Ranking 3 najlepszych odkurzaczy pionowych myjący w 2024

Ostatnio aktualizowane: 14.07.24

 

Odkurzacz pionowy myjący – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Dobry pionowy odkurzacz myjący może zdecydowanie pomóc w zachowaniu idealnej czystości w domu. Chcąc znaleźć najlepszy sprzęt, warto przeczytać nasz ranking. Powstał on po dokładnym zapoznaniu się z ofertami różnych producentów i przeczytaniu wielu opinii użytkowników. W przygotowanym zestawieniu na pierwszym miejscu uplasował się pionowy odkurzacz myjący Bissell CROSSWAVE 17132 z łatwym do opróżniania zbiornikiem, do którego trafiają wszystkie nieczystości. Sprzęt jest sprzedawany w zestawie z wytrzymałą szczotką z miękkim włosiem niepowodującym zarysowania podłóg. Ten odkurzacz pionowy z funkcją mycia jest polecany do domów, w których mieszkają alergicy, bo pozwala ograniczyć ilość występujących w pomieszczeniach alergenów. Żeby mieć większy wybór i pewność, że kupiliśmy dobry sprzęt, warto zapoznać się także z opisami innych, równie dobrych modeli. Drugie miejsce jakie ranking odkurzaczy pionowych myjących zawiera należy do pionowego odkurzacza myjącego Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6409/01. Jest on wyposażony w akumulator litowo-jonowy, więc nie wymaga podłączania do sieci elektrycznej. Ze sprzętu można też korzystać jak z odkurzacza ręcznego.

3 najlepszych odkurzaczy pionowych myjący. Opinie w 2024 roku

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Moc Bissell CROSSWAVE 17132 wynosi 560 W, dzięki czemu jest w stanie poradzić sobie z każdym rodzajem zanieczyszczeń. Zastosowana szczotka z miękkiego włosia zapobiega porysowaniu czyszczonej powierzchni. Bezworkowa technologia eliminuje problem rozprzestrzeniania się alergenów w trakcie sprzątania, a opróżnianie pojemnika na brud jest bardzo łatwe.

Difetto

Model jest wyposażony w długi kabel, na który nie ma pojemnika, co może utrudnić przechowywanie. Użytkownicy wskazują, że urządzenie jest dość głośnie.

Conclusione

Odkurzacz jest prosty w obsłudze i stanowi alternatywę dla tradycyjnego odkurzacza i mopa. Zwrotna głowica pozwala na dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc. W przypadku czyszczenia na mokro diody LED wskazują poziom płynu. Pojemność zbiornika na kurz wynosi 0,82 l. Odkurzacz waży około 4,9 kg.

Drugi wybór

Pregio

Odkurzacz jest bezprzewodowy, został wyposażony w akumulator, który pozwala na 60 minut ciągłej pracy. Zapewnia to swobodę oraz wygodę podczas pracy. Sprzęt ma system czyszczenia na mokro, co pozwala szybko i skutecznie pozbyć się zaschniętych plam. Od odkurzacza można odłączyć odkurzacz ręczny, który sprawdzi się w trudno dostępnych miejscach oraz na małych powierzchniach.

Difetto

Użytkownicy zaznaczają, że pojemność zbiornika na kurz wynosi 0,6 l i jest niewystarczająca. Pojemnik trzeba często opróżniać.

Conclusione

W komplecie znajduje się końcówka do czyszczenia materacy i zwierzęcej sierści. Co więcej, do odkurzania twardych podłóg dołączono nasadkę TriActive Turbo. Zastosowany został filtr antyalergiczny zatrzymujący ponad 90% cząsteczek. Zbiornik na wodę może być napełniony zarówno ciepłą, jak i zimną wodą.

Rozważ też

Pregio

To sprzęt uniwersalny, pozwalający jednym pociągnięciem zarówno sprzątnąć podłogę z zalegających na niej śmieci, jak i umyć jej powierzchnię pozostawiając ją czystą i suchą. W urządzeniu zamontowano wałek szybkoobrotowy i pojemnik na czystą oraz brudną wodę.

Difetto

Według słów użytkowników, aby umyć 50 m2 podłogi trzeba trzykrotnie napełniać zbiornik wody czystej i tyleż samo opróżniać ten z wodą brudną. Ponadto wysokość szczotki uniemożliwia sprzątnięcie pod szafami, a także w narożnikach, gdzie żadna ze szczotek nie sięga.

Conclusione

Wymiary odkurzacza wynoszą 26 cm x 27 cm x 124 cm, jego waga to 4,7 kg. Moc silnika wynosi 400W, a daleki zasięg sprzątania zapewnia przewód elektryczny o długości 7 m. Taca do samooczyszczania urządzenia po wykonanej pracy służy również do jego bezpiecznego przechowywania.

 

1. Odkurzacz pionowy Bissell Crosswave 17132

 

Model Bissell CROSSWAVE 17132 polecamy każdemu, kto chce szybko i sprawnie wyczyścić podłogi w swoim domu. Przy użyciu tego wielofunkcyjnego odkurzacza nie tylko dokładnie usuniemy wszystkie zanieczyszczenia z każdego rodzaju posadzki, ale również ją umyjemy i wysuszymy.

Urządzenie ma cyfrowy system sterowania, dzięki któremu jego obsługa jest łatwa i intuicyjna. Z prostego menu wybieramy rodzaj podłogi, a sprzęt samodzielnie dostosowuje parametry czyszczenia. Przyrząd wyposażony jest w szczotkę z miękkiego włosia, która nie rysuje nawierzchni i dociera w największe zakamarki.

Produkt ma dwa zbiorniki – jeden na wodę, a drugi na zanieczyszczenia. Oznacza to, że jego konstrukcja jest bezworkowa, eliminuje to rozprzestrzenianie się alergenów. Pojemnik na brud można łatwo wyjąc i opróżnić.

Moc odkurzacza Bissell CROSSWAVE 17132 wynosi 560 W, a jego waga to 5,2 kg. Ten odkurzacz pionowy z funkcją mycia  ma opinie dobre konsumentów i jest doceniany przede wszystkim za niezawodność działania oraz dużą efektywność pracy. Sprzęt, jak mówią opinie o odkurzaczach pionowych myjących,  skutecznie zastępuje tradycyjny odkurzacz, mop i szczotkę.

Bissell CROSSWAVE 17132 to bardzo dobry pionowy odkurzacz myjący do 1100 zł. Pojemność zbiornika wynosi 0,6 l.

 

Zalety

Uniwersalne przeznaczenie: Do zakupu tego urządzenia zachęca przede wszystkim jego uniwersalność. Odkurzacz pionowy można wykorzystać nie tylko do odkurzania, ale też mycia i osuszania podłóg. Jest on odpowiedni do każdej posadzki.

Szczotka z miękkiego włosia: Kupujący otrzymuje w zestawie szczotkę z miękkiego włosia, która jest skuteczna, ale jednocześnie na tyle delikatna, że nie pozostawia na podłodze zarysowań.

Eliminuje nadmiar alergenów: Bissell CROSSWAVE 17132 to odkurzacz pionowy z funkcją mycia polecany dla alergików, ponieważ skutecznie eliminuje alergeny.

Pojemnik na odpady: Model jest wyposażony w zbiornik na odpady o pojemności równej 0,6 l. W rezultacie nie trzeba ponosić żadnych dodatkowych kosztów związanych z eksploatacją odkurzacza (brak konieczności kupowania worków).

Dwa zbiorniki na wodę: Sprzęt ma dwa zbiorniki na wodę czystą i brudną. To daje gwarancję tego, że sprzątanie będzie efektywne.

 

Wady

Waga: Osoby, które miały okazję przetestować ten sprzęt, przyznają, że jest on nieco ciężki, więc jego używanie powoduje niekiedy spore zmęczenie.

 

 

 

 

2. Odkurzacz bezprzewodowy Philips PowerPro Aqua 2w1 FC6402/01

 

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia pozwala nam na swobodne i nieograniczone sprzątanie wszystkich kątów w domu. Dodatkowo urządzenia w wersji pionowej są lekkie i zapewniają swobodę manewrowania. Takim właśnie sprzętem jest model Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6409/01.

Przyrząd wyposażony jest w akumulator litowo-jonowy o napięciu 25,2 V, które zapewnia nieprzerwaną pracę przez około 60 minut. Całkowite naładowanie baterii trwa 5 godzin. Sprzęt nie tylko dokładnie czyści podłogi, ale również usuwa zaschnięte i uporczywe plamy. Jest to możliwe dzięki nakładce myjącej ze zbiornikiem na wodę, której wystarcza na umycie 50 m kw. powierzchni.

Produkt ma zintegrowany mini odkurzacz ręczny, który można w każdej chwili wyjąc i użyć do czyszczenia mniejszych powierzchni. Jest on wyposażony w małą turboszczotkę, idealną do odkurzania foteli czy kanapy. Z kolei efektywne czyszczenie twardych podłóg i dywanów zapewnia nasadka TriActive Turbo, która wydajnie zbiera kurz.

Sprzęt przeznaczony jest do czyszczenia każdego rodzaju powierzchni. Konsumenci podkreślają, że odkurzacz pionowy myjący w dobrych cenach pracuje bardzo cicho i daje zadowalające efekty.

Dobry i tani odkurzacz pionowy myjący Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6409/01 ma 600 ml pojemnik na kurz. Sprzęt waży 3,2 kg.

 

Zalety

Funkcja czyszczenia na mokro: Aby zachować idealny porządek w swoim domu, warto skorzystać z funkcji mycia podłóg na mokro. Dzięki temu można skutecznie usunąć nawet najdrobniejszy kurz. Będziesz mógł to zrobić, jeśli zdecydujesz się na zakup Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6409/01.

Akumulator: Sprzęt jest dostępny w komplecie z akumulatorem litowo-jonowym zapewniającym nawet do 60 minut pracy bez konieczności ładowania.

Odkurzacz ręczny: Warto podkreślić, że od urządzenia można odłączyć mały odkurzacz ręczny, który pozwoli usunąć zabrudzenia nawet z trudno dostępnych miejsc np. z zagłębień w tapicerce.

Filtr: Na uwagę zasługuje zastosowany w modelu trójwarstwowy filtr, który zatrzymuje nawet do 90% drobnych cząsteczek.

 

Wady

Głośność pracy: W opiniach na temat urządzenia można przeczytać, że generuje ono spory hałas, szczególnie przy ustawieniu trybu MAX.

 

 

 

 

3. Odkurzacz Vileda JetClean Pionowy Myjący 

 

Odkurzacz pionowy myjący Vileda JetClean to urządzenie 2 w 1, dzięki niemu za jednym pociągnięciem podłogi zostaną wysprzątane z kurzu i śmieci, a także umyte. Rozmiary tego uniwersalnego urządzenia to: Szerokość 26 cm, wysokość 124 cm, głębokość 27 cm, a waga sprzętu z pustym zbiornikiem na wodę wynosi 4,7 kg. Odkurzacz o mocy 400 W jest zaopatrzony w system dwóch zbiorników, na wodę czystą i brudną. Podczas sprzątania jest ona aplikowana ze zbiornika czystej wody i zbierana wraz z nieczystościami do drugiego zbiornika przy ruchu powrotnym urządzenia. Jak pokazuje test pionowych odkurzaczy myjących wraz z ruchem wstecznym podłoga zostaje również oczyszczona z resztek wody.

Pojemność zbiornika na wodę czystą wynosi 640 ml, a na brudną 400 ml. Za sprawne czyszczenie podłogi jest odpowiedzialny wałek obracający się z prędkością 3000 obrotów/min. Sprzęt też ma stosunkowo daleki zasięg, bo jego przewód elektryczny ma długość 7 m. Vileda JetClean został też zaopatrzony w system samooczyszczania. Po zakończonym sprzątaniu wystarczy go umieścić na tacy czyszczącej napełnionej odpowiednim poziomem wody i włączyć.

Vileda JetClean to sprzęt sprawdzający się w domach osób zabieganych. Jednym pociągnięciem szczotki sprzęt ten zbierze zarówno nieczystości stałe, jak i umyje podłogę.

 

Zalety

2w1: Niezaprzeczalną zaletą jest fakt, że za jednym przeciągnięciem sprzętu po podłodze zostaje ona sprzątnięta z kurzu, jak i umyta z zabrudzeń, które przywarły do powierzchni. To rozwiązanie oszczędzające czas.

Wałek z mikrofibry: Za dokładne sprzątanie jest odpowiedzialny wałek z mikrofibry, który dzięki ruchowi obrotowemu z prędkością 3000 obrotów/min zbiera każde zabrudzenie. 

System dwóch zbiorników: Dzięki zamontowanym dwóm zbiornikom, na wodę czystą i brudną czyszczenie jest skuteczne, bo do mycia jest dystrybuowana wciąż czysta woda, która po oczyszczeniu podłogi trafia do drugiego zbiornika. 

System samooczyszczenia: System ten, bez udziału użytkownika sprawnie oczyszcza odkurzacz z zabrudzeń, które na nim osiadły podczas czyszczenia. Wystarczy umieścić go na tacy czyszczącej zaopatrzonej w odpowiedniej ilości wodę. 

 

Wady

Małe pojemniki na wodę: Jak przekazują użytkownicy, aby sprzątnąć przeciętnej wielkości mieszkanie trzeba dwu lub trzykrotnie napełniać pojemnik wody czystej i opróżniać ten z wodą brudną. Oczekiwania osób użytkujących sprzęt były, że będzie miał on większą wydajność na jednym zbiorniku.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki odkurzacz pionowy myjący wybrać?

 

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie codziennych porządków bez pomocy odkurzacza. Tradycyjne modele są często ciężkie i nieporęczne, ale na szczęście producenci wyszli naprzeciw wymaganiom konsumentów i stworzyli wersje pionowe. Takim urządzeniem można łatwo i wygodnie manewrować, a jego dodatkowym atutem jest funkcja mycia. Trzy spośród odkurzaczy pionowych z funkcją mycia zawiera nasz ranking. Jeśli nadal masz wątpliwości jaki odkurzacz pionowy myjący kupić w 2024 roku, zapraszamy do kontynuowania lektury naszego poradnika.

Odkurzacze pionowe myjące są przede wszystkim lekkie i zwrotne, a dodatkowo cicho pracują, szczególnie atrakcyjne są odkurzacze pionowe bezprzewodowe. Bardzo często wyposażone są one w dwa niezależne pojemniki – w jednym znajduje się woda z detergentem, a do drugiego trafiają zanieczyszczenia. Taka konstrukcja urządzenia sprawia, że przy jego użyciu nie tylko dokładnie odkurzymy podłogi, ale możemy je także umyć. Dużą zaletą jest również to, że nie potrzebujemy worków do odkurzacza. Przed zakupem warto sprawdzić pojemność zbiorników – zazwyczaj jest to od 0,5 l do 1 l.

W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje tego typu urządzeń – akumulatorowe i zasilane energią elektryczną. Jeśli zdecydujemy się na odkurzacze pionowe bezprzewodowe, koniecznie sprawdźmy czas pracy odkurzacza po pełnym naładowaniu baterii. Istotny jest również czas ładowania – oczywiście im krótszy, tym lepiej. W urządzeniach przewodowych duże znaczenie ma długość kabla i uchwytu, od których zależy nasz zasięg pracy. Im będą one dłuższe, tym sprzątanie jest bardziej swobodne.

Najlepsze pionowe odkurzacze myjące mają również dużą moc, która wpływa na siłę ssania i pomaga nam szybciej wyczyścić podłogi z zanieczyszczeń. Zazwyczaj jest to około 600 W. W przypadku modeli na akumulator, o wydajności decyduje napięcie baterii. Jeśli chcemy, aby nasz sprzęt był skuteczny, wybierzmy model o napięciu od 15 V do 25 V.

Zwróćmy uwagę również na dołączone do zestawu szczotki i końcówki robocze. Pionowe odkurzacze zazwyczaj wyposażone w nakładki przeznaczone do czyszczenia różnych typów powierzchni, w tym paneli, płytek czy dywanów. Często spotkać możemy również mniejszy odkurzacz ręczny, wmontowany w korpus przyrządu. Taki sprzęt doskonale sprawdza się podczas sprzątania samochodu lub trudno dostępnych miejsc.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ