Ranking 3 najlepszych pralek automatycznych Bosch w 2024

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

 

Pralki automatyczne Bosch – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Na naszej stronie znajdziesz ranking pralek automatycznych Bosch. Zdecydowaliśmy się przygotować zestawienie zawierające urządzenia tej marki, ponieważ cieszy się ona dużym zaufaniem konsumentów. Najlepszym modelem okazał się Pralka Bosch Serie 2 WAJ28060PL, pralka automatyczna mająca różne programy prania, co pozwala dostosować pracę urządzenia do rodzaju ubrań czy stopnia ich zabrudzenia. Sprzęt ma funkcję opóźnionego startu (do 24 h). Dobrej jakości silnik jest efektywny, a dodatkowo nie generuje dużego hałasu podczas pracy. Model jest odpowiednio zabezpieczony przed zalaniem, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Urządzenie ma białą obudowę, która nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. W naszym rankingu możesz znaleźć także inne, ciekawe produkty, dlatego zachęcamy do przeczytania całego artykułu. Bosch HomeProfessional WAX32EH0BY to pralka automatyczna, która uplasowała się na drugim miejscu w zestawieniu. Sprzęt przeznaczony jest do prania każdego rodzaju tkanin, w tym także bardzo delikatnych materiałów. Łatwy system obsługi stanowi kolejny atut, który zachęca do zakupu pralki.

3 najlepszych pralek automatycznych Bosch. Opinie w 2024 roku

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Pralka reprezentuje nową klasę energetyczną D i zużycie energii na 100 cykli w ilości 69 kWh. Wirowanie odbywa się z prędkością maksymalną 1400 obrotów na minutę i pozwala na płynną regulację.

Difetto

Pralki nie wyposażono w pewne dodatkowe funkcje między innymi jest to pół wsadu, funkcje parowe i zarządzanie za pomocą własnego smartfona przez sieć WiFi.

Conclusione

Pralkę wyposażono w 15 programów w tym program szybki 15 minut lub 30 minut. Wyświetlacz LED informuje o ustawieniach pralki, o skończeniu prania pralka zawiadomi sygnałem akustycznym. Mamy tu także zabezpieczenie przed otwarciem przez dzieci.

Drugi wybór

Pregio

To pralka, która wykorzystuje automatyczne funkcje dla wygody użytkownika. Innowacyjną funkcją jest dozowanie środka piorącego i zmiękczającego w zależności od parametrów prania czyli ilości odzieży, jej jakości i stopnia zabrudzenia.

Difetto

Funkcje parowe w wielu pralkach z górnej półki to powód kupienia pralki z lepszymi parametrami. Tu mimo wyposażenia produktu wiele innowacyjnych funkcji funkcja parowa nie została zainstalowana.

Conclusione

Wymiary pralki to 59 x 59,8 x 84,8 centymetrów. Prędkość wirowania może być z maksymalnie z 1600 obrotami na minutę i jest regulowane. Pralka, obok standardowych programów prania, zawiera program antyalergiczny, czyszczenia bębna, program sportowy czy szybki 15 i 30 minut.

Rozważ też

Pregio

Pralka pozwala na załadowanie do niej 8 kg prania. Ma skuteczne zabezpieczenie przed zalaniem, system przeciw nadmiernemu spienianiu się detergentów oraz blokadę rodzicielską. Wirowanie mamy na poziomie 1200 obrotów na minutę.

Difetto

Pralka nie ma możliwości sterowania za pomocą własnego smartfona przez sieć WiFi. Jedyną opcją sterowania jest użycie pokrętła pralki.

Conclusione

To model dobierający w sposób automatyczny ilość użytej wody do wielkości załadunku. Wyposażony w wiele programów w tym antyalergiczny, pranie ciemne, codzienne szybkie oraz program eko 40-60 stopni. Producent udziela 10-letniej gwarancji na silnik pralki oraz 24 miesiące na pozostałe jej komponenty.

 

1. Pralka Bosch Serie 2 WAJ28060PL

 

Pralka Bosch Serie 2 WAJ28060PL ma wymiary 59,8 x 54,6 x 84,8 cm. Waga pralki wynosi 68,6 kg. Ta dobra pralka automatyczna Bosch pomieści 7 kg suchego prania i wyposażono ją w 15 programów do prania, a maksymalne wirowanie wynosi 1400 obrotów na minutę. Producent wyposażył ten model w szereg funkcji: ActiveWater, EcoSilence Drive, SpeedPerfect, AntiVibration. Pierwsza z nich zadba o to, aby zużycie wody było efektywne.

Druga dba o spokój domowników podczas wykonywania prania. Funkcja Speed Perfect potrafi skrócić pranie nawet o 65%, a AntiVibration czuwa nad stabilnością pralki. Wśród programów pralki znajdziemy przystosowane do prania bawełny, syntetyków, tkanin delikatnych jak wełna, pranie ręczne, prania szybkie 15 i 30 minut, płukanie, odpompowanie i wirowanie.

Ranking pralek automatycznych Bosch wysuwa pralkę Bosch Serie 2 WAJ28060PL na czoło. Bo jak przekazują opinie o pralkach automatycznych Bosch cieszy ona użytkowników w wielu domach.

 

Zalety

Pojemność: Jednorazowo pralka pomieści 7 kg suchego prania, taka pojemność ogranicza konieczność nastawiania wielu prań.

Silnik: Pralkę wyposażono w nowoczesny silnik inwerterowy zapewniający długotrwałą eksploatację.

Funkcje: Szereg funkcji ułatwiających użytkowanie pralki, obok 15 programów usprawniających obsługę, mamy tu automatykę wagową, opóźniony start, dodatkowe płukanie, opcję dołożenia odzieży w trakcie prania.

Sterowanie: Pralka oferuje sterowanie elektroniczne za pomocą pokrętła, a wszystkie dokonane ustawienia prezentuje wyświetlacz LED.

Wirowanie: Podczas wirowania maksymalna prędkość to 1400 obrotów na minutę.

 

Wady

Usprawnienia: Pralkę nie wyposażono jednak w taką funkcję jak pół wsadu, funkcje parowe czy obsługę za pomocą WiFi.

 

 

 

 

2. Pralka Bosch HomeProfessional WAX32EH0BY

 

Pralkę Bosch HomeProfessional WAX32EH0BY biorąc pod uwagę, że to produkt górnej półki, można zaliczyć go do segmentu pralka automatyczna Bosch w dobrej cenie. Jeśli jej cena wydaje ci się za wysoka, to warto na ten produkt poczekać, aż pralki Bosch obejmą promocje, bo z opinii użytkowników wynika, że znalazłeś odpowiedź na pytanie: Jaka pralka bosch jest najlepsza?

Produkt bowiem oferuje tak wiele funkcji niedostępnych w innych modelach, że trudno będzie je wszystkie wymienić: 4D Wash System, ActiveWater Plus, AntiVibration Design, AquaSensor, automatyczne odplamianie, dodatkowe płukanie, DrumClean, EcoInfo Plus, EcoSilence Drive, Flow sensor, Home Connect, kontrola piany, a nawet oświetlenie bębna – to wszystko oferuje Bosch HomeProfessional WAX32EH0BY. Model ten ponadto zaopatrzony w wyświetlacz elektroniczny pozwala na sterowanie smartfonem. Pojemność pralki wynosi 10 kg suchego prania.

Pralka Bosch HomeProfessional WAX32EH0BY pochodząca z górnego segmentu rynku została wyposażona w wiele funkcji ułatwiających obsługę, a jej design pozwala na dopasowanie pralki do suszarki tej samej serii.

 

Zalety

EcoSilence Drive: EcoSilence Drive to funkcja sprawiająca że podczas prania pralka emituje dźwięk na poziomie 47 decybeli a przy wirowaniu 72.

System AquaStop: To system który zapobiegnie wszelkiego rodzaju zalaniu niezależnie czy nieszczelność została spowodowana na wężu odpływowym czy też wyciekami z wnętrza pralki.

System AntiStain: To całkowita nowość wśród pralek, system AntiStain potrafi usunąć do 16 różnego pochodzenia plam pochodzących od czekolady, czerwonego wina czy trawy. Pralka automatycznie dopasuje parametry prania.

Inteligentne dozowania płynu do prania i płukania: Pralka dobiera w sposób automatyczny, po zważeniu wsadu, ilość dozowanego płynu do prania i płukania w zależności od stopnia zabrudzenia, twardości wody i rodzaju tkaniny. Pozwala to na znaczne oszczędności środków piorących.

4D Wash System: W celu uzyskania najbardziej efektywnego i wydajnego zużycia wody i detergentu producent opracował innowacyjny system prania 4D. Jest to połączenie natrysku wody z unikalną fazą prania rotacyjnego.

 

Wady

Funkcje parowe: Przy całym szeregu olbrzymiej ilości funkcji producent nie pomyślał o dołączeniu do nich funkcji parowej, która pozwala na zakończenie prania z ubraniami mało zagniecionymi. Pralka też nie może zostać podłączona do ciepłej wody.

 

 

 

 

3. Pralka Bosch Serie 4 WAN24180PL

 

Pralka Bosch Serie 4 WAN24180PL o wysokości 84,8 cm szerokości 59,8 i głębokości 55 cm waży niespełna 70 kg. Wśród programów znajdziemy zarówno takie dla delikatnych tkanin typu jedwab, do prania czarnego i ciemnego jak i pranie nocne, odzieży sportowej, ręczne, antyalergiczne czy szybkie 15 i 30 minut. Pralkę wyposażono wyświetlacz LED informujący o bieżących ustawieniach, a także o czasie pozostałym do końca prania.

Do dyspozycji użytkownika jest opóźniony start, możliwość ustawienia prania w taki sposób, aby kończyło się o określonej godzinie oraz możliwość dołożenia odzieży w trakcie trwania cyklu. Technologia Active Water System automatycznie rozpoznaje wielkość załadunku i dobiera do niego właściwe parametry prania.

Pralka Bosch Serie 4 WAN24180PL cieszy się równie wysokim zainteresowaniem klientów, co inne wymienione pralki Bosch w naszym rankingu.

 

Zalety

Konstrukcja AntiVibration: Specjalna konstrukcja ścianek bocznych w sprawie, że pralka podczas wirowania jest bardziej stabilna. Ulepszona izolacja wpływa na , zmniejszenie hałasu podczas wirowania.

Programowanie czasu zakończenia prania: Firma Bosch umożliwia zaprogramowanie, w ciągu najbliższych 24 godzin, czasu zakończenia się prania. Wystarczy nastawić żądaną godzinę, a pralka sama dobierze czas rozpoczęcia prania.

Program super krótki 15: Do lekko zabrudzonych ubrań służy program super krótki o czasie trwania 15 minut. Podczas wykorzystania programu wypierzemy 2 kg odzieży.

Załadunek: Do standardowego prania pralka zmieści 8 kg odzieży, będzie więc użyteczna dla większych rodzin.

SpeedPerfect: To unikatowa funkcja opatentowana przez firmę Bosch, która pozwala na skrócenie czasu prania nawet o 65%. Opcja współpracuje z większością programów pralki.

 

Wady

Sterowanie smartfonem: Model tej pralki nie udostępnia możliwości sterowania smartfonem, zatem trzeba się zadowolić manualnym sterowaniem.

 

 

 

 

Jaką pralkę automatyczną Bosch wybrać?

 

Pralkę można z powodzeniem zaliczyć do niezbędnych urządzeń znajdujących się w każdym gospodarstwie domowym. Niestety, gdy musimy stanąć przed decyzją o zakupie nowego sprzętu, pojawiają się liczne pytania dotyczące wyboru. Modele prezentowane w sklepach różnią się od siebie parametrami, pojemnością, dodatkowymi funkcjami czy designem. Niniejszy poradnik ma na celu zaprezentowanie najważniejszych informacji dotyczących tego typu urządzeń oraz wskazanie, na co zwracać uwagę przy zakupie. Na końcu znajduje się również ranking, w którym przedstawiamy dwie najlepsze pralki automatyczne Bosch dostępne na rynku.

Bosch to niemieckie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji wszelkiego rodzaju artykułów gospodarstwa domowego. W ofercie firmy znajdziemy między innymi pralki, zmywarki, ekspresy, piekarniki czy chłodziarki. Marka przywiązuje najwyższą wagę do funkcjonalności oraz jakości swoich urządzeń. Sprzęty charakteryzują się innowacyjnymi technologiami oraz nowoczesnym designem.

Przed nabyciem nowej pralki warto przemyśleć swoje oczekiwania i potrzeby. Należy mieć na uwadze kilka istotnych parametrów, wśród których najważniejszym jest pojemność. Wybierając rozmiar należy kierować się liczbą członków rodziny, a także ilością miejsca w docelowym pomieszczeniu. Na rynku dostępne są modele, których ładowność bębna wynosi od 3 do 10 kg. Jeśli produkt ma służyć jednej osobie lub parze w niewielkim mieszkaniu, warto zainwestować w najmniejsze urządzenie o pojemności do 5 kg. Dla kilkuosobowej rodziny najlepiej sprawdzi się sprzęt o ładowności do 7 kg. Pralki o największej pojemności przeznaczone są do działalności gospodarczej.

Istotna jest także klasa energetyczna urządzenia, która zazwyczaj wyrażona jest za pomocą siedmiostopniowej skali. Klasa A+++ oznacza największą efektywność, natomiast klasa D najmniejszą. Informuje ona nas rocznym zużyciu energii wyrażonym w kW/h, dlatego warto wybrać model, który nie narazi nas na zbędne koszty. Szukając oszczędnej pralki, zwróćmy uwagę także na zużycie wody podczas jednego cyklu prania. Przeciętne zużycie dla 4-osobowej rodziny to około 9000 litrów wody na rok.

Kupując nową pralkę, należy zastanowić się, jakie programy prania będą dla nas przydatne. Urządzenia dostępne na rynku oferują nie tylko standardowe programy dostosowane do rodzaju tkanin i temperatury, ale również dodatkowe opcje, takie jak pranie ręczne, eko, skrócone czy do mieszanych tkanin. Niemniej ważna jest też głośność pracy urządzenia. Najlepsza pralka automatyczna Bosch w 2024 roku jest przyjazna dla otoczenia i generuje niski poziom hałasu.

 

 

Dodaj komentarz

3 KOMENTARZ

Jacek

July 7, 2023 at 5:46 pm

Jak najdalej od pralek Bosch!!! Po 3 latach użytkowania awaria, koszt naprawy to niemalże połowa ceny nowej pralki (seria 6, wiec nie najtańsza). Produkują badziew, który jak widać szybko zasila elektrośmieci, Firma niebezpieczna dla środowiska naturalnego, próbująca zarabiać na naprawach swoich tandetnych produktów, nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie tego naprawiał, tylo poszuka innej firmy…

Odpowiadać
Ola

August 8, 2023 at 12:52 pm

A ja się nie zgadzam z tą opinią. Mam w domu nie tylko pralkę Bosch, ale również wiele innych urządzeń – suszarkę, zmywarkę, piekarnik, lodówkę, mikrofalówkę, czajnik, blender, młynek i jeszcze żadne z nich się nie zepsuło. Z dużych sprzętów korzystam już 6 lat i jestem bardzo zadowolona. Jak dla mnie Bosch trzyma wysoki poziom.

Odpowiadać
Zespół SposóbNaCzystość

July 19, 2023 at 9:18 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół SposóbNaCzystość.com

Odpowiadać