Ranking 3 najlepszych odkurzaczy pionowych myjący w 2021

Ostatnio aktualizowane: 03.12.21

 

Odkurzacz pionowy myjący – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Dobry pionowy odkurzacz myjący może zdecydowanie pomóc w zachowaniu idealnej czystości w domu. Chcąc znaleźć najlepszy sprzęt, warto przeczytać nasz ranking. Powstał on po dokładnym zapoznaniu się z ofertami różnych producentów i przeczytaniu wielu opinii użytkowników. W przygotowanym zestawieniu na pierwszym miejscu uplasował się pionowy odkurzacz myjący Bissell CROSSWAVE 17132 z łatwym do opróżniania zbiornikiem, do którego trafiają wszystkie nieczystości. Sprzęt jest sprzedawany w zestawie z wytrzymałą szczotką z miękkim włosiem niepowodującym zarysowania podłóg. Ten odkurzacz jest polecany do domów, w których mieszkają alergicy, bo pozwala ograniczyć ilość występujących w pomieszczeniach alergenów. Żeby mieć większy wybór i pewność, że kupiliśmy dobry sprzęt, warto zapoznać się także z opisami innych, równie dobrych modeli. Drugie miejsce należy do pionowego odkurzacza myjącego Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6409/01. Jest on wyposażony w akumulator litowo-jonowy, więc nie wymaga podłączania do sieci elektrycznej. Ze sprzętu można też korzystać jak z odkurzacza ręcznego.

3 najlepszych odkurzaczy pionowych myjący. Opinie w 2021 roku

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Moc Bissell CROSSWAVE 17132 wynosi 560 W, dzięki czemu jest w stanie poradzić sobie z każdym rodzajem zanieczyszczeń. Zastosowana szczotka z miękkiego włosia zapobiega porysowaniu czyszczonej powierzchni. Bezworkowa technologia eliminuje problem rozprzestrzeniania się alergenów w trakcie sprzątania, a opróżnianie pojemnika na brud jest bardzo łatwe.

Difetto

Model jest wyposażony w długi kabel, na który nie ma pojemnika, co może utrudnić przechowywanie. Użytkownicy wskazują, że urządzenie jest dość głośnie.

Conclusione

Odkurzacz jest prosty w obsłudze i stanowi alternatywę dla tradycyjnego odkurzacza i mopa. Zwrotna głowica pozwala na dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc. W przypadku czyszczenia na mokro diody LED wskazują poziom płynu. Pojemność zbiornika na kurz wynosi 0,82 l. Odkurzacz waży około 4,9 kg.

Drugi wybór

Pregio

Odkurzacz jest bezprzewodowy, został wyposażony w akumulator, który pozwala na 60 minut ciągłej pracy. Zapewnia to swobodę oraz wygodę podczas pracy. Sprzęt ma system czyszczenia na mokro, co pozwala szybko i skutecznie pozbyć się zaschniętych plam. Od odkurzacza można odłączyć odkurzacz ręczny, który sprawdzi się w trudno dostępnych miejscach oraz na małych powierzchniach.

Difetto

Użytkownicy zaznaczają, że pojemność zbiornika na kurz wynosi 0,6 l i jest niewystarczająca. Pojemnik trzeba często opróżniać.

Conclusione

W komplecie znajduje się końcówka do czyszczenia materacy i zwierzęcej sierści. Co więcej, do odkurzania twardych podłóg dołączono nasadkę TriActive Turbo. Zastosowany został filtr antyalergiczny zatrzymujący ponad 90% cząsteczek. Zbiornik na wodę może być napełniony zarówno ciepłą, jak i zimną wodą.

Rozważ też

Pregio

Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6408/01 jest urządzeniem wielofunkcyjnym - odkurza, czyści na mokro oraz można od niego odpiąć mały odkurzacz ręczny. Jest wyposażony w system bezdotykowego opróżniania pojemnika na kurz. Wysoka, pionowa rączka pozwala odkurzać bez pochylania, jest to łatwiejsze i wymaga mniej wysiłku. Sprzęt dobrze radzi sobie z sierścią oraz piaskiem.

Difetto

Urządzenie nie zostało wyposażone w płaską, podłużną końcówkę, która mogłaby dostać się w trudno dostępne miejsca.

Conclusione

Odkurzacz jest wyposażony w baterię pozwalającą na 60 minut pracy. Technologia PowerCyklone zwiększa siłę ciągu urządzenia, a powietrze jest skutecznie oddzielone od kurzu. Zbiornik na wodę jest montowany za pomocą magnesów, w zestawie są 2 nakładki do czyszczenia na mokro.

 

1. Odkurzacz pionowy Bissell Crosswave 17132

 

Model Bissell CROSSWAVE 17132 polecamy każdemu, kto chce szybko i sprawnie wyczyścić podłogi w swoim domu. Przy użyciu tego wielofunkcyjnego odkurzacza nie tylko dokładnie usuniemy wszystkie zanieczyszczenia z każdego rodzaju posadzki, ale również ją umyjemy i wysuszymy.

Urządzenie ma cyfrowy system sterowania, dzięki któremu jego obsługa jest łatwa i intuicyjna. Z prostego menu wybieramy rodzaj podłogi, a sprzęt samodzielnie dostosowuje parametry czyszczenia. Przyrząd wyposażony jest w szczotkę z miękkiego włosia, która nie rysuje nawierzchni i dociera w największe zakamarki.

Produkt ma dwa zbiorniki – jeden na wodę, a drugi na zanieczyszczenia. Oznacza to, że jego konstrukcja jest bezworkowa, eliminuje to rozprzestrzenianie się alergenów. Pojemnik na brud można łatwo wyjąc i opróżnić.

Moc odkurzacza Bissell CROSSWAVE 17132 wynosi 560 W, a jego waga to 5,2 kg. Model ten jest doceniany jest przez konsumentów przede wszystkim za niezawodność działania oraz dużą efektywność pracy. Sprzęt skutecznie zastępuje tradycyjny odkurzacz, mop i szczotkę.

Bissell CROSSWAVE 17132 to bardzo dobry pionowy odkurzacz myjący do 1100 zł. Pojemność zbiornika wynosi 0,6 l.

 

Zalety

Uniwersalne przeznaczenie: Do zakupu tego urządzenia zachęca przede wszystkim jego uniwersalność. Odkurzacz pionowy można wykorzystać nie tylko do odkurzania, ale też mycia i osuszania podłóg. Jest on odpowiedni do każdej posadzki.

Szczotka z miękkiego włosia: Kupujący otrzymuje w zestawie szczotkę z miękkiego włosia, która jest skuteczna, ale jednocześnie na tyle delikatna, że nie pozostawia na podłodze zarysowań.

Eliminuje nadmiar alergenów: Bissell CROSSWAVE 17132 to odkurzacz polecany dla alergików, ponieważ skutecznie eliminuje alergeny.

Pojemnik na odpady: Model jest wyposażony w zbiornik na odpady o pojemności równej 0,6 l. W rezultacie nie trzeba ponosić żadnych dodatkowych kosztów związanych z eksploatacją odkurzacza (brak konieczności kupowania worków).

Dwa zbiorniki na wodę: Sprzęt ma dwa zbiorniki na wodę czystą i brudną. To daje gwarancję tego, że sprzątanie będzie efektywne.

 

Wady

Waga: Osoby, które miały okazję przetestować ten sprzęt, przyznają, że jest on nieco ciężki, więc jego używanie powoduje niekiedy spore zmęczenie.

 

 

 

 

2. Odkurzacz bezprzewodowy Philips PowerPro Aqua 2w1 FC6402/01

 

Odkurzacz bezprzewodowy pozwala nam na swobodne i nieograniczone sprzątanie wszystkich kątów w domu. Dodatkowo urządzenia w wersji pionowej są lekkie i zapewniają swobodę manewrowania. Takim właśnie sprzętem jest model Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6409/01.

Przyrząd wyposażony jest w akumulator litowo-jonowy o napięciu 25,2 V, które zapewnia nieprzerwaną pracę przez około 60 minut. Całkowite naładowanie baterii trwa 5 godzin. Sprzęt nie tylko dokładnie czyści podłogi, ale również usuwa zaschnięte i uporczywe plamy. Jest to możliwe dzięki nakładce myjącej ze zbiornikiem na wodę, której wystarcza na umycie 50 m kw. powierzchni.

Produkt ma zintegrowany mini odkurzacz ręczny, który można w każdej chwili wyjąc i użyć do czyszczenia mniejszych powierzchni. Jest on wyposażony w małą turboszczotkę, idealną do odkurzania foteli czy kanapy. Z kolei efektywne czyszczenie twardych podłóg i dywanów zapewnia nasadka TriActive Turbo, która wydajnie zbiera kurz.

Sprzęt przeznaczony jest do czyszczenia każdego rodzaju powierzchni. Konsumenci podkreślają, że odkurzacz pracuje bardzo cicho i daje zadowalające efekty.

Myjący odkurzacz pionowy Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6409/01 ma 600 ml pojemnik na kurz. Sprzęt waży 3,2 kg.

 

Zalety

Funkcja czyszczenia na mokro: Aby zachować idealny porządek w swoim domu, warto skorzystać z funkcji mycia podłóg na mokro. Dzięki temu można skutecznie usunąć nawet najdrobniejszy kurz. Będziesz mógł to zrobić, jeśli zdecydujesz się na zakup Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6409/01.

Akumulator: Sprzęt jest dostępny w komplecie z akumulatorem litowo-jonowym zapewniającym nawet do 60 minut pracy bez konieczności ładowania.

Odkurzacz ręczny: Warto podkreślić, że od urządzenia można odłączyć mały odkurzacz ręczny, który pozwoli usunąć zabrudzenia nawet z trudno dostępnych miejsc np. z zagłębień w tapicerce.

Filtr: Na uwagę zasługuje zastosowany w modelu trójwarstwowy filtr, który zatrzymuje nawet do 90% drobnych cząsteczek.

 

Wady

Głośność pracy: W opiniach na temat urządzenia można przeczytać, że generuje ono spory hałas, szczególnie przy ustawieniu trybu MAX.

 

 

 

 

3. Odkurzacz bezprzewodowy Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6408/01

 

Chcielibyśmy zachęcić Cię do zastanowienia się nad zakupem ręcznego odkurzacza myjącego Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6408/01, który zdobywa dobre opinie od użytkowników. Pozytywne recenzje wynikają m.in. z tego, że sprzęt ma uniwersalne zastosowanie. Dobrze sprawdza się zarówno do czyszczenia twardych podłóg, jak i dywanów.

Odkurzacz ma pojemnik na odpady liczący 0,6 l, a jego opróżnianie jest proste i szybkie. Waga urządzenia wynosi 3,6 kg, więc korzystanie z niego nie powinno być męczące. Sprzęt jest wyposażony w akumulator litowo-jonowy działający do 60 minut po pełnym naładowaniu. Funkcja czyszczenia na mokro pozwala na dokładne pozbycie się nawet najdrobniejszych cząsteczek kurzu.

Korzystając z tego odkurzacza, można łatwo zadbać o czystość w swoim domu. Można go używać także jako modelu ręcznego i wykorzystać np. do sprzątania samochodu czy dokładnego odkurzania sofy.

Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6408/01 to myjący odkurzacz pionowy z akumulatorem litowo-jonowym. Model waży 3,6 kg.

 

Zalety

Końcówka TriActive Turbo: Użytkownik ma do dyspozycji końcówkę TriActive Turbo. Umożliwia ona skuteczne usuwanie zabrudzeń z twardych podłóg takich jak płytki i panele. Model nadaje się także do dywanów.

Bezprzewodowa praca: Na komfort użytkowania wpływa to, że odkurzacz jest bezprzewodowy. Nie trzeba się martwić o to, że zbyt krótki kabel zasilający będzie ograniczał nasze ruchy. Urządzenie pozwala nam dotrzeć wszędzie, nawet do trudno dostępnych miejsc.

Łatwe opróżnianie pojemnika: To model bezworkowy, wyposażony w pojemnik na odpady. Łatwo się go opróżnia, a wszystko dzięki dobrze opracowanemu systemowi. Potwierdził to test pionowych odkurzaczy myjących.

 

Wady

Filtr: Pojedyncze osoby użytkujące sprzęt przyznają, że dołączony do kompletu filtr stosunkowo szybko się zapycha.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki odkurzacz pionowy myjący wybrać?

 

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie codziennych porządków bez pomocy odkurzacza. Tradycyjne modele są często ciężkie i nieporęczne, ale na szczęście producenci wyszli naprzeciw wymaganiom konsumentów i stworzyli wersje pionowe. Takim urządzeniem można łatwo i wygodnie manewrować, a jego dodatkowym atutem jest funkcja mycia. Jeśli masz wątpliwości czym powinien charakteryzować się najlepszy pionowy odkurzacz myjący w 2021 roku, zapraszamy do kontynuowania lektury naszego poradnika.

Odkurzacze pionowe są przede wszystkim lekkie i zwrotne, a dodatkowo cicho pracują. Bardzo często wyposażone są one w dwa niezależne pojemniki – w jednym znajduje się woda z detergentem, a do drugiego trafiają zanieczyszczenia. Taka konstrukcja urządzenia sprawia, że przy jego użyciu nie tylko dokładnie odkurzymy podłogi, ale możemy je także umyć. Dużą zaletą jest również to, że nie potrzebujemy worków do odkurzacza. Przed zakupem warto sprawdzić pojemność zbiorników – zazwyczaj jest to od 0,5 l do 1 l.

W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje tego typu urządzeń – akumulatorowe i zasilane energią elektryczną. Jeśli zdecydujemy się na pierwszy wariant, koniecznie sprawdźmy czas pracy odkurzacza po pełnym naładowaniu baterii. Istotny jest również czas ładowania – oczywiście im krótszy, tym lepiej. W urządzeniach przewodowych duże znaczenie ma długość kabla i uchwytu, od których zależy nasz zasięg pracy. Im będą one dłuższe, tym sprzątanie jest bardziej swobodne.

Najlepsze pionowe odkurzacze myjące mają również dużą moc, która wpływa na siłę ssania i pomaga nam szybciej wyczyścić podłogi z zanieczyszczeń. Zazwyczaj jest to około 600 W. W przypadku modeli na akumulator, o wydajności decyduje napięcie baterii. Jeśli chcemy, aby nasz sprzęt był skuteczny, wybierzmy model o napięciu od 15 V do 25 V.

Zwróćmy uwagę również na dołączone do zestawu szczotki i końcówki robocze. Pionowe odkurzacze zazwyczaj wyposażone w nakładki przeznaczone do czyszczenia różnych typów powierzchni, w tym paneli, płytek czy dywanów. Często spotkać możemy również mniejszy odkurzacz ręczny, wmontowany w korpus przyrządu. Taki sprzęt doskonale sprawdza się podczas sprzątania samochodu lub trudno dostępnych miejsc.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ