Ranking 5 najlepszych płynów do czyszczenia pralki w 2024

Ostatnio aktualizowane: 28.05.24

 

Płyn do czyszczenia pralki – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Dr. Beckmann Proszek Czyszczący do Pralek 250 g to środek, który bez wątpienia pomoże Ci w pozbyciu się nieprzyjemnego zapachu i zanieczyszczeń z bębna pralki. Produkt zyskał najwięcej pozytywnych opinii konsumentów i dlatego znalazł się na szczycie przygotowanego przez nas rankingu. Oferowany przez wspomnianą markę preparat służy do czyszczenia urządzeń z osadu kamiennego, resztek detergentów do prania, a także mikroorganizmów namnażających się pod wpływem wysokiego poziomu wilgoci. Środek wpływa na przedłużenie żywotności pralki i zmniejsza ryzyko wystąpienia poważnej awarii. Zastanawiasz się, który produkt zajmuje drugie miejsce w zestawieniu? Chętnie wybierany przez konsumentów jest także środek do czyszczenia pralki Bryza Lemon 4 x 250 ml. Detergent dokładnie czyści oraz usuwa brud, a także pozostałości detergentów piorących, które znalazły się w pralce. Ponadto stosowanie tego produktu skutecznie chroni pralkę przed wystąpieniem awarii. Cytrynowy zapach nadaje naszemu urządzeniu bardzo świeży oraz przyjemny zapach.

5 najlepszych płynów do czyszczenia pralki. Opinie w 2024 roku

 

Przygotowaliśmy ranking płynów do czyszczenia pralki, w którym znajdziesz środki pozwalające na pozbycie się zanieczyszczeń i nieprzyjemnego zapachu wewnątrz urządzenia. Umieszczone w zestawieniu produkty wykazują skuteczne działanie, a mimo to nie kosztują zbyt dużo.

 

Tabela porównawcza

 

Pregio
Difetto
Conclusione
Offerte

Najlepszy produkt

Pregio

Produkt powstał w oparciu o aktywnie działające substancje, takie jak zeolity oraz związki wybielające na bazie tlenu. To sprawia, że środek działa skutecznie i pozwala usunąć z bębna resztki detergentów do prania i rdzę.

Difetto

Dla części użytkowników wadą preparatu jest to, że przyjemny zapach po kilku praniach jest coraz słabiej wyczuwalny w bębnie (nie oznacza to jednak, że urządzenie jest już ponownie zanieczyszczone).

Conclusione

Środek jest łatwy w stosowaniu, gdyż wystarczy umieścić go w szufladce dozownika i wybrać program prania w wysokiej temperaturze. Regularne czyszczenie urządzenia przy użyciu produktu zmniejsza ryzyko awarii pralki (naprawa często okazuje się bardzo droga).

Drugi wybór

Pregio

Płyn bardzo dobrze odkamienia, konserwuje, oczyszcza, odświeża i chroni każdą pralkę. Pomoże całkowicie pozbyć się brzydkiego zapachu, który wydostaje się z naszej pralki. Dokładnie usuwa brud oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, które zgromadziły się w urządzeniu. Stosując ten produkt, utrzymasz wewnętrzną część pralki w czystości, co sprawi, że będzie mogła sprawnie działać.

Difetto

Niektórzy użytkownicy zauważyli, że w przypadku, kiedy pralka jest bardzo zabrudzona, konieczne jest powtórzenie procesu czyszczenia, co dla niektórych osób jest uciążliwe.

Conclusione

Proszek ma biały kolor. W sprzedaży dostępny jest o zapachu cytrynowym. Dzięki temu, stosując ten detergent, jesteśmy w stanie nie tylko dokładnie oczyścić pralkę, ale także nadać jej świeżego zapachu.

Rozważ też

Pregio

Produkt składa się z dwóch butelek płynów o żelowej konsystencji każda, o pojemności 750 ml, łącznie zatem klient otrzymuje 1,5 l płynu. Zawarty w butelkach żel dobrze radzi sobie nie tylko z kamieniem i twardą wodą, ale także brudem i bakteriami.

Difetto

Jak przekazują klienci, żel wlany do dozownika wraz z proszkiem, często w nim pozostaje. Dzieje się tak dlatego, ponieważ jest on bardzo gęsty i nie zawsze zimna woda jest w stanie go rozpuścić. Użytkownicy radzą dozować żel prosto do bębna.

Conclusione

Formuła żelu jest w taki sposób opracowana, że jest on bezpieczny dla każdej z tkanin. Podczas prania żel chroni odzież przed brudem pochodzącym z wnętrza pralki, kamieniem oraz bakteriami, a także pozostawia po praniu świeży i przyjemny zapach.

 

1. Dr. Beckmann Proszek Czyszczący do Pralek 250g

 

Środek Dr. Beckmann Proszek Czyszczący do Pralek 250 g doskonale radzi sobie z usuwaniem osadu, kamienia, a także pozostałości po stosowanych do prania detergentach. Co ważne, produkt chroni pralkę przed korozją, co może znacząco wydłużyć żywotność urządzenia.

W składzie znajdziemy m.in.: kompozycję zapachową, związki wybielające na bazie tlenu oraz zeolity. Produkt nie tylko dokładnie oczyszcza pralkę, ale również odświeża ją, dlatego po otworzeniu drzwiczek poczujemy wyjątkowo przyjemny zapach. Regularne stosowanie opisywanego środka skutecznie zapobiega rozwojowi mikroorganizmów oraz osiadaniu kamienia na najważniejszych elementach budowy sprzętu.

Częste pranie w niskich temperaturach sprzyja gromadzeniu się resztek proszku do prania w bębnie i powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Konsumenci uważają, że produkt Dr. Beckmann Proszek Czyszczący do Pralek 250 g pozwala temu zapobiec. Środek jest łatwy w stosowaniu. Powinny po niego sięgnąć w szczególności osoby uskarżające się na bardzo twardą wodę.

Środek Dr. Beckmann Proszek Czyszczący do Pralek 250 g ma w składzie takie substancje, jak zeolity i związki wybielające na bazie tlenu. To produkt sprzedawany w 250 g opakowaniu.

 

Zalety

Usuwa resztki detergentów: Z pomocą płynu możemy skutecznie usunąć z bębna pralki resztki detergentów, w efekcie czego nie osiadają na pranych ubraniach.

Łatwe stosowanie: Stosowanie środka nie jest trudne. Wystarczy umieścić go w szufladce dozownika, a następnie włączyć dowolny program prania, którego temperatura wynosi minimum 60 st. C.

Eliminuje przykry zapach: Produkt doskonale radzi sobie z usuwaniem z bębna pralki nieprzyjemnego zapachu, który może przenikać na ubrania.

Chroni przed korozją: Regularne stosowanie płynu, co kilka tygodni, pozwala zapewnić pralce ochronę przed korozją. To wydłuża trwałość urządzenia.

Przyjemny zapach: Ponieważ preparat wzbogacono o kompozycję zapachową nie trzeba się martwić, że po otworzeniu drzwiczek bębna wyczuwalne będą substancje chemiczne.

 

Wady

Zapach za szybko się ulatnia: Wiele osób zauważyło, że przyjemny zapach z bębna bardzo szybko się ulatnia.

 

 

 

 

2. Bryza Płyn do Czyszczenia Pralki Lemon 4x250ml

 

Płyn do czyszczenia pralki Bryza Lemon 4 x 250 ml przeznaczony jest do usuwania brzydkich zapachów, brudu oraz osadu. Detergent może dokładnie wyczyścić wewnętrzną część pralki, a także nadać jej świeżości.

Detergent w sprzedaży dostępny jest w 4-pakach. Każde z opakowań zawiera 250 ml substancji czyszczącej o zapachu cytryny. W momencie użycia płynu możemy mieć pewność, że nasza pralka będzie skutecznie oczyszczona z wszelkich zanieczyszczeń, a ponadto z jej wnętrza będzie się wydobywał bardzo przyjemny zapach.

Osoby, które regularnie stosują ten detergent są bardzo zadowolone z jego skuteczności. Wiele z nich uważa, że od pory, kiedy zdecydowali się na używanie detergentu, ilość awarii urządzenia piorącego znacznie się zmniejszyła. Środek do czyszczenia pralki bardzo dokładnie usuwa brud oraz resztki detergentów z wnętrza pralki, zapewniając jej działanie na optymalnym poziomie.

Płyn do czyszczenia pralki Bryza Lemon 4 x 250 ml bardzo skutecznie usuwa brud oraz osad, który gromadzi się w urządzeniach piorących. Ponadto pomoże ochronić pralkę przed wystąpieniem awarii. Nadaje on także urządzeniu świeżego zapachu.

 

Zalety

Zapach: Produkt w sprzedaży dostępny jest o zapachu cytrynowy. Z tego względu po wyczyszczeniu pralki, z jej wnętrza wydobywa się przyjemny zapach.

Skuteczność: Detergent może bardzo skutecznie wyczyścić pralkę.

Ochrona: Regularne stosowanie środka czystości sprawia, że możemy uniknąć awarii spowodowanych za dużym zabrudzeniem pralki.

Duże opakowanie: Produkt sprzedawany jest w 4-pakach. Każde opakowanie zawiera 250 ml produktu czyszczącego.

 

Wady

Komplikacje występujące podczas czyszczenia: Osoby, które po raz pierwszy przystępują do czyszczenia pralki, początkowo mają problemy z poprawnym wykonaniem tego procesu.

 

 

 

 

3. Calgon Żel Odkamieniacz do Pralki MIX 2x750ml

 

Calgon żel odkamieniacz do pralki MIX 2x750ml to zestaw dwóch produktów, na które składają się dwie butelki płynu chroniącego pralkę i zmiękczającego wodę. Każda z butelek ma pojemność 750 ml. Żel z pierwszej butelki, nie tylko chroni pralkę przed kamieniem, ale również zapobiega osadzaniu się brudu i tym samym dba o wewnętrzne elementy pralki. Ten dobry płyn do czyszczenia pralki zapobiega również powstawaniu brzydkich zapachów.

Druga z butelek, zawierająca żel HYGIENE, który wlany do pralki, podczas prania eliminuje z niej 99,9% bakterii i potwierdza to test płynów do czyszczenia pralki wykonany przez użytkowników. Żel ten również chroni przed brudem i kamieniem i zapobiega jego powstawaniu.

Oba preparaty są bezpieczne dla wszystkich rodzajów tkanin i należy stosować jeden z nich w ilości 50 ml na pranie w przypadku wody twardej i średnio twardej, zwiększając zużycie do 83ml przy bardzo twardej wodzie. Opinie o płynie do czyszczenia pralki Calgon żel odkamieniacz MIX 2x750ml stawiają ten preparat wysoko w rankingu.

 

Zalety

Zmiękcza wodę: Preparat jest szczególnie polecany w takich rejonach, gdzie woda w kranie jest twarda. Skutecznie on zmiękcza wodę wytrącając kamień, który nie zniszczy wewnętrznych elementów pralki.

Duża pojemność: Łącznie dwie butelki żelu, każda o pojemności 750 ml, to 1,5 l preparatu czyszczącego, dezynfekującego i chroniącego pralkę. Żelu zatem starczy na około 30 prań.

Łatwa aplikacja: Każda nakrętka z butelki stanowi równocześnie miarkę, którą odmierza się preparat wlewany do pralki. Aplikacja zatem jest niekłopotliwa.

Bezpieczny dla tkanin: Środek do czyszczenia pralki ma opinie bezpiecznego dla tkanin. Po użyciu preparatu odzież z pralki wychodzi pachnąca i świeża.

Eliminuje bakterie: Żel dodany do każdego prania eliminuje z niego do 99,9% bakterii. Dzięki żelowi pranie jest bardziej higieniczne.

 

Wady

Trudno rozpuszczalny: Jak przekazują użytkownicy, żel niechętnie spływa wraz z nurtem wody przepływającej przez dozownik proszku w pralce. Bywa, że po skończonym praniu nadal zalega w dozowniku. 

 

 

 

 

4. Electrolux Środek Czyszczący do Pralek M3GCP200

 

Electrolux środek czyszczący do pralek M3GCP200 to produkt do stosowania raz na 6 miesięcy – takie zalecenia widnieją na jego opakowaniu. Produkt Electrolux zawiera 2 saszetki po 50 g każda, środka który zabezpieczy Twoją pralkę przed brudem i zadba o jej stan techniczny.

Według opisu producenta jest to preparat, który pozwoli na łatwe wyczyszczenie wszelkich nieczystości gromadzących się w takich zakamarkach jak uszczelki wokół drzwi pralki czy węże. Preparat też jest skuteczny w usuwaniu zanieczyszczeń mogących poplamić ubrania podczas procesu prania, a także pozwala na uwolnienie wnętrza pralki i tym samym prania od nieprzyjemnych zapachów.

Electrolux środek czyszczący do pralek M3GCP200 ma postać proszku i jest dostępny w dwupaku zawierającym 2 x po 50 g produktu.

 

Zalety

Poprawia stan techniczny pralki: Stosowany co 6 miesięcy preparat skutecznie usuwa niechciany brud z zakamarków znajdujących się w załomach uszczelek i węży. 

Eliminuje zapachy: Po zastosowaniu preparatu Electrolux zostają z pralki wyeliminowane nieprzyjemne zapachy, a pralka nabiera cech wnętrza jak po zakupie.

Łatwość stosowania: Wystarczy saszetkę proszku wsypać do wnętrza pralki i wykonać cykl prania, aby pralka została gruntownie oczyszczona z zalegającego brudu.

 

Wady

Skuteczność: Jak przekazują użytkownicy, skuteczność preparatu zależy w dużej mierze od budowy pralki i sposobu w jaki są ułożone uszczelki wokół drzwiczek. Nie w każdym modelu pralki preparat jest tak samo skuteczny.

 

 

 

 

5. General Splash Płyn do Czyszczenia Pralki 4W1 250ml

 

Osoby, które chcą ochronić pralkę przed korozją i kosztownymi w naprawie awariami, z pewnością zainteresuje produkt General Fresh 250 ml. Płyn usuwa zalegające w bębnie zanieczyszczenia i neutralizuje rozwijające się w nim mikroorganizmy, które są przyczyną powstawania nieprzyjemnego zapachu. Środek jest łatwy w użyciu, gdyż wystarczy go wlać do szuflady i ustawić program prania w wysokiej temperaturze.

Ten dobry i tani płyn do czyszczenia pralki wykazuje skuteczne działanie już po pierwszym zastosowaniu. To doskonały wybór dla użytkowników, którzy mimo używania właściwych detergentów do prania zauważyli, że wyjęte z bębna tkaniny nie są idealnie czyste i świeże. Preparat usuwa dodatkowo rdzę i kamienny osad z wewnętrznych elementów budowy pralki.

Jakie są najważniejsze zalety produktu General Fresh 250 ml? Według konsumentów płyn wyróżnia się głównie dużą ilością aktywnych substancji w składzie i unikatowym, niezwykle przyjemnym zapachem. Poza tym środek działa jak najlepsze płyny do czyszczenia pralki i jest o wiele skuteczniejszy niż domowe sposoby na czyszczenie pralek, takie jak użycie sody oczyszczonej czy octu.

Płyn General Fresh 250 ml ma w składzie substancje usuwające kamień i rdzę. Środek jest dostępny w 250 ml opakowaniu.

 

Zalety

Zwiększa efektywność działania pralki: Wystarczy jedno użycie preparatu, aby zauważyć, że pralka działa bardziej efektywnie. Wynika to z tego, że środek usuwa pozostałości zalegających w bębnie detergentów i wyjęte ubrania są czyste oraz pachnące.

Produkt 4w1: To produkt 4w1. Płyn nie tylko usuwa resztki detergentów, ale też świetnie radzi sobie z neutralizowaniem brzydkiego zapachu, oczyszczaniem wewnętrznych elementów budowy pralki z kamienia, do tego zapewnia im ochronę przed korozją.

 

Wady

Wystarcza na jedno użycie: Aby wyczyścić pralkę musimy wlać całe opakowanie do szuflady dozownika. Niektórym osobom przeszkadza to, że produkt wystarcza tylko na jedno użycie.

Może zanieczyszczać filtr: Po zastosowaniu płynu nie można zapomnieć o wyczyszczeniu filtra pralki. To głównie na nim gromadzą się zanieczyszczenia usunięte z wnętrza urządzenia.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki płyn do czyszczenia pralki kupić?

 

Pralki to urządzenia, które są wyjątkowo podatne na osadzanie się kamienia. W bębnie takich sprzętów często namnażają się mikroorganizmy będące źródłem nieprzyjemnego zapachu, którym przenikają także prane ubrania. Jak pozbyć się tych problemów? W tym pomoże Ci odpowiedni środek. Przygotowaliśmy poradnik z informacjami, jaki płyn do czyszczenia pralki wybrać, abyś dowiedział się, czym należy się kierować, robiąc zakupy.

Po co nam środki do czyszczenia pralki?

Do prania stosujemy różnego rodzaju detergenty – proszki, kapsułki, płyny zmiękczające i wybielacze. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że pozostałości po wymienionych środkach często osadzają się w bębnie i wpływają na zmniejszenie skuteczności pracy pralki. Poza tym na wewnętrznych częściach urządzenia stosunkowo szybko osadza się kamień (dotyczy to w szczególności osób zamieszkujących tereny z twardą wodą). Jeśli nie będziemy regularnie usuwać osadu, nasza pralka może ulec awarii. Niekiedy naprawa takich urządzeń jest na tyle kosztowna, że bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zakup nowego modelu.

Wielu z nas nie ma nawyku oczyszczania pralki po każdym praniu. Chodzi tu głównie o wycieranie do sucha uszczelek drzwi czy mycie szufladki dozownika, która stosunkowo szybko ulega zabrudzeniu. To prowadzi do pojawienia się zanieczyszczeń, które są na tyle uporczywe, że domowe sposoby na czyszczenie pralek zwykle nie okazują się zbyt efektywne.

 

Działanie

Panuje przekonanie, że to, jaki płyn do czyszczenia pralki jest najlepszy, zależy od sposobu działania. Jeśli chcemy lepiej zadbać o swoje urządzenie, kupmy środek, który nie tylko usuwa zanieczyszczenia i nieprzyjemny zapach z bębna czy kamienny osad, ale również rdzę. Stosując płyn o tak szerokim działaniu, możemy mieć pewność, że pralka będzie niezawodnie pracować przez długi czas.

 

Skład

Najlepszy płyn do czyszczenia pralki ma w składzie kompozycje zapachowe, a także składniki usuwające wszelkie zanieczyszczenia. Mowa tu przede wszystkim o: zeolitach, niejonowych środkach powierzchniowo-czynnych oraz związkach wybielających na bazie tlenu. Jeśli w składzie znajdziemy przynajmniej jedną z wymienionych substancji, możemy spodziewać się bardzo dobrych efektów już po pierwszym zastosowaniu produktu.

 

Pojemność opakowania

Płyny do czyszczenia pralek zamykane są w opakowaniach o pojemności do 250 ml, a proszki – do ok. 250 g. To, na jak długo wystarcza dany środek, uzależnione jest od tego, w jaki sposób producent zaleca go stosować. Niektóre płyny, aby zadziałały we właściwy sposób, musimy zużyć w całości, a niekiedy wystarczy wlać do dozownika jedynie 1/3 lub 1/2 opakowania.

Stosowanie

Sposób stosowania środków do usuwania kamienia i brzydkich zapachów z pralki jest prosty. Najczęściej wystarczy część płynu wlać do szufladki, gdzie zwykle wsypujemy proszek do prania, a resztę do bębna. Aby wszystkie znajdujące się w składzie substancje mogły zadziałać, musimy ustawić cykl prania w wysokiej temperaturze, najlepiej w 60 st. C. W przypadku bardzo zanieczyszczonej pralki możemy najpierw wyczyścić szufladkę dozownika w roztworze płynu rozpuszczonego w kilku litrach wody. Czasami konieczne jest również dokładne wyczyszczenie uszczelek. W tym celu trzeba zwilżyć środkiem czystą ściereczkę i przetrzeć gumę zabezpieczającą drzwiczki urządzenia.

 

Płyny do czyszczenia pralki w dobrych cenach

Zakup płynu do czyszczenia pralki nie powinien negatywnie wpłynąć na stan domowego budżetu. Zwykle jest to wydatek rzędu 10 zł, maksymalnie 30 zł. Środki usuwające kamień i nieprzyjemne zapachy nie są zbyt drogie, a do tego możemy je znaleźć niemal we wszystkich sklepach.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ