Ranking 3 najlepszych pralek automatycznych wąska w 2024

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

 

Pralka automatyczna wąska – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Whirlpool AWE60110 to najlepsza wąska pralka automatyczna, jaka jest obecnie dostępna w sklepach. Skąd pewność, że to ten model zasługuje na pierwsze miejsce w naszym rankingu? Do takiego wniosku doszliśmy po przeczytaniu wielu opinii na temat różnych urządzeń. Wielu konsumentów podkreśla, że rekomendowany przez nas model działa skutecznie. Kilka programów prania pozwala dostosować ustawienia pralki do aktualnych potrzeb. Jedną z największych zalet jest to, że urządzenie zajmuje niewiele miejsca, co jest niezwykle istotne w przypadku małych łazienek. Model ma funkcję opóźnionego startu, która również jest bardzo przydatna. Zdajemy sobie sprawę z tego, że aby podjąć ostateczną decyzję dotyczącą zakupu, chcesz poznać także nasze pozostałe propozycje. Na drugim miejscu w zestawieniu znalazła się wąska pralka automatyczna Samsung WF60F4EFW0W. Ma ona blokadę rodzicielską. Warto wspomnieć o systemie Smart Check, który automatycznie diagnozuje problemy związane z działaniem urządzenia, wskazując użytkownikowi łatwe sposoby na ich rozwiązanie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Spośród kilku programów prania mamy możliwość wyboru specjalnego trybu, który nie uszkadza delikatnych tkanin. Samo programowanie jest intuicyjne i z pewnością każdy sobie z nim poradzi. Urządzenie zajmuje mało miejsca, a to duża zaleta zwłaszcza dla posiadaczy łazienek o małych metrażach.

Difetto

Zdaniem niektórych użytkowników pralka pracuje zbyt głośno. Poza tym na wyświetlaczu nie ma informacji o czasie pozostałym do końca cyklu.

Conclusione

Pralka jest trwała i prezentuje dobry stosunek jakości do ceny. Poza tym brak skomplikowanych rozwiązań elektronicznych czyni ten produkt idealnym dla użytkowników w każdym wieku. Ładowność sprzętu wynosi 6 kg. Sprzęt wiruje z prędkością 1000 obr./ min.

Drugi wybór

Pregio

Pralka pozwala na usuwanie zabrudzeń nawet w niskich temperaturach. Dzięki blokadzie rodzicielskiej nie musisz obawiać się o to, że Twoja pociecha przypadkowo uruchomi sprzęt. Za sprawą specjalnie wyprofilowanego bębna tkaniny są znacznie lepiej chronione. System Smart Check pozwala na szybkie wykrywanie błędów i ich prostą naprawę.

Difetto

Urządzenie ma bardzo czuły panel dotykowy. Jeśli będziemy uderzać w niego zbyt mocno, istnieje ryzyko, że po pewnym czasie zupełnie przestanie działać.

Conclusione

Sprzęt ma 12 programów prania, które ustawiamy za pomocą kryształowego pokrętła. Wymiary pralki to 60 cm x 85 cm x 43 cm. Ładowność pralki wynosi 6 kg. Maksymalna prędkość wirowania wynosi 1000 obr./ min.

Rozważ też

Pregio

Prędkość wirowania wynosząca 1200 obr./ min. wpływa na znaczne skrócenie czasu suszenia pranych rzeczy. Model jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych, co stanowi korzystną opcję dla osób, którym zależy na utrzymaniu danej kolorystyki w łazience. Obsługa urządzenia jest intuicyjna. Klasa energetyczna A+++, świadczy o niewielkim poborze energii.

Difetto

Pralka pracuje głośno, dlatego też nie zaleca się ustawiania prania na noc lub w momencie, kiedy w domu śpi małe dziecko.

Conclusione

Głębokość pralki wynosi 39 cm, co pozwala na pranie w niej np. dużych maskotek czy też narzut i pokrowców. Ładowność sprzętu wynosi 6 kg. Programy prania ustawiamy za pomocą pokrętła, a informacje na temat wybranego cyklu odczytamy z wyświetlacza.

 

 

3 najlepszych pralek automatycznych wąska. Opinie w 2024 roku

 

1. Pralka Whirlpool AWE 60110

 

Interesuje Cię zakup efektywnie działającej, a przy tym taniej pralki automatycznej, która zmieści się w małej łazience? Whirlpool AWE60110 to model, który powinien przykuć Twoją uwagę. Sprzęt ma kompaktowe wymiary (60 cm x 40 cm) i otwieraną ku górze klapę. W związku z tym idealnie pasuje do wąskich pomieszczeń.

Wsad pralki ma pojemność równą 6 kg. Prędkość wirowania wynosi 1000 obrotów na minutę. Klasa energetyczna sprzętu to A+. Model ma funkcję opóźnionego startu. Można tak ustawić pralkę, aby pranie było gotowe tuż po naszym przebudzeniu czy powrocie z pracy. Urządzenie zostało wyposażone w nakładkę dla niewidomych. W rezultacie obsługa sprzętu nikomu nie sprawia kłopotów.

Konsumenci uważają, że pralka Whirlpool AWE60110 spełni oczekiwania osób szukających dobrej jakości sprzętu do małej łazienki. Wąska konstrukcja sprawia, że model można umieścić właściwie w każdym miejscu. Zaletą jest to, że urządzenie ma kilka programów prania.

Whirlpool AWE60110 to bardzo dobra wąska pralka automatyczna do 1000 zł. Klasa energetyczna sprzętu to A+. Ładowność wynosi 6 kg.

 

Zalety

Szybkie pranie: Masz kilka godzin do wyjścia i potrzebujesz szybko odświeżyć bluzkę czy spodnie? Możesz skorzystać z funkcji szybkiego prania. Program ten trwa zaledwie 15 minut.

Opcja opóźnionego startu: Praktycznym rozwiązaniem jest opcja opóźnionego startu dająca nam możliwość ustawienia czasu pracy pralki w najbardziej dogodnym dla nas momencie.

Klasa energetyczna: W związku z tym, że klasa energetyczna sprzętu to A+, nie ma obaw, że nasze rachunki za energię znacznie wzrosną. To istotne nie tylko z uwagi na domowe oszczędności, ale także środowisko naturalne.

Prosty system obsługi: Model ma wiele programów prania, jednak jego obsługa pozostaje prosta. Elementy sterujące są dobrze opisane, więc nie mamy problemu z wyborem odpowiednich ustawień.

Dobry do małych łazienek: Urządzenie zajmuje niewiele miejsca, a dodatkowo pokrywa jest otwierana do góry. W rezultacie prezentowany model jest idealny do małych, wąskich łazienek.

 

Wady

Klapa: Część użytkowników zwraca uwagę, że po kilku miesiącach użytkowania klapa zaczyna rdzewieć.

 

 

 

 

2. Samsung WF60F4EFW0W Pralka

 

Jeśli potrzebujesz pralki, która skutecznie wykorzystuje detergenty podczas prania, Samsung WF60F4EFW0W to produkt dla Ciebie. To wąska pralka automatyczna w dobrej cenie, która wykorzystuje do prania technologie EcoBubble. To unikalny generator bąbelków wewnątrz pralki, który rozpuszcza detergent i wstrzykuje w niego powietrze. Nawet przy praniu w niskiej temperaturze detergent działa bardzo skutecznie.

Pralka prezentuje się bardzo ładnie – dzięki wykończeniu Crystal Gloss. Część pralki jest nieco zaokrąglona, co powoduje, że jest ozdobą kuchni lub łazienki. Szeroki ekran z przyciskami pozwoli Ci sprawnie i łatwo sterować urządzeniem.

Sprzęt został również wyposażony w innowacyjny system Smart Check. Wykrywa i przeprowadza on diagnostykę błędów na wczesnym etapie oraz proponuje łatwe rozwiązania. Usługa jest dostępna dla smartfonów z funkcją skanowania LED. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest fakt, że pralka zapamiętuje ostatni cykl prania. Użytkownicy szczególnie cenią sobie tę funkcję i twierdzą, że znacznie oszczędza ich czas.

Wąska pralka automatyczna Samsung WF60F4EFW0W jest w klasie energetycznej A+++. Pojemność urządzenia wynosi 6 kg.

 

Zalety

Bęben Diamond: Model ma bęben Diamond o opływowym kształcie, dzięki czemu ubrania są dobrze odwirowane. Warto też zwrócić uwagę na specjalnie wyprofilowane otwory chroniące odzież przed uszkodzeniem.

Smart Check: Pralka ma system Smart Check, który polega na tym, że urządzenie automatycznie wykrywa ewentualne problemy w działaniu i samodzielnie je diagnozuje, wskazując użytkownikowi proste rozwiązania.

Blokada rodzicielska: Urządzenie ma blokadę rodzicielską, która okazuje się bardzo przydatna, jeśli w naszym domu są małe dzieci. Dzięki niej nie musimy się martwić, że nasza pociecha przypadkowo zmieni wybrane wcześniej ustawienia.

Niskie zużycie prądu: Klasa energetyczna sprzętu to A+++. Oznacza to gwarancję niskich rachunków za prąd. Prezentowany produkt jest uznawany za przyjazny środowisku.

 

Wady

Panel dotykowy: Zdarza się, że panel dotykowy się zacina, co uniemożliwia szybkie wybranie interesujących nas ustawień.

 

 

 

 

3. Freggia Pralka WISE126

 

Freggia WISE126 to pralka o pojemności 6 kg. Będzie ona odpowiednia do gospodarstw domowych dysponujących niewielką przestrzenią w łazience. Prędkość wirowania sprzętu to 1200 obr./min. Sprzęt wykorzystuje klasę energetyczną A, co pozwala na zaoszczędzenie blisko 30% energii.

Pralka wyposażona jest w wyświetlacz cyfrowy, który pozwala na wygodne odczytywanie informacji. Sprzęt ma dwa bardzo przydatne programy, które są stosowane przez zabiegane osoby – są to: opcja prania bez zagnieceń oraz szybkie pranie. Wymiary pralki są niewielkie, bo jest to zaledwie 85 cm x 59,5 cm.

Osoby korzystające z pralki cenią produkt za duże możliwości i małe gabaryty. Wiele programów pracy i atrakcyjna cena powodują, że produkt jest bardzo często wybierany przez klientów potrzebujących małego, funkcjonalnego urządzenia piorącego.

Freggia WISE126 to wąska pralka automatyczna w klasie energetycznej A+++. Ładowność modelu wynosi 6 kg. Produkt jest dostępny w 3 wersjach kolorystycznych.

 

Zalety

Cyfrowy wyświetlacz: Martwisz się o to, że wybieranie programów prania będzie sprawiało Ci kłopot? Jeśli wybierzesz pralkę Freggia WISE126, nie będziesz miał z tym problemu. Model wyposażono w przejrzysty cyfrowy wyświetlacz.

Bezpieczeństwo użytkowania: Urządzenie ma zabezpieczenie przed przelaniem i zbyt dużym spienianiem. W związku z tym możemy mieć pewność, że korzystanie ze sprzętu będzie efektywne i bezproblemowe.

Bęben: Wykonany ze stali nierdzewnej bęben nie jest podatny na działanie korozji. W rezultacie mamy pewność, że jego konserwacja nie będzie od nas wymagała dużego nakładu pracy.

 

Wady

Głośność pracy: Pewna grupa użytkowników przyznaje, że sprzęt generuje stosunkowo duży hałas w trakcie odwirowywania ubrań.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką pralkę automatyczną wąską kupić?

 

Wąskie pralki automatyczne to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają mało miejsca w łazience lub kuchni na ustawienie dużego urządzenia. To, że pralka z zewnątrz jest wąska nie znaczy, że jej ładowność jest mała lub że nie ma tak dobrych parametrów technicznych, jak inne, większe urządzenia. Nasz poradnik zakupowy wskaże Ci cechy wąskich pralek tak, abyś mógł zdecydować, jaka będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza.

 

 

Najlepsze wąskie pralki automatyczne mają klasę energetyczną minimum A, co świadczy o tym, że są energooszczędne. Dzięki takim sprzętom zaoszczędzimy bardzo dużo na energii elektrycznej, a zarazem zadbamy o środowisko naturalne. Kolejną, ważną cechą urządzenia jest prędkość, z jaką odwirowuje pranie. Najczęściej spotykana ilość obrotów to 1000 – 1200/min. Wówczas wyciągamy delikatnie wilgotne pranie, które wysycha bardzo szybko. Poza tym ważna jest ładowność pralki. Optymalna wielkość w tym aspekcie to około 5 kg – 6 kg.

Sprawdziliśmy opinie konsumentów na temat głośności omawianych sprzętów. Najlepsza wąska pralka automatyczna w 2024 roku pracuje dość cicho, nawet na najwyższych obrotach. Pozwala to na robienie prania nocą lub późnym wieczorem. To również korzystne rozwiązanie dla osób, które mają dzieci i nie mogą sobie pozwolić na duże natężenie hałasu w domu. Bardzo ważne jest również, aby urządzenie miało kilka programów prania. Bardzo często używanym przez gospodynie domowe jest program szybkiego prania, który czasem trwa niecałe 40 minut, a pozwala na wypranie przepoconych i delikatnie zabrudzonych ubrań. Wąska pralka jest wybierana przez konsumentów, którzy mają do wykorzystania około 50 cm wolnej przestrzeni na urządzenie piorące.

Pralka może być ładowana od góry lub z boku. Sprzęty ładowane od góry są bardzo dobrym rozwiązaniem, gdy nie możemy mieć sprzętu, który będzie otwierał się na zewnątrz. Urządzenie ładowane od góry można ustawić gdziekolwiek, bo pod pokrywą ma ono miejsce na proszek, płyn do płukania itp. To również dobre rozwiązanie dla domu, gdzie są małe dzieci. Nie ma wówczas szans, aby malec np. włożył do bębna swoje zabawki lub naciskał guziki programatora. Jeśli już zdecydujemy się na model ładowany z boku, zadbajmy o dobre zabezpieczenie guzików. Pamiętajmy, że każda pralka od czasu do czasu potrzebuje zmiękczacza wody, aby prawidłowo działać.

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ