Najlepszy odkurzacz centralny PROFI

Ostatnio aktualizowane: 14.07.24

Odkurzacze Profi 42 oraz Profi 40.1 to według konsumentów dwa najlepsze modele centralne dostępne w chwili obecnej na rynku. Zostały one wybrane po analizie dostępnych na rynku opcji. Przeanalizowaliśmy także oceny konsumentów, aby mieć pewność, że sprzęt faktycznie spełnia swoją rolę. Pierwszy z wymienionych odkurzaczy centralnych, czyli Profi 42 to urządzenie ekonomiczne z funkcją Eco, która pozwala znacząco zmniejszyć wysokość rachunków za prąd. Jest dość pojemne i wydajne. Wiele osób uważa, że znacznie przyśpiesza sprzątanie, zwłaszcza w porównaniu z klasycznymi sprzętami. Poza tym posiada filtry, które wyłapują pyłki, w tym alergeny. Równie dobrą propozycją jest Profi 40.1. Jest to sprzęt wydajny, posiadający solidny agregat, który wpływa na szybkość pracy. Produkt objęty jest długoletnią gwarancją. Oba wymienione modele są łatwe w instalacji i niezawodne. Jeśli chcesz lepiej poznać ich cechy, zapoznać się z dokładnymi parametrami i ceną, zapraszamy Cię do dalszej części naszego artykułu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Model oferuje bardzo skuteczne i dokładne usuwanie zabrudzeń na podłodze w mieszkaniu. Dzięki wydajnemu silnikowi sprzęt gwarantuje wydajną pracę przez kilka godzin. Z kolei ciśnienie (35 kPa) zapewnia szybsze zbieranie zabrudzeń. W sprzęcie jest filtr HEPA.

Difetto

Mimo mocnego silnika sprzątanie przy pomocy urządzenie może być dość czasochłonne. Produkt jest dość drogi, a jego montaż trudny i kosztowny. Dlatego nie wszyscy konsumenci chcą inwestować w urządzenie.

Conclusione

Mimo ograniczonej powierzchni pracy, odkurzacz jest bardzo efektywny. Usuwa nie tylko zabrudzenia, ale i roztocza oraz bakterie, które wyłapywane są przez filtr HEPA. Duża moc ssania gwarantuje dokładne sprzątanie.

Drugi wybór

Pregio

Trzystopniowa regulacja pracy turbiny odpowiada za precyzyjne chłodzenie silnika w czasie pracy, co oznacza, że model może pracować przez długi czas bez przerwy. Efektywne sprzątanie zapewnione jest przez wysokie ciśnienie, które wynosi 68 l/s.

Difetto

Aby produkt efektywnie pracował niezbędne jest jego poprawne zamontowanie. Niestety montaż urządzenie jest bardzo drogi.

Conclusione

W urządzeniu znajduje się filtr samoczyszczący, który gwarantuje usunięcie wszystkich zabrudzeń i bakterii z przewodu. W konsekwencji, nie wracają one do pomieszczeń. Pojemny zbiornik sprawia, że nie trzeba co chwila wyrzucać odpadów.

Rozważ też

Pregio

Odkurzacz wyposażony jest w trzystopniową regulację pracy turbiny, którą wykonano z najlepszej jakości materiałów. Element ten zapewnia bezawaryjną pracę silnika, przez długi czas. Do tego utrzymanie urządzenia w czystości jest dość proste, ze względu na filtr samoczyszczący.

Difetto

Ze względu na mniejszą moc praca odkurzacza jest nieco mniej wydajna niż w przypadku pozostałych produktów. Odkurzacz może być podłączony do mniejszej ilości gniazd ssących.

Conclusione

Wydajna praca przez kilka godzin to główny atut modelu. Jest on również ekologiczny, gdyż nie zużywa dużo energii elektrycznej w czasie pracy. Metalowy zbiornik ma dużą pojemność, a co więcej jest odporny na uszkodzenia mechaniczne.

 

 

Odkurzacz centralny PROFI – Ranking

 

 

Profi 42

 

W najnowocześniejszy silnik AMETEK By-Pass ECO, o mocy nominalnej 1200 W. z osobnym chłodzeniem uzwojenia silnika, został wyposażony model PROFI 42. Ma on również trzystopniową turbinę AMETEK By-Pass, która wpływa na żywotność maszyny, a także pozwala na uzyskanie wysokiego podciśnienia odpowiedzialnego za oczyszczanie powietrza w jednostce centralnej. W tym wypadku podciśnienie wynosi 35 kPa.

Jest to model cyklonowy z zainstalowanym filtrem HEPA. Jest on szczególnie polecany do pracy w domkach jednorodzinnych, bo powierzchnia, na jakiej się sprawdza najlepiej nie powinna przekraczać 250 m2. Wymiary odkurzacza to wysokość 98 cm i średnica 28 cm, a waga wynosi 11 kg.

Producent zaleca, aby nie przekraczać 10 gniazd ssących zamontowanych w domu, oraz maksymalnie zastosować 50 metrów przewodu magistralnego. Inne parametry odkurzacza, jak na przykład moc ssania to 640 W, a przepływ powietrza wynosi 64 litry na sekundę.

Dodatkowo model ten został wyposażony w metalowy zbiornik o pojemności 20 litrów. Od użytkowników domków jednorodzinnych uzyskaliśmy opinie, że model ten sprawnie pracuje, jest stosunkowo cichy i ma bogaty zestaw akcesoriów.

Odkurzacz Profi 42 to bardzo nowoczesny i wydajny model centralny, który przeznaczony jest do pokoi o powierzchni do 250 m2. Wymiary urządzenia to: wysokość – 106 cm i średnica – 28 cm.

 

Zalety

Ekonomiczność: Urządzenie wyposażone jest w tryb pracy o nazwie „Eco”, który w czasie pracy pobiera mniej energii elektrycznej. Pozytywnie wpływa to na rachunki konsumentów.

Pojemność: Sprzęt wyposażony jest w duży zbiornik, który ma pojemność aż 20 l. Nie musisz więc go opróżniać po każdym sprzątaniu. Jest to duże udogodnienie, które pozwoli Ci na oszczędność czasu.

Wydajność: Produkt wyposażony jest w nowoczesny silnik o mocy 1200 W, co jest gwarantem szybkiej i wydajnej pracy. W konsekwencji maszyna może długo działać, bez obaw o awarię. Do tego siła ssąca odkurzacza to aż 649 Air W, co przekłada się na efektywne sprzątanie. W czasie pracy maszyna nie wydaje zbyt głośnych dźwięków (hałas utrzymuje się na poziomie 61 dB), więc nie będzie przeszkadzała innym domownikom.

Cena: Prezentowany model to dobry odkurzacz centralny Profi do 1600 zł. Stosunek kosztów zakupu urządzenia do jego możliwości i efektywności pracy jest bardzo atrakcyjny.

Filtr: W urządzeniu znajduje się wydajny i bardzo bezpieczny filtr HEPA, który odpowiada za neutralizowanie nie tylko kurzu i śmieci, ale również drobnoustrojów i bakterii. W konsekwencji, mieszkanie jest bezpieczniejsze dla osób z alergią.

 

 

 

 

 

Profi 40.1

 

PROFI 40.1 to odkurzacz centralny, w którym zastosowano III stopniową turbinę AMETEK By-Pass. Jest to osobne chłodzenie silnika, wpływające na jego żywotność. Model ten jest przeznaczony do domków jednorodzinnych o powierzchni do 350 m2.

Zalecana liczba gniazd ssących przez producenta to 12, a magistrala przewodów nie powinna przekroczyć 60 metrów. Zestaw sprzątający zawiera wąż ssący 9 metrów, ssawko szczotkę, ssawkę mała, ssawkę szczelinową, ssawkę okrągłą, rurę teleskopową i system mocowania do ściany. Silnik odkurzacza ma moc nominalną 1450 W. i wytwarza podciśnienie 40 kPa.

Natomiast moc ssania tego urządzenia wynosi 680 W, a przepływ powietrza jest na poziomie 68 litrów na sekundę. Mamy tu również zamontowany filtr samoczyszczący, oraz mocny zbiornik metalowy, odporny na uderzenia o pojemności 20 lub 30 litrów.

Wymiary zewnętrzne natomiast to wysokość 106 cm i średnica 28 cm i waga 11.05 kg. Użytkownicy szczególnie podnoszą w swoich komentarzach, to, że ten odkurzacz centralny jest dobrze wyposażony w akcesoria dodatkowe.

Wydajny i nowoczesny odkurzacz Profi 40.1 to model centralny, który montujemy w ścianie pokoju. Moc maszyny to 1560 W, z kolei wymiary wynoszą: wysokość – 106 cm i średnica – 28 cm.

 

Zalety

Przewiew: W czasie pracy odkurzacza powietrze transportowane jest z prędkości 68 l/s, więc odkurzanie zajmuje niewiele czasu.

Agregat: Urządzenie wyposażone jest w silnik z 3-stopniową turbiną AMETEK By-Pass. Element ten został bardzo dobrze wykonany, tak, by nie był podatny na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu dobrze konserwowany sprzęt jest w stanie pracować bezawaryjnie nawet przez okres 3 lat.

Wydajność: Za sprawą dużej mocy odkurzacza (1560 W) praca sprzętu jest wydajna. Oznacza to, że w bardzo krótkim czasie uda Ci się pozbyć wszelkich zabrudzeń w mieszkaniu. Z kolei siła ssania wynosi 680 W.

Hałas: W czasie pracy dźwięk wydawany przez maszynę nie przekracza 61 dB. W konsekwencji, urządzenie nie przeszkadza innym domownikom w momencie sprzątania.

 

Wady

Cena: Koszty zakupu prezentowanego sprzętu przekraczają 2100 zł, co dla wielu osób jest bardzo dużym wydatkiem. Wielu konsumentom wydaje się, że wydajność i efektywność sprzątania nie jest proporcjonalna do ceny.

 

 

 

Profi 44.1

 

Do użytku w domkach jednorodzinnych o powierzchni do 250 metrów jest przeznaczony model odkurzacza centralnego Profi 44.1. Moc silnika wynosi tu 1560 W i mamy tu trzystopniową turbinę AMETEK By-Pass, a także osobne chłodzenie uzwojeń silnika. Rozwiązanie takie wpływa na dłuższą bezawaryjną eksploatację silnika.

Ten odkurzacz może mieć zamontowanych do 12 gniazdek ssących na terenie domu i do 60 metrów długości przewodów ssących umieszczonych w ścianach. Odkurzacz wytwarza podciśnienie 40 kPa, przepływ powietrza wynosi tu 68 litrów na sekundę, a siła ssania to 680 W. Jednostka centralna została wyposażona w gniazdo gospodarcze, a wewnątrz został zamontowany filtr samoczyszczący.

Metalowy zbiornik, odporny na uszkodzenia mechaniczne ma pojemność 20 litrów. A całe urządzenie można przymocować do ściany prawo i lewostronnie. Producent do tego modelu dołącza zestaw akcesoriów dodatkowych. Wymiary zewnętrzne natomiast to wysokość 111 cm i średnica 32 cm. Waga zaś wynosi 11 kg.

Co jest niezwykłe, producent daje na ten model 11 lat gwarancji. I to jest właśnie sprawa, która przekonała wielu właścicieli domów do zakupu tego modelu.

Urządzenie Profi 44.1 to nowoczesny odkurzacz centralny przeznaczony do domów jednorodzinnych oraz mieszkań o dużej powierzchni. Wymiary sprzętu to: wysokość – 111 cm i średnica – 32 cm.

 

Zalety

Wydajność: Odkurzacz ma bardzo dużą moc (1560 W), co przekłada się na szybką i wydajną pracę. Zabrudzenia usuwane są efektywnie. W konsekwencji, już po kilku minutach całe mieszkanie jest czyste.

Głośność: Hałas emitowany przez produkt nie przekracza poziomu 61 dB, co oznacza, że w czasie sprzątania nie będzie przeszkadzał domownikom.

Bezawaryjność: Odkurzacz wyposażony jest w metalowy zbiornik, który jest odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i awarie. Dzięki temu urządzenie będzie Ci służyć przez długi czas.

 

Wady

Filtr: Choć w sprzęcie znajduje się filtr samoczyszczący, to nie wyłapuje on wszystkich bakterii i drobnoustrojów, a co więcej wypuszczone powietrze nie jest nawilżane.

Cena: Zainwestowanie w prezentowany model wiąże się z wydaniem kwoty powyżej 2600 zł, co dla wielu osób może okazać się zbyt kosztowne.

 

 

 

 

Jaki odkurzacz centralny PROFI wybrać?

 

Odkurzacz centralny coraz częściej jest wykorzystywany w naszych domach i mieszkaniach. Co prawda najlepiej jest go zamontować, gdy mieszkanie nie jest jeszcze wykończone, ale gdy chcemy to uczynić w wykończonym mieszkaniu, też można to wykonać. Tym razem zajmiemy się najlepszymi odkurzaczami centralnymi PROFI.

Firma Profi to znany producent odkurzaczy przemysłowych. Firma powstała na podstawie wyodrębnienia części firmy Zelmer w 1997 roku i na początku ściśle z firmą- matką współpracowała. Ale od 2002 roku rozpoczęła produkcję odkurzaczy przemysłowych i obecnie ma kilkanaście modeli w swojej produkcji. Są to modele do sprzątania na sucho i na mokro, odkurzacze centralne, piorące i urządzenia do czyszczenia wykładzin.

W tym poradniku spróbujemy doradzić, jak znaleźć najlepszy odkurzacz centralny PROFI w 2024 roku wśród oferty firmy. Ale to, że któryś z modeli okaże się najlepszym, warunkuje również, jakie potrzeby ma użytkownik, na jakiej powierzchni ma pracować odkurzacz, jaka powinna być jego moc znamionowa, ile zamontować gniazd ssących itd. Duże odkurzacze centralne potrafią wysprzątać nawet 1650 m2, natomiast najmniejsze sprawdzają się na powierzchni 150 m2.

Najważniejsza w odkurzaczu jest jednostka centralna. Składa się ona z silnika lub kilku, gdy urządzenie jest przeznaczone do szczególnie dużych powierzchni. Dalej mamy turbiny napędzające silnik, separator, który, jak nazwa wskazuje przeznaczony jest do oddzielania śmieci od powietrza oraz pojemnik na kurz. Jednostki centralne mogą być kompaktowe i wówczas mają stosunkowo niewielkie rozmiary, lub wersji split i wówczas są to pokaźnych rozmiarów maszyny z dużym silnikiem i komorą na śmieci.

Gdy odkurzacz jest wyposażony w separator cykloniczny, wówczas potrzeba używania worków jest znacznie ograniczona. Niektóre odkurzacze w ogóle ich nie potrzebują, inne mają worki samoczyszczące do oddzielania najmniejszych drobinek kurzu, a jeszcze inne są po prostu zaopatrzone w system filtracji. Gdy jednak odkurzacz pracuje w tradycyjny sposób, worki są konieczne. Tak samo, jak w zwykłych odkurzaczach domowych mogą one być papierowe lub materiałowe – wielorazowe.

Istotnym elementem odkurzacza centralnego PROFI w dobrej cenie jest moc jego silnika. Mamy tu możliwość wyboru od 1300 do 2400 W. Oczywiście im większa moc, tym większa siła ssania. Siła ssania jest wyrażana w jednostkach Air Watt i może wynosić od 400 do 900. Istotny jest również przepływ powietrza, który podaje się litrach na sekundę, lub w metrach sześciennych na godzinę. Wartość ta może wynosić od 250 do 390 m3/h.

 

 

Jak zamontować odkurzacz centralny Profi?

 

Zakup odkurzacza centralnego Profi to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie jeśli mamy duży dom. Po zakupie i instalacji, aby dokładnie posprzątać wszystkie pomieszczenia, nie musimy nosić ze sobą ciężkiego sprzętu i co chwilę szukać kolejnego źródła energii. W naszym rankingu znalazłeś wiele ciekawych propozycji – wiesz już, jaki odkurzacz centralny Profi jest polecany przez użytkowników. Jeśli zdecydujesz się na zakup któregokolwiek ze sprzętów, z pewnością będziesz poszukiwał informacji na temat sposobu jego montażu.

 

 

Gdzie umieścić odkurzacz centralny Profi?

Istotną kwestią, którą należy się zainteresować, jest umiejscowienie jednostki centralnej. Producenci różnych modeli wskazują, że element ten powinien znajdować się w piwnicy. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że wspomniane miejsce często nie jest uwzględnianie w nowym budownictwie. Jeśli plan naszego domu nie przewiduje piwnicy, dobrym miejsce na umieszczenie odkurzacza centralnego będzie garaż lub pomieszczenie gospodarcze (najniższa część domu). Miejsce to powinno być suche. Najlepiej, jeśli będzie położone jak najdalej od pomieszczeń mieszkalnych, szczególnie sypialni. Dzięki temu nie będziemy słyszeli hałasu. Warto dodać, że jednostka centralna musi mieć otwartą przestrzeń. Oznacza to, że jej odległość od ściany, sufitu i podłogi powinna wynosić co najmniej 30 cm. Wybierając miejsce do montażu odkurzacza, miejmy na uwadze także to, że będziemy musieli od czasu do czasu zająć się pojemnikiem na śmieci. Nie można zapominać o tym, że obok urządzenia musi być gniazdko elektryczne.

 

Punkty ssące – gdzie powinny się znajdować?

Umiejscowienie punktów ssących ma bardzo duże znaczenie. Wpływa ono na komfort użytkowania odkurzacza. Wąż ssący musi być na tyle długi, aby dotrzeć do każdego miejsca. Najczęściej użytkownicy umieszczają punkty na korytarzach czy klatkach schodowych. Zwykle są to miejsca centralne w domu. Ilość punktów ssących zależy przede wszystkim od powierzchni naszego domu, jak również długości węży. Warto zaznaczyć, że montaż gniazd ssących nie musi nastąpić już w trakcie wykonywania instalacji. Wystarczy, jeśli na początek skorzystamy z zaślepek do tynkowania. To da nam pewność, że gniazda nie pobrudzą się w trakcie wykonywania prac budowlanych.

 

 

Czy można samodzielnie zainstalować odkurzacz centralny?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy można samodzielnie zainstalować odkurzacz centralny Profi. Większośc osób uważa, że czynność ta nie jest tak skomplikowana, aby w każdym wypadku konieczne było korzystanie z pomocy profesjonalistów. Wiele zależy od tego, ile mamy wolnego czasu i czy chcemy poświęcać go na instalację wspomnianego systemu. Do montażu potrzeba specjalnych elektronarzędzi. Choć nie są to bardzo profesjonalne sprzęty, osoba która nigdy nie zajmowała się pracami budowlanymi, z pewnością będzie miała problem z ich użyciem. Jeśli nie czujemy się na siłach, lepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Będziemy mieć wtedy pewność, że montaż został wykonany poprawnie. Zazwyczaj otrzymamy także gwarancję na wykonaną usługę.

 

Instalacja odkurzacza centralnego Profi

Należy zwrócić uwagę, że chęć posiadania odkurzacza centralnego powinniśmy przewidzieć w trakcie budowy domu. Wszystko dlatego, że instalacja tego typu urządzenia wymaga stworzenia odpowiedniego systemu rur. Aby zagwarantować sobie efektywną pracę, podłączenie do rurociągu należy wykonać poziomo lub użyć syfonu. Dokładne informacje na temat instalacji konkretnego modelu znajdują się dołączonej do zestawu instrukcji. To do niej powinniśmy sięgnąć, aby mieć pewność, że wszystkie podjęte przez nas czynności są wykonane w prawidłowy sposób.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ