Najlepszy odkurzacz centralny Beam

Ostatnio aktualizowane: 29.03.24

 

 

Odkurzacz centralny Beam – Ranking

 

 

Beam SC 355 Platinium

 

Jednym z najlepiej sprzedających się odkurzaczy centralnych na świecie jest Beam SC 355 Platinium. Jest on przeznaczony do używania w domkach jednorodzinnych z maksymalną ilością ośmiu gniazdek i długością sieci nieprzekraczającej 45 m.

Siła ssąca wynosząca 630 Air Watt jest dobrym parametrem przy tego typu urządzeniach. Model ten został wyposażony w filtr samoczyszczący materiałowy GORE®, który zapewnia 98,3% filtrację. Odkurzacz ma wydajność 61,7 litra na sekundę, co nie jest zaskoczeniem, przy podciśnieniu wynoszącym 32 kPa i mocy silnika 1750 W.

Pojemnik na kurz ma 15 litrów i jest on wykonany z materiału, który zapobiega rozwojowi bakterii. Ponadto użytkownik znajdzie tu gniazdo ssące zamontowane w obudowie, oraz antywibracyjny system mocowania. Model ten ma wysokość 106,5 cm i średnicę 28 cm.

Natomiast poziom emitowanego hałasu to 62dB. Użytkownicy z resztą podkreślają, że odkurzacz należy do cichych modeli. Jest on również wygodny w obsłudze, szybki i wydajny. Osoby, które zakupiły ten model polecają go innym użytkownikom.

 

 

 

 

Beam SC 385 Platinium

 

Bardzo nowoczesny odkurzacz Beam SC 385 Platinum, rodem z Ameryki, jest idealny do średnich i dużych powierzchni. Model ten znakomicie się sprawdzi do powierzchni wynoszących nawet 500m2. Jego parametry ssące wynoszą 670 Air Watt, a silnik ma moc 1800 W. Dzięki funkcji wolnego startu, silnik wolno wchodzi na obroty, co wydłuża jego żywotność i obniża pobór prądu.

Wąż ssący można zamontować bezpośrednio na gnieździe usytuowanym na obudowie odkurzacza, co pozwala na wysprzątanie pomieszczenia, w którym odkurzacz stoi. Ponadto wąż ssący jest wyposażony w wyłącznik, co ułatwia znacznie pracę. Zbiornik antybakteryjny na kurz, oraz filtr z materiału GORE-TEX gwarantują 98,3% skuteczność filtracji.

Jest tu zastosowana filtracja cykloniczna, w związku z czym nie ma potrzeby używania worków, czy wymiany filtrów. Model ten może obsłużyć nawet 10 gniazd ssących. Wymiary zewnętrzne to wysokość 1005 mm i średnica 280 mm. Natomiast waga wynosi 25 kg.

Niski jest też poziom emitowanego hałasu i jest on na poziomie 64 dB. Klienci przekazują opinie, że są zadowoleni z produktu. Odkurzacz pracuje cicho, i dokładnie sprząta.

 

 

 

 

Beam Alliance 675SCE

 

Beam Alliance 675SCE to kompaktowa konstrukcja o nowoczesnej stylistyce. W zestawie użytkownik znajdzie wąż ssący 9 m z funkcją włączania i regulacją siły ssania oraz sygnalizacją zapełnienia zbiornika na śmieci, uchwyt do zawieszenia węża na ścianie, rurę teleskopową aluminiową z klipsem, uniwersalną podstawową szczotkę Combo, specjalną szczotkę 3-in-1, oraz element przejściowy do szczotek okrągłych.

Nominalna moc odkurzacza wynosi 1600 W, a jego wydajność kształtuje się na poziomie 51 litrów na sekundę. Jednostka została wyposażona w panel LCD, za pomocą którego odbywa się kontrola pracy. Dodatkowo komunikacja ze specjalnym uchwytem węża pozwala z pozycji węża regulować moc ssącą i otrzymać informacje o zapełnieniu zbiornika.

Zbiornik ma pojemność 15 litrów i jest zbudowany z materiału antybakteryjnego. Również system cyklonowy z filtrem GORE-TEX, dba o dokładne odfiltrowanie powietrza.

Całkowita wysokość tego modelu to 910 mm, a średnica to 380 mm. Użytkownicy są zadowoleni ze stosunkowo niewielkich rozmiarów urządzenia, przy zachowaniu pełnej wydajności i efektywności sprzątania.

 

 

 

 

Jaki odkurzacz centralny Beam wybrać?

 

Gdy zamierzasz w swoim domu zastosować odkurzacz centralny, najlepiej pomyśleć o tym na etapie budowy domu. Już podczas budowy należy rozplanować trasę przewodów i zainstalować rury ssące z tworzywa sztucznego o średnicy 55 mm w odpowiednich miejscach. Trzeba także zaplanować, gdzie rozmieścimy gniazda ssące tak, aby podłączenie do nich rury 9 m lub 7,5 m pozwoliło na odpowiedni zasięg sprzątania. Gniazda takie zwykle umieszcza się w przedpokojach, tam gdzie nie planuje się postawienia żadnych mebli, a ich zasięg pozwoli wysprzątać pokój obok.

Bez wątpienia najważniejszym elementem odkurzacza centralnego jest jego jednostka centralna. To ona wytwarza podciśnienie i zapewnia przepływ powietrza w instalacji. To tu znajduje się pojemnik na kurz. Dlatego od tego, jaki odkurzacz wybierzemy będzie zależeć jego sprawność i nasze zadowolenie. Do wyboru są dwie opcje budowa kompaktowa, w której znajdują się wszystkie elementy robocze, lub wersję z silnikiem oddzielonym od zbiornika na kurz. Firma Beam specjalizuje się w produkcji odkurzaczy centralnych już od 50 lat, dlatego postanowiliśmy wziąć pod lupę jej produkty i wyłonić najlepszy odkurzacz centralny Beam w 2024 roku.

Do wyboru użytkownik ma albo odkurzacz centralny cyklonowy, w którym jest wykorzystywana siła odśrodkowa odprowadzająca zanieczyszczenia w dół do specjalnego pojemnika. Jest to bardzo skuteczny sposób na oddzielenie kurzu od powietrza. Często odkurzacze takie mają również dodatkowe filtry piankowe, elektrostatyczne czy papierowe poprawiające filtrację. Taki rodzaj odkurzacza należy do najdroższych rozwiązań.

Drugim rozwiązaniem, nieco tańszym, jest odkurzacz centralny workowy. Po wyłączeniu jednostki centralnej, przy takim rodzaju odkurzacza, worek opada do zbiornika na brud, gdzie się oczyszcza. Drobny pył jednak pozostaje w worku, więc albo trzeba stosować worki jednorazowe i je wymieniać po sprzątaniu, albo wielorazowy worek, co jakiś czas myć. Rozwiązanie takie, choć tańsze, to jednak jest mniej skuteczne.

Bardzo ważnym elementem jest moc silnika, przekłada się ona na moc ssania rur i gniazd. Odkurzacze centralne Beam w dobrej cenie są dostępne o mocy od 1200 do około 2000 W. Konieczne jest również określenie maksymalnej długości instalacji, jaki dany odkurzacz jest w stanie obsłużyć, a także ile gniazd można dla tej jednostki zastosować. Najbardziej zaawansowane urządzenia posiadają do 8 gniazd.

Jednak zawsze najlepszy odkurzacz centralny Beam, to będzie taki model, który najbardziej odpowiada parametrom domu, do którego planujesz go używać. Aby Ci pomóc w wyborze poniżej przedstawimy trzy wiodące modele, opisując ich funkcje.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ