Ranking 3 najlepszych pralek automatycznych Bosch w 2022

Ostatnio aktualizowane: 01.12.22

 

Pralki automatyczne Bosch – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Na naszej stronie znajdziesz ranking pralek automatycznych Bosch. Zdecydowaliśmy się przygotować zestawienie zawierające urządzenia tej marki, ponieważ cieszy się ona dużym zaufaniem konsumentów. Najlepszym modelem okazał się Bosch VarioPerfect WLT24440PL, pralka automatyczna mająca różne programy prania, co pozwala dostosować pracę urządzenia do rodzaju ubrań czy stopnia ich zabrudzenia. Sprzęt ma funkcję opóźnionego startu (do 24 h). Dobrej jakości silnik jest efektywny, a dodatkowo nie generuje dużego hałasu podczas pracy. Model jest odpowiednio zabezpieczony przed zalaniem, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Urządzenie ma białą obudowę, która nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. W naszym rankingu możesz znaleźć także inne, ciekawe produkty, dlatego zachęcamy do przeczytania całego artykułu. Bosch WIS24140 EU to pralka automatyczna, która uplasowała się na drugim miejscu w zestawieniu. Sprzęt przeznaczony jest do prania każdego rodzaju tkanin, w tym także bardzo delikatnych materiałów. Łatwy system obsługi stanowi kolejny atut, który zachęca do zakupu pralki.

3 najlepszych pralek automatycznych Bosch. Opinie w 2022 roku

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Nowoczesny silnik Eco Silence Drive gwarantuje cichą i wydajną pracę. Urządzenie ma specjalny program Drum Clean, który automatycznie czyści bębny po każdym praniu. Dzięki sporej prędkości wirowania (1200 obr/min) ubrania wyjęte z pralki szybko wyschną. Duża liczba programów pozwala na dobre dobranie trybu pracy do tkaniny.

Difetto

Kilku kupujących nie jest zadowolonych z tego, że bęben nie podlega demontażowi - w przypadku usterki nie można go wymienić.

Conclusione

Klasa energetyczna pralki to A+++. Model ładowany jest od frontu (maksymalna waga wsadu to 6,5 kg). Na panelu sterowania znajduje się wyświetlacz LED, na którym pokazuje się aktualny program prania, ilość obrotów, temperatura i czas pozostały do końca cyklu.

Drugi wybór

Pregio

Maksymalna prędkość pracy to 1200 obr/min, dlatego pranie jest niemal suche po wyjęciu. Ustawienie odpowiedniego programu nie sprawi Ci trudności, gdyż panel sterowania jest bardzo czytelny, a do sterowania używamy jednego pokrętła. Spód pralki skonstruowano tak, by była ona stabilna w czasie pracy.

Difetto

Urządzenie jest dość głośne, a do tego generuje sporo wibracji. Dlatego nie polecamy używać pralki w późnych godzinach, bo hałas może przeszkadzać domownikom.

Conclusione

Jest to sprzęt do zabudowy, a jego wymiary to: szerokość – 60 cm, wysokość – 82 cm, głębokość – 55,5 cm. Klasa energetyczna modelu to A+. Pralka ma wiele programów, w tym do prania jedwabiu i innych delikatnych tkanin. Pojemność bębna to 7 kg.

Rozważ też

Pregio

Do wnętrza sprzętu zmieści się aż 7 kg ubrań, dlatego zadowoli on dużą rodzinę. Specjalny czujnik automatycznie dopasowuje ilość wody do prania, co pozwala ograniczyć koszty zużycia wody i prądu. We wnętrzu urządzenie znajdziesz zbieraki 3D-AquaSpar, które odpowiadają za równomierne zraszanie zawartości.

Difetto

Jest to dość głośny sprzęt, który podczas prania generuje hałas na poziomie co najmniej 64 dB. Niestety, może to przeszkadzać innym osobom, które z nami mieszkają.

Conclusione

Wymiary pralki to: szerokość – 60 cm, głębokość – 57 cm i wysokość – 81,8 cm. Z kolei klasa energetyczna maszyny to A+. W urządzeniu możesz precyzyjnie dopasować program prania do rodzaju tkaniny.

 

1. Pralka Bosch VarioPerfect WLT24440PL

 

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem pralki automatycznej i nie chcesz przepłacać, zachęcamy do zapoznania się z opisem modelu Bosch VarioPerfect WLT24440PL. Zaletą urządzenia jest nie tylko stosunkowo niski koszt zakupu. Wśród atutów wyróżnia się także prosty design, łatwą obsługę, jak również funkcjonalność.

Wymiary pralki to: wysokość – 84,8 cm, szerokość – 59,8 cm i głębokość – 44,6 cm. Urządzenie waży 64 kg. Ładowność modelu wynosi 6,5 kg. Maksymalna prędkość wirowania to 1200 obrotów na minutę. Sprzęt jest w klasie energetycznej A+++. Oznacza to, że model nie pobiera dużo prądu. Model ma technologię AquaStop, która skutecznie zabezpiecza przed wyciekaniem wody z pralki.

Bosch VarioPerfect WLT24440PL to godny polecania produkt – tak twierdzi większość osób, które kupiły prezentowany model. Model nie generuje dużego hałasu w trakcie pracy. Wszystko za sprawą dobrej jakości silnika. Dostępność wielu programów prania pozwala lepiej dostosować urządzenie do potrzeb konsumenta.

VarioPerfect WLT24440PL to bardzo dobra pralka automatyczna Bosch do 1600 zł. Urządzenie jest w klasie energetycznej A+++. Ładowność modelu wynosi 6,5 kg.

 

Zalety

Opóźniony start: Sprzęt ma funkcję opóźnionego startu. To pozwala ustawić czas rozpoczęcia pracy pralki na konkretną godzinę. Możemy więc dostosować urządzenie do naszego planu dnia.

Silnik: Model został wyposażony w silnik EcoSilence Drive. Jest on energooszczędny, więc rachunki za prąd nie są duże. Dodatkowo silnik cicho pracuje.

Bęben: Pralka ma bęben VarioSoft. Jest on wykonany z dobrych gatunkowo materiałów, a dodatkowo dobrze wyprofilowany.

Bezpieczeństwo użytkowania: Urządzenie ma system AquaStop, który skutecznie zabezpiecza bez zalaniem łazienki czy innego pomieszczenia, w którym znajduje się pralka. Nic nie przecieka, nawet jeśli dojdzie do uszkodzenia węża czy awarii zasilania.

Dokładanie prania: Za sprawą przycisku Start/Pauza możemy zatrzymać pracę sprzętu w dowolnym momencie (o ile pozwala na to cykl prania) i dołożyć ubrania do pralki.

 

Wady

Szuflada: Po przeczytaniu niektórych opinii można dojść do wniosku, że szufladka na płyn do płukania i proszek nie działa płynnie, przez co trudno się ją otwiera.

 

 

 

 

2. Bosch Pralka WIS24140 EU

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Bosch WIS24140 EU. Jest to pralka zintegrowana do zabudowy o wymiarach szerokość – 60 cm, wysokość – 82 cm, głębokość – 55,5 cm.

Urządzenie pracuje z maksymalną prędkością 1200 obrotów na minutę, którą można dowolnie regulować. Dzięki tej funkcji możemy zdecydować, jak suche pranie wyciągniemy z pralki po zakończeniu wybranego programu. Oznacza to, że im większą prędkość ustawimy, tym ubrania będą bardziej suche.

Pralka emituje hałas na poziomie 46 dB podczas prania (standardowy program), natomiast przy wirowaniu na najwyższych obrotach jest to 63 dB. Roczne zużycie wody to około 10560 litrów, jednak jest ono zależne od sposobu i częstotliwości eksploatacji pralki. Z kolei maksymalna ilość suchego prania, jaką możemy włożyć do środka wynosi 7 kg.

Klasa energetyczna modelu Bosch WIS24140 EU to A+, co oznacza, że jest on ekologiczny i chroni nasz domowy budżet przed wysokimi rachunkami za prąd. Oprócz standardowych programów prania, pralka wyposażona jest w opcje specjalne, takie jak MIX, wełna, delikatne i jedwab. Jej obsługa jest łatwa, gdyż sterowanie odbywa się pełni elektronicznie, za pomocą jednego pokrętła.

Warto wziąć także pod uwagę bardzo pozytywne opinie użytkowników na temat tego modelu, które sprawiają, że sprzedaje się on bardzo szybko. Konsumenci doceniają przede wszystkim jego łatwość obsługi, cichą pracę oraz dużą ładowność.

Pralka automatyczna Bosch WIS24140 EU jest w klasie energetycznej A+. Ładowność urządzenia wynosi 7 kg.

 

Zalety

Pranie delikatnych tkanin: Martwisz się, że Twoja ulubiona, jedwabna bluzka zniszczy się w trakcie prania? Prezentowana pralka ma specjalny program, który pozwala na pielęgnację ubrań wykonanych z bardzo delikatnych materiałów.

Sygnał akustyczny: O zakończonej pracy zostaniemy poinformowani przez sygnał dźwiękowy. W efekcie nie trzeba będzie sprawdzać, czy ubrania zostały już wyprane czy nie.

Łatwa obsługa: Na obudowie znajduje się pokrętło, a obok niego czytelne grafiki. To sprawia, że wybranie interesujących nas ustawień nie zajmuje dużo czasu.

Głośność pracy: Jak zapewnia producent, model nie generuje dużego hałasu w trakcie pracy. Sprzęt wyposażono w specjalne maty, które redukują wibracje. Dzięki temu, nawet jeśli włączymy pralkę na noc, nie będzie ona przeszkadzała nam w trakcie snu.

 

Wady

Ochrona przed zagnieceniami: Zdaniem części Internautów program, który ma ograniczać zagniecenia ubrań nie jest do końca skuteczny.

 

 

 

 

3. Bosch WIS28141EU Pralka

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez modelu Bosch WIS28141EU. Ta pralka automatyczna Bosch w dobrej cenie jest w stanie pomieścić aż 7 kg prania, co zapewnia nam oszczędność prądu, wody, środka piorącego i czasu.

Urządzenie wyposażone jest w dwustopniowy czujnik, który dostosowuje ilość wody do ilości prania. Ruchy bębna w tym modelu można dopasować do rodzaju materiału i w zależności od wybranego programu, mogą być one bardzo delikatne lub szybkie. Co więcej, system pralki kontroluje ilość piany i w razie potrzeby uruchamia dodatkowe płukanie, jeśli użyjemy zbyt dużej ilość proszku. Sprzęt wyposażony jest także w asymetryczne zbieraki 3D-AquaSpar, które równomiernie zraszają pranie.

Pralka posiada wbudowane zabezpieczenie przed zalaniem oraz blokadę przedwczesnego otwarcia drzwi. Jej wymiary to: głębokość – 57 cm, szerokość – 60 cm, wysokość – 81,8 cm, a klasa energetyczna to A+. Roczne zużycie prądu w wysokości 220 kWh.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego sprzętu zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity produkt dostępny za rozsądną cenę. Poza tym, użytkownikom przypadła do gustu jego wysoka jakość i funkcjonalność.

Bosch WIS28141EU to pralka automatyczna o ładowności 7 kg. Klasa energetyczna urządzenia to A+. Model ma białą obudowę.

 

Zalety

Oszczędność wody: Dzięki technologii ActiveWater sprzęt samodzielnie dobiera parametry prania adekwatnie do załadunku. To pozwala na oszczędzanie wody, a tym samym zmniejszenie rachunków.

Pranie wstępne: Jeśli nasze ubrania są mocno zabrudzone i chcemy mieć pewność, że wszystkie plamy zostaną z nich usunięte, możemy wybrać program nazwany praniem wstępnym.

Dioda LED: Model wyposażono w diodę LED, która informuje o tym, na jakim etapie pracy jest urządzenie. Zdaniem konsumentów jest to wygodne i praktyczne rozwiązanie.

 

Wady

Drzwiczki: Część osób wskazuje, że czasami drzwiczki się zacinają i trudno wyjąć pranie. Takie sytuacje są jednak rzadkością.

 

 

 

 

Jaką pralkę automatyczną Bosch wybrać?

 

Pralkę można z powodzeniem zaliczyć do niezbędnych urządzeń znajdujących się w każdym gospodarstwie domowym. Niestety, gdy musimy stanąć przed decyzją o zakupie nowego sprzętu, pojawiają się liczne pytania dotyczące wyboru. Modele prezentowane w sklepach różnią się od siebie parametrami, pojemnością, dodatkowymi funkcjami czy designem. Niniejszy poradnik ma na celu zaprezentowanie najważniejszych informacji dotyczących tego typu urządzeń oraz wskazanie, na co zwracać uwagę przy zakupie. Na końcu znajduje się również ranking, w którym przedstawiamy dwie najlepsze pralki automatyczne Bosch dostępne na rynku.

Bosch to niemieckie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji wszelkiego rodzaju artykułów gospodarstwa domowego. W ofercie firmy znajdziemy między innymi pralki, zmywarki, ekspresy, piekarniki czy chłodziarki. Marka przywiązuje najwyższą wagę do funkcjonalności oraz jakości swoich urządzeń. Sprzęty charakteryzują się innowacyjnymi technologiami oraz nowoczesnym designem.

Przed nabyciem nowej pralki warto przemyśleć swoje oczekiwania i potrzeby. Należy mieć na uwadze kilka istotnych parametrów, wśród których najważniejszym jest pojemność. Wybierając rozmiar należy kierować się liczbą członków rodziny, a także ilością miejsca w docelowym pomieszczeniu. Na rynku dostępne są modele, których ładowność bębna wynosi od 3 do 10 kg. Jeśli produkt ma służyć jednej osobie lub parze w niewielkim mieszkaniu, warto zainwestować w najmniejsze urządzenie o pojemności do 5 kg. Dla kilkuosobowej rodziny najlepiej sprawdzi się sprzęt o ładowności do 7 kg. Pralki o największej pojemności przeznaczone są do działalności gospodarczej.

Istotna jest także klasa energetyczna urządzenia, która zazwyczaj wyrażona jest za pomocą siedmiostopniowej skali. Klasa A+++ oznacza największą efektywność, natomiast klasa D najmniejszą. Informuje ona nas rocznym zużyciu energii wyrażonym w kW/h, dlatego warto wybrać model, który nie narazi nas na zbędne koszty. Szukając oszczędnej pralki, zwróćmy uwagę także na zużycie wody podczas jednego cyklu prania. Przeciętne zużycie dla 4-osobowej rodziny to około 9000 litrów wody na rok.

Kupując nową pralkę, należy zastanowić się, jakie programy prania będą dla nas przydatne. Urządzenia dostępne na rynku oferują nie tylko standardowe programy dostosowane do rodzaju tkanin i temperatury, ale również dodatkowe opcje, takie jak pranie ręczne, eko, skrócone czy do mieszanych tkanin. Niemniej ważna jest też głośność pracy urządzenia. Najlepsza pralka automatyczna Bosch w 2022 roku jest przyjazna dla otoczenia i generuje niski poziom hałasu.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ