Ranking 10 najlepszych odkurzaczy samochodowych w 2022

Ostatnio aktualizowane: 01.12.22

 

Odkurzacz samochodowy – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Chcesz dowiedzieć się, na które odkurzacze samochodowe warto zwracać uwagę podczas wybierania sprzętu dla siebie? Jesteś w dobrym miejscu. Na tej stronie znajdziesz ranking tego typu produktów, a także poradnik zakupowy. Na liście polecanych urządzeń znalazł się akumulatorowy odkurzacz samochodowy Omna JS609. Jest on lekki i poręczny. Ma on w zestawie kilka wymiennych końcówek i zmywalny filtr HEPA. Do kompletu dołączone jest też praktyczne etui. Wbudowana latarka LED ułatwia dokładne sprzątanie. W zestawieniu znalazł się też odkurzacz samochodowy Black&Decker ADV1200 z długą końcówką szczelinową i szczotkową. Urządzenie jest podłączane do gniazda zapalniczki samochodowej.

10 najlepszych odkurzaczy samochodowych. Opinie w 2022 roku

 

Poniżej znajdziesz przygotowany przez nas ranking odkurzaczy samochodowych. Powstał on po dokładnej analizie rynku. Tworząc go, wzięliśmy pod uwagę przede wszystkim opinie użytkowników. Staraliśmy się wybrać do zestawienia urządzenia w różnych cenach.

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Bezprzewodowy odkurzacz samochodowy ma sporą moc i dobrze radzi sobie z usuwaniem zabrudzeń. Duży otwór ssący pozwala na szybkie sprzątanie. Sprzęt ma odłączany pojemnik na kurz, który można łatwo opróżnić i umyć wodą.

Difetto

Ten model jest zasilany akumulatorowo. Zdarzają się osoby, które twierdzą, że wydajność akumulatora nie jest najlepsza i sprzęt trzeba często ładować.

Conclusione

To jeden z najtańszych modeli na rynku. Przenośny odkurzacz do auta ma moc 120 W. Urządzenie jest dostępne w komplecie z różnymi akcesoriami np. wymiennymi końcówkami i wysokiej jakości filtrem do wielokrotnego użytku. Urządzenie można zasilać z gniazda USB (kabel w zestawie).

Drugi wybór

Pregio

Sprzęt jest mały i lekki. W zestawie znajdują się specjalne końcówki, które bardzo dobrze sprawdzają się do czyszczenia trudno dostępnych miejsc. Odkurzacz samochodowy ma system podwójnej filtracji, dlatego skutecznie oddziela kurz od filtra. Elastyczna rura jest wytrzymała.

Difetto

Trzeba być przygotowanym na to, że urządzenie generuje całkiem duży hałas w trakcie pracy. Wskazują na to niektóre wydawane przez kupujących opinie.

Conclusione

Odkurzacz samochodowy podłącza się do gniazda zapalniczki samochodowej. Długość dołączonego do zestawu przewodu wynosi 5 m. Pojemnik na kurz liczący 610 ml można łatwo odłączyć, opróżnić i wyczyścić. Moc zasysania sprzętu wynosi 12,5 W.

Rozważ też

Pregio

Urządzenie ma wysokiej jakości obudowę, która skutecznie zabezpiecza jego wnętrze. W połączeniu z materiałem Dura Shield gwarantuje skuteczną ochronę przed drganiami. Odkurzacz samochodowy jest też dobrze zabezpieczony przed przegrzaniem i przeciążeniem.

Difetto

Warto mieć świadomość, że urządzenie sprzedawane jest bez akumulatora i ładowarki. Trzeba je dokupić oddzielnie, co wiąże się z ponoszeniem dodatkowych kosztów.

Conclusione

Pojemność zbiornika na kurz wynosi 0,7 l. Sprzęt bez akumulatora waży 1,3 kg. Płaski filtr fałdowy dobrze się sprawdza. Odkurzacz samochodowy umożliwia wygodne sprzątanie nawet w trudno dostępnych miejscach. Łatwo wymienne końcówki ułatwiają sprzątanie niezależnie od warunków. Sprzęt ma uniwersalne przeznaczenie.

 

 

Odkurzacz samochodowy bezprzewodowy

 

1. Bezprzewodowy Odkurzacz Samochodowy Omna JS609

 

Omna JS609 to dobry i tani odkurzacz samochodowy, który spełnia oczekiwania wielu właścicieli aut. Urządzenie ma wbudowany akumulator 12,6 V o pojemności 2200 mAh. Wymiary produktu to: 37,5 cm x 12,5 cm x 15,5 cm, a jego waga wynosi 0,85 kg. Akumulatorowy odkurzacz samochodowy ma moc 120 W.

Sprzęt jest dostępny w zestawie z wieloma praktycznymi dodatkami. Kupując ten model, otrzymujesz wymienne końcówki, torbę do przechowywania, filtr HEPA przeznaczony do wielorazowego użytku i wiele więcej. Odkurzacz samochodowy 230V jest łatwy w czyszczeniu. Pojemnik na kurz można łatwo odłączyć i umyć wodą.

Pozytywne opinie dotyczące tego urządzenia potwierdzają, że działa ono tak, jak oczekują kupujący. Konsumenci doceniają atrakcyjny stosunek ceny do jakości wykonania sprzętu, a także jego niewielką wagę.

Omna JS609 to bezprzewodowy odkurzacz samochodowy o mocy 120 W. Siła ssania wynosi 4200 Pa.

 

Zalety

Filtr HEPA: Sprzęt jest dostępny w zestawie z filtrem HEPA gwarantującym dobrą jakość powietrza i przeznaczonym do wielokrotnego użytku.

Spory otwór ssący: Odkurzacz samochodowy ma duży otwór ssący, co przekłada się na lepszą wydajność pracy.

Niewielka waga: Urządzenie waży mniej niż 1 kg, jest poręczne i wygodnie się z niego korzysta.

Dodatkowe akcesoria: Produkt jest dostępny w zestawie z wieloma praktycznymi akcesoriami, do których zaliczyć można m.in. wymienne końcówki o różnej wielkości, elastyczny wąż (37 cm), a także zasilacz sieciowy 230 V.

Wbudowana latarka: Odkurzacz ma wbudowaną latarkę, która ułatwia sprzątnięcie wszystkich zakamarków w aucie.

 

Wady

Wydajność akumulatora: Zdaniem pojedynczych użytkowników wydajność akumulatora mogłaby być większa.

 

 

 

 

Odkurzacz Samochodowy Black&Decker

 

2. Odkurzacz Samochodowy Black&Decker ADV1200

 

Polecamy Twojej uwadze odkurzacz samochodowy Black&Decker ADV1200, który umożliwia łatwe utrzymanie czystości w aucie. Działa on po podłączeniu do gniazda zapalniczki samochodowej 12 V. Przewód ma długość 5 m, co gwarantuje odpowiednio wysoki komfort pracy.

Z tym odkurzaczem nawet czyszczenie trudno dostępnych miejsc nie będzie stanowiło wyzwania. Urządzenie ma w zestawie długą końcówkę z szerokim wejściem, a także nasadkę szczotkową i elastyczną rurę. Moc zasysania wynosi 12,5 W. Pojemnik na kurz liczy 610 ml.

Prezentowany odkurzacz samochodowy 12V cieszy się popularnością wśród właścicieli aut. Są oni zadowoleni z tego, że producent dobrze przemyślał sposób wykonania urządzenia. Na uwagę zasługuje m.in. znajdujący się w podstawce uchwyt na przewód zasilający.

Black&Decker ADV1200 to dobry odkurzacz samochodowy z 610 ml zbiornikiem na kurz. Sprzęt jest podłączany do gniazda zapalniczki 12 V.

 

Zalety

Podwójna filtracja: Urządzenie ma system podwójnej filtracji. Funkcja Cyclonic działa w ten sposób, że kurz i drobiny są oddzielane od filtra. To przekłada się na lepszą siłę ssania.

Elastyczna rura: Sprzęt jest dostępny w zestawie z elastyczną rurą, która idealnie sprawdza się podczas czyszczenia trudno dostępnych miejsc.

Zbiornik na kurz: Odkurzacz samochodowy wyposażono w solidnie wykonany zbiornik na kurz o pojemności 610 ml. Na obudowie znajduje się przycisk do zwolnienia mocowania pojemnika, który pozwala na jego sprawne odłączenie.

Przewód zasilający: Użytkownicy doceniają to, że przewód zasilający jest długi i solidnie zrobiony.

 

Wady

Hałas: Według pewnej grupy osób urządzenie generuje stosunkowo duży hałas, co przy dłuższym czasie użytkowania bywa irytujące.

 

 

 

 

Odkurzacz samochodowy Bosch

 

3. Bosch Odkurzacz Samochodowy Akumulatorowy Gas 18V-1, 18 V

 

Warto zwrócić uwagę na akumulatorowy odkurzacz samochodowy Bosch Gas 18V-1, 18 V ze zbiornikiem na odpady o pojemności 0,7 l. Maksymalny przepływ powietrza w sprzęcie wynosi 10 l/s, a masa urządzenia bez akumulatora jest równa 1,3 kg. Produkt jest dostępny w zestawie z: Dyszą podłogową, szczelinową, rurami ssącymi i elastycznym wężem.

Bezprzewodowy odkurzacz samochodowy ma wysoką jakość wykonania. Obudowa w połączeniu z odznaczającym się elastycznością materiałem Dura Shield dobrze zabezpiecza przed uszkodzeniami i minimalizuje drgania. Warto dodać, że w sprzęcie zastosowano specjalne systemy chroniące przed przeciążeniem.

Dlaczego konsumenci decydują się zainwestować w ten model? Do tego zachęcają ich pozytywne opinie wydawane na jego temat. Sprzęt jest ceniony za niewielką wagę, łatwość obsługi, a przede wszystkim odpowiednią siłę ssania, co potwierdza przeprowadzony test odkurzaczy samochodowych.

Odkurzacz samochodowy Bosch Gas 18V-1, 18 V ma zbiornik na kurz o pojemności 0,7 l. Urządzenie bez akumulatora waży 1,3 kg.

 

Zalety

Wysoka jakość wykonania: Do produkcji tego sprzętu, a dokładniej obudowy, wykorzystano wytrzymałe tworzywo, a także materiał Dura Shield. Nawet jeśli odkurzacz wyślizgnie Ci się z dłoni na podłogę, nic nie powinno mu się stać.

System ROTATIONAL AIRFLOW: W sprzęcie zastosowano bezworkowy system filtracji. Pojemnik jest łatwy w opróżnianiu i można go myć wodą.

Dysza szczelinowa: Odkurzacz jest dostępny w komplecie ze specjalną dyszą, która pozwala na sprawne odkurzanie nawet bardzo ciasnych miejsc.

 

Wady

Brak akumulatora: W zestawie nie ma akumulatora, więc trzeba dokupić go samodzielnie.

 

 

 

 

Odkurzacz ręczny samochodowy

 

4. Bezprzewodowy Odkurzacz do Samochodu Baseus 65W

 

W tym zestawieniu musiał znaleźć się bezprzewodowy odkurzacz do samochodu Baseus 65W dostępny w zestawie z akumulatorem. Na obudowie znajduje się port ładowania USB-C. Napięcie akumulatora to 11,1 V. Waga sprzętu wynosi zaledwie 0,5 kg.

Odkurzacz samochodowy ma kompaktowe wymiary, więc jego przechowywanie nie stanowi problemu nawet w przypadku małego samochodu. Urządzenie wyposażono w dobrej jakości potrójny filtr, który można czyścić wodą. Zbiornik na kurz i pył łatwo się opróżnia.

Model Baseus 65W jest ceniony za kompaktowe wymiary i łatwą obsługę. Użytkownicy w swoich recenzjach zapewniają, że czyszczenie zbiornika nie zajmuje dużo czasu. Jego odłączenie od podstawy przebiega bez problemu.

Bezprzewodowy odkurzacz do samochodu Baseus 65W ma wymiary: 23,2 cm x 6,5 cm x 6,5 cm. Jego waga wynosi 500 g.

 

Zalety

Wydajny filtr: Urządzenie wyposażono w wydajny, 3-częściowy filtr ręczny. Ma on osłonę z odpornego na rdzę metalu. Filtr zatrzymuje nawet najdrobniejszy kurz.

Zajmuje mało miejsca: Odkurzacz samochodowy ma niewielkie wymiary, więc powinien zmieścić się nawet w schowku w samochodzie.

Pokrowiec: W zestawie dostępny jest praktyczny pokrowiec, który umożliwia bezpieczne przechowywanie sprzętu. Odkurzacz jest zabezpieczony przed zarysowaniem.

 

Wady

Mała moc: W pojedynczych opiniach można przeczytać, że sprzęt nie ma wystarczająco dużej mocy, co wydłuża czas sprzątania.

Mało poręczny: Urządzenie nie ma specjalnie wyprofilowanej rączki, dlatego dla części osób jest mało poręczne.

 

 

 

 

Odkurzacz Samochodowy Karcher

 

5. Odkurzacz Samochodowy Karcher WD 1 Compact Battery 1.198-300.0

 

Z uwagi na to, że opinie o odkurzaczach samochodowych Karcher są bardzo dobre, postanowiliśmy w naszym rankingu uwzględnić sprzęt tego producenta. Mowa o modelu WD 1 Compact Battery 1.198-300.0. Urządzenie jest lekkie i nie generuje dużego hałasu w trakcie pracy.

Ten mocny odkurzacz samochodowy jest przeznaczony do pracy na mokro i na sucho. Można z powodzeniem wykorzystać go nie tylko do sprzątania auta, ale też warsztatu czy garażu. W komplecie jest wydajny filtr kartridżowy. Wymiary modelu to: 31,2 cm x 38,6 cm x 27,9 cm.

Karcher WD 1 Compact Battery 1.198-300.0 to odkurzacz stworzony z myślą o wymagających osobach. Konsumenci, którzy zdecydowali się go kupić, potwierdzają, że moc ssania i wydajność urządzenia są bardzo dobre.

Odkurzacz samochodowy Karcher WD 1 Compact Battery 1.198-300.0 ma moc 230 W. Pojemność zbiornika na kurz wynosi 7 l.

 

Zalety

Filtr kartridżowy: Urządzenie jest dostępne w zestawie z filtrem kartridżowym, który umożliwia pracę zarówno na sucho, jak i na mokro.

Poręczność: Producent dobrze przemyślał konstrukcję obudowy. Odkurzacz ma dobrze wyprofilowaną rączkę, więc łatwo się go przenosi.

 

Wady

Brak baterii w zestawie: Urządzenie jest sprzedawane bez akumulatora w zestawie. Jego zakup to dodatkowy koszt, który trzeba ponieść, aby móc korzystać z odkurzacza.

Waga: W porównaniu z innymi popularnymi na rynku modelami ten sprzęt stosunkowo dużo waży.

 

 

 

 

Mocny odkurzacz samochodowy

 

6. Odkurzacz samochodowy Sthor 82970

 

Odkurzacz samochodowy Sthor 82970 to model o mocy 100W i wytwarzanym podciśnieniu 5,5 kPa, co przekłada się na siłę ciągu, która według użytkowników jest wystarczająca, aby wciągnąć wszystkie śmieci, w tym piasek, zalegający w aucie. Ten mocny odkurzacz samochodowy może pracować na jednym ładowaniu do 15 – 18 minut, co wystarcza na jednorazowe wysprzątanie auta.

Tak długą pracę odkurzacz zawdzięcza 3 bateriom litowo-jonowym o łącznej pojemności 2600mAh. Wśród dołączonych akcesoriów znajdziemy szereg szczotek: Turbo szczotkę, szczotkę owalną i szczotkę szczelinową, a także wąż elastyczny 65 cm zwiększający zasięg sprzątania.

Wymiary odkurzacza wynoszą 35,5 x 9 x 12,5, jego waga to 0,88 kg. Do pełnego naładowania baterii trzeba 5 – 6 godzin. Odkurzacz samochodowy Sthor 82970 charakteryzuje się mocnym ciągiem i jest w stanie na jednym ładowaniu posprzątać całe auto.

 

Zalety

Wyposażenie: Wraz z odkurzaczem wyposażonym w akumulatory użytkownik dostaje 2 szczotki: Turbo do większych płaskich powierzchni, szczotkę owalną z długim włosiem przydatna do oczyszczania otworów wentylacyjnych, schowków i innych miejsc oraz szczelinową szczotkę do trudno dostępnych miejsc. Zasięg sprzętu zwiększa elastyczna rura 65 cm. 

Metalowy filtr HEPA: Fakt wykonania filtru z metalu sprawia, że do oczyszczenia go wystarczy spłukać go wodą. Dzięki takiej budowie można odkurzaczem zassać również niewielkie ilości wody, bo ta nie dostanie się do silnika. Filtr skutecznie zapobiega wydostawaniu się bakterii i roztoczy na zewnątrz. 

Wysoka moc ssania: Odkurzacz wyposażony w wydajny akumulator Li-Ion 2600mAh i moc ssania na poziomie 5500Pa poradzi sobie ze sprzątnięciem wszystkich nieczystości zalegających w samochodzie. 

Port USB: Producent udostępnia ładowanie sprzętu za pomocą portu USB, to wygodne rozwiązanie.

 

Wady

Długi okres ładowania: Czas ładowania wynosi 5-6 godzin, w tym czasie odkurzacz leży bezczynnie, bo w trakcie ładowania nie można nim sprzątać.

Zabezpieczenie przeciw przeładowaniem: Producent zaleca natychmiast po naładowaniu sprzętu odłączyć go od sieci, bo nie został on wyposażony w zabezpieczenie przed przeładowaniem. Brak odłączenia grozi uszkodzeniem sprzętu, a nawet pożarem. 

 

 

 

Odkurzacz piorący samochodowy

 

7. Odkurzacz samochodowy do auta 12V 100W

 

Odkurzacz samochodowy do auta 12V 100W  to niewielki sprzęt o wymiarach 22 x 22 x 25 cm i wadze 848 g. Te niewielkie wymiary czynią ze sprzętu bardzo poręczne narzędzie sprzątające. Dla wygody na obudowie umieszczono praktyczną rączkę do utrzymywania odkurzacza w żądanym miejscu, a także wyłącznik on/off.

Ze względu na swoją budowę i fakt, że jest to sprzęt bezworkowy odkurzacz może sprzątać mokre dywaniki i zasysać wodę w nich zalegającą, lub celowo wprowadzoną z detergentem piorącym. Odkurzacz piorący samochodowy jest zasilany z gniazda zapalniczki 12 V i dołączono do niego przewód zasilający o długości 2,8 m, a także kilka końcówek pozwalających na precyzyjne sprzątanie różnych powierzchni. 

Odkurzacz samochodowy do auta 12V 100W  jest niewielki i poręczny, zasila się go z gniazda zapalniczki samochodowej. 

 

Zalety

Niewielkie wymiary: Dzięki temu, że wymiary odkurzacza to zaledwie 22 x 22 x 25 cm, a waga 848 g, użytkownikowi nie sprawia trudności manewrowanie nim w ciasnych przestrzeniach samochodu. 

Duży zasięg: Na zasięg sprzątania wpływa dołączony długi przewód zasilający 2,8 m i dołączony 1 m przewód ssący. Dzięki nim bez problemu dotrze się do każdego zakamarka nawet dużego auta.

Filtr: Odkurzacz ma wbudowany przeciwpyłowy filtr o wielokrotnym użyciu. Filtr zabrudzony wystarczy wyprać i ponownie umieścić w odkurzaczu. 

3 końcówki sprzątające: Do sprzętu dołączono szeroką szczotkę oraz wąską, a także końcówkę do nadmuchiwania materacy i piłek. 

 

Wady

Funkcja piorąca: Tak naprawdę odkurzacz nie spełnia funkcji piorącej, jedynie ma możliwość wciągnąć wodę z wcześniej wypranego w inny sposób dywanika. 

 

 

 

 

Odkurzacz samochodowy 12V

 

8. Odkurzacz Samochodowy EinParts Automotive z Kompresorem HEPA

 

Odkurzacz samochodowy EinParts Automotive z kompresorem HEPA jest zasilany dzięki podłączeniu go do gniazda samochodowej zapalniczki. A podłącza się go do tego gniazda 4,2 m przewodem pozwalającym na swobodę użytkowania. Moc sprzętu wynosi 120 W, wytwarza on ciśnienie o wartości 150 PSI, a podczas sprzątania generuje przepływ powietrza na poziomie 30 LPM.

W zestawie znajdują się 2 szczotki – jedna szersza z włosiem, druga – szczelinówka, a także wężyk do nadmuchiwania piłek i materacy. Odkurzacz samochodowy 12V wyposażono też w filtr HEPA wielokrotnego użytku i lampkę LED umieszczoną z przodu, ułatwiającą dostrzeżenie zabrudzeń. Wymiary sprzętu wynoszą 39 x 11,5 x 12,5 cm.

Odkurzacz samochodowy EinParts Automotive z kompresorem HEPA posłuży nie tylko do oczyszczania samochodu, za sprawą wyposażenia go w kompresor napompujemy za jego pomocą piłki i materace. 

 

Zalety

Moc: Odkurzacz charakteryzuje moc 120 W, to więcej, niż ma większość podręcznych odkurzaczy samochodowych. dzięki tej mocy można liczyć na dokładnie sprzątanie wnętrza. 

2 w 1: Sprzęt, to urządzenie 2 w 1. Obok sprzątania wnętrza samochodu oferuje możliwość nadmuchania materaca lub piłki. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu go w kompresor.

Filtr HEPA: Zamontowany w urządzeniu filtr HEPA jest wielorazowego użytku. Po skończonym sprzątaniu wystarczy go spłukać pod bieżącą wodą, aby był gotowy do kolejnej filtracji. 

Przewód zasilający: Sprzęt wyposażono w 4,2 m przewód zasilający podłączany do gniazda zapalniczki samochodowej. Dzięki niemu można dokonać sprzątania nawet bardzo dużego samochodu. 

 

Wady

Skuteczność sprzątania: Odkurzacz nie sprawdzi się jako sprzęt do generalnych porządków. W tym celu trzeba użyć mocniejszego i sprawniejszego sprzętu. Opisywany może pełnić funkcje pomocnicze wyłącznie. 

 

 

 

 

Odkurzacz samochodowy Makita

 

9. Odkurzacz samochodowy Makita DCL182ZB

 

Odkurzacz samochodowy Makita DCL182ZB zda egzamin nie tylko jako sprzęt do sprzątania samochodów, ale też może być przydatny w domu. Ten czarno-turkusowy odkurzacz samochodowy Makita ma 2 biegi o różnej sile zasysania nieczystości i można w nim używać zarówno papierowych, jak i tekstylnych worków na śmieci.

Na wyposażenie standardowe składa się ssawka do podłóg, ssawka szczelinowa, rura ssąca 45 cm i uchwyt na dyszę szczelinową. Producent dołącza też 1 tekstylny worek na śmieci i 5 worków papierowych. Sprzęt waży 1,3 kg, a jego wymiary to 481 x 115 x 151 mm. Na pierwszym biegu sprzęt używa mocy 11 W, na drugim 30 W. 

Odkurzacz samochodowy Makita DCL182ZB jest przystosowany do pracy z akumulatorami Li-ion o mocy od 1,5 do 6,0 Ah.

 

Zalety

Wyłącznik: Sprzęt zaopatrzono w wyłącznik dotykowy, który obsługuje 2 prędkości pracy. Na 1 biegu moc zasysania wynosi 11 W, na drugim 30 W.

Czas pracy: Analogicznie, na każdym z biegów odkurzacz może pracować inną długość czasu na jednym ładowaniu baterii. Pierwszy bieg sprawia, że sprzęt pracuje 40 minut, na drugim biegu będzie to 20 minut.

Zbiornik na nieczystości: Sprzęt zaopatrzono w duży zbiornika na nieczystości wynoszący 500 ml. Do zestawu są także dołączone worki: 1 tekstylny i 5 papierowych. 

 

Wady

Akumulator i ładowarka: Sprzęt jest niestety sprzedawany bez ładowarki i akumulatora. Oba te niezbędne elementy do użytkowania odkurzacza trzeba dokupić osobno. 

 

 

 

 

Odkurzacz samochodowy Xiaomi

 

10. Odkurzacz ręczny Xiaomi Mi Vacuum Mini

 

Odkurzacz ręczny Xiaomi Mi Vacuum mini – model SSXCQ01XY to sprzęt o napięciu znamionowym 10,8 V i mocy 40W. Producent deklaruje moc ssania urządzenia na poziomie 6000Pa. Ten biały odkurzacz samochodowy Xiaomi ma wymiary: Szerokość 55 mm, wysokość 267 mm, grubość 55 mm i waży 500 g.

To sprzęt o innym od tradycyjnego kształcie, bo jest porównywany do niewielkiej butelki – to wyjątkowo kompaktowa konstrukcja. Jednocześnie zaopatrzono go w bezszczotkowy silnik z podwójnym odpowietrznikiem, zmniejszającym straty energii i zwiększającym możliwości ciągu. Dwie dołączone do sprzętu końcówki pozwalają na sprzątanie różnych powierzchni, a możliwość pracy na jednym ładowaniu to 30 minut. 

Odkurzacz ręczny Xiaomi Mi Vacuum Mini sprawdzi się wszędzie tam, gdzie jest potrzebny sprzęt niewielki i kompaktowy. To bardzo nieduży sprzęt, porównywalny kształtem do małej butelki. Jego wymiary to: Szerokość 55 mm, wysokość 267 mm, grubość 55 mm.

 

Zalety

Długi czas pracy: Na jednym ładowaniu akumulator pozwala na pracę w ciągu 30 minut. To dobry wynik tak małego sprzętu. 

USB: Ładowanie sprzętu odbywa się za pomocą przewodu i końcówki typu USB -C, to wygodny sposób dostępny w wielu domach. 

 

Wady

Brak etui: Producent nie przewidział dołączenia etui umożliwiającego wygodne przechowywanie końcówek sprzątających.

 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki odkurzacz samochodowy kupić?

 

Wielu kierowców myśląc o odkurzaniu samochodu, czuje niechęć. Często wynika to z tego, że używają do tego słabych urządzeń. Jeśli chcesz, aby sprzątanie samochodu było obowiązkiem, który będziesz wykonywał z większą przyjemnością, na pewno musisz zainwestować w możliwie najlepszy odkurzacz samochodowy. Jak wybrać taki sprzęt? O tym, na co zwracać uwagę podczas zakupów, przeczytasz w tym poradniku.

Sposób zasilania – jaki jest najlepszy odkurzacz samochodowy?

Dostępne na rynku urządzenia występują w różnych wersjach zasilania. Do kupienia są odkurzacze samochodowe zasilane sieciowo. Mają one zazwyczaj kilkumetrowy przewód, który podłącza się do gniazdka. Im jest on dłuższy, tym osoba sprzątająca swoje auto ma zapewnioną większą swobodę ruchów. Samochodowe odkurzacze sieciowe są doceniane za to, że nie trzeba pamiętać o ich ładowaniu, zwykle też mają dużą moc ssania, która jest tak samo intensywna niezależnie od czasu użytkowania. W przypadku odkurzaczy z akumulatorem wraz z rozładowywaniem się baterii może słabnąć ich moc. Niemniej jednak komfort pracy z takim sprzętem jest oceniana bardzo dobrze. Użytkownik ma zapewnioną maksymalną swobodę ruchów, może sięgnąć odkurzaczem niemal w każde miejsce w samochodzie. Sprzątanie auta może też przeprowadzić w dowolnym miejscu, bez względu na to, czy jest w nim dostęp do źródła zasilania czy też nie. Kupując tego typu urządzenie, należy upewnić się, że do zestawu dołączono akumulator, a jeśli nie, kupić go od razu. Warto sprawdzić też, ile czasu ładuje się bateria i jaki czas jej działania przewiduje producent. Niekiedy zdarza się, że odkurzacz pracuje krótko, a ładuje się bardzo długo, co oczywiście zmniejsza zadowolenie z jego zakupu. Nieco inną propozycją są także odkurzacze samochodowe podłączane do gniazda zapalniczki samochodowej 12 V, działające podobnie jak modele sieciowe. Kupując je, trzeba jednak zwrócić dużą uwagę na jakość wykonania przewodu, ponieważ nierzadko jest ona słaba.

 

Moc urządzenia

Zastanawiając się nad tym, jaki odkurzacz samochodowy wybrać, trzeba mieć na uwadze jego parametry techniczne, a dokładniej moc. Im jest ona większa, tym sprzęt efektywniej działa, choć jednocześnie może generować większy hałas. Dostępne w sklepach odkurzacze mają moc zaczynającą się od kilkunastu Wat, a kończąca nawet na kilkuset. Urządzenia zasilane sieciowo mają większą moc niż modele akumulatorowe. Niemniej jednak drugie z wymienionych sprzętów również dobrze sobie radzą z usuwaniem zabrudzeń w samochodzie.

 

Pojemnik na kurz

Odkurzacze samochodowe są wyposażone w pojemniki na kurz, które można odłączyć od podstawy, opróżnić i dokładnie wyczyścić. Dobry sprzęt powinien dawać możliwość szybkiego odłączenia zbiornika, np. po naciśnięciu odpowiedniego przycisku zwalniającego. Pojemność zbiornika powinna wynosić ok. 300 ml wzwyż. Jeśli będzie ona duża, nie będzie konieczności przerywania odkurzania i usuwania zabrudzeń.

 

Wygoda użytkowania

Wiele osób zgadza się ze stwierdzeniem, że najlepsze odkurzacze samochodowe są poręczne i tym samym wygodne w użytkowaniu. Na to wpływa na pewno waga urządzenia, która najlepiej jeśli nie przekracza kilku kilogramów. Dobrze, jeśli odkurzacz samochodowy ma odpowiednio wyprofilowaną rączkę i kompaktowe wymiary. Sprzęt zajmujący niewiele miejsca można przechowywać w swoim samochodzie.

Dodatkowe akcesoria

Odkurzacze sprzedawane w zestawie z wymiennymi nasadkami są doceniane przez użytkowników. Zmieniając ssawkę, możesz odkurzyć np. trudno dostępne miejsca między siedzeniami czy pod nimi. Jeśli decydujesz się na zakup urządzenia zasilanego akumulatorowo, upewnij się, że w zestawie jest bateria i ładowarka, a jeśli ich nie ma, zaplanuj ich równoczesny zakup. Bez tych elementów nie będziesz mógł korzystać ze swojego nowego sprzętu. Przydatnym elementem wyposażenia w przypadku małych odkurzaczy, które można przechowywać w samochodzie, okazuje się też pokrowiec.

 

Odkurzacze samochodowe w dobrych cenach

Ile trzeba zapłacić za dobry odkurzacz do samochodu? Polecane przez konsumentów urządzenie można kupić już nawet za mniej niż 100 zł. Zwykle jednak cena sprzętów wynosi powyżej 100 zł, może sięgać nawet 500 zł zależnie od producenta.

 

 

FAQ

 

P1: Jaką moc powinien mieć odkurzacz samochodowy?

W sklepach dostępne są odkurzacze samochodowe o mocy od kilkunastu do kilkuset W. Mniejszą moc mają modele zasilane akumulatorowo, co ma uzasadnienie. Jeśli wymieniony parametr w przypadku takich urządzeń byłby duży, bateria szybko by się rozładowywała, a praca z urządzeniem okazałaby się mało komfortowa. Oczywiście im moc sprzętu jest większa, tym możesz liczyć na efektywniejszą pracę. Niemniej jednak nawet akumulatorowe odkurzacze samochodowe zdobywają dobre recenzje użytkowników i są polecane innym osobom. Sprawdzony model akumulatorowy pozwala równie skutecznie wyczyścić samochód jak mocniejszy sprzęt podłączany do sieci elektrycznej.

P2: Jak działa odkurzacz samochodowy?

Odkurzacz samochodowy działa w ten sam sposób co zwykły, czyli zasysa kurz i inne zanieczyszczenia do specjalnego pojemnika. Są modele zasilane sieciowo, a także sprzęty z akumulatorem i podłączane do gniazda zapalniczki samochodowej. Urządzenie przeznaczone do sprzątania auta różni się w stosunku do modeli przeznaczonych do domu zwykle tym, że ma mniejsze wymiary i wagę. Jest bardziej poręczne, ale też ma mniejszą moc. Część odkurzaczy samochodowych pozwala na regulację intensywności pracy, choć nie jest to standardem.

 

P3: Gdzie można kupić odkurzacz samochodowy?

Odkurzacze samochodowe można nabyć w sklepach stacjonarnych i online. Druga opcja zakupowa jest o tyle lepsza, że masz dostęp do różnych modeli i wielu sklepów. Ich oferty możesz przeglądać szybko, bez wychodzenia z domu. Jeśli znajdziesz interesujący Cię odkurzacz do samochodu, który będziesz chciał kupić, możesz łatwo sprawdzić, w którym miejscu jest on najtańszy i wybrać najkorzystniejszą ofertę. Jak widać, zakupy przez Internet mają sporo zalet. Niektórzy wolą jednak kupować sprzęty na miejscu, aby móc dopytać sprzedawcę o ważne kwestie. Warto podkreślić, że wiele sklepów działających online oferuje dostęp do bezpłatnego czatu, w którym doświadczeni pracownicy odpowiadają na różne pytania konsumentów.

 

P4: Ile kosztuje odkurzacz samochodowy?

Jeśli chcesz mieć odkurzacz do sprzątania samochodu, wcale nie musisz wydawać bardzo dużo pieniędzy. Najtańszy sprzęt tego typu można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Zazwyczaj jednak cena odkurzaczy samochodowych wynosi powyżej 150 zł (niektóre modele kosztują nawet blisko 500 zł). Koszty zakupu urządzenia w dużej mierze zależą od jego parametrów, a także popularności i renomy producenta. Jeśli odkurzacz samochodowy jest sprzedawany w zestawie z wieloma akcesoriami, zwykle kosztuje więcej niż model, który ma mniej dodatkowych elementów.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ