Najlepszy odkurzacz pionowy Rowenta

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Chcesz zainwestować w odkurzacz pionowy, ale nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Zachęcamy Cię do zapoznania się z ofertą marki Rowenta. Oferuje ona wiele efektywnie działających urządzeń, które pozwalają bez dużego wysiłku zadbać o czystość podłóg. Przeczytaliśmy wiele opisów różnych modeli, poznaliśmy opinie na ich temat i na tej podstawie przygotowaliśmy prezentowany poniżej ranking. Na pierwszym miejscu znalazł się odkurzacz pionowy Air Force 360 RH9057 WO. To model bezprzewodowy, więc nic nie ogranicza naszych ruchów podczas sprzątania, ponadto może dokładnie wyczyścić właściwie każde, nawet trudno dostępne miejsce. Co istotne, ze sprzętu można też korzystać jak z odkurzacza ręcznego. W taki sposób jest on najczęściej wykorzystywany do odkurzania kanapy i foteli, a także sprzątania samochodu. Rowenta RH9059 to odkurzacz pionowy z drugiego miejsca. Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z turboszczotką, szczotką szczelinową i do tapicerki. To odkurzacz bezprzewodowy z litowym akumulatorem.

 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Urządzenie może być używane nie tylko jako odkurzacz pionowy, i ręczny. Ma ono wskaźnik pełnego naładowania baterii, a także kilka akcesoriów w zestawie. Sprzęt jest wygodny w przechowywaniu, można przymocować go do ściany.

Difetto

Czas pracy odkurzacza po naładowaniu jest krótki. Pojawiają się też komentarze, że obudowa jest podatna na zarysowania.

Conclusione

Sprzęt został wyposażony w 0,4 l zbiornik na kurz, który łatwo się opróżnia. W zestawie znajdziemy m.in. turboszczotkę, ssawkę szczelinową i do tapicerki, jak również 2 filtry. Odkurzacz ma głowicę obracającą się o 180 stopni, co ułatwia sprzątanie w trudno dostępnych miejscach.

Drugi wybór

Pregio

Sprzęt ma w zestawie podstawę przystosowaną do montażu pionowego na ścianie. Z tego względu jego przechowywanie staje się bardziej komfortowe. Opróżnianie zbiornika na kurz nie stanowi problemu, można go też z łatwością umyć.

Difetto

Jak wynika z opinii konsumentów, nie jest to najciszej działający odkurzacz. Generuje on hałas na poziomie 79 dB, a więc jest to stosunkowo duża wartość.

Conclusione

Urządzenie może działać maksymalnie przez 20 minut po naładowaniu akumulatora. Jego działanie opiera się na cyklonicznym ruchu powietrza. Elementy, które zostały dołączone do kompletu to: ssawki (szczelinowa, Easy Brush i do tapicerki), turboszczotka, a także stacja ładująca.

Rozważ też

Pregio

Odkurzacz jest wyposażony w pojemny, 500 ml zbiornik na kurz. Ma on także trójkątną głowicę pozwalającą na dotarcie do wszystkich zakamarków. Co więcej, po naładowaniu akumulatora sprzęt działa nieprzerwanie przez 35 minut.

Difetto

Bardzo wysokie osoby przyznają, że uchwyt jest za krótki. Przez to muszą mocno pochylać się nad odkurzaczem w czasie sprzątania. Poza tym czas ładowania akumulatora jest zbyt długi.

Conclusione

Sprzęt wykorzystuje technologię cyklonową Air Force, która oddziela kurz od powietrza. To sprawia, że działanie odkurzacza jest bardziej efektywne, a my możemy cieszyć się porządkiem w domu. Urządzenie ma jasnozieloną, estetycznie wyglądającą obudowę. To, co je wyróżnia, to 3-stopniowa regulacja prędkości pracy.

 

 

Odkurzacze pionowe Rowenta – Ranking

 

 

Rowenta Air Force 360 RH9057 WO

 

Wiele osób poleca odkurzacz pionowy Rowenta Air Force 360 RH9057 WO wyposażony w łatwy do opróżniania pojemnik na odpady liczący 0,4 l. Można go bez użycia większej siły odłączyć, co potwierdzają pozytywne opinie na temat urządzenia. W komplecie znajduje się duża i mała turboszczotka, umieszczone są na nich światełka LED umożliwiające dokładne sprzątanie zakamarków.

Wymiary odkurzacza pionowego to: wysokość – 117 cm, szerokość – 25,5 cm i długość – 34 cm, a jego waga sięga nieco powyżej 3 kg. Urządzenie nie wymaga podłączenia do prądu, jest ono wyposażone w litowy akumulator zapewniający do ok. 20 minut pracy. Czas jego ładowania wynosi 3 h.

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto kupić odkurzacz pionowy Rowenta Air Force 360 RH9057 WO, możliwe, że do inwestycji w niego zachęcą Cię pochlebne opinie użytkowników. Recenzje wskazują, że sprzęt działa efektywnie i można nim dokładnie wyczyścić podłogę.

Rowenta Air Force 360 RH9057 WO to odkurzacz pionowy o wymiarach około: wysokość – 117 cm, szerokość – 25,5 cm i długość – 34 cm. Sprzęt waży trochę ponad 3 kg.

 

Zalety

Zbiornik na kurz: Odkurzacz ma solidnie zrobiony zbiornik na kurz o pojemności równej 0,4 l. Pojemnik można łatwo odłączyć od podstawy i w szybki sposób usunąć znajdujące się w nim nieczystości.

Światełka LED: Na turboszczotce znajdują się światełka LED, które oświetlają miejsce pracy. To dzięki nim możliwe jest dokładne wyczyszczenie podłogi nawet w ciemnych zakamarkach.

Ręczny odkurzacz: Rowenta Air Force 360 RH9057 WO to urządzenie 2w1. Można go wykorzystywać nie tylko jak zwykły odkurzacz podłogowy, ale też ręczny np. do sprzątania samochodu czy dokładnego usuwania okruszków czy sierści z kanapy.

Turboszczotka: Kupujący otrzymuje turboszczotkę obracającą się o 180 stopni. Pozwala ona na dokładne wyczyszczenie nie tylko twardej podłogi, ale też dywanu.

Montaż ścienny: Część osób docenia to, że odkurzacz można zamontować na ścianie i dzięki temu łatwiej go przechowywać.

 

Wady

Obudowa: W nielicznych komentarzach można przeczytać, że obudowa jest podatna na zarysowania, więc trzeba uważać, aby jej nie uszkodzić.

 

 

 

 

Rowenta RH9059

 

Rowenta RH9059 to wielofunkcyjny odkurzacz pionowy, który może łatwo przekształcić się również w odkurzacz ręczny. Jest to idealne rozwiązanie dla każdej osoby, która lubi utrzymywać porządek w swoim domu. Sprzęt nadaje się do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni, w tym dywanów, paneli, parkietów, a także tapicerki i mebli.

Jest to wersja bezprzewodowa, dlatego możemy swobodnie posprzątać cały dom bez konieczności podłączania kabla do gniazdka. Akumulator 21,9 V pozwala na 20 minut nieprzerwanego sprzątania, co w zupełności wystarczy, aby odkurzyć pomieszczenie. Pełne naładowanie baterii trwa tylko 3 godziny – po tym czasie możemy ponownie używać sprzętu.

Produkt jest wyposażony w kilka końcówek i przystawek zwiększających jego funkcjonalność. Są to ssawka do tapicerki, ssawka szczelinowa oraz turboszczotka obrotowa z oświetleniem LED. Końcówki pozwalają dotrzeć w trudno dostępne miejsca i dokładnie je wyczyścić. Pozwala na to także głowica odkurzacza, która obraca się o 180 stopni. Wśród zalet przyrządu konsumenci wymieniają również stylowy wygląd i poręczny kształt.

Odkurzacz pionowy Rowenta RH9059 ma 0,4 l pojemnik na kurz. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo.

 

Zalety

Sprzęt typu 2w1: Prezentowany model to urządzenie typu 2w1. Można z niego korzystać jak ze zwykłego odkurzacza pionowego albo odkurzacza ręcznego. Sprzęt jest polecany do czyszczenia wszystkich rodzajów podłóg, dlatego uznaje się go za uniwersalny.

Dodatkowe akcesoria: W zestawie znajduje się turboszczotka zapewniająca efektywną pracę. Komplet zawiera też ssawkę szczelinową, do tapicerki i Easy Brush.

Technologia cykloniczna: Urządzenie wykorzystuje technologię cykloniczną, która polega na tym, że siły odśrodkowe pozwalają na skuteczne oddzielenie kurzu od powietrza. W rezultacie filtr nie brudzi się tak szybko, jak w przypadku innych modeli bez tego rozwiązania.

Obrotowa głowica: Test odkurzaczy pionowych Rowenta potwierdził, że czyszczenie podłóg, nawet w trudno dostępnych miejscach, jest niemożliwe. Wszystko za sprawą solidnie zrobionej, obrotowej głowicy.

 

Wady

Czas pracy akumulatora: Część użytkowników przyznaje, że dołączony do zestawu akumulator mógłby być bardziej wydajny.

 

 

 

 

Rowenta Force Extreme RH8812WH

 

Odkurzacz pionowy Rowenta w dobrej cenie to świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby, która lubi sprzątać. Twojej uwadze polecamy produkt Rowenta Force Extreme RH8812WH. Jest to lekki i poręczny przyrząd, dzięki któremu porządki stają się przyjemnością.

Model ma baterię litowo-jonową, która zapewnia 45 minut ciągłego odkurzania. Całkowite naładowanie baterii odbywa się w ciągu 6 godzin. Obudowa produktu jest wyposażona w oświetlenie LED umożliwiające dotarcie do ciemnych zakamarków. W zestawie z odkurzaczem otrzymujemy szczotkę Delta Air Force oraz wyjmowaną szczotkę obrotową. Ich specjalnie wyprofilowany kształt ułatwia zbieranie kurzu w trudno dostępnych miejscach.

Produkt generuje hałas na poziomie 68 dB, zatem jego używanie nie powinno być uciążliwe. Odkurzacz ma wygodną, antypoślizgową rączkę oraz opływowy kształt, dzięki czemu sprzątanie jest komfortowe i swobodne. Według opinii krążących w sieci jest to wysokiej klasy produkt dostępny za rozsądną cenę.

Force Extreme RH8812WH to bardzo dobry odkurzacz pionowy Rowenta do 350 zł. Pojemność zbiornika na kurz wynosi 500 ml.

 

Zalety

Trójkątny kształt: Odkurzacz ma trójkątny kształt gwarantujący dobrą skuteczność sprzątania. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie posprzątać każde miejsce i to bez zbędnego wysiłku.

Dobrze wyprofilowana rączka: Sprzęt ma dobrze przemyślaną budowę. Rączkę wyprofilowano w taki sposób, aby zapewnić użytkownikowi najlepszy komfort i możliwość łatwego manewrowania urządzeniem.

Pojemnik na kurz: Pojemnik na kurz jest na tyle duży, że nie trzeba co chwilę go opróżniać i tym samym tracić czas podczas sprzątania.

 

Wady

Ładowanie: Czas ładowania jest niewspółmiernie długi w porównaniu do czasu działania odkurzacza. Niekiedy bywa to denerwujące.

 

 

 

 

Jaki odkurzacz pionowy Rowenta wybrać?

 

Męczy Cię już ciężki i nieporęczny odkurzacz? Być może nadszedł czas na zmianę starego modelu na wersję pionową. Urządzenia te z roku na rok zyskują coraz większą popularność, gdyż są nie tylko lekkie i zwrotne, ale zajmują także dużo mniej miejsca. Jeśli już zdecydujesz się na zakup, lektura naszego poradnika z pewnością ułatwi Ci podjęcie właściwej decyzji.

 

 

W naszym artykule skupiamy się przede wszystkim na sprzętach marki Rowenta. Jest to niemieckie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją artykułów gospodarstwa domowego: ekspresów, czajników, odkurzaczy i wielu innych. Firma stara się, aby jej sprzęty cechowały się innowacyjnością, wytrzymałością i były skuteczne.

Odkurzacze pionowe nieco różnią się od tradycyjnych sprzętów – przede wszystkim wielkością i budową. Urządzenia nie mają elastycznej rury, gdyż wszystkie elementy są ze sobą ściśle połączone. Sprzęt jest wyposażony w wąską szczotkę oraz obudowę, w której znajdziemy silnik i pojemnik na zanieczyszczenia. Większość tego typu urządzeń dostępnych na rynku to modele bezworkowe. Niektóre wersje mają także zbiornik na wodę, dzięki czemu możemy również myć podłogi.

Przed zakupem odkurzacza zastanówmy się, jakie zasilanie nas interesuje – sieciowe czy akumulatorowe. Pierwszy typ ma zazwyczaj mocniejszy silnik i większą moc, jednak jego wadą jest zasięg ograniczony przez przewód. Drugi rodzaj jest nieco cięższy, jednak pozwala nam na sprzątanie w każdym miejscu w domu. Przed zakupem sprawdźmy, jak długi jest kabel zasilający (w przypadku modeli sieciowych) lub jak długo sprzęt działa na jednym naładowaniu (w przypadku modeli akumulatorowych).

Najlepsze odkurzacze pionowe Rowenta mają także dużą moc, dzięki której działają sprawniej i wydajniej. Standardowa moc urządzenia to 1600 W. Istotny jest także poziom hałasu generowanego przez urządzenie. Jeśli nie chcemy, aby sprzątanie było bardzo uciążliwe, zdecydujmy się na model, który wytwarza max. 70 dB. Wysokiej klasy sprzęt wyposażony jest także w różnego rodzaju końcówki. Najlepszy odkurzacz pionowy Rowenta w 2024 roku ma nakładki przeznaczone do czyszczenia dywanów, parkietów, paneli, a nawet płytek.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ