Ranking 3 najlepszych odkurzaczy pionowych z kablem w 2024

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Odkurzacze pionowe z kablem – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Karcher VC 5 to najlepszy odkurzacz pionowy z kablem, jaki można znaleźć obecnie na rynku. Potwierdzeniem na to są pozytywne opinie na temat rekomendowanego przez nas sprzętu. Model ma skuteczny system filtracji, dzięki czemu powietrze, jakie wydostaje się z urządzenia, jest pozbawione bakterii i roztoczy. W efekcie odkurzacz jest odpowiedni do domu, w którym mieszkają alergicy. Sprzęt wyposażono w wygodny uchwyt pokryty przyjemnym dla skóry tworzywem. Rączka jest dobrze wyprofilowana, co ma pozytywny wpływ na komfort użytkowania urządzenia. Model jest lekki i ma kompaktowe wymiary, więc nie ma żadnego problemu z jego przenoszeniem czy przechowywaniem. Chcielibyśmy zaprezentować Ci także inne, godne uwagi urządzenia. Drugie miejsce w rankingu zajął odkurzacz pionowy z kablem Hyundai VC 020. Można go używać także jako sprzęt ręczny. Model ma łatwy system obsługi. Opróżnianie zbiornika nie stanowi żadnego problemu – pojemnik jest przezroczysty, więc widzimy, kiedy się zapełni.


3 najlepszych odkurzaczy pionowych z kablem. Opinie w 2024 roku

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Urządzenie ma bardzo dobrze rozwinięty system filtracji, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem dla alergików. Długość kabla (7,5 m) pozwala na dokładne posprzątanie pomieszczenia, nawet jeśli znajduje się w nim tylko jedno gniazdko elektryczne. Odkurzacz jest bardzo lekki – waży 3,2 kg, dzięki czemu ani sprzątanie nim, ani transport, nie sprawią Ci trudności.

Difetto

Zdaniem niektórych kupujących pojemnik na kurz jest zbyt mały, przez co zbyt szybko się zapełnia, zwłaszcza w trakcie sprzątania dużych powierzchni.

Conclusione

Moc produktu wynosi 500 W. Odkurzacz ma 4 stopnie siły ssania. W zestawie znajdują się dwie końcówki oraz filtr, dzięki któremu powietrze wydmuchiwane z odkurzacza jest czyste i pozbawione alergenów.

Drugi wybór

Pregio

Moc urządzenia wynosi aż 600 W, więc odkurzacz poradzi sobie nawet z drobnymi zabrudzeniami na Twojej wykładzinie lub płytkach. Kabel o długości 7 m pozwala na posprzątanie dużej powierzchni, bez konieczności przełączania odkurzacza do kilku gniazdek. Urządzenie waży jedynie 2,5 kg, dzięki czemu jego transport oraz obsługiwanie jest bardzo łatwe.

Difetto

Filtr odkurzacza bardzo szybko się zapycha, co powoduje konieczność częstego czyszczenia tej części lub regularnego wymieniania go.

Conclusione

Jest to sprzęt 2 w 1 - ma mniejszy odkurzacz doczepiony na wierzchu rączki, którym łatwo można posprzątać trudno dostępne miejsca lub na bieżąco sprzątać niewielkie zabrudzenia. Składany uchwyt ułatwia przechowywanie sprzętu.

Rozważ też

Pregio

Wyprofilowana rączka jest bardzo wygodna, zwłaszcza podczas długiego sprzątania. Moc sprzętu wynosi 600 W, więc dokładnie posprzątasz nawet niewielkie okruszki z podłogi w Twoim domu. Dzięki kompaktowemu rozmiarowi odkurzaczem z łatwością posprzątasz nawet trudno dostępne miejsca. Filtr Hepa skutecznie zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia.

Difetto

Sprzęt jest dość ciężki, przez co w trakcie dłuższego sprzątania, możemy odczuwać wagę urządzenia, co może nam sprawić pewną trudność w sprzataniu.

Conclusione

Klasa skuteczności odkurzania ma oznaczenie E, co oznacza, że sprzęt dobrze radzi sobie z okruchami na różnych nawierzchniach. Odkurzacz generuje hałas na poziomie 80 dB. Kilka końcówek dostępnych w zestawie, pozwala na dokładne sprzątanie.

 

1. Odkurzacz pionowy Karcher VC 5

 

Karcher VC 5 to odkurzacz pionowy idealny dla osób, które cierpią na alergię. Ma on bardzo dobrze rozwinięty system filtracji, dzięki któremu prawie wszystkie zanieczyszczenia oraz kurz zostają na filtrze. Powietrze, które wylatuje ze sprzętu, jest czyste oraz pozbawione alergenów.

Moc prezentowanego produktu wynosi 500 W. Z kolei długość kabla to 7,5 m. Taki przewód pozwoli nam na dostanie się odkurzaczem do miejsc, które są znacznie oddalone od gniazda bez potrzeby przełączania się innego miejsca. Prezentowany odkurzacz waży 3,2 kg. Przenoszenie go nie jest zbyt uciążliwe.

Sprzęt ma 4 stopnie regulowania siły ssania. Możemy więc dopasować urządzenie do miejsca, które oczyszczamy. Obsługiwanie prezentowanego odkurzacza nie jest trudne. Dodatkowo rura teleskopowa jest regulowana, więc możesz dopasować jej długość do swojego wzrostu, aby nie nadwyrężać kręgosłupa. Użytkownicy są zadowoleni z długiego przewodu oraz małej wagi produktu.

Karcher VC 5 to odkurzacz pionowy z kablem zasilającym o długości 7,5 m. Wymiary sprzętu to: 18,2 cm x 26,1 cm x 62,1 cm, a jego waga wynosi 3,2 kg.

 

Zalety

Skuteczna filtracja: Model ma bezworkowy system filtracji. Przekłada się to na skuteczną pracę (usuwanie do 99,98% bakterii) i łatwą konserwację. Dołączony do zestawu filtr można myć pod bieżącą wodą.

Uchwyt: Odkurzacz pionowy ma solidnie wykonany uchwyt, co ułatwia manewrowanie sprzętem. Rączka jest pokryta miękkim materiałem, więc nie ma obaw o podrażnienie skóry dłoni.

Teleskopowa rura ssąca: Urządzenie ma regulowaną rurę ssącą, więc użytkownik może dostosować wysokość odkurzacza do swojego wzrostu, gwarantując sobie tym samym maksymalny komfort.

Kompaktowe wymiary: Karcher VC 5 to sprzęt, który będzie odpowiedni nawet do małego mieszkania. Model zajmuje niewiele miejsca.

Zbiornik: Użytkownicy doceniają to, że zbiornik na odpady można łatwo opróżnić.

 

Wady

Szybko się nagrzewa: Osoby, które wykonały test odkurzaczy pionowych z kablem Karcher VC 5, twierdzą, że urządzania stosunkowo szybko się nagrzewają. W rezultacie czasami trzeba robić przerwy w pracy.

 

 

 

 

2. Hyundai Odkurzacz pionowy VC 020 O

 

Chcielibyśmy zaprezentować odkurzacz pionowy z kablem w dobrej cenie o mocy 600 W. Taka moc pozwala mu na wessanie wszystkich zanieczyszczeń już za jednym pociągnięciem. Urządzenie ma składany uchwyt, który umożliwi nam łatwiejsze przechowywanie prezentowanego produktu.

Długość kabla opisywanego sprzętu wynosi 7 m, co pozwoli na sprzątanie w dwóch różnych pomieszczeniach bez potrzeby zmieniania gniazdka. Odkurzacz waży jedynie 2,5 kg. Manewrowanie nim pomiędzy meblami nie będzie dla nikogo zbyt dużym problemem. Filtr HEPA skutecznie zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia, a poza tym możemy potem go wyprać i ponownie umieścić w odkurzaczu.

Dużą zaletą sprzętu jest mniejszy odkurzacz, który jest doczepiony na wierzchu rączki. Służy on do oczyszczania trudno dostępnych miejsc, takich jak pajęczyny na suficie, meble oraz wnętrze samochodu. Użytkownicy bardzo chwalą składany uchwyt oraz dużą siłę ssania, która pozwala nam szybciej sprzątać.

Odkurzacz pionowy z kablem Hyundai VC 020 ma moc równą 600 W. Wymiary sprzętu to: 115 cm x 15 cm x 25,5 cm, a jego waga wynosi 2,7 kg.

 

Zalety

Funkcjonalność: Prezentowany odkurzacz pionowy będzie odpowiedni nie tylko do usuwania zabrudzeń z podłogi. Sprzęt może być wykorzystany także jako odkurzacz ręczny, co oznacza, że przyda się m.in. do czyszczenia tapicerki.

Składany uchwyt: Model ma składany uchwyt, dzięki czemu jego przechowywanie jest łatwiejsze (produkt zajmuje mniej miejsca).

Przezroczysty zbiornik na odpady: Z uwagi na to, że urządzenie ma przezroczysty zbiornik na odpady, od razu widzimy, kiedy konieczne jest jego opróżnienie.

Prosty w obsłudze: Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia, aby swobodnie posługiwać się odkurzaczem Hyundai VC 020.

 

Wady

Wykonanie: Umieszczony przy szczotce pasek z gumy szybko się przeciera. Niektóre elementy modelu nie są więc najlepiej wykonane.

 

 

 

 

3. Odkurzacz pionowy Clatronic BS 1306

 

Wiele osób uważa, że odkurzacz pionowy Clatronic BS 1306 jest bardzo wygodny w użyciu. Ma to związek z dobrze wyprofilowaną rączką, która dopasowuje się kształtem do naszych rąk – nawet dłuższe odkurzanie nie sprawi, że będziemy zmęczeni. Moc prezentowanego urządzenia wynosi 600 W.

W zestawie znajduje się również odkurzacz ręczny. Charakteryzuje się on kompaktowymi wymiarami, więc może służyć do sprzątania miejsc, do których nie jest nam łatwo dosięgnąć. Mogą być to przestrzenie pomiędzy meblami, kąty oraz wnętrze samochodu. System kilku filtrów HEPA bardzo skutecznie zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia, a powietrze wylatujące z odkurzacza jest oczyszczone.

Waga produktu wynosi 2,3 kg. Z kolei długość kabla to 6,5 m. Warto wspomnieć, że rura sprzętu jest wykonana z aluminium. Wielu użytkowników przyznaje, że manewrowanie prezentowanym odkurzaczem jest bardzo łatwe. Uważają oni również, że jest to bardzo dobry model dla alergików.

Clatronic BS 1306 to dobry odkurzacz pionowy z kablem do 150 zł. Moc urządzenia wynosi 600 W.

 

Zalety

Wygoda użytkowania: Sprzęt ma dobrze przemyślaną budowę. Odpowiednio wyprofilowany uchwyt poprawia wygodę użytkowania odkurzacza. Duże znaczenie ma także niewielka waga produktu.

Model 2w1: Clatronic BS 1306 to odkurzacz podłogowy i ręczny. Oznacza to, że sprzęt można wykorzystać do czyszczenia różnych powierzchni, nie tylko płytek czy paneli. Zwiększa to jego funkcjonalność.

Uchwyt ścienny: W zestawie znajduje się solidnie wykonany uchwyt ścienny. Służy on do przechowywania sprzętu. Przymocowany do ściany odkurzacz zajmuje mniej miejsca, co jest wygodny rozwiązaniem szczególnie w przypadku bardzo małych mieszkań.

 

Wady

Czyszczenie dywanów: Urządzenie nie do końca dobrze radzi sobie z dokładnym usuwaniem zabrudzeń z dywanów.

 

 

 

 

Jaki odkurzacz pionowy z kablem wybrać?

 

Obecnie coraz więcej osób kupuje odkurzacze pionowe. Dlaczego? Głównie ze względu na wagę oraz na komfort użytkowania. Jednak czy każdy sprzęt jest wart naszej uwagi? Dostępne w sklepach modele różnią się między sobą wieloma parametrami. Jeżeli nie wiesz, jak odróżnić dobry produkt od przeciętnego, to przeczytaj nasz poradnik.

W tym artykule zajmiemy się odkurzaczami z kablem (nie akumulatorem). Różnią się one od urządzeń z akumulatorami tym, że są lżejsze, a także nie musimy pamiętać o tym, aby naładować sprzęt przed sprzątaniem. Ogranicza nas jednak miejsce, na jakim możemy pracować przez długość kabla oraz obecność gniazdka. Tu musimy podkreślić jedną ważną kwestię – zawsze wybieraj sprzęt z jak najdłuższym kablem, wtedy Twoje ruchy nie będą zbyt ograniczone.

Nie jest tajemnicą, że najlepszy odkurzacz pionowy z kablem w 2024 roku jest lekki. Jego waga nie powinna przekraczać 4 kg. W przeciwnym razie swobodne manewrowanie odkurzaczem może być znacznie utrudnione. Odkurzacz, który nie waży zbyt dużo jest łatwiejszy do przenoszenia.

Jeżeli chodzi o moc, to nie warto inwestować w urządzenia, które mają moc mniejszą niż 400 W. Bardzo często zdarza się, że ich siła ssania jest niedostatecznie duża, co skutkuje w dłuższej pracy w jednym miejscu. Odkurzacz z mocniejszym silnikiem bywa głośniejszy, ale jest też zdecydowanie wydajniejszy.

Wiele osób uważa również, że najlepsze odkurzacze pionowe z kablem mają duży pojemnik na odpady. Wybierz sprzęt o pojemności co najmniej 0,5 l. Duży zbiornik oznacza jedno – nie musisz co chwilę przerywać pracy aby go opróżnić. Warto też upewnić się, jak przebiega oczyszczanie odkurzacza, czy czynność ta nie jest nazbyt skomplikowana.

Nie mniej ważna jest wygoda użytkowania. Zwróć szczególną uwagę na uchwyt. Powinien być odpowiednio wyprofilowany, aby dłuższe sprzątanie nie sprawiało problemu. Wiele osób ceni też sprzęty z filtrami, szczególnie popularny jest filtr HEPA/EPA.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Weronika

August 9, 2022 at 5:19 pm

Przymierzam się właśnie do zakupu pionowego odkurzacza, więc wszystkie wskazówki mile widziane 🙂 Przed zakupem robota xiaomi tyle nie czytałam i teraz żałuję, dlatego trzeba się rozejrzeć za czymś nowym

Odpowiadać
Zespół SposóbNaCzystość

August 12, 2022 at 5:43 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za uznanie naszego rankingu za pomocny i zapraszamy do kolejnych opisów, które znajdzie Pani pod tym linkiem: https://sposobnaczystosc.com/?s=odkurzacz pionowy

Pozdrawiamy,
Zespół SposóbNaCzystość.com

Odpowiadać