Ranking 10 najlepszych odkurzaczy pionowych w 2022

Ostatnio aktualizowane: 15.08.22

 

Odkurzacz pionowy — przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Odkurzacz pionowy to przydatne urządzenie, które sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i podczas generalnych porządków. Model Xiaomi Mi Handheld 1C SKV4106GL jest łatwy w przechowywaniu, ponieważ jego stację ładującą można umieścić na ścianie. Odkurzacz po pełnym naładowaniu zapewnia 60 minut nieustannej pracy. Wymienne szczotki ułatwiają sprzątanie różnych powierzchni, nie tylko podłóg, ale także mebli i sufitów. Trzy tryby pracy dostosowane są do odkurzanej nawierzchni. Inną ciekawą propozycją jest odkurzacz Electrolux Ergorapido EER7ALLRGY. Dobrze sprawdza się dla alergików, ponieważ usuwa nawet najdrobniejsze pyłki z powietrza i podłóg. Elastyczny przegub ułatwia dotarcie we wszystkie miejsca, również pod meble. Odkurzacz dobrze zbiera także sierść zwierząt z kanap i dywanów.

10 najlepszych odkurzaczy pionowych. Opinie w 2022 roku

 

Do codziennego sprzątania dobrze sprawdzi się lekki i wygodny odkurzacz pionowy. Niektóre modele mają dodatkowe funkcje mycia podłogi lub filtrowania powietrza. Urządzenia te są łatwe w przechowywaniu, nadają się nawet do małych mieszkań. W naszym rankingu znajdziesz najlepsze odkurzacze pionowe, wybrane na podstawie opinii konsumentów. Spośród polecanych modeli z pewnością wybierzesz odpowiedni dla siebie.

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Odkurzacz pionowy Xiaomi ma wygodną stację ładującą, którą można zawiesić na ścianie. Ponadto w zestawie znajdują się wymienne szczotki i końcówki, które ułatwiają sprzątanie całego domu. Odkurzacz ma konstrukcję 2w1, co oznacza, że można odłączyć od niego moduł do ręcznego sprzątania. Po pełnym naładowaniu czas pracy odkurzacza to 60 minut.

Difetto

Odkurzacz Xiaomi wyposażono w akumulator, którego nie można wymienić na nowy. Dlatego, gdy ulegnie zniszczeniu, całe urządzenie nie nadaje się już do dalszego użytku.

Conclusione

W każdym domu dobrze sprawdzi się odkurzacz pionowy Xiaomi, który można wykorzystać również w wersji ręcznej do odkurzania samochodu. W zestawie znajduje się wiele końcówek i szczotek, co ułatwia sprzątanie całego domu. Akumulator jest wytrzymały, po pełnym naładowaniu można bez przerwy odkurzać przez godzinę, co wystarcza do pozbycia się kurzu z całego mieszkania.

Drugi wybór

Pregio

Zaletą odkurzacza pionowego Electrolux jest skuteczne oczyszczanie pomieszczenia z pyłków, drobnoustrojów i zanieczyszczeń. Specjalna szczotka usuwa również sierść. Konstrukcja 2w1 umożliwia wykorzystanie mniejszego, ręcznego odkurzacza. Elastyczny przegub ułatwia dotarcie w trudno dostępne miejsca.

Difetto

Wadą odkurzacza Electrolux jest jego głośność pracy. Na hałas skarżą się użytkownicy, ponieważ podczas odkurzania pozostali domownicy nie mogą skupić się na swoich czynnościach.

Conclusione

Dla alergików i osób, które w domu mają zwierzęta, odkurzacz pionowy Electrolux jest dobrym rozwiązaniem. Skutecznie usuwa sierść, rozdrabniając ją na mniejsze kawałki. Pochłania także drobne cząsteczki i filtruje powietrze. Odkurzacz ma elastyczny przegub, który pozwala na dotarcie wszędzie, nawet za meble lub pod kanapy. Konstrukcja 2w1 daje wiele możliwości.

Rozważ też

Pregio

Odkurzacz Blaupunkt ma elektroszczotkę z mocnym ssaniem i podświetleniem, co pozwala usunąć wszystkie zanieczyszczenia. Dołączone wymienne końcówki ułatwiają sprzątanie różnych powierzchni, dywanów, podłóg, a także mebli. Potrójny system filtracji zatrzymuje nawet bardzo małe cząsteczki zanieczyszczeń i drobnoustrojów.

Difetto

Odkurzacz można zawieszać na dołączonej podstawie, jest ona jednak niestabilna i często zdarza się, że urządzenie z niej spada. Dlatego trzeba inaczej przechowywać odkurzacz.

Conclusione

Codzienne sprzątanie będzie dużo łatwiejsze dzięki odkurzaczowi Blaupunkt. Mocna, wydajna szczotka usuwa wszystkie rodzaje zanieczyszczeń, również duże okruchy z dywanów i twardych podłóg. Podświetlenie ułatwia dostrzeżenie kurzu i zabrudzeń w ciemnych miejscach pod meblami i w kątach. Odkurzacz ma wymienne końcówki, a pojemny zbiornik i mocny akumulator skracają czas poświęcony na sprzątanie.

 

 

Xiaomi odkurzacz pionowy

 

1. Odkurzacz Pionowy Xiaomi Mi Handheld 1C SKV4106GL

 

Codzienne sprzątanie będzie dużo łatwiejsze z odkurzaczem pionowym Xiaomi Mi Handheld 1C SKV4106GL. Dobrze nadaje się do małych mieszkań, ponieważ jest łatwy w przechowywaniu. Odkurzacz pionowy Xiaomi umieszcza się w stacji dokującej, która może znajdować się na ścianie, a nawet w szafie. Po pełnym naładowaniu możliwe jest nieprzerwane odkurzanie przez 60 minut. W tym czasie z pewnością posprzątasz całe mieszkanie. Dobry odkurzacz pionowy umożliwia czyszczenie różnych powierzchni. W zestawie znajduje się szczotka do tkanin przeznaczona specjalnie do tapicerowanych mebli, szczotka do podłóg oraz różne końcówki — do sufitów, delikatnych podłoży, czy szczelin.

Odkurzacz pionowy Xiaomi to urządzenie 2w1. Można łatwo zmienić go w odkurzacz ręczny i wyczyścić trudno dostępne miejsca albo tapicerkę foteli w samochodzie. Wszystkie końcówki można łatwo przechowywać w stacji ładującej. Odkurzacz ma 3 poziomy pracy. Do codziennego sprzątania wystarczy tryb energooszczędny, a przy dużych porządkach można wykorzystać tryb max.

Użytkownicy, którzy przeprowadzili test odkurzaczy pionowych, wskazali model Xiaomi jako godny polecenia. Konsumentom podoba się przede wszystkim wysoka jakość wykonania, 3 tryby pracy oraz liczne końcówki. Odkurzacz jest poręczny i funkcjonalny.

Odkurzacz pionowy Xiaomi Mi Handheld 1C SKV4106GL ma wydajne filtry wielorazowego użytku oraz pojemnik na odpady. Moc wejściowa wynosi 400 W, dlatego odkurzacz dobrze sprawdza się nawet na bardzo zabrudzonych powierzchniach.

 

Zalety

Wygodna stacja ładująca: Dołączoną do odkurzacza stację ładującą można zawiesić na ścianie, więc zajmuje mniej miejsca niż wersja stojąca. Ponadto zapewnia miejsce do przechowywania szczotek i końcówek.

Liczne szczotki: W zestawie z odkurzaczem znajdują się liczne szczotki i końcówki do sprzątania różnorodnych powierzchni, od miękkich dywanów po sufity.

Czas pracy: Po pełnym naładowaniu akumulatora możliwe jest odkurzanie bez przerwy przez 60 minut.

Skuteczne filtry: W odkurzaczu znajduje się pięć różnych filtrów, które sprawiają, że urządzenie nadaje się również dla alergików, ponieważ oczyszcza powietrze.

Odkurzacz ręczny: Po odpięciu głównej rury można wykorzystać mały, poręczny odkurzacz do posprzątania trudno dostępnych miejsc.

 

Wady

Niewymienny akumulator: Odkurzacz zasilany jest akumulatorem, który jest niewymienny, przez co, gdy ulegnie on zniszczeniu, urządzenie trzeba wymienić na nowe.

 

 

 

 

Odkurzacz pionowy Electrolux

 

2. Odkurzacz Pionowy Electrolux Ergorapido EER7ALLRGY

 

Dla alergików dobrze sprawdzi się odkurzacz pionowy Electrolux Ergorapido EER7ALLRGY. Wyposażono go w specjalną ssawkę Bed Pro, która pochłania nawet najdrobniejsze pyłki. Dodatkowe oświetlenie wykorzystujące promienie UV pozwoli Ci dostrzec wszystkie zabrudzenia na podłodze. Odkurzacz pionowy Electrolux zapewnia wysoki komfort użytkowania. Elastyczny przegub EasySteer poruszający się w zakresie 180 stopni umożliwia dotarcie do wszystkich trudno dostępnych miejsc, na przykład pod kanapą lub za meblami.

Jeśli masz w domu zwierzęta, jest to dobry odkurzacz pionowy do sierści. Specjalna technologia BrushRollClean usuwa z mebli i dywanów sierść oraz włosy, które są rozcinane na mniejsze kawałki i zasysane przez dyszę odkurzacza. Po pełnym naładowaniu akumulatora można sprzątać bez przerwy przez 45 minut. Najlepszy odkurzacz pionowy to taki, który umożliwi dotarcie w każdą szczelinę i trudno dostępne miejsca. Model Electrolux to wersja 2w1. Ręcznym odkurzaczem można wyczyścić kanapę lub fotele w samochodzie.

Opinie o odkurzaczach pionowych Electrolux, wystawione przez konsumentów, są pozytywne. Użytkownicy chętnie je polecają, ponieważ umożliwiają komfortowe sprzątanie różnych powierzchni. Odkurzacz dobrze sprawdza się dla alergików i osób, które mają w domu zwierzęta.

Odkurzacz pionowy Electrolux Ergorapido EER7ALLRGY wyposażono w system podwójnej filtracji ze zwiększonym filtrem falistym. Szczotka ma funkcję samoczynnego czyszczenia po naciśnięciu jednego przycisku.

 

Zalety

Konstrukcja 2w1: Odkurzacz pionowy można łatwo zmienić w wersję ręczną. Mniejszy moduł sprawdza się do czyszczenia trudno dostępnych powierzchni.

Odpowiedni dla alergików: Specjalna ssawka usuwa wszystkie zanieczyszczenia, nawet najdrobniejsze pyłki, a dodatkowe oświetlenie zapewnia dokładne odkurzanie całego pomieszczenia.

Skuteczne usuwanie sierści: Odkurzacz dobrze sprawdza się w domach, w których są zwierzęta, ponieważ skutecznie rozdrabnia i usuwa sierść oraz włosy.

Elastyczny przegub: Odkurzacz wyposażono w elastyczny, poruszający się we wszystkie strony przegub, który umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

 

Wady

Głośność pracy: Odkurzacz podczas pracy jest głośny, co często przeszkadza pozostałym domownikom, szczególnie w oglądaniu filmów i słuchaniu muzyki.

 

 

 

 

Odkurzacz pionowy bezprzewodowy

 

3. Odkurzacz Pionowy Blaupunkt VCH601

 

Funkcjonalny odkurzacz pionowy Blaupunkt VCH601 sprawdzi się w każdym domu i mieszkaniu. Zasilany jest akumulatorem litowym, który po pełnym naładowaniu może pracować bez przerwy przez 45 minut. Bezprzewodowy odkurzacz pionowy ma uniwersalną ssawkę, która sprawdzi się na wszystkich powierzchniach. Specjalna elektroszczotka poradzi sobie nawet z bardzo trudnymi zabrudzeniami. Dodatkowe oświetlenie LED zapewnia dokładne czyszczenie powierzchni, również pod meblami.

Odkurzacz Blaupunkt ma w zestawie wymienne końcówki. Umożliwia to wygodne czyszczenie nie tylko podłóg, ale również mebli, a nawet sufitów. Zanieczyszczenia zbierane są w zbiorniku o pojemności 0,6 l. Pojemnik łatwo się opróżnia, jest lekki i wytrzymały, podobnie jak cały odkurzacz. Wydajne czyszczenie zapewnia wymienny filtr HEPA, a także system potrójnego filtrowania. Dobry i tani odkurzacz pionowy Blaupunkt ma również odłączany moduł to odkurzania ręcznego.

Konsumenci są zadowoleni z wyboru odkurzacza Blaupunkt. Jest łatwy w obsłudze i skutecznie pochłania wszystkie zanieczyszczenia. System potrójnej filtracji zapewnia czyste powietrze w pomieszczeniu. Przeglądając odkurzacze pionowe w dobrych cenach, warto zwrócić uwagę na model Blaupunkt.

Odkurzacz pionowy Blaupunkt VCH601 ma akumulator o napięciu 22,2 V, co zapewnia dużą siłę ssania, odpowiednią do zbierania nawet dużych zanieczyszczeń. Lekka konstrukcja zapewnia komfort użytkowania — odkurzacz waży jedynie 2,2 kg.

 

Zalety

Elektroszczotka: Uniwersalna ssawka z elektroszczotką i oświetleniem LED zapewnia dokładne sprzątanie całego pomieszczenia.

Wymienne końcówki: Po zdjęciu elektroszczotki można wykorzystać jedną z dołączonych końcówek do sprzątania trudno dostępnych powierzchni, mebli, czy sufitów.

Pojemny zbiornik: W górnej części odkurzacza znajduje się pojemny zbiornik, który po napełnieniu można łatwo opróżnić.

Potrójny system filtracji: Wymienny filtr HEPA oraz potrójny system filtracji zapewniają dokładne oczyszczanie powietrza z drobnoustrojów i bakterii, co przydaje się szczególnie osobom z alergiami.

 

Wady

Podstawa do zawieszania: Dołączona do zestawu podstawa do zawieszania jest niestabilna i nie utrzymuje dobrze odkurzacza.

 

 

 

 

Odkurzacz pionowy Bosch

 

4. Odkurzacz Pionowy Bosch BBHF214G

 

Szukając dobrego odkurzacza pionowego, warto rozważyć zakup modelu Bosch BBHF214G. Wyposażono go w elektroszczotkę AllFloor, która nadaje się do wszystkich powierzchni, od parkietów po dywany. Znajdujący się w niej wałek obrotowy można łatwo wyjąć i szybko wyczyścić. Odkurzacz pionowy Bosch jest wygodny w przechowywaniu. Można postawić go w dowolnym miejscu, we wnęce, a nawet w szafie. Jeśli chcesz go naładować, wystarczy przenieść go tak, aby stał obok gniazdka. Odkurzacz ma konstrukcję 2w1. Z dużego urządzenia można odpiąć poręczny moduł.

Odkurzacz pionowy Bosch po pełnym naładowaniu może pracować nieprzerwanie przez ponad 30 minut. Moc ssania można dowolnie regulować, dopasowując ją do rodzaju podłoża. Wyższe ustawienia dobrze sprawdzają się na dywanach i wykładzinach, a niższe na parkietach. Przegub szczotki jest elastyczny, co umożliwia dotarcie w każde miejsce, nawet pod meblami. Odkurzacz jest łatwy w obsłudze i wydajny, dzięki cyklonowemu przepływowi powietrza.

Użytkownicy, którzy zastanawiali się, jaki odkurzacz pionowy wybrać, zdecydowali się na model Bosch i są zadowoleni z zakupu. Polecają go innym ze względu na łatwość obsługi, uniwersalną szczotkę i elastyczny przegub. Odkurzacz jest łatwy w obsłudze i zapewnia dokładne usunięcie zanieczyszczeń.

Odkurzacz pionowy Bosch BBHF214G jest lekki, waży 2,4 kg, co znacznie ułatwia sprzątanie. Napięcie akumulatora wynosi 14,4 V, więc można szybko i skutecznie odkurzyć różne powierzchnie.

 

Zalety

Uniwersalna elektroszczotka: Jedna szczotka umożliwia odkurzenie różnych powierzchni, zarówno dywanów, jak i parkietów i płytek.

Łatwe czyszczenie: Wałek obrotowy w szczotce można szybko i bez problemu wyjąć oraz wyczyścić z kurzu i zanieczyszczeń.

Konstrukcja 2w1: Od głównego odkurzacza można odłączyć moduł ręczny, który umożliwia sprzątanie trudno dostępnych miejsc.

Wolnostojąca konstrukcja: Odkurzacz można odstawić w dowolne miejsce, w każdą wnękę, czy nawet do szafy. W rezultacie nie zajmuje miejsca w pomieszczeniu i można go ukryć przed gośćmi.

 

Wady

Brak rury teleskopowej: Odkurzacz ma stałą konstrukcję, nie zawiera rury teleskopowej, co dla wysokich użytkowników jest dużą wadą.

 

 

 

 

Philips odkurzacz pionowy

 

5. Odkurzacz Pionowy Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6409/01

 

Wśród polecanych przez użytkowników odkurzaczy pionowych warto zwrócić uwagę na model Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6409/01. Jest wielofunkcyjny, nie tylko odkurza, ale także myje podłogi. W zestawie oprócz uniwersalnej szczotki znajdują się również wkładki z mikrofibry oraz przeznaczony na nie uchwyt. Odkurzacz pionowy Philips ma odłączany zbiornik na wodę, do którego można wlać również delikatne detergenty. Wystarcza on na umycie pomieszczenia o powierzchni 50 m2. W konstrukcji znajduje się pojemnik na zanieczyszczenia, łatwy w opróżnianiu i myciu.

Odkurzacz pionowy Philips wyposażono dodatkowo w mini szczotkę turbo, która pozwala oczyścić tapicerowane meble i dywany z sierści zwierząt. Do twardych podłóg przeznaczona jest specjalna nasadka TriActive Turbo. Pochłania ona nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia. Możliwość odkurzenia i umycia podłóg jednym sprzętem sprawia, że model Philips jest chętnie wybierany przez konsumentów. Z tego powodu uwzględnia go ranking odkurzaczy pionowych.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem odkurzacza Philips, inni użytkownicy są z niego zadowoleni. Jest łatwy w obsłudze i wielofunkcyjny — zarówno myje, jak i odkurza. Dołączone do zestawu szczotki pozwalają usunąć nawet uporczywe zabrudzenia, między innymi sierść zwierząt.

Odkurzacz pionowy Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6409/01 ma wytrzymały akumulator litowo-jonowy o napięciu 25,2 V. Zapewnia to wystarczająco dużą siłę ssania do usunięcia zanieczyszczeń z każdej powierzchni. Z głównej konstrukcji można odłączyć mały odkurzacz ręczny, który dotrze nawet w trudno dostępne miejsca.

 

Zalety

Odkurzacz 3w1: Z konstrukcji pionowego odkurzacza można odłączyć model do odkurzania ręcznego. Po nałożeniu specjalnych nasadek możliwe jest także mycie podłogi wodą z detergentem.

Dodatkowe szczotki: Znajdująca się w zestawie szczotka turbo ze specjalną nakładką umożliwia łatwe oczyszczenie mebli i dywanów z sierści zwierząt.

Duża moc ssania: Odkurzacz ma akumulator, który zapewnia dużą moc ssania, a tym samym skuteczne odkurzanie każdej powierzchni, również dywanów i wykładzin.

 

Wady

Częste czyszczenie filtrów: Umieszczone w odkurzaczu filtry łatwo się zapychają, przez co trzeba je często czyścić.

 

 

 

 

Dyson odkurzacz pionowy

 

6. Odkurzacz Pionowy Dyson V8 Absolute

 

Efektywne sprzątanie zapewni Ci odkurzacz pionowy Dyson V8 Absolute. W zestawie znajdują się wymienne końcówki, między innymi elektroszczotka, końcówka do szczelin lub z miękkim zakończeniem. Specjalny wałek jest pokryty nylonową tkaniną oraz zawiera antystatyczne włókna węglowe. W efekcie zbiera zarówno duże zanieczyszczenia, jak i drobinki kurzu i drobnoustroje. Odkurzacz dobrze sprawdza się również do czyszczenia sierści z dywanów i tapicerowanych mebli. W górnej części konstrukcji znajduje się pojemny zbiornik na zanieczyszczenia, który można opróżnić w łatwy i higieniczny sposób, wystarczy jedynie otworzyć dźwignię.

Odkurzacz pionowy Dyson ma niklowo-kobaltowy akumulator, który po pełnym naładowaniu umożliwia pracę przed 40 minut bez przerwy. Specjalny system dokładnej filtracji zatrzymuje bardzo drobne cząsteczki o średnicy 0,3 mikroma. Odkurzacz sprawdza się do sprzątania różnych powierzchni, w tym sufitów i szczelin. Końcówka z miękką szczotką nadaje się do odkurzania między innymi klawiatury od komputera. Od odkurzacza można odłączyć ręczny moduł, który ułatwia sprzątanie.

Opinie konsumentów na temat odkurzacza pionowego Dyson są najczęściej pozytywne, ponieważ użytkownikom podoba się łatwość obsługi oraz skuteczne sprzątanie. Wymienne szczotki umożliwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc, również na suficie i między meblami.

Odkurzacz pionowy Dyson V8 Absolute ma dwa tryby mocy, dostosowane do różnych podłoży. W zestawie znajduje się stacja dokująca, która ułatwia przechowywanie. Odkurzacz jest lekki, waży 2,6 kg, a sterowany cyfrowo silnik zapewnia wydajną pracę.

 

Zalety

Skuteczne czyszczenie: Elektroszczotka oraz wymienne końcówki dobrze zbierają wszystkie zabrudzenia, również drobinki kurzu, pozostawiając powierzchnię czystą.

Łatwe opróżnianie zbiornika: Zanieczyszczenia zbierane są w zbiorniku, który można łatwo wyczyścić. Wystarczy jedynie nacisnąć dźwignię, trzymając pojemnik nad koszem na śmieci.

Dokładna filtracja: Wydajny system filtrujący zatrzymuje cząsteczki brudu o nawet bardzo małej średnicy.

 

Wady

Głośność pracy: Odkurzacz podczas pracy, szczególnie na najmocniejszych ustawieniach, jest głośny, co przeszkadza użytkownikom.

 

 

 

 

Odkurzacz pionowy z funkcją mycia

 

7. Odkurzacz Myjący Pionowy Vileda JetClean

 

Pionowy odkurzacz myjący pozwoli Ci zaoszczędzić czas, ponieważ posprzątasz całe mieszkanie jednym urządzeniem. Model Vileda JetClean umożliwia zarówno odkurzanie powierzchni, jak i jej mycie i suszenie. Wszystkie te czynności można wykonać w jednym cyklu. Sieciowy odkurzacz pionowy można przesuwać do przodu uruchamia się wtedy funkcja odkurzania na mokro. Jedna część nasadki zbiera zabrudzenia, a druga zmywa podłogę. Przesunięcie odkurzacza do tyłu powoduje zassanie wody z podłoża i osuszenie go. W krótkim czasie można oczyścić pomieszczenie z drobinek kurzu, zanieczyszczeń i nieestetycznych plam.

Przewodowy odkurzacz pionowy dobrze sprawdza się do różnych powierzchni, zarówno drewna, jak i płytek. Rolka czyszcząca z mikrofibry obraca się z prędkością 3000 obr/min. W efekcie usuwa aż 99% zanieczyszczeń. Myjący odkurzacz pionowy ma dwa osobne zbiorniki — na brud oraz na wodę. W rezultacie podłoga myta jest zawsze czystym płynem. Odkurzacz ma system podwójnego filtrowania, dlatego dobrze sprawdza się dla alergików.

Osoby, które zdecydowały się na zakup myjącego odkurzacza pionowego Vileda, są zadowolone z wyboru. Jednoczesne mycie i odkurzanie podłóg pozwala zaoszczędzić czas podczas sprzątania. Odkurzacz pionowy z kablem jest łatwy w obsłudze i dobrze radzi sobie nawet z dużymi zanieczyszczeniami.

Myjący odkurzacz pionowy Vileda JetClean ma moc 400 W, co zapewnia skuteczne usuwanie nawet trudnych zanieczyszczeń. Pojemność zbiornika na czystą wodę to 650 ml, a na brudną 400 ml.

 

Zalety

Oszczędność czasu: Jednoczesne odkurzanie, mycie oraz suszenie podłogi pozwala zaoszczędzić czas podczas sprzątania domu lub mieszkania.

Pojemne zbiorniki: Po napełnieniu pojemnika wodą z detergentem można umyć podłogę o powierzchni do 70 m2.

System filtrowania: Odkurzacz wyposażono w system podwójnego filtrowania, który zatrzymuje nawet bardzo małe drobinki kurzu.

 

Wady

Głośność pracy: Odkurzacz myjący pracuje głośno, co nie podoba się użytkownikom, ponieważ przeszkadza innym domownikom podczas sprzątania.

Nie sprawdza się, gdy w domu są zwierzęta: Odkurzacz nie zbiera dobrze sierści, ponadto filtry szybko się zapychają, dlatego trzeba je często czyścić.

 

 

 

 

Tefal odkurzacz pionowy

 

8. Odkurzacz Pionowy Tefal TY6751WO

 

Warto rozważyć zakup odkurzacza pionowego Tefal TY6751WO, ponieważ jest poręczny i skutecznie usuwa różne zabrudzenia. Konstrukcja 2w1 pozwala na sprzątanie całego mieszkania oraz trudno dostępnych miejsc, czy foteli w samochodzie. Wystarczy jedynie oddzielić moduł do odkurzania ręcznego od reszty odkurzacza. Po pełnym naładowaniu akumulatora można pracować bez przerwy przez 45 minut w trybie minimalnym. Szczotka odkurzacza ma podświetlenie LED, które pozwala dostrzec wszystkie zabrudzenia na podłodze i pod meblami.

Odkurzacz pionowy Tefal ma składaną konstrukcję, co pozwala przechowywać go w każdym, nawet ciasnym miejscu. Wystarczy złożyć uchwyt, a całe urządzenie zmieści się w szafie. Odkurzacz ma zbiornik na zanieczyszczenia o pojemności 0,6 l, który można łatwo i szybko opróżnić, gdy się zapełni. Specjalne zabezpieczenie chroni przed przypadkowym uruchomieniem, gdy w środku nie ma filtra. Odkurzacz jest łatwy w obsłudze i pozwala na komfortowe sprzątanie nawet bardzo dużych mieszkań.

Konsumenci, którzy zastanawiali się, jaki jest najlepszy odkurzacz pionowy, przetestowali model Tefal. Przeszedł on pozytywnie ich testy, dlatego jest chętnie polecany innym użytkownikom. Odkurzacz można przechowywać w dowolnym miejscu, nawet w szafie lub niedużej wnęce. Jest prosty w obsłudze i skutecznie usuwa zanieczyszczenia.

Odkurzacz pionowy Tefal TY6751WO ma akumulator litowo-jonowy o napięciu 21,6 V, co pozwala na skuteczne usuwanie dużych zanieczyszczeń z dywanów i twardych powierzchni. Waga odkurzacza wynosi 2,5 kilograma, dlatego nadaje się do codziennego sprzątania.

 

Zalety

Składana konstrukcja: Odkurzacz dobrze sprawdza się w małych mieszkaniach, na ograniczonej przestrzeni, ponieważ składana konstrukcja umożliwia przechowywanie go w szafie.

Podświetlenie LED: Na szczotce znajduje się dodatkowe podświetlenie LED, które ułatwia dokładne czyszczenie wszystkich zakamarków.

Wytrzymały akumulator: Po pełnym naładowaniu akumulator umożliwia odkurzanie przez 45 minut bez przerwy, co pozwala na posprzątanie całego mieszkania.

 

Wady

Masywny przegub: Przegub łączący szczotkę z konstrukcją odkurzacza jest gruby i masywny, co utrudnia odkurzenie pod niskimi meblami.

Brak wymiennych końcówek: W zestawie z odkurzaczem nie ma wymiennych szczotek i końcówek, na przykład do szczelin lub czyszczenia dywanów z sierści.

 

 

 

 

Odkurzacz pionowy Beko

 

9. Odkurzacz Pionowy Beko VRT82821DV+

 

Często polecanym przez użytkowników odkurzaczem pionowym jest model Beko VRT82821DV+. Nadaje się do sprzątania różnych powierzchni, od podłogi, po tapicerowane meble i zasłony. Konstrukcja 2w1 umożliwia również odkurzanie ręczne mniejszym modułem. Ergonomiczny uchwyt ułatwia manewrowanie szczotką między meblami. Elektroszczotkę wyposażono w podświetlenie LED, które ułatwia dostrzeżenie wszystkich zanieczyszczeń, nawet w ciemnych zakamarkach. Odkurzacz pionowy Beko wykorzystuje technologię PerformCyclone, która zapewnia dużą siłę ssącą.

W zestawie oprócz uniwersalnej szczotki znajduje się również ssawka tapicerska do czyszczenia mebli oraz ssawka szczelinowa. Odkurzacz można powiesić na ścianie, wykorzystując dołączony haczyk. Pojemnik na zanieczyszczenia można łatwo i higienicznie opróżnić, naciskając specjalną dźwignię nad koszem na śmieci. Odkurzacz wyposażono w filtry HEPA, które zatrzymują drobnoustroje i cząsteczki kurzu. Po pełnym naładowaniu akumulatora można pracować nieprzerwanie przez 40 minut.

Opinie osób, które zdecydowały się na zakup odkurzacza pionowego Beko, są pozytywne. Konsumentom podoba się jego design oraz łatwość obsługi. Filtry można łatwo wyczyścić, podobnie jak zbiornik na zanieczyszczenia. Odkurzacz sprawdza się do wszystkich powierzchni, nie tylko do podłóg.

Odkurzacz pionowy Beko VRT82821DV+ ma akumulator litowo-jonowy, który można wyjmować. Jego napięcie wynosi 21,6 V, co zapewnia dużą moc ssania. Wskaźnik stanu akumulatora informuje, kiedy trzeba podłączyć odkurzacz do ładowania.

 

Zalety

Duża siła ssąca: Mocny akumulator oraz technologia PerformCyclone zapewniają dużą siłę ssącą, która pochłania wszystkie zanieczyszczenia z podłoża.

Łatwe czyszczenie: Pojemnik na zanieczyszczenia można prosto i higienicznie opróżnić, wystarczy otworzyć klapę, trzymając zbiornik nad koszem.

 

Wady

Brak turboszczotki: W zestawie nie ma szczotki turbo, która służy do dokładnego czyszczenia dywanów z sierści i włosów.

Głośność pracy: Odkurzacz jest głośny, co nie podoba się użytkownikom. Poziom mocy akustycznej, jaką generuje, oscyluje w okolicach 80 dB.

 

 

 

 

Odkurzacz pionowy Gorenje

 

10. Odkurzacz Pionowy Gorenje SVC216 FGD

 

Wygodny odkurzacz pionowy Gorenje SVC216 FGD dobrze sprawdzi się do codziennego sprzątania. Od głównej konstrukcji można oddzielić mniejszy moduł ręczny, który ułatwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Plastikowy pojemnik na zabrudzenia jest łatwy w czyszczeniu. Odkurzacz po pełnym naładowaniu umożliwia pracę przez 60 minut bez przerwy. Specjalna dioda na obudowie informuje o poziomie rozładowania urządzenia. Odkurzacz ma uniwersalną szczotkę do twardych podłóg i dywanów, a do modułu ręcznego dołączone są dwie dodatkowe końcówki.

Odkurzacz pionowy Gorenje ma dwa kółka zamontowane przy szczotce, które ułatwiają przesuwanie go po podłożu. Z przodu znajdują się diody LED. Pozwalają one na dokładne odkurzenie wszystkich miejsc, również pod meblami. Odkurzacz wyposażono w filtr HEPA, który zatrzymuje drobinki kurzu i bakterie. Składana konstrukcja ułatwia przechowywanie urządzenia. Odkurzacz można schować do szafy lub niedużej wnęki, więc nie zajmuje miejsca w pomieszczeniu.

Konsumenci polecają odkurzacz pionowy Gorenje, ponieważ jest mocny i łatwy w obsłudze. Duża siła ssania zapewnia skuteczne usunięcie z podłoża wszystkich zanieczyszczeń, zarówno dużych okruchów, jak i małych drobinek kurzu. Składana konstrukcja umożliwia przechowywanie odkurzacza w dowolnym miejscu.

Odkurzacz pionowy Gorenje SVC216 FGD ma litowo-jonowy akumulator o napięciu 21,6 V. W efekcie ma dużą siłę ssania i sprawdza się na różnych podłożach. Waga odkurzacza wynosi 2,5 kg.

 

Zalety

Duża siła ssania: Akumulator o dużym napięciu zapewnia odpowiednią siłę ssania do czyszczenia różnych powierzchni, zarówno twardych podłóg, jak i dywanów.

Składana konstrukcja: Odkurzacz ma składaną konstrukcję, co ułatwia jego przechowywanie. Zmieści się on nawet na niskich półkach w szafie.

 

Wady

Częste czyszczenie filtra: Znajdujący się w odkurzaczu filtr przy częstym użytkowaniu szybko się zapycha, co wymaga czyszczenia go.

Brak dodatkowych szczotek: Do zestawu nie dołączono żadnych szczotek, na przykład do sierści lub końcówek szczelinowych, jest tylko jedna, uniwersalna.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

4 KOMENTARZ

Aleksandra

July 15, 2022 at 9:57 am

Nie rozumiem dlaczego w takich rankingach nie znajduje się Kobold VB100 firmy Vorwerk. Może dlatego, że nie można go kupić w sklepie, tylko u doradcy, tak samo jak ich Thermomixy. Ale jeśli chodzi o funkcjonalność i radzenie sobie z uporczywym brudem, sierścią i alergenami, nie ma sobie równych. U mnie przy psach i dzieciach alergikach ten odkurzacz poradził sobie najlepiej. Choć cena jest dosyć wysoka, to myslę że i tak adekwatna do jakości. Osobiście polecam bardzo

Odpowiadać
Zespół SposóbNaCzystość

July 21, 2022 at 3:23 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół SposóbNaCzystość.com

Odpowiadać
Paula

July 7, 2022 at 10:23 am

Ja osobiście mogę polecić Ariete Lithium Blue 2722 Odkurzacz jest lekki, zwrotny. Dokładnie zbiera zanieczyszczenia i godny polecenia, używany od 2 miesięcy – super

Odpowiadać
Zespół SposóbNaCzystość

July 21, 2022 at 3:22 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół SposóbNaCzystość.com

Odpowiadać