i sprzęt trzeba często ładować.

Conclusione

To jeden z najtańszych modeli na rynku. Przenośny odkurzacz do auta ma moc 120 W. Urządzenie jest dostępne w komplecie z różnymi akcesoriami np. wymiennymi końcówkami i wysokiej jakości filtrem do wielokrotnego użytku. Urządzenie można zasilać z gniazda USB (kabel w zestawie).

Drugi wybór

Pregio

Sprzęt jest mały i lekki. W zestawie znajdują się specjalne końcówki, które bardzo dobrze sprawdzają się do czyszczenia trudno dostępnych miejsc. Odkurzacz samochodowy ma system podwójnej filtracji, dlatego skutecznie oddziela kurz od filtra. Elastyczna rura jest wytrzymała.

Difetto

Trzeba być przygotowanym na to, że urządzenie generuje całkiem duży hałas w trakcie pracy. Wskazują na to niektóre wydawane przez kupujących opinie.

Conclusione

Odkurzacz samochodowy podłącza się do gniazda zapalniczki samochodowej. Długość dołączonego do zestawu przewodu wynosi 5 m. Pojemnik na kurz liczący 610 ml można łatwo odłączyć, opróżnić i wyczyścić. Moc zasysania sprzętu wynosi 12,5 W.

Rozważ też

Pregio

Urządzenie ma wysokiej jakości obudowę, która skutecznie zabezpiecza jego wnętrze. W połączeniu z materiałem Dura Shield gwarantuje skuteczną ochronę przed drganiami. Odkurzacz samochodowy jest też dobrze zabezpieczony przed przegrzaniem i przeciążeniem.

Difetto

Warto mieć świadomość, że urządzenie sprzedawane jest bez akumulatora i ładowarki. Trzeba je dokupić oddzielnie, co wiąże się z ponoszeniem dodatkowych kosztów.

Conclusione

Pojemność zbiornika na kurz wynosi 0,7 l. Sprzęt bez akumulatora waży 1,3 kg. Płaski filtr fałdowy dobrze się sprawdza. Odkurzacz samochodowy umożliwia wygodne sprzątanie nawet w trudno dostępnych miejscach. Łatwo wymienne końcówki ułatwiają sprzątanie niezależnie od warunków. Sprzęt ma uniwersalne przeznaczenie.

 

1. Bezprzewodowy Odkurzacz Samochodowy Omna JS609

 

Omna JS609 to dobry i tani odkurzacz samochodowy, który spełnia oczekiwania wielu właścicieli aut. Urządzenie ma wbudowany akumulator 12,6 V o pojemności 2200 mAh. Wymiary produktu to: 37,5 cm x 12,5 cm x 15,5 cm, a jego waga wynosi 0,85 kg. Akumulatorowy odkurzacz samochodowy ma moc 120 W.

Sprzęt jest dostępny w zestawie z wieloma praktycznymi dodatkami. Kupując ten model, otrzymujesz wymienne końcówki, torbę do przechowywania, filtr HEPA przeznaczony do wielorazowego użytku i wiele więcej. Odkurzacz samochodowy 230V jest łatwy w czyszczeniu. Pojemnik na kurz można łatwo odłączyć i umyć wodą.

Pozytywne opinie dotyczące tego urządzenia potwierdzają, że działa ono tak, jak oczekują kupujący. Konsumenci doceniają atrakcyjny stosunek ceny do jakości wykonania sprzętu, a także jego niewielką wagę.

Omna JS609 to bezprzewodowy odkurzacz samochodowy o mocy 120 W. Siła ssania wynosi 4200 Pa.

 

Zalety

Filtr HEPA: Sprzęt jest dostępny w zestawie z filtrem HEPA gwarantującym dobrą jakość powietrza i przeznaczonym do wielokrotnego użytku.

Spory otwór ssący: Odkurzacz samochodowy ma duży otwór ssący, co przekłada się na lepszą wydajność pracy.

Niewielka waga: Urządzenie waży mniej niż 1 kg, jest poręczne i wygodnie się z niego korzysta.

Dodatkowe akcesoria: Produkt jest dostępny w zestawie z wieloma praktycznymi akcesoriami, do których zaliczyć można m.in. wymienne końcówki o różnej wielkości, elastyczny wąż (37 cm), a także zasilacz sieciowy 230 V.

Wbudowana latarka: Odkurzacz ma wbudowaną latarkę, która ułatwia sprzątnięcie wszystkich zakamarków w aucie.

 

Wady

Wydajność akumulatora: Zdaniem pojedynczych użytkowników wydajność akumulatora mogłaby być większa.

 

 

 

 

2. Odkurzacz Samochodowy Black&Decker ADV1200

 

Polecamy Twojej uwadze odkurzacz samochodowy Black&Decker ADV1200, który umożliwia łatwe utrzymanie czystości w aucie. Działa on po podłączeniu do gniazda zapalniczki samochodowej 12 V. Przewód ma długość 5 m, co gwarantuje odpowiednio wysoki komfort pracy.

Z tym odkurzaczem nawet czyszczenie trudno dostępnych miejsc nie będzie stanowiło wyzwania. Urządzenie ma w zestawie długą końcówkę z szerokim wejściem, a także nasadkę szczotkową i elastyczną rurę. Moc zasysania wynosi 12,5 W. Pojemnik na kurz liczy 610 ml.

Prezentowany odkurzacz samochodowy 12V cieszy się popularnością wśród właścicieli aut. Są oni zadowoleni z tego, że producent dobrze przemyślał sposób wykonania urządzenia. Na uwagę zasługuje m.in. znajdujący się w podstawce uchwyt na przewód zasilający.

Black&Decker ADV1200 to dobry odkurzacz samochodowy z 610 ml zbiornikiem na kurz. Sprzęt jest podłączany do gniazda zapalniczki 12 V.

 

Zalety

Podwójna filtracja: Urządzenie ma system podwójnej filtracji. Funkcja Cyclonic działa w ten sposób, że kurz i drobiny są oddzielane od filtra. To przekłada się na lepszą siłę ssania.

Elastyczna rura: Sprzęt jest dostępny w zestawie z elastyczną rurą, która idealnie sprawdza się podczas czyszczenia trudno dostępnych miejsc.

Zbiornik na kurz: Odkurzacz samochodowy wyposażono w solidnie wykonany zbiornik na kurz o pojemności 610 ml. Na obudowie znajduje się przycisk do zwolnienia mocowania pojemnika, który pozwala na jego sprawne odłączenie.

Przewód zasilający: Użytkownicy doceniają to, że przewód zasilający jest długi i solidnie zrobiony.

 

Wady

Hałas: Według pewnej grupy osób urządzenie generuje stosunkowo duży hałas, co przy dłuższym czasie użytkowania bywa irytujące.

 

 

 

 

3. Bosch Odkurzacz Samochodowy Akumulatorowy Gas 18V-1, 18 V

 

Warto zwrócić uwagę na akumulatorowy odkurzacz samochodowy Bosch Gas 18V-1, 18 V ze zbiornikiem na odpady o pojemności 0,7 l. Maksymalny przepływ powietrza w sprzęcie wynosi 10 l/s, a masa urządzenia bez akumulatora jest równa 1,3 kg. Produkt jest dostępny w zestawie z: Dyszą podłogową, szczelinową, rurami ssącymi i elastycznym wężem.

Bezprzewodowy odkurzacz samochodowy ma wysoką jakość wykonania. Obudowa w połączeniu z odznaczającym się elastycznością materiałem Dura Shield dobrze zabezpiecza przed uszkodzeniami i minimalizuje drgania. Warto dodać, że w sprzęcie zastosowano specjalne systemy chroniące przed przeciążeniem.

Dlaczego konsumenci decydują się zainwestować w ten model? Do tego zachęcają ich pozytywne opinie wydawane na jego temat. Sprzęt jest ceniony za niewielką wagę, łatwość obsługi, a przede wszystkim odpowiednią siłę ssania, co potwierdza przeprowadzony test odkurzaczy samochodowych.

Odkurzacz samochodowy Bosch Gas 18V-1, 18 V ma zbiornik na kurz o pojemności 0,7 l. Urządzenie bez akumulatora waży 1,3 kg.

 

Zalety

Wysoka jakość wykonania: Do produkcji tego sprzętu, a dokładniej obudowy, wykorzystano wytrzymałe tworzywo, a także materiał Dura Shield. Nawet jeśli odkurzacz wyślizgnie Ci się z dłoni na podłogę, nic nie powinno mu się stać.

System ROTATIONAL AIRFLOW: W sprzęcie zastosowano bezworkowy system filtracji. Pojemnik jest łatwy w opróżnianiu i można go myć wodą.

Dysza szczelinowa: Odkurzacz jest dostępny w komplecie ze specjalną dyszą, która pozwala na sprawne odkurzanie nawet bardzo ciasnych miejsc.

 

Wady

Brak akumulatora: W zestawie nie ma akumulatora, więc trzeba dokupić go samodzielnie.

 

 

 

 

4. Bezprzewodowy Odkurzacz do Samochodu Baseus 65W

 

W tym zestawieniu musiał znaleźć się bezprzewodowy odkurzacz do samochodu Baseus 65W dostępny w zestawie z akumulatorem. Na obudowie znajduje się port ładowania USB-C. Napięcie akumulatora to 11,1 V. Waga sprzętu wynosi zaledwie 0,5 kg.

Odkurzacz samochodowy ma kompaktowe wymiary, więc jego przechowywanie nie stanowi problemu nawet w przypadku małego samochodu. Urządzenie wyposażono w dobrej jakości potrójny filtr, który można czyścić wodą. Zbiornik na kurz i pył łatwo się opróżnia.

Model Baseus 65W jest ceniony za kompaktowe wymiary i łatwą obsługę. Użytkownicy w swoich recenzjach zapewniają, że czyszczenie zbiornika nie zajmuje dużo czasu. Jego odłączenie od podstawy przebiega bez problemu.

Bezprzewodowy odkurzacz do samochodu Baseus 65W ma wymiary: 23,2 cm x 6,5 cm x 6,5 cm. Jego waga wynosi 500 g.

 

Zalety

Wydajny filtr: Urządzenie wyposażono w wydajny, 3-częściowy filtr ręczny. Ma on osłonę z odpornego na rdzę metalu. Filtr zatrzymuje nawet najdrobniejszy kurz.

Zajmuje mało miejsca: Odkurzacz samochodowy ma niewielkie wymiary, więc powinien zmieścić się nawet w schowku w samochodzie.

Pokrowiec: W zestawie dostępny jest praktyczny pokrowiec, który umożliwia bezpieczne przechowywanie sprzętu. Odkurzacz jest zabezpieczony przed zarysowaniem.

 

Wady

Mała moc: W pojedynczych opiniach można przeczytać, że sprzęt nie ma wystarczająco dużej mocy, co wydłuża czas sprzątania.

Mało poręczny: Urządzenie nie ma specjalnie wyprofilowanej rączki, dlatego dla części osób jest mało poręczne.

 

 

 

 

5. Odkurzacz Samochodowy Karcher WD 1 Compact Battery 1.198-300.0

 

Z uwagi na to, że opinie o odkurzaczach samochodowych Karcher są bardzo dobre, postanowiliśmy w naszym rankingu uwzględnić sprzęt tego producenta. Mowa o modelu WD 1 Compact Battery 1.198-300.0. Urządzenie jest lekkie i nie generuje dużego hałasu w trakcie pracy.

Ten mocny odkurzacz samochodowy jest przeznaczony do pracy na mokro i na sucho. Można z powodzeniem wykorzystać go nie tylko do sprzątania auta, ale też warsztatu czy garażu. W komplecie jest wydajny filtr kartridżowy. Wymiary modelu to: 31,2 cm x 38,6 cm x 27,9 cm.

Karcher WD 1 Compact Battery 1.198-300.0 to odkurzacz stworzony z myślą o wymagających osobach. Konsumenci, którzy zdecydowali się go kupić, potwierdzają, że moc ssania i wydajność urządzenia są bardzo dobre.

Odkurzacz samochodowy Karcher WD 1 Compact Battery 1.198-300.0 ma moc 230 W. Pojemność zbiornika na kurz wynosi 7 l.

 

Zalety

Filtr kartridżowy: Urządzenie jest dostępne w zestawie z filtrem kartridżowym, który umożliwia pracę zarówno na sucho, jak i na mokro.

Poręczność: Producent dobrze przemyślał konstrukcję obudowy. Odkurzacz ma dobrze wyprofilowaną rączkę, więc łatwo się go przenosi.

 

Wady

Brak baterii w zestawie: Urządzenie jest sprzedawane bez akumulatora w zestawie. Jego zakup to dodatkowy koszt, który trzeba ponieść, aby móc korzystać z odkurzacza.

Waga: W porównaniu z innymi popularnymi na rynku modelami ten sprzęt stosunkowo dużo waży.

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki odkurzacz samochodowy kupić?

 

Wielu kierowców myśląc o odkurzaniu samochodu, czuje niechęć. Często wynika to z tego, że używają do tego słabych urządzeń. Jeśli chcesz, aby sprzątanie samochodu było obowiązkiem, który będziesz wykonywał z większą przyjemnością, na pewno musisz zainwestować w możliwie najlepszy odkurzacz samochodowy. Jak wybrać taki sprzęt? O tym, na co zwracać uwagę podczas zakupów, przeczytasz w tym poradniku.

Sposób zasilania – jaki jest najlepszy odkurzacz samochodowy?

Dostępne na rynku urządzenia występują w różnych wersjach zasilania. Do kupienia są odkurzacze samochodowe zasilane sieciowo. Mają one zazwyczaj kilkumetrowy przewód, który podłącza się do gniazdka. Im jest on dłuższy, tym osoba sprzątająca swoje auto ma zapewnioną większą swobodę ruchów. Samochodowe odkurzacze sieciowe są doceniane za to, że nie trzeba pamiętać o ich ładowaniu, zwykle też mają dużą moc ssania, która jest tak samo intensywna niezależnie od czasu użytkowania. W przypadku odkurzaczy z akumulatorem wraz z rozładowywaniem się baterii może słabnąć ich moc. Niemniej jednak komfort pracy z takim sprzętem jest oceniana bardzo dobrze. Użytkownik ma zapewnioną maksymalną swobodę ruchów, może sięgnąć odkurzaczem niemal w każde miejsce w samochodzie. Sprzątanie auta może też przeprowadzić w dowolnym miejscu, bez względu na to, czy jest w nim dostęp do źródła zasilania czy też nie. Kupując tego typu urządzenie, należy upewnić się, że do zestawu dołączono akumulator, a jeśli nie, kupić go od razu. Warto sprawdzić też, ile czasu ładuje się bateria i jaki czas jej działania przewiduje producent. Niekiedy zdarza się, że odkurzacz pracuje krótko, a ładuje się bardzo długo, co oczywiście zmniejsza zadowolenie z jego zakupu. Nieco inną propozycją są także odkurzacze samochodowe podłączane do gniazda zapalniczki samochodowej 12 V, działające podobnie jak modele sieciowe. Kupując je, trzeba jednak zwrócić dużą uwagę na jakość wykonania przewodu, ponieważ nierzadko jest ona słaba.

 

Moc urządzenia

Zastanawiając się nad tym, jaki odkurzacz samochodowy wybrać, trzeba mieć na uwadze jego parametry techniczne, a dokładniej moc. Im jest ona większa, tym sprzęt efektywniej działa, choć jednocześnie może generować większy hałas. Dostępne w sklepach odkurzacze mają moc zaczynającą się od kilkunastu Wat, a kończąca nawet na kilkuset. Urządzenia zasilane sieciowo mają większą moc niż modele akumulatorowe. Niemniej jednak drugie z wymienionych sprzętów również dobrze sobie radzą z usuwaniem zabrudzeń w samochodzie.

 

Pojemnik na kurz

Odkurzacze samochodowe są wyposażone w pojemniki na kurz, które można odłączyć od podstawy, opróżnić i dokładnie wyczyścić. Dobry sprzęt powinien dawać możliwość szybkiego odłączenia zbiornika, np. po naciśnięciu odpowiedniego przycisku zwalniającego. Pojemność zbiornika powinna wynosić ok. 300 ml wzwyż. Jeśli będzie ona duża, nie będzie konieczności przerywania odkurzania i usuwania zabrudzeń.

 

Wygoda użytkowania

Wiele osób zgadza się ze stwierdzeniem, że najlepsze odkurzacze samochodowe są poręczne i tym samym wygodne w użytkowaniu. Na to wpływa na pewno waga urządzenia, która najlepiej jeśli nie przekracza kilku kilogramów. Dobrze, jeśli odkurzacz samochodowy ma odpowiednio wyprofilowaną rączkę i kompaktowe wymiary. Sprzęt zajmujący niewiele miejsca można przechowywać w swoim samochodzie.

Dodatkowe akcesoria

Odkurzacze sprzedawane w zestawie z wymiennymi nasadkami są doceniane przez użytkowników. Zmieniając ssawkę, możesz odkurzyć np. trudno dostępne miejsca między siedzeniami czy pod nimi. Jeśli decydujesz się na zakup urządzenia zasilanego akumulatorowo, upewnij się, że w zestawie jest bateria i ładowarka, a jeśli ich nie ma, zaplanuj ich równoczesny zakup. Bez tych elementów nie będziesz mógł korzystać ze swojego nowego sprzętu. Przydatnym elementem wyposażenia w przypadku małych odkurzaczy, które można przechowywać w samochodzie, okazuje się też pokrowiec.

 

Odkurzacze samochodowe w dobrych cenach

Ile trzeba zapłacić za dobry odkurzacz do samochodu? Polecane przez konsumentów urządzenie można kupić już nawet za mniej niż 100 zł. Zwykle jednak cena sprzętów wynosi powyżej 100 zł, może sięgać nawet 500 zł zależnie od producenta.

 

 

FAQ

 

P1: Jaką moc powinien mieć odkurzacz samochodowy?

W sklepach dostępne są odkurzacze samochodowe o mocy od kilkunastu do kilkuset W. Mniejszą moc mają modele zasilane akumulatorowo, co ma uzasadnienie. Jeśli wymieniony parametr w przypadku takich urządzeń byłby duży, bateria szybko by się rozładowywała, a praca z urządzeniem okazałaby się mało komfortowa. Oczywiście im moc sprzętu jest większa, tym możesz liczyć na efektywniejszą pracę. Niemniej jednak nawet akumulatorowe odkurzacze samochodowe zdobywają dobre recenzje użytkowników i są polecane innym osobom. Sprawdzony model akumulatorowy pozwala równie skutecznie wyczyścić samochód jak mocniejszy sprzęt podłączany do sieci elektrycznej.

P2: Jak działa odkurzacz samochodowy?

Odkurzacz samochodowy działa w ten sam sposób co zwykły, czyli zasysa kurz i inne zanieczyszczenia do specjalnego pojemnika. Są modele zasilane sieciowo, a także sprzęty z akumulatorem i podłączane do gniazda zapalniczki samochodowej. Urządzenie przeznaczone do sprzątania auta różni się w stosunku do modeli przeznaczonych do domu zwykle tym, że ma mniejsze wymiary i wagę. Jest bardziej poręczne, ale też ma mniejszą moc. Część odkurzaczy samochodowych pozwala na regulację intensywności pracy, choć nie jest to standardem.

 

P3: Gdzie można kupić odkurzacz samochodowy?

Odkurzacze samochodowe można nabyć w sklepach stacjonarnych i online. Druga opcja zakupowa jest o tyle lepsza, że masz dostęp do różnych modeli i wielu sklepów. Ich oferty możesz przeglądać szybko, bez wychodzenia z domu. Jeśli znajdziesz interesujący Cię odkurzacz do samochodu, który będziesz chciał kupić, możesz łatwo sprawdzić, w którym miejscu jest on najtańszy i wybrać najkorzystniejszą ofertę. Jak widać, zakupy przez Internet mają sporo zalet. Niektórzy wolą jednak kupować sprzęty na miejscu, aby móc dopytać sprzedawcę o ważne kwestie. Warto podkreślić, że wiele sklepów działających online oferuje dostęp do bezpłatnego czatu, w którym doświadczeni pracownicy odpowiadają na różne pytania konsumentów.

 

P4: Ile kosztuje odkurzacz samochodowy?

Jeśli chcesz mieć odkurzacz do sprzątania samochodu, wcale nie musisz wydawać bardzo dużo pieniędzy. Najtańszy sprzęt tego typu można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Zazwyczaj jednak cena odkurzaczy samochodowych wynosi powyżej 150 zł (niektóre modele kosztują nawet blisko 500 zł). Koszty zakupu urządzenia w dużej mierze zależą od jego parametrów, a także popularności i renomy producenta. Jeśli odkurzacz samochodowy jest sprzedawany w zestawie z wieloma akcesoriami, zwykle kosztuje więcej niż model, który ma mniej dodatkowych elementów.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ