Ranking 10 najlepszych odkurzaczy pionowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

 

Odkurzacz pionowy — przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Odkurzacz pionowy to przydatne urządzenie, które sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i podczas generalnych porządków. Model Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10 to model 2w1 pozwalający na odkurzanie i mopowanie. Odkurzacz po pełnym naładowaniu zapewnia 65 minut nieustannej pracy. Wymienne szczotki ułatwiają sprzątanie różnych powierzchni, nie tylko podłóg, ale także dywanów, mebli i sufitów. Trzy tryby pracy dostosowane są do odkurzanej nawierzchni. Inną ciekawą propozycją jest odkurzacz Electrolux PURE Q9 PQ92-ALGS. Dobrze sprawdza się dla alergików, ponieważ usuwa nawet najdrobniejsze pyłki z powietrza i podłóg dzięki technologii UV. A technologia BrushRollCleanTM pozwala na oczyszczenie szczotki z sierści jednym przyciśnięciem dedykowanego przycisku.

10 najlepszych odkurzaczy pionowych. Opinie w 2024 roku

 

Do codziennego sprzątania dobrze sprawdzi się lekki i wygodny odkurzacz pionowy. Niektóre modele mają dodatkowe funkcje mycia podłogi lub filtrowania powietrza. Urządzenia te są łatwe w przechowywaniu, nadają się nawet do małych mieszkań. W naszym rankingu znajdziesz najlepsze odkurzacze pionowe, wybrane na podstawie opinii konsumentów. Spośród polecanych modeli z pewnością wybierzesz odpowiedni dla siebie.

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

To model dwa w jednym pozwalający na odkurzanie podłogi jak i powierzchni stołu. Akumulator sprzętu naładujesz w 4 godziny, co pozwoli pracować przez 65 minut.

Difetto

Dla większości użytkowników waga sprzętu wynosząca 4 kg jest znacząca. Zwłaszcza odczuwa się ją przy używaniu wersji ręcznej, w dłoni trzymamy odkurzacz wraz silnikiem i pojemnikiem na śmieci.

Conclusione

Wymiary odkurzacza wynoszą 214 x 256 x 1286 milimetrów. Przeznaczony jest do dywanów, podłóg twardych oraz wąskich przestrzeni. Skuteczność sprzątania podnosi zainstalowany filtr HEPA.

Drugi wybór

Pregio

Odkurzacz oferuje pracę w trybie Eco wynoszącą 55 minut, a ładowanie akumulatora to tylko 240 minut. System filtracji wspomagany technologią UV usuwa z powietrza 99,9 mikroorganizmów o wielkości od 0,3 do 10 mikrometrów.

Difetto

Ze słów użytkowników wynika, że odkurzacz kiepsko radzi sobie odkurzaniem produktów sypkich rozsypanych na podłodze. Zbiera je co prawda do szczotki, ale po wyłączeniu urządzenia zebrane cząstki wysypują się z niej.

Conclusione

Sprzęt oferuje trzy tryby pracy: Turbo pośredni i mały, ma podświetlenie LED ułatwiające znalezienie zabrudzeń. Do dyspozycji użytkownika jest wskaźnik naładowania baterii. Sterowanie umieszczone jest w rączce.

Rozważ też

Pregio

Odkurzacz Blaupunkt ma elektroszczotkę z mocnym ssaniem i podświetleniem, co pozwala usunąć wszystkie zanieczyszczenia. Dołączone wymienne końcówki ułatwiają sprzątanie różnych powierzchni, dywanów, podłóg, a także mebli. Potrójny system filtracji zatrzymuje nawet bardzo małe cząsteczki zanieczyszczeń i drobnoustrojów.

Difetto

Odkurzacz można zawieszać na dołączonej podstawie, jest ona jednak niestabilna i często zdarza się, że urządzenie z niej spada. Dlatego trzeba inaczej przechowywać odkurzacz.

Conclusione

Codzienne sprzątanie będzie dużo łatwiejsze dzięki odkurzaczowi Blaupunkt. Mocna, wydajna szczotka usuwa wszystkie rodzaje zanieczyszczeń, również duże okruchy z dywanów i twardych podłóg. Podświetlenie ułatwia dostrzeżenie kurzu i zabrudzeń w ciemnych miejscach pod meblami i w kątach. Odkurzacz ma wymienne końcówki, a pojemny zbiornik i mocny akumulator skracają czas poświęcony na sprzątanie.

 

 

Xiaomi odkurzacz pionowy

 

1. Odkurzacz Pionowy Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10

 

Odkurzacz pionowy Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10 to model przeznaczony do czyszczenia dywanów jak i podłóg twardych. Wśród akcesoriów znajdziemy jeden zmywalny mop, inteligentną nasadkę podłogową, elektryczną mini nasadkę, szczotkę 2w1, ścienną stację dokującą oraz akcesorium do operowania w wąskiej przestrzeni. Xiaomi odkurzacz pionowy został wyposażony w dwa tryby pracy i trzy poziomy ssania.

Na uwagę zasługuje inteligentna szczotka podłogowa o wysokim momencie obrotowym. Rozpoznaje ona różne materiały podłogowe i natychmiast dostosowuje w sposób automatyczny przełożenie. Dzięki takim działaniom zużycie energii znacząco się zmniejsza, a odkurzacz jest dłużej sprawny. Odkurzacz oferuje sprzątanie na mokro i na sucho.

Zbiornik na nieczystości wynosi 0,6 l. Pojemnik na wodę zaś zmieści 0,23 litra. W instrukcji tego modelu czytamy, że jego siła ssania to 150 AW, a bateria 3000 7 mAh w trybie Eco pracuje przez 65 minut. Odkurzacz pionowy Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10 to sprzęt bezprzewodowy za pomocą, którego zarówno odkurzysz jak i umyjesz podłogę.

 

Zalety

Odkurzanie i mocowanie: Dzięki umieszczeniu w sprzęcie magnetycznego zbiornika na wodę, jednym ruchem można odkurzyć jak i umyć podłogę. Użytkownikowi pozostaje wybór prędkości przesiąkania wody, którą można dostosować w zależności od czyszczonej powierzchni.

Inteligentna szczotka podłogowa: Szczotka ta, dzięki wykonaniu solidnych żeber w kształcie litery V dobrze radzi sobie z włosami, które nie nawijają się na szczotkę, a zostają wciągnięte do zbiornika na śmieci.

Kolorowy ekran TFT: Ekran TFT wyświetla wszystkie informacje dotyczące aktualnych ustawień, takich jak tryb, poziom mocy, baterii, zapewniając pełną kontrolę nad sprzętem.

Moc ssania: 150 AW mocy ssania oraz silnik 125 000 obr/min zapewniają wydajność porównywalną z tradycyjnym odkurzaczem.

Filtr HEPA: Sprzęt wyposażony w filtr HEPA potrafi odfiltrować pył o wielkości 0.3μm, co sprawia że odfiltrowanych zostaje 99,97% wirusów, bakterii i innych mikroorganizmów.

 

Wady

Waga: Urządzenie waży 4 kg, Jak podają użytkownicy, jest to znacząca waga przy obsłudze odkurzacza. Daje się ona we znaki zwłaszcza przy użytkowaniu jego ręcznej wersji.

 

 

 

 

Odkurzacz pionowy Electrolux

 

2. Odkurzacz Pionowy Electrolux PURE Q9 PQ92-ALGS

 

Odkurzacz pionowy Electrolux PURE Q9 PQ92-ALGS jest zasilany akumulatorowo, a czas działania, po  naładowaniu akumulatora do pełna, wynosi 55 minut. Sprzęt wyposażono w długą i krótką szczotkę szczelinówkę, Elektroszczotkę z miękkim wałkiem oraz małą ssawkę  ze szczotką.

Wymiary ręcznej części odkurzacza to wysokość 47,5 cm, szerokość 12,3 cm oraz długość 11 cm. W wyposażeniu znajdziemy ładowarkę oraz stację dokującą, która nie wymaga montażu na ścianie. Opinie o tych odkurzaczach pionowych przekazują, że pracuje on cicho, a w instrukcji czytamy że poziom hałasu wynosi 73 decybele.

Sprzęt pracuje w trzech trybach pracy: Turbo, pośrednim oraz małym, zaopatrzono go w cyklonowy filtr zmywalny oraz pojemnik na nieczystości wielkości 0,3 l. Odkurzacz pionowy Electrolux PURE Q9 PQ92-ALGS sprawdza się u wielu użytkowników ze względu na dużą moc i skuteczność sprzątanie.

 

Zalety

Czyszczenie szczotki: Technologia BrushRollCleanTM dostępna tylko w odkurzaczach Electrolux sprawia, że za przyciśnięciem jednego przycisku oczyścisz szczotkę z wszelkich włókien i włosów.

Technologia UV: Odkurzacz pionowy Electrolux wyposażono w lampę UV która rozprawia się z mikroorganizmami usuwając 99,9% cząsteczek zawierających się w wielkościach 0,3 µm-10 µm.

Pełna moc odkurzania: Odkurzacz do końca pracy, niezależnie od stopnia naładowania akumulatora, zachowuje pełną moc odkurzania. W przypadku wyładowania akumulatora całkowicie, po prostu wyłącza się.

Czas ładowania: Czas ładowania dołączonego akumulatora wynosi zaledwie 240 minut pozwala to na 55 minut nieprzerwanej pracy w trybie Eco.

Bogate wyposażenie: Wraz z urządzeniem klient otrzymuje delikatną ssawkę z pluszem, elektroszczotkę, szczotkę Electrolux Bed Pro z promieniami UV, ssawkę szczelinową, szczotkę do kurzu, stację dokującą oraz akumulator.

 

Wady

Produkty sypkie: Jak przekazują użytkownicy tego produktu, nie radzi on sobie zbyt dobrze ze sprzątaniem takich elementów jak rozsypany żwirek, piasek, kasza i innymi produktami sypkimi. Zbierają się one w szczotce, a po wyłączeniu odkurzacza z niej wysypują.

 

 

 

 

Odkurzacz pionowy bezprzewodowy

 

3. Odkurzacz Pionowy Blaupunkt VCH601

 

Funkcjonalny odkurzacz pionowy Blaupunkt VCH601 sprawdzi się w każdym domu i mieszkaniu. Zasilany jest akumulatorem litowym, który po pełnym naładowaniu może pracować bez przerwy przez 45 minut. Bezprzewodowy odkurzacz pionowy ma uniwersalną ssawkę, która sprawdzi się na wszystkich powierzchniach. Specjalna elektroszczotka poradzi sobie nawet z bardzo trudnymi zabrudzeniami. Dodatkowe oświetlenie LED zapewnia dokładne czyszczenie powierzchni, również pod meblami.

Odkurzacz Blaupunkt ma w zestawie wymienne końcówki. Umożliwia to wygodne czyszczenie nie tylko podłóg, ale również mebli, a nawet sufitów. Zanieczyszczenia zbierane są w zbiorniku o pojemności 0,6 l. Pojemnik łatwo się opróżnia, jest lekki i wytrzymały, podobnie jak cały odkurzacz. Wydajne czyszczenie zapewnia wymienny filtr HEPA, a także system potrójnego filtrowania. Dobry i tani odkurzacz pionowy Blaupunkt ma również odłączany moduł to odkurzania ręcznego.

Konsumenci są zadowoleni z wyboru odkurzacza Blaupunkt. Jest łatwy w obsłudze i skutecznie pochłania wszystkie zanieczyszczenia. System potrójnej filtracji zapewnia czyste powietrze w pomieszczeniu. Przeglądając odkurzacze pionowe w dobrych cenach, warto zwrócić uwagę na model Blaupunkt.

Odkurzacz pionowy Blaupunkt VCH601 ma akumulator o napięciu 22,2 V, co zapewnia dużą siłę ssania, odpowiednią do zbierania nawet dużych zanieczyszczeń. Lekka konstrukcja zapewnia komfort użytkowania — odkurzacz waży jedynie 2,2 kg.

 

Zalety

Elektroszczotka: Uniwersalna ssawka z elektroszczotką i oświetleniem LED zapewnia dokładne sprzątanie całego pomieszczenia.

Wymienne końcówki: Po zdjęciu elektroszczotki można wykorzystać jedną z dołączonych końcówek do sprzątania trudno dostępnych powierzchni, mebli, czy sufitów.

Pojemny zbiornik: W górnej części odkurzacza znajduje się pojemny zbiornik, który po napełnieniu można łatwo opróżnić.

Potrójny system filtracji: Wymienny filtr HEPA oraz potrójny system filtracji zapewniają dokładne oczyszczanie powietrza z drobnoustrojów i bakterii, co przydaje się szczególnie osobom z alergiami.

 

Wady

Podstawa do zawieszania: Dołączona do zestawu podstawa do zawieszania jest niestabilna i nie utrzymuje dobrze odkurzacza.

 

 

 

 

Odkurzacz pionowy Bosch

 

4. Odkurzacz Pionowy Bosch BBHF214G

 

Szukając dobrego odkurzacza pionowego, warto rozważyć zakup modelu Bosch BBHF214G. Wyposażono go w elektroszczotkę AllFloor, która nadaje się do wszystkich powierzchni, od parkietów po dywany. Znajdujący się w niej wałek obrotowy można łatwo wyjąć i szybko wyczyścić. Odkurzacz pionowy Bosch jest wygodny w przechowywaniu. Można postawić go w dowolnym miejscu, we wnęce, a nawet w szafie. Jeśli chcesz go naładować, wystarczy przenieść go tak, aby stał obok gniazdka. Odkurzacz ma konstrukcję 2w1. Z dużego urządzenia można odpiąć poręczny moduł.

Odkurzacz pionowy Bosch po pełnym naładowaniu może pracować nieprzerwanie przez ponad 30 minut. Moc ssania można dowolnie regulować, dopasowując ją do rodzaju podłoża. Wyższe ustawienia dobrze sprawdzają się na dywanach i wykładzinach, a niższe na parkietach. Przegub szczotki jest elastyczny, co umożliwia dotarcie w każde miejsce, nawet pod meblami. Odkurzacz jest łatwy w obsłudze i wydajny, dzięki cyklonowemu przepływowi powietrza.

Użytkownicy, którzy zastanawiali się, jaki odkurzacz pionowy wybrać, zdecydowali się na model Bosch i są zadowoleni z zakupu. Polecają go innym ze względu na łatwość obsługi, uniwersalną szczotkę i elastyczny przegub. Odkurzacz jest łatwy w obsłudze i zapewnia dokładne usunięcie zanieczyszczeń.

Odkurzacz pionowy Bosch BBHF214G jest lekki, waży 2,4 kg, co znacznie ułatwia sprzątanie. Napięcie akumulatora wynosi 14,4 V, więc można szybko i skutecznie odkurzyć różne powierzchnie.

 

Zalety

Uniwersalna elektroszczotka: Jedna szczotka umożliwia odkurzenie różnych powierzchni, zarówno dywanów, jak i parkietów i płytek.

Łatwe czyszczenie: Wałek obrotowy w szczotce można szybko i bez problemu wyjąć oraz wyczyścić z kurzu i zanieczyszczeń.

Konstrukcja 2w1: Od głównego odkurzacza można odłączyć moduł ręczny, który umożliwia sprzątanie trudno dostępnych miejsc.

Wolnostojąca konstrukcja: Odkurzacz można odstawić w dowolne miejsce, w każdą wnękę, czy nawet do szafy. W rezultacie nie zajmuje miejsca w pomieszczeniu i można go ukryć przed gośćmi.

 

Wady

Brak rury teleskopowej: Odkurzacz ma stałą konstrukcję, nie zawiera rury teleskopowej, co dla wysokich użytkowników jest dużą wadą.

 

 

 

 

Philips odkurzacz pionowy

 

5. Odkurzacz Pionowy Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6409/01

 

Wśród polecanych przez użytkowników odkurzaczy pionowych warto zwrócić uwagę na model Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6409/01. Jest wielofunkcyjny, nie tylko odkurza, ale także myje podłogi. W zestawie oprócz uniwersalnej szczotki znajdują się również wkładki z mikrofibry oraz przeznaczony na nie uchwyt. Odkurzacz pionowy Philips ma odłączany zbiornik na wodę, do którego można wlać również delikatne detergenty. Wystarcza on na umycie pomieszczenia o powierzchni 50 m2. W konstrukcji znajduje się pojemnik na zanieczyszczenia, łatwy w opróżnianiu i myciu.

Odkurzacz pionowy Philips wyposażono dodatkowo w mini szczotkę turbo, która pozwala oczyścić tapicerowane meble i dywany z sierści zwierząt. Do twardych podłóg przeznaczona jest specjalna nasadka TriActive Turbo. Pochłania ona nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia. Możliwość odkurzenia i umycia podłóg jednym sprzętem sprawia, że model Philips jest chętnie wybierany przez konsumentów. Z tego powodu uwzględnia go ranking odkurzaczy pionowych.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem odkurzacza Philips, inni użytkownicy są z niego zadowoleni. Jest łatwy w obsłudze i wielofunkcyjny — zarówno myje, jak i odkurza. Dołączone do zestawu szczotki pozwalają usunąć nawet uporczywe zabrudzenia, między innymi sierść zwierząt.

Odkurzacz pionowy Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6409/01 ma wytrzymały akumulator litowo-jonowy o napięciu 25,2 V. Zapewnia to wystarczająco dużą siłę ssania do usunięcia zanieczyszczeń z każdej powierzchni. Z głównej konstrukcji można odłączyć mały odkurzacz ręczny, który dotrze nawet w trudno dostępne miejsca.

 

Zalety

Odkurzacz 3w1: Z konstrukcji pionowego odkurzacza można odłączyć model do odkurzania ręcznego. Po nałożeniu specjalnych nasadek możliwe jest także mycie podłogi wodą z detergentem.

Dodatkowe szczotki: Znajdująca się w zestawie szczotka turbo ze specjalną nakładką umożliwia łatwe oczyszczenie mebli i dywanów z sierści zwierząt.

Duża moc ssania: Odkurzacz ma akumulator, który zapewnia dużą moc ssania, a tym samym skuteczne odkurzanie każdej powierzchni, również dywanów i wykładzin.

 

Wady

Częste czyszczenie filtrów: Umieszczone w odkurzaczu filtry łatwo się zapychają, przez co trzeba je często czyścić.

 

 

 

 

Dyson odkurzacz pionowy

 

6. Odkurzacz Pionowy Dyson V8 Absolute

 

Efektywne sprzątanie zapewni Ci odkurzacz pionowy Dyson V8 Absolute. W zestawie znajdują się wymienne końcówki, między innymi elektroszczotka, końcówka do szczelin lub z miękkim zakończeniem. Specjalny wałek jest pokryty nylonową tkaniną oraz zawiera antystatyczne włókna węglowe. W efekcie zbiera zarówno duże zanieczyszczenia, jak i drobinki kurzu i drobnoustroje. Odkurzacz dobrze sprawdza się również do czyszczenia sierści z dywanów i tapicerowanych mebli. W górnej części konstrukcji znajduje się pojemny zbiornik na zanieczyszczenia, który można opróżnić w łatwy i higieniczny sposób, wystarczy jedynie otworzyć dźwignię.

Odkurzacz pionowy Dyson ma niklowo-kobaltowy akumulator, który po pełnym naładowaniu umożliwia pracę przed 40 minut bez przerwy. Specjalny system dokładnej filtracji zatrzymuje bardzo drobne cząsteczki o średnicy 0,3 mikroma. Odkurzacz sprawdza się do sprzątania różnych powierzchni, w tym sufitów i szczelin. Końcówka z miękką szczotką nadaje się do odkurzania między innymi klawiatury od komputera. Od odkurzacza można odłączyć ręczny moduł, który ułatwia sprzątanie.

Opinie konsumentów na temat odkurzacza pionowego Dyson są najczęściej pozytywne, ponieważ użytkownikom podoba się łatwość obsługi oraz skuteczne sprzątanie. Wymienne szczotki umożliwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc, również na suficie i między meblami.

Odkurzacz pionowy Dyson V8 Absolute ma dwa tryby mocy, dostosowane do różnych podłoży. W zestawie znajduje się stacja dokująca, która ułatwia przechowywanie. Odkurzacz jest lekki, waży 2,6 kg, a sterowany cyfrowo silnik zapewnia wydajną pracę.

 

Zalety

Skuteczne czyszczenie: Elektroszczotka oraz wymienne końcówki dobrze zbierają wszystkie zabrudzenia, również drobinki kurzu, pozostawiając powierzchnię czystą.

Łatwe opróżnianie zbiornika: Zanieczyszczenia zbierane są w zbiorniku, który można łatwo wyczyścić. Wystarczy jedynie nacisnąć dźwignię, trzymając pojemnik nad koszem na śmieci.

Dokładna filtracja: Wydajny system filtrujący zatrzymuje cząsteczki brudu o nawet bardzo małej średnicy.

 

Wady

Głośność pracy: Odkurzacz podczas pracy, szczególnie na najmocniejszych ustawieniach, jest głośny, co przeszkadza użytkownikom.

 

 

 

 

Odkurzacz pionowy z funkcją mycia

 

7. Odkurzacz Myjący Pionowy Vileda JetClean

 

Pionowy odkurzacz myjący pozwoli Ci zaoszczędzić czas, ponieważ posprzątasz całe mieszkanie jednym urządzeniem. Model Vileda JetClean umożliwia zarówno odkurzanie powierzchni, jak i jej mycie i suszenie. Wszystkie te czynności można wykonać w jednym cyklu. Sieciowy odkurzacz pionowy można przesuwać do przodu uruchamia się wtedy funkcja odkurzania na mokro. Jedna część nasadki zbiera zabrudzenia, a druga zmywa podłogę. Przesunięcie odkurzacza do tyłu powoduje zassanie wody z podłoża i osuszenie go. W krótkim czasie można oczyścić pomieszczenie z drobinek kurzu, zanieczyszczeń i nieestetycznych plam.

Przewodowy odkurzacz pionowy dobrze sprawdza się do różnych powierzchni, zarówno drewna, jak i płytek. Rolka czyszcząca z mikrofibry obraca się z prędkością 3000 obr/min. W efekcie usuwa aż 99% zanieczyszczeń. Myjący odkurzacz pionowy ma dwa osobne zbiorniki — na brud oraz na wodę. W rezultacie podłoga myta jest zawsze czystym płynem. Odkurzacz ma system podwójnego filtrowania, dlatego dobrze sprawdza się dla alergików.

Osoby, które zdecydowały się na zakup myjącego odkurzacza pionowego Vileda, są zadowolone z wyboru. Jednoczesne mycie i odkurzanie podłóg pozwala zaoszczędzić czas podczas sprzątania. Odkurzacz pionowy z kablem jest łatwy w obsłudze i dobrze radzi sobie nawet z dużymi zanieczyszczeniami.

Myjący odkurzacz pionowy Vileda JetClean ma moc 400 W, co zapewnia skuteczne usuwanie nawet trudnych zanieczyszczeń. Pojemność zbiornika na czystą wodę to 650 ml, a na brudną 400 ml.

 

Zalety

Oszczędność czasu: Jednoczesne odkurzanie, mycie oraz suszenie podłogi pozwala zaoszczędzić czas podczas sprzątania domu lub mieszkania.

Pojemne zbiorniki: Po napełnieniu pojemnika wodą z detergentem można umyć podłogę o powierzchni do 70 m2.

System filtrowania: Odkurzacz wyposażono w system podwójnego filtrowania, który zatrzymuje nawet bardzo małe drobinki kurzu.

 

Wady

Głośność pracy: Odkurzacz myjący pracuje głośno, co nie podoba się użytkownikom, ponieważ przeszkadza innym domownikom podczas sprzątania.

Nie sprawdza się, gdy w domu są zwierzęta: Odkurzacz nie zbiera dobrze sierści, ponadto filtry szybko się zapychają, dlatego trzeba je często czyścić.

 

 

 

 

Tefal odkurzacz pionowy

 

8. Odkurzacz Pionowy Tefal TY6751WO

 

Warto rozważyć zakup odkurzacza pionowego Tefal TY6751WO, ponieważ jest poręczny i skutecznie usuwa różne zabrudzenia. Konstrukcja 2w1 pozwala na sprzątanie całego mieszkania oraz trudno dostępnych miejsc, czy foteli w samochodzie. Wystarczy jedynie oddzielić moduł do odkurzania ręcznego od reszty odkurzacza. Po pełnym naładowaniu akumulatora można pracować bez przerwy przez 45 minut w trybie minimalnym. Szczotka odkurzacza ma podświetlenie LED, które pozwala dostrzec wszystkie zabrudzenia na podłodze i pod meblami.

Odkurzacz pionowy Tefal ma składaną konstrukcję, co pozwala przechowywać go w każdym, nawet ciasnym miejscu. Wystarczy złożyć uchwyt, a całe urządzenie zmieści się w szafie. Odkurzacz ma zbiornik na zanieczyszczenia o pojemności 0,6 l, który można łatwo i szybko opróżnić, gdy się zapełni. Specjalne zabezpieczenie chroni przed przypadkowym uruchomieniem, gdy w środku nie ma filtra. Odkurzacz jest łatwy w obsłudze i pozwala na komfortowe sprzątanie nawet bardzo dużych mieszkań.

Konsumenci, którzy zastanawiali się, jaki jest najlepszy odkurzacz pionowy, przetestowali model Tefal. Przeszedł on pozytywnie ich testy, dlatego jest chętnie polecany innym użytkownikom. Odkurzacz można przechowywać w dowolnym miejscu, nawet w szafie lub niedużej wnęce. Jest prosty w obsłudze i skutecznie usuwa zanieczyszczenia.

Odkurzacz pionowy Tefal TY6751WO ma akumulator litowo-jonowy o napięciu 21,6 V, co pozwala na skuteczne usuwanie dużych zanieczyszczeń z dywanów i twardych powierzchni. Waga odkurzacza wynosi 2,5 kilograma, dlatego nadaje się do codziennego sprzątania.

 

Zalety

Składana konstrukcja: Odkurzacz dobrze sprawdza się w małych mieszkaniach, na ograniczonej przestrzeni, ponieważ składana konstrukcja umożliwia przechowywanie go w szafie.

Podświetlenie LED: Na szczotce znajduje się dodatkowe podświetlenie LED, które ułatwia dokładne czyszczenie wszystkich zakamarków.

Wytrzymały akumulator: Po pełnym naładowaniu akumulator umożliwia odkurzanie przez 45 minut bez przerwy, co pozwala na posprzątanie całego mieszkania.

 

Wady

Masywny przegub: Przegub łączący szczotkę z konstrukcją odkurzacza jest gruby i masywny, co utrudnia odkurzenie pod niskimi meblami.

Brak wymiennych końcówek: W zestawie z odkurzaczem nie ma wymiennych szczotek i końcówek, na przykład do szczelin lub czyszczenia dywanów z sierści.

 

 

 

 

Odkurzacz pionowy Beko

 

9. Odkurzacz Pionowy Beko VRT82821DV+

 

Często polecanym przez użytkowników odkurzaczem pionowym jest model Beko VRT82821DV+. Nadaje się do sprzątania różnych powierzchni, od podłogi, po tapicerowane meble i zasłony. Konstrukcja 2w1 umożliwia również odkurzanie ręczne mniejszym modułem. Ergonomiczny uchwyt ułatwia manewrowanie szczotką między meblami. Elektroszczotkę wyposażono w podświetlenie LED, które ułatwia dostrzeżenie wszystkich zanieczyszczeń, nawet w ciemnych zakamarkach. Odkurzacz pionowy Beko wykorzystuje technologię PerformCyclone, która zapewnia dużą siłę ssącą.

W zestawie oprócz uniwersalnej szczotki znajduje się również ssawka tapicerska do czyszczenia mebli oraz ssawka szczelinowa. Odkurzacz można powiesić na ścianie, wykorzystując dołączony haczyk. Pojemnik na zanieczyszczenia można łatwo i higienicznie opróżnić, naciskając specjalną dźwignię nad koszem na śmieci. Odkurzacz wyposażono w filtry HEPA, które zatrzymują drobnoustroje i cząsteczki kurzu. Po pełnym naładowaniu akumulatora można pracować nieprzerwanie przez 40 minut.

Opinie osób, które zdecydowały się na zakup odkurzacza pionowego Beko, są pozytywne. Konsumentom podoba się jego design oraz łatwość obsługi. Filtry można łatwo wyczyścić, podobnie jak zbiornik na zanieczyszczenia. Odkurzacz sprawdza się do wszystkich powierzchni, nie tylko do podłóg.

Odkurzacz pionowy Beko VRT82821DV+ ma akumulator litowo-jonowy, który można wyjmować. Jego napięcie wynosi 21,6 V, co zapewnia dużą moc ssania. Wskaźnik stanu akumulatora informuje, kiedy trzeba podłączyć odkurzacz do ładowania.

 

Zalety

Duża siła ssąca: Mocny akumulator oraz technologia PerformCyclone zapewniają dużą siłę ssącą, która pochłania wszystkie zanieczyszczenia z podłoża.

Łatwe czyszczenie: Pojemnik na zanieczyszczenia można prosto i higienicznie opróżnić, wystarczy otworzyć klapę, trzymając zbiornik nad koszem.

 

Wady

Brak turboszczotki: W zestawie nie ma szczotki turbo, która służy do dokładnego czyszczenia dywanów z sierści i włosów.

Głośność pracy: Odkurzacz jest głośny, co nie podoba się użytkownikom. Poziom mocy akustycznej, jaką generuje, oscyluje w okolicach 80 dB.

 

 

 

 

Odkurzacz pionowy Gorenje

 

10. Odkurzacz Pionowy Gorenje SVC216 FGD

 

Wygodny odkurzacz pionowy Gorenje SVC216 FGD dobrze sprawdzi się do codziennego sprzątania. Od głównej konstrukcji można oddzielić mniejszy moduł ręczny, który ułatwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Plastikowy pojemnik na zabrudzenia jest łatwy w czyszczeniu. Odkurzacz po pełnym naładowaniu umożliwia pracę przez 60 minut bez przerwy. Specjalna dioda na obudowie informuje o poziomie rozładowania urządzenia. Odkurzacz ma uniwersalną szczotkę do twardych podłóg i dywanów, a do modułu ręcznego dołączone są dwie dodatkowe końcówki.

Odkurzacz pionowy Gorenje ma dwa kółka zamontowane przy szczotce, które ułatwiają przesuwanie go po podłożu. Z przodu znajdują się diody LED. Pozwalają one na dokładne odkurzenie wszystkich miejsc, również pod meblami. Odkurzacz wyposażono w filtr HEPA, który zatrzymuje drobinki kurzu i bakterie. Składana konstrukcja ułatwia przechowywanie urządzenia. Odkurzacz można schować do szafy lub niedużej wnęki, więc nie zajmuje miejsca w pomieszczeniu.

Konsumenci polecają odkurzacz pionowy Gorenje, ponieważ jest mocny i łatwy w obsłudze. Duża siła ssania zapewnia skuteczne usunięcie z podłoża wszystkich zanieczyszczeń, zarówno dużych okruchów, jak i małych drobinek kurzu. Składana konstrukcja umożliwia przechowywanie odkurzacza w dowolnym miejscu.

Odkurzacz pionowy Gorenje SVC216 FGD ma litowo-jonowy akumulator o napięciu 21,6 V. W efekcie ma dużą siłę ssania i sprawdza się na różnych podłożach. Waga odkurzacza wynosi 2,5 kg.

 

Zalety

Duża siła ssania: Akumulator o dużym napięciu zapewnia odpowiednią siłę ssania do czyszczenia różnych powierzchni, zarówno twardych podłóg, jak i dywanów.

Składana konstrukcja: Odkurzacz ma składaną konstrukcję, co ułatwia jego przechowywanie. Zmieści się on nawet na niskich półkach w szafie.

 

Wady

Częste czyszczenie filtra: Znajdujący się w odkurzaczu filtr przy częstym użytkowaniu szybko się zapycha, co wymaga czyszczenia go.

Brak dodatkowych szczotek: Do zestawu nie dołączono żadnych szczotek, na przykład do sierści lub końcówek szczelinowych, jest tylko jedna, uniwersalna.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki odkurzacz pionowy kupić

 

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się pionowe odkurzacze. Dzieje się tak dlatego, że ich funkcjonalność powoli zaczyna być porównywalna do tradycyjnego odkurzacza, a nawet w niektórych aspektach przewyższa go. Czym więc kierować się wybierając dla siebie pionowy odkurzacz, na jakie aspekty zwracać szczególnie uwagę.

 

Przewodowy czy bezprzewodowy

Pierwsze pytanie na jakie musimy sobie odpowiedzieć jest to, czy chcemy zakupić od odkurzacz przewodowy czy też bezprzewodowy. Przewodowy odkurzacz pozwala na długą nieprzerwaną pracę. Za jego zakupem przemawia to, że mając dużą powierzchnię do sprzątania, nie będziemy musieli sprzątania przerywać z powodu braku zasilania. Jednak mamy tu do czynienia z  plączącym się kablem, na który podczas sprzątania trzeba uważać. Z drugiej strony dobry odkurzacz pionowy oferuje coraz dłuższą pracę na jednym ładowaniu akumulatora. Niejednokrotnie jest to nawet 60 minut pracy. Uwagę jednak należy zwracać na to, w jakim trybie odkurzacz pracuje. Z zasady producenci podają czas pracy na trybie najsłabszym, często niezadowalającym użytkownika z powodu zbyt małej oferowanej mocy ssania. Gdy przyjrzymy się specyfikacji odkurzacza okazuje się, że w trybie turbo zamiast reklamowanych 60 minut, odkurzacz pracuje minut 15. Dlatego czytajmy specyfikację udostępnioną przez producenta, aby nie rozczarować się po zakupie. Dobrą metodą na weryfikację jest test odkurzaczy pionowych, w Internecie są dostępne relacje użytkowników, którzy chcą podzielić się swoją wiedzą na temat zakupionego produktu. 

2w1

Niezaprzeczalną zaletą jaki ma dobry odkurzacz pionowy bezprzewodowy jest jego możliwość wykorzystania jako odkurzacza pionowego do czyszczenia podłogi, jak i jego ręcznej wersji, którą wykorzystujemy do oczyszczenia blatu stołu, fotela, kanapy, innych zakamarków niedostępnych dla dużego odkurzacza.

 

Moc ssąca

To właściwie najważniejszy parametr decydujący o tym czy śmieci będą do odkurzania odkurzacza wciągane czy też nie. Wielu producentów unika podawania tego parametru w dostępnej specyfikacji. Jeśli tak się dzieje zapewne prezentowany odkurzacz nie oferuje dużej mocy ssania i po zakupie prawdopodobnie nie będziemy z niego zadowoleni. Jaką więc moc ssania powinien mieć odkurzacz, który pozwoli na skuteczne sprzątanie? Radzimy, aby nie wybierać modeli które mają moc poniżej 100W. Im moc większa tym lepiej. Najlepszy odkurzacz pionowy, który może nam zastąpić tradycyjny sprzęt powinien mieć moc między 150 a 240W.

 

Akcesoria

Dołączone akcesoria stanowią o sukcesie sprzątania. Ostatnio standardem jest, że do odkurzaczy pionowych dołączane są elektroszczotki. Jest to szczotka napędzana elektrycznie z obrotowym wałkiem, który dodatkowo wpływa na lepsze wciąganie śmieci do wnętrza odkurzacza. Elektroszczotki mogą być uniwersalne, nadające się zarówno do dywanów jak i podłóg twardych, albo z miękkim wałkiem i włosiem elektrostatycznym, które radzą sobie doskonale przy zbieraniu piasku czy włosów. Przydatne również będą inne akcesoria, na przykład często dołączana jest uniwersalna końcówka, sprawdzająca się przy każdym rodzaju podłoża. Do odkurzacza może być również dołączona szczotka ze światłem UV, jest to dobra opcja dla alergików ponieważ lampa UV skutecznie niszczy bakterie i wirusy. Szczotka taka nadaje się do sprzątania kanap i materacy. Kolejną niezbędną szczotką jest szczelinówka. Taka końcówka będzie niezbędna przy odkurzaniu trudno dostępnych miejsc. Do odkurzacza może być dołączona również szczotka płaska, która pozwala wysprzątać powierzchnię pod meblami. Szczotka 2w1 to taka, która sprzątnie powierzchnie delikatne, a także nierówne. Szczotka taka często jest z włosiem.

Bateria

To bardzo ważny element odkurzacza bezprzewodowego. Odpowiednia bateria pozwoli na długą pracę, oraz krótkie ładowanie do pełna. Równie rzadko co moc, podawana jest w instrukcjach obsługi ilość cykli ładowania baterii. Minimum jakie należy przyjąć to 400 cykli. Oczywiście im więcej tym lepiej i jeśli spotkamy się z baterią o żywotności 800 cykli ładowania, nie należy przejść obok niej obojętnie. Nierzadko też odkurzacze są sprzedawane wraz z zapasową baterią. Pozwala to na ładowanie jednej baterii, podczas gdy druga jest w eksploatacji. W przypadku dostawy zapasowej baterii warto sprawdzić jaki jest proces jej wymiany. Istotna będzie również pojemność akumulatora wyrażana w amperogodzinach. Za minimum należy to przyjąć 2500– 3000 Ah. Istotną sprawą będzie również czas ładowania baterii. Są odkurzacze w których naładujesz baterię do pełna w ciągu czterech godzin, a są takie, gdzie na proces ten wystarczą dwie godziny. Równie istotnym elementem będzie sposób podłączania odkurzacza do akumulatora. Na rynku są urządzenia, które mają stacje dokujące i wystarczy po zakończeniu sprzątania odłożyć odkurzacz do stacji dokującej, a są odkurzacze takie, które wymagają ręcznego podłączenia przewodu do ładowania akumulatora. Oczywiście pierwsza wersja jest wygodniejsza w eksploatacji.

 

Dodatkowe elementy

Technologia wykonania odkurzaczy bezprzewodowych bardzo szybko się rozwija. Dlatego też producenci oferują coraz to nowe, technologicznie zaawansowane funkcje. Obecnie produkowane odkurzacze często są wyposażone wyświetlacz, który informuje o dokonanych ustawieniach i stanie pracy sprzętu. Na wyświetlaczu możemy odczytać stan naładowania baterii, tryb pracy, zapełnienie zbiornika na śmieci, i wiele innych informacji. Wśród dodatkowego wyposażenia warto zwrócić uwagę na istnienie skutecznych filtrów. Często producenci pionowych odkurzaczy instalują swoich urządzeniach filtr HEPA skutecznie zatrzymujący mikroorganizmy, oczyszczający skutecznie powietrze. Wśród oferowanych modeli odkurzaczy znajdują się również takie, które mają funkcję mycia. Należy zapoznać się przed zakupem, jak funkcjonuje taki odkurzacz. Najbardziej użytecznym modelem będzie taki, w którym za jednym pociągnięciem zarówno odkurzysz podłogę, jak i ją umyjesz.

 

 

Dodaj komentarz

5 KOMENTARZ

Aleksandra

July 15, 2022 at 9:57 am

Nie rozumiem dlaczego w takich rankingach nie znajduje się Kobold VB100 firmy Vorwerk. Może dlatego, że nie można go kupić w sklepie, tylko u doradcy, tak samo jak ich Thermomixy. Ale jeśli chodzi o funkcjonalność i radzenie sobie z uporczywym brudem, sierścią i alergenami, nie ma sobie równych. U mnie przy psach i dzieciach alergikach ten odkurzacz poradził sobie najlepiej. Choć cena jest dosyć wysoka, to myslę że i tak adekwatna do jakości. Osobiście polecam bardzo

Odpowiadać
Zespół SposóbNaCzystość

July 21, 2022 at 3:23 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół SposóbNaCzystość.com

Odpowiadać
Paula

July 7, 2022 at 10:23 am

Ja osobiście mogę polecić Ariete Lithium Blue 2722 Odkurzacz jest lekki, zwrotny. Dokładnie zbiera zanieczyszczenia i godny polecenia, używany od 2 miesięcy – super

Odpowiadać
Renata

January 16, 2023 at 4:56 pm

Ja z kolei mam Lithium Arancio 2723 i fajnie się sprawdza przy dwóch kotach i dwójce dzieci 😀

Odpowiadać
Zespół SposóbNaCzystość

July 21, 2022 at 3:22 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół SposóbNaCzystość.com

Odpowiadać