Ranking 3 najlepszych pralek ładowanych od góry Electrolux w 2024

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

 

Pralki ładowane od góry Electrolux – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Przygotowany przez nas ranking znacząco ułatwi Ci wybór cicho pracującej pralki ładowanej od góry. Postanowiliśmy sprawdzić, które urządzenia marki Electrolux cieszą się popularnością. Z przeprowadzonej analizy komentarzy konsumentów wynika, że najlepszy obecnie sprzęt to Electrolux EWT11367VIW. Model ten ma ładowność do 6 kg i wiruje z prędkością 1300 obr./min. Pralka ma funkcję TimeManager, dlatego możesz samodzielnie decydować o tym, jak długo potrwa pranie (niezależnie od wybranego programu). To urządzenie w klasie energetycznej A+++, które nie generuje zbyt dużego hałasu podczas pracy. Jest to możliwe z uwagi na zastosowanie innowacyjnego, inwerterowego silnika. Na drugim miejscu jest model Electrolux EWT11366HGW, którego pojemność także wynosi 6 kg. To, co wyróżnia sprzęt to system SoftAccess gwarantujący bezpieczne i lekkie otwieranie pokrywy oraz drzwiczek bębna. Pralka ma opcję prania parą wodną, co umożliwia zredukowanie zagnieceń na tkaninie oraz pozbycie się nieprzyjemnych zapachów, np. dymu papierosowego. Urządzenie obsługuje się przy pomocy dotykowego wyświetlacza.

3 najlepszych pralek ładowanych od góry Electrolux. Opinie w 2024 roku

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Pralka nie zajmuje dużo miejsca w pomieszczeniu, a poza tym została wyposażona w zabezpieczenie przed zalaniem. Ładowność tego modelu to 6 kg. Produkt wykorzystuje technologię Steam System, dzięki której wyjęte z bębna ubrania nie wymagają prasowania.

Difetto

Część konsumentów przekonuje, że sprzęt niezbyt dobrze prezentuje się w bardzo nowoczesnej łazience, gdzie liczy się każdy detal. Wpływa na to przede wszystkim prosty design pralki.

Conclusione

Urządzenie pracuje cicho i wydajnie, a dodatkowo nie wpływa na zwiększenie rachunków za zużycie energii elektrycznej. Pralka ma opcję opóźnienia startu pracy. Elektroniczny wyświetlacz znacząco ułatwia sterowanie sprzętem oraz wybór odpowiedniego programu prania. Poza tym produkt ma lekko otwierającą się pokrywę.

Drugi wybór

Pregio

Pralka jest odpowiednia dla większych rodzin, gdyż jej maksymalna pojemność wynosi 6 kg. Produkt wyposażono w zabezpieczenie przed zalaniem, a także blokadę drzwiczek. Sprzęt ma opcję Time Manager, dzięki której można skrócić czas prania.

Difetto

Urządzenie bardzo hałasuje po przejściu w tryb wirowania. Pralka wytwarza duże wibracje i drgania, a powstający przy tym hałas zakłóca spokój wszystkich domowników.

Conclusione

Model ma dotykowy wyświetlacz, więc szybko wybierzemy odpowiedni program prania. Pralkę wyposażono w kilka przydatnych funkcji, takich jak: opóźniony start, dodatkowe płukanie czy pranie parą wodną. Sprzęt ma też opcję Mniej zagnieceń, w efekcie czego możemy uniknąć konieczności prasowania wypranych ubrań.

Rozważ też

Pregio

Urządzenie samodzielnie dostosowuje czas prania i ilość zużytej wody do wielkości załadunku. Pralka ma funkcję opóźnienia startu, dlatego możemy zdecydować, o której godzinie się włączy. Model ma dużo automatycznych programów pracy, m.in. koszule i zasłony.

Difetto

Sprzęt nie ma opcji odświeżania tkanin przy pomocy pary wodnej. To oznacza, że musimy wyprać ubrania w wysokiej temperaturze, aby mieć pewność, że pozbyliśmy się bakterii i innych drobnoustrojów.

Conclusione

Pralka ma ładowność do 6 kg i odwirowuje pranie z prędkością do 1200 obr./min. Sprzęt umożliwia bezpieczne wypranie nawet najdelikatniejszych tkanin, np. jedwabiu. To model z zabezpieczeniem przed zalaniem, który wyróżnia się intuicyjną obsługą (głównie z uwagi na dotykowy ekran).

 

1. Pralka Electrolux EWT11367VIW

 

Godną uwagi pralką ładowaną od góry jest Electrolux EWT11367VIW. Model zdobył wiele pozytywnych ocen konsumentów, co dowodzi, że urządzenie zostało starannie wykonane i spełnia oczekiwania użytkowników. Sprzęt ma m.in. zabezpieczenie przed zalaniem czy blokadę panelu sterowania.

Pralka ma następujące wymiary: wysokość – 89 cm, szerokość – 40 cm i głębokość – 60 cm. Moc produktu to 2200 W, a maksymalny wsad to 6 kg. Jest to sprzęt w klasie energetycznej A+++, co stanowi gwarancję niskich rachunków za energię. Model ma funkcję Steam System, która pozwala w łatwy sposób pozbyć się zagnieceń z ubrań. Pralka ma certyfikat Woolmark Blue, który zapewnia, że w urządzeniu można prać wełniane tkaniny bez obaw o ich uszkodzenie.

Electrolux EWT11367VIW to sprzęt, który będzie odpowiedni także do małych mieszkań. Obudowa ma biały kolor, dzięki czemu produkt pasuje do każdej łazienki. Konsumenci doceniają prezentowany model za ilość posiadanych funkcji.

Electrolux EWT11367VIW to pralka ładowana od góry o mocy 2200 W. Wymiary produktu to: wysokość – 89 cm, szerokość – 40 cm i głębokość – 60 cm.

 

Zalety

Bezpieczeństwo: Urządzenie ma zabezpieczenie przed zalaniem, a także blokadę przedwczesnego otwarcia drzwi. Możemy być więc pewni, że użytkowanie produktu jest bezpieczne.

Opóźniony start: Niezwykle przydatna okazuje się funkcja opóźnionego startu. Możemy tak zaprogramować pralkę, aby pranie było gotowe zaraz po naszym powrocie z pracy. Dzięki temu możemy lepiej się zorganizować.

Blokada rodzicielska: Produkt ma blokadę rodzicielską. Użytkownik może zabezpieczyć panel sterowania przed przypadkową zmianą ustawień.

Wykonanie: Do produkcji sprzętu wykorzystano dobre gatunkowo materiały. Obudowa wykazuje odporność na zarysowania, a solidny silnik nie przegrzewa się w trakcie pracy. W rezultacie zakup urządzenia to inwestycja na wiele lat.

 

Wady

Obsługa: Część użytkowników wskazuje, że na początku obsługa sprzętu jest trudna, a dołączona do zestawu instrukcja mało czytelna.

 

 

 

 

2. Pralka Electrolux EWT11366HGW

 

Pralka Electrolux EWT11366HGW ma ładowność 6 kg. To sprzęt, który w czasie prania generuje hałas na poziomie 51 dB, a w czasie wirowania – 77 dB. Prezentowany model ma funkcję TimeManager umożliwiającą ustawienie optymalnego czasu pracy, tak aby pranie było gotowe o określonej przez nas godzinie. Ponadto urządzenie jest zasilane przez inwerterowy, trwały i cichy silnik.

Produkt ma wymiary: 60 cm x 40 cm x 89 cm. To pralka w klasie energetycznej A+++, którą wyposażono w opcję prania tkanin parą wodną. Umożliwia to wygładzenie ubrań oraz pozbycie się nieprzyjemnych zapachów. Urządzenie ma zabezpieczenie przed dziećmi, a także system SoftAccess zapewniający łatwe otwieranie pokrywy i drzwiczek.

Konsumenci chwalą pralkę głównie za dużą prędkość wirowania (do 1300 obr./min) oraz komfort użytkowania. Po skończonym praniu bęben zawsze zatrzymuje się tak, aby drzwiczki były na górze – nie musimy więc go obracać po podniesieniu pokrywy. Na uwagę zasługuje również to, że sprzęt jest łatwy w obsłudze za sprawą dotykowego panelu sterowania.

Sprzęt Electrolux EWT11366HGW to model w klasie energetycznej A+++ o wymiarach: 60 cm x 40 cm x 89 cm. Ładowność pralki wynosi maksymalnie 6 kg, a prędkość wirowania to 1300 obr./min.

 

Zalety

System SoftAccess: Zastosowanie systemu SoftAccess sprawia, że pokrywa i drzwiczki pralki lekko się otwierają. Ponadto nie musimy obracać samodzielnie bębna, aby wyjąć pranie, gdyż zawsze zatrzymuje się on w odpowiedniej pozycji.

TimeManager: Funkcja TimeManager daje nam możliwość samodzielnego zdecydowania o tym, ile będzie trwało pranie.

Pranie parą wodną: To model z opcją prania parą wodną. Tego typu rozwiązanie ułatwia pozbycie się z ubrań nieprzyjemnych zapachów, a do tego redukuje ilość zagnieceń.

Duża liczba programów: Urządzenie ma wiele różnych programów prania, takich jak: delikatne, jeans, bawełna, a nawet szybki 14 minut.

 

Wady

Wibracje podczas wirowania: W czasie wirowania pralka nadmiernie wibruje i drga, a to przyczynia się do powstania dużego hałasu. To może zakłócić nasz spokój i przeszkadzać podczas odpoczynku.

 

 

 

 

3. Pralka Electrolux EWT11262ILW

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć urządzenia Electrolux EWT11262ILW z załadunkiem do 6 kg. Sprzęt wiruje z prędkością 1200 obr./min i ma 12 programów prania do wyboru (m.in.: bawełna, sport i syntetyki). Pralka jest łatwa w obsłudze, ponieważ parametry pracy wybieramy na dotykowym wyświetlaczu.

Przedstawiony model ma funkcję AutoSense, która automatycznie dostosowuje ilość zużytej wody oraz energii do wielkości załadunku. Wymiary sprzętu to: 40 cm x 60 cm x 89 cm. Pralka pozwala na opóźnienie rozpoczęcia programu prania, a dodatkowo chroni tkaniny przed zniszczeniem, również te bardzo delikatne. Urządzenie wyposażono w funkcję bezpiecznego otwierania bębna bez ryzyka uderzenia drzwiczek o obudowę czy dłonie.

Pralka nie jest zbyt hałaśliwa, a ponadto zapewnia właściwą pielęgnację ubrań. Konsumenci chwalą sprzęt za duży wybór automatycznych programów pracy i możliwość regulacji prędkości wirowania. Produkt jest godny uwagi także ze względu na czytelny, elektroniczny wyświetlacz pozwalający na kontrolę czasu prania i innych parametrów pracy.

Electrolux EWT11262ILW to pralka w klasie energetycznej A++, której maksymalna prędkość wirowania wynosi 1200 obr./min. Sprzęt ma wymiary: 40 cm x 60 cm x 89 cm. Ładowność modelu to 6 kg.

 

Zalety

System AutoSense: Urządzenie jest wyposażone w system AutoSense. To oznacza, że pralka samodzielnie dobiera ilość zużytej wody i energii do wielkości załadunku. Jest to gwarancją wydajnego prania, niezależnie od tego, jak dużo ubrań znajduje się w bębnie.

Miękkie otwieranie drzwi: Funkcja miękkiego otwierania drzwi daje nam pewność, że podczas otwierania bębna drzwiczki nie uderzą o nasze dłonie ani obudowę pralki.

Opóźnienie startu pracy: Jeśli chcemy zrobić pranie, nie musimy tej czynności podporządkowywać całego swojego dnia. To model z funkcją opóźnienia startu, a więc możemy zdecydować, o której godzinie się włączy i wyłączy.

 

Wady

Brak blokady rodzicielskiej: Pralka nie ma zabezpieczenia przed dziećmi. Z tego powodu maluchy nie powinny same bawić się w łazience, gdyż przypadkowo mogą uruchomić urządzenie.

 

 

 

 

Jaką pralkę ładowaną od góry Electrolux wybrać?

 

Pralka jest urządzeniem potrzebnym w każdym domu. Dzięki niej ubrania są czyste i schludne, a także zapewnia im świeży zapach. Przy zakupie odpowiedniego modelu należy zwrócić uwagę na funkcje i rozmiary sprzętu, a także jakość jego wykonania. W tym poradniku podpowiemy Ci, co jest ważne w trakcie wyboru. Ponadto na końcu znajduje się zestawienie, w którym znajdziesz trzy najlepsze pralki ładowane od góry Electrolux.

Electrolux jest szwedzką firmą, która pod tą nazwą zaczęła działalność w 1912 roku. Obecnie jest to potężny koncern zajmujący się produkcją AGD w ponad 150 krajach. Jest to drugi pod względem wielkości producent sprzętu gospodarstwa domowego. Wśród produktów firmy znajdują się przede wszystkim pralki, zmywarki, lodówki, kuchenki i odkurzacze. Pochlebne opinie o producencie, a także wysoka jakość asortymentu zachęca do zakupu artykułów firmy Electrolux. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów urządzeń, jednakże my skupimy się na modelach ładowanych od góry.

Ważnym elementem przy wyborze pralki jest pojemność bębna. Na rynku można znaleźć modele o wielkości od 5 kg do 7 kg. Jeżeli w Twoim domu często robi się pranie, to warto zainwestować w pakowne urządzenie. W ten sposób będziesz mogła rzadziej robić pranie.

Zwróć uwagę na wymiary sprzętu, aby mieścił się w miejscu, w którym chcesz go postawić. Pralki ładowane od góry mają tę zaletę, że nie blokują miejsca wokół, więc mogą być nawet zabudowane. Ponadto pamiętaj, że produkt musi się znaleźć blisko odpływu.

Zwróć uwagę na funkcje, w jakie wyposażone jest urządzenie. Tańsze sprzęty będą miały mniejszą ilość programów, wolniejsze wirowanie czy wyższy pobór wody. Dlatego też może okazać się, że na dłuższą metę inwestycja w droższy model będzie bardziej opłacalna.

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest klasa energetyczna pralki. Na rynku można znaleźć oznaczenia od A+++ do D (7 klas). Informują one o rocznym zużyciu energii przez urządzenie, jego zużyciu wody, efektywności wirowania, poziomie hałasu, a także pojemności znamionowej. Klasy A są najbardziej efektywne i pozwalają na oszczędne zużycie energii. Natomiast pralka w klasie D jest najmniej wydajna.

 

 

Pralka ładowana od góry marki Bosch czy Electrolux?

 

W poprzednich częściach artykułu podpowiadaliśmy, jaka pralka Electrolux ładowana od góry jest polecana pod względem praktyczności. Jednak czy urządzenia wspomnianej marki są lepsze niż te oferowane przez innych producentów, takich jak Bosch? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Jakość pralki a marka

Zapewne większość z nas chce kupić pralkę, która będzie działać niezawodnie przez długi czas. Na zadowolenie z zakupu sprzętu wpływa nie tylko liczba dostępnych programów prania czy dodatkowych funkcji, ale też jego jakość. Wiele osób przekonuje, że to, czy urządzenie spełni nasze oczekiwania zależy od marki. Zarówno produkty Electrolux, jak i Bosch cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów. Sprzęty te uznawane są za łatwe w obsłudze. Z uwagi na to, że pralki wspomnianych producentów są wyposażone w nowoczesne technologie działają efektywnie i umożliwiają bezpieczne pranie nawet bardzo delikatnych tkanin. Od czasu do czasu specjalne instytucje, takie jak np. PIBJA (Polski Instytut Badań Jakości) przeprowadzają badania, na podstawie których możliwe jest stworzenie rankingu najlepszych producentów AGD i RTV. Okazuje się, że marki Bosch i Electrolux zajmują w nim zwykle czołowe miejsca, co oznacza, że jakość oferowanych przez nie urządzeń jest podobna.

 

Zalety pralek Bosch

Ładowane od góry pralki Bosch mają wiele programów prania do wyboru, takich jak np. wełna, jedwab, tkaniny delikatne, ubrania sportowe itp. (w zależności od modelu). To daje nam możliwość wyprania każdego materiału w odpowiedniej temperaturze. Poza tym urządzenia umożliwiają przeważnie regulację obrotów podczas wirowania ubrań, w efekcie czego unikniemy zniszczenia naszej ulubionej bluzki czy delikatnej firanki.

Należy dodać, że sprzęty do prania Bosch są energooszczędne (zaliczane są do klasy energetycznej od A do nawet A+++), a więc nie wpływają znacząco na wysokość rachunków za prąd. Ponadto możemy z łatwością znaleźć pralkę odpowiednią dla małej, jak i większej rodziny, bo ładowność niektórych modeli wynosi nawet ponad 6 kg.

 

Zalety pralek Electrolux

Urządzenia Electrolux także mają swoje zalety. Jedną z najistotniejszych jest to, że wiele pralek wspomnianej marki ma silnik inwerterowy, a nie indukcyjny. Tak zbudowany sprzęt zużywa mniej energii elektrycznej, a poza tym działa efektywnie przez długi czas. Nowoczesne modele są wyposażone ponadto w innowacyjne rozwiązania, przykładowo profesjonalny system parowy. Usuwa on zagniecenia i odświeża ubrania, więc po wyjęciu z bębna odzież pięknie pachnie i często nie wymaga prasowania.

Pralki Electrolux to również modele w klasie energetycznej od A do A+++. Wśród nich są sprzęty o niewielkiej, jak i dużej ładowności. Poza tym to bardzo łatwe w obsłudze urządzenia, gdyż wiele z nich ma praktyczny wyświetlacz ułatwiający dobór temperatury oraz intensywności wirowania.

Pralka Bosch czy Electrolux – cena

Kupując pralkę sprawdzamy nie tylko jej podstawowe parametry i design, ale również cenę. Okazuje się, że sprzęty Electrolux często okazują się nieco tańsze niż Bosch, ale nie oznacza to, że są gorszej jakości. Oczywiście to, ile zapłacimy za urządzenie, zależy nie tylko od producenta, ale też kilku innych kwestii. Im bardziej zaawansowana technologicznie jest pralka, tym więcej prawdopodobnie wydamy na jej zakup.

Jeśli chodzi o wybór pralki, starajmy się zwracać uwagę nie tylko na markę. Istotne jest to, aby sprzęt działał cicho i skutecznie, miał wszystkie niezbędne nam funkcje, a do tego nie zajmował zbyt dużo miejsca w łazience.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ